STADSNIEUWS Vlissingen •ahTM STADSNIEUWS Middelburg Conccrft Kerk- en Schoolnieuws Besluiten, Benoemingen enz. Aanbestedingen. Het herstel van den Langen Jan. n Marktberichten JAARLIJKSCHE ALGEMEENS VERGADERING STOOMVAART MIJ. „ZEELAND". Gisteren vond te 's-Gravenhage de jaar lijksche algemeene vergadering plaats van de Stoomvaart My. „Zeeland". Vier aandeelhouders waren aanwezig, verte genwoordigende 6072 aandeelen en recht hebbende op 10.473 stemmen. Uitstel werd verleend voor het opma ken der jaarstukken over 1940 daar de verschillende gegevens hiervoor niet be schikbaar zijn. Omtrent de schepen en hun verdiensten is niets bekend. Desge vraagd deelde de voorzitter nog mede. dat voor de „Prinses Juliana", die in de oorlogsdagen van Mei 1940 verloren ging, een redelijke vergoeding kon worden ver kregen. Op 15 Augustus 1941 waren de kasmid delen 1.800.000. De rentebetaling en af lossing en uitloting in Februari 1942 van de 4 obligatieleening zal waarschijn lijk normaal kunnen geschieden. De aan de beurt van aftreding zijnde commissarissen, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude en dr. H. van Manen werden her kozen. LOOP DEB BEVOLKING. In de eerste helft van de maand Augustus hebben zich hier gevestigd: L. F. Kagser, machinist, Irislaan 8, van Koudekerke. H. J. Jeurink, zonder, Win- kelmanstr. 25, van Emmen. K. Timmerman, bankwerker, Nieuwendrjk 6, van Steenwij- kerwold. M. P. Provoost, dienstbode, Bad- huisstr. 48, van Brouwershaven. Wed. W. H. VerkroostBos, zonder, Badhuisstraat 27, van Kruiningen. A. L Hubregsen, tim merman, Groenewoud 11, van Biervliet. J. H. Fock, magazijnbed., Hobeinstr. 91, van Bergen op Zoom. J. de Jonge, wachtm. ma rechaussee, P. Krugerstr. 74, van Vught. G. Dekker, control. C.C.C.D., Nieuwstr. 30, van Hoorn. Wed. J. ReijnhoutLooij, zon der, Singelweg 143, van Ellewoutsdijk. J. W. M. Sangen, loonadministrateur, Bad- huisstr. 94, van Bergen op Zoom. J. L. van Smaalen, metaaldraaier, Hobeinstr. 87, van Koudekerke. C. E. Bliek, zonder, Singelweg 24, van Rotterdam. M. Lambrechts Schrauwen, zonder, v. Dishoeckstr. 53. van Roosendaal ca. J. Braan, wachtgelder KM., Riebesstr. 46, van Middelburg. M. J. A. v. d. Linden, zonder, Bellamypark 30; van 's- Heerenhoek. A. A. Sonnevylle, besteller P. T. T., Kaaskadestr. 2, van Zuidzande. A. A. van de Perel, electricien, Badhuisstr. 94, van Arnemuiden. P. A. v. Nieuwenhuijzen, zonder, Anjelierenlaan 50, van Oostburg. J. de Kijcke, zonder, Badhuisstr. 47, van Zeist. J. M. Heijstek, zonder, P. Krugerstr. 74, van Kapelle. J. Pons, bankwerker, Gera niumlaan 8, van Rotterdam. B. M. E. Adri- aansev. Vooren, zonder, Glacisstr. 158, van Breskens. M. de BreeBuisman, zon der, Hyacinthenlaan 5, van. Goes. L. Da- vidse, timmerman, Provooststr. 2. van Kou dekerke. W. J. de Haan, bouwk. opz., Spui straat 22, van 's-Gravenhage. A. van Rijs wijk, zonder, C. Biiskenstr. 44, van Eind hoven. J. Landman, zonder, Bonedijkestr. 13, van Amsterdam. J. Heikoop, zonder, Prinsenboschje 8, van Goes. Wed. W. S. La- gaaijVuyk, zonder, Singelweg 10, van Oostkapeile. C. Rab, zonder, Ieplaan 10, van Haarlem. J. M. Moerman, zonder, Oude Markt 33, van Zoutelande. J. Berting, zonder, Singelweg 134, van Goes. J. Bras ser, kantoorbed., Scheldestr. 