UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Jf, Reorganisatie van het ziekenfondswezen. van hedenavond 21.00 uur tot morgenochtend 6.28 uur De maan komt morgen te 2.55 op en gaat te 18.43 onder. JAARVERGADERING STICHTING VREDERUST TE BERGEN OP ZOOM. De 37ste jaarvergadering van de Ver- eeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland zal dit jaar 'ge houden worden op Woensdag 10 September a.s. in het lokaal der Ned. Herv. Evangeli satie te Beren, op Zoom. D3. A. Scheele, Geref. predikant te Ka- pelle-Biezelinge, houdt eerst een toe spraak. Daarna volgert de verschillende verslagen, het 'benoemen van de commis sie tot het nazien der rekening 1941 en de verkiezing van 5 bestuursleden. Walcheren De Raad van Biggakerke vergaderde. BIGGEKERKE. -Vrijdagavond kwam de Raad dezer gemeente in voltallige verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Simonse. Bij de ingekomen stukken wak een schrij ven van het bestuur van de Landarbeiders, vereeniging „Wederzijdsch Belang1', waar in wordt medegedeeld dat het aandeel van de gemeente in het nadeelig saldo der ver eeniging 5.34 bedraagt. Namens de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs deelt het hoofd' der school mede, dat van de medewerking door den Raad toegezegd, vöor den aankoop van leien, door het bestuur geen gebruik zal worden gemaakt— Duurtetoeslag voor den veldwachter Vervolgens komt ih behandeling een schrijven van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Za ken, waarih nogmaals wordt aangedron gen het gehuwd gemeentepersoneel, wier salaris de grens van, 1900 niet te boven gaat, een duurtetoeslag toe te kennen van 6 Hoewel B. en W. niet enthousiast zjjn, stéllen zij voor dezen toeslag met ingang van 1 Juli 1941 toe te kennen, aan den eenigen daarvoor in aanmerking komenden persoon, namelijk den gemeente-veldwach ter. - De heer DE MOOR vraagt waarom de toeslag niet met terugwerkende kracht wordt toegekend tot 1 Januari 1941. De VOORZ. zegt, dat B. en, W. geen voorstander zijn van salarisverhooging, doch gezien dit schrijven, waarin ten tweede male de wenschelijkheid tot toe kenning wordt uitgesproken, stellen zij voor dit toe te kennen met ingang van 1 Juli 1941. De hesr DE MÖOR stelt voor de ver hooging toe te kennen metingang van 1 Januari 1941. De heer JANSE steunt dit voorstel van den heer De Moor. Het voorstel van den heer De Moor wordt evenwel verworpen met de stsmmen van de heeren De Moor en Janse voor, waarna het voorstel van B. en W. z.h.s. wordt aangenomen. Z.h.s.- wordt vastgesteld een verorde ning voor het ophalen van huishoudbeen-» deren en een verordening tot ophalen van slagersbeenderen. Eveneens z.h.s. wordt overeenkomstig het voorgeschreven model een arbeids- .overeenkomstenbesluit voor het personeel van de vaste kern van den luchtbescher mingsdienst vastgesteld. Goedgekeurd wordt de wyziging van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1920. - Z.h.s. wordt besloten de verzekerde waarde tegen brand voor het gemeente huis te verhoogen van 7500 tot 12.000 voor den toren van 15.000 tot 20.000 voor het arrestantenlokaal van 500 tot 600 van de brandbluschmiddelen van 1000 tot 20C0 van het lijkenhuis van 1000 tot 1200 en het verzekerde bedrag voor hét brandspuithuisje onveranderd te handhaven op 500. De pensioengrondslag voor den gemeen tewerkman wordt vastgesteld op 674 met ingang van 1 Januari 1941. Besloten wordt het weekloon van den gemeentewerkman met 0.50 per dag te verhoogen, tot 3, ingaande 1 April 1941. Besloten wordt 26 beschikbaar te stellen voor zaalhuur voor een cursus voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Besloten wordt een gedeelte heiland te huren van- den heer P. Verhage ad 25 tot 31 December 1941, welk terrein wordt gebruikt als sportterrein, voornamelijk voor de beide scholen. De heer JANSE achtte het terrein van den heer Alewynse beter geschikt voor dat doel. Ook deze oplossing ^zal in de practyk nog wel verschillende moeilijkheden mee brengen. Daar het evenwel slechts een tij delijke maatregel is, kan hy zich met het voorstel van B. ep W. vereenigen. Vervolgens wordt aangeboden de ge- meénterekening over 1940. De inkomsten van den gewonen dienst bedroegen f 28.723,59 de uitgaven 26.822,80, alzoo een goed sot van 1900,79. Do inkomsten van den kapitaalsdienst bedroegen 3045,50, de uitgaven 2900, het batig slot alzoo 145.5C. Bij dc hierna volgende stemming wor den als leden der commissie tot het na zien der rekening aangewezen de heeren Lampert en Schout. Vervolgens komen weder in behande ling de aanvragen ex art. 72 der L.O.-wet 1920 der beide scholen voor gymnastiek onderwijs. He inspecteur van het lager oafervvys is van meening dat de Raad i: de vorige vergadering ten onrechte de voorstellen van B. en W. dienaangaande verworpen heeft. Hij is dan ook .van meening dat de voorstellen van B. en W. toen gedaan, alsnog behooren te worden aanvaard. Overeenkomstig dit advies wordt z.h.s. besloten. LANDELIJKE COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSE BESTRIJDING. Een beroep op het Nederlandsche volk. Het woord „tuberculosebestrijding" roept ongetwijfeld bij de meesten onzer dankbare gedachten op aan het werk, dat ip ons land zqo bij uitstek waardeering vindt. En geen wonder, want dank zij dezen arbeid is het sterftecijfer aan tuberculose de laatste jaren aanmerkelijk teruggegaan. In 1940 was ech ter het sterftecijfer weer iets hooger dan in 1939. De tuberculosebestrijding is mede oor zaak, dat op het terrein van de volksge zondheid ons land zulk een vooraanstaande plaats inneemt. Wil dit zoo blijven, dan die nen alle krachten ingespannen te worden. De tuberculosebestrijding wordt gevoerd door plaatselijke, provinciale en landelijke véreènigingen, die door haar voorlichting, consultatiebureaux, deskundig huisbezoek enz. een belangrijk apparaat vormen in den strijd tegen de tuberculose, hierbij krachtig gesteund door overheidsinstanties, organi saties en fondsen, welker taak op het gebied van de verpleging ligt en die uitzending naar sanatoria en ziekenhuizen mogelijk maken. De tuberculosebestrijding omvat derhalve zoowel de zorg voor den patiënt als de voorzorg t.o.v. diens omgeving. De bevolking in geheel haar samenstel ling heeft steeds gul voor dit mooie werk geofferd, omdat zij de groote beteekenis ervan begreep en de resultaten hiervan zag. In moeilijke tijden, zooals wij thans door maken, worden aan de tuberculosebestrij ding extra hooge eischen gesteld, en alles moet worden gedaan, het koste wat het kost, om het bereikte gezondheidspeil zoo veel mogelijk te handhaven. Wel mogen de instellingen voor tubercu losebestrijding voor haar taak berekend zijn de steun-en medewerking van allen, zonder uitzondering, is hierbij meer dan ooit on misbaar. Daarom stemt het tot voldoening, dat op 29 en 30 Augustus a.s. in een groote landelijke collecte voor dit belangrijke werk een beroep opde geheele bevolking kan worden gedaan. Dit beroep nu moge niet onbeantwoord blijven het gaat hier om 4Iet behoud van het hoogste goed de volks gezondheid. Steunt daarom deze collecte en wel in ruime mate. Aanvulling betreffende het in, en uitreizen. Bij verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandschè gebied is bepaald dat in de verordening no. 6/1940 betreffende het in- ep uitreizen na para graaf 4 een nieuwe phragraaf wordt inge voegd, luidende paragraaf 4 a. (lj Hij, die onbevoegd het bezette Neder landsche gebied binnenreist, of dit gebied uitreist, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste twee jaren of met I geldboete,van ten hoogste twintig duizend gulden. (2) Poging is strafbaar. (3) Feiten-, als bedoeld an het eerste of tweede lid, zijn delicten in den zin van par 2, lid 2, der verordening no. 52/1940 betref fende de Duitsche rechterlijke macht vooi strafzaken, zooajs deze verordening is ge wijzigd bij de verordening no. 123/1941. twaalf amerikaansche vlieger' bij vliegongeluk gedood. Naar de Associated Press uit Londer mededeelt, zijn twaalf Amerikaansche vliegers, die deel uitmaakten van den transoceaanschen vliegdienst, Dpnderdag j.l. bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen. In totaal werden bij het vliegtuigongeluk twintig personen gedood, waaronder het hoofd van het Engelsche ravitailleerings- bureau in de Vereenigde Staten, Arthur Purvis. Ook het in de vorige vergadering aan de orde geweest zynde verzoek van de N.V. Vlismar te Vlissir.gen om subsidie in de wachtgeldregeling wordt nogmaals op verzöek van het departement van Sociale Zaken besproken. Wat reeds in de vorige vergadering werd gerapporteerd is juist gebleken, na melijk dat de betrokken arbeider nog niet op wachtgeld moest, doch nog had kun nen blijven. Mede gesièn de geldmiddelen der ge meente en de drang van Ged. Staten tot reservevorming kunnen B. en W. geen vrijheid vinden den Paa.' voor te stellen de subsidie te verleenen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Nadat de heer SCHOUT bij de rond vraag nog een vraag heeft gesteld in zake den toestand van een voetpad, welke vraag door den VOORZ. wordt beantwoord, sluit deze laatste de vergadering. DE WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschreven werkloozen bij de onder het G.A.B. Middelburg ressortee- rende gemeenten, bedroeg per Zaterdag 16 Augustus j.l. geheel werkloos 128 mannen en 25 vrouwen, gedeeltelijk werkloos 6 man nen, niet werkloos 13 mannen en 2 vrou wen, herscholing 10 mannen, werkverrui ming 119 mannen. Algemeen totaal vorige week 299, bijgekomen 44, afgegaan 40, over 303. Noord-Beveland AANBESTEDING. COLLJNSPLAAT. Zaterdag heeft het bestuur van het waterschap' Oud- en Nieuw-Noord-Bevel'and aanbesteedhet herstellen en uitbreiden van het oeverwerk voor den Oud-Noordbevelandpolder, beoos ten den voormaligen Glasjesnol, bestaande uit het maken, leveren en zinken van een kraagstuk, lang 50 m. en breed 15 m. met daarbij behoorende \verken en leveranties. Inschrijvers waren L. J. Dekker, Veere 15.990; J. A. van Leventer, Dordrecht 13.990 J. M. Dekker, Papendrecht 13.984P. de Regt, Terneuzen 13.790 J. Roskam, Sliedrecht 13.860L. van Boven, Ellewoutsdijk 13.620 W. v. d. Berg, Bruinisse, jf 13.450; A. Warrens, Ossenisse 12.998. MOEDIGE MANNEN EN VROUWEN*...- Onder het gebulder van de kanon nen, in rook en smook verrichten de ambulances aan het Oostfront hun werk. Moedige mannen en vrouwen, dok toren en verpleegsters hebben zich vrijwillig voor deze taak gemeld. Hun werk is niet zonder gevaar... Ons land telt vele moedige man nen en vrouwen, die bereid zijn ginds in het Oosten aan het mensch- lievende ambulance werk deel te ne men. Zij wachten op u. Want zij moeten met de Neder landsche ambulance uitrijden. Uw gave wordt nog verwacht. Helpt u ook mede, opdat straks de Nederlandsche ambulance kan ver- trekken. Stort uw bijdrage op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koningin negracht 22, 's-Gravenhage. Extra vergoedingen bij detailverkoop van groenten. De gemadhtigde voor de prijzen maakt bekend, dat het met ingang van Woensdag 20 Augustus aan detaillisten is toegestaan voor bepaalde bewerkin gen van groenten een extra-vergoeding te berekenen boven den werkelrjken verkoopsprijs. Zoo mag voor het schrappen van wortelen een cent- per kg. of per bos meer worden gevraagd. De wortelen mogen echter voor het schrappen worden gewogen. Voor het snijden van roode kool mag de ver koopsprijs met drie ct. per kg. worden verhoogd. Het wegen moet geschieden na het snijden. Daar de officieele publicatie van den ge machtigde voor de prijzen betreffende groenten en fruitprijzen eenige onzekerheid heeft doen onjstaan of voor 't schrappen en thuisbezorgen van aardappelen nog wel extra vergoedingen toegelaten waren, deelt de gemachtigde mede, dat dit inderdaad het geval is. Voor het schrappen van aardappelen mag een cent per kg. extra'worden gevraagd. Het wegen dient na het schrappen te ge schieden. Bij thuisbezorging rrtag de prijs met een cent per kg. worden verhoogd. De inkomstenbelasting over'1941 De wnd. secretaris-generaal van het de partement van financiën deelt het vol gende mede: Tengevolge van een misverstand zijr door enkele inspecteurs reeds aangifte jetten voor de Inkomstenbelasting (jaar *41)' verzonden. Aangezien in een binnen kort te verschijnen eerste uitvoeringsbe schikking inkomstenbelasting 1941 nog nadere voorschriften zullen worden gege ven ter uitvoering van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, zal het in vele gevallen bezwaarlijk zijn het aangiftebiljet eeds thans in te vullen. In verband hier mede worden de personen, die reeds een aangiftebiljet hebben ontvangen; verzocht met de invulling en terugzending daarvan te willen wachten, totdat bedoelde beschik king is vastgesteld. De termijn van 20 dagen voor de terugbezorging van het aan^tebiljet vangt in dit geval aan op den dag, volgende op dien waarop de beschikking in de Nederlandsche staats courant is opgenomen. Itallaansche luchtaanval op Malta. Een speciale correspondent van Stefani meldt, daf Malta Zaterdagnacht wederom is aangevallen. Formaties Italiaansche bommenwerpers deden een aanval op het vliegveld Halfar en wierpen honderden brandbommen op de installaties en de ver spreid op het terrein staande vliegtuigen neer. De doelen werden goed getroffen. De afweer van den Vijand berokkende geen schade, alle vliegtuigen keerden op hun basis terug. Met Ingang van 1 November a.s. verplichte verzekering. DE WERKGEVER MOET DE HELFT VAN DE PREMIE BETALEN. Het Zaterdag verschenen verordeningen blad bevat het reeds aangekondigde zie- kenfondsenbesluit. Hierin wordt bepaald: Artikel 1. Ziekenfondsen in den zin van dit besluit zijn de door den secretaris-generaal varv het departement van sociale zaken erken de instellingen van iederen aard, welker doel is de uitvoering van de verzekering van personen in geval van ziekte overeen komstig de in d$ volgende artikelen vast gestelde minimumeischen. Artikel 2. 1. Ieder, wiens inkomen niet by de statuten van het ziekenfonds of by eenig ander vöorschrift vastgestelde inkomensgrens te boven gaat, heeft het recht te vorderen, dat hy tot het sluiten van een verzekering, als in artikel 1 bedoeld, wordt toegelaten. 2. Het ziekenfonds is echter bevoegd het toetreden tot de verzekering afhanke lijk te stellen vSn het voldoen aan andere bg de statuten vastgestelde vereischten. Artikel 3. (1) Voor de personen, die naar de voorschrif ten der Ziektewet, zooals die wet thans luidt of bij nadere wijzigingen komt te luiden, verzeke- ringsplichtig zijn, kan de inkomensgrens, be doeld in artikel 2, lid 1, niet lager worden ge steld dan in de Ziektewet is bepaald. Voor deze personen blijft het bepaalde in het tweede lid van artikel 2 buiten toepassing» (2) De verzekering overeenkomstig de bepa lingen van dit besluit van de in het eerste lid "bedoelde personen (rechtstreeks-verzekerden) strekt zich mede uit tot de leden van hun gezin (indirect-verzekerden), wier kostwinner zij zijn. (3) Wie als leden van het gezin in den zin van het tweede lid zijn te beschouwen, wordt bij na der uitvoeringsvoorschrift vastgesteld. Artikel 4. Voorwerp der verzekering. Voorwerp der verzekering is genees kundige verzorging en geldelijke uitkeering bij overlijden. Artikel 5. (1) De geneeskundige verzorging om vat: 1) Geneeskundige hulp, verloskun dige hulp bij bevalling door geneeskun dige of vroedvrouw, alsmede verpleging in ziekenhuis of sanatorium; 2) Verstrekking van de noodzake lijke genees- en heelmiddelen, met in begrip vsln de kunstmiddelen voor het voorkomen en de behandeling van ziek te of gebreken en voor het herstel der arbeldsgeschlktheld. (2) De geneeskundige verzorging moet worden verleend vanaf het begin der ziekte. Artikel 6. (1) Uitkeering by overly den wordt verstrekt bij het overiyden van den rechtstreeks-verzekerde en bij het over lijden van een indirect-verzekerde in den zin van artikel 3, lid 2, (gezins- overlijdensgeld (2). Dè uitkeering b(j overiyden van ien rechtstreeks-verzekerde en het gezins- overlijdensgeld kunnen op een verschillend, bedrag worden vastgesteld. By uitvoerings voorschrift kan een minimumbedrag wor den vastgesteld. Artikel 7. (1) De verzekering kan worden be perkt tot bepaalde der in ue artikelen 4, tot en met 6 aangeduide verstrakkingen Eveneens kan" worden bepaald,' dat de verstrekkingen naar omvang worden be grensd (verzekeringsklassen). (2) Hef eerste lid geldt niet voor de verzekering ter in artikel 3 bedoelde per- sonefti'TDe 'verzgkering van deze personen moet omvatten alle in de artikelen 4 tot en met 6- aangegeven verstrekkingen in den bij uitvoeringsvoorschrift vast te stel len omvang. (3) De indirect-verzekerden (artikel 3, lid 2) hebben dezelfde aanspraak op de in artikel 5 omschreven verstrekkingen, als waarop de rechtstreeks-verzekerden aanspraak hebben. Artikel 8. (1) De statuten van het ziekenfonds kunnen bepalen, dat in plaats van de Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen. Vastgestelde maximumprijzen. BERICHT No. 22. terfcht No. 22. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan de verbruikers in rekening worden gebracht:' Eenheidsrywielbanden t Tour buitenband, Transport buitenband, maat 28/1% m 28/1% 28/1%—1% 28/2 26/2 28/1% 28/1% 28/1%—1%' 26/2 (ook ballon) ,28/3 Voor montagekosten mag hoogstens 0.30 per band worden" berekend. Bij gelijktijdige montage van een binnèn- en buitenband mogen, de montage- kosten slechts eenmaal in rekening worden gebracht. Tour binnenband Transport Binnenband f 2.00 M 3.30 3.70 H 4.25 M 4.00 0.68 11 0.87 >l 0.96 a 1.05 li 1.12 Rubberconservenglasringen 64X 85 mm met 2 lipjes 0.03% 96X118 mm H 2 0.05% 74X 88 M 0.03 93X107 0.03% 93X109 0.03% 94X110 0.03% 0:03% 94X108 144X160 i, '0.06% In de vastgestelde maximumprijzen voor inmaakglazen (zie Bericht No. 15) zijn de rubberprijzen niet inbegrepen. Hiervoor mogen de bovenstaande pryzen af zonderlijk in rekening worden gebracht. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR, Nieuwe opgaven kunnen dé vroegere ongeldig maken, 4 geneeskundige verzorging, gedeeltelijke Of geheele vergoeding wordt verleend aan den verzekerde voor de door hem voor de ge neeskundige verzorging gemaakte werke lijke kosten. (2) Het eerste lid blijft buiten toepas sing met betrekking tot de verzekering der in artikel 3 bedoelde personen. Bij uit voeringsvoorschrift kan echter voor uit zonderingsgevallen a-ders worden bepaald. Artikel 9, (1) De ziekenfondsen hefferf verzekeringsbij dragen. (premiën) voor de verzekering. De hoog te van deze bijdragen kan worden vastgesteld naar gelang van den omvang van de voorziening, waarop de verzekering aanspraak geeft. (2) Het bepaalde in het derde lid geldt niet voor de verzekering der in artikel S bedoelde verzekerden. Voor deze verzekerden moet de premie overeenkomend met de hun verzekerde verstrekkingen worden vastgesteld in een^ percentage van hun loon. By uit voeringsvoorschrift wordt vastgesteld op welk percentage van het loon de premie ten hoogste mag worden vast gesteld. Artikel 10. (1) De overeenkomstig artikel 9 Hd 2, verschuldigde premie komt voor de helft voor rekening van den verze kerde en voor de helft voor rekening van zfln werkgever. (2) Wie als werkgever geldt, wordt beoor deeld naar de bepalingen der Ziektewet. De werkgeyer is niet bevoegd invloed uit te oefenen op de keuze van den werknemer, bij welk zie kenfonds hij zich wenscht te verzekeren, tenzij de werkgever of een vereeniging van werkge vers, van welke de werkgever lid is. een zieken fonds in stand houdt, waarop de bepalingen van artikel 11. lid 3, toepassing vinden. (3) Bij uitvoeringsvoorschrift worden nadere regelen gegeven omtrent de inning der premiën. Maatregelen voor de ziekenfondsen. Artikel li* (1) De erkenning van een in artikel bedoel de instelling als ziekenfonds geschiedt op ver zoek van die instelling door den secretaris generaal van het departement van sociale zaken. (2) De op het tijdstip van in werking treden van dit besluit bestaande instellingen, als be doeld in artikel 1, behoeven om te kunnen blij ven voortbestaan de in het eerste lid bedoelde erkenning. (3) Ziekenfondsen, welke de verzekering der in artikel 3 bedoelde personen uitvoeren, behoe ven bovendien toelating. Over deze toelating be slist de secretaris-generaal van het departement van sociale zaken. (4) Ziekenfondsen, welke de in lid 3 bedoelde toelating hebben verkregen, zijn verplicht zich te noemen „algemeen ziekenfond". Het voeren van deze benaming, zonder daartop gerechtigd te zijn, is strafbaar. (5) Bij uitvoeringsvoorschrift worden regelen gegeyen omtrent de erkenning en de toelating, zoomede omtrent de bescherming van de in het Vierde lid aangeduide benaming. Artikel 12. (J) Dg ziekenfondsen in den zin van dit besluit zyn onderworpen aan een staats toezicht# Dit toezicht Strekt zich mede uit: over het geldelyk beheer van het zie kenfonds. (2) Het toezicht wordt uitgeoefend door den secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken. Deze bevoegd ziekenfondsen te vereenigen of te ont binden. (3) Bij uitvoeringsvoorschrift worden regelen gegeven omtrent de gevallen# waarin' tot veree niging of ontbinding van ziekenfondsen kan worden overgegaan, en omtrent de fegeling en de afwikkeling van Öe zaken der vereenigde of _4lthün(leif ziekenfondsen. Artikel 13. (1) De secretarie-generaal van het departement van sociale zaken is bevoegd den directeur- generaal der volksgezondheid van genoemd departement met het toezicht .op da ziekenfond sen te belaften. Deze heeft in die hoedanigheid Men titel van „commissaris, fjelast met hbt toe zicht op de ziekenfondsen". Hij wordt bij dat toezicht bijgestaan door een raad van bijstand. "(2) De raad van bijstand bestaat uit op het gebied der volksgezondheid, der sociale verze kering en der private verjpkering deskundige ambtenaren, uit vertegenwoordigers der verze kerden en uit vertegenwoordigers der genees kundigen en.va® de kringen der andere perso nen. die bij het verleenen van de onderscheiden onderdeden der geneeskundige verzorging hun medewerking aan de ziekenfondsen hebben te verleenen. Het aantal van de vertegenwoordi gers is voor elk dezer drie groepen hetzelfde en bedraagt ten minste drie en ten hoogste zes, •Artikel 14. De ambtelijke leden van den raad van bij-' stand en him plaatsvervangers worden door den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken benoemd en ontslagen in overleg met de betrokken departementen. De overige leden en hun plaatsvervangers worden door den vorengenoemden secretaris-generaal benoemd en ontslagen, gehoord de organisaties, welke de werknemers en de overige groepen d$r belang hebbenden vertegenwoordigen. Artikel 15. (1) De raad van bijstand staat den commissa ris, bedoeld in artikel 13, lid 1, bij in het toe zicht op de ziekenfondsen. (2) Bij uitvoeringsvoorschrift worden regelen gegeven omtrent de Werkwijze van den raad van bijstand. (3) De commissaris, bedoeld in artikel 13, lid 1, wijst het lid van den raad van bijstand, des kundig op het gebied der sociale verzekering, als zijn plaatsvervanger aan. (4) De commissaris of zijn plaatsvervanger leidt de beraadslagingen van den raad van bij stand. Hij is bevoegd speciale deskundigen uit te noodigen aan de beraadslagingen omtrent een bepaalde aangelegenheid deel te nemen. (5) De ziekenfondsen zijn gehouden om tot bestrijding van de kosten van het toezicht een bijdrage op te brengen. Omtrent de hoogte de zer bijdrageen de wijze, waarop de bijdrage wordt opgebracht, geeft de secretaris-generaal van het departement van sociale zaken nadere voorschriften. Artikel 16. (1) Dit besluit treedt op 1 November 1941 in werking. (2) Het besluit wordt aangehaald onde? den titel van „Ziekenfondsenbesluit", Bijdrage in de kosten van bevalling. By besluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken is bepaald; dat aan artikel 37 der Ziektewet een nieuw lid wordt toegevoegd luidende: 8. Aan de echtgenoote alsmede dan de dochters, stief- en pleegouders van den verzekerde, die in diens gezin leven, wordt bij bevalling voor eenmaal een bydrage in de kosten der bevalling, groot 55 gulden, toegekend. Voorts treedt artikel 50 der Ziektewet met ingang van 1 November 1941, waarop dit besluit in werking .treedt, buiten we*, king#

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3