Schaarschte aan fondsenmateriaal. «ZEELA ND» Maak uw tuin productief. Geldige bonnen voor voedingsmiddelen li 1 1 1 3 3 3 Financieel Economisch Overzicht Afschaffing geblokkeerde Markenbelasting verwacht. lij normalen tijd was er steeds een vrg schérpe scheiding tusschen de z.g. geld markt en de kapitaalmarkt. Op de geld markt plegen de middelen samen te vloeien, die bestemd zijn voor tijdelijke be legging; hiermede werden credieten ver strekt aan het bedrijfsleven in den vorm van het disconteeren van wissels, terwijl zulke gelden ook op prolongatie werden uit gezet of dienden voor het verleenen van voorschotten aan het Rijk. Tegenwoordig komt alleen laatstgenoem de financierihgsvorm nog maar in aanmerking en dit h^eft, zooals men weet in verband met de omstandigheden op veel grootere schaal plaats dan vroeger. Ten gevolge van h^et goederenliquidatieproces en de onmogelijkheid om vrijgekomen kapi taal te gebruiken voor nieuwe investeering (het bouwgn van fabrieken, het koopen van machines en het aanvullen van goederen voorraden) zijn er veel meer middelen vlot tend dan het Rijk noodig heeft voor zijn loopende uitgaven, hoe groot deze uitgaven op ach zelf ook ztjn. Deze situatie heeft geleid tot een her haaldelijk aan den dag tredende neiging om jnet deze gelden aandeelen te koópen, derhalve een doel waarvoor zij stellig nooit bestemd kunnen zijn. Vroeger was het vrijwel uitsluitend spaarkapitaal, dat be stemd- werd voor belegging in aandeelen en als er een nieuwe staatsleening werd uit gegeven of er kwamen particulieren emis sies aan de markt, dan werd daarop inge schreven met het beschikbare spaarkapi taal. Thans vindt de vraag naar aandeelen echter ook haar oorsprong bij de middelen, die vroeger tot het domein van de geld markt behoorden. De grenzen tusschen geld- en kapitaalmarkt zijn dus vervaagd en als er straks weer een nieuwe leening moet worden uitgegeven, dan zou déze niet kunnen slagen zonder dat .ook een zeer groot deel van de bedoelde tijdelijk vlotten de middelen voor inschrijving worden aan gewend. Nu is een van de problemen van het oogenblik, de uitwerking die het overgroo- te bedrag aan vlottende middelen op de beurskoersen heeft. Men ziet het in be voegde kringen niet gaarne, dat de beurs koersen bovenmatig worden opgevoerd, om dat daaruit een zekere twijfel spreekt ten aanzien van de waardevastheid, van het geld, .welke twijfel naar wjj meènen aller minst gerechtvaardigd is, indien men daar aan voorstellingen vastknoopt, die herin neren aan den toestand na den wereldoor log. Eenige vermindering van de koop- 1 kracht is op het oogenblik inderdaad inge treden, doch dit verschijnsel heeft niets verontrustend en de techniek van het geld wezen en de prijsvorming gaat thans wel zoover, dat een herhaling van hetgeen men vroeger op dit gebied heeft gezien, al zeer onwaarschijnlijk is te achten. Er is tegen een te sterke beurshausse dan ook reeds eenige malen met grond ge waarschuwd. Vooral in Duitschland is dit geschied. Tijdelijk wordt de beweging dan wel teruggedrongen, maar na verloop van tijd komt de vraag toch weer terug. Men spreekt in Duitschland en tegen woordig ook hier van 'n groote schaarschte aan fondsenmateriaal. Op de Duitsche be- leggingsmarkt komt dit verschijnsel wel heel sterk tot uitdrukking. Er is daar een groote conversiebeweging gaande, een pid- ces, dat zich hier reeds 'veel vroeger heeft voltrokken. Immers in de Duitsche prijs courant komen nog in overwegende mate 4 \<2 en zelfs 5 geldleeningen en pand brieven voor. Deze staan intusschen alle eenige procenten boven pari, zoodat zij ge- 1 makkelijk in 4% en soms zelfs, zooals bij-de Duitsche spoorwegen in 3% leeningen