I UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Besluiten, Benoemingen enz. Kerk- en Schoolnieuws Engelands gebrek aan scheepsruimte. Land- en tuinbouw van hedenavond 21.12 uur tot morgenochtend 6.19 uur De maan gaat morgen te 13.11 uur on- Hjer en komt te 23.43 uur op. OPHEFFING, MOLENPOLDER. Verschenen is het besluit van de Provin ciale Staten van 19 December 1939 tot wij ziging van het bijzondere reglement op het bestuur van den Polder Walcheren, tot op heffing van den Molenpolder (Amemuiden), en tot vereeniging van de gronden van dien polder en eenige andere gronden met den Bolder Walcherfen. Aan het bijzonder reglement van den Pol- der Walcheren is toegevoegd, d.at als buiten gewone uitgaven eveneens worden aange merkt de kosten' van herstel van storm schade aan de zeewering des polders, strand- en oevérverdedlging daaronder be grepen, voor zoover zij zijn ontstaan na 1 Januari 1940. DE STAND/DER WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschreven werkloozen by de on,der het Gemeentelijk Arbeids-Bureau ressorteerende gemeenten bedroeg per Za terdag 9 Augustus jl.: Geheel werkloos: 123 mannen en 21 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 4 mannen en vrouwen; niet werkloos 13 mannen en 3 vrouwen; in herscholing: 11 rhannen en vrouwen; in werkverruiming: 124 man nen en vrouwen. Algeheel totaal vorige week 251, bijge komen 59, afgegaan 11, over 299. CHEF-VELDWACHTER. De wnd. commissaris der provincie heeft aan de burgemeesters bericht, dat hij de instructie voor de bezoldigde veldwachters in Zeeland heeft aangevuld met een .artikel tengevolge waarvan bij gebleken bekwaam heid in gemeenten, waar meer dan één veld wachter is aangesteld, op aanbeveling van den burgemeester door den commissaris'der provincie aan één dier functionnarissen den titulairen rang van. chef-veldwachter kan Worden verleend. Walcheren GEVONDEN VOORWERPEN. OOSTKAPELLE. Wollen kinderbadpakje Gem. Veldw, Aagtekerke; blauw blazer, H. den Hollander A 157; oranje badpak, P. V. d. Vreugde A 62e; gyinnasfiekschoen- tje, W. Mesu A 36; regenpijp met ritsslui ting, J. Jobse A 58; ceintüur regenjas (don'kerbeigé), J. Ludikhuize; blauw zakjé en 6klein eigengemaakt .kinderschoentje, gem. veldwachter. Zuid-Beveland gouden huwelijksfeest. KLOETINGE. Woensdag 13 Augustus a.s. hopen de echtlieden C. Dekker-Alleme- kinders*den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in den echt. traden. Beiden verheugen zij zich'nog in een goede gezond heid. Vermeldenswaard id dat de heer Dekker reeds vanaf 1901 in het kerkbe stuur der Ned. Herv. gemeente alhier zit ting heeft. In genoemd jaar werd hij npta- bel, in 1909 werd hij in het college van kerkvoogden opgenomen, terwijl hij irf 1912 tot president-kerkvoogd werd. benoemd, welke functie hij tot op den huidigen dag bekleedt. paarden doodgevonden. KRUININGEN. De landbouwer C. G. al hier vond Zondag drie van zijn vier werk paarden dood in de weide liggen. De oor- zaaky is vermoedelijk te veel voedsel (ge stoomde aardappelen). Het is een groote schadepost voor den eigenaar. door Mond gebeten. KRUININGEN. Mej. E. W. alhier, die te K'apelle in den winkel van B. bood schappen deed, streelde daar den hond, van den kruidenier, een grooten