Fa. P. H. RECHSTEINER Zn. Colbert-, Sport - Costuums zoowel als Demi-Saisons STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. Besluiten, Benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes.' Sport - Burgerlijke Stand In verband niet de vele aanvragen^die wij dagelijks krijgen om costuums, regenjassen enz. reeds nu af te leveren op eventueel nieuw te ontvangen punten, wordt door het Rijksbureau bekend gemaakt, dat de mogelijk heid bestaat, dat costuums e.d. alleen op speciale ver gunning verkocht mogen worden, die slechts uitgereikt zullen worden aan tién, die over geen bruikbare kleeding meer beschikken. U zult dus kunnen begrijpen, dat wij niet in staat zijn dergelijke leveringen op ons te nemen. Wél mogen wij de punten accepteeren, om dan na 1 September te leveren. Thans, nu U nog punten hebt en wij nog steeds in een zeer courante voorraad hebben, advlseeren wij U nü Uw aankoopen te doen. Gisistraat 1517 - Telefoon 463 - Middelburg Goesenaar doodde zijn vroegere verloofde. DADER VAN DEN AANSLAG TE OIRSCHOT MELDE ZICH BIJ DE MIDDELBURGSCHE POLITIE. Zondagmiddag is, zooals we gisteren reeds meldden, te Öirschot (N.B.) aan den ouden Grintweg het lyk gevonden van de 20-jarige mej. Leurs. Het meisje was op gewelddadige wyze om het leven gekomen. De dader heeft zich thans by de politie te Middelburg aangemeld. Gistermiddag tusschen 3 en 4 uur ver voegde zich aan het politiebureau alhier de 23-jarige kantoorbediende F. P. de K., wo nende te Goes, die, in de gang van het bureau gekomen, het bewustzijn verloor. Toen hij bijkwam vertelde de jongeman, dat hij in de ochtendbladen gelezen had, dat mej. Leurs te Oirschot was overleden, en dat hij de dader van de gepleegde mis daad was. De K., die in zeer opgewonden toestand verkeerde, werd daarop door den vcrvangenden commissaris van politie, in specteur Avink, aan een verhoor onder worpen. De jongeman vertelde, dat hij geduren de de mobilisatie als militair in Oirschot had gelegen. Hij was toen anderhalf jaar met het slachtoffer verloofd geweest. Toen de K. na de mobilisatie weer in Goes was teruggekeerd, zou mej. L. hem, volgens zijn verklaringen, ontrouw zijn geworden. Het meisje had, naar de K. vertelde, het plan binnen korten tyd in het huwelijk te treden met een weduwnaar. By de K. was de liefde voor het meisje echter nog niet bekoeld. Daarom begaf hij zich. Vrijdag per trein naar Tilburg en van daar per fiets naar Oirschot. Hier ont moette hij mej. L. in gezelschap van deh weduwnaar. De K. en het meisje spraken af elkaar Zondagmorgen te ontmoeten bij den Spoordonkscheweg. Het onderhoud zou dien morgen, volgens mededeelingen van den jongeman, op onaangenamen toon heb ben plaats gevonden. Het kwam zelfs tot een twist Mej. L. voegde den jongeman verschillende scheldwoorden toe. naar aan leiding van een door de K. met haar vader gevoerde briefwisseling. De twist liep zoo hoog, flat men tot-handtastelijkheden over ging. Volgens de K. heeft hij toen van het slachtoffer een klap in het gelaat gekre gen. Daarop heeft de jongeman, volgens zijn zeggen, een op den weg liggend voort- werp, waarvan hij zelf niet weet of het van hout of metaal was, opgepakt en daarmee zijn vroegere verloofde een klap op het hoofd toegebracht. Het meisje kreeg daarbij een gapende wonde, Waar het bloed uitspoot. Beiden zijn toen. van de plaats van sa menkomst gevlucht»Blijkbaar ia het slacht offer kort daarop door bloedverlies uitge put. neergevallen en overleden. Eerst Maandagmorgen las de K. in de bladen den droevigen afloop van het gebeurde. Hij wilde zich niet bij dc politic tc Goes mel den. De jongeman is daarop naar Middel burg gekomen om zich ter beschikking te stellen van de politie. In opdracht van het parket te 's-Herto- gcnbosch is de K. hedenmorgen vroeg door dc marechaussee afgehaald en naar Oir schot overgebracht. De marechaussee al daar zet het onderzoek in deze zaak voort. DE VERBODEN WAPENS. Betreffende het in beslag nemen van een revolver en munitie kunnen wy thans nog melden, dkt de politie te hulp was geroe pen in het betrokken café, omdat de café houder het zijn