kunnen worden omgezet Ondanks dit voor uitzicht worden de betreffende 4% obli gaties nog steeds met een groot agio ver- handeld en de kooplust is zoo groot, dat men bij het plaatsen van kooporders op een wachtlijst wordt gezet en het kan soms maanden duren alvorens een order geheel is uitgevoerd. Zoo is de toestand hier ter beurze nog lang niet De kooplust komt trouwens niet in de eerste plaats op de obligatiemarkt tot uitdrukking, doch op de aandeelen- markt Er loopen geruchten, dat de geblokkeer de Markenbelasting reeds thans zou worden afgeschaft Mocht dit inderdaad geschie den, dan zou zulks waarschijnlijk tot ge: volg hebben, dat in betrekkelijk korten tijd groote bedragen aan deze fondsen in Duitsch be&t zouden overgaan. Hiermede zou dan eenigermate worden voldaan aan de groote behoefte aan beleggingsfondsen in Duitschland, maar tegelijkertijd zou zich> hier dan weer het probleem voordoen, hoe de door dezenverkoop vrijgekomen midde len dan weer zouden moeten worden be legd. De uitgifte van een staatsleening, met wel ke mogelijkhei nog altijd rekening moet worden gehouden zou op dit punt slechts schijnbare uitkomst brengen, omdat met de opbrengst van zulk een leening schatkist papier zou moeten worden afgelost zoodat er in werkelijkheid slechts een verplaat sing van geldmiddelen zou optreden. Men ziet dus, dat de heele situatie van de kapitaal- en fondsenmarkt vrij ingewik keld is en tot nu toe heeft men nog geen oplossing van deze problemen kunnen vin den. Intusscheq werden de koersen opnieuw beïnvloed door dén kooplust, die niet al leen aan binnenlandsche industrieele fond sen, maar oólc aan Indische waarden ten goede kwam. Alleen aandeelen Koninklijke hebben wei nig van de vaste stemming 'geprofiteerd, waarschijnlijk in verband met het Aan een van de Duitsche bladen ontleende bericht omtrent de financieele resultaten van deze maatschappij over 1940 en 1939. Er bleek uit, dat de netto winst in het afgeloopen jaar 25,2 millioen heeft bedragen tegen 25,8 milioen over 1939. Deze verminde ring is dus niet belangrijk, maar indien men de cijfers vergelijkt ,met vroegere jaren dan ziet men 'n sterken teruggang. Over 1938 heeft de verdeelbare winst n.l. nog 88 millioen bedragen en het dividend be droeg over dat jaar 17 De laatste uitkeeripg was in Januari 1940, toen 5 ad interim werd betaald. Een sloldividend is dat jaar uitgebleven; de winst zou een hoogere uitkeering dan 5 trouwens niet hebben toegelaten. Over het afgeloopen jaar heeft in •het geheel geen diyidenduitkèermg plaats gehad en deze is ook niet meer.te wachten daar uit het bericht verder blijkt, dat de winst aan de afschrijvingsrekening is toegevoegd. Intusschen moet wel in het oog worden gehouden, dat de Koninklijke Petroleum een holding-maatschappij is. De winst be staat dus uitsluitend uit ontvangen- divi denden van dochter-maatschappijen, en nu heeft de ervaring met andere ondernemin gen wei geleerd, dat dividenden soms wer den gepasseerd of sterk werden verjaagd; zonder dat de financieele resultaten daar voor direct aanleiding gaven. De sterk ver laagde winst van de Koninklijke gedurende de laatste twee jaar vormt dus nog geen positieve aanwijzing, dat de ^instcapaci- teit van de werkmaatschappijen in dezelf de mate is gedeeld. 500 NEDERLANDSCHE KINDEREN NAAR DE OOSTMARK. Weer zijn gisteren vijfhonderd Neder- landsche kinderen naar den Oostmark ver trokken om daar, ift den Gau Oberdonau, een heerlijken en onbezorgden vacantietijd van zes weken door te brengen. Deze uit zending is een van de eerste daden van den onlangs opgerichten Nederland3chen Volks- dienst, een -tiaad, waarmede de N.V.D. reeds aanstonds een vaste plaats heeft ver overd in de harten van vele in behoeftige omstandigheden verkeerende Neder land- sche vaders en moeders, wier kinderen den vacantietijd onder andere omstandigheden zeiter niet zouden doorbrengen op een wij ze, zooals een kind die moet doorbrengen. Er heerschte een uitgelaten stemming op het perron van het Staatsspoor te Den Haag. Hier kwamen de kinderen tezamen: 140 uit Amsterdam, 120 uit Rotterdam, 120 uit Den Haag en 60 uit Haarlem. De Grüne Polizei zorgde voor den inwendigen mensch en deeldé in groote bekers heerlijke soep uit. Het muziekcorps van de Haagsche politie luisterde het blijde vertrek op met het spelen van vroolijke marschen. Veer tien eerste en tweede klasse wagons ston den gereed om de vroolijke schare naar den Oostmark te brengen. De lange trein werd getrokken door een met eikenloof versier de locomotief. Voorop de machine was een "mbleem van oranje, witte en blauwe bloe men aangebracht. Tot hen, die de kinderen bij het vertrek een goede reis en een pret tige vacantie toewenschten, behoorden ook de leider van deii N.V-.D., de heer Piek en de hoofdcommissaris van politie te 's-Gra- venhage, mr. Hamer. In Utrecht werd het gezelschap gecom pleteerd door nog zestig kinderen uit deze stad. Circa 40 verzorgers en verzorgsters, tot wie ook een arts en een hoofdverpleeg sters behooreh, maken de lange reis mede. Een deel van hen keert na een week naar Nederland tèrug, de anderen houden de kleintjes in hun vacantie-oord gezelschap en keeren eerst na zes weken naar het va derland terug. DRIEWEGEN. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent J. J. DE SMIT, Plattcweg 160a. CENTRALE BOND VAN ZIEKEN FONDSEN. De Centrale Bond van Ziekenfondsen hield te Utrecht zijn 28ste algemeene .ver gadering, onder voorzitterschap van den heer C. J. van Liendert uit Eindhoven. Door vrijwillig overleg met de Neder- landsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst kon in verschillende plaatsen overeenstemming worden verkregen, waar door aan oude wrijvingen in deze plaatsen een einde is gekomen. Met betrekking tot de Nederlandsche Maatschappij tot Bevor dering der Pharmacie staan de zaken an ders. Ter verdediging van een groepsbe lang tegenover algemeen belang dienende instellingen worden van d£ze zijde groote kapitalen ingezet. In de laatste jaren is het contact tus schen den bond en de autoriteiten inniger geworden. Tot den bond zijn voorts ver scheidene fondsen toegetreden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat op 1 Januari 1940 waren aange sloten. 70 fondsen met 361.120, leden van 16 jaar en ouder. Op 31 December 1940 waren aangesloten 71 fondsen met 379.990 leden van 16 jaar en ouder, VERDACHTE BRAND OP BRITSCH SCHIP. De Daily Telegraph verneemt uit Kaap stad, dat daar dezer dagen een officieel onderzoek ingesteld zal worden naar de. oorzaak van een brand, die 13 Juli was uit gebroken aan boord van het Britsche mo torschip „Hannington" (5449 ton) en waar bij twee officieren om hét leven kwamen. Deze brand' duurde ^es dagen en ten slotte moest het schip door eer. oorlogsbodem tot zinken worden .gebracht. Hierbij zijn niet alleen postzendingen voor Europa, maar ook een hoeveelheid goederen, waaronder een groote lading tabak uit Rhodesia, ver loren gègaan. MUSSERT SPREEKT TOT N.S.B.- VRUWILLIGERS VAN HET NEDERLANDSCHE LEGIOEN. In verband met het vertrek van 431 vrij willigers met het Nederlandsche legioen, heeft de leider der N.S.B. in den Haag- schen Dierentuin afscheid genomen van 342 leden der N.S.B., die 'als legionnairbs vertrokken. STOOMWASSCHERIJ TELEFOON 637 MIDDELBURG. Het 'adresvoor beter werk Wenken voor den leek. VERSCHE WORTELTJES lN DEN WINTER. Natuurlijk kunnen we onze worteltjes uit den tuin inmaken in weckflesschen, om in den winter wat afwisseling op het-menu te brengen, maar dit jaar zal lang niet iedereen zich die weelde kunnen veroor loven, met het oog op de betrekkelijk schaarsche hoeveelheid gas, waar we over kunnen beschikken. Dat is een heele teleurstelling; voor vele huismoeders in den inmaaktijd, maar er zijn voor sommige groenten gelukkig nog ■andere mogelijkheden om er in den winter over te beschikken. En dan denken we hier aan worteltjes, die thans nog heel goed gezaaid kunnen, worden. Misschien denkt U dat we het hier over winterpeen hebben, maar dat is toch niet het geval, want deze wordt reeds* in April gezaaid. Voor (ie teelt- in Augustus gebruiken we de beken de Amsterdamsche Bak, lipt meest ge kweekte worteltje, dat ongeveer half Sep tember geoogst kan worden, en dan nog eenige maanden droog bewaard kan blijven. Allicht zullen er thans open plekken in onzen groentetuin zijn, waar erwten, capu- cijners, tuinboonen of sla gestaan hebben, en darf gaan we thans zoo'n vrij gekomen bed voor de worteltjes gereed maken. De beste grond is voedzame waterhoudende aarde, waarin we tevens den minsten last zullen hebben van de peenvlieg, die vooral op lichten grond, zeer veel schade aanricht en waarvan de larven de z.g. wormstekig heid veroorzaken. Hoe meer we het bed met humusvorraen- de stoffen kunnen bewerken, jioe beter de resultaten zullen zijn, terwijl een aanvul ling van 2 ons A.S.F.-korrels per 5 vier kante meter alle aanbeveling verdient. Peenzaad bewerken we van te voren met de deegrol, waardoor het plet en ge-, makkelijker kiemt, daarna tweemaal zoo veel zand om het gelijkmatiger verdeeld te krijgen. Bij voorkeur zaaien we op rijen, waardoor we in de -gelegenheid zijn den grond na zv/aren regenvallos te maken- Zaaien peen te dicht, dan moet er te veel uitgedund worden met het risico dat er blijvende plantjes losgetrokken worden. Als we in het najaar geoogst hebben, draaien we het loof van de peentjes af en bewaren ze verder in droog wit zand op een koele plaats, waardoor we er nog ge- ruimen tijd van kunnen profiteeren. A. C. MULLER—IDZERDA. De komende najaarsbeurs. ONDERHOUD MET MR. J. MILIUS. De omvang der deelneming aan de ko mende najaarsbeurs biedt een verheugtnd beeld; zoo was de algemeene indruk, dien mr. J. Milius, directeur der Nederlandsche jaarbeurs, het A.N.P. gaf, toen hem ver zocht werd een en ander n de te deelen over de beurs, welke in begin September weer in Utrecht gehouden zal worden. En hij voegde er ter illusti-atie aan toe, dat de vaste gebouwen en het open terrein aan het Vredenburg nagenoeg uitverkocht zijn. Slechts hier en daar kan in een be- paajde groep nog een deelnemer worden toegelaten, maar over het algemeen heeft men heel wat aanvragers om deelneming aan deze beurs moeten teleurstellen. De agrarische jaarbeurs belooft weer 7eer belangrijk te worden, de deelneming is ook nu weer aanzienlijker dan verleden jaar. Een grooter, deel van het Vredenburg dan ooit wordt dan ook ditmaal door de jaarbeurs in gebruik genomen. Ook de Duitsche Reichsnaehrstand zal weer ver tegenwoordigd zrjn; ditmaal echter in het verband van de Duitsche sectie. Op de eerste verdieping zal men in hoofdzaak vinden radio, eleetrotechnische toestellen, machines, motoren, verlicptings- en verwarmïngsartikeien en de bekende afdeeling van koloniën. Op de tweede ver dieping, glas, porselein, aardewerk, kristal en luxe-artikelen en de Belgische sectie. Op de derde verdieping de nieuwe groe pen reclame (onder leiding van het ge nootschap voor. reclame), de voedings- en genotmiddelen (waarin natuurlijk de ver vangende middelen zeer goed vertegen woordigd zullen zijn) de veivoersinstellin- gen en de P.T.T. Op de vierde étage een groote^ collectieve inzending van het departement van sociale zaken, (waarbij in grooten getale de „dien sten" van dit departement vertegenwoor digd zijn), de groep „handwerk", ditmaal grooter dan vroeger (een en ander mede onder leiding van het departement van handel, nijyerheid en scheepvaart) en ver der de nieuwe groep boeken (van de Ne derlandsche uitgevers een en ander ónder leiding van den Nederlandschen Uitgevers bond). In het algemeen kan men zeggen, dat zoowel in het industrieele deel, het commercieele, het agrarische en het voorlichtende deel van de beurs al les ruim vertegenwoordigd en goed verzorgd zal zijn. Onder de collectieve groe pen verdient nog genoemd te worden, de schoenengroep, die groote activiteit aan den dag legt en zelfs in nog grooteren omvang dan vroeger aanwezig pal zrjn. BeZoek wordt in grooten getale ver wacht. De belangstelling van den kant van de boeren is te begrijpen, omdat de agrarische beurs voor den boer veel be langwekkends zal bieden in den vorm van een zeer ruime keuze in landbouw werktuigen en machines. Ir. Dé Boer, die meer in het bijzonder de zaken der agrarische beurs behartigt, deelt nog mede, dat de Reichsnaehrstand aan deze jaarbeurs deelnemend als onderdeel van de Duitsche sectie, weer met iets nieuws voor den dag komt. Was de agra rische beursook verleden jaar sterk ge- oriönteerd op de „voorlichting^, thans krijgt Zij een meer zakelijk karak- IN DE WEEK VAN 10 T/M 16 AUGUSTUS 194L ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT. OP HET KOOPEN VAN a 10 AUG. T/M 16 AUG. 1941 80-4 Brood 30 Brood 30 Bloem 80 Vleesch 30 Vl.waren 80 Kaas 80 Eieren 80 Melk I l 10 AUG. T/M 6 SEPT. 1941. JlSóen }BroM of gebak Rantsoen Bloem, brood of gebak 1 SoeS Vleesch o£ V1'waren 100 Gram Kaas 1 Stuks Eieren 1% Liter Melk 107 Algemeen 108 Algemeen 109 Algemeen 110 Algemeen B Rijst 111 Algemeen B Haverra. 112 Algemeen 1 K.G. Suiker 250 Gram Koffie-surrogaat 500 Gram Jam 250 Gram RH 250 Gram I RflSt 1 250 Gram Havermout 0f gort 250 Gram J 100 Gram Vermicelli of maizena 8 AUG. T/M 20 AUG. 1941 26-27 Boter 26-27 Vet 1250 Gram 250 Gram Boter Boter met reductie Beschikbaar per persoon Ot lm 3 1. 4 t/m 13". 14 t/m 20 j. Vol was senen Eenh. In tijdvak van één week 10 20 24 20 Rants. 1 1 Rants. Rants. 100 1 7 100 1 3% 100 ■l 100 1 Gram Stuks Liter In tijdvak van vier weken 1 250 500 1 25Ó 500 1 250 500 1 250 500 KG. Gram Gram 500 250 250 250 Gram 500 250 250 250 Gram 100 100 100 100 Gram In tijdvak van 18 dagen 250 I 500 I 500 I 500 I Gram 250 I 500 I 500 I 500 I Gram EfiN RANTSOEN Brood 100 gram brood Gebak 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, óf 140 gram speculaas, koek, öf 300 gram cake, öf 400 gram gevuld klein korstgebak, öf 500 gram gevuld gróót korstgebak, óf 600 gram taart, gebakjes Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel Rijst 250 g!ram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, gruttemeel (ge mengd meel) v Havermout 250 gram havermout, -vlokken, -bloem, aardappelvlokken Gort 250 gram gort, gortmout, grutten Vermicelli .100 gram vermicelli, macaroni, spaghetti Maïzena 100 gram maizena, sago, aardappelmeel, öf 100 gram zetmeel, verwerkt In puddingpoeder of pudding- Y sauspoeder Vleesch 100 gram vleesch, gewicht van been Inbegrepen Vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt vleesch, öf 75 gram gerookte worstsoorten, öf 100 gram gekookte worstsoorten, óf 125 gram ie verartikelen, tongeworst, nierbrood, öf 150 gram bloedworst Jam 500 gram jam, siroop, honing, enz. Voor de overige artikel vermelde hoeveelheden. i het rantsoen