KLOMPERTJE KLOMP EEN ECHTE HOLLANDSCHE JONGEN Taak der Nederlandsche P.K. aan het Oostelijk front. Contact tusschen front en vaderland. HET DUISTERE AMBACHT. In vervuiling en bederf, zoo worden de stukken vleesch naast het afval op een hoop - gesmeten. De clandestiene slachter kent geen 'scrupules, en de hygiënische voor schriften laten hem koud. r VRAAGGESPREK MET DEN COMMANDANT. Een V.P.B.-redacteur heeft een 'onder houd gehad met den leider der P.K.-afdee- ling van het Nederlandsche legioen, dat den strijd tegen het bolsjewisme heeft aan gebonden. S.S. Hauptsturmführer Wouter Hulstijn, is belast met het commando over de Nederlandsche P.K. De heer Hulstijn houdt in verband met de technische voor bereiding der werkzaamheden van de, Ne derlandsche journalisten aan het Oostelijk front, nog eenige dagen in ons land ver blijf. Wanneer in vorige oorlogen journalisten naar het front gingen, werden zij veilig 0 opgeborgen bij een of andere étappe om van tijd tot tijd onder leiding van een offi cier eens een kijkje in de vuurlinie te gaan nemen, wanneer daar toevMlig een ge vechtspauze was. Overigens ajn er geweest onder die oorlogsverslaggevers, die zich hebben onderscheiden door hun dapperheid en die soms, door de omstandigheden ge dwongen, langen tijd getuige waren van den strijd in de voorste linies. Er zijn er ook gesneuveld. Zoo vond men bijv. na een der groote doorbraakpogingen brj Cambrai een notitieboek van een Amerikaanschen verslaggever, waarop deze als zijn laatste bericht had genoteerd, dat een in zijn na bijheid inslaande granaat „uw verslaggever doodelijk gewond heeft''. Documentaire taak. Daar er oorlogscorrespondenten noodig zgn, in de eerste plaats voor de documen taire geschiedschrijving van den oorlog en in de tweede plaats voor het onderhouden van den band tusschen front e vaderlad, heeft de Duitsche legerleiding naar andere wegen gezocht. Zij heeft deze gevonden door het militair inbouwen van propagan- de-compagiën in de geheele oorlogsmachi ne. Dit zijn normale gevechtseenheden, die ook daadwerkelijk aan den strijd deelne men, doch in wier gelederen journalisten, foto-reporters, cameramannen en radio verslaggevers strijden. De Waffen 43.S. heeft tot dat doel een speciale compagnie opgebouwd, waarin de Nederlandsche P.K.- trein tactisch als een der secties is op- genomeii, evenals de Noren, Denen en Vla mingen strijden de Hollanders in het tee- kan van het zonnerad. De Nederlandsche P.IC.-trein is een sec tie is van de P.K. der Waffen S.S. i Vertrouwde leiding. De P.K. eenheden zijn volkomen gemoto riseerd, daar zij zich snel moeten kunnen bewegen, de auto's zijn behalve ,döor het zonnerad gekenmerkt door een Hollandsch klompje met een liggende pijl er door. Ik word als commandant, behalve door drie Nederlandsche officieren bijgestaan door een Duitschen luitenant, die de krijgsver richtingen op alle fronten als P.K. man heeft meegemaakt, aldus de heer Hulstijn. In verband met de moeilijke omstandig heden, waaronder de Nederlandsche P.K. trein op het Russische front zal hebben te strijden, moet aan de technische uitrusting de grootst mogelijke zorg worden besteed. HaupCsturmführer Hulstijn en de org&ni- satieleider, by den staf van het legioen, de heer H. A. Seyffardt Jr., zijn al eenige we ken lang bezig om te zorgen, dat het be- noodigde materiaal wordt aangekocht, op dat het over enkele dagen kan worden meegenomen naar hét front. De journalistieke staf. Aan de Nederlandsche P.K.