huisgenoöten lastig maak te. Daarbij vernam de politie, dat de man in het bezit was van een revolver en mu nitie. Natuurlijk volgde toen in beslagne ming. De aangehoudene is later op den dag aan de Duitsche politie overgeleverd. HANDELSBELANG. In afwachting van het weer veroor loofd zyn van het houden eener alge- meene ledenvergadering heeft het bestuur der Vereeniging Handelsbelang zich met een circulaire tot de leden gewend, waarin het mededeelt naar aanleiding van een vorige circulaire van talryke leden be merkingen en adviezen te hebben ontvan gen inzake den herbouw van de Boter markt, welke bemerkingen de voorzitter op de e.v. vergadering der adviescommis sie inzake de „Botermarkt" naar voren zal brengen. In de centrale commissie -voorziening (Herbevoorrading) Zeeland heeft de pen ningmeester, de heer F. B. den Boer, zit ting voor de vereeniging en de voorzitter, de heer L. A. Stof koper, voor de Kamer van Koophandel. Handelsbelang stelde 25 beschikbaar teneinde te helpen de onkosten te dekken. In de laatste algemeene vergadering kwam de vraag naar voren of het moge- gelijk zou zijn een excursie naar de Jaar beurs te Utrecht te organiseeren. De door een der bestuursleden ter plaatse inge wonnen inlichtingen waren niet gunstig. Prijs en plaats voor gezamenlyk koffie drinken of maatyden konden niet worden verkregen en bovendien zouden reeds te voren bonnen moeten worden opgezonden. Voorts zou men slechts van kwart voor 12 tot kwart over 4 te Utrecht kunnen zijn. terwijl geen speciale gezelschaps biljetten worden uitgegeven. Het bestuur meent daarom deze excursie niet te kun nen organiseeren. DR. EERELMAN GAAT HEEN. Wegens zyn benoeming tot provinciaal schoolarts in de provincie Groningen heeft dr. J. Eerleman tegen 1 Oct. a.s. ontslag aangevraagd als gemeente-geneesheer en controleerend arts te Middelburg en als Hoewel dr. Eerelman als mevrouw Eerel- schoolarts te Middelburg en Vlissingen. man zijn uit de provincie Groningen af komstig en behalve, dat de benoeming een belangrijke promotie beteekent, geeft zij hun gelegenheid naar hun geboorteplaats terug te keeren. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in het kanaal door Wacheren is heden 67 gr, 1 LOOP DE RBEVOLK1NG. De loop der bevolking in de tweede helft van de maand Juli was als volgt: Ingekomen: J. Has, kapitein binnenvaart, Boterbloemlaan 32, van Rot terdam. A. C. Murk, bankwerker, Sarasijn- straat 10 bov., van Goes. J. D. Klaasen, mach.-bankwerker, Nieuwstraat 31 van Temeuzen. P. Bostelaar, timmerman, Bo- nedykestr. 118 van Koudekerke. Mej: H. M. de Woiff, zonder, Badhuisstr. 52, van Oostburg; J. J. de Fouw, brievenbesteller, Winkelmansstr. 1 bov, van Haarlem. A. v. d. Hoest, machinedrijverN.L., v. d. Manderestr. 2 bov., van Koudekerke. A. P. Janse, scheepswerktuigk., Verk. Quakk. str. 122, van 's-Gravenhagc. Wed. H. Ho- gerheideKooman, zonder, Walstr. S bov. van Zierikzee. J. Koole, chauffeur, Singel- weg 166 ben., van- Middelburg. W. H. Wamsteeker, hulpprediker, Verk. Quakk. straat 167, van Velsen. Th. Engels, bank werker, C. Buskenstr. 7, van Axel. S. KasWiersma, zonder, Badhuisstr. 48, van Leeuwarden. Wed. J. van Dalsen Bolijn, zonder, Singelweg 132, van Goes. G. Franke, zonder, Palingstraat 22 bov., van Koudekerke. J. Marinissen, weg- en waterbouwk., Schuitv. gr. 47, van üordrecht. A. E. L. Reyersev. Dieren- donck, zonder, Palingstraat 6 ben., van Tegelen. C. J. Moerman, etaleur, v. H. v. Burghstr. 4, van Goes. J. v. Beek, wer ker N.A.D., Ravesteynpl. 3, van 's-Gra- venhage. J. Roedema, zeeloods N. L., P. Krugerstraat 37, van Zoutelande. L. J. Schipper, contr. electr. tram. Kasteelstr. 106, van Middelburg. R. Veldman, pijpen- legger, Irislaan 40, Delfzijl. W. Jobse Verhage, zonder, Hobeinstr. 29, Middel- burg. L. P. de Hulster, brievenbesteller, Glaciastraat 60, van Haarlem. P. W. de Vries, zonder, Singelweg 112, van Wissen- kerke. A. A. Sonnevijlle, besteller P?T.T., Kaaskadestraat 2, van Zuidzande. J. L. van Smaalen, metaaldraaier. Hobelnstraat 87, van Koudekerke. M. J. A. van der Linden, zonder, Bellamypark 30 bov., van 's-Heerenhoek. J. W. M. Slangen, loon- administr. Badhuisstr. 