herder, waarop het dier haar onverwachts in de bovenlip beet. Dokter R. van Kapelle ver leende de eerste hulp, waarna in het zie kenhuis te Goes, de wond wérd gehecht. Mej. E. ,W. kon desavonds nog naar huis terug keeren. gereformeerd jeügdverbaxd. NIEUWDORP. Zondagavond vergaderde in de Geref. Kerk alhier het Gex-eformeerd Jeugdvei'band, onder voorzitterschap van den heer M. Fraanje. De knapenvereeniging „Abia" te Lewe- dorp en de meisjesvereeniging „Wees een zegen" te Lewedorp, verzox-gden speciale onderwerpen. Tijdens deze vergadering werd afscheid genomen van mej. Beukema, „die wegens •vertrek naar elders als secretaresse heeft bedankt. Ds. Beukema sloot de vergadering met dankzegging. magnetische mijn opgevischt. YERSEKE. Thuiskomend van het IJsel- meer bracht de „Ye 32" van Gebr. Linden- berg een magnetische mjjn mee, welke al daar was opgevischt. Men had zelf het ge vaarlijke karweitje uitgevoerd van demon tage. Het lijkt ons wel zoo verstandig, dergelijke handelingen achterwege te laten. ongeval op een schip. YERSEKE. De zoon van den heer Rie- dijk had het ongeluk zich aan boord zoo ernstig te knellen dat'hij zich onder dok- Tersbehandeling moest stellen. DRUKKE VTSSCH^RIJ OP MOSSELZAAD. YERSEKE. Nog steeds vertrekken re gelmatig schepen naar het Noorden dies lands om partijen mosselzaad te kunnen visschen. Vanzelfspi'êkend gaat dit thans met grooter moeilijkheden gepaard dan voorheen het geval was, terwijl ook de onkosten belangrijk hooger zijn. Een ste vige vracht en een behoorlijke prijs mag dan ook wel worden bepaald. Noord-Beveland CONCERT „ONS GENOEGEN". KAMPERLAND. Begunstigd door mooi zomerweer gaf het fanfarekorps „Ons Genoegen" Zaterdagavond een concert in de muziektent, welk concert veel belang stelling trok. Zéeuwsch-Vlaanderen De gemeenteraad van Oostburg bijeen. OOSTBURG. De raad dezer gemeente kwam Maandagmiddag in openbare verga dering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Hoekzema. Ingekomen waren goedkeuringen van di verse raadsbesluiten. Vastgesteld werd het arbeidsovereen- komstenbesluit voor het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermings dienst. Van do stichting Zeeuwsch-Vlaamsch Borgstellingsfonds te Terneuzen was een verzoek ingekomen om toetreding tot deze stichting. B. en W. wezen er op, dat reeds meerdere malen afwijzend op een verzoek tot toetreding is beslist en dat aan de om standigheden sindsdien niets is veranderd, waarom werd voorgesteld het schrijven» voor kennisgeving aan te nemen. De raad ging hiermede accoord. De raad benoemde den burgemeester tot afgevaardigde der gemeente naar de ver gaderingen van de N.V. Waterleiding My. „Zeeuwsch-Vaanderen". Beplanting Ledelplein. B. en W. stelden voor om de tuinarchi tecten H. Copyn'en Zoon te Groenekan bij Utrecht aan te wijzen als adviseurs voor de beplanting van het Ledelplein met omge ving. De VOORZ. gaf op dit voorstel een toe lichting en deelde o.a. mede, dat de heer Copjjh reeds in Oostburg was geweest om deze zaak te bekijken. Voor advies wordt een honorarium berekend van 75. De heer MIJS zeide het voorstel te steu5 nen, mits de bepaling wordt gemaakt, dat' het honorarium niet meer dan 75 zal be dragen en de beplanting zooveel mogerjk door menschen uit