gelijk aan de In bovenstaande lijst ATTENTIE! DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 9 AUG. NIET MEER GELDIG 29 Brood 29 Vleesch 29 Vl.waren 5-29 Kaas 29 Eieren 29 Melk I Brood of gebak /•Vleesch of vl.waren Kaas Eieren Melk I 105 Algemeen 104 Algemeen 103 Algemeen 10 Bloem 102 Algemeen A Rijst 44 Algèmeen A Havermout 45 Algemeen 54 Algemeen 55 Algemeen De bonnen 30 voor Kaas blijven geldig t/m 6 September 1941 De bonnen 29 voor Aardappelen blijven geldig t/m 16 Augustus 1941. Suiker Koffie-surrogaat Jam Bloem, Br. of Gebak j'Rfjst ^Havermout of Gort Gort Vermicelli Maizena De bonnen, welke van 10 Aug. 1941 af zijn geldig ver klaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleesch- waren, mogen reeds op Zaterdag 9 Aug. 1941 worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den klein handel op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen. Vastgestelde maximumprijzen. BERICHT No. 18. De volgende prijzen mogen in de periode van heden tot en met 31 Augustus ten hoogste in rekening worden gebracht aan den gebruiker; Aardappelen: Sorteering 28 mm vierkantsmaat en grooter Klei-aardappelen'f_ 0.08 per kg Zand- en veenaardappelen (met uit zondering van duinzandaardappelen) 0.07 )f Duinzandaardappelen'0.08 Bij thuisbezorging mag een cent per kg meer worden berekend HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GE?RUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. GEMIDDELD 9«/z OP ZIJN EINDEXAMEN Er zijn blijkbaar dit jaar heel wat Dolle - boozen onder de eindexaminandi geweest. Het record van den Amsterdamschen H.B.S.-er, die een gemiddelde van 9}A haal de, is volgens de Telegraaf alweer geslagen door een gymnasiast te Apeldoorn, die eind examen deed met vijf tienen en vijf negens, zoodat het gemiddelde precies 9% is. Het. rapport van dit examen luidt als volgt wiskunde 10, scheikunde 10, natuurlijke his torie 10, natuurkunde 10, Grieksch 10, Latrjn 9, Nederlandsch 9, Fransch 9, Duitsch 9 en Engelsch 9. Voor den leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Apeldoorn was het de eerste maal in zjjn loopbaan, dal; hij een 10 toekende. De leerling, die dit zeldzame rapport behaalde, heeft reeds in wetenschappelijke kringen de aandacht getrokken en zal zeer waarschijnlijk te Utrecht in de biochemie gaan studeeren. ter. Vooral de landbouwwerktuigen zullen sterk vertegenwoordigd zijn, maar ook zal men vinden zaai- en pootgoed, sierteelt gewassen, de kaascontrölestations, genees- kruidtuinen, inlandsch hout, enz. Zooals men weet is het de bedoeling in de agrari sche beurs een algemeen milieu te schep pen voor de agrariërs, zoodat het niet de bedoeling is om ter beurze in het alge meen agrariscue producten te gaan ver handelen. Uitgave April 1941 Een losbladige .catalogms van de volle dige advertentie-tarieven en contract voorwaarden van de gcliccle Neder landsche Dagbladpers; uiterst overzichtelijk door uniforme rangschikking van tarieven en andere gegevens; blijvend van waarde, ook bU verande ring van tarieven. Over deze nieuwe uitgave schreef een groote adverteerder ons: „Over bet losbladig systeem met gege vens van de bij U aangesloten bladen hebben wü niets dan lof to zeggen. Wil hebben het onmiddellijk voor ons ge bruik toegepast en laten voor alle an dere tijdschriften en bladen welke niet bü Uw Bareau zün aangesloten, losse bladen door onzen drukker vervaardi- S5B met dezelfde indeeling als U in w systeem aannam". Verkrijgbaar ad 4.25 (storting op postrekening No. 1539 van den penningmeester der Nederlandsche Dagbladpers Amsterdam) CE Bü CO Heerengracht 258 Amsterdam-C. - Tel. 4304584670

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6