Rotterdam slokt randgemeenten op. PREDIKBEURTEN. Kerk- en Schoolnieuws IIIIHHllllimillllHllllllllllllllll!lll!lllllliillHIIIIHIillllHIIHIIilllHllililllllUillllH!lllllljHHUIllll!!!!iUI!lHlllliHllllllUlllllHllll!llHllllllHlllH KLOMPERTJE KLOMP EEN ECHTE HOLLANDSCHE JONGEN Marktberichten Radioprogramma AGENDA BIJ ONS IN ROTTERDAM Er groeit een economisch geheel aan de boorden van de Nieuwe Maas. VERZET IN DE TE ANNEXEEREN GEMEENTEN. [(Van onzen Rotterdapischen correspondent.) Nu staat éen aantal gemeenten op het punt die „zelfstandigheid" men vraagt zich somtijds af waaruit deze eigenlek wel bestaat te verliezen. Dat zijn eenige ge meenten uit de omgeving van Rotterdam. Rotterdam is een groote slokop. Dat is het nu niet alleen, dat is het al een eeuw lang. Het is de moeite waard den groei van de Maasstad op de kaart te volgen. Men ziet hoe de stad snel groeit, hóe Kralingen, Charlois, Delfshaven binnen haar belang- gensfeer kwamen en successievelijk bij Rotterdam getrokken werden. Hoe daarna Hillegersberg, IJselmonde, Schiebroek, Overschie, Schiedam, enz. steeds meer me£ Rotterdam vergroeiden, hoe deze gemeen ten geleidelijk in practijk onderdeelen wer_ den van de steeds grooter wordende Maasstad, wier groei aan banden gelegd werd door d$a gordel, die deze gemeenten in te betreuren samenwerking met de ceintuurbaan vormden. Thans is er radicaal het mes in gezet Overschie, Schiebroek, Hillegersberg en IJselmonde geheel, Kethel en ,Spaland, Rozenburg en Barendrecht gedeeltelijk zullen worden tot gedeelten van Rotter dam. Hiermede houdt een zelfstandigheid op te bestaan, die in wezen geen zelfstan digheid was. Want Hillegersberg, IJsel monde etc. waren dusdanig- met de Maas stad vergroeid, dat er reeds ten volle een eenheidbestond, behalve juist administra tief. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling, dat de annexatie op 1 Juli een feit >zou worden, maar op het moment, dat wij dit schrijven, laat het zich aanzien, dat uitstel noodzakelijk is,' voornamelijk wel in verband: met de bezwaren, die in de te annexeeren gemeenten geuit worden. Dit uitstel is te betreuren. Het staat als een paal boven water dat van dit uitstel geen afstel zal komen en dat de annexatie er door komt. Het is daarom een wat trieste en kleinzielige figuur wanneer men ^de „zelfstandigheid" tracht te redden met een ziekelijk gelamenteer van het „eigen ka rakter" der te annexeeren gemeenten. Er is zelfs geen sprake van eigen karakter, want Overschie, Hillegersberg,* Schiebroek en IJselmonde zijn juist nagenoeg geheel bevolkt met menschen, die in Rotterdam him brood verdienen. Rotterdam voorziet deze gemeenten van water, gas en electri- citeit, Rotterdam verzorgt de cultureele belangen der bewoners voor een belangrijk deel en hoogstens kan van Schiebroek en Hillegersberg aangevoerd worden dat deze gemeenten den Rotterdammers daartegen over recreatie bieden. Men kan zeggen, dat de zoogenaamde zelfstandigheid der thans te annexeeren' gemeenten alleen maar duur en omslach tig en daardoor een economisch onding is. Er is een tijd. geweest, dat de eene heerlijkheid tegenover de andere, de bewoners van het eene kasteel tegen over die van een ander, dat dorpen en steden fel tegenover elkaar ston den. Die tijd is gewéést, althans, dat zou men denken, maar heelemaal waar blijkt da* toch nog niet te zijn, want men spreekt nog trouw van de zelfstandigheid" van tal- looze kleine gemeenten. Verkeersongevallen op het grondgebied van zulk een geiheente