eigen omgeving zal geschieden. Ook wenschte spr. dat de be- noodlgde planten door Oostburgsche kwee kers zullen geleverd worden. De VOORZ. gaf deze toezegging, waaróp het voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. - Van een aantal vergunninghouders was een request ingekomen, waarin verzocht werd den aanslag fen aanzien van vergun ningsrecht 1941/42 terug te brengen tot 50 van den aanslag. Dit verzoek werd gemotiveerd door te wijzen op het feit, dat met ingang van 1 April jl. de rómtsoeneering van het ge distilleerd is ingevoerd en daardoor reeds een abnormale teruggang van omzet- heeft plaats gevonden. Het vex-zoék werd door den heer De Vuijst verdedigd.- Wethouder MIJS merkte echter namens B. e.n W. op, dat de aanslag is gebaseerd op den omzet van het verstreken kalender jaar, zoodat met een te verwachten ver mindering van den omzet geen rekening kan worden gehouden. De teruggang in den omzet over 1941 komt eerst tot uit drukking in den aanslag va nhet .belasting jaar 1942/43, zoodat, wanneer de verlaging reeds nu werd toegepast, dez& opnieuw tot drukking in den aanslag van het belas ting- 1942/43. Daarom stélden B. en W. voor af wijzend op het request te beschikken. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Het laatste punt van de agenda vermeld de een bespreking betreffende de concessie gasfabriek. De raad ging hiertoe in een zitting met gesloten deuren over.. Na ruim èen uur werd de vergadering heropend, waarna het betreffende ondex*werp niet meer in behandeling kwam. Bij de rondvraag, verzocht de heer DE VUIJST om in den vervólge, wanneer een concert wordt gegeven, maatregelen te treffen, dat het rond de muziektent niet meer zoo rumoerig za\ zijn. Zondagavond hebben de muzikanten daarvan veel hind,er ondexVonden. EEN GESLAAGD CONCERT, OOSTBURG. Het was voor de eerste maal dezen zomer, dat de Oostburgsche Fanfare Zondagavond een openluchtconcert gaf in de muziektent op de Markt en het dient onmiddellijk gezegd, dat dit concert een groot succes is geworden. Van 7 uur' .tot circa 9.15 uur is een uitgebreid pro gramma, onder de leiding van den heer S. Schyve, vlot afgewerkt, waarby een zeer groot aantal belangstellenden heeft geno-» ten van de pittige, frissche muziek. Bij diverse nummers lieten de solisten zich van hun beste zyde kennen en de geheele uitvoering bewees, dat Oostburg over een prima ^muziekkorps beschikt! Van ver uit de omgeving waren de muziekliefhebbers naar Oostburg gekomen, zoodat op de Markt een groote drukte heerschte. Burge meester Hoekzema woonde de geheele uit- voexing by en onthaalde de muzikanten in de pauze op ,een verfrissching. Wij zijn overtuigd de tolk te zijn van zeer velen, wanneer wij den wensch uitspreken, dat dit concert spoedig hex'haald zal wox'den. Hop'exüyk zal er dan wat meer toezicht zyn, opdat de jeugd, tgdens de uitvoering; de omgeving van de muziektent niet méér als speelplaats zal gebruiken. De uitbx-eiding; van Oostburg zal tot ge volg hebben, dat de muziektent binnenkort zal worden verplaatst naar het'nieuwe Ledelplein. EEN BEZOEK DAT WELKOM WAS. HOOFDPLAAT. Zondagmiddag was by het opkomen van den vloed een groote party visschen, in den volksmond „her ders" genaamd, de haven binnengezwom- men. Dit