UIT DE PROVINCIE NEPERlANPSCfJE De vijfde provinciale polodag te Vlissingen. Verduisteren: Kerk- en Schoolnieuws Burgerlijke Stand Sport Afloop verkoopingen. Staatsloterij Zwemwedstrijden te Goes. De Zeehond wederom eerste. van hedenavond 20.45 uur tot morgenochtend 6.40 uur De maan komt morgen te 11.11 op en gaat te 22.25 onder. DE HEER O. PIEK IN ZEELAND. De heeif C. Piek, directeur-generaal van Winterhulp Nederland en landelijk leider van den Nederlandschen Volksdienst, zal op 26, 27 en 28 Augustus wederom een bezoek aan Zeeland brengen en op ver schillende plaatsen besprekingen houden, waarbij alle burgemeesters en andere vrij willige medewerkers van de Winterhulp actie aanwezig zifllen zijn. Walcheren DE WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschrevenen bij de onder het G.A.B. Middelburg ressorteerende ge meenten bedroeg per Zaterdag 23 Augus tus: Geheel werkloos: 115 mannen en 22 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: 5 mannen en vrouwen, niet werkloos: 14 mannen en 4 vrouwen, herscholing: 9 mannen en vrouwen, werkverruiming: ip3 mannen en vrouwen. Algemeen totaal vorige week 303, bij gekomen "43, afgegaan 74, over 272. Zuid-Beveland AGENDA RAADSVERGADERING. 's-HEER ARENDSKERKE. De raad dezer gemeente zal Donderdag 28 Augus tus a.s. in openbare vergadering-bijeenko men. Op de agenda komen o.m. de volgen de punten van behandeling voor Een verzoek van A. Smit te Lewedorp om van de gemeente te huren een gedeelte van het terrein aan de Zuid-Kraaijert voor opslagplaats bouwmaterialen. Het vast stellen van de verordening tot opruimen zaadgevend onkruid indien dit schade kan toebrengen aan aangrenzende landerijen. De uitreiking van de aanstelling in vasten dienst aan den gemeentegeneesheer te Nieuwdorp de heer J. J. Gelderblom. De vaststelling van het arbeidsovereenkom- stenbesluit voor het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermings dienst. Een verzoek-van het bestuur van de Vereeniging tot stichting en instand houding eener R.K. bijzondere lagere school te Lewedorp om uit de gemeentekas de be- noodigde gelden toe te staan voor bijbouw aan die school van een vierde leslokaal en een gymnastieklokaal, alsmede' voor aan schaffing schoolmeubelen en leer- en hulp middelen voor de inrichting van beide lo- kalem De verbetering van den toren te 's-Heer Hendrikskinderen. Een voorstel van E. en W. tot toekenning van de kin dertoeslag volgens de rijksregeling aan de ambtenaren dezer gemeente, die» hun hoofdberoep in gemeentedienst hebben. EEN GESLAAGD CONCERT. KATTENDIJKE. Zaterdagavond gaf dé Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" een concert op de muziektent. Ondanks het slechte weer was de belangstelling zeer goed. De verschillende zangstukken vielen zeer goed in den smaak. Jammer dat het concert zoo vroegtijdig door den regen moest worden beëindigd. Het concert werd uitgevoerd onder leiding van den directeur, den heer J. Rijn uit Middelburg. UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. KRABBÊNDIJKE. Op 9 Juni jl. is men /hier begonnen met het uitreiken van de persoonsbewijzen, welke thans beëindigd is. De uitreiking geschiedde alleen in den namiddag tusschen 2 en 5 uur, de eerste week werden er 10 persoonsbewijzen per middag uitgereikt, welk aantal kon worden opgevoerd tot 50 k 60 stuks per middag. .Een compliment voor de heeren A. J. Gui- ran en Joh. v. d. Berg, die in zoo'n korten £ftd heel dit omvattende werk hebben afge werkt. Ook de zieken en gebrekkigen wer den in dien tijd opgezocht en van een per soonsbewijs voorzien. In totaal zgn 1850 bewijzen uitgereikt. EEN AFSCHEID OP DE ZONDAGS- SCHOOL. WAARDE. In een avondbijeenkomst van onderwijzend personeel en kinderen der Zondagsschool vond Zondag het afscheid plaats van de familie Nagelkerke, die door vertrek uit deze gemeente haar arbeid aan bovengenoemde instelling moet neerleggen. Allereerst voerde de heer M. Weststrate het woord naar aanleiding van het af scheid van den apostel Paulus, waarna de heer C. Kole een paar toepasselijke verzen voordroeg. Dé heer Meulendijk sprak woorden van dank. De heer Nagelkerke wiens plaats wordt ingenomen door den heer A. v. d. Vreede, gaf zich gedurende een twintigtal jaren voor het onderwijs aan de kinderen, daarin geruimen tijd bijgestaan door zijn dochte^r. Vele belangstellenden in het werk der Zondagsschool gaven hiervan blijk door hun tegenwoordigheid. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van „De Heer zal u steeds gadeslaan". Bij het verlaten der kerk ontvingen alle kinderen nog een versnapering. Zeeuwsch-V laanderèn RAADSAGENDA. CADZAND. De raad dezer gemeente zal op Vrijdag, 29 Augustus a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. Op de raads- agenda komen o.m. de navolgende onder werpen voor wijziging instructie gemeen te-geneesheer, benoeming gemeente-ge neesheer met ingang van 1 September a.s., wijziging veldwachtersverordening, toe kenning eener tijdelijke toelage aan het lager gehuwd personeel der gemeente, verhooging belooning aan brandweerlieden bij oefening en bij brand, vaststelling ar- beldsovereenkomstenbesluit voor het per- BEVESTIGING EN INTREDE CAND. VAN VOORTHUIZEN. Zondagmorgen had in de Ncd. Herv. Kerk te Kattendijke de bevestiging plaats van cand. Van Voorthuizen. Bevestiger was ds. Steenbergen van Biezelinge die sprak naar aanleiding van Jeremia 1 9. Hierna volgde de handoplegging waar aan deelnamen ds. Steenbergen, ds. Boers- ma en ds. v. d. Flier uit Doorn. De ge meente zong hierbij Ps. 134 2. Tot slot werd staande gezongen Gez. 77 1. In den middagdienst deed ds. Van Voort, huizen zijn intrede voor een overvolle kerk met een predikatie over den tekst uit Cor. 2 2. Hierna volgden de gebruikelijke toe- taespraak waarna de gemeente op verzoek van den consulent ds. Boersma staande Gez. 91 3 zong. N VLISSINGEN. Van 2125 Augustus. Ondertrouwd M. Jonckman, 42 j. -en L. M. de Block, 46 j.J. Fliers, 29 j. en K. Kerkhove, 24 j.J. J. Lako, 34 j. en E. T. van der Graaff, 32 j. Getrouwd A. Schout, 18 j; en S. Telle- man, 20 j. A. van Vlaanderen, 28 j. en M. Naerebout, 27 j. Geboren Robert, z. van J. Bugs en J. C. Wisse. Overleden C. van Raag, 20 j., man van P. T. Versteeg J. Koole, 62 j., wedn. van P. de VoogdC. N. Grootjans, 16 j.- VROUWENPOLDER. Van 1723 Augustus. Ondertrouwd: Pieter Willem Jobse, jm. 30 jaar en Elizabeth Cornelia de Visser, jd. 25 jaar. HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN ZEEUWSCHEN SCHAAKBOND. J. J. v. d. Ende herovert den titel. In den laatstgehouden wedstrijd om het kampioenschap van Zeeland speelde de heer J. J4 v. d. Ende niet mede. Reasmoei- lijkheden vormden een onoverkomelijke hinderpaal. Daarom was bepaald, dat die winnaar een match van zes partgen tegen hem zou spelen. Van deze zes partijen,' dde de heeren Maartense en v. d. Ende speelden, won v. d. Ende de derde, vierde en vijfde par tij, en verloor de eerste, terwijl de twee de en zesde remise werden. In totaal be haalde hg dus 4 punten en Maartense 2. Ondanks het slechte resultaat in den wedstrgd van 1939 was toch de algemee- ne overtuiging dat hg in zijn match te gen Maartense de beste kansen had. Wij wisten evenwel, dat Maartense in staat is goed partij te geven en het verloop van den tWeekamp heeft deze overtuiging be- ■"stigd. Wanneer hg thans de meerderheid van v. d. Ende heeft moeten erkennen, dan is dat hoofdzakelijk toe te schrijven aan zijn minder tactische slagvaardig heid. De heer v. d. Ende was vol lof over het spel van zijn tegenstander. Het was een mooie kamp van twee sportieve spe lers. Zaterdag werd door notaris J. L. Her- togs in „Spoorzicht" te Arnemuiden pu bliek verkocht: Huis, Nieuwstraat A 90, aan J. Poppe te N. en St. Joosland voor 1640. Huizen Nieuwstraat A 89, A 88, A 86 en de gang A 84 aan J. K. Crucq te Ar nemuiden q.q. voor resp. 1430, 1455, 1310 en 150. Huis Langstraat A 18 aan J. J. van Doeselaar te Koudekerke voor 1520. Huis Langstraat A 7 aan C. de Nooijer Izn., Arnemuiden, voor 3000. Huis Langstraat A 8 aan C. Oreel, Ar nemuiden q.q. voor 2250. Huis en schuurtje Langstraat A 5a aan M. Kerkhove, Middelburg q.q. voor 2627. Trekking van heden. ƒ25.000 No. 7453 ƒ15.000 No. 8226 5000 No. 15197 1000 No. 5494 5528 14780 16822 17341 200 No. 4847 100 No. 2704 42f44 14462 17013 19975 20434 soneel van de vaste kern van den lucht beschermingsdienst, verstrekken van een crediet voor aanschaffing van werktuigen enz. ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke oefening. DE OOGST WORDT BINNENGEHAALD. SCHOONDIJKE. De laatfte dagen heerscht er op de velden een groote drukte om het koren binnen te halen. In vollen galop trekken de paarden de volgeladen wagens naar de schuren. Helaas is er door den regenval van den laatsten tijd veel schade aan het graan toe gebracht. Het is te hopen, dat het nu droog binnengehaald kan worden. Britsche aanvalspogingen afgeslagen. Naar het D.N.B. meldt, verhinderden Duitsche mijnenvegers en patrouillevaar tuigen op 22 Augustus een aanvalspoging van afzonderlijke Britsche bommenwerpers op het bezette gebied aan de kust van het Kanaal en schoten twee toestellen omlaag die brandend in zee vielen. Zaterdag zijn enkele Britsche jachtvlieg tuigen, die de kust van het Kanaal tracht ten te naderen, door Duitsch afweergeschut verdreven. Door Duitsche marine-artillerie werd een Engelsch vliegtuig neergescho ten. Ook Zondag werden zwakke pogingen van de Britsche luchtmacht om de kust der bezette gebieden te naderen door den Duitschen afweer afgeslagen. In d^ nabij heid der Nederlandsche kust schoten een heden der Duitsche marine een Britschen bommenwerper omlaag en luchtddelartil lerie schoot boven Noord-Frankrijk een Spitfire neer. In den na^cht van Zondag op Maandag is een aantal Britsche vliegtuigen naar West-Duitschland gevlogen. De neergewor pen brand- en brisantbommen richtten ner gens belangrijke schade aan. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn drie vijandelijke vliegtuigen door nachtjagers neergeschoten. V BRITSCHE AANVALLEN OP DEENSCHE VISSCHER SVAARTUIGEN. Britsche vliegtuigen hebben verder aan vallen ondernomen op een aantal Deensche visschersbooten, zoo wordt uit Esbjerg ge meld. Zij lieten een aantal bommen vallen, welke gelukkig geen doel troffen. Enkele der Deensche vaartuigen kregen lichte schade door het mitrailleurvuur der Brit sche vliegtuigen. Een der Britsche vliegtui gen kwam tijdens een aanval in duikvlucht in aanraking met den mast van een kotter en stortte in zee. Fransche troepen uit Syrië teruggekeerd. In de haven van Marseille zijn Zaterdag de drie Fransche schepen „Mariette Pa scha", „Explorateur Grandidier" en „Cham- pollion" aangekomen met 5000 officieren-, manschappen, ambtenaren en burgers uit Syrië. Er waren Algerijnsche infanteristen, spahi's vliegers en leden van het vreemde lingenlegioen aan boord, alsmede een groot aantal verwanten van Fransche soldaten, die in Syrië hebben gevochten. In totaal zijn thans 10.000 personen uit Syrië naar Frankrijk gebracht. Met dit transport is ook generaal Keime aangekomen, die na den wapenstilstand met Duitschland was benoemd tot commandeerend generaal der Fransche cavalerie in de Levant. Anti-communistische maatregelen in Frankrijk. Uit Vichy meldt het D.N.B.Naar men uit toonaangevende Fransche kringen ver neemt, zal de strijd tegen de communis tische actie in Frankrgk, die ook bespro ken is in den jongsten ministerraad, in versterkte mate worden voortgezet. In het onbezette gebied zal een reeks van maat regelen genomen worden om de strafbepa lingen van het onbezette gebied met die van het bezette gebied in overeenstem ming te brengen. De straffen, waaraan de communisten zich blootstellen, zullen aan zienlijk verscherpt worden en ook in het onbezette gebied zal de doodstraf worden ingevoerd. Engelsche duikboot verloren., gegaan. De Engelsche admiraliteit heeft, volgens den Britschen berichtendienst, medege deeld, dat de duikboot „Union" over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. Duitsche successen in Afrika. Bij een aanval op de spoorwegemplace menten bij Mersa Matroe hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen Zaterdagnacht suc cessen geboekt. Te Mersa Matroe eindigt de spoorlijn van Alexandrië naar het Wes ten en het kopstation daarvan is zeer doel treffend gebombardeerd. Een hevige ont ploffing was het gevolg. Bovendien kon de bemanning der Duitsche gevechtsvliegtui gen bij haar vertrek tal van branden waar nemen. VERGIFT IN HET MEEL. Het is de gewoonte, dat de landbouwers die over het zelf verbouwde graan voor hun dagelijksch brood mogen beschikken, iede- ren dag een hoeveelheid meel voor dat brood aan hun bakker geven. Deze week gebeurde het, dat een landbouwer te Haaf ten in plaats van het broodmeel een zakje vergift, hem verstrekt om aardappelen te bespuiten, aan den bakker gaf. De bakker bemerkte wel de vergissing, doch er schgnt toch een hoe veelheid vergift door het brood gekomen te zijn. Bij degenen, die het brood genuttigd heb ben, werden verschijnselen van onpasselijk heid geconstateerd. Eenige buurtbewoners moesten zich onder behandeling van een dokter stellen. Noodlottige gevolgen heeft deze vergissing gelukkig niet gehad. DOOR EEN VALLENDE PLANK DOODELIJK GETROFFEN. Op het Bolwerk te Rotterdam reed de 49- jarige J. Zaaier onder het spoorwegviaduct, toen èen plank van een schildersstelling losraakte. Z. kreeg deze op het hoofd en liep zoo zware veiwondingen op, dat hij korten tijd later overleed. Zondagmiddag organiseerde de zwem en poloclub'„De Zeehond" een waterpolo- tournooi in het kanaal bij de Vlissingsche Zwemclub. Deelgenomen werd door de eerste - zeventallen van: S.Z. P.C. De Bruinvisch uit Sas van Gent, De Schelde uit Terneuzen, Scheldestroom uit Bres- kens, en De Zeehond uit Vlissingen. Hoewel het 's morgens steeds regende, bleken de. Weergoden toch erg meegaand te zijn, want tegen het aanvangsuur kwam het zonnetje ook eens kijken. Dit was noodig, wafcit het beloofde een middag vol spanning te. worden, daar alle zeventallen op volle sterkte present waren. Jammer dat het water al zoo koud was en het is daarom te verwonderen, dat slechts één speler, de heer A. Renique van „De Bruinvisch", niet meer in staat bleek aan den tweeden wedstrijd mede te doen. De publieke belangstelling was groot. Ook de loco-burgemeester, de heer W. P. Edelman, gaf door zijn aanwezigheid weer blijk van zijn belangstelling voor de zwem- sport. Om even twee uur floot scheidsrechter L. P. van Oppen uit Terneuzen de eerste ploegen in het water, n.L DE ZEEHONDSCHELDESTROOM 4—2. De thuisclub had eerst den vrij sterken wind in den rug, waardoor zij het meest in den aanval was. Reeds binnen een mi nuut had Piet Castel succes met een zui ver schot in den bovenhoek (10), direct gevolgd door een kogel van Piet van Ste- veninck (20). En weer gingen de Zee honden er vandoor. Schot kreeg een vrijen worp te nemen, plaatste deze hard naar Piet Castel, die met een mooien doorslag bal den stand op 30 bracht. Na de rust komt Breskens opzetten en weet door den rechtsachter een fraaie goal te maken (31). Ondanks zwaar dekken, weet Schot op verrassende wijze den stand op 41 te brengen, maar nu wordt het Schelde stroom te bar. De druk op het doel der thuisclub wordt steeds grooter en men kan niet verhinderen, dat A. de Meester den achterstand tot 42 verkleint. Door taai verdedigen van de Zeehond-achter hoede komt hierin geen verandering meer. DE BRUINVISCH—DE SCHELDE 1—2. De Schelde is steeds in den aanval en weet spoedig door Theo Acke te scoren (01). Toch zien we enkele goed opge zette aanvallen van De Bruinvisch, waar uit G. Dhaene onverwachts inschiet (11). Na de rust gaat het.spel op en neer. Even later hggft Van Oppen succes (12). Nu komt 'De Bruinvisch geweldig opzetten. Een schot van midvoor R. Klein vliegt" over, terwijl aanvoerder W. Slock pech heeft door tweemaal achtereen op de lat te schieten. Met een harden kogel van Theo Acke, die? juist naast gaat, fluit de heer J. de Jong uit Vlissingen het einde, en heeft de gelukkigste gewonnen. Na een pauze, werd eerst de verliezers ronde gespeeld tusschen SCHELDESTROOM—DE BRUINVISCH 3—0. De eerste aanval is voor De Bruinvisch, doch het' schot van' Klien wordt door doelman Van Melle fraai gestopt. Onver wachts neemt Breskens echter de leiding door Thomas Cambier (10). Dit succes brengt menigen Scheldestroom-aanval te weeg, doch niemand weet het doel te vinden. Na de rust zien we weer een goede goal van Cambier. Nogmaals denken we Cambier te zien doelpunten, doch zijn schot belandt bij A. de Meeker, die door opzwemmen den stand op 30 brengt. De Bruinvisschen zijn hierdoor de kluts kwgt en kunnen geen doelpunten meer maken. Scheldestroom kwam hierdoor in het bezit van den derden prijs (plaquette). Scheidsrechter A. de Zeeuw uit Goes zqg eenige strafworpen over het hoofd. Daarop volgde de finale: DE SCHELDEDE ZEEHOND 1—4. Deze partij moest de beslissing brengen, wat wel te zien was door het goede dek ken van de spelers aan beide zijden. Na eenig heen en weer gegooi belandt de bal bij Louis Schollaert, die hard naar Piet Steveninck plaatst. Met een prima door slagbal geeft hij De Zeehond de leiding (0—1). Direct daarop is het weer Schol laert die er vandoor gaat, hij houdt den bal nu voor zichzelf en weet het doel te vinden (02). Nu onderneemt De Schelde eenige tegenaanvallen. We zien eenige he vige worstelingen voor het Schelde-doel, doch doelman Gulden blijkt in prima vorm te zijn. De Zeehond is echter nog niet tevreden en Wagenaar brengt door op- zwemmen d§n stand op 03, terwgl Ste veninck nog een hard schot lost, dat doel treft (0—4). Na de rust zien we eenige flinke 'aan vallen van De Schelde en door een fout van de Zeehond-achterspelers ^veet de linksvoor de eer te redden met een prach tig schot'hoog in dén hoek, onhoudbaar voor keeper Wegermans (1—4). Na en kele schermutselingen floot scheidsrechter M. L. Remery uit Sas van Gent het einde. De Zeehonden behaalden dus den eersten prijs, bestaande uit een fraaie plaquette en zeven me dailles. De Schelde moest zich nu tevreden stellen met den tweeden prijs, een kleinere plaquette. De voorzitter van De Zeehond, de heer J. de Jong, dankte nogmaals de aanwe zige Bruinvisschen voor de ondervonden gastvrijheid in het afgeloopen seizoen en verder scheidsrechters, theeschenksters, theegever enz., daarbij tevens nog vijzend op het sportieve -verloop der wedstrijden. Ook richtte hij een woord tot den bad- meester, den heer P. Pantus. Na de prij zen onder de diverse jellen uitgereikt .te hebben, bedankte de heer Remery namens alle vereenigingen voor de goede ontvangst en hoopte dat verschillende Middelburg- sche zwemmers naar dezen polomiddag waren komen kijken. Mocht dit zoo zijn, dan was hij er zeker van, dat men ook in onze hoofdstad druk zou gaan oefenen en hij vertrouwde er op, dat Luctor vol- gepd jaar van de partij zal zijn. En hiermede* was ook dit geslaagd polo-tournooi weer ten einde. De organi satie bleek bij het Zeehond-bestuur weer in goede handen geweest te zijn. Alles verliep vlot eir prettig. N. Manneke (Scheldestroom) eerste dame en C. Wagenaar (Zeehond) eerste heer in den 21/2 k.m. wedstrijd. Onder voor zwemmen minder gunstige weersomstandigheden hield de Zwem- en Badclub ,,'t Sas" haar jaarlijksche zwem wedstrijden aan het Goesche Sas. De jury bestond uit de heeren C. A. Minderhout te Middelburg, voorzitter- kamprechter; J. de Jong, Vlissingen, star ter J. v. d. Heuvel, Vlissingen, A. C. Ju lianus, Middelburg en M. L. Remery, Sas van Gent, tijdwaarnemers. De onderlinge nummers werden eerst verzwommen. Jammer was, dat de jeug dige deelnemers nogal eens op zich lieten wachten alvorens aan den start te verschij nen, doch het muziekgezelschap „De Echo" uit Wilhelminadorp verkortte deze pauzes door het spelen van vroolijke marschmu- ziek. Alles was evenwel in spanning voor het groote nummer, dé 2 Yz km. wedstrijd. Toen dan ook het sein klonk „deelnemers ver- kleeden", trok het vrij talrijke publiek ntfar de tusschen Goes en Wilhelminadorp gele gen startplaats om den geheelen wedstrgd langs de oevers te volgen. Er waren niet minder dan 39 liefhebbers (waaronder 12 démes) en deze deelnemers werden allen op een boerenwagen geladen en zoo ging het naar de startplaats. Vroeger geschied de dit per autocar, hetgeen nu natuurlijk niet mogelijk was. De dames startten 2 mi nuten vóór de heeren, in verband met het groote aantal. Al spoedig was te zien wie de sterkste waren. Mej. Manneke uit Bres kens nam direct den kop, op den voet ge volgd door haar clubgenoote mej. K. Schrier. Het was een lust om eérstge- noemde door het water zien glijden. De favoriete mej. P. Nieuwelink uit Terneuzen stelde teleur en kon de Scheldestroom-da- mes niet bereiken, waardoor zij zich met de derde plaats' tevreden moest stellen. Bij de heeren bleek weer, dat de Vlissinger Cor Wagenaar een klasse apart is. Hij nam direct den kop en liet ook weldra alle da mes achter zich. In een flink tempo kwam hij onbedreigd als eerste aan. De tweede plaats bezette eerst P. de Winde van Scheldestroom, doch na 1 km. zakte hij af en werd gepasseerd door H. Kodde (De Zeehond) en P. Orlebeke (A.Z.C.), die een nek-aan-nek-race zwommen. Kodde bleek echter over meer uithoudingsvermogen te beschikken en tikte met een flinke eind spurt als no. 2 aan, kort daarop gevolgd door Orlebeke. De andere deelnemers volg den met tusschenpoozen. Bij de heeren vielen de Bruinvisch-leden R. Claeyssens, G. Dhaene, M. Diels en H. Renique en het Schelde-Iid J. Gulden uit. De dames hadden geen uitvallers. De vijf eerste dames waren 1. mej. N. Manneke (Scheldestroom), 35 min. 7.4 sec.; 2. mej. K. Schrier (idem), 36 min. 26 sec. 3. mej. P. Nieuwelink (De Scheldé), 37 min. 51 sec.4. mej. J. de- Zeeuw (De Bruinvisch), 40 min. 1 sec.5. mej. W. Wegermans (De Zeehond), 40 min. 32,4 sec., terwijl de eerste Goesche dame, mej. J. Paauvve, ook een medaille ontving. De vijf eerste heeren waren1. C. Wa genaar (De Zeehond), 30 min. 58.7 sec. 2. H. Kodde (De Zeehond), 33 min. 53.8 sec.3. P. Orlebeke (Axelsche Zwemclub), 34 min. 15.4 sec.4. F. Cambier (Schelde stroom), 35 min. 5 sec.5. A. van Llere (Scheldestroom) 35 min. 6 sec. De eerste Goesche heer F. de Back, ontving eveneens een medaille. De uitslagen van de onderlinge nummers waren 50 m. vrije slag dames1. R> Sinke, 39.4 sec. 2. C. Olivier, 41 sec.3. R. van Zweden, 52.4 sec. 50 m. vrije slag heeren 1. F. de Back, 39 sec.2. W. Schrijver, 40 sec.3. L van Zweden, 40.6 sec. 25 m. balzwemmen jongens en meisjes van 812 jaar L K. Bruggeman, 35.6 sec.2. J. Rosier, 36 sec.3. C. v. d. Pias- se,. 44 sec.4. C. Moermond, 51.2 sec. 50 m. vrije slag meisjes van 1315 jaar 1. T. Moermond, 55.6 sec.2. D. Adriaansen, 1 m. 7 sec.3. T. van Donck, 1 m. 12.8 sec. 50 m. vrije slag jongens van 1315 jaar: 1. S. van Kleunen, 38.2 sec.2. A. van Zweden, 49.4 sec.3. G. Gillissen, 53,2 sec. (na kampen met J. Dekker). 50 m. hinderoiszwemmen jongens en meisjes van 1315 j.: L N. Westdorp, 45 sec. 2. A. van Zweden, 45.8 sec.3. G. Gillissen, 47 sec.4. D. Adriaansen, 52 sec.5. J. Dekker, 53.3 sec. 100 m. schoolslag dames L N. West dorp, 1 m. 52 sèc. 2. J. Paauwe, 1 m« 55.7 sec.3. R. van Zweden, 1 m. 58 sec. 100 m. schoolslag heeren 1. P. v. d. Wege, 1 m. 40.8 secv2. iP. Goedhart, 1 m, 43.3 sec.3. J. Roose, 1 m. 53 sec. Boegsprietloopen (gekostumeerd)l. F. de Back2. en 3. R. van Zweden en D. Adriaansen4. A. van Zweden5. R, Westmöller. Tot slot werd door eenige dames en hee ren nog een demonstratie schoonspringen gegeven, waardoor de bezoekers ook van deze mooie sport konden genieten. Ondanks de minder gunstige weersom standigheden was het toch een geslaagde middag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3