waren heele puz zles vanwege het optreden van de juiste politie en de juiste ziekenhuisverzorg- instantie, hoewel natuurlijk Rotterdam voor de ziekenhuisruimte zorg draagt. Men vraagt zich dan ook in g^moede af, waaruit dat eigen karakter wel mag be staan." Soms, om ons nu maar tot de groot ste der te annexeeren gemeenten, Hille gersberg te bepalen, de oude dorpskern met de mooie, oude Hillegonda-kerk Men kijke eens naar Delfshaven en men zal zien dat dit soort eigen karakter niets van de annexatie te vreezen heeft. Of beschouwt men wellicht de Bergsche plassen als een brokje eigen karakter? Dan slaat men de plank deerlgk mis, want die plassen vor men juist- een rechtstreeksch onderdeel van Rotterdam, zijn een recreatiemogelijk heid voor de Rotterdammers. Men kan dan ook zeggen, dat de op .handen zijnde an nexatie behalve een noodzakelijkheid voor de gezonde ontwikkeling van het groote •Rotterdam van de toekomst ook een uit algemeen standpunt bezien zeer nuttigen maatregel is. SCHIEDAM BLIJFT ZELFSTANDIG. Schiedam en ook Vlaardingen blijven zelfstandig, worden zelfs grooter als ge volg van de annexatie van Kethel en Spa- land en Vlaardinger-Ambacht. De annexa tie van een gemeente als Schiedam bij Rotterdam was ook nog niet aan de orde, omdat Schiedam inderdaad nog een geheel eigen karakter heeft, omdat er legio Schie dammers zijn, wier belangen geheel bij Schiedam en hoegenaamd niet bij Rotter dam liggen. Men bedenke evenwelSchiedam komt nog niet voor annexatie in aanmerking. Men lette wel op dit woordje nog. Het ligt bjj den voortschrijdenden groei van Rot terdam naar het Westen en by de ineen- strengeling der belangen in de lijn der verwachtingen, dat Schiedam wel dusda nig een onderdeel der belangensfeer van dé groote buur Rotterdam zal zg'n, dat het zelfstandige bestaan eens niet meer ver antwoord zal zijn. Het is goed, dat dit nu reeds overdacht wordt, opdat de annexatie procedure, die dan noodzakelijk wordt, een waardiger karakter zal aannemen dan die, welke men thans beleeft en die meer op koppig verzet en een niet prijs willen geven van het gemeenteraadjespelen lgkt te berusten dan op een essentieel beharti gen der plaatselgke belangen. Schiedam en Vlaardingen. vooral eersfo?noemde, zijn zelf flinkef gemeenten. Zulke groote ge meenten zyn nog nooit by een andere ge voegd in Nederland, maar men zal er reke ning mee moeten houden, dat dit dan voor de eerste keer zal geschieden, want Rot terdam zal verder naar het Westen groeien, eerlang tot het reeds bij de Maas stad behoorende Hoek van Holland toe en dan zal er sprake zijn van een 'ware mil- lioenenstad. GIGANTISCH HAVENCOMPLEX. Dan zal zich aan de boorden van de Nieuwe Maas een gigantisch economisch geheel ontwikkelen, dat op scheepvaart en scheepsbouw zal zyn ingesteld. Een lange ry van havenwerken en scheepswerven zal zich nagenoeg onafgebroken op beide oevers uitstrekken van de Noord tot de zee. De belangen zijn in dit uitgestrekte gebied volkomen dezelfde en het is daar om logisch, dat die belangen gebundeld worden in één gemeente. Het „slokop"- karakter van Rotterdam is daarmede niet, alleen ten volle verklaard, maar ook ge heel verantwoord. Het stadsoppervlak zal na de komende annexatie zijn uitgebreid met ruim 5000 hectare, het aantal inwo ners op 640.000 gebracht. Reeds ip Maart 1938 begroette Rotterdam in Gerrit Lim- pens zg'n 600.000sten wereldburger, maar de Meigebeurtenissen van het vorig jaar en de daaruit voortvloeiende evacuatie, als mede het