werd weldra opgemerkt door een paar vlsschers. Spoedig wisten zij door het 'plaatsen van een groot net de helft van de haven af té zetten, zoodat de dieren den weg naar zee was afgesloten. Tot laat in den avond was men bezig de visch te van gen, hetgeen veel belangstelling trok. De moeite werd rykelijk beloond, daar men pl. 50 KG. visch bemachtigde. Kalme handel op de Amsterdamsche beurs. Op de effectenbeurs werd de nieuwe week op kalme wgze ingezet. Er waren weinig aanknoopingspunten, welke bij een beoordeeling van het koerspeii goed hou vast boden en aldus hield, het beleggende publiek zich gereserveerd. Gedurende den geheelen middag bewoog de handel zich in kalme banen. Niet alleen waren de koersen, vergeleken met de vorige slot- prfo'zen weinig of. in het geheel niet ver anderd, maar tevens werden onder beurs- tyd maar kleine schommelingen meege maakt. Op de petroleumafdeellng werden Olies geregeld in een open hoek verhan deld. Voor scheepvaartpapieren werd een vrij goede belangstelling aan den dag gelegd. De omzetten in de industrieelen waren van tamelijk opgewekten aard, In zooverre enkele toonaangevende aandeelen aanhoudend eenige beweging veroorzaak ten. Calvé en van Berkels waren zoo goed als ongewijzigd. Aku's lagen vast in -de markt De beleggingsmarkt was rustig. De Ne- derlanösche staatspapieren waren vrijwel onveranderd. A Incasso Bank 122% Bataafsche Petr. Mij. Öbl. 3% 89% A Amsterdamsche,'Bank 120% A K.M. De Scheldé /Nat. Bez. 122 Nederland le lng 1940 4 101 Nederland 2e lng 1940 4 99% Necferl. met bel. fac. 1940 4 101% Ned. k 1000 1938 (3J/2) 3 92 13/16—92 15/16 Indië k 1000 1937 3 93% Indië k 1000 1937 A3 '92 15/16 A Koloniale Bank 194' A Ned. Ind. Handelsbank 129% C Ned. Handel Mg. 140 A Van Berkels Patent 89 C Calvé Delf? fc-%— 92% A Lever Bros en Unilever 133134% A Philips Gloeil. Gem. Bezit 236%239 A Alg. Kunstzgde Unie 141%144% A Fokker Vliegt. Fabriek 205 A Ford Auto Mij. 345 A Holland-Amerika Lijn 126127% A Java-China-Japan Lijn 152%153% A Kon. Ned. Stoomboot Mij. 176—178% A Kon. Petroleum Mij. 251%—253 A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 225% A Arendsburg Tabak Mij. 327% A Ned. Scheepvaart Unie 188189% A Handelsver. Amsterdam 433-437 A Ver. Ind, Cult. Ondern. 185 C Amsterdam Rubber 281286% A Deli Batavia Rubb. Mij. 226% A Hessa Rubber ,Mg. 144% Nederland 1941 4"% f 100 99 9/16 C Oostkust k f 500 160 Voor de ngverheidsakte Nj. is geslaagd de heer H. A. J. de Vreede, Hulst. Tot vakonderwijzer lichamelijke opvoe ding aan de ChxvULO School te Vlissingen is benoemd de heer W". S. Mijnheer te 's-Gravenhage, die reeds als zoodanig be noemd werd by het openbare ULO-onder- wgs. Geslaagd voor de acte Fransch L.O. «de heer W. J. van der Maden, onderwgzer te 's Heer'Hendrikskinderen. Te 's-Gravenhage slaagde voor' het examen nyvex-heidsonderwijs akte N J de heer H. A. J. de Vreede te Hulst. Voor het practykdiploma schoexunaker slaagde te Tilburg de héér I. J. van Kam pen, te Oostburg. BOND VAN CHR. GEREF. MANNENVEREENIQINGEN IN NEDERLAND. De jaarlgksche bondsdag. Onder presidium van den vice-voorzitter, den heer W. Poppe van Vlissingen werd in de Chr. Geref. Kerk te Amersfoort de jaarlijksche bondsdag gehouden van den bond van 