STADSNIEUWS middelburg VRIJWILI N EGIOEN D Van vnssmgens Vroedschap. STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes U VOELT U NIET PRETTIG CAR T ER' S Bioscopen Aan den vooravond van de; voetbalcompetitie. N.V. BOUWKAS „ROHYP" CONCERT OP HET MOLENWATER. Toen in het begin van het zomerseizoen besloten werd wekelijks een concert op het Molenwater te geven is wel eens de vraag gesteld of er blijvend belangstelling voor zou zyn. Er zijn zeker enkele avonden geweest, dat het bezoek maar gering was, maar zooals gisteravond, toen „Crescendo" zich deed hooren, was er een flinke belangstel ling en heeft het publiek een tiental num mers kunnen beluisteren, die onder, leiding van den heer P. C. J. de-Graaf op verdien stelijke wijze werden vertolkt. DENK OM DE VERDUISTERING. Deze week heeft de burgemeester nog weer eens een oproep tot de bevolking ge richt om zich stipt aan de verduisterings-- voorschriften te houden en dat dit niet overbodig is, konden wij de laatste avonden zelf weer vast stelleh. Er zijn nog altijd menschen, die nadat de officieele vcrduisteringstijd, die wij iede- ren dag als zonsondergang vermelden, is aangebroken, toch rustig eerst licht in ka mer of gang aansteken en dan gaan ver duisteren. Dit is de omgekeerde wereld. Eerst gordijnen en dergelijke dicht en dan eerst licht ontsteken. Men zij gewaarschuwd. APOTHEKEN. Van hedenavond af is des avonds en 's nachts en ook Zondag den geheelen dag geopend de apotheek-Nonhebei, Langedelft. TEMPERATUUR KANAALWATER. De temperatuur van het kanaalwater is heden 64 graden. RANG.... DIE ZIT! De M.V. en A.V. „Middelburg" bestaat 25 jaar; 20 Augustus 1916 werd na een fusie de voetbalvereeniging „Middelburg" opgericht. Men heeft dit jubileum niet onopgemerkt voorbij wil'en laten gaan. Met een gezellig onderons zal men dezen mijlphal in de geschiedenis der vereeniging herdenken. Gisteravond werd voor een volle Schuttershofzaal de revue „Rang die zit" opgevoerd. Voordat hiermede begonnen werd, heeft de voorzitter van „Middelburg" mr. P. C. Adriaanse, de aanwezigen welkom gehee- ten, in 't bijzonder wethouder Paul, den vertegenwoordiger van. de sportcommissie, den heer Heijboer en den secretaris-com petitieleider van den Z.V.B., den heer Imanse. Spr. stond even stil bij de in 1916 plaats gehad hebbende fusie en noemde mr. J. Adriaanse den geestelijken vader van de voetbalvereeniging Middel burg. Spr. wees er op, hoe de sport "ka meraadschap en saamhoorigheidsgevoel kweekt. Een avond als deze versterkt dit nog. Ook „Middelburg" heeft veel verlo ren bij de oorlogsramp van verleden jaar. Alle bezittingen zijn verloren gegaan. Maar dit verhindert niet* op denzelfden voet voort te gaan. Dkarna werd begonnen met de revue. Het moet direct gezegd worden, dat deze revue den a:nwezigen buitengewoon ge amuseerd heeft. Er werd goed en zeer vlot gespeeld. In snel tempo volgde het eene nummer fta het andere. Er was een Conferencier die aardige liedjes zong en er een genoegelijke stemming in hield. De revuegirls zongen en dansten, dat het een lust was. Ifcoral de wals met de solo danseres was zeer goed geslaagd en werd soepel en keurig uitgevoerd. Cabaretliedjes en eenige humoristische scènes brachten veel vroolijkheid. Een mooi nummer met melodieuzen zang was ook de levende waaier. Veel succes oogstte vooral de jo delende cowboy; het was ook zeer ge slaagd. De Spaansche slotfinale was een waardig einde van een mooie revue. On- cffer deze amateurs bleken uitstekende krachten té schuilen. De zangers, de zan geressen, de revuegirls en de spelers der sketches, zij