vrgwillig vertrek van velen naar oorden, waar het aangenamer toeven is, deden het inwonercyfer tot aanzienhjk be neden de 600.000 terugloopen. Maar thans gaat dit cijfer dan weer crescendo en men mag aannemen, dat de 700.000 spöédig ook zonder annexatie bereikt gal zijn en dat het tot zich trekken van in" de Rotterdam- sche .belangensfeer gelegen grondgebieden van de Maasstad spoedig een millioenen- stad zal maken, een millioenenstad, die in sterke mate zal zijn ingesteld op den scheepsbouw en vooral op het internatio nale scheepsverkeer, op de goede en doel treffende verwerking waarvan de stad zich thans met een reusachtige krachtsinspan ning zoo goed mogeiyk instelt. Het is in dit licht, dat men de thans aan de orde zgnde en nog komende annexatie moet zien en er kan dan getuigd worden van een goede belichting, want gegronde redenen om gemeenten als Schiebroek e.d. thans nog zelfstandig te doen voortbestaan, zijn er reeds lang niet meer aanwezig. Van den gordel der randgemeenten zal Rotterdam dus zeer binnenkort bevrijd zijn. Dié van de Ceintuurbaan .zal weinig langer bestaan, want als straks het Maas station zal verdwijnen en het geheele spoorwegverkeer op het D.P.-station zal worden gecöncentreërd, dan zal ook de Ceintuurbaan verdwijnen omdat dan het verkeer naar Gouda geleid zal worden over een nieuwe lijn, die via Crooswtjk naar Nieuwerkerk zal voeren. Dan is Rotterdam verlost van de beide klemmende banden en dan wordt een vrije, breedopgezétte stadsuitbreiding mogelgk, een stadsuitbreiding, die zich "waardig zal kunnen aanpassen bij de royale bebouwing van het nieuwe stadscentrum volgens het vermaarde plan-Witteveen. Calandplein 3 Den Haag 'Cl HOON'1 HET POLITIEBUREAU ALS HOTEL. In de afgeloopen week hebben honderden toeristen Breda, de aloude Baroniestad met haar fraaie omstreken bezocht, waar groot-stedelingen vooral genieten van bosch en heide, van de prachtige vennetjes waar tal van watervogels zich ophouden, om tenslotte verfrissching te zoéken in de natuurbaden aan den rand van het Mast- bosch De Prinsenpiassen of De Leem putten te Dorst of De Waranda te Ooster hout, eveneens temidden van prachtige, boschrijke omstreken gelegen. Zóó groot was de toeloop van vreem delingen, dat die vacantiegangers, die niet de voorzorg genomen hadden van te voren in een hotel een slaapkamer te reserveeren, des nachts letterlijk „zonder dak" dreigden te komen. In normale tijden zou dit heusch zoó erg niet geweest zgn; een kampeertentje is gauw opgezet en do bosschen bieden daartoe plaatsjes te kust en te keur. Maarhet is immers des nachts van 124 uur verboden in de open lucht te verblijven! Vandaar in de late avond uren in de reeds stil geworden straten een haastig gevlieg en gaan van hygende vacantiegangers op zwaar beladen fietsen, om tot eiken prgs vóór middernacht „binnen" te zgn. Velen namen het echter gemoedelijker op en Vonden het beter vóór dat de politie hen aanhield als. zgnde nö. 12 uur op straat, deze maar zélf op te zoeken, meldt de N.R.C. En zoo hebben verscheidenen op het hoofdbureau van politie een nacht op hun stoel doorgebracht, om 's ochtends om vier uur weer „vrg" te zijn. Een goedkoop hotel, waar de ontvangst minzaam was, doch niet berekend op comfort. Vaste stemming op de Amsterdamsche beurs. Op de effectenbeurs te Amsterdam werd de week op vry levendige wgze besloten. Op de diverse afdeelingen van de locale markt ontwikkelde zich een geanimeerde affaire en tevens bestond opnieuw een vaste stemming. In intiustrieelen ging het levendig toe. Unilevers werden aanhoudend In een open hoek verhandeld. De Philipsaandeelén lie pen op, Van Berkels en Calvé's waren goed prijshoudend, maar niet veel ver anderd. Ook thans gedroegen AKU's zich tegen den draad in. De koers kwam iets lager te liggen. In olies was Vrijdag ook veel meer te doen dan geruimen tijd het geval was ge weest. Door enkele huizen werden ge regeld stukken uit de markt genomen en hierin vonden de beroepshandelaars aan leiding om zich eveneens niet onbetuigd te laten. De animo voor scheepvaartwaarden was nog geenszins bekoeld en de stijging, die enkele dagen geleden werd ingezet, vond onverminderd' voortgang. De Indische cultuurfondsen konden zich ook in goede belangstelling verheugen. De affaire in tabakken was van minimale af metingen en slechts ip enkele tapes kwam het tot noteering. De suikerafdeeling gaf voor HVA's geregeld affaire te aanschou wen. De aangenamen beurstendens strekte' zich gisteren eveneens uit tot de beleg- gingsmarkt, tenminste wat de Nederïand- sche staatspapieren aangaat. A Incasso Bank 120 12 Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 89 8; A Amsterdamsche Bank 120 120 A K.M. De Schelde Nat. Bez. 122 122% A Houthandel Alberts 122 122 Nederl. le.lng 1940 4 10015/16 10015/16 Nederl. 2e lng 1940 4 9911/16 9911/16 Nederl. ~m. b. f. 1940 4 100 15/16 10015/16 Ned. a 1000 1938 (33 92 92%— 92 15/16 Indië a 1000 1937 3 93 93% Indië a 1000 1937 A 3 93 93 A Koloniale Bank 194 194 A Ned. Ind. Handelsbank 126% 128 C Ned. Handel Mg. 136% 137% A Van Berkels Pat. N 89% 89%—90 C Calvé Delft 91% 93%—92% A Lever Bros en Unilever 131% 135 132% A Philips Gloell. Gem. Bez. 234 235%—238 A Alg. Kunstzijde Unie .143 141141% A Fokker Vliegt Fabriek 196 201 A Ned. Ford Auto Mij. 335 335 A Holland-Amerika-Lijn 124% 126—129 A Java-China-Japan-Lrjn 148% 151—154 A Ko'n. Ned. Stoomboot Mg. 170 174%—176% A Kon. Petroleum Mij. 249% 252%—254% A Dordtsche Petr. Ind. Mij. 226 »A Javasehe Cultuur Mij. 254 260 A Arendsburg- Tabak Mg. 326 328 A Ned. Scheepvaart Unie 182% 185%—188% A Handelsver. Amsterdam 426% 432—435 A Ned. Ind. Suiker U. 238 240 C Deli Mg. k 1000 283 285%—286% A Senembah Mij. 225 235 A Sumatra Rubber Cult. 240 243 A Ver. Ind. Cult. Ondern. 184% 186 C Amsterdam Rubb. 276% 282284% A Deli Batavia Rubb. Mij. 222 225% A Hessa Rubber Mg. 14i 143% Nederland 1941 4%-/ 100 99% 99% A Oostkust a 500 159 160 NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VOOB •ZONDAG 10 AUGUSTUS 1941. NED. HERV. KERK. YERSEKE: vm. de heer V. d. Vrede, nm. ds. Plaggemars van Haiisweei t. GOES: 9.30 u. ds. gisbergen van Hoedekens- kerke, 6 u. dr. Schmidt van Kapelle. WILHELMINADORP: 10 u. ds. Korevaar. 2.30 u. geen dienst GEREF. KERKEN. YERSEKE: vm. en nm. ds. Van HeiJningen .van Wolphaartsdijk. WOLPHAARTSDIJK: 10.30 en 3 u. leesdienst. NED. HERV. KERK. Jubileum ds. Tj. Tak. A.8. Maandag herdenkt ds. Tj. Tak, predikant bij de Ned. Herv. Gem. van Zevenhuizen (Z.H.) den dag waarop hy voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. Tjalling Tak werd 27 Maart 1876 te Groningen geboren en studeerde aan de Universiteit aldaar theologie om In 1901 candidaat - te worden In Gelderland. 