-trein zijn verbonden 8 journalisten, 5 persfotografen, 3 cameramannen en 4 radiotechnici. De journalisten treden eveneens op als radio verslaggevers. Voorts gaan er met den P.K. trein, welke uit 23 auto's, 2 vracht auto's en eenige motorrijwielen bestaat, de noodige mecaniciens, chauffeurs, instru mentmakers en ander technisch personeel mee. Eén der wagens bevat een volledige instrumentmakerij. Er gaan speciale kleine, losse benzine motoren mee om in de Russische steppen zelf electrische energie te kunnen opwek ken. Over de bewapening van dè Nederland sche P.K., welke zeer sterk is, mocht Hauptsturmführer Hulstijn natuurlijk geen nadere inlichtingen verstrekken. Band met het vaderland. De Nederlandsche P.K. zorgt er dus voor, dat er in de eerste plaats regelmatig journalistieke bijdragen worden geleverd aan de Nederlandsche pers over de sociale en andere toestanden in Rusland alsmede over de wapenfeiten aan het Oostelijk front, in het bijzonder waar het betreft de krijgsverrichtingen der Nederlandsche vrij willigers, die strijden in de Waffen S.S., het legioen en de N.S.K.K. Voorts is het onze taak te zorgen, dat de noodige foto grafische opnamen het vaderland bereiken en dat de Nederlandsche radiozenders re gelmatig frontréportages kunnen uitzen den bg monde van onze eigen Nederland sche vrgwilligers en dat de filmjournaals worden aangevuld met documentaire Ne derlandsche filmopnamen. Een tweede opgave van onze P.K. is om de Nederlanders aan het Oostfront te voorzien van literatuur en hen ook op an dere wijze gelegenheid tot ontspanning te géven. De ziel van deze afdeeling is de heer Seyffardt Jr. De veldbibliotheek komt onder leiding te staan van den eersten luitenant Harmse, redacteur van de Arbeiderspers. Bovendien wordt er voor gezorgd, dat eiken dag per koerier een aantal exem plaren van de voornaamste Nederlandsche dagbladen naar het Nederlandsche legioen worden gezonden. Voorts heeft de heer Seyffardt Jr. zich belast met den aankoop van een uitgebreide collectie gramofoon- platen van Nederlandsche volksliederen en composities. De artikelen, foto's, films en radio-re portages der Nederlandsche P.K. worden aan de dagbladen en theaters geleverd te gen een door het departement van volks voorlichting en kunsten vast te stellen ver goeding. Deze gelden worden gestort in een speciaal fonds, dat bestemd is voor latere sociale zorg. Dit fonds is ln een stichting ondergebracht, in welks bestuur o.a. zit ting hebben luitenant-generaal H. A. Seyffardt en prof. T. Goedewaagen. Sport NIEUWE COMPETITIE-AFDEELING. De competitie-indeeling voor het seizoen 1941-1942 is voor de Zeeuwsche 2e klasse clubs als volgt 2e klasse E. Alliance, Breskens, Dosko, Goes, Mid delburg, R.B.C., R.C.S. Vlissingen en De Zeeuwen. Men ziet hieruit dus het verheugende feit, dat Breskens weer is ingedeeld. Trou wens, de Zeeuwsch-Vlamingen hebben daar ook recht op. Een merkwaardige verandering is voorts, dat de Bredasche 2e klassers en T.S.C. niet bij de Zeeuwsche klasse zijn in gedeeld. Vermoedelijk zijn de reismoeilijk- heden daarvan wel de oorzaak. De Breda sche clubs zijn ingedeeld in de 2e klasse D, welke bestaat uit De Baronie, Hero, Ne- velo, R.K.T.V.V., S.V.D., T.S.C., T.O.P., Wilhelmina, W.S.C. en Zwaluw. ZEVENKAMP R.C.S. Nu het gesloten seizoen is ingesteld en de gelegenheid tot het spelen van vriend schappelijke wedstrijden daardoor ont breekt, heeft het bestuur van R.C.S. voor haar werkende leden een 7-kamp georga niseerd naar het voorbeeld van den nu reeds 2 maal gehoud^ zevenkampdag te Middelburg. Alhoewei het weer aan vankelijk als spelbreker scheen te zullen optreden, bleef het gedurende den gehee- len wedstrijd droog, terwgl, dank zij de vlotte en uiterst snelle afwerking der num mers van een buitengewoon geslaagden middag kan