'Chr. Geref. Mannenvereeni- gingen in Nederland. De voorzitter opende de bondsvergadering op gebruikeiyke wy?e en sprak een openingswoord naar aanlei ding van Hand. 27:25. De jaar-verslagen van secretaris en pen-, ningmeester, de heeren K. Frugte van Am sterdam-O. en A. Kool van Dordrecht, wer den goedgekeurd en laatstgenoemde van zgn beheer gedechargeerd. Aan het jaar verslag van den secretaris ontleenen we dat een drietal vereenigingen zich aan den bond had onttrokken en dat het vereni gingsleven met name in het Noorden des lands zich in groote activiteit verheugen mag. Het, financieel verslag sluit met een eindcijfer, van 115,61 en dat van het orgaan „De Saamwex-ker" met een eind cijfer van 289,99. Ook het verslag van den administrateur van het orgaan werd goedgekeurd. Besloten werd te bevordex-en dat zoowel in het^ Zuiden als in het Noor den des lands minsténs éénmaal per jaar districtsvergaderingen zullen worden ge houden. Besloten werd de bestuursverkiezing een jaar aan te houden. Na* afdoening der huishoudelijke zaken refereerde ds. A. Gruppen, Chr. Geref. pre dikant te Eindhoven, over: „Daniël's betee- kenis |ls dictatoriale staat Babel". Aan de gedachtenwisseling namen verschillende personen deel. Teh besluite hield ds. I. de Bruyne, Chr. Geref. predikant te Deven ter, een opwekkende toespraak. Ds. Grup pen sloot de vergadering met dankzegging. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen nv r Drachten drs. b. J. Costerhoff, cand. te Zwolle, die o.a. be dankte voor 's-Gravenhage-Oost en Mid delburg. Bapt. Gemeenten. Beroepen te 's-Gravenhage-Oost H. Doornkamp te 2e Exloërmond. Geref. Kerken. Bedankt voor Drachten (vac. G. Staal) B. Bouma te Noordwijk aan Zee. i Chr. Geref. Kerk. Bedankt Voor Zwolle J. M; Visser te Mid- wolda (Old). - prijsvraag voor de beste luisterspeler. Met het doel om goede luisterspelexx te verkxïjgen voor den Nederlandschen Om roep, heeft het' departement van volks voorlichting en kunsten een prijsvraag uitgeschreven voor de beste Nederland- sché 'luisterspelen. De omroep zal de bekroonde inzendingen, overnemen, terwijl bovendien de moge lijkheid bestaat, dat niet-bekroonde inzen dingen welke voor uitzending geschikt zijn, worden aangekocht. Deze px-ijsvraag heeft drie groepen. In dê eerste worden, ge vraagd luisterspelen van sociale, histori sche en opvoedende strekking, in de twee de luisterspelen van uitsluitend ontspan- nendén aard en in dé derde luisterspel series van ten hoogste 4 uitzendingen, van ontspannenden aard of met een sociale, historische of opvoedende strekking. De tijdduur van elke uitzending moet ongeveer cjfertig minuten bedragen. De termijn van inzending aan het depar tement sluit'* 15 Oetober a.s. Het Britsche rijk zal weinig aan de Sovjet-vloot hebben. De militërische Kox-respondentz aus Deutschland behandelt, naar het D.N.B. uib Beriyn ixieldt, de vraag Wat beteekent de Sovjet .koopvaardijvloot voor Engeland. Maand na fhaahd, aldus de Korrespon- denz, vërdwijnt in den slag op den Atlan- tisclxen Oceaan J% millioen ton vijandelijke scheepsruimte naar den bodem der zee. De vitale verblndingsiynen van Engeland wor den door een vorrtdurehde aderlating ver zwakt, tot men op zekeren dag zal besef fen, dat het land nog slechts