94, van Bergen op Zoom. A. A. van de Perel, electrlcien, Badhuisstraat 94, van Arnemuiden. J. Braan, wachtgelder K.M., Riebesstr, 46, van Middelburg. J. H. Fock, magazijnbe diende, Hobeinstraat 91, van Bergen op Zoom. J. de Jonge, wachtmeester marech. Paul Krugerstr. 74, van Vught. M. Kleine- pier, zonder, Kasteelstr. 11 bov., van Kou dekerke. G. Dekkei-, controleur C.C.C.D.. Nieuwstraat 30, van Hoom. G. J. de Zeeuw, ambtenaar Schelde, C. Buskenstr. 70, van Haarlem. M. L. Bouwacrts, zon der, V. Quakkelaarstr. 136, van Tilburg. C. E. Bliek, zonder, Singel 24 ben., van Rotterdam. M. Schrauwen, zonder, v. Dishoekstr. 53, van Roosendaal. L. F. Kaijser, machinist. Irislaan. van Koude kerke. J. Looij, zonder, Singel 143, van EUewoutsdijk. A. J. Hubregtsen, timmer man, Groenewoud 11, van Biervliet. E. J. Schieman, dienstbode, Koningsweg 25. van Axel. KI. Timmerman, bankwerker, Nieu- wendijk 6, van Steenwijkerwold. W. H. Bos, zonder, Badhuisstr. 27, van Krui- ningen. M. P. Provoost, dienstbode, Bad huisstr. 48, van Brouwershaven. HOOGWATER. Woensdag ls het alhier hoog water om 1.49 en 14.02 uur. BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT. Gedurende de week van 28 Juli tot 2 AugustuS werden bij 't badhuis 839 baden genomen en wel 805 door heeren, 128 door dames en 106 door kinderen. STENO EN TYPEN. Verleden week werden te Middelburg door de Nationale Vereeniging van Lee raren in Stenografie „Groote" examens gehouden in stenografie en machine- schrijven. Typen 50 lettergrepen per minuut, aan gemeld 21 candidaten. Geslaagd M. Tupker, J. D. de Bruyn, Q. van de Kreke, M. E. Smits, T. Won- dergem, V. L. Broerse, A. B. M. |R. van Hoorn en J. P. van Hoorn, Vlissingen; Jos. Ruck, Koudekerke; A. M. P. van der Grinten (lof), P. Izeboud, F. L. H. Zech, L. A. Pieterse, S. Bosschaart, J. W. van Sluys, P. J. S. Maassen, J. C. Kingmans, J. den Hollander en B. P. E. Groosman, Middelburg. Twee afgewezen. Typen 75 lettei'grepen per minuut, Aan gemeld twee. Geslaagd E. J. Bastiaanse, Middelburg. Eén afgewezen. Steno-typist. Aangemeld en geslaagd 3: J. S. den Hollander, C. Borgman en P. Ch. Gabriëlse, Middelburg. Steno-typiste Duitsch. Aangemeld en geslaagd 1 H. M. Caro, Middelburg. Kantoorstenograaf Nederlandsch, 120 lettergrepen per minuut. Aangemeld 9, geslaagd M. A. Christiaansen, N. Elias en G. E. Spanjer, Vlissingen: M. van Iren, W. van de Putte, J. Biondlna en C. van den Berg, Middelburg. Afgewezen 2. CURSUS E.H.B.O. Uitgaande van de Vereeniging E.H.B.O. te Middelburg had een met enthousiasme gevolgde cursus plaats, gevolgd door een diensovereenkomstïg vlot examen, afge nomen door dr. W. F. Th. van der Bijl te Vlissingen. Voor het .Eenheidsdiploma slaagden de dames mejuffrouw A. J. van Deinse, mevrouw Dronkers-Glerum, mej. T. J. de Dreu, mej. A. A. de Jon ge, mevr. de Korte-Louws, mej. M. Mulder, mej. A. M. L. de Pagter, mej. M. Peene, mej. N. Schoe en de heeren J. v. d. Berge, S. Die- leman, W. 'Janse, W. de Jong en H. de Korte. Geslaagd voor het practijk-diploma boekhouden Mercurius en Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen de heeren L. H. Cornelisse, W. den Hollander en J. Wondergem Czn., allen te Oostka- pelle. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht mej. G. Hemelink te Yerseke. EXAMEN-WE L-EN-WEE. Van 1941. De examens te Goes "fajn achter den rug. Overgangsexamens, toelatingsexa mens, eindexamens, de H.B.S.-examens en de U.L.O.-examens. Als gebruikelijk zijn de U.L.O.-examens ook voor 1941 weer te Goes gehouden en Zaterdag werd voor het laatst bekend ge maakt wil er geslaagd en hoeveel er af gewezen waren. Veertien dagen duurden de U.L.O.-exa mens en dien tyd brachten ze vele -jon gens en meisjes van elders naar Goes, brachten ze weer wat leven meer in de toch altijd bezige Ganzestad, en brachten ze hier, voor die jongens en^meisjes, veel wel en ook wat wee. Eiken morgen, ongeveer kwart over acht, kjvamen ze aan, met de bussen en ook met den trein. Ze groepten bij el kaar, als beducht voor een gemeenschap pelijk gevaar; allen wat bleