UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Kerk- en Schoolnieuws Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand Besluiten, Benoemingen enz. Rechtszaken PREDIKBEURTEN. van hedenavond 20.51 uur tot morgenochtend 6.35 uur De maan komt morgen te 7.22 op en gaat te 20.59 onder. VERGADERING DAGELIJKSCH BESTUUR Z.L.M. Het dagelijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij heeft te Goes een vergadering gehouden, onder voorzitter schap van mr. P. Dieleman. O.m. kwamen de volgende punten in be spreking: Kunstmestdfstributie. In verband met de mogelijkheid van het al of niet aanwenden van stikstof op het grasland en op de stoppelgewassen achtte een der zusterorganisaties het dringend noodzakelijk, dat de praktijk hiervan op de hoogte wordt gebracht en dat door het K.N.L.C. hierop wordt aangedrongen. Het Dagelijksch Bestuur besloot dit verzoek te steunen. Bemalingsinstallaties. De Friesche Mij. v. Landbouw vestigt de aandacht van het K.N.L.C. op de verplich ting om bemalingsinstallaties, welke door explosiemotoren worden aangedreven, te doen ombouwenv teneinde ze geschikt te maken vooizen gasgenerator en wenscht de kosten van aanschaffing van een gas generator in bovengenoemd geval van Rijkswege te doen dragen. Het Dagelijksch Bestuur besloot in be ginsel het voorstel van de Friesche Mij. te steunen. Wildschade. De schade, aangebracht door wild en ge vogelte, is in vele provincies, zoo ook in Zeeland zeer groot. Regelmatig wordt dan ook gewezen op de noodzakelijkheid deze schade te verminderen. Blijkens mededee- ling komt er een nieuwe regeling inzake de uitreiking van vergunningen en teruggave der geweren. Wel moet de aanvrage op de oude wijze via de burgemeester ingediend worden. Prijsverhouding tarwe-rogge. Het K.N.L.C. deelde mede, dat de Re geering voor den oogst 1942 voorstelt een zekere uitbreiding van de tarweteelt. Ge vraagd werd of bij eenzelfde prijsverhou ding van tarwe en rogge de roggeverbouw in 1942 aanmerkelijk zal worden uitgebreid ten koste van die van tarwe en zoo ja, op welke wijze de tarweteelt gestimuleerd kan worden. Het Dagelijksch Bestuur besloot "tjr adviseeren, de tarweprijs te verhoogen om dat alleen in dit geval een uitbreiding van de tarweteelt te verwachten is. Beplanting van wegen en dyken. Het Dagelijksch Bestuur is van meening dat bij een nieuwe regeling van de beplan tingen' langs dijken en wegen, zooals wordt voorgesteld in het Nationale plan, terdege moet onderzocht worden, wat de eigenlijke oorzaak is van dè wantsenbeschadiging en welke soorten boomen de plaag bevorderen. Dat beplanting echter nuttig is bewijst het feit dat velen vroeger wel en nu niet meer beplante dijken sterk vervuilen. Commissie landbouwonderwijs. Het Dagelijksch Bestuur heeft een Com missie ingesteld, 'welke zal nagaan in welke richting het landbouwonderwijs kan worden verbeterd en uitgebreid. Nederlandsehe Uienfederatie. Het Dagelijksch Bestuur besloot evenals voorgaande jaren een subsidie toe te ken nen aan de Nederlandsehe Uienfederatie. Brandgevaar. Naar aanleiding van een desbetreffende informatie van het Provinciaal Bestuur van Zeeland besloot het Dagelijksch Bestuur te adviseeren, in de politieverordeningen van plattelandsgemeenten bepalingen op te ne men t.a.v. het brandgevaar van op het veld in brand gestoken stoppels, peulen en der gelijke, mits een vergunning \^rleend kan worden om ook na zonsondergang het ver branden te mogen voortzetten, aangezien het niet altijd mogelijk is de brandende hoo- pen te blusschen. Ontwerp Pachtwet. Het Dagelijksch Bestuur behandelde uit voerig het ontwerp pachtwet en besloot zijn bezwaren tegen diverse artikelen van het ontwerp te bevoegder plaatse kenbaar te maken. Zangbundel Z.J.L. Het Dagelijksch Béstuur verleende een crediet om te kunnen overgaan tot drukken van een zangbundel voor de Z.J.L. Provinciale Zeeuwsche Schoonheidscommissie. HET VIJFDE JAARVERSLAG. Verschenen is het jaarverslag over 1940 van de Provinciale Zeeuwsche Schoon heidscommissie. Hieraan ontleenen we, dat op 5 aanvragen om ontheffing overeen komstig art 3 der provinciale verordening tot het weren van inbreuken op natuur schoon in Zeeland aan Ged. Staten advies werd uitgebracht. In het werk van de commissie, ter be studeering van de wijziging en uitbreiding der reclameverordening, waarmede bij het begin van het jaar een aanvang werd ge maakt, kwam door de oorlogsomstandig heden stag-natie. Adviezen werden uitgebracht over be langrijke gebouwenO.m. het gebouw van de Z.V.T.M. in den Perkpolder, de Kamer van Koophandel te Terneuzen waarvoor ingrijpende wijzigingen noodig werden ge oordeeld r—een belastinggebouw te Ter- neuzen, de uitbreiding van de timmerfa briek der K.M. „De Schelde" te Vlissingen. Een gewijzigd plan voor de sociëteit „Concordia" te Zierikzee kon worden goed gekeurd, behoudens enkele verbeteringen. Tot uitvoering kwam het echter niet. Aan het oordeel der Commissie werden in 1940 onderworpen 92 bouwplannen, tegen 226 in 1939, 258 in 1938, 235 in 1937 en 76 in 1936. De terugslag is te wij ten aan de na Mei van 1940 ingetreden gedaalde bedrijvigheid in het bouwvak, tengevolge van den oorlogstoestand. Het percentage der direct goedgekeurde plannen was in 1940 25% tegen 39% in 1939, 26i/2 in 1937 en 33 in 1936. De verbetering van 1939 werd te niet gedaan en alleen Vlissingen bereikte van de stedelijke gemeenten een hooger peil dan in het voorafgaande jaar. Wat Middelburg betreft wordt in het verslag opgemerkt, dat alle bouwplannen aan het oordeel der Commissie worden enderworpen en waar voor de hoofdstad een achteruitgang werd geconstateerd kwam de commissie tot de conclusie, dat de opdrachten in Middelburg in toenemende mate aan minder bevoegden worden ver leend. Het aantal aangeboden bouwplannen was als volgt over de diverse gemeenten verdeeld Middelburg 35 Vlissingen 19 's-Heer Arendskerke en IJzendijke ieder 5 Breskens, Hontenisse en Zoutelande ieder 4 Goes, Koudekerke en Terneuzen iéder 3, Renesse en Veere ieder 2 en Bier vliet, Hulst, Tholen ieder 1. Het batig saldo liep terug van 1777.07 f2 tot 1285.931/2 Zuid-Beveland AFLOOP VERKOOPING. WEMELDINGE. Ten overstaan van No taris J. C. Kram te Kapelle, werd in de her berg van mej. A. -Korstanje alhier, voor de erven van wijlen J. Oele publiek verkocht een woonhuis met erf en tuin aan de Dorp straat B 227, groot 1 Are 75 C.A. Hoogste inschrijver N. van Poelje te Hansweert voor 2275. Kooper C. van Gorp q.q. voor 2365, plus 71/2 en 25 voor onkosten. RAADSVERGADERING. YERSEKE. De raad zal op Donderdag 28 Aug. voor de laatste maal bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. vaststelling van een arbeidsovereenkomstenbesluit voor het personeel van de vaste kern van den lucht beschermingsdienst; molestverzekering van de gemeente-eigendommen en vaststelling van een verordening betreffende het aantal en de bezoldiging van de ambtenaren ter gemeente-secretarie. NIEUWE HUISNUMMERING. KATTENDIJKE. Men is begonnen met de nieuwe nummering der huizen aan den eenen kant even, en aan den anderen kant oneven. Dit is een groote verbetering daar er bij de oude nummering er zooveel dezelf de nummers waren. EEN CONCERT. KA1TENDIJKE. Zaterdagavond hoopt de Chr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria een concert te geven op de muziektent. GEMEENTERAAD. KRUININGEN. Vrijdag 29 Aug. des nam; 5 uur komt dë -gemeenteraad - bijeeh ter behandeling van o.m. de volgende voor stellen: Voorstel tot vaststelling van een regeling omtrent de verzekering van de gemeente gelden; Vaststelling van een verordening betref fende het bewaren en ter beschikking stel len van huishöudbeenderen en slagersbeën- deren; Vaststelling van een verordening op de heffing van inëntingsgelden. Zeeuwsch-Vlaander en ONGEVAL MET MOTOR EN ZIJSPAN. HOOFDPLAAT. Een tweetal personen kwam Woensdagnamiddag per motor met zijspan in de richting Hoofdplaat gereden. In de nabijheid van de hofstede van den heer Aug. Calon moesten zij wijken voor een van tegenovergestelde richting komend voertuig. Hierdoor slipte de motor en botste tegen een boom waarbij de bestuurder een been brak, - terwijl hij ook over inwendige pgnen klaagde. Dokter Rozemeyer uit IJzendijke, die toevallig juist in de omge ving was, kon terstond geneeskundige hulp verleenen. De persoon die in 't zijspan was gezeten kwam met den schrik vrij. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis over gebracht. DS. H. P. STEGENGA 70 JAAR. Zaterdag 30 Augustus a.s. viert ds. H. P. Stegenga, em. predikant der Ned. Herv. kerk, wonende te Bussum, zijn 70steü ver jaardag. Ds. Stegenga werd 30 Augustus 1871 te Koudum geboren en bezocht het gymna sium te Doetinchem, waarna hij te Amster dam en -te Groningen theologie studeerde. In 1897 werd hij candidaat in Zeeland en 15 Augustus van dat jaar bevestigde ds. W. H. Stegenga van Oud-Loosdrecht, hem te Haulerwtjk in zijn eerste gemeente. In 1902 vertrok hij naar Middelburg, welke standplaats hij in 1906 met W o 1- phaartsdjjk verwisselde. In 1910 werd ds. Stegenga predikant te Langweer (Fr.) en in 1925 verkreeg hij eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus in ver band met zijn benoeming tot voorganger van de Herv. Evangelisatie te Assen. In 1930 trad hg opnieuw in de Ned. Herv. kerk in actieven dienst en werd 9 Octo ber van dat jaar predikant te Nederhorst den Berg, waar hij is werkzaam geweest totdat het prov. kerkbestuur van Noord- Holland met ingang van 1 November 1940 hem eervol emeritaat verleende. Ds. Ste genga vestigde zich daarop metterwoon te Bussum, waar hjj is ingeschakeld in het werk van de twee predikanten der Ned. Herv. gemeente aldaar wat betreft den predikdienst, het catechetisch onderwijs en het herderlijk werk. NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulppredikante te Den Helder mej. K. van Drimmelen te Leid- schendam, geboren te Vlissingen, ONTPLOFFING VOOR HET HUWELIJK. Een jeugdig paartje dat Zaterdag in het huwelijk zou treden, heeft zich door een onfortuinlijke omstandigheid genoodzaakt gezien de huwelijkssluiting uit te stellen. Terwijl man en vrouw in spé met enkele familieleden bezig waren Donderdagavond de woning in te richten, is een ontploffing geschied. Tijdens het werk nam men een sterke gaslucht waar en bg het zoeken naar een lek, beging een der aanwezigen de onvoorzichtigheid een lucifer te ontste ken. Er volgde toen een zoo hevige ontplof fing dat h«t huis grootendeels vernield werd en onder het aanwezige huisraad pas gekocht met het oog op het huwelijk een ware verwoesting aangericht werd. Door den luchtdruk sloeg een juffrouw met haar hoofd tegen het plafond. Zij moest we géns eën hersenschudding naar het zieken huis vervoerd worden. De andere personen liepen lichte kwetsuren op. Een begin van brand kon met hulp van buren gebluscht worden. GOEDE SLAG VAN DE NIJMEEGSCHE POLITIE. De Nijmeegsche politie heeft aangehou den vijf jongelieden van ongeveer 18, 19 jaar, die zich schuldig gemaakt hebben aan verschillende diefstallen. Een 19-jarige winkelbediende heeft zijn patroön benadeeld voor honderden guldens aan bonnen en levensmiddelen. Een tweede bediende van een andere firma werd voor eenzelfde feit gepakt. Gelijk overal in den lande zijn rijwiel diefstallen ook te Nijmegen aan de orde van den dag. De politie is er in geslaagd drie jonge arbeiders te pakken wegens dief stal van tientallen rijwielen. Men dreef in Nijmegen de brutaliteit zoo ver, dat op zekeren dag dieven met een vrachtauto langs de huizen en zalen reden, waar men dacht rijwielen te kunnen stelen. Als deze op slot stonden, werden zij. den vrachtauto ingedragen en weggevoerd. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Donderdagmiddag geraakte het vierjarig jongetje J. Bos te Groningen bij het spelen te water. Een der omstanders sprong het kind direct na en had het vrij spoedig te pakken. Het jongetje was echter reeds be wusteloos. Geruimen tijd heeft' men kunst matige ademhaling toegepast, doch dit mocht niet meer baten. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. JONGEN VERDRONKEN. De 12-jarige Cornelis Banen te Amster dam, die sedert 16 dezer werd vermist, blijkt verongelukt te zijn. De jongen, die aan toevallen leed, is nabij de ouderlijke woning in den Schinkel geraakt, waaruit zijn lgk thans door de politie is opgehaald. BOSCHBRAND OP GRIEKSCH EILAND. Sinds drie dagen woedt op het eiland Euboea een groote boschbrand, welke ont staan is door de onoplettendheid van hout hakkers. Talrijke" dorpen en kloosters in de omgeving van Chalkis bevinden zich rechtstreeks in gevaar. Verscheidene dorpen en boerenhoeven moesten worden ontruimd. Het vuur wordt ^aangewakkerd door den krachtigen wind en bovendien is alles ten gevolge van de groote warmte uitgedroogd. O.a. het kloos ter Panaghia Akrymalla verkeert in groot gevaar. Woensdag moesten de monniken het reeds ontruimen. Zij hebben de kunst schatten en waardevolle boeken tijdig in veiligheid kunnen brengen. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. J. Meeuwse, 32 j. en J. Bliek, 29 j.; J. K. Boogaard, 21 j. en N. J. M. de Hooge, 21 j.J. A. van Es, 47 j. en J. de Voogd, 39 j. Getrouwd: W. F. de Ridder, 37 j. en J. •j3ras, 22 j.; Ch. J. Bliek, 28 j. en Ch. Maas, 27 j.J. Wondergem, '22 j. en A. de Pan, 20 j. Geboren: Jacobus, zoon van F. Onder- dijk en J. Joosse Johannes, zoon van H. C. de Hoog en C. van Wijk. Overleden: L. J. Joosse, 32 j., echtgenoote van J. SplunderN. Sinke, 81 j., weduwe van J. Verschiere; Y. de Roos, 49 j., echt genoote van P. A. Wondergem; S. van Moolenbroek, 6 weken, dochter van C. van Moolenbroek en E. Melse. GOES. Ondertrouwd: Gilles Brouwer, 20 j. en Maatje Jobse, 26 j.; Jan Pieter Lievienis Kastelein, 23 j. en Jans Jacoba Verbeem, 25 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Over de week van 1320 Aug. Ondertrouwd: P. L. de Wolff, 24 jaren en P. de Priester, 20 jaren. Getrouwd: J. C. Suurmond, 25 jaren en C. Diermanse, 23 jaren. Overleden: L. C. Joosse, 32 jaren, echtg. van J. C. van Splunder. J. Roosc, 78 jaren, echtg. van A. Pouwer. HOOFDPLAAT. GeborenJulia Cornelia, d. v. A. Bonde- wel en L. 'TeugemanBernard Henrika Constant, z. v. C. Bogaert en J. J. Cleeren. Getrouwd Augustinus Petrus Ludovicus de Bie, 26 j. en Maria Madeleine van Wa- becke 20 j.Eduard Leenknegt, 33 j. we duwnaar en Ivonne Marie Langeraertr 26 j. OverledenTheophiel Vercruyse, 77 j., echtgenoot van M. T. Serij Emma Johanha Plasschaert, 72 j., weduwe van P. Tas. Economische druk van van Ver. Staten op Ierland. De DondciLsche correspondent van Je Chicago Daily News meldt uit betrouw bare bron, dat de Ver. Staten een econo- mischen druk op Ierland oefenen met het doel, Ierland te dwingen tot het afstaan van steunpunten voor de Amerikaansche vloot en de Amerikaansche luchtmacht. De Valera is reeds bezorgd over de schaarsch- te in Ierland aan tarwe, steenkool en benzine. Met ingang van 1 September a.s. is tot hulpsluismeester te Wemeldinge be noemd, de sluisknecht Adr. van Stel te We meldinge. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht de heer W. J. Westveer, Heinkenszand. Te Rotterdam is geslaagd voor het ge- d^lte A van het hoofdexamen de heer J. Joosse, Arnemuiden. Te Arnhem slaagde voor de hoofdacte de heer J. G. van Winkelen, onderwijzer aan de J. P. Heijestlchting te Oosterbeek, vroeger te Middelburg. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 22 Augustus 1941* De volgende zaken werden behandeld: L. Th. A. D., 58 jaar, veekoopman te Hulst, had zich te verantwoorden wegens verduistering. Verdachte werd ten laste gelegd dat hij in Januari 1941 te Hulst, opzettelijk een afrekeningsbewijs, als bedoeld in art. 4 van het Leverïngsbewijs 1940 Rundvee, toe- behoorende aan zekeren Alphons de Maat te Vogelwaarde, althans aan een ander dan verdachte, welke bewijs hij door levering van een rund aan'de Nederlandsehe Vee houderijcentrale van of namens die centrale had ontvangen en aan genoemde De Maat moest afgeven, en aldus anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeeigend. J. de R., 32 jaar, transportarbeider te Vlissingen, had zich te verantwoorden we gens diefstal. Verdachte werd ten laste gelegd dat hij op 13 Mei 1941 te Vlissingen met het oog merk? tot wederrechtelijke toeëigening heeft weggenomen een of meerdere zakken kolen, toebehoorende aan de Zeeuwsche Gasmaatschappij. Eisch 25 of 10 dagfen hechtenis. C. R., 35 jaar, transportarbeider te Ter neuzen, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, had zich te ver antwoorden wegens diefstal. Verdachte werd ten laste gelegd dat hg in het laatst van Juni 1941 te Terneuzen met het oogmerk tot wederrechtelijke toe- eigening- 8 pakken zakken, heeft weggeno men, toebehoorende aan de Firma P. J. Scheele. Eisch 9 maandeü gev.straf met aftrek voorarrest. J. V., 31 jaar, leurder te Goes, had zich te verantwoorden wegens verduistering. Verdachte werd ten laste gelegd dat hij in Juni 1941 in het Arrondissement Mid delburg opzettelijk een rijwiel, toebehooren de aan J. Smaardijk te Middelburg, welk rijwiel hij van J. Smaardijk had gehuurd en aldus, althans anders dan door misdrijf on der zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Eisch 3 maanden gev.straf. 4 J. de P., 24 jaar, veehandelaar te Kou dekerke, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, wegens oplich ting. Verdachte werd ten laste gelegd dat hij op 16 Juli 1941 te Terneuzen, met het oog merk om zich of een ander wederrechte lijk te bevoordeelen door een samenweef sel van verdichtsels en listige kunstgrepen en wel door opzettelijk valschelijk listiglijk en bedriegelijk te zeggen' tot Jan Schip per: „Ik heb nog een veulen voor U ge kocht dat kost 405 gulden en ik heb het gekocht bij een oome van mij", voornoemde Jan Schipper heeft bewogen aan hem ver dachte 405 gulden af te geven. Eisch 6 maanden gev.straf met aftrek voorarrest. Heden werden de volgende vonnissen uitgesproken: F. J. F., 23 j., distributiebeambte te Boschkapelle, gedetineerd, wegens diefstal en verduistering in dienstbetrekking, tot 5 maanden gev.straf met aftrek voor arrest. J. C. S., 35 j., werkman te Kruiningen, gedet., wegens diefstal, 3 mnd. gev.straf met aftrek. C. M., 36 j., koopman te St. Laurens, gedet., wegens oplichting 2 maal gepleegd, 8 maanden gev.straf met aftrek. P. C. Ch. v. L., 30 j., verzekeringsvert. te Heinkenszand, gedet., wegens oplichting en verduistering, 8 maanden gev. straf met aftrek. G. C. D., 33 j., timmerman te Terneuzen, wegens ontucht, 6 maanden gev.straf. Het faillissement Aran J. de Groot, fotohandelaar te Zierikzee, ig geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Curator mr. W. Nieuwen- huysen te Zierikzee. WAT EEN POTLOODJE