worden gesproken. Op alle nummers werd uitstekend partij gegeven en inzonderheid de 80 meter hardloopen gaf menigen aardigen strijd te zien. De zevenkamp bestond uit de navolgende num mers: 100 meter baldribbelen (tusschen paaltjes); inwerpen; doelschieten; paal- schieten; vèrtrappen en 60 meter baldrib belen (tusschen lijnen). Het in Middelburg gehouden nummer vèrspringen kon om technische redenen niet plaats vinden. Hiervoor kwam 60 meter baldribbelen in de plaats. Het aar dige bij dergelgke wedstrijden is steeds, dat van het uiteindelijk resultaat niets valt te zeggen, aangezien eerst na het afwerken van alle nummers de stand valt op te maken. In afwijking met den reeds genoemden zevenkampdag, werd hier het totaal aantal punten van alle nummers samengeteld en hiernaar de rangorde be paald. Deze telling heeft het voordeel, dat niet meer dan één prijs aan denzelfden speler ten deel valt. Men had in het R.C.S.-kamp voor aardige en nuttige prijs jes gezorgd, terwijl voor iederen deelnemer een prijs beschikbaar bleek. Voor de ad- spiranten, die hetzelfde programma moes ten afwerken, was een aparte prijzensor- teering aanwezig. Bij de samenstelling van den eindstand bleek, dat de eerste prijs was ten deel gevallen aan A. Koeveringen met 3805% punt. Hierna volgden met onderling klein verschil: 2. J. Guiran 3592 p.; 3. H. Meul- meester 3589'/, p.; 4. J. Daniëlsche 35-52 p.; 5. F. G. Melse 3454% p.; 6. J. Labeur 3448 p.; 7. P. Wanjon 3351% p.; 8. C. M. Visser 3286 p.; 9^. L. Boers 3283'/, p.; 10. M. Blok 3174 p.; 11. B. Lantsheer 3147% p.; 12* J. Mosterdijk 3056 p. Ook de overige deelnemers ontliepen el kaar zeer weinig. Bg de adspiranten was het verschil veel grooter. Hier vielen de prijzen ten deel aan: 1. P. Lindenberg 3027% p.; 2. L. van Wallenburg 2680 p.: 3. J. Berentse 2336% p.; 4. J. Wanjon 2269% p.; 5. G. Gabriëlse 2156% p.; 6. J. Klap 2091 p. Na afloop werd döor den voorzitter van R.C.S., den heer Barentsen, met enkele woorden dank gebracht aan de medewer kenden, alsmede aan diegenen, die een prijsje hadden beschikbaar gesteld. Hij wees op de behaaldesuccessen van de adspiranten bij den 5-kamp 'te Goes en van de senioren bij den 7-kamp te Mid delburg, waarbij door beiden voor één jaar beslag werd gelegd op den wisselbeker. Hij spoorde de leden aan hun uiterste best te doen deze bekers definitief in bezit te kry'gen. Men kan bij R.C.S. tevreden zijn met dezen dag, die opgetwgfeld door meer zal worden gevolgd. UNITAS KAMPIOEN ZATERDAGCOMPETITIE N.V.B., AFD. B. Zaterdagavond werd te Kloe tinge de beslissingswedstrijd gespeeld voor de Za terdagcompetitie N.V.B., afd. B., tusschen Unitas I en Yerseke I. Nadat de rust met een geüjk spel 22 was ingegaan, ein digde deze ontmoeting met een 32 over winning voor Unitas, die hiermee tevens beslag legde op den kampioenstitel. 83. Handig, als de boerin altyd was, had ze Klompertje in een ommezien van het bankje bevrijd en zyn broekje gereinigd. Nou, het viel erg mee. Met de taartjesdoos veilig en wel in zgn hand, stapte Klompertje nu in beste stemming op huis aan. (/mueuaof o«n ^*p«T was al weer wat aan de hand. Klom pertje had een scherp gehoor en terwijl hg langs de kade de aardigste liedjes liep te fluiten, was het net, alsof iemand om hulp riep. Wie kon dat zijn Was dat niet de stem van Anneliesje H.Z. en P.C. WATERPOLO KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Te Woerden had Zaterdagavond de be slissingswedstrijd plaats vóór het kam pioenschap van Nederland tusschen H.Z. en P.C. en U.Z.C. Het einde kwam met een 32 overwin ning voor H.Z. en P.C., die daardoor be slag legde op den titel van kampioen