Sport v KLOMPERTJE KLOMP een echte hollandsche jongen Land- en tuinbouw Marktberichten Radioprogramma WEDSTRIJDUITSLAGEN N.VJB. ONDERAFDEELING ZEELAND, Afdeeiing A. *s Heer ArendskerkeColijnspla*t 5—1 KatsCortgene 17 Afdeellng B. WemeldingeKloetlnge 29 YersekeRilland 5—7 RANGLIJST. Afdeellng A. Cortgene 6 6 0 0 25— 9 12 Schelde Boys 5 3 0 2 1813 6 'sH. Arendsk. 4 2 0 2 84 4 Colijnsplaat 5 1 0 4 8—17 2 Kats 4 0 0 4 6—22 0 Afdeeling B. Kloetlnge 4 3 1 0 23—10 7 Yerseke 5 3 1 1 37—11 7 Kapelle 4 2 0 2 9—21 4 Rilland Bath 5 2 0 3 20—26 4 Wemeldinge 4 0 0 4 5—26 0 WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. In verband met de zomervacanties zijn slechts enkele wedstrijden gespeeld, waar van de uitslagen waren: 2e klasse B K.V.W.—Swift II 0—2. 3e klasse B Volharding HITogo III D.S.V.—Waarde 2—1. STANDENLIJSTEN. De competitiestand is na de wedstrijden, van de vorige week: le Klasse. Swift I 7 6 1 0 13 43—12 Zeelandia 7 p 1 1 11 34—13 Volharding 8 5 1 2 11 23—15 Madjoe 1 8 2 1 5 5 19—24 Togo I 6 1 0 5 2 8—30 S.S.S. 6 0 0 6 0 8—41 2e Klasse B. Rapide 9 7 0 2 14 35—11 Swift II 8 7 0 1 14 23—8 Vios I 9 3 3 3 9 13—16 Volharding II 9 «2 4 3 8 7—12 K.V.W. 9 1 2 6 4 10—34 Seolto I 8 0 3 5 3 10—17 2e Klasse C. Swift HI 8 6 0 2 12 24—10 V.K.V. 7 6 0 1 10* 33—13 D.O.S. 8 4 0 4 8 25—33 Vitesse 7 4 0 3 8 18—11 Swift IV 6 1 0 5 2 5—21 V.Z.O.D. 6 0 0 6 0 7—24 V.K.V. 2,winstpunten in mindering w. n.o. tegen V.Z.O.D. op 28-6-'41. Se Klasse A. Madjoe II 2 2 0 0 4 7—1 Madjoe Hf 2 10 12 8—2 Seolto II 2 10 12. 5—6 E.D.O. 10 10 1 2—2 Swift V 3 0 1-21 3—14 Se Klasse B. D.S.V. 3 2 0 1 4 11—9 Waarde 3 3 0 0 6 5—1. Togo III 2 0 0 2 0 3—6 Vios n 2 0 0 2 0 4—7 Volharding III 0 0 0 0 0 00 K.V.W.SWIFT n 0—2. Zonder in het veld een overtuigende meerderheid te zien te geven, heeft Swift II in een matigen wedstrijd de overwin ning op K.V.W. behaald. Nadat aanvan kelijk K.V.W. eenigszins de meerdere was, doordat haar aanval zich betere kansen wist te scheppen en waarbij mej. Traas verscheidene gevaarlijke schoten loste, be zorgde P. Vader na een kwartier spelen met een göed opgezetten aanval Swift n de leiding (01). Voor de rust werd niet meer gedoelpunt en werd het spel in een matig tempo gespeeld. Plm. 20 min. na de hervatting bracht J. Rechers met een goed doelpunt de stand op 02. Alhoewel K.V.W. zich danig inspande om althans de eer te redden, kwam in dezen stand geen verandering meer. V.K.V.—T.O.P. 1—0. Vrijdag speelde V.K.V. op haaf terrein alhier een revanche-wedstrijd tegen T.O.P. van Arnemuiden, die met een 10 over winning voor V.K.V. eindigde. Het spel bood niet veel fraaie momenten, doch men kon het T.O.P. aanzien, dat zij meer geoefendheid in de korfbalsport had verkregen. Kort voor de rust scoorde mej. P. Schippers het eerste en eenige doelpunt voor V.K.V. Na de rust bleef V.K.V. veel in den aanval, doch geen van beide par tyen wist de korf meer te vinden. C. WAGENAA.R DOET 1VIEE AAN DE NATIONALE Z WEMKAMPIOEN SCHAPPEN. De nationale zwemkampioenschappen '41 worden 9 en 10«Augustus a.s. in Den Haag gehouden, georganiseerd door de vereeni- ging „Z.I.A.N.". Er is een flink aantal inschrijvingen binnengekomen. Het record van het aantal vereenigingen, dat deelnemers heeft af gevaardigd, is n.l. gebroken. Het zyn er 37. Verleden jaar, toen de