beschikt over een hoeveelheid grondstoffen en levens middelen, die niet voldoende zyn om er van te leven. In den stryd om het bestaan grypt Engeland thans naar elk middél, om het gevaar, althaxxs voorloopig te doen ver dwijnen. Daarom wekt het bericht geen verwondering, volgens hetwelk Londen ook rekening houdt met de aanvulling voor de Engelsche vloot, die reeds 12.500.000 ton heeft verloren. Het. blad wyst op een beschouwing ln de Financial News, waarin verklaard wordt, dat de Britsche missie in de Sovjet-Unie zich ook zal bezig houden met de vraag, welke rol de Sovjet-soheepsruimte in den gemeenschappelijken strgd zal spelen. De Korrespondenz stelt vast, dat de Ën- gelschen zich op een teleurstelling moeten voorbereiden, wgl de koopvaardijvloot der Sovjet-Unie niet grooter is dan anderhalf millioen ton. Al deze schepen zijn verdeeld over de Oostzee,' de Z\yarte Zee, den Donau, de Noordeiyke IJszee en de Oost-Aziatische wateren, vanwaar zij met het oog op de lange" kustiyn en het geringe aantal vaar tuigen bezwaarlijk -teruggetrokken kunnen worden, wanneer men den toch reeds be scheiden overzeeschen handel niet ernstig wil benadeelen. De Financial News beklaagt er zich over dat de Sovjet-schepen zoo ver verwydex'd z(jn van de plaats, waar zy het meest dringend noodig zijn, nl. op den Atlanti- schen Oceaan, ter beveiliging van den aan voer Uit Canada en de Ver. Staten. De Engelschen, aldus de „Militërische Korrespondenz aus Deutschland", zyn den laatsten tyd reeds zoo voorzichtig gewor den, dat zg thans trachten zich aan beide zijden te dekken. Hoewel zij voor hun vloot een aanvulling verkregen door de neutrale schepen, welke zij door koop of dwang verkregen, willen zij de rest van hun vloot aanvullen door het gebruik van verouderde en langzame schepen, die ech- kter de gevaarlijke routes over den Oceaan en door de Middelland sche Zee moeten ver mijden. Op deze oudé, langzame schepen wil men de over-zeesche lading naar de Zuid-Afrikaansche havens brengen om ze vandaar met snellere schepen in convooien naar Engeland te vervoeren, hoewel de ovex'lading trjdroovend en duur is.^De Zuid- Afrikaansche havens echter beschikken helaas niet over de noódige overlaadinstal- Iaties. Het mooie plan zal dus in duigen vallen. In de tweede plaats willen de Engelsche autoxïteitea trachten het lossen der goe deren aan de Westkust van het Britsche eiland zooveel mogelijk te bespoedigen. De langzame convooien vergden te veel tgd, hetgeen vertraging in de leveranties voor de bewapeningsindustrie tengevolge had. -jL»e maatregelen ter bespoediging, die eeni ge maanden geleden werden genomen, heb ben niet tot resultaat geleid, daar er te veel instanties waren, die elkander tegen werkten en de Engelschen, zooals bekend is,, weinig voelen voor een straffe ordening naar, Duitsch voorbeeld. Toen echter de öcheepsverliezen steeds meef stegen, be sloot men toch een controleur te benoe men, die voorloopig van Londen uit, conT tróle moet houden op alle havens en den tgd van overlading moet verkorten door verbetering van de werkmethode. Men wil ook de werkmethode voor alle havens ge lijk doen zijn, omdat het werk in menige haven gedurende langen tijd stil ligt, daar verwachte convooien uitblijven, omdat