11 Augustus van dit jaar aanvaardde hy het predikambt in zyn eerste gemeente te Zgderveld, sprekende over Rom. 1:16 en 17, na tevoren te zgn bevestigd door ds. B. Llitge van Groningen. In 1914 vertrok ds. Tak naar Niuw- en St. Joosland welke standplaats in 1920 met Fynaart en Heiningen verwisseld werd. 14 Sept. 1924 verbond de jubilaris zich aan zgn te genwoordige gemeente sprekende over 1 Cor. 1:23 en 24, na tevoren te zyn beves tigd door ds. K. H. E. Gravemeijer van 's-Gravenhage. DE LEID SCHE VERTALING OPNIEUW IN DRUK. Aangezien de z.g. Leidsche vertaling van den Bgbel is uitverkocht heeft het hoofdbestuur van den Ned. Prot. Bond een commissie benoemd onder presidium van ds. F. W. Drijver, Ev. Luth. predikant te 's-Gravenhage die de vraag had te onder zoeken of er een al dan niet herziene druk of in het geheel geen herdruk van deze vertaling komen zoü. De commissie-Drijver hield terzake een enquête onder de'vrijzin nige predikanten en verzocht aan des kundigen op het gebied zoowel van hét Oude als van het Nieuwe testament om advies. Het resultaat was mbeilgk te ver wezenlijken. Wel achtte men een herdruk gewenscht, doch dan liefst een herziene van het Oude en een algeheele bewerking van het Nieuwe Téstament. Een eh"ander zou echter jaren vergen. Op grond van dit rapport besloot het hoofdbestuur nu dat de Leidsche vertaling ongewijzigd, zal wórden herdrukt in een Oplage van 10,000 ex. Het formaat zal echter anders worden terwgl letter, bladspiegel en omslag zeer zullen worden gemoderniseerd en er een indeeling in pericopen met opschriften ko-, men zal. Deze herdruk zal in 1942 het licht zien. Op grond van de verkoopcgfers der laatste jaren wordt aangenomen dat deze oplage in ongeveer 12 jaar zal uit verkocht zijn. De eenige verandering in den herdruk zal zijn de vervanging van het woordje Jahwe door God. Het hoofdbestuur heeft voorts aan de commissie voor bgbels en liederenbundels opgedragen de voorbe reiding van een .totale herziening van de Leidsche vertaling, vooral van het Nieifwe maar ook van het Oudé testament. Dit werk zal in 10 12 jaar gereed moeten zgn zoodat de herdruk die thans zal plaats vinden deze periode zal overbruggen. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL. Woensdagmorgen bemerkte dè heer H. B., huisknecht bg mej. L. taA-aren (N.H.), toen hg 's morgens bg de vla, die tijdelgk onbewoond, was, arriveerde, dat een ladder tegen den muur stond by een open raam. De politie constateerde, dat een inbreker door het venster, dat openstond, in een der kamers was binnengedrongen. Hij had daarna uit het paneel van de binnendeur eèn plank gebrokep. en alle kamers door zocht. Een kast, die in de voorkamer stond werd geforceerd, en alle laden hiervan werden doorzocht. Door afwezigheid van de bewoonster kon de politie niet vaststel len, wat vermist wérd. Thans, nu de be woonster is teruggekeerd, is komen vast te staan, dat een groote en kostbare partg gouden en platina sieraden door den in breker was buitgemaakt. Hierby waren o.m.: een langwerpig stukje jade met ring, een wit gouden clip, een gouden broche met drie schakels, oen gouden zegelring met steen van Japansch jade, een parelketting met 182 parelen, een stoffen tasch met gouden beugel, een wit-gouden armband horloge, drie gouden armbanden, een gou den schakelarmband met 6 groene griso- frase steenen, een gouden broche met dia manten, 4 gouden oorbellen met onyxstee- nen, een gouden zegelring, een platina ring met 6 briljanten, een dito met parélen, een dito met safiereó, deze laatste ter. waarde van 350. Voorts heeft de inbreker zich in een an dere kamer meester gemaakt van een par ty levensmiddelen, w.o.' koffiéboonen, ca cao, enz., terwij hij en passant op twee gele lederen handkoffers beslag legde,' ver- moedelgk om den buit te kunnen vervoe ren. Uit alles biykt dat de inbreker zeer brutaal te wefk is gegaan en zich voor een bedrag van eenige duizenden gulden heeft toegeëigend. 