OFFICIEELE PUBLICATIES Advertentiën VERLOREN: Verduisteren: UIT DE PROVINCIE Burgerlijke Stand Kunst en Wetenschappen Marktberichten Radioprogramma Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Klein-) zoon i ADRIAAN. Zoon van A. v. d. EELAART en A v. d. EELAART—ROOSE. Familie ROÖSE. St. Pieterstraat 45,- Middelburg. KOSTELOOS. A-VJ Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, Enkel voudige Kamer, van den zesden Augustus 1941 is MARINA ADRI- ANA SLIMMEN, zonder beroep, wojtende te Colijnsplaat, ter zake van het zich bevinden in 'een ge- durigen staat van onnoozelheid gesteld onder curateele. Goes, 12 Augustus 1941. De procureur van eischeres, Mr. H. VLAMING. Concert In de Ned. Herv. Kerk, Kloetinge, op Zaterdag 16 Aug. a.s. om 8 u- n.m. wett. tijd, door GOMMERT DE KOK, orgel, Mej. MAPS VAN WESTEN (Den Haag) viool, JAN-KOUSEMAKER, viool en altviool. Toegang 0.25. De opbrengst, is ten bate van de Diaconie en Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, Vlissingen» ONTEIGENING. De Burgemeester van Vlissin gen; brengt ter algemeene kennis, dat de Algemeen Gemachtigde, voor den Wederopbouw en voor de Bouwnijverheid te 's-Gravenhage voornemens is eenige perceelen, zoowel huizen als gronden, gele gen aan den. Koudenhoek, de Fles- schenstraat en Onderstraat en naby den Hoogeweg te onteigenen ten name van de gemeente Vlis- singen en ten behoeve van den Wederopbouw; dat een lijst der te onteigenen perceelen en een kaart, waarop zij zijn aangeduid, ter gemeentesecre tarie, 2e Afdeeling (Kamer No. 2) van 13 tot en met 26 Augustus a.s., kosteloos voor een .ieder ter inzage liggen; dat op Woensdag 27 Augustus a.s. te 2 uur één öf meer vertegen woordigers van den Algemeen Ge machtigde voornoemd, ten gemeen- tehuize aan de Houtkade (kamer No. 5) zitting zullen houden ten einde eventueels bezwaren tegen deze onteigening aan te hooren; en dat alle belanghebbenden ook schriftelijke bezwaren tegen deze onteigening kunnen indienen bij den Algemeen' Gemachtigde voor noemd, Carel van Bijlandtlaan 30, 's-Gravenhage. Vlissingen, 12 Augustus 1941. De Burgemeester voornoemde VAN WOELDEREN. Officieele publicatie van den Inspecteur-Generaal der Nederlandsche Politie. Aanstellingen bij de gemeente-polltle. De Waarnemend Inspecteur-Ge neraal der Nederlandsche- Politie maakt het volgende bekend: 1. Zoodra de reorganisatie der Nederlandsche Politie tot stand zal zijn gekomen,'is, volgens mededee- ling der Duitsche autoriteiten, de mogelykheid tot rechtstreeJïsChe aanvulling van de alsdan by de Gemeentepolitie bestaande vacatu res, niet uitgesloten te achten. 2. Voor de vervulling van deze vacatures kunnen in aanmerking worden gebracht gegadigden, die op 1 September 1941 den leeftyd van 30 jaar nog niet hebbén be reikt, in het bezit zijn van een politiediploma, en niet bij het Wa pen der Marechaussee, of bij de Gemeentepolitie in dienst zijn. 3. Gegadigden, die voldoen aan de onder- punt 2 gestelde eischen, dienen vóór 1September 1941 bij den Inspecteur-Generaal der Ne derlandsche Politie, «Lange Voor hout 48 te 's-Gravenhage, een on gezegeld verzoekschrift in. 4. Het _in punt 3 bedoelde ver zoekschrift moet de volgende ge gevens behelzen: a. naam en voornamen; b. geboorteplaats en -datum; c. gehuwd of ongehuwd; d. woonplaats en adres; e. beroep; f. politiebond, die 'het politie- diploma heeft afgegeven; g. jaar, waarin het politiediploma werd behaald; h. soort politiediploma' (met aan- teekening, zonder aanteeke- ning; voor Inspecteur van Po litie; 1. schoolopleiding. 5. Het inzenden van origineele diploma's en getuigschriften ver dient geen aanbeveling. 's-Gravenhage, 9 Augustus 1941. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij» Distributie van aardappelen. Beroeps-aardappeltelers. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis- scherij maakt het volgende bekend in verband met de aardappel-dis tributie. Beroepsaardappeltelers, die des tijds hun bonnen benevens die van hun gezinsleden en inwonend per soneel bij de plaatselijke distribu tiediensten hebben ingeleverd en niet de beschikking hebben of zul len krijgen' over voldoende aard appelen om tot 1 Januari a.s. op basis van het normale rantsoen in de behoefte van zichzelf en hun gezin te voorzien, worden in de gelegenheid gesteld, losse rantsoen bonnen bij de distributiediensten in ontvangst te nemen. Hierdoor komen echter niet in aanmerking de telers, die zoowel vroege, als late aardappelen verbouwen op een oppervlakte van 10 are of meer zandgrond dan wel 5 are of meer kleigrond. Degenen, die voor losse rantsoen bonnen in aanmerking komen, die nen bij de aanvrage hun distribu tiestamkaarten ..over te leggen. Officieele publicatie van het Departement van Handel, 'Nijverheid en Scheepvaart. PAPIER. Inschrtfvingsplicht voor hen, die papierwol vervaardigen. De Directeur van het Ryksbureau voor Papipr, daartoe gemachtigd door den Secretaris-generaal van het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, maakt het volgende hekend. Op grond van de huidige papier- beschikking worden natuurlijke of rechtspersonen, welke zich uitslui tend bezighouden met het bewer ken waaronder valt het sorteé- ren en het snijden van oud pa pier, niet tot de verwerkers van oud papier gerekend. De aandacht van belanghebbenden wordt er evenwel op gevestigd, dat de ver vaardiging van papierwol uit oud papier niet valt onder het begrip bewerking. Natuurlijke en rechts personen, welke zich bezighouden met het vervaardigen van papier wol, worden derhalve beschouwd als verwerkers, en zijn als zoodanig onderworpen aan de te dien op zichte bestaande voorschriften. Zy dienen een verzoek tot inschrijving te richten tot het Ryksbureau voor papier, Schotersingel 9, Haarlem. Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. Omwisseling oude kunst- mestbonnen tegen nieuwe. De Voedselcommissaris voor Zee land, maakt bekend, dat verbrui kers van kunstmeststoffen (telers) alsnog de zegels van de tweede toewijzing stikstofmeststoffen 1940/41 (blauwe zegels) tegen nieu we zegels voor het bemestigsjaar 1941/42 kunnen inruilen. De verbruikers dienen bedoelde oude zegels vóór 30 Augustus, doch bij voorkeur in de week van 18 t/m 23 Augustus waarin de vee voederbonnen worden uitgereikt, in te leveren bij den plaatselijken bureauhouder. Zij krygen dan een ontvangstbewijs waarop zij later nieuwe zegels Van de le periode in ontvangst kunnen nemen. Personen, die reeds eerder een verzoek tot omruiling van zegels hebben gedaan en êen afwijzend antwoord hebben 'ontvangen, moe ten zich "dus thans met hun oude. zegels naar den P.B.H. begeven. De Provinciale Inkoopcentrale voor Zeeland brengt nogmaals on der de aandacht van de telers van granen, zaden en peulvruchten, om toch vooral geduld te betrachten by het binnenhalen van den oogst, teneinde straks een droge kwaliteit te kunnen leveren en tegen groote korting op den prijs te krijgen voor behandeling der producten. De Pica geeft de telers in over weging de granen in z.g.n. Duitsche stuken of kleine schelfjes op het land te zetten, waardoor indien op de juiste wijze gèhandeld wordt de producten practisch voor bederf gevrijwaard zijn. DISTRIBUTIE BONBOEKJE, be vattende kaarten A 1, 2, 3, 4, 5. Tegen flinke belooning terug te be zorgen by J.'BULTHUIS, Walstraat 17, Vlissingen. Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen. BERICHT No. 19. De hieronder volgende groenten- en fruitpryzen zijn geen vastgestelde maximum prijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn- te geven voor*de prijzen, die hem ten hoogste in rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van 13 tot en met 19 Augustus. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden-verkocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zyn. In de meeste gevallen zullen de groenten- en fruitpryzen lager moeten zijn dan de onderstaande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. van hedenavond 21.10 uur tot morgenochtend 6.20 uur De maan gaat morgen te 14.13 uür onder en komt te 0.12 d.a_,v. op. Walcheren LOOP DER BEVOLKING. O. EN W. SOUBURG. In de maand Juli hebben zich hier gevestigd: E. J. Chaff art,, steward groote vaart van Rotterdam naar Abeelscheweg West 38; F. van Overmeeren, timmerman van Hulst naar Middelburgschestraat 26; M. de Ru, waterbouwkundig-opzichter van Seroos- kerke naar Dijkstraat 51; H. Roest, hulp predikant vanWageningen naar Kanaal straat 103; K. Faase, scKeepswerktuig- Jcundigë van Vlissingen naar Burchtstraat 42; H. C. A. de Gelder, zonder beroep van 's Gravenhage naar Tuinstraat 14; A. A. Sélgert, confectie-arbeidster van En schede naar Wilhelminastraat 10; J. Poel man, van Ritthem naar Oranjeplein 48; N. Dijkshoorn, zonder beroep van Vlissin gen naar Bermweg 27; A. Rynders, dek- knecht van Middelburg naar Burchtstraat 38; J. E. Brasser, zonder beroep v^n Westkapelle naar Bermweg 55; M. de Vlie- ger-Ots, zonder beroep van Vlissingen naar Marnjxplein 14; J. P. Geldof, tim merman van Middelburg naar Groote Abeele 36; C. Lamper, zonder beroep van 's Heer-Arendskerke naar Aldegondestraat 14; M. Kwekkeboom, 'dienstbode van Rit them naar Ritthemschestraat 27; W. Liédt- ke-Rietbergen, zonder beroep van Apel doorn naar Yjissingschestraat 66; A. J. Colyn, dienstbode van Vlissingen naar Be- ciusstraat 16; wed. A. Leeuwenburg-Oos ters, zonder beroepvan Ovezande naar Kanaalstraat 61; M. C. de Witte-De Mul, zonder beroep van Kapelle naar Vrijburg- straat 24; R. J. Kest, vertegenwoordiger van Koudekerke riaar Abeelscheweg West Vertrokken: C. L. de Groot, marechaus- see van Dijkstraat 61 naar Domburg; J. de Grave, kok van Nieuwe Vlissingsche- weg 353 naar Amsterdam; T. A. Kers^ zonder van Bermweg 19 naar Rotterdam; M. E. de Witte, dienstbode van Braam straat 59 naar Delft; p. G. A. Gommers, machinist Ned. Sp. van Dijkstraat 63 naar Goes; J. M. van Gemert, dienstbode van Nieuwe Vlissingscheweg 317 naar Vlis singen; H. Lukassen, radio-electrisch-mon- teur van Vlissingschestraat 117 naar Rit them; J. A, Steketee-Minderhoud, zonder beroep van Oranjeplein18 naar 's H.- Arendskerke; J. van Ruiten, lijnwerker Ned. Sp.' van Burchstraat 43 naar Goes; C. Buijs, dienstbode van Beciusstraat 15 naar Middelburg; W. L. Schut, los werk man van M^irnixplein 15 naar Middelburg; J. C. M. van Dartel, electró-monteur van "Abeelscheweg West 14 naar 'sHertogen bosch; W. E. Dieleman, hulp in de huis houding van Beciusstraat 25 naar Smilde; wed. E. Willeboorse-Boogaard, zonder be- röep van Buteuxstraat 23 naar Kruiningen.; P. A. Ots-Dé Vlieger, zonder beroep van Marnixplein 14'' naar Middelburg; L. C. van der Weel, chauffeur van Kanaal straat 37 naar Odstburg; J. A, van der Weel- Goedhart, zonder van Oranjeplein 15 naar Oostburg. GEVONDÊN VOORWERPEN. O.- en W.-SOUBURG. Gevonden een waterpas bij Den Bevelander, Vlissing- sche straat 28; een blauwe gabardine jas bij Van den Dries, Oranjeplein 7 een por- temonnaie met Inhoud bij Meulenberg, Van Turnhoutstraat 7 een sleuteltje bij Meu lenberg, Van Turnhoutstraat 7. GEVONDEN VOORWERPEN. DOMBURG- Gevonden Een boodschap- pentasch, te bevragen'bij J. Coomans, Schuitvlotstraat; een buideltje met geld, bij Gebr. Corré, Duinvliet en een boven- gebit, inlichtingen by' den gemeente-veld wachter. Zuid-Beveland UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. YERSEKE. Zaterdag a.s. zal de uit reiking van persoonsbewijzen voorloopig worden stopgezet. Alsdan zullen rond drieduizend bewijzen zijn uitgereikt. Alleen zy, die door ziekte of ouderdom niet iil staat waren op het gemeentehuis te verschijnen, en dat zijn ruim 100 per sonen, zullen dan alsnog van een persoons bewijs voorzien moeten worden. Het ligt in de bedoeling dat de betrokken ambtenaren deze personen over eenigen tijd hun woning willen opzoeken om de noodige vingerafdrukken te maken en de uitrei king der persoonsbewijzen te completeeren, waarmede nog 2 3 d^gen gemoeid zullen zyn. Het omvangrijke werk is, dank zy de groote act en de werklust der be trokken ambtenaren, die voor het nemen der vingerafdrukken door 2 gemeenteveld wachters werden bijgestaan;" iir 3 slechts zeven weken.' beëindigd. De laatste dagen werden er plih. 120 personen per avond geholpen. Noord-Beveland Oogstdrukte. KAMPERLAND. Kti het weer der laat ste dagen van dien aard is, dat het oogst- werk er door bemoeilijkt wordt, komt men op de landbouwbedrijven overal handen te kort om, als het weer het maar eenigszins toelaat, het graan af te maaien. Zoo hoort men dan menigmaal tot laat in den avond het geronk der tractoren over de akkers en Zaterdagavond was het reeds donker, toen op verschillende plaatsen het maaien gestaakt werd. Met man en macht wordt er gewerkt om den achterstand, welke ont staan is door het natte weer, in te halen en men tracht het te rijp worden van het graan voor het maaien tegen te gaan. Nu het graan gemaaid wordt is het ook voor de' rapers hoogtij en niet zelden ziet men op een graanveld twintig tot dertig rapers byeen om wat mondvoorraad bij elkander te zoeken. Doordat verschillende graan velden reeds wat te ryp geworden zijn voor het maaien, waardoor het graan meer breekt, vinden de rapers op deze velden veelal een rijke buit. Zoo draagt ook de gemeente Kamperland het hare er toe bij om de graanoogst zoo goed mogelijk te doen verloopen. Zeeuwsch-Vlaanderen .WEDSTRIJD BOOGSCHIETEN. SCHOONDIJKE. Zondag werd aan het Veldzicht een wedstrijd gehouden in het boogschieten op de liggende, wip. Gezien het slechte weer was de deelname bevre digend. Vier en dertig schptters uit bijna alle plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen waren aanwezig. De vrij sterke wind be moeilijkte het zuiver schieten. De heer Thomas uit Hoofdplaat maakte al spoedig een zijvogel prijs. Even later schoot de heer P. van Walle uit Breskens, onder grooten byval, den hoofdvogel naar bene den. Een goed resultaat behaalde, de schutter Van Weynsbergen* uit Eede, die in totaal vier kalvogels buit maakte. Ten slotte werden de niet afgeschoten prijzen verloot.. Ook van het Veldzicht namen zes schutters aan den wedstrijd deel, mis schien krygen "wy in Schoondijke zoo doende nog eens een ^vereeniging van boogschutters. DOMBURG. Van 310 Augustus 1941. Geborenlanni, d. van Willem Bom-/ meljé en Johanna Lourense; Cornelia Rosa, d. van Aridries BimmeJ en Rosa Malec. GOES. Geboren Cornells Arie, z. van Adriaan Cornells Meulenberg en Neeltje Wflhelmina Nieuwenhuizen; Elisabeth Dina, d. van Jan Hubrecht Slabbekoorn en -Janna Cor nelia Lepoeter. Overleden Adriaan de Bel, 75 jr., wedn. van Cornelia Polderman te Wolphaartsdrjk, CONCERT GROOTE KERK. TE GOES. VoQr het kerkconcert, gisteravond in de Groote Kerk gegeven, bestond zeer veel belangstelling en wij mogen daar dadelijk agn toevoegen, dat de vele aanwezigen een zeer móoien