er voor de haven mijnen zijn gelegd, of om dat belangrijke installaties door de Duit- sclie luchtmacht vernield zgn. Wanneer de werkmethode overal geiyk is, kunnen de arbeiders van dergejijke havens zoo lang elders wex'k vinden. Aan de hand van de ervaringen, die pien.tot dusverre heeft op gedaan, is het echtertwijfelachtig of deze maatregelen een einde kunnen maken aan de aderlating der Britsche vloot in den slag op den Oceaan. Deze aderlating is te sterk en zal door het Duitsche commando ter zee steeds versterkt worden. 487e STAATSfeOTSRET TWEEDE KLAS6E EERtoTETrtJ Trekking van M Augustus. 20.009 No. 6574. i 2.000 No. 21133. t L500 No. 1760, 12595. t 1.000 No. 7655, 15223. t 400 No. 3548, 1M07, W294, 200 No. 20057. i 100 No. 1758. 2822, 5322, 9936* 11424, 15157, 15871, 10906, 18717, 19091. PRIJZEN VAN ƒ30 1017 1035 1044 1066 1134 1142 1269 1292 1306 1381 1415 1422 1527 1625 1692 1733 1742 1748 1771 1845 'I860 1954 2022 2045 2080 2093 2138 2166 2263 2359 2428 2462 2486 2567 2669 2616 2707 2813 2845 2860 3000 3048 3103 3105 3307 3343 3350 3450 3503 3571 3586 3649 3739 3743 3802 3902 3949 3959 4014 4049 4180 4235 4261' 4279 4310 4438 4446 4577 4660 4662 4835 4916 4918 4940 4987 5112 5177 5273 5282 5301 5413 5457 5471 5490 5533 5622 5679 5682 5724 5725 5759 5811 5834 5873 5890 5954 6044 6055 6147 6148 6162 6179 6196 6217 6295 6360 6578 6622 6660 6668 6690 6712 6724 6822 6852 6897 6945 701K>7015 7170 7205 7344 7550 7554 7626 7655 7714 7723 7790 7923 8040 8061 8112 8150 8376 8753 8773 8783 8849 8866 8897 8912 9110 9259 9279 9494 9610 9615 9770 9800 10001 10122 10333 10363 10467 10504 10581 10794 10904 10926 11077 11170 11212 11260 11305 11446 11766 11940 11992 12072 12349 12456 12734 12878 12904 13027 13203 13427 13448 1346§ 13528 13573 13596 13599 13665 13763 13826 14026 14061^4133 14164 14342 14413* 14503 14555 14634 14640 14664. 14694 14824 14867 14910 .15011 15038 15070 15095 15137 15238 15275 15330 15333 15526 15546 15553 15695 15?26 15751 15764 15904 15963 15989 16062 16132 16306 16392 16449 16483 16551 16579 '16740 16767 16799 16825 1682.: 16838 16879 16889 16908 17056 17263 17269 17299 17305 17311 17338 17S39 17385 17401 17466 17475 17491 17519 17552 17622 17623 17657-17859 17910 18037 18040 18149 18155 18195 18205 18230 18261 18397 18576 18654 18833 18971 18993 19021 19032 19135 19333 19349 19363 19422 19500 19533 19581 19618 19630 19679 19716 19751 19761 19801 19850 1994Q 19985 20063 20081 20122 20182 20232 20240 20292 20311 20439 20539 20543 20554 20569 10584 20843 20861 20917 20972 21021 21030 21118 21160 21168 21172 21179 21207 21255 21265 21307 21356 21422 21545 21556 21618 2162Ö 21716 21750 21773 21796 21800 21887 21891 21902 21948 34963 1031 1074 1129 1405 1560 1562 -2021 2101 2340 2388 2446 2548 2648 2862 3031 3059 3320 "3766 3792 3798 3883 - 3884 3991 4104 4456 4975 5123 5401 5534 5547 5554 5601 5637 5656 5735 577u 5924 6073 6154 6282 6312 6766 6770 6997 7504 7650 7657 7675 7837 7853 7861 7947 8149 9316 8319 8386 8443 8450 87-13 8757 8884 8961 8984 9051 9070 90S! 9093' 9097 9126 9239 9262 9339 9431 9492 9496 9505 9529 9584 9605 9670 9743 9783 9841 9921 9960 9973 9990 10262 1Ö265 10311.10326 10338 10344 10353 10430 10494 10500 10502 10556 10687 10700 10728 10820 11076 11186 11236 11269 11327 11355 11385 11460 11496 11501 11549 11557 11580 11595 11764 11765 11784 11929 11967 12012 12016 12073 12105 12242 12272 12350 12446 12558 12595 12608 12630 12637 12720 12750 12752 12781 12912 12970 12992 13000 13104 13140^13141 13301,13324 13334 13395 '13463 13489 13511 13621 13670 13713-13788 13847 13890 13898 13957 13937 14070 14109 14112 14162 14217 14230 14336 14420 14476 14545 14671 14843 14926 15196 15218 15402 15431 15476 15513 15781 15976 15990 16092 16099'16124 16314 16448 16522 16596 16699 16758 17030 17248 17548 17680 17858 18289 18311 18565 19220 19388 19547 19692 20139 20494 20767 20996 21279 21360 21425 21496 2-1535 21647 2172-* 21753 21754 21810. 21985 1143 1345 1352 1416 1485 1523 1587 1593 1602 1647 1682 - 1849 2240 2460 2644 2934 2981 2992 3203 3274 3284 3334 3437 3476 3535 3624 3628 3,746 3788 3923 4195 4370 4521 4578 4644 4812 4960 4992 5139 5259 5423 5441 5581 5620 5Ö64 5710 5919 6023 6084 6124 6215 62.51 6262 6274 6714 6885 6977 7039 7048 7064 7143 7179 7197 7362 7566 7729 8025 8141 8188 8355 8571 8690 8704 8791 8994 8272 9375\ 9531 9618 9627 9693 9890 9965 10055 10186 10334 10441 10629 10665 10757 10793 11252 11339 11546 11652 11922 12210 .12301 12373 12384 12660 12956 12962 13004 13496 13513 13558 13928 13934 13956 14091 14166 14212 14254 14874 15065 15182 15286 15535 15613 15866 16167 .16211 16450 16629 16773 16868 16914 17295 17513 17516 17593 17621 17778 18081 18143 18220 18235 13«45 18438 18462 18541 18563 18601 18713 18744 18757 18928 18932 19109 19312 19321 19484 19513 19558 19593 20048 20117 20222 2028? 10762 20890 20980 21011 21057 21059 21164 21186 21205 21222 21232 21239 21686 21880 f GRASDROGERIJEN IN NOORWEGEN. Blijkens een mededeeling" in de „Inter nationale Rundschau" heeft in Noorwegen bet electrisch drogen van gras" de beste resultaten opgeleverd. Met inbegi-ip van de waarde van het gras, hetarbeidsloon, het stroomverbruik, alsmede de interest van het geïnvesteci*de kapitaal, komt de pro ductie van 1 kg gedroogd gras, dat door middel van een electrische installatie ge droogd is, op ongeveer 15,4 öre 6,5 cent). De prijs van gedroogd gras, op an dere wijze dan door elektriciteit kunstmatig gedroogd, bedraagt circa 16,7 öre per kg. Hooi op natuurlijke wijze ontstaan kost in Noorwegen thans ongeveer 13 öre per kg. Per voedereenheid is hooi echter duurder, namelijk 32,5 öx-e tegen 28,5 öre per kg gedroogd gras, dat die bewerking in een electrische grasdrogerij heeft onder gaan. Grasmeel wordt tegen den prijs van 31; 5 öre per kg in den handel gebracht. OOGSTARBEID EN WERKVERRUIMING In het belang van een vlot beloop der oogstwerkzaamheden is bepaald, dat arbei ders, die by werkverruimingswerken zyn geplaatst en die voor korten tijd arbeid kunnen 'vinden door hetverrichten van oogstwerkzaamheden, na afloop dier werk zaamheden, onmiddellijk weder in aanmer king kunnen komen voor herplaatsing bij de WerkvexTuiming. Arbeiders, die de werkverruiming tgdelijk willen verlaten om de helpende hand te bieden bg het oogsten, behoéven dajftook niet te vreezen, dat zij, wamxeer deze bezigheid is afgeloopén, niet aanstonds weder tewerk, zullen worden ge steld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3