UITBRACHT! In enkele dorpen in de omgeving van Dordrecht, en ook te Ridderkerk, hadden eenige bakkers bezoek gekregen van twee personen, die machtigingen voor het verkrij gen van bloem te koop aanboden. Ook in Zeeland was getracht de bonnen te ver handelen. Zij vroegen 10 cent per kilo bloem. Maar de bakkers vertrouwden het zaakje niet, en in een dorp vond een bakker het gewenscht den chef der politie te waar schuwen. Toen deze kwam, waren de hee- ren vertroltken, maar er was een potloodje achter gelaten. En daarop stond: „Neder landsehe Meelcentrale". De politie had toen een draad in handen, en bij een .con- tröle aan genoemde centrale vond men uit, dat de kantoorbediende R. G. een aantal bonnen voor verkrijgen van bloem, welke bonnen vernietigd moesten worden, had weggenomen, en samen met zekeren J. C. den D. had getracht die weer te verkoopen. Beide personen moesten zich nu voor de Haagsche Rechtbank verantwoorden, en zg bekenden. Er was in totaal voor 8750 kilo aan bloembonnen weggenomen, doch verdachten hadden ze nog niet kunnen ver koopen. De officier vond de feiten ernstig, vooral in dezen tijd nu de distributie ZONDAG 24 AUGUSTUS 1941, NED. HESV, KEEK OP WALCHEREN. AAGTEKERKE10 u. ds. Van Voorst Vadei*. 2.30 u. ds. Panhuise. ARNEMUIDEN: 10 en 2.30 u. ds. Van Wingerden BIGGEKERKE: 10 u. ds. Brandenburg, 2.30 tu ds. Bartlema van Ritthem. GAPINGE: 2 u. ds. De Bie. KLEVERSKERKE: 10 u. leesdiensf, KOUDEKERKE: 10 u. ds. Warners, 2.3Ö u. 'dS< Hietkamp. MELIS- EN MARIëNKERKE: 10 tf 2.30 U« ds. Bakker. NIEUW- EN ST. JOOSLANDr 10 u. ds. Gijmink, 2.30 u..ds. Visser van Serooskerke. OOST- EN WEST-SOUBURG: 10 u. de heet! Roest, bulppr., 2.30 u OOSTKAPELLE: 10 u. en 2.30 u. ds. Don. RITTHEM: 10 u. ds. Bartlema, 2 u, ds. BratH, denburg van Biggekerke. SEROOSKERKE: 10 u. ds. Visser, 2.80 u. de», Gy'mink, ST. LAURENS: 10 u. en 2.30 ds. Simoons, VEERE: 2 uur de heer Van Sabben. VROUWENPOLDER: 10.30 u. ds. De Bie. 'T ZAND: 10 u. de heer Van der Maden, 2.3(J tt, ds. Warners (Doop). ZOUTELANDE9.30 u. ds. Oosthoek* nm. geeil dienst. WESTKAPELLE:' 9.30 u. leesdienst, 2 u, ds< Oosthoek van Zoutelande. NED. HERV. KERK OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. BAARLAND: 3 u. ds. DageVos. BORSSELE: 10.30 en 3 u. ds. Bunjes. COLIJNSPLAAT: 11 u. de heer De Jager van Kapelle, 3 u. ds. Kluiver. DRIEWEGEN10.30 u. ds. Van Burgeler. ELLEWOUTSDIJK: 10.30 u. ds, Suuring van Nieuwdorp. HANSWEERT: 9.30 en 6.30 u. ds. PlaggemarsT 's HEER ABTSKERKE: 10.30 u. ds. Evelein, nm. geen dienst. 's HEER ARENDSKERKE: 10 en 2.30 U. ds. Van der Waa. 's HEER HENDRIKSKINDEREN: 10 en 2.30 VU d3. Zandee. HOEDEKENSKERKE:' 10.30 en 3 U. ds. Huls bergen. f KAPELLE: 10 u. dr. Schmidt, nm. geen dienst* KLOETINGE 10.30 u. de heer v. d. Vrede van Ierseke; 2,30 u. ds. Steinz. KOPwTGENE: 10.30 en 3 u. ds. Van der Mosf van Spijk. KATTENDIJKE: vm. ds. Van Steenbergen; nm, ds. Van Voorthuisen (intrede). KRABBENDIJKE: 10.30 en 3 u. ds Baarslag. •NISSE: vm. geen dienst, 3 u. ds. Van Hoogstra ten van 's-Gravenpolder. OVEZANDE: 3 u. ds. Van Burgeler. RILLAND? 