allen hebben met hun zang en spel den aanwezigen een gezelligen avond bezorgd. De costumes en de too- neelaankleeding waren tot in de puntjes verzorgd. „Middelburg" kan op een mooien gezel ligen avond terug zie:--4 OPROEP. t HET O. K. W. MELDT. •In sobere bewoordingen meldt het Ober- kommando Wehrmacht, belangrijke succes sen, door de Duitsche weermacht behaald in deri' strijd tegen het bolsjewisme. Daar in het Oosten volgen pantserslagen elkaar op, vernietigen de Duitsche luchtes kaders troepenconcentraties, munitiefabrie ken, opslagplaatsen en verbindingen der Sovjets. Daar in het Oosten bijten dappere man nen de tanden op elkaar en vernietigen de Sovjets, opdat het nieuwe Europa leven kan. Daar in het Oosten strijden ook Neder- landsche mannen en dat zij dapper strijden bewijst, dat reeds twee onderscheiden zyn met het ijveren kruis. Dat zijn Nederlanders waarop wij trotsch kunnen zijn. ónze Nederlandsche mannen aan het Oostfront vertegenwoordigen het beste ge deelte van ons volk, bewijzen door hun deel nemen aan den strijd dat ons land nog vele duizenden plichtsgetrouwe en dappere man nen telt. Het O.K.W. meldt de voortdurende ver nietiging van hen die Europa bedreigen; kan dit alles melden, dank zij den moed en vastberadenheid van millioenen dappere ke rels, waarbij ook Nederlanders zyn en waartoe ook U behoort. Misschien waren er vele redenen waarom U nog geen dienst nam In het legioen. Maar bedenkt dat geen Uwer bezwaren steekhoudend kan zijn, indien U weet dat de afloop van den strijd beslist over het zqn of niet zijn van de Westersche beschaming. Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage Exit. De raad van Vlissingen was gisteren voor de laatste maal byeen. Een jaar bijna om precies te zyn elf maanden moest onze vroedschap zich met een nood behuizing tevreden stellen. De werkzaam heden hebben daaronder niet geleden, want ook in de knusse sfeer van het intieme zaaltje bleef de zakelijkheid, die het ken merk mocht heeten van de raadsdebatten. Nu waren we weer terug in de oude en vertrouwde omgeving van de deftige raadszaal, waar de jaren door de gewich tige besluiten werden genomen, die voor de ontplooiing van Vlis.singens welvaart even zoovele stimulansen waren. Er ontbrak iets aan, ditmaal. De oude, statige Friesche klokwas verdwenen en wij hebben dit gemis gevoeld als een ont luistering. Die klok hoorde er bij en nu zij weg i3, nu pas zal het velen zijn opgeval len, dat z\j er by hoorde. Zooals wij van veel de groote 'waarde pas zullen onder kennen, wanneer^ het gemis ons bewust wordt. De omstandigheden zullen er niet vreemd aan zijn een waardevol stuk is veilig opgeborgen, tezamen met de schilde rijen, die de standing van onze raadszaal zoozeer verhoogden, om, wanneer de tijden rustiger,, worden en het oorlogsgeweld is geweken,, zullen deze stukken weer in hun oude glorie worden hersteld. Daarom ne men wy nu de ontluistering voor lief, wij' weten, dat alles zal worden hersteld, zon- als w\J dat kenden en lief hebben gekre gen. De raad -an Vlissingen weet van zaken doen en hij bleef ook gisteren trouw aan zjjn traditie. Er was wel stof tot praten geweest, ware ons stedelijk college een praatgraag gezelschap. Ook ditmaal was de raad uitermate kort van stof, niet uit onge-interesseerdheid wij weten, hoe de materie wordt gekend en hoezeer de be langen van deze goede stad veilig zijn in de hoede dezer vertrouwensmannen der bevolking. Hadden wij ditmaal meer verlangd? Het Is, achteraf bezien, toch niet onmogelijk, dat wij met gTooter spanning naar de Houtkade togen, omdat het hier voor dezen raad eed laatsten gang betrof en wij toch het gevoel niet van ons konden afzetten, dat er iets, dat ons zeer nè. aan het hart heeft gelegen, werd stuk gemaakt. Het is een zuiver gevoelsoverweging weliswaar, maar zij is niettemin teekenend - voor de situatip. Hoe het zy, in den raad heeft men daarvan niets gemerkt, hij is zakelijk ge bleven tot- zyn laatsten snik, om zoo te zeggen. Met een korten hamertik heeft de voorzitter, wat Vlissingen betreft, een einde gemaakt aan een staatsrechtelyken vorm, waaraan wij allen waren verknocht. Niet uit sleur of verkeerd beoordeelde tra ditie. Deze vorm van bestuur heeft zijn wortels diep en hecht geslagen in ons volksbestaan. Met ingang van 1 September zal een gewijzigd bestuursapparaat in werking worden gezet. Zoo was deze hamertik het laatste woord, daar, waar velen wellicht gehoopt hadden, dat nu nog eens de deugden zou den worden uitgemeten. Niets van dat alles, geen bloemen, geen toespraken, een tik van den voorzittershamer krachtig en kort als altijd. Zoo beëjndigde de vroed schap van Vlissingen op Vrijdag 22 Augus tus zijn bestaan. Indrukwekkender, dan een lang verhaal. En het was, of de muren kaler, de omgeving killer was geworden, toen wij ons in de holle corridors van het ge meentehuis wisten. Toch de weg naar de vestiaire was versperd, al wist de bode ons langs een duisteren omweg te brengen waar wij zijn moesten the world moves on. Er werd getrouwd, op het óogenblik dat in de naastgelegen rradszaal het slotstuk van Vlissingens vroedschap zich afspeelde. Zoo is het leven. En zoo is het goed. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. Ockenburg, Singelweg. WARME MAALTIJDEN BIJ DE SCHELDE. Voor de arbeiders van de N.V. Kon. My. de Schelde alhier worden sedert het begin van deze week dagelijks warme maaltijden uit de Centrale Keuken be schikbaar gesteld, waarvan zij zelf slechts een klein gedeelte der kosten behoeven te dragen. Van deze gelegenheid om uitstekend voedsel te krijgen wordt reeds druk ge bruik gemaakt. HOOG WATER. Zondag is het alhier te 3.50 en 16.14 uur hoog water* Maandag te resp. 4.30 en 16.54 uur. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. HOOG WATER AAN ^ET SAS. De hoogwaterstand aan het Goesche •Sas is voor heden 3.157.15 en voor Maandag 5,009.00. VERKEERSOVERTREDERS. De politie alhier heeft tegen acht per sonen proces-verbaal opgemaakt ter zake van verkeersovertredingen. ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal In uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. het bederft voelt u opge blazen. u raakt verstopt, üw lichaam Is ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER PILLETJES nemen om deze Uter lever-gal vrö te doen vloeien en u zult u een geheel andei nienscb voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht onover troffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.76. 1, LEVER.PILLETJES ALHAMÖRA-THEATER TE VLISSINGEN. „Onder gele vlag." Een gele vlag aan één der masten van een schip beteekent voor kapitein en pas sagiers een Qponthoud op een eenzame plek. Het Amerikaansche passagiersschip „Elmtree", dat een dienst op Zuid-Ame- rika onderhoudt, moet tengevolge van een geval van longpest het quarantaine-station San Louis Rey, een eenzaam eiland, aan doen. De garnizoenscommandant, die sinds 10 jaar niet in de gelegenheid was met „menschen" in aanraking te komen, .ver lengt ten ongerieve van de passagiers steeds de quarantaine. Peter Diercksen (Hans Albers) probeert te ontvluchten; dit gelukt hem niet en hij moet op het eiland blijven. Hier maakt hy kennis met Helen Roder (Olga Tschechowa), die hy in bescherming neemt tegen de opdringe righeid van den garnizoenscommandant. Diercksen, die vliegenier is, moet aan sluiting zoeken bij een expeditie. Met me dewerking van zuster Dolores (Dorothea Wieck), die verliefd op hem geworden is, gelukt - het hem te telefoneeren met den leider der expeditie, professor Cameron. Deze bewerkstelligt, dat de beroemde pro fessor Perez naar het eiland wordt gezon den teneinde de passagiers te onderzoe ken. Bij dit onderzoek wordt door een ^mgelukjfig toeval Diercksen verwisseld met iemand, die een ongeneeslijke hart kwaal heeft. Diercksen, die veel van Helen Roder is gaan houden, ziet zijn leven ver-/ woest, hetgeen hem uit zyn evenwicht brengc, waa.oj hy verdwijnt zonder af scheid van Helen te nemen. Inmiddels ver neemt Dierdksen dat de Cameron-expedi- tie in gevaar verkeert. Hij snelt per vlieg tuig de hulpexpeditie vooruit en komt nog 'juist op tijd'om de laatstovergeblevenen te redden. Ook Zuster Doloresus met een ambulance meegereisd en bewerkstelligde dat Helen mee kon reizen. In het onme telijk oerwoud belast de stervende pro fessor Cameron Diercksen met de leiding der expeditie. Helen wil hem nu. niet meer verlaten, waardoor zy voortaan beide in dezelfde gevaren zuil endeelen. Deze film draait hoofdzakelijk om Hans Albers, die weer „eenig" in zijn rol is en prachtig den onverschrokken avonturier uitbeeldt. Ook de strijd tusschen beide vrouwen Olga Tschechowa, als Helen Roder en Dorothea Wieck als zuster Dolores, wordt mooi weergegevén. ELECTRO-BIO SCOOP TE MIDDELBURG. Ju-Ju- Vrouwen met een avontuurlijken loop baan zijn van oudsher dankbare onderwer pen geweest voor den scenarioschrijver. En ondanks de evolutie die het bioscoopwezen sedert enkele decennia heeft "doorgemaakt, heeft de avontuurlijke vrouw voor den cineast haar bekoring behouden. In Ju-Ju de rolprent die deze week in „Electro" wordt vertoond, is op zeer aantrekkelijke wijze het oude onderwerp dat steeds nieuw blijft, behandeld. Wij zien hoe een jong meisje in de draaikolk van het New York- sche leven door allerlei verwikkelingen en voornamelijk- door het feit dat zij haar hart heeft ingeschakeld, in moeilijkheden ge raakt, naar Europa uitwijkt op een vracht boot en tenslotte in Berlijn als artiste lauweren oogst. Eer zij echter deze hoogte bereikt heeft, heeft zij heel wat "emoties en avonturen moeten doorstaan. Ju-Ju is een boeiende, en afwisselende film, een geslaagde cocktail van sentiment en technitk. Geen machtig werk dat het hart in de keel doet kloppen, maar een amusementsfilm die de dingen van den dag eenig uren op den achtergrond dringt en dus voor dezen tijd stellig haar waarde heeft. Zooals te doen gebruikelijk gaat aan de hoofdfilm een gevarieerd programma voor af. Gemakkelijk gezeten in een fauteuil volgt men het spiedend oog der camera op haar reis door verschillende landen. Naast de gebruikelijke opwindende wed- strijoflitsen ruimt de film een groote plaats in aan de Spartaansche training der boksers. Atilla Hörbiger speelt op sympathieke wijze de rol van den door het leven onzacht behandelden bokser Steel. Daarnaast zien wy zeer te waar- deeren creaties van Camilla Horn, Heinz Seidler, Chariot Daudert en Richard Vogt. SCHOUWBURG-BIOSCOOP TE MIDDELBURG. „De laatste ronde." „De laatste ronde" is een dier span nende sportfilms, welke voornamelijk in de Amerikaansche producties een vaste plaats innemen en welke na het uitvallen hiervan slechts sporadisch in de bioscoop- programma's- meer voorkomen. Dat ook de Duitsche filmindustrie deze materie be- heerscht, daarvan getuigt deze boksers- geschiederiis, die het bekende thema van den snel tot grooten roem gekomen bok ser behandelt. Eddie Steel is een derzul- ken. Op het toppunt van zijn wezen wordt hjj het slachtoffer zijner lichtzinnigheid en de gewetenloosheid der tegenpartij. Een tik op zyn hoofd en Steel is van het tooneel verdwenen, waarmede het doek valt voor de inleiding, die in New-York speelt. Als een gebroken man duikt Steel in f Een onderhoud met den heer A. Staal. fNog slechts twee weken en de nieuwe voetbalcompetitie, seizoen 1941/'42, heeft wederom een aanvang genomen. Nauwe lijks een paar weken rust zijn er geweest, doch door de jongste bepaling van het college van gevolmachtigden voor de sport zal de gedwongen rustperiode in het jaar 1942 zich uitstrekken over een tijdvak van twee maanden. In een onderhoud, dat het A.N.P. een dezer dagen had met den heer A. J. Staal, secretaris van den Nederlandschen Voetbalbond, waarin de huidige stand van zaken in den bond ter sprake werd ge bracht, deelde de heer Staal de volgende bijzonderheden mede. Wij kunnen ten aanzien van het ver loop van de competitie van het afgeloopen seizoen tevreden zijn. Natuurlijk hebben ziel* hierbij tal van moeilykheden voor gedaan, zooals de langdurige vorstperiode, welke een ongewenschte stagnatie in de competitie veroorzaakte, alsmede de by- zondere moeilykheden, voortspruitende uit de huidige tijdsomstandigheden, o.a. het vervoer, bezetting van terreinen enz. Het verheugt mij u thans te kunnen verklaren, dat wij al deze moeilijkheden gelukkig met succes het hoofd hebben kunnen bieden, dank zy de medewerking van de zyde van de daarvoor verantwoordelijke autoriteiten. Gezien deze ervaringen gaan wij dan ook met vertrouwen de nieuwe competitie te gemoet, daarbij evenwei terdege rekening houdende met de noodzakelijkheid en de wenschelrjkheid om deze competitie zoo regelmatig mogelijk te laten verloopen, opdat wij tijdig klaar zullen komen,'gezien het besluit inzake het gesloten voetbal seizoen. Wy verheugen ons over Jiet feit, dat voor vereenigingen, die by wijze van traditie hiertoe ieder jaar overgingen, de gelegenheid tot het organiseeren van serie- wedstrijden- als inleiding van het nieuwe voetbalseizoen is blijven bestaan. De nieuwe competitie zal voor het Zuiden reeds 7 September ms. een aanvang nemen. Dat hebben wij wél moeten doen, omdat wy hier in de eerste klasse met twaalf vereenigingen te maken hebben. Het ligt in de bedoeling dit aantal het volgend jaar terug te brengen tot elf en een jaar later tot tien. Hieraan zyn natuurlijk bepaalde conse quenties verbonden ten aanzien van de promotie- en degradatieregeling, vooral wanneer men daarbij rekening houdt met het feit, dat wij ons dit jaar zelfs ge dwongen hebben gezien, vyf afdeelingen in het leven te roepen voor de tweede klasse. Hoe wij hier de promotie- en de gradatieregeling zullen oplossen, Is en blyft voorloopig nog een ernstig punt van besprekingen als dusdanig voor velen een open vraag. De ervaringen, opgedaan na de fusie der verschillende* voetbalbonden en naar de belangstelling van het publiek voor de voetbalsport, zijn ten zeerste meegevallen. Zonder uitzondering is men van meening, dat de fusie geen van beide partijen heeft geschaad, doch eerder ten goede is geko men aan de belangen van de by deze fusie betrokken bonden. De belangstelling voor het voetbalspel is met enkele uitzonderingen* welke aan plaatselijke incidenteele omstandigheden te wijten zijn, meer dan normaal gebleken. In het afgeloopen seizoen hebben wij het zonder internationale ontmoetingen moeten stellen, doch daartegenover staat, dat wij op nationaal terrein verschillende goede wedstrijden hebben gehad, welke quantita- tief een bijna internationale belangstelling wisten te trekken. Zoo werden de beslis singswedstrijden tusschen A-.D.O. en D.H.C, door ongeveer 50.000 toeschouwers bezocht. De competitie-indeeling van verleden jaar, dat hoofdzakelijk het werk is ge weest van den heer K: J. J. Lotsy, heeft uitstekend voldaan. Zoo zijn over het algemeen de protes ten van de confessioneele vereenigingen ten aanzien van haar indeeling in deze com petitie ongegrond gebleken. De nieuwe competitie-indeeling is op het óogenblik nog niet geheel gereed en kon daarom niet geheel worden gepubliceerd. Tal van nieuwe vereenigingen doet zooals vrijwel alle voorafgaande jaren haar in trede in de competitie van den Nederland- schen Voetbalbond als gevolg van haar promotie van een onderafdeeling van den N.V.B. Ongeveer vijftig aanvragen zijn daarvoor binnengekomen, welke thans worden bekeken en voor zoover mogelijk ingewilligd. Het nieuwe uniforme regle ment van den na de fusie ontstanen Ne- derlandschen Voetbalbond is gereed en zal binnenkort in druk kunnen verschijnen. In de practijk zal het hierop neerkomen, dat de huishoudelijke reglementen van de afdeelingen slechts in zeer kleine détails zullen afwijken van ons reglement. Het ligt in onze bedoeling in de eerste helft van dit nieuwe seizoen geen inhaalpro gramma's vast te stellen. Bovendien be grijpt u, dat wij bij de samenstelling van onze programma's heel moeilijk rekening kunnen houden met de belangen van de vereenigingen afzonderlijk. Het is en blijft een moeilijk probleem om het ieder naar den zin te maken, doch men dient zich hierbij op een gezond standpunt te stel len, het ongezonde clubchauvinisme ver mijdend. Berlijn weer op, tot groote vreugde van zijn ouden, trouwen manager en vriend, die hem eens flink onder handen neemt en den moedeloozen man er toe weet te be wegen opnieuw aan te pakken, .zij het thans als boksleeraar. Steel begint echter eerst weer plezier in het leven te krijgen als hij een veel belovenden athleet ontdekt, in wiens opleiding hy de mogelijkheid ziet iets goed te maken van wat hy zelf een maal verknoeide. Felix Franck stelt zyn verwachtingen niet te leur. Met fabelachtige snelheid weet hij zich tot gegadigde voor den 'Europeeschen titel zwaargewicht op te werken, doch aan den vooravond van den grooten wedstrijd rijfeen conflict tus schen pupil en leeraar om een vrouw. De wedstrijd vangt aan en Franck dreigt het onderspit te delven, doch het meisje weet Steel te bewegen zijn plaats op Franck's hoek in te nemen. Hierdoor gesterkt, wint deze het gevecht. GRAND THEATER TE GOES. „Het Masker valt." De jonge vrouw van advocaat Kroning trekt de aandacht van den"*heer Wiegant, President van de Bank van Leening, wan neer zij naar een lunchroom gaat Ten einde in haar nabijheid te geraken, stelt Wiegant haar man aan als secretaris van de Bank. Er ontwikkelt zich een hartelijke vriendschap en de President, die ontoe gankelijk is gebleven voor vrouwelijke liefde, voelt zich door de enkele nabij heid van de advocaat's vrouw reeds ge lukkig. Op een middag bezoekt zy hem en dit uur is voor hen beiden een noodlot. In dit zelfde uur halen eenige oplichters door middel van een vervalscht telefoon gesprek een gravin er toe over, een groot bedrag waardelooze petroleumaandeelen te koopen. De bankpresident heeftvan dit alles geen vermoeden. Inmiddels heeft hy zijn secretaris verlof gegeven en reist dit echtpaar