67. Toen nu de fotograaf Klom- pertje heel beleefd uiènoodigde voor een foto, vond Klompertje dat heele maal niet zoo gek. Misschien was die man vandaag juist in het dorp en had hg van de avonturen gehoord. Waarom zou hy eigenlgk niet eens een plaatje van zich laten maken? 68. Je kon nooit weten, misschien kwam zoo'n foto nog wél eens in de krant en dan zou iedereen, niet alleen in het dorp, maar zefs in de stad we ten, hoe dapper die Klompertje .Klomp van Palingdam wel was. Dus stemde Klompertje direct toe. 69. Daar zie je hem zitten. Hy trekt zijn Zondagsche gezicht en zit zoo stil als een muis. Maar die fotograaf kon toch eigenlgk wel een beetje voortma ken, want moeder zou zoo onder de hand wel met het eten op hem zitten to wachten en dat mocht toch niet. GEÏNTERNEERDEN IN ENGELAND, f Uit betrouwbare bron wordt In deTurK* sche hoofdstad vernomen, dat het 'aantal in Engeland wegens hun politieke overtui* ging. Verreweg 't grootste aantal in con-* jl. 95.600 bedroeg. Onder dit aantal bevin den zich 1405 fascisten der Mosley-bewe* ging. Verrewe het grootste aantal in con centratiekampen opgesloten personen be hoort tot de linkache partyen in Engeland» FRANSCHE COMMUNISTEN GEARRESTEERD. In de streek van Dy on zyn 61 commu nisten door de politie gearresteerd en na.ar een concentratiekamp overgebracht. Onder de arrestanten -bevinden zich verscheidene spoorwegarbeiders, postambtnaren en eeni ge onderwijzers. .VISOHMIJN VLISSINGEN, Vrijdag 8 Augüstus, Aangevoerd door 27 yaartuigen 639 kg. handelsgarnalen a 0.4Ï0.42; 1200 kg. pellerygarnalen ét 0.28; 179 kg. schar a 0.48—0.53; 105 kg. bot k 0.60— 0.88; 119 kg. tong 1.40—2.77^ alleè per kg. Veilingsvereenigiflg „Kapele-Biezelinge en Omgeving te Kapelle (Z.-B). KAPELLE, 8 Aug. Klerken 40, zure mo rellen 40, Frambozen 50, Bramen 70, Moer_ beien 100, Jop. Wgnbessen 100, Roode bes sen 1822,5, Witte bessen 22, Kruisbessea 16, Appels 10—25, Peren 1015, Early Laxton 40—50, Vroege pruimen 26, Val- pruimen 10, Perziken 418, Kaspruimen 5.306.80, Kaswashington 1116,80, Kas burbank 6.4010.75, alles per k.g; Dubb. pr. b. z. dr. 14, Sngboonen 14, Rentegevers 20, Uien 7, Sjalotten 10, Gele boonen 10, Kroten 5, Bospeen 5, Toma ten 10—18, Augurken 927. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland.- GOES 8 Aug. Augurken 9.90-27 andy- vie 3,50-10, breekpeen 5,50, stoksnyboonen 11,20-14, pronkboonen 10, stokprincesse- boonen 20, dubb. princesseboonen 14, wa- genaarsboonen 6,50-7.50, gele boonen 3.50„ roode kool 5, savoye kool 5, postelein 12, kroten - 5, i sjalotten 8-9,50, uien 7, alles per. 100 kg. bloemkool 7,20-12, kropsla 1,70-2,90, komkommers 5,50-11, alles per 100 stuks, peterselie 2,50, rammenas 7,60, seldery 0,50-3, wortelen 5, alles per 100 bos, meloenen 25-65 per 100 stuks. Zondag 10 Augustas 1941. HILVERSUM I. 415.5 M, 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 BNOf Ber, 8.45 Gram. 10.00 Declamatie (Vrijz. Prot. Kerk- comité). 10.30 Kerkdienst (Vrijz. Prot. Kerk- comité)12.00 Ernst van 't Hof met zijn 15 solis ten. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1:00 Ned. Verbond voor Sibbekun'de: Familiewapens. 1.15 Harmonie-orkest ;,Ons Genoegen". 1.35 Decla matie. 1.45 Gram. 1.55 Inleiding volgende uit zending. 2.05 Harmonie-orkest Apollo" 2.30 Declamatie. 2.40 Gram. 2.46 Inleiding volgende uitzending. 