van Nederland. De Haagsche ploeg verdiende den titel volkomen, daar zij inderdaad zoowel technisch als tactisch iets beter'speelde. AGENDA VLISSINGEN. ALHAMBRA-THEATER, VLISSINGEN. Van Vrijdag 22 t.m. Dinsdag 26 Augustus „Onder gele Vlag". MIDDELBURG. „Electro-bioscoop".Vanaf Vrgdag 22 t/m Donderdag 28 Augustus „Ju-Ju". „Schouwburg-bioscoop". Vanaf Vrgdag 22 t/m Maandag 25 Augustus„De laatste Ronde". GOES. GRAND-THEATER, GOES. Van Vrijdag 22 t.m. Dinsdag 26 Augustus „Het Masker valt". Wettiging van natuurlijke kinderen van Nederlandsche militairen. In het Zaterdag verschenen verordenin genblad is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van justitie betreffende wettiging van kin deren van Nederlandsche militairen. Dit besluit luidt als volgt: Artikel 1. (1) Een natuurlijk kind. dat door zijn vader niet erkend is, kan niettemin op de wijze, voor zien in artikel 329 van het burgerlijk wetboek, worden gewettigd, mits: 1) De vader een Nederlandscb militair was. die ten gevolge van krijgsverrichtingen, welke tus schen 9 en 21 Mei 1940 in Nederland of België hebben plaats gehad, is overleden, en 2) De vader voornemens was met de moeder een huwelijk aan te gaan. (2) De wettiging heeft de rechtsgevolgen, be paald bü frtikel 333 van het burgerlijk wetboek. Artikel 2. (1) De feiten, bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder 1, moeten blijken uit een bijzondere rech terlijke uitspraak. (2) Deze uitspraak wordt gegeven op vorde ring, bij leven der moeder met haar toestem ming, door den wettelijken vertegenwoordiger van het kind ingesteld tegen den officier van justitie bij de rechtbank binnen welker arron dissement hét kind woonplaats heeft, of, bij gebreke van woonplaats binnen Nederland, bij de arrondissementsrechtbank te Amsterdam. (3) De vordering wordt niet toegelaten, indien volgens artikel 338 van het burgerlijk wetboek de erkenning niet kan plaats hebben. Verder ^bepaalt o.a. nog artikel 5: De vordering kan niet meer worden ingesteld na verloop van twee jaren, te rekenen van den dag. van het in werking treden van dit besluit,^ tenzij de secretaris-generaal van het departe-P ment van justitie andere bepaalt voor een bij zonder geval of een groep bijzondere gevallen. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Restitutie van motorrijtuigen belasting. Reeds werd bekend gemaakt, dat hou ders van zestigdagenkaarten, wier rijver gunning ingetrokken of niet verlengd werd, na afloop van den geldigheidsduur van de kaart restitutie van belasting kunnen krij gen over het aantal niet gebruikte dagen op de kaart. Thans heeft de waarnemend secretaris generaal van het departement van finan ciën aan den A.N.W.B. bericht, bereid te zijn ook, indien de rijvergunning tijdens den geldheidsduur van de zestigdagenkaart eenige maanden ingetrokken geweest is, in ieder geval op zichzelf te beoordeelen of er aanleiding is voor restitutie. Men wen de zich daartoe tot genoemden wnd. se cretaris-generaal. Ook komt het voor, dat houders van zestigdagenkaarten weliswaar doorloopend in het bezit van een rijvergunning geweest zgn, maar dat zij, omdat de toegewezen hoeveelheid benzine zeer gering was, tij dens den geldigheidsduur geen zestig da gen hebben kunnen rijden. In deze gevallen vindt de waarnemend secretaris-generaal geen termen aanwezig om restitutie te verleenen. Radioprogramma Dinsdag 26 AngustnB 1941. HILVEBSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8-15 Schriftlezing en ineditatje (voorber. door de Christ. Radio- Stichting). 8.25 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. 12.00 Ensemble Jonny Kroon. 