kampioenschap pen in Zaandam werden gehouden, schre ven 32 vereenigihgen in; dit is hetzelfde 8 an tal van 1939, toen de Nationale kam pioenschappen in Doetinchem werden ge houden. Voor de eerste maal in de Zeeuwsche jrvemgdSchiedenis doet een Zeeuw mee aan deze kampioenschappen, nl. het Zee hond lid C. Wagenaar. Hij zal starten op het nummer 1500 M. vrije zwem wijze hee- ren. Dit nummer is het sot van het pro gramma op 9 Augustus en geldt direct als finale. Er wordt in twee series ge zwommen met als favorieten Ruimschotel en Ramack. Wij zijn benieuwd hoe Wagenaar het er af brengt tegen deze Nederlandsche cracks. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Zondag werden te Schoondijke, in hotel „De Zwaan" de eerste 2 ronden van den West-Zeeuwsch-Vlaamschen voorwedstrijd dammen gespeeld. Bij den aanvang bleek, dat de heeren A. Verhage en L. de Betué zich voor deelname aan dit tournooi had den teruggetrokken, .In de ochtendronde werden de volgende uitslagen bereikt: P. RisseeuwG. de Poorter 11. P. Luteijn—P. J. de Bulck 11. Opgewekte stemming op de Amsterdamsche beurs. De nieuwe week werd op de Amsterdam sche effectenbeurs op vrij opgewekte wijze aangevangen. Wel was de handel niet be paald omvangrijk, maar de meeste rubrie ken gaven op kalme wijze toch geregeld affaire te aanschouwen en daarbij bestond een vaste stemming. Bij de opening open baarde'zich voor diverse^a^ideelensoorten eenige vraag en in overeenstemming hier mede werd op de locale markt meerendeels op een lichtelyk verhoogd peil verhandeld. Midden beurs lokte het verhoogde koers- niveau klaarblijkelijk eenig aanbod uit ten gevolge waarvan de toonaangevende aan- deelen een kleinigheid achteruitgingen, maar per saldo konden op vrijwel alle af- deelingen kleine voordeelige verschillen Avorden verkregen. Voor de Nederlandsche industrieën werd de grootste belangstelling aan den dag gelegd. Aku's werden vrijwel aanhoudend in een open hoek verhandeld. Unielevers waren goed prijshoudend, terwijl de Philipsaandeelen, Calve's en Van Ber- kel's algemeen iets hooger waren. De In dische cultuur-aandeelen lagen stevig in de markt. De scheepvaartafdeeling was goed van toon. De beleggingsafdeeling was rustig. De Nederlandsche Staatspapieren waren wei nig of niet veranderd, maar eerder toch aan den lustelooz^n kant. A Incasso Bank 118% Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3%' 89 A Amsterdamsche Bank 118% A K.M. De Schelde Nat. Bez. 119% A Houthandel Alberts 119 Nederland le lng 1940 4 100% Nederland 2e lng 1940 4 99% Nederland met bel. fac. 1940 4 100% Ned. k 1000 1938 (3%) 3 92%-02% Indië a 1000 1937 3 92% Indië k f 1000 1937 A3 92% A Koloniale Bank 185 A Ned. Ind. Handelsbank 124% C Ned. Handel Mjj. 130% A Van Berkels Pat. 80-90% C Calvé Delft 92%-91% A Lever Bros en Unilever 131%-132 A Philips Gloeil. Gem. Bez. 232-229% A Algem. Kunstzijde Unie 142%-145% A Fokker Vliegt, fabriek 190% A Ned. Ford AUto Mij 319% A Holland-Amerika lijn 120-121 A Java-China-Japan-lijn 146%-144 A Kon. Ned. Stoorhboot Mij. 166% A Kon. Petroleum Mij. 245%-242% AgDordtsche Petr. Mij. 217 ,/PNed. Scheepvaart Unie 178-176% A Handelsver. Amsterdam 420-417% A Ned. Ind. Suiker U. 230 C Deli Mij. èt 1000 272-275 A Senembah Mij. 218-220 A Ver. Ind. Cultuur Ondern. 180 C Amsterdam Rubber 271%-268 A Hessa Rubber Mg. 133% Nederland 1941 4 100 99V]e C Oostkust k f, 500 e 154-157 D. LuteijnJoh. de Smet 02. C. LeenhoutsA. Kotvis Jr. 02. De middagronde, gaf de volgende uit slagen: G. de PoorterA. Kotvis Jr. 0-2. P. J. v. d. BulckC. Leenhouts 20. Joh. de SmetP. Luteijn 20. P. RisseeuwD. Luteijn 20. Verder werden nog gespeeld de partijen: A. Kotvis Jr.P. Luteijn 20. D. LuteijnA. Kotvis Jr. 02. P. LuteijnD. Luteijn 11. De stand» na deze eerste ronden is als volgt: t A. Kotvis Jr.. Zuidzande 4 4 0 0 8 Joh. de Smet, IJzendijke 2 2 0 0 4 P. Risseeuw, Oostburg 2 110 3 P. J. v. d. Bulck, Breskens 2 110 3 P. Luteijn, Zuidzande 4 0 2 2 2 G. de Poorter, IJzendijke 2 0 -1 1 1 D. Luteijn, Nieuwvliet 3 0 12 1 C. -Leenhouts, Schoondijke 2 0 0 2 0 DE BEDRIJFS SPORT IN DUITSCHLAND. De bedz*ijfssport in Duitschland heeft ge durende het tijdperk van haar bestaan een geweldige vlucht genomen. Wanneer rekening wordt gehouden met het feit, dat de bedrijfssport nauwelijks 4% jaar bestaat, waarvan bijna 2 jaar in oorlogs tijd, dan staat men versteld van hetgeen in dit vrij korte tijdsbestek tot stand is gekomen. Tot nu toe werden o.a. voor de bedrijfssport gebouwd en in gebruik ge nomen: 1600 gymnastiekzalen, 435 open zwembaden, 87 overdekte zwembaden, 4200 sportterreinen en speelplaatsen, 80 boothuizen en paardenbanen, 270 kegel balen, 420 tennisvelden en 30 rolschaats- banen. Na den oorlog zal dit aantal natuurlijk nog veel grooter worden en een snellere vlucht kunnen nemen. Nederland, gij schaadt U zelve. INDIEN GIJ VLEESCH VAN DUISTERE HERKOMST EET. Acht minuten zyn voldoende om de pro pagandafilm te aanschouwen, die het rijks bureau voor de voedselvoorziening heeft doen vervaardigen onder den titel „Neder land, gij schaadt u Zelve", in welke film een zeer leerzaam beeld wordt gegeven van de gevaren der clandestiene veeslachtingen en vleeschkoopjes voor de gezondheid der gebruikers. Deze film zal het publiek overtuigen van de blijvende schade, die het zichzelf kan toe brengen, indien men buiten het apparaat van waarborgen, van overheidswege ten behoeve van de volksgezondheid ingesteld, zich tot het koopen van vleesch laat ver leiden. Zij laat zien hoe de controle reeds in de weide begint, hoe verder op de vee markten de keuringsambtenaren hun taak vervullen, hoe de openbare slachthuizen zyn voorzien van alles wat wetenschap en techniek vermogen om een hygiënische vleeschverzorging te bereiken en Jioe ten slotte de distributie van het vleesch pleegt te geschieden in de slagerswinkels, die evenzeer onder overheidscontröle staan. Vervolgens toont de film hoe het bleek toe te gaan in de ontdekte achterbaksche slachthokken. Daar pleegt het vee te worden afgemaakt en verder bewerkt op een manier, die in strijd is met elk begrip van menschelijkheid en hygiine. Niet alleen ontbreekt daar elke keuring, maar boven dien wemelt het er van vliegen en andere insecten, die in deze duistere holen de voor consumptie bestemde deelen van het ge slachte dier bevuilen en besmetten. Naast deze afschrikwekkende elementen wijst het filmpje nog op de onsociale ge volgen van het koopen van vleesch „buiten de distributie", omdat in de gegeven om standigheden slechts een beperkte hoeveel heid vleesch voor verbruik hier te lande be-* schikbaar is, die zoo eerlijk mogelijk moet worden verdeeld en welke hoeveelheid voor de gemeenschap iedereen verkleint, die uit vefmeend eigenbelang vleesch koopt, dat niet op regelmatige wijze in den hlhdel is gebracht. Reportagewagen voor het Oostelijk front. In een week van noesten arbeid, zoo meldt het A.N.P. uit Hilversum, was Za terdagmorgen de reportagewagen, welke door den Nederlandschen Omroep ter be schikking was gesteld, van het Nederland sche legioen voor den dienst aan het Oos telijk front gereed gekomen. De wagen reed het terrein op. van studio C, waar dr. ir. Herweijer, dir.-gen. van den Ne- derlandschen Omroep, aanwezig was om een laatste inspectie te houden en om afscheid te nemen van de bemanning. Het werd een gemoedelijk afscheid. Dr. Heri- weijer liet uitkomen, dat ten aanzien van het dappere vijftal het niet het oogenblik was voor het houden van officieele toe spraken. In den tijd. die achter ons ligt, werden zoovelen met weloverwogen en fraaie woorden gehuldigd, die nooit iets van belang hadden gedaan, dat het thans een blaam zou zijn tegenover deze mannen, die weldeden en zich persoonlijk inzetten. De wagen bleek tot in de puntjes in oMe te zijn. Voor elke berekenbare eventuali teit was gezorgd. De heer J. Broekhoff tot nu toe chef bij den technischen dienst van den Nederland schen Omroep, benoemd tot wagencom mandant in den - rang van luitenant, ver telde enkele bijzonderheden over de in richting. Achter de stuurplaats, bevindt zich de snijapparatuur voor de gramofoon-N platen, die door een kleinen benzinemotor wordt gedreven. In een tegen de achter deur bevestigde kast bevindt zich op has pels ongeveer een k.m. kabel voor de ver binding met de gevechtslinies. Verder is er natuurlijk de gereedschapskist waarin zich tevens tie noodige reservelampen bevinden en tenslotte een kastje met een krachtver sterker. De bemanning bestaat, naast den heer Broek!.off uit de heeren W. H. Herr mann, onderofficier platensnijder, J. A. Janssen, chauffeur, B. van Norden voor de technisehe installatie en J. C. Sntfder van Wissenkerke, oud-reporter. Deze laat ste, van huis uit journalist, heeft de afge- loopen week volop gelegenheid gehad het reportagebedrijf van den omroep te bekij ken en werd door den heer Wijbrans Mar- cussen den leider der afdeeling reportage van den omroep, in de geheimen van het vak ingewijd. Bij informatie bleek dat de wagen met haar bemanning voorloopig vier weken naar de Duitsche Propaganda Kompanie Schule te Potsdam gaat ter opleiding voor den dienst aan het front. Vervólgens gaat de wagen naar het hoofdkwartier van het Nederlandsche le- De nationaal-politieke opleidingsinstituten. Op de te 'a-Gravenhage gehouden pers conferentie werd door Oberstudienrat Ja- kobs een zeer interessante inleiding ge- gehouden over de nationaal-politieke oplei dingsinstituten, „gplijk" die thans in Duitschland bestaan. Deze instituten bedoelen om de nieuwe ideeën over opvoeding voor degenen, die later in leidende functies komen tot de best mogelijke verwezenlijking te bren gen. De jongelui zijn er van ongeveer hun 10e tot hun 18e jaar en ontvangén er de volledige opleiding voor de* universiteits studie. Het eindexamen geeft daartoe het volledige recht. Natuurlijk is het oplei dingsinstituut echter allerminst een exa- mendresseerschooL