l.van de Kreeke Zoo groot Üoollelioeflen 0FFICIEELE PUBLICATIES. Advertentiën. Van Bentham lutting Smits F. J. VAN AARTSEN, SparHavermout en Gortmout, Polder Walcheren. MEDISCHE ANALYSTENSCHOOL De Raad van V< ere vergaderde. ftoeften- kroniek Marktberichten Sport Zoo de. Heere wil en zij leven, hopen op 26 Augustus J jjj a.s. onze lieve Oom en Tante JAN BAAK en TEUNTJE BAAK— J GROOTJANS, hun 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard J t mogen blijven is de wensch van de Kinderen DE RIDDER. Uit aller naam BLAZINA DE RIDDER. Arnemuiden. Lionstraat Door het verbindend, worden der slot-uitdeelingslijst is het fail lissement der N.V. IZAAK BOAS- SON <S Zn.'s BANK te Middel burg, geëindigd. De Curatoren Mr. A. J. VAN DER WEEL. TJ. ZANDSTRA. Middelburg, 21 Augustus 1941. NAAIMACHINES f.RAT,Ê nam Wij repareeren onder é6n Jaar garantie. Nieuwstraat 38 MIDDELBURG Voor elk onderwijs hebben wij de juiste schoolbehoeften in ruime voorraad! Dam 2, Telef. 147, Middelburg WASCHBORDEN ZINKEN EMMERS INMAAKVAATJES kunnen wij eiken dag ontvangen. Spanjaardstraat 17 - Middelburg. was de vraag naar fiat de nieuwe verpak king niet op tijd klaar Een tijdelijke noodver- pakking bracht uit komst. Maar de inhoud bleef van dezelfde kwaliteit en met SPAR SPAARZEGELS. CENTRALE KEUKEN VLISS1NGEN - Telefoon 416. MENU voor 25 t/m. 30 Augustus 1941. Maandag Bruine boonensoep. DinsdagAardappelen, spercieboonen, vleesch. Woensdag Stamppot wortelen. Donderdag Erwtensoep. Vrijdag Stamppot roode kool. Zaterdag Groentensoep. ONZE KLEINTJES Tot 6 regels 55 cent. Iedere regel meer 11 cent. Hef Dagelijksch Bestuur van den Polder Walcheren maakt be kend, dat de polderrekening van het dienstjaar 1940 voorloopig is opgenomen en gedurende 14 da gen ter Griffie van den Polder (kantoorgebouw Poelendale) ter inzage is nedergelegd, alwaar exemplaren verkrijgbaar zijn a j 2.50 per stuk. Middelburg, 21 Augustus 1941. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd* H F. LANTSHEER, Voorzitter. R. W. VAN LYNDEN, Griffier. van Dr. F. A. STEENSMA. Volledige opleiding tot klinisch (medisch) analyste. Dagcursus. Ver- eischten van toelatingeinddipl. H.B.S- of Gymn. B. Afzonderlijke opleiding voor hen, die de eerste drie klassen H.B.S. of Gymn. hebben doorloopen en voor hen, die in het bezit zijn van het Mulo-diploma. Prospectus en nadere inlichtingen bij Dr. F. A. STEENSMA, APOLLOLAAN 73, AMSTERDAM, Tel 22956. VEERE. Vrijdag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van het waarnemend hoofd der gemeente en tegen 1 Sept. a.s. nieuw1 benoemden burge meester, den heer J. A. Martijn. Afwezig de heer A. van Nieuwenhuijzen met ken nisgeving. Bij den aanvang der vergadering zei de VOORZ., dat deze bijeenkomst van histo rische beteekenis was, daar zij een tijdperk in ons stadsbestuur afsloot, een quaestie waarop spreker na de vergadering wilde terugkomen. Voorts deelde de VOORZ. mede, dat voorloopig niet zal worden overgegaan tot verhuur van een deel van den stadhuis kelder aangezien het garnalenpakhuis^ thans ontruimd is en er daar voldoende plaats is voor het opbergen der manden. Ingekomen was een adres van den heer B. van Beveren. waarin deze verzocht om ontheffing van de pacht van een gedeelte der kaai, waar vroeger de tonnen werden schoongemaakt. Daar genoemde boeien thans hier niet meer worden behandeld, wordt het verzoek ingewilligd. Herstellingswerkzaamheden Stadhuis torenCampveersche toren en Cisterne Medegedeeld werd, dat het torendak van het stadhuis en de daken van den Camp- veerschen toren en de Cisterne hersteld moeten worden. Er zijn verschillende leien losgeraakt en het lood heeft eveneens ge leden. Het gevolg is dat het houtwerk ge leden heeft. Het is absoluut' noodig, dat men tot onmiddellijke reparatie overgaat, in de eerste plaats omdat het regenwater in het stadhuis tot in de ontvangerskamer doordringt, maar ook omdat er thans nog gelegenheid is materiaal te krijgen. De onkosten zullen tezamen ongeveer 1500 bedragen, te weten 421 voor het dak van den Stadhuistoren, 157 voor dat van den Campveerschen toren en 381 voor dfe Cisterne, waarbij een bedrag komt voor stellingen. Met het oog op de drin gende omstandigheden hebben B. en W. gemeend thans reeds opdracht hiertoe te geven, zoodat het werk in September een aanvang zal nemen. Met alg. stemmen goedgekeurd. Machtiging werd verleend de beerkar, waarvoor weinig liefhebbers zijn komen opdagen, thans voor 35 van de hand te doen. -*• Verordening huishoud- en slagersbeenderen. De ontwerpverordening, die in de vo rige vergadering niet kon worden aange boden, wordt thans voorgelegd. De voor naamste punten luiden, dat de bewaring van deze producten afzonderlijk zal ge schieden van andere zaken en dat zij ter beschikking zullen moeten worden gesteld van een door B. en W. aan te wijzen per soon. B. en W. willen probeeren een en ander samen met het ophalen van het huis. vuil te doen plaatsvinden. Dit zal dus eens in de week geschieden en wel op Zaterdag. De prijs voor de afgeleverde beenderen bedraagt 3.35 per 100 k.g. 0 De verordening werd aldus vastgesteld. Rekening 1940 van het B.A. De VOORZ. zegt, dat hij de commissie niet heeft kunnen samenroepen, aangezien er een duplicaat van een rekening onvind baar bleek te zijn. B. A. alhier heeft zijn best gedaan het stuk te achterhalen, ech ter zonder resultaat. Aangezien het du plicaat getoond moet worden alvorens de rekening kan worden goedgekeurd, zal de behandeling moeten worden uitgesteld. Verordening inenting tegen typhus enz. De in de vorige vergadering goedgekeur. de verordening op de heffing van rechten voor de inenting tegen typhus en para- typhus moet thans gewijzigd worden inge volge een nieuwe bepaling, dat de kosten 35 cent per persoon (bepaald was 1 per persoon) zullen mogen bedragen. Dienten gevolge zal ook dk vermindering even redig zijn. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1940. Bij monde van den heer DE ^ONGE ad viseert de commissie de geraeenterekening 1940 goed te keuren met de navolgende bedragenvoor den gewonen dienst aan inkomsten en uitgaven resp. TUim 43.108 en 38.330 met een batig slot van ruim 4.777. Wat den kapitaal-dienst betreft zjjn de cijfers respectievelijk ruim 10.445 en 12.673, aldus een nadeelig saldo van ruim 1227. Daarnaast staan enkele oninbare en nog te verhalen posten ten bedrage van ruim 28. die voortkomen uit schoolgelden en hondenbelasting. Men zal trachten deze posten alsnog te. innen. Aldus goedgekeurd. Voorloopig werd een bedrag van 721 vastgesteld als zijnde de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs alhier over het jaar 1940. De school heeft in dat jaar iets meer gekost dan de rdming. Arbeidsovereenkomst personeel lucht beschermingsdienst. Aangezien de overheid ïfeti wenschelijk acht hierin te voorzien, zal een arbeids overeenkomst voor het personeel bij den luchtbeschermingsdienst worden aange gaan. De verordening treedt met 1 September in werking. Schatterscommissie gras- en bouipland. Inmiddels is gebleken, dat een benoeming van een dergelijke commissie niet meer noodig is, daar de pachtsommen aan een maximum zijn onderworpen. B. en W. vragen machtiging den pachters te ver f Geestelijk leven Het is van de grootste beteekenis, dat wij, wanneer we vacantie houden, ons gees telijk leven niet verwaarloozen. Er be staat een groot gevaar om in den vrijen £ijd, die ieder mensch van harte gegund zij, te vergeten, dat er juist dan zooveel gele- n genheid is, zich innerlijk te verrijken door het le$gn van een goed boek, waarvan de Inhouff u vergezelt in de drukke dagen die spoedig weer' komen gaan. Natuurlijk, romans zijn er ook,, maar door deze ru briek willen wij u op enkele boeken wijzen, die u in uw vacantie nog meer verrijken kunnen. Daar is in de eerste plaats het boek van ds. J. J. Buskes: „In Nacht en Stormgebruis", uitgegeven bij Bijleveld in Utrecht. Dit l(jkt een echt Rotterdamsch boek te zijn, men kan het echter met even veel recht een Middelburgsch boek noemen het gaat n.l. over Mei 1940; de ver- woeste stad en de stad, die wij zoeken „de toekomende stad zal van Godswege neerdalen, daar, waar wij in den tijd onze steden bouwen. De straten en de pleinen van Rotterdam zullen het schouwbeeld van Gods universeel verlcs-inr ;werk zrjn Rotterdam, ik fiets over "de hoobclkeiea en door de puinhoopen van Rotterdam als één, die weet dat de straten van het Nieuwe Jerusalem van goud en de bouw stof van zijn muren diamant zullen wezen" Dan na die eerste indrukken, preeken uit den tijd na de verwoesting. Leest u die nu toch eens met uw heele hart. Ze zijn zoo ongelooflik actueel, geen stichte lijkheid en mooie woorden, maar klare taal, die ons Christenmenschen onze plaats aan wijst midden tusschen het puin. Daar val len groote woorden in 't niet: de wereld geschiedenis blijkt het wereldgericht./ niet te zijn en het sphlen met woorden als „straf", „gericht", „voorzienigheid" leeren we af. Wat „geloof" is Wordt ons klaar en onomwonden duidelijk gemaakt aan de „geloofshelden" uit Hebr. H. Tenslotte wordt er gepreekt ja, al le zende zitten we bg ds. Buskes in de kerk en welk bij een begenadigd spreker mogen we toehooren! tenslotte spreekt ds. Bus kes over Kerk en Koninkrijk Gods. Pree ken zijn over het algemeen geen prettige lectuur. Hier vinden we de uitzondering op dezen regel. Buitenkerkelijken en belang stellenden. vergeet dit boek niet! Ds. Buskes bracht ons op de puinhoopen van dezen tijd; met de aankondiging van een tweede belangrijk boek, dat b(j Kok in Kampen verscheen, staan we in de 5de eeuw na 'Christus geboorte en zitten we bö den Kerkvader Augustinus in de Kerk, als jonge menschen, die zich voorbereiden op den doop en daartoe de apostolische ge loofsbelijdenis moeten kennen. Dr. Sizoo en Dr. Berkouwer gaven on langs een boek uit met als titel: Augus tinus over het Credo. De vertaler prof. Sizoo vertelt iets over de geschiedenis van de zeven uitleggingen der belijdenis, terwijl prof. Berkouwer een belangrijke inleiding schreef. De /eerste uitlegging is het be kende „Enchiridion" (handboekje), dat Augustinus op zijn 67ste jaar het licht deed zien. De daarop volgende uitleggingen zyn preeken, die Augustinus in verschil lende jaren van zijn leven gehouden heeft. Over het algemeen zijn de „belijdenissen" van Augustinusallen bekend, terwijl er aan zijn overige werken jammergenoeg minder aandacht geschonken wordt. Het merkwaardige is, dat de stijl zoeken op de gewone wijze de perceelen te willen pachten, daar de gemeente niet. meer tot openbare verpachting mag over gaan. Er ontstaat omtrent enkele percee len en pachters een breedvoerige discussie, waarna besloten wordt de onderhavige ge vallen te laten ondérzoeken door een com missie, bestaande uit de heerën W. Kasse, W. de*Jonge en D. Kasse Dzn. Deze com missie zal haar werk zoo spoedig mogelijk moeten verrichten opdat er alsnog een vergadering kan plaats vinden voor 1 Sep tember. Burgemeestersbenoeming. Aan het einde der vergadering deelde de heer J. A. Martijn den raadsleden mede, dat hij tot heden nog geen officieel be richt yan zijn benoeming tot burgemeester van Veere had ontvangen. Hij kon dus ook niet zeggen onder welke voorwaarden, bijvoorbeeld samenvoeging van de ambten van burgemeester en secretaris, de be noeming was afgekondigd. De eerste wethouder, de heer Jac. Poppe, richtte zich daarna tot den burgemeester met de navolgende woorden „Daar wij thans voor het feit staan, onze taak als gemeenteraad te moeten neerleggen en wij als zoodanig in deze onze laatste vergadering bijeen zijn, is het mij een behoefte mede namens den geheelen Raad U dank te brengen voor hetgeen U tot heden voor onze gemeente deed. Als ambtenaar op de secretarie be gonnen, werd uw ijver weldra beloond door uw benoeming tot secretaris van onze woonplaats. Van 1 Augustus 1937 af heeft U dan ook als zoodanig 1 voortreffelijk haar belangen behartigd. Tengevolge vfi£ den ernstigen tijd waarin wij leven en hetgeen daarin gebeurde, werd U na het ontslag van burgemeester Huinink als waarne mend hoofd van onze gemeente aange steld. Ook in dezen tijd heeft U 2ich uit nemend van uw taak gekweten. Nu wij echter als gemeenteraad van elkander scheiden, staat U aan^den vooravond van een nieuw begin, door de hoogere instantie thans opgelegd. Wij bidden God, dat Hij U de wijsheid en de kracht moge geven om uw taak als eerste burger van onze oudie veste zoodanig te vervullen, dat hierop een rijke zegen moge rusten voor U, Uw gezin, onze gemeente en hare inwoners." Met enkele welgekozen woorden dankte de VOORZ. voor de zeer waardeerende woorden, en hoopte, dat de wenschen door den- heer Poppe geuit, in vervulling zouden mogen gaan. SLUIKHANDELAAR AAN DEN SCHANDPAAL. De stad Verviers heeft als eerste België sche gemeente gelast, dat de namen van bestrafte sluikhandelaars en woekeraars op een bord midden in de stad moeten jvorden aangeslagen. Daarmede is een oud gebruik ingevoerd, dat sluikhandelaars in levensmiddelen blootstelt aan de openbare verachting. van deze preeken zoo pittig en puntig is, dat wij, hoeveel eeuwen wij ook van hem verwijderd zijn, altijd geboeid doorlezen. Calvijn wordt nog vrij veel gelezen door Christelijk Nederland, maar Augustinus, op wien Calvijn zich zoo gaarne beroept, wordt overgeslagen. Wie lectuur wenscht waar hij langen tijd van genieten wil, koope dit boek. Hij zal er gèen berouw van hebben. In een totaal andere sfeer brengt ons het boekje van ds. de Groot uit Voorst, die vele menschen reeds vermaakt heeft met zijn „schaap en bok in één hok" en „Van een oud stadspompje", die nu allerlei preeken en toespraken gebundeld heeft, die hij ge houden heeft bij allerlei gebeurtenissen in zijn dorpsgemeente of daarbuiten en die ons door hun humor dikwijls vermaken en ons ook wel eens verbaasd doen afvra gen of dit niet „op de rand" is. In dit boek „Op den rand van het Kerkelijke jaar", dat bij Callenbach in Nijkerk keurig uitgegeven werd, vinden we een preek op den bid stond voor het gewas onder oorlogsdrei ging, een lijkpredicatie, een rede op het jaarfeest van de Chr. Jongelingsver., een huwelijksinzegening, een' toespraak na de ramp in Borculo enz. De preeken en toe spraken van ds. de Groot vormen een eigen •soort. Ik kan niet zeggen, dat ik ze altijd mooi vind. Sommigen zijn bijna opper vlakkig en in de huwelijks-, begrafenis- en bevestigingstoespraken vind ik wel origi naliteit maar te weinig ernst en, wat nog erger is, te weinig of geheel geen verkondi ging. Ik zou den schrijver echter geen recht doen, wanneer ik geen waardeering toonde voor zijn vertelkunst, zijn prachtige Christocentrische uitleg en zijn „toepas singen", die bij voorkeur „kort" moeten zijn. De groote kwaliteit is, dat we in de dorpskerk zitten, ver weg uit de drukte van de stad midden tusschen de wuivende korenvelden. VEILINGS VEREEN. WALCHEREN. MIDDELBURG, 22 Aug. Spinazie 13, postelein 810, augurken 327, Wage naar sboonen 8 —10, suikerboonen 8, stok- snijboonen—1014, stamsnijboonen 610, stokprincesieboonen 1620, stamprjncessg- boonen 814, andijvie 48, rabarber 23, waspeen 36, uien 6, kroten 3.50, savoye kool 3.20, spitskool 3.20, roode kool 3.204, witte kool 2.80, alles per 100 kg. Peen 45, rapen 810, selderie 47, radijs 6, rammenas 710, alles per 100 bos. Bloemkool 212, kropsla 23.50, komkommers 213.50, alles per 100 stuks. VELJNGSVEREEN. ZUID-BEVELAND* GOES, 22 Aug. Groenten: Augurken 9.9027, breekpeen 4.80, stoksnrjboonen 11.20—14, pronkboonen 10, rentegevers 20, princesseboonen 14, Wagenaarsboonen 5, groene boonen 6.509, roode kool 3.20 4, savoye kool 4, kroten 3.50, tomaten 5— 16, uien 3.506, alles per 100 kg. Bloem kool 612, kropsla 3.50, komkommers 3.50-11 per 100 stuks. Peterselie 1, selderie 35.50, wortelen 5, alles per 100 bos. Divercen Blanclc Bery 1544, Blanck Alicante 5960 per 100 kg. Meloenen 2045, perziken 3 per 100 stuks. Veillngsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving" te Kapelle (Z.B.) KAPELLE, 22 Aug. Washington 12—27, dubb. boeren witte 12-27, witte pr. 12-27. Mans Hatief 1227, Reine victoria 1223, Belle de Louvain 12-27, Roode Eierpruim 1223, Abrikoosprhim 1223, Princeprui- men 12,Kouwelijnen 12, Merbelanen 12, Tonneboers 1217, Purp le pershor 1222, Krozen 12. Valprulmen 12, Frambozen 50, Bramen 45, Moerbeien 80, Jap. Wijnbessen 80, Yellow Transp. 1535, Zigeunerinnen 15—35, Duchesse d'Oldb. 1230, Beauty of Bath 15^35. Manks Codlin 15—35, The Queen 1222, Keswick 1220, Early Vic toria 1220, Zoete appels 1017, Tarwe appels 1017, Diverse appels 1017, Val- appels 10, Kroetappels 8, Oomskinderen 15 30, Precose de Trev. 1535, Clapp's Fa vorite 15—35, Bruine Heerenpeer 1022, N. Holl. Suikerp. 1015, Roode Suikerp. 10, Dr. Jules Guyot 1015, Petit Marg. 1015, Kroetappels 5, Dubb. pr. b. z. dr. 1114, Snijboonen 14, Stokprinc. 20, Gele boonen 8, Tomaten 816, Augurken 727, Uien 6, Sjalotten 8, Witte kool 2.80, Komkommers 2-10, Bloemkool 7-12, Perziken 3-18, Drui ven 4865. SLUIS Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent P. A. SOMERS, Geweldigestraat 12. De groepbeweging, die enkele, jaren ge leden over de wereld daverde is wel erg op den achtergrond gekomen. Des te op vallender is het, dat er zoo maar tusschen totaal anders gerichte lectuur en beschei den uit het Engelsch vertaald boekje bij ten Have in Amsterdam uit kwam getiteld „Levensverandering". Dit boekje, dat in 1919 verschenen is, heeft door de Oxford- groep een groote bekendheid verkregen. Het is een sympathiek geschriftje, over practische zielszorg, waarbij echter ook de groote bezwaren van de groep onmiddellijk naar voren treden: het niet ernstig nemen van de erfzonde en daarmee verbonden het vervagen van liet eigenlijke verlossings werk van Christus. Zonde heeft hier.alleen maar iets met „moraal" uit te staan en verlossing is een psychologisch moeilijk te benaderen gebeuren in de menschelijke ziel. In de reeks „Het middelpunt" geeft ds. Kooiman twee preeken uit over „Het Heilig Sacrament en des Heeren Kruis", (uitg. ten Have Amsterdam). Een zeer voortreffelijk boekje om menschen, die hun kind ten doop hielden als geschenk aan te bieden of jonge lidmaten mee te geven op hun levensweg. Ds. Stevens gaf eenige inleidende op merkingen over wezen en werk der Kerk in een bij Blommendaal te 's-Gravenhage uitgekomen boekje „Handelingen der Kerk". Uitnemend geschikt is het om op vereenigingen en kringen te behandelen, terwijl ouders er een voortreffelijke leidraad in vinden om hun kinderen te kunnen verkla ren, wat erin de kerk gebeurt. Zou het niet dikwijls ook de schuld van de ouders z(jn, wanneer kun kind zich afwendt van de Kerk? Zjj stuurden hun kind wel naar de kerk, maar hebben zich nooit de moei te getroost, hun te vertellen, wat de eeredienst beteekende, wat sacramenten waren, wat het beteekende lid der kerk te zijn, wat de beteekenis van het gebouw GEMEENTEBESTUUR VAN VLISSINGEN. STOPZETTING AANVRAGEN SPECLALE PUNTEN EN LEVERINGS VERGUNNINGEN. De Burgemeester van Missingen maakt bekend, dat vanaf heden tot nadere aankondiging geen nieuwe aanvragen voor speciale punten of leveringsvergunningen meer in be handeling kunnen worden geno men. Alle thans ingediende aanvragen zullen vóór 31 Augustus nog vol ledig worden afgedaan. Bij spoedeischende gevallen kan nader overleg met den Distributie- dienst worden gepleegd. Vlissingen, 23 Augustus 1941. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DE BONDSSCHAAKWEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN. De laatste ronde van dc eeregroep luidt als volgtN. Cortleverir. H. J. van "Steenis 10; H. KramerA. Wrjnands VzVzChr. Vlagsmadr. J. H. O. graaf van den Bosch f2. De eindstand luidtCortlever 3/2, Graaf van den Bosch 3, Kramer 3, Vlagsma 2}», Wijnands i/2, Van Steenis L. ReyndersC. Orbaan 1. Eindstand 1. W. J. Wolthuis (Amster dam) 6 pnt.2. S. A. Croes (Leeuwarden) 4% punt. 3. en 4. J. C. Apking (Amster dam) en H. v. d. Linden (Alpen aan den Rijn) 3% punt. f Groep 5. J. ScheltensA. E. J. Modder man 01. Eindstand: 1. J. H. Sybrandi (Den Haag) pnt. 2. M. J. Jacobson (Den Haag) 5 pnt.3. en 4. J. Pronk (Eindho ven) en W. Koopmans (Amsterdam) punt. Groep 9. J. Orbaan—L. Melchior 0—1. Eindstand1. J. W. Sandifort (Zwolle) 5 pnt. 2. P. Oord (Rotterdam) 4% pnt. 3. en 4. J. van Oosterwijk Bruyn (Maar tensdijk) en J. Melchior (Amsterdam) 4 punten. is enz. In dit voortreffelijke boekje treft u alles aan, wat gij zelf moet weten en wat ge uw kind vertellen "moet. Dr. G. Brillenbu:-- Wurth "gaf bij Voor hoeve in Den Haag een alleraardigst boekje uit „Keizer of Galileër", dat vooral leer lingen van H.B.S. en Gymnasium zal int'e- resseeren. Naar aanleiding van de terug val van Julianus Apostata tot het heiden dom, wordt hier. gesproken over de be koring van het heidendom, ook nog in onze dagen; over de aanstoot die z.g. „ware Christenen" geven door hun leven, dat „onchristelijk" is; over de ergenis, die het Evangelie bezit. Vooral degenen, die net eindexamen gedaan hebben moeten dit boekje i nhanden krijgen. liet voorziet in een behoefte. Tenslotte wijzen wij op een van de wei nige nog verschijnende Christelijke tijd schriften „Stemmen des tijds", maandblad voor Christendom en Cultuur, waarin o.a. een interessant artikel van prof. Kohn- stamm over „Theologie en Wijsbegeerte" voorkomt, terwijl H. Schoute ons boeide met een artikel over „Schütz als compo nist van Protestantsche Kerkmuziek". Ds. Molenaar meent, dat Vinet de theologie nog steeds bezighoudt en mod houden; wij voor ons verbazen ons ten zeerste over deze uitspraak. Er staan goede boekbespre kingen in o.a. van d- Terlaak Poot, ter wijl wij dankbaar zijn voor de kronieken. Tenslotte worden onderwijzers bij het openbaar onderwijs gewezen op een aller aardigst boekje over schoolcatechisatie en ee nieuwe methode hiervoor van ds, Ten Have. Zoodra het zoover komt, dat alle onderwijzers godsdienstonderwijs moeten geven, worden zij dringend verzocht zich door Neerbosch' uitgeversmij te laten in lichten. Ook voor huisonderwijs lijkt me deze methode aanbevelenswaardig. Raalte H. A. VISSER.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7