12.25 Kwartier van den Arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en ccon. ber. 1.00 Piano. 1.30 Sprankelende mid dagklanken. 2.50 Gram. 3.00 Amabile-sextet. 3.30 Gram. 4.00 Cyclus. 4.20 Gram. 4.45 Voor de jeugd 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- èn beursber. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Causerie. 6.15 Gevar. Prcgr. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Omroepork. en soliste. 8.30 Gram. 8.45 Voor den boer. 9.00 Cello en piano. 9.30 Gram. 9.45 BNO: Ber. 10.00 10.15 Engelsche uitzending. HILVERSUM n. 301.5 M. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8,00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.20 Zang met clavecimbel- en piano. 10.40 Declamatie. 11.00 Ensemble Amende en Gram. 12.00 Gram. 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ: ber. 1.00 Trio Jonny Ombach. 1.40 Gram. 2.00 Utrechtscb Stedelijk orkest, 3,30 Voor de zieken. 4.00 Gram. 5.15 BNO: Nieuws-, 'eijon.- en beursber. 5.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.00 Orgelopha- men. 6 15 Boekbespreking. 6.30 Gram. 7.00 Actu eel halfuurtje. 7.30 Reportage. 8.00 Gram. 8.15 Radiotoonneel 9.00 Sport en lichamelijke opvoe ding voor de vrouw, causerie. 9.15Ensemble Bandi Balogh. 9 15 BNO: Ber. 10.00 Avondwij ding. 10.0510.15 Politiek .weekpraatje (opn.). SERIEWEDSTRIJDEN VAN SEOLTO TE 's-HEER ARENDSKERK. Voor deze wedstrijden bleek de belang stelling van de zijde der vereenigingen zeer groot te zijn. Alhoewel de inschrijving niet openstond voor 12-tallen uit de le klasse der Z.K.B.-competitie, was door niet minder dan* 18 twaalftallen ingeschreven. Eén hiervan, n.l. Vlug uit Bergen op Zoom, was niet op gekomen. De deelnemende 12-tallen waren naar sterkte in 3 af deelingen ingedeeld, terwgl in verband met den beschikbaren tijd volgens het afvalsysteem gespeeld moest worden" Afdeeling I. In de le afd., waarin uitkwamen: Blauw wit, Roosendaal; Rapide, Axel; 'Vol harding II, Yerseke Swift A, Middelburg K.V.W., Wemeldinge S.S.S. II, Colgns- plaatVios, Krabbendgke en Seolto I, 's Heer Arendskerke, werden de volgende wedstrijden gespeeld Seolto IBlauw-Wit 13 RapideVolharding 11 (Rapide winnaar door loting) Swift AK.V.W. 6—0 S.S.S.—Vios 0—3. De vier winnende teams speelden een tweede ronde welke als volgt eindigde Blauw-WitRapide 53 Swift AVios 20. Hierna kwamen Blauw-Wit en Swift 'A in het strijdperk om de eerste'en tweede plaats. Hierin behaalde Blauw-Wit in een vinnigen en spannenden wedistrgd een volkomen verdiende 3,1 over winning op Swift A, waarmee het beslag legde op den len prijs. Swift A behaalde den 2en prijs, terwijl Rapide en Vios den 3en en 4den prijs ontvingen. Afdeeling ff. In de 2e afdeeling waren ingedeeld Swift B, Togo, Vitesse en Unitas. Hier wer den gespeeld Swift BVitesse 21 en TogoUnitas 02. In de 2de ronde speelde Swift B met 11 gelijk tegen Unitas, waarna Swift B met strafworpen won. In deze afdeeling was de uitslag: Swift B le prg£, Unitas 2e prijs en Vitesse 3e prijs. Afdeeling HL De 3e afdeeling telde vijf 12-tallen, n.l. Zeelandia, Swift C, S.D.O., D.S.V. en Seolto II. In de eerste ronde werden hier de volgen de wedstrijden gespeeld Swift CSeolto II 31 ZeelandiaS.D.O. 01. D.S.V. dat door loting niet in de eerste ronde uitkwam speelde in de tweede ronde tegen Swift C, welken wedStrijd het met 21 won. De beslissingswedstrijd D.S.V.S.D.O. eindigde gelijk, 11, waarnaS.D.O. door strafworpen won. De einduitslag was hier dus S.D.O. le prijs, D.S.V. 2e prijs en Swift C 3e prgs. Het geheele programma werd in vlot tempo afgewerkt en Seolto kan, ale orga- niseerende vereeniging op een geslaagden middag