Men legt zich er op toe opi alle geestelijke, psychische en li chamelijke krachten en gaven der jongelui tot harmonische ontwikkeling te brengen en acht „opvoeding" de ziel van het „on derwijs". Principieel werd" daartoe voor het internaatssysteem gekozen.Groote gebouwen, voldoend ver van de groote steden verwijderd, in geschikte landstre ken gelegen, voorzien van alle rustige localiteiten en "terreinen, houden de jon gelui dag en nacht bij elkaar. Zy wonen daar, studeeren er, kortom vinden daar hun gansche leven. De gemeenschapszin staat voorop. Doch men is overtuigd, dat juist de gemeen schap de individueele eigenschappen sterk prikkelt en de ontwikkeling dezer eigen schappen bevordert. Ieder kan vrij zoeken, wat hem past. Tot de eischen der opvoeding rekent men ook, dat ieder voor het beeindigen der op leiding ergens, bftv. in den mijnbouw, het arbeidersleven persoonlijk heeft meege maakt, of het werk van den landbouwer op het veld, enz. Ook rekent men tot de eischen der op voeding, dat ieder wat verder gekeken heeft dan het eigen land. Duitschland heeft thans een dertigtal van deze model instituten. Gestadige uitbreiding staat op het program. Elk instituut heeft een 150 tot 400 bewoners. Van de bestaande in stituten ïs er een voor meisjes, die dan natuurlijk een specifiek program voor de meisjesopvoeding 3ieeft. De kosten worden grootendeels door den staat gedragen. De instituten heeten „nationaal-politieke op leidingsinstituten" (nationalpolitische Er- ziehungsanstalten), niet „nationaalsocialis- tische" instituten. Dat wijst aan, dat ze niet van de partij uitgaan, doch van den staat, al worden de ideeën der partij er natuurlijk ten volle in verwezenlijkt. Uit een ontzaglijk aantal, dat zich aan meldt, wordt naar strenge regelen geko zen. Drie eischen worden daartoe gesteld, n.l. dat de jongelui a) lichamelijk gezond en sterk zijn, b) dat ze betrouwbaar van karakter zijn, c) dat ze goede geestelijke gaven hebben. Maar dan, wordt er met nadruk tegen gewaakt, dat niemand af gewezen wordt, omdat zijii ouders geen geld hebben. De geschikten worden toege laten, ongeacht de geldelijke kracht der ouders. Religieonderwijs wordt op de instituten zelve niet gegeven. Doch ieder wordt vol komen vrij gelaten om naar de kerk te gaan, waartoe hij behoort en daar het religieonderwijs te ontvangen, dat de kerk geven kan. FATALE VRIENDELIJKHEID. De Edesche politie vermoedde reeds lang dat zekere E. zich schuldig .maakte aan clandestien slachten. Bewijzen kon zij hem echter tot dusver-nog niets. E. woonde te genover twee politiemannen, die hij nimmer groette hetgeen natuurlijk zijn zaak was en waarover dan ook niets viel aan te mer ken. Toen E. dezer dagen'zyn houding echter radicaal veranderde en de politiemannen vriendelijk groette, kwam dit den laatsten zoo verdacht voor, dat zij besloten onmid dellijk een inval te doen. Zij vonden bij E. drie levende varkens, waarvoor geen ver gunning aanwezig was en die dan ook in beslag genomen werden. Tegen E. en zyn klanten werd proces verbaal opgemaakt. Een der afnemers, de caféhouder B., had 12 pond, vleesch in den grond gestopt. Het vleesch was volgens opgave van den café houder bestemd voor zijn gasten. De keu ringsdienst keurde het terstond af voor de consumptie. gioen te Krakau, vandaar