2.55 Harmonie-orkest „Kunst na strijd". 3.15 Luisterspel. 3.40 Inleiding volgende uitzending. 3.45 Harmonie-orkest „O.B.K.". 4.05 Gram. 4.30 De Ramblers en orgel. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gram. 6.10 Sport van den dag. 6.35- De Meesterzangers. 7.00 Actueels halfuurtje. 7.S0 Revue-progr. 8.20 Luisterspel. 8.40 Omroepork. 9.30 Ber. Engelsch. 9.45 BNO:. Ber. 10.00 BNOi Engelsche uitzending. HILVERSUM H. 301.5 M. 1 8.00 Gram. .6.30 BNO: Ber. 8.45 Gram. 10.00. Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 „Eens Cbris- tens's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd", cyclus tChrist, Radio-Stichting). 12.15 Bachcan- tate. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Curt Hohei^bergen en zijn orkest. 1.55 Boekbespre king. 2.15 Arnhemsche orkestver een., solist en gram. 4,00 Wijdingswoord (Christ. Radio-Stich ting). 5.00 Rondom het orgel (Christ. Radio- Stichting). 5.30 Sportuitslagen A.N.P. 5.35 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.00 Declamatie. 6.10 Gerard Lebon en zijn orkest. 7.00 BNO. 7.10 BNO: Ber. 7.20 Pianoduetten. 7.45 Reportage. 8.00 „De bedrogen Kadi", komische opera. S.'la Gram. 9.45 BNO: Ber. 10.00—10.15 Gram, Maandag 11 Augustus 1941.- HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.0Q BNO: Ber. 8.15 Dagopening (Vrijz. Protest. Kerkcomité). 8.25 Gewijde mu ziek (gr.pl.). 8.40 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 11.25 Declamatie. 11.45 Vervolg'van 11.00. 12.00 Fluit, piano en gram. 12.40 Almanak, 12.45 BNO: Nieuws- eü econ. ber. 1.00 Orgel, cello en gram. 1.45 Gram. 2.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 2.30 Schrammelkwartet en soliste. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.00 Concertgebouw orkest (gr.pl.). 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO a Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Orgel èn zang, 6.00 Gram. 6.15 Reportage. 6.30 Salonorkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Zang met piano en gram. 8.00 Viool, piano en gram. 8.55 Boekbe spreking. 9.10 Gram. 9.30 Her. Engelsch. 9.45 BNO: Ber. 10.0010.15 BNO', Engelsche uitzen ding. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (Christ. Radio-Stichting). 10.20 Piano en gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNOr Nieuws- en econ. ber. 1.00 Omroeporkest en piano-intermezzi. 2.00 Haarlemsche Orkestver., soliste en gram. 3.00 Gram. 5.00 Causerie „De invloed van de vrouw op de karaktervorming van het jonge kind in huis en school" (Christ. Ra dio-Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Gram. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke gezondheid" (Vrijz. Protest. Kerk comité). ;6.15 Musette-orkest „Les Gars de Paris'* en gram. 6.45 Gram. 7.00 BNO: Friesch praatje* 7.10 BNO: Ber. 7.20 Voor de kleuters. 7.30 Gram. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 De Romancers, soliste en het kleine Omroepmanne.rkocr. 8.35 Luisterspel. 9.00 Gram. 9.15 Ensemble tannai Balogh. 9.45 BNO: Ber. 10.00—10.15 Gram. VLISSINGEN. Alharabra-theater. Van Vrgdag tot en met Dinsdag 12 Augustus i „Harem- geheimen", GOES. Grand-theater. Vrijdag 8, Zaterdag 9, Zondag 10 en Dinsdag 12 Augustus „Tusschen Hamburg en Haïti", MIDDELBURG. Schouwburg-bioscoop. Van Vrijdag 8 tot en' met Maandag 11 Augustus „Schoonpapa knapt het op". Electro-bioscoop. Van Vrgdag 8 tot en met Donderdag 14 Augustus „Gier- Wally",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7