10.30 en 2.30 u. ds. Sicke3Z. SCHORE: 10.30 u. de heer Overgauw, 3 U. 'ds, Postma. WOLPHAARTSDIJK: 10.30 en 3 u. ds. Van Dijk, NED. HERV. KERK IN ZEEUWSCH - VLAANDEREN. AARDENBURG: 10.30 u. ds. Van DalfseO. AXEL: 10 en 2.30 u. ds. Van Oeveren. BRESKENS v.m. geen dienst; 5,80 U« 9. Goudswaard. CADZAND: 10.30 u. ds. Talma. GROEDE9.30 u. ds. Derksen. NIEUWVLIET: 11.15 ds. Derksen. HOOFDPLAAT 10.30 u. ds. Pliester, OOSTBURG: 9.30 u. ds. Everts van Zuidzandfl* RETRANCHEMENT: 11.15 u. dB. Everts van Zuidzandé. SCHOONDIJKE: 3 u. ds. Goudswaard van Breskens. SLUIS: 6 u. ds. Talma van Cadzand. i ST. ANNA TER MUIDEN: 2.30 u. ds. Beuken horst. ST. KRUIS: 9 u. ds. Van Dalfsen. SLUISKIL: 10 u. ds. Van den Bank, 2.30 u. dS, Asfelt. TERNEUZEN: 10 U. ds, Asfelf, 2.30 TL ds. Cazemïer. WATERLANDKERKJE: 10.30 u. ds. v Yneretf, ZUIDZANDE: 19 u. ds. Everts. GEREF. KERKEN OP WALCHEREN. ARNEMUIDEN10 en 2.30 u. cand. Francke van Vrouwenolder. KOUDEKERKE t 10 u. en 2.30 u. ds. M. Wiele- maker te Silvolde. ST. LAURENS: 10.30 en 2.30 u. ds. Koning. VLISSINGEN: 9.30 en 5.30 u. de. Kraan van Grijpskerke. GEREF. KERKEN OP ZUID- EN NOORD-BEVELAND. BORSSELE: 10.30 en 3 u. leesdiensf, Zierikzee. COLUNSPLAAT: 11 en 6.30 u. ds. Leerte vaB DRIEWEGEN: 10.30 en 3 u. ds. De Ruiter. KAPELLEBIEZELINGE10 en 2.30 u. ds* Scheele KRABBENDIJKE; 10 en 3 u. ds. Ros. NIEUWDORP: 10.30 en 3 u. leesdiensf. RILLAND-BATH: 10.30 en 3 u. ds. Van Her- wijnen. GEREF. KERKEN IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. AARDENBURG 10.30 en 3 u. ds. Tiemens. AXEL 10 en 2.30 u. ds. Vreugdenhil, Meliskef- OOSTBURG: 10.30 en 3 u. ds. Potma. SCHOONDIJKE: 11 en 3 u. ds. De Vries. TERNEUZEN: 10 en 2.30 u, ds. Van Hout®* CHR. GEREF. GEMEENTEN. VLISSINGEN: 10 en 5 u. leesdienst. MIDDELBURG (Gasthuiskerk)10 en 2.30 tl* leesdienst. BIEZELINGE: vm. en nm. leesdiensf* GEREF. GEMEENTEN. 2-30 en 6 u. ds. Visser. OOSTBURG: 10.30 en 3 u. leesdienst. BORSSELE: 10.30, 3.30 en 7 u. ds. Kersten. WESTKAPELLE 9,30 u. en 2 u, en 6 u. lees dienst. a HOEDEKENSKERKE: 10.30, S en 6 tl. leesdienst KRABBENDIJKE: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. Van den Berg. ATH10.30, 3 en 6.30 u. ds. Neerboa COLIJNSPLAAT: ll, 3.30 en 7 u. leesdienst, OUD-GEREF. GEMEENTEN. OOSTBURG: 10.30 en 3.30 u, de hees Van de GROEDE: 10 u. da. Stol* EVANG. LUTH. KERK. r COLIJNSPLAAT: 10.30 en 6.30 u. ds. Franke. MIDDELBURG: 10 u. de heer Kooistra. VLISSINGEN: 10 u. de heer Van Sabben. VRIJE EVANGELISCHE KERK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, VLISSINGEN: 10 u. mej. da De Boer, GOES: Geen dienst. MIDDELBURG:. Geen dienst, VRIJZINNIG HERVORMDER MIDDELBURG: 10 n. ds. Heijboer van Ouwer- kerk. GEREF. KERK H.V. MIDDELBURG: 10 en 6 u. ds. H. Hooper. Den Haag. GEREF. BOND., MIDDELBURG (Luthersche kerk)2 u, en 6 u* ds, Hooikaas van Benschop. WAALSCHE GEMEENTE. MIDDELBURG: Van 3 Augustus tot 7 Septem ber geen dienst. zoo juist mogelijk moet worden geregeld. Tegen elk van de verdachten vorderde spr. zes maanden gevangenisstraf, voor G. die gedetineerd, is met aftrek van preventief. Uitspraak over 14 dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3