tenslotte naar de onbekende bestemming aan het front. Het A.N.P. vernam tenslotte dat, zoo dra alles functionneert, elke week een sa menvatting van de in het oorlogsgewoel opgenomen reportages door den Neder landschen Omroep zal worden uitgezon den. 61. Terwyl Klompertje vol vuur ver telde van de boeven en hoe hjj vast gebonden was op een stoel en weer door zyn vader bevryd was, sloop Leendert heel voorzichtig naar binnen, zonder dat Gjjs Soetekoek hem bemerkte. En juist zou Leendert de taart grijpen, om er mee vandoor te gaan 62. Toen Klompertje opeens een on verwachte beweging met zijn handen maakte en de schaal met taartjes, die op de toonbank stond, bardoes omver smeet, zoodat al het lenders door den winkel vloog tot schrik-van Gijs, die zijn heerlijkheden zag verdwijnen. 63. Maar bij ieder ongeluk komt weer een geluk, want een van die roomtaart- jes kwam precies tegen het gezicht van Leendert, die een schreeuw gaf, zoodat Gijs en Klompertje hem meteen in de gaten hadden en dat was nu juist niet, wat de dief bedoelde. OVERZICHT WESTLANDSCHE VEILINGEN. De omstandigheid, dat momenteel in ons land het fruit niet al te ruim aanwezig is, heeft a£n de Westlandsche veilingen vo rige week eigenaardige schommelingen teweeg gebracht, voornamelijk wat den druivenhandel betreft. Begin vorige week liep de prijs voor de druiven op normale wijze terug, doch Woensdag sprong deze plotseling omhoog als gevolg van de ge weldige vraag, welke voor dit product be stond. Waar op de veilingen van Maan dag voor de Frankenthalers ongeveer 80 cent per kilo werd betaald, steeg Woensdag die prijs tot 1.20 en in sommige gevallen werd zelfs nog wel meer betaald. De animo voor fruit komt ook uit in dé prijzen voor perziken) die erg duur zijn, doch sterk verschillen in prijzen, doordat er veel klein goed bij is. Daardoor liep d«i prijs uiteen van 5 tot 35 cent. De meloenen, waarvan in hoofdzaak de netsoort wordt aangevoerd, werden tot 62 cent per stuk verhandeld. Hiervan wordt flink geëxpor teerd. De tomaten-aanvoer, die de vorigtf week door het koele weer was ingekrom pen, werd nu weer ruimer en Westerlee bv. had dagen dat 12.000 bakken van 12% kilo werden aangevoerd. De kwaliteit van dit product is heel goed. v Met de vroege aardappelen ïs het In het Westland vrijwel gedaan en de velden wor den overal klaar gemaakt voor beplanten met de volgende vrucht. De boonen-oogst wil dit seizoen niet erg vlotten, de droogte heeft aan dit product nog al schade ge daan. Het is goed, dat dit product ook on der de maximum-prijsregeling valt, daar anders zeker abnormaal hooge pryzen be taald zouden worden, daar er voldoendé vraag is. _De variatie in andijvie, bloem kool en sluitkool is nog heel beperkt aan de .veilingen. I DUITSCHE BELANGSTELLING VOOR NEDERLANDSCHE GROENTEN. Volgens een bericht in de West-Falisché Landeszeitung houden de Nederlandsche tuinders de helft van hun dagelyksche pro ductie voor den export gereed. Voor som mige producten is het aandeel van den aanvoer voor den export nog grooter. Dit percentage bedraagt voor tomaten en augurken 80 boonen 75 en 55 90 voor bloemkool en erwten. Gedurende den laatsten tijd is men er in geslaagd, het vervoer van groenten naai; Duitschland te bespoedigen. Hierdoor is duur van de groententransporten dan ook