avond hadden. De organist, de heer Adr. Kousemaker, toonde niet al leen ais solist zijn gaven, maar ook waar hy viool en zang .begelèi^de en steeds de juiste harmonie wist te scheppen. De sopraan, Tanny van de Garde, beschikt over een zeer mooi, gaaf en warm geluid, dat het geheele kerkgebouw vuldè en even zoo stond het spel van de violiste, mevr. Betsy Bonthuis-Dhont, tc Middelburg, op hoog peil. ReedS dadelijk bewees dit, drie tal zijn groote,gavA met.de cantate „Sih- get dem Herrn", - van Dietrïch Burtëhude, en zoo mogéltjk werd nog hooger peil be reikt met de aria „Süsze Stille, saufte Quelle, van Handel.Van de zangeres noe men wij voorts ^ïog „Gy badt op eenen berg alleenvan Cath. van Rennes, en „Jezus Bloemhof", volgens de bewerking van Willem Pijper. Met een innige, ont roerende voordracht werdén beide mooie liederen door haar gezongen. De heer Adr. K-Jusemaker toondemet de kleine „Pastorale", van Alex Güilmant, dat hy aan het machtige, orgel pok teere, gevoelige melodieën weet te ontlokken. Nogmaals het was een bijzonder mooie avond v. B. FRIESCH- EN OUD-GERMAANSCH AAN DE GRONINGSCHE UNIVERSITEIT. Bij besluit van den secretaris-generaal .van het departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming zijn dr. J. Brouwer, te Hardegarijp en dr. L. C. Schmitt te Leipzig (Duitschland) met in gang van den dag, waarop zij hun ambt zullen aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de-Rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven onder scheidenlijk in de „Friesche taal- en let terkunde in haar geheelen omvang en het Gothiseh" en in de pud-Germaansche phi- lologie, de Duitsche taalwetenschap in haar geheelen omvang en de Germaansche volkskunde". FRUITVEILING MIDDELBURG. Appels Madeleinen, Perzikroode zomer- "appel, Mank's Godlin eh Beauty of Bath 12—25 Codlin Keswick en Early Victoria 9.6020 Paradijsappel, Zure- en 'Zoete St. Jan, Transparant de Croncels, Mr. Glad stone, Hondsmuil, Dominosca en Zomereagt 10 Val- en Kroetappels 610 peren: Précose de 'Trévoux 825 Oomskinde ren 1230 Zomerlauwtje, N.H. Suiker peer, Roode Suikerypeer, Spuitjes, Mad. Trrjve, Bruine Heerepeer, Klbpspereh en Duchesse d'Oldenburg 815 Val- en Kroetperen 35 pruimen Early Lax- ton en Oranjer pruimen 4250 val- pruimen f 1220 kruisbessen 1216; Druiven 32f 70 roode bessen 18 22.50, alles per 100 kg. Meloenen 19, Perziken 116, beiden per 10 stuks. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 12 Aüg. Appels Beauty of Bath 1525, Early Victoria 1220, Perzikroode zomerappels 15—25, Yellow Transp. *15 25, Zigeunerinnen 1525, Zoete Koolappels 10, Kroet- en valappels 10. /Péren Bruine Heerenpeer 10—15, Groentjespeer 10, N.H. Suikerpeer 1015, Oomskinderenpeer 15 30, Precose de Trevoux 1025. Roode Sui kerpeer 1015, Zomerlouwtjes 1015, Kroet- en valperen 6. "Pruimen Bevelan ders 25, BI. Wijnpruimen 3240, BI. Abri- koospruimen 3240, Cracprüimen 3240, Eng. krozen 25, Eldensche blauwen 2025, Early Lexton 3240, Kouwelijnen 25, Ok- kelanen 2025, Princepruimen 2025, Per- zikpruimen 3240, Sierpruimen 2025, Tollenaars 25, Washpruimen 3240, Prui- GROENTEN. •Bloemkool: sorteering I 0.20 p. ist. sorteering II..0.16 Tomaten; goede kwaliteit 0.31 kg.- misvormd 0.25 kleine 0.18 Wortelen: met lof per bos (een bos weegt ruim 1 kg.) 0.10 „bós.* zonder lof, fijn 0.11 kg. zonder lof, ^middelgrof 0.09 zonder lof, grof ,,0.08 Stokboonen princesseboonen 0.32 w snij- (spek)boonen 0.23 Stamboonen: ^princesseboonen z. draad 0.23 w princesseboonen met draad 0.20 andere srt .stamboonen... 0.17 Pronkboonen 0.17 FRUIT. Aardbeien 0.54 kg. Kersen 0.60 Aalbessen 0.35 Zwarte bessen 0.63 Frambozen 0.75 Kruisbessen 0.25 Meloenen: groene ananas 0.65 M andere soorten 0.38 Druiven: Muscaat, Westfrisia, Leopold, Golden Champion en Col man „1.20 Frankenthaler 1.10 andere soorten 1.05 Peren: Kruideniers Oomskinderen)' A-kwaliteit 0.45 p. kg B-kwaliteit 0.24 Précose de Trévoux B-kwaliteit 0.17 men (val) 10. Diversen Black Berry 46 70, BI. druiven 6570, Tomaten 17, alles per 100 kg. Meloenen 2569, Perziken 1 8.50, per 10T 100 stuks. VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag werden ter veemarkt aange voerd!, 1792 dieren, waaronder 900 runde ren, 13 paarden, 156 veulens, 30 schapen en 1 lam, 232 nuchtere kalveren, 401 gras kalveren, 59 bokken en geiten. Prijzen per stuk melkkoeien van 545, tot 440 tot 330; kalf koeien 550, 440, 335; varekoeien 390, 290, 235; vaarzen 335, 285, 205; pinken 390, 215, 170. De aanvoer van melk. en kalfkoeien was als vorige week met tamelyken han del en de prijzen van vorige week waren goed te handhaven. Donderdag, 14 Augustas 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 'Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 ENC^ Eer. 8.15 Dagopening Roode kool 'f 0.10 p. kg, Savoye kool 0.10 Witte kool 0;08 Spitskool 0.08 Komkommers: St. bóven 7085 gr kg, n Bieten, ronde en lange 0.08 st. kg. Morellen 0.46 p. kg. Perziken: groote 0.40 et kleine 0.20 n Appelen: Yellow-Transparant, Zigeu nerin en Perzik-roode zo- merappel A-kwaliteit 0.39 kg. B-kwaliteit 0.24 M Codlin-Keswick, Eayly Victoria A-kwalitelt 0.32 ti M B-kwaliteit 0.20 andere sorteeringen 0.17 5< Alle overige variëteiten: A-kwaliteit 0.24 H B-kwaliteit 0.17 fl H stek-,val-, wormstekige peren 0.10 H (Vrijz. Protest. Kerkcomité). 8.25 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor den bofer. 1E20 Orgel. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.40 Almanak: 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Klaas van Eeeck en zijn orkest en en semble Bandi Balogh. 2.00 Haarlemsche orkest- vereen. 3.00 Vpor de vrouw. 3.20 Haarlemsche orkestver. 4.00 Gram. 4.30 „Groote rollen en hun vertolkers: Carmen", causerie (met gram.). 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 „Vlaanderland zingt", muzikaal progr. 6.15 Causerie „Het 'stu dent zijn als roeping".. 6.30 Schrammelkwartet en soliste. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Amuse mentsorkest en solist. 8.30 Gram. 8.45 Voor den boer. 9.00 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solis ten. 9.30 Ber. Engelsch. 9.45 BNO:'! Ber. 10.00 Engelsche uitzending. HILVERSUM H. 301.5 M. 6,45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Mozart- progr. (gr.pl.). 8.55 Gram. 10.00 Morgendienst (Christ. Radio-Stichting). 10.20 Piano. 10.40 Voordracht 11.00 Het Sylvestre trio en gram. 12.00 Gram. 12.15 Omroeporkest. 12.45 BNO; Nieuws- en econ. ber. 1.00 Gevarieerd progr. 3.15 Gram. 4.00 Orgel. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Lezen van Christ, lectuur (Christ. Radio-Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,80 Cello (om 6.00 Causerie: Sport en lichamelijke opvoeding). 6.15 Gram. 7.00 BNO: Persoverzicht voor binnen- eiy buitenland. 7.10 BNO: Ber. 7.20 Giam. 7.45 Brandende kwesties, causerie. 8.00 Het Ned. Kamerorkest. 9,00 Gram» 9.45 BNO: Ber, 10.00—10.15 Gram. Het zal in geen geval geoorloofd zijn, extra kosten aan het publiek in rekening te brengen voor thuisbezorging, schoonmaken of andere bewerkingen; zoo mag b.v. voor het schrappen van wortelen niets extra worden gevraagd. De verkooper mag de wortelen wel kosteloos schrappen en hij is dan gerechtigd, ze van te voren te wegen. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Z|j geldt van 13 Augustus tot en met 19 Augustus 194L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3