78, van Wol- phaartsdyk. J. Weijermans, zonder, Schuit- vaartgr. 95, van 's-Gravenhage. P. J. Sin- ke, kantoorbed., v. Dishoeckstr. 27, van Koudekerke. C. D. van Noppen, schilder, C. Buskenstr. 39, van Amsterdam. M. J. Bus terDe Jong, zonder, Lepelstr. 11, van Til burg. J. P. de Smit, ambt. C. Beheer, KI. Markt 17, van Bussum. C. Potters, schip per, Dijkstr. 131, van Veere. J. Schoe, IJzer- werker, Scherminkelstr. 24, van Koudeker ke. K. NijssenMinderhoud, zonder, Nieuwstr. 23, van O. en W.-Souburg. W. N. de Jong, constr. teeken., C. Buskenstr. 36, van O. en W.-Souburg. W. Vermeulen, bankwerker, Lampsinsstr. 17, van Groede. F. J. van Dierendonck, zonder, Verk. Quak- kelaarstraat 58, van Beverwgk. J. P. van de Vrie, loods N. L., Clijverstr. 54, van Dom burg. Vertrokken: J. C, H. van Leer, marechaussee, Helle- ba rdierstr. 11, naar Bergen op Zoom. A. de Bijl, marechaussee, Hellebardierstr. 11, naar Overslag. A. SoberskiKroese, zon der, Bid. Bankert 8, naar Delft. P. W. van Holten, 1.1. scheepsvverktk., Spuistr. 66, naar Ameide. W. A. M. van den Tempel, elect, techn. teekn., C. Buskenstr. 38, naar Delft. L. C.. M. BrasserVan de Plassche, zonder, v. d. Swaimestr. 20, naar Hoede- kenskerke. M. A. Buijs, hulp in de huish,, Badhuisstr. 30, naar Middelburg. I. P. Dierx, assistent R. D. B., B. Ewoutstr. 23, naar Terneuzen. L. F. Laf ere, zonder, C. Buskenstr. 25 naar Oostkapeile. N. Dijks hoorn, zonder, Kanaalstr. 6, naar O. en W.- Souburg. O. van Veen,' bankwerker, Iris laan 34, naar Rotterdam. P. A. de Vlieger, werktk. K. P. M., Bid. Bankert 20, naar Bergen op Zoom. L. Soberski, scheik. in genieur, Bid. Bankert 8, naar 's-Graven hage. L. Poldervaart, stuurman koopv., Bid. Bankert 20. naar Tilburg. A. van Zon, marechaussee, Bloemenlaan 86, naar Goes. B. J. de RugsscherRujjg, zonder P. Kru gerstr. 70, naar Haarlem. A. Brinkman, matr. Ie kl., Djjkstr. 127, naar Hekelingen. G. Godde, timmerman, Kasteelstr. 80, naar Koudekerke. B. J. A. Plegte, zonder, *v. d. Manderestr. 2, naar Koudekerke. J. K. van Schaik, marechaussee, Hellebardierstr 11, naar Goes. A. S. L. VisGrotendorst, zon der, Koudek. weg W 3, naar Arnhem. A. J. Coiyn, dienstbode, Glacisstr. 164, naar O. en W.-Souburg. C. P. de BuckFruij- tier, zonder, St. Jacobsstr. 13, n. Utrecht. IiOOG WATER. Morgen is het alhier te 1.49 en 14.10 uur hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. ST. LAURENS. Voor abonnementen en advertentiën A. JANSE. ROOKÉRS SPR6K6RS Verfrisch Uw ZANGERS monden met^ Ongww-b Eén klem tabletje zuivert Uw adem «al<« 10 et en verjaagt de geur vaft tabak of alcohol binnen één minuut. donsjes 25 cl HET BOUWBUREAU MIDDELBURG IN DE WAGENAARSTRAAT. Het bureau van den regeeringscommis- saris voor den wederopbouw en bouwnij verheid is voor Middelburg thans het „Bouwplan Middelburg gevestigd in het gebouw „de Gouden Poorte" aan de Wage- naarstraat 12. Reeds zagen wy materialen binnen brengen, die daar worden opge slagen voor de herbouw. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was heden 64 graden. HEDENAVOND 7.30 UUR op het Molenwater,, Middelburg. Koopt het programma a 2 cent Beroepen Eindhoven, Christ. Gerei. Kerk. te Wildervank A. Gruppen te vroeger te Vlissingen. Te Leiden slaagde voor het candi- daatsexamen Chineesch-Japansche taal- en letterkunde de heer A. Teunis te Den Haag, vroeger te Vlissingen. Voor het hoofdakte examen slaagden te Rotterdam de heeren H. H. Sijtsma, Vlissingen en Joh. v. d. Velde, Souburg en voor het gedeelte A. mej. J. M. Smit, Kou dekerke en voor het gedeelte B. de heer A. A. J. de Boo, Kwadendamme. By de te Utrecht gehouden examens van de vereeniging ter veredeling van het ambacht slaagden de volgende heeren meubelmaker, gezel P. J. Kambier, Vlis singen huisschilderen, gezel J. de Munck, Goes metselen, meester W. G. Simons, Terneuzen. De hoofdingenieur van den Rijkswater staat te Middelburg heeft hedenmorgen aanbesteed: 1. Het uitvoeren van baggerwerk in het Nederlandsche gedeelte van het kanaal van Terneuzen, in de Oostbuitenhaven te Ter neuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen in de Veerhaven in den Perkpolder onder de gemeente Honte- nisse. Er waren geen inschrijvers. 2. Het maken van den onderbouw van ge wapend beton van een dubbele rólbascule- brug over het buitenhoofd van de West- sJuis, een duiker van gewapend beton tus- schen den Midden- en Westkanaatarm en twee beschoeiingen van gewapend beton, aansluitend bij een duiker in de westelijke Rijkswaterleiding, en het verhoogen van twee vleugelmuren van dien duiker, een en ander gelegen in de gemeente Terneuzen. Inschrijvers: W. J. de Bruin, Terneuzen 41474.N.V. Sliedr. IJzer Beton Bouw v. h. P. Folkers F.H.zn. 40970.—. A. Ver hagen, Breda 40250.—. N.V. A. v. d. Straaten Jr. Aannemers Bedrijf, Hansweert 39000.G. A. v. d. Straaten, Terneuzen 38700.—. DE JACHT OP TEXTIEL. Uit een garage aan* de Peperstraat te Amsterdam zyn op tot nu toe nog onopge helderde wyze eenige doozen met textiel- goederen ontvreemd. De doozen bevatten 24 jassen, 17 mantels en drie tweed-jassen. Maandagnacht is voorts ingebroken in een kleedingmagazyn aan de Paleisstraat .n de hoofu.stad. L>e buit oeslond uit- 41 pantalons, 2 colbertjasjes met vest en 5 coupons stof, ter gezamelijke waarde van ongeveer 500. HANDEL IN DISTRIBUTIEBONNEN. IS VERBODEN. Als verdacht van handel in distributie bonnen heeft de politie in een café aan den Kloverniersburgwal te Amsterdam aan gehouden een 43-jarigen magazijnbediende, een 28-jarigen kantoorbediende, een 45- jarigen schilder en een 26-jarigen varens gezel. Op het Waterloo-plein werden eveneens vijf personen aangehouden wegens het ver handelen van distributiebescheiden. Inwendige restauratie is in uitvoering. Hoewel het eenige dagen na de ramp, die Middelburg het vorige jaar trof, voor velen reeds vast stond, dat men den zwaar gehavenden Abdijtoren niet aan zijn lot zou overlaten, maar dat men alles in het werk zou stellen om dit oude meesterwerk van bouwkunst te doen herleven, is pas eenige weken geleden het officieele besluit tot restauratie en herstel van den Middel- burgschen toren gevallen. Op voorstel van B. en W. verleende de gemeenteraad n.l. aan den Amsterdam- schen architect Jan de Meijer de opdracht daartoe. Uit. hetgeen de heer De Meijer, die offi cieus x-eeds veel eerder als lijfarts van den zwaai- gewonden Langen Jan was aangewe zen, destijds over zijn operatie-plannen heeft meegedeeld, is bekend geworden, dat de Abdij-toren, als hij na verloop van jaren weer heelemaal op de been zal zijn, ongeve-r zijn vroeger uiterlijk zal hebben. Bij de restauratie zullen uiteraard bij vroegere restauratie-gelijkheden gemaakte fouten en afwijkingen van het oorspron kelijke model niet worden herhaald moge lijk zullen dus enkele details iets anders worden, dan het huidig levende geslacht ze hebben gekend, doch over het geheel zal de Lange Jan na zijn herstel den ouden, vertrouwden indruk wekken. De restauratie begonnen. In afwachting van het onlangs door den gemeenteraad genomen, vérstrekkende be sluit, heeft men de kuur op den ernstigen patiënt al geruimen tijd geleden aangevan gen. Dat zulks noodig was, laat zich ver staan. Verzuimd moest immers worden, dat weer, wind en tijd de wreeden aanslag der vlammen op 17 Mei voortzetten, dat de elementen den steenen reus nog verder zouden ondermanen. Er werd spoedig en krachtig ingegre pen om uitbreiding van de aangerichte schade te voorkomen. Losse brokstukken werden verwijderd, bedreigde plaatsen ver_ sterkt, de toren werd van boven afgedekt, en ook op andere plaatsen ontoegankelijk voor regen en sneeuw gemaakt, en inwen dig werd hij gezuiverd van de „ongerech tigheden", die tijdens en na den brand uit het bovenste gedeelte naar beneden waren gestori. Over deze zuivering moet men niet ge ring denken, want op 17 Mei 1940 was de Lange Jan van binnen een soort fabrieks- schooi-steen. Hoog sloegen de laaiende vlammen op klokken en onderdeelen van het uurwerk smolten of stortten omlaag, een wirwar van binten, balken, ijzer en steenen verspreide zich met donderend lawaai naar lager,e regionen en toen de vlammen geen voedsel meer vonden, en toen de rook was opgetrokken, bevatte de oude toren van binnen een verzameling metaal en puin, waarboven een 50-tal meter hooger de bloote lucht stond. Maanden verliepen voordat het inwen dige van den toren van zijn verbrande res ten was ontdaan, en voordat men kon waarnemen hoe het in stand gebleven ge deelte van Middelburg's beroemde toren van den vbrand had geleden. Dit laatste valt niet mee. Aanvankelijk is men geneigd te denken, dat de toren die ons rest, het er maar kranig heeft afgebracht, maar ajs men onder deskun dige geleide van den opzichter, den heer Messer, de dikke torenmuren aan een na der onderzoek onderwerpt, leert men an ders. Inwendig heeft de steenlaag aan de oppervlakte dermate van de hitte geleden, dat zij vrijwel overal door een nieuwe laag zal moeten worden vervangen. Daartoe is thans in den toren een 40 meter hooge steiger aangebracht, die juist dezer dagen gereed is gekomen. Door deze steiger wordt men in staat gesteld het binnenste van den toren te restauree- ren. Het werk zal boven aanvangen, tel kens al3 de steiger lager wordt, zal dit een bewijs zijn dat de taak vordert, en als de ge'neele houten stelling is verdwenen, is de Lange Jan van binnen weer gezond en sterk. Behalve uit versterking en gedeel telijke vernieuwing der muren bestaat deze restauratie uit het herstel van oorspron kelijke architectonische situaties. Zoo zul len eertijds dicht gemetselde ramen weer worden opengemaakt en aan hun oor spronkelijke bestemming voldoen. De entrée van den toren zal hierdoor belang rijk verbeteren. Van beteekenis is stellig ook dat het dicht gemetselde hooge raam tusschen den toren ën de Koorkerk in zijn ouden luister zal worden hersteld, Hooger, n.l. op 17 meter, zullen de ge welven, die bij de restauratie -omstreeks li00 zijn weggelaten, weer worden aange bracht. Hoe de situatie vroeger ië geweest is thans, mede door den brand, duidelijk te zien. Ruim 40 meter boven den beganen grond is reeds een betonnen zoldering in den toren aangebracht en een tweede betonnen afsluiting treft men aan op- 51 meter hoogte, waar de Lange Jan eindigt. Dat hij vroeger 36 meter grooter was, dient in dit verband te worden gereleveerd. In gezelschap van den opzichter bij dé restauratie, de heer Messer, hebben wij de werkzaamheden aan onzen toren in oogen- schouw genomen en daarbjj weer de gele genheid gehad van het panorama te ge nieten, dat zich voor dc oogen van den torenbeklimmer ontrolt. Aan de eene zyde ontwaart men het vrywel ongeschonden Middelburg aan den anderen kant ziet men de groote open plekken, waar men thans de vernieuwing van Zeeland's hoofdstad voorbereidt. De nabije omgeving van den steenen reus wekt ten deele onaangename herin neringen, maar als men verder schouwt, den blik laat gaan over de blonde landouwen, die zich als een vruchtbaren gordel rond de getroffen stad vlijen, als men zich realiseert dat in den wonder- schoonen tuin van Zeeland slechts een ge ring gedeelte voor immer verdween, maar dat schoonheid en vruchtbaarheid, beiden voorwaarden voor een goede toekomst Dieven, lost het pessimisme zich op in het wazige verschiet van het boeiende landschap Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen. GROENTEN- EN FRUITPRUZEN. BERICHT No. 23. De hieronder volgende groenten- en fruitprijzen zijn geen vastgestelde maximum-prijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn te geven voor de prijzen, die hem ten hoogste in rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van 20 tot 26 Augustus. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden ver kocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn. In de meeste gevallen zullen de groenten- en fruitprijzen lager moeten zUn dan de onder staande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. GROENTEN: Bloemkool: sorteering I 0.21 p. st. sorteering II - 0.16 Tomaten goede kwaliteit 0.26 kg. misvormd -» 0.21 kriel' 0.13 Wortelen: met lof per bos 0.10 bos zonder lof, fijn 0.12 kg. zonder lof, middelgrof 0.09 zonder lof, grof 0.08 Stokboonen: prinsesseboonen 0.32 ,t a snij- cn spekboonen 0.23 M Stamboonen prinsesseboonen zonder draad - 0.23 n prinsesseboonen met draad - 0.21 andere soorten stamboonen - 0.18 Pronkboouen - 0.18 Roode kool - 0.09 Savcrye Kool - 0,09 Witte Kool - 0,08 Spitskool - 0,08 Komkommers boven 850'gr. - 0.23 st. van 700850 gr. 0,19 van 600—700 gr. - 0,15 van 500—600 gr. 0.11 stek - 0,08 kg. Doperwten 0,26 Peulen 0,26 Tuinboonen 0,12 Uien 0.12 Zilveruien 0.21 Sjalotten 0,15 Bieten, ronde en lange - 0,08 Kropsla e 0,08 st. Andijvie - 0,15 kg. Spinazie 0,22 Stoofsla 0,15 Rabarber 0.10 Pc-stelein 0,18 FRUIT: Aardbeien 1.14 Kersen 0.62 Aalbessen - 0,36 Zwarte bessen - 0.65 Frambozen - 0,77 Kruisbessen 0,26 Meloenen: 0.62 h 0.35 Druiven: Muscaat. West/risia, Leopold. Golden Champion Frankenthaler andere soorten Morellen 1.22 1.07 - 0,47 Perziken: 8 extra groote e 0,62 st. groote e 0,21 kleine 0,92 liff. Appelen: Cox Oranje Peppin enz/3 0,77 extra kwaliteit n lste kwaliteit 0,55 2e kwaliteit 0,32 tj M Goudreinetten enz. extra kwaliteit 0,55 n lste kwaliteit 0,40 ii 2e kwaliteit 0,25 •i Brabantsche Bellefleur enz.3 extra kwaliteit 0,47 lig. lste kwaliteit 0,35 it 2e kwaliteit h 0.21 U Jacques Lebel enz.3 lste kwaliteit 0.32 2e kwaliteit 0.21 II Val van Goud- en Sterreinetten f 0.21 (1 Val van overige appelen 0.18 Tl Stek- en wormstekige appelen e 0,15 (zuur) n Stek- en wormstekige appelen 0.10 rt (zoet) n Peren Beurré d' Anjou enz. extra kwaliteit 0,69 n n lste kwaliteit - 0.47 2e kwaliteit 0.25 Beurré Hardy enz.3 extra kwaliteit - 0.55 lste kwaliteit - 0.40 2e kwaliteit 0,18 Beurré de Mérode enz. lste kwaliteit 0.35 2e kwaliteit 0,18 u Overige soorten* lste kwaliteit 0.25 n 2e kwaliteit 0,18 Stek- en wormstekige peren i. 0,10 u Pruimen: Dubbele Boeren witte enz.3 0.55 lste kwaliteit H 2e kwaliteit 0,21 ti Reine Victoria, enz.3 lste kwaliteit 0.43 n n 2e kwaliteit 0,21 ,t ti Overige soorten pruiraenS - 0,35 lste kwaliteit n 2e kwaliteit - 0,21 ti Aardappelen Kleiaardappelen Duinzandaardappelen Zandaardappelen V eenaardappelen 0.08 0,08 0.07 0.07 Vóór het schrappen gewogen, mag 1 et per kg of per bos voor het schrappen van wortelen be rekend worden. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van aardappelen mag 1 ct. per kg. worden berekend, met dien verstande, dat zij gewogen worden na het schrappen. Voor thuisbezorgen van aardappelen mag 1 ct. per kg. extra worden gevraagd. Overigens zal het in geen.geval geoorloofd zon extra kosten aan het publiek ln rekening te brengen voor thuisbezorging, schoonmaken of andere bewerkingen. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Zij geldt van 20 Augustus tot en met 26 Augustus 1941. GROSSIERSPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. BERICHT No. 24. 19.60 15.12 9.52 6.50 De onderstaande prijzen zijn geen vastgestelde in groenten en fruit den hoogsten prijs mogen worden afgeleverd. Daar deze prijzen zijn gegrond op groenten en gevallen de verkoopprijzen lager moeten liggen. De prijslijst geldt van 20 tot en met 26 Augus GROENTEN. Bloemkool- sorteering I sorteering II Tomaten goede kwaliteit misvormd kriel Wortelen met lof per bos zender lof, fijn zonder lof, middelgrof zonder lof, grof Stokboonen prinsesseboonen snij- en spekboonen Stamboonen Prinsesseboonen zonder draad prinsesseboonen m. draad -15.12 andere soorten stam boonen Pronkboonen Roode kool Savoye kool Witte kool Spitskool Komkommers: boven 850 gram van 700—850 gram van 600—700 gram van 500—600 gram stek Doperwten Peulen Tuinboonen Uien Zilveruien Sjalotten Bieten, ronde en lange Kropsla Andijvie Spinazie Stoofsla Rabarber Postelein FRUIT. Aardbeien Kersen Aalbessen Zwarte bessen Frambozen Kruisbessen Meloenen: groene ananas andere soorten maximum-prijzen. Zij geven waartegen de producten aan fruit van de beste kwaliteit, zullen in de meeste tus 1941. -17.3f -12.88 - 6.50 - 6.50 5.30 5.70 *16.80 -14 - 11.20 - 7.84 5.50 -19.60 -I9 60 - 8.50 8.50 15.12 -10.64 - 6.— - 5.60 -10.64 -16.24 -10.64 - 7.50 -12.88 - 48.72 - 57.68 -19.60 - 26.32 Muscaat, Westfrisia, Leopold, Golden Champion Frankenthaler andere soorten Morellen Perziken extra groote groote kleine Appelen: Cox Oranje Pippin, enz.: extra kwaliteit lste kwaliteit 2e kwaliteit Goudreinette enz.: extra kwaliteit lste kwaliteit 2e kwaliteit Brabantsche Bellefleur euz. extra kwaliteit lste kwaliteit 2e kwaliteit Jacques L-ebel enz,1: lste kwaliteit 2e kwaliteit Val van Goud- en Ster reinetten Val van overige appelen Stek- en wormstekige appelen (zuur) Stek- en wormstekige appelen (zoet) Peren Beurré d'Anjoji enz.: extra kwaliteit lste kwaliteit. 2e kwaliteit Beurré Hardy enz/3 extra kwaliteit lste kwaliteit 2e kwaliteit Beurré de Mérode enz.3 lste kwaliteit 2e kwaliteit Overige soorten: lste kwaliteit 2e kwaliteit Stek- en wormstekige peren: Pruimen: Dubbele Boeren witte enz.! lste kwaliteit 2e kwaliteit Reine Victoria enz/3 lste kwaliteit 2e kwaliteit Overige soorten pruimen! lste kwaliteit 2e kwaliteit 91.84 per 100 kg. - 80.64 m - 75.04 ,4 H -57.68 - 40.88 -24.08 -40.88 -29.68 -18.48 -35.28 -26.32 -15.12 -10.64 7.50 - 52.08 - 35.28 -18.48 -40.88 29.68 12.88 VEILINGS VEREENIGING WALCHEREN. MIDDELBURG, 20 Aug. Fruitveiling. Appels: Madeleine perzik, roode zomerap- pels en Mans Codlin alle 1525, Trans parent de Cronsels en Zigeunerinnen, beide 25, Keswick 1020, Hondsmuil 1019, Sweden appel en Friedrich von Baden bei de 1017, Zomeraagt en zoete St. Jan beide 1517, Beauty of Bath 1215, Per- quin 12, Klaasappels 910, Early Victoria 1225, val- en kroetappels 5—10. Peren: Claps Favorite en Précose de Trevoux beide 1025, Oomskinderen 1530, bruine heerenpeer 15—18, N. Holl. suikerpeer en handpeer 1015, Mad. Treive 1315, An- dré des Exporte 10—13, Suikerrjperen 5, val- en kroetperen 45, Pruimen Was- hingtons 2335, Onta-5o's 1035, Czar- pruimen 18—28, Burbank 27, witte wijn pruim 1622, Oranjepruim 17—20, Tol lenaars 17, Belle de Louvain 1017, Prince pruimen 1517, blauwe stoofpruimen en Eng. krozen beide 12, Oogstpruimen 10— 12, valpruimen 6—10. Druiven: Witte parel en Gold Champion 3060, Frankenthalers 52 65. Diversen: Hinalafa Berry 4048, kruisbessen 13, roode bessen 2250, toma ten 916, alles per 100 kg. Perziken 16, meloenen, dubb. net-, suiker-, ananas en oranje ananas 1733 per 100 st., nog groene ananas 3240 per 100 st. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". GOES, 19 Aug. Appels Codlin Kes wick 1220, Duch d' Oldenburg 1017, Early Victoria 12—20, Perzikroode Zomer- appels 1535, Yellow Transp. 1535, Zo meraagt 10—17, Zigeunerinnen 1535, Zoete Koolappels 1017, Zoete Pietjes 1017, Kroet- en vaiappels 10 PerenBruine Heerenperen 1022, Clapps Favorite 2535, N.H. Suikerpeer 1015, Oomkinderenpeer 15—30, Precose de Trevoux 2535, Scharlakenpeer 10 15. Kroet- en valperen 6. Pruimen BI. Abrikoospruimen 25, Belle de Louvain 1227, Czarpruimen 25.20 29.20, Dubb. Boere Witte 24—30, Elden- sche Blauwe 1222, Kouwelijnen 10, My- rabolanen 1015, Ontariopruimen 26.80 29, Okkelanen 1015, Prince pruimen 10 —15, Ponds Seedling 1227, Reine Claude d' Alton 3435, Wasch pruimen 24.50 30.95, Witte Wynpruimen 2430. Pruimen (val) 10, alles per 100 k.g. Black Berry 24—39, BI. druiven 65, Ja- pansche Wijnbessen 37, Moerbeien 62, To maten 12.8016, alles per 100 kg. Diversen Meloenen 1250, Perziken 1.505.50, per 100 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2