aanzienlijk bekort De treinen kunnen dien, tengevolge van de Nederlandsche markten later vertrekken zoodat de Nederlandsche tuinders beter kunnen leveren. Veiltngsvereenlgüig Zuid-Beveland. GOES, 4 Augustus. Meloenen 26-52 per; 100 stuks, groenten: andyvie 12-13, augur ken 2-27, dubb. princesseboonen 12-18, wa- genaarsboonen 3-3.50, stoksnijboonen 181 stamsnijboonen 13-14, pronkboonen 14, tomaten 13.20-19, kroten 6, zilveruien 17- 20, roode kool 4,80-6, savoye kool 5,80, uien 8, alles per 100 kg. bloemkool 5-11, kropsla 0,45-1.60, komkommers 5.50-11, alles per 100 stuks, wortelen 6, ram menas 7,50, alles per 100 stuks. VISCHMIJN VLISSINGEN. Maandag 4 Augustus. Aangevoerd door 27 vaartuigen 982 kg. handelsgarnalen k 0,380,42; 1734 kg. pellèrijgarnalen k 0,28; 286 kg. bot k f 0.70—1,—; 127 kg. tong k ƒ2.90 per kg. Consignatiezendingen: schar 5.50-5.80; schol 4,805,10; beide per 20 kg. VELINGSVEREENIGING WALCHEREN. Dinsdag 5 Aug. 1941. Postelein 1427; Zuring 3; Augur ken 227; Wagenaarsboonen 714? Suikerboonen 10ƒ14; Stoksnijboonen 18; Stamsnijboonen 718; Stok- en stam prinsesseboonen 18; Andijvie 7 12; Rabarber 68; Waschpeen 6— 8; Uien 8; Kroten 6; Savoyekool 5.80t Spitskool 5; Roode kool 6 alles per 100 kg. Peen 6; Rapen 7,508.50; Seldery 69; Rammenas 7,50 alles per 100 bos. Bloemkool 411; Andijvie 24; Komkommers 4.4013,50 al les per 100 stuk. Peterselie 1725 per' sip. Woensdag 6 AugnBtns 1941. HILVERSUM I. 415.5 51. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw, 9.25 Gram. 10.00 Fragm. „Das Nachtlager von Granada", opéra (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist, 12.00 Orgel. 12.25 Voor den boer. 1£.40 Almanak. 12.45 BNO,: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Haar- lemsche Orkestvereen. en gram. 2.15 De Roman cers, soliste en gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Fluit en piano. 4.00 Bijbellezing (Christ. Radio- Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Gram. (met toelichting). 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 De Ramblers. 7.00 BNO:, Econ. vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 G^am. 7.30 Volkszangkoor met piano. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Caba- retprgr. (opn.). 9.30 Ber. Engelsch. 9.45 BNO: Ber. 10.00 BNOUitzending in de Engelsche taal. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.0 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Gram. 10.40 Declamatie. 11.00 Gram. 12.15 Curt Hohenbergen en zijn .orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Roemeensch orkest. 1.30 Gram. 1.46 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Fragmenten uit de operette „Die Fledermaus" (opn.). 4.00 Zang met piano en gram. 5.00 Cursus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Vrijz. Protest. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Ensem ble Bandi Balogh. 6.00 Dansmuziek (gr.pl,). 6.15 Orgel en zang. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Bra- bantsch praatje. 7.15 Gram. 7.30 Lezing: „Volks gezondheid". 7.45 Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Residentie-orkest en solist (9.009.15 Causerie „In Holland staat een huis"). 9.45 BNO: Ber. 10.00 Dagsluiting (Christ. Radio-Stichting). 10,05 —10.15 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6