terugzien. Ondanks het minder gun stige weer de regen dreigde zelfs nog even spelbreker te worden was er heel wat publiek, terwijl het gehalte van het spel, gezien de jeugd van vele deelnemende 12. Klompertje vond het niks leuk, dat de boer zoo'n 'pret nad, want zóó kon hg toch niet naar huis komen. Hg kon niet eens loopen en om hier midden op den weg zijn broek uit te gaan trekken, dat ging toch ook niet. Maar daar kwam de vrouw van KreJis al aan. twaalftallen, bevredigend was. Wat het scheidsrechtersexamen betreft, daarvan moet de uitslag nog afgewacht worden. Naar wij vernamen was het resul taat nogal behoorlijk slechts enkele malen kwam het voor dat het spel onderbroken werd door een ander fluitje dan dat van de scheidsrechter, waarna een commissielid uit de toeschouwers naar voren kwam om de arbiter-examinandus op iets te wgzen, ZEEUWSCHE ATHLETEN STARTTEN OP DE TE WERVE-WEDSTRIJDEN. Prachtig loopen van Dobbelaere. Wederom heeft een klein groepje Zeeuw sche athleten deelgenomen aan wedstrijden in Holland en wel te Den Haag, waar óp Te Werve een tweedaagsch athletiekfestgn georganiseerd was. De eerste dag was ge wijd aan de nieuwelingen. Hieraan namen de Marathon-athleten Nederlof en Verkerk deel. Nederlof wist het op de 100 m. tot de demi-finale te brengen met 12.5 sec. Op vèrspringen werd hij zesde met 5.64 m. Zondagmiddag was voor de cracks voor behouden. Daar het 's morgens nogal ge regend had, was de baan zeer zwaar ge worden, waardoor goede tgden uitbleven. De 1500 m. waar G. Dobbelaere (Mar.) op uitkwam was het spannendste nummer van den middag. Wel ontbrak de nationale kampioen De Ruijter op het appèl, doch dit gemis werd vergoed door de deelname van Petit. De Haarlemmer De Roode nam di rect na den start den kop. gevolgd door Petit. De Bruijn (Trekvogels) en Dobbe laere (Mar.) móesten zich eerst uit een groote groep loopers losmaken, alvorens zich bij den kopgroep te kunnen aansluiten. Er werd veel getrokken, nu eens nam Pe tit een tusschensprintje, dan weer trachtte De Roode zgn voorsprong te vergrooten. Na 1000 m. nam Petit de leiding over en samen met De Roosje trok hij er tusschen uit. Dobbelaere, die zeer tactisch liep, kwam steeds meer en meer naar voren. De Roode werkte zich weer naar de eerste plaats en liep iets op Petit uit. Dobbelaere wist met een prachtigen eindspurt Petit nog te passeeren en slechts 0.8 sec. achter De Roode te eindigen. Dobbelaere liep dezen afstand in 4 min. 10.4 sec., hetgeen een nieuw Zeeuwsch re cord beteekent. Het oude record stond ook op naam van dezen athleet mét 4 min. 17.7 sec., zoodat het oude record met niet min der dan 7.3 sec. verbeterd werd. Uitslag. 1500 m. hardloopen 1. J. de Roode (Haarlem) 4 min. 9.6 sec. 2. G. Dobbelaere (Mar.) 4 min. 10.4 sec. 3. S. Petit (A.V.O.N.) 4 min. 10.8 sec 4. Th. de Bruijn (Trekvogels) 4 min. 12.4 sec. EEN NIEUW WERELDRECORD 4 x 800 METER. De Duitsche estafetteploeg op 4 x 800 meter heeft voor een prachtig begin van het sportfeest te Braunschweig gezorgd. De aangekondigde recordpoging op dezen af stand slaagde volkomen. Het oude op naam van Amerika staande record werd van -7 min. 35.2 sec. gebracht op 7 min. 30.3 sec. NATIONALE ZWEMWEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN. In het zwembad de Groote Wielen te Leeuwarden werd Zaterdagmiddag een na tionale 3 km. zwemwedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen luiden 1. J. Sten der, De Robben, Hilversum, 59 min. 47 sec. 2. P. Terpstra, G.Z. en P.C., Gronin gen, 1 uur 5 min.. 53.2 sec. 3. B. Bruinhof, Njord, Groningen, 1 uur 6 min. 18 sec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6