na, waar hij beiden aantreft in gezelschap van den schilder Möllenhoff en zijn vrouw. Hij wil den avond in gezel-, schap van beide echtparen doorbrengen, doch wordt dan wegens bedrog in hechte nis genomen. De rechter van instructie beschuldigd Wiegant, de gravin tot den aankoop van de waardelooze papieren te hebben aangespoord, ofschoon hij van de absolute waardeloosheid daarvan wist. Wiegant ontkent natuurlijk iedere schuld, speciaal ook een overeenkomstig telefoon gesprek met de gravin te hebben gevoerd, doch hij weigert vastbesloten over zyn ver blijf tijdens dit telefoongesprek iets naders uit te laten. De rechter van instructie meent dat een vrouw daarbij in het spel is, doch kan, ondanks alle moeite, Wie gant er niet toe brengen, zijn zwijgen te verbreken. Zijn secretaris, Kroning, heeft de verdediging op zich genomen en gretig het spoor aangegrepen dat naar een vrouw leidt. Hij zoekt de schuldige in de persoon van de vrouw van den schilder en bestemt haar tenslotte er toe, zichzelf als deze vrouw aan te duiden in wier gezelschap Wiegant den onderhavigen tijd heeft door gebracht. Hierdoor ontstaan voor de vrouw van'"den advocaat moeilijke situaties, doch wanneer de oplichters worden gepakt, moet tenslotte Wiegant aan zijn secretaris ver tellen dat hij met zijn vrouw tezamen is geweest. Aan het eind van dit spannend drama, dat op buitengewone wijze wordt gespeeld, ontstaat tusschen den advocaat en zyn vrouw een scheiding, waardoor niets meer een huwelijk tusschen haar en Wiegant in den weg staat. Verbreek den sleur Beiaal niet langer huishuur of hypotheek rente dan strikt noodig Is. Laat bij ons als spaarder inschrijven en U ontvangt na ongeveer 6 tot 7 jaar het geheele kapitaal, hetwelk noodig is VOOR HET KOOPEN OF BOUWEN VAN «EEN HUIS, waarvoor U niet meer aan aflos sing betaalt dan het bedrag, hetwell? U thans aan huur uitgeeft. Na ca. 20 jaar Is het huls Uw onbe last bezit. Amsterdam (C) - Spuistraat 219-221 Inspecteur voor Zeeland en West-Brabant L. C. RIBBENS, Biezelingschestr. A 234, Tel. 284, Kapelle (Z.B.) Distr. Inspecteur voor Walcheren, N.- Beveland en W. Zeeuwsch-Vlaanderen C. L. KOSTER, St. Jacobsstraat 31, Tel. 370, Vlissingen. ARBEIDERSONLUSTEN IN AMERIKA. Uit New York meldt het D.N.B. In een/ strijd tusschen de beide vakvereenigingen in Amerika, de Cio en den bond van Ame rikaansche vakarbeiders over de organisa tie van de mijnwerkers in Benham (Ken tucky) hebben zich botsingen voorgedaan, waarbij twee mijnwerkers gedood en twee gewond werden. In Guilford (Connecticut) is het personeel van de fabriek van uur werken Newhaven, bestaande uit 1400 man, in staking gegaan. HET WAS OM DE BANDEN TE DOEN. De politie van Deventer en de mare chaussee hebben de hand gelegd op zeven personen, die in den laatsten tyd een groot aantal fietsen hebben gestolen en daarvoor helers hebben gevonden. Men constateerde, dat de meeste dier rijwielen van de banden waren ontdaan, waarna men de fietsen zelf, al of niet stukgeslagen, in den grond heeft begraven of in kanalen, kolken of in den IJssel heeft doen verdwijnen. De banden kwamen in den handel terecht en werden door afnemers vrij duur betaald. DOODELIJKE AANRIJDING. Vrijdagmiddag had een aanrijding plaats op den Leidschen straatweg bij de Bosch- brug te Den Haag tusschen een tram wagen en den 72-jarigen voetganger W. de J. De oorzaak moet worden gezocht in doofheid en niet voldoende uitkijken van den bejaarden voetganger. Deze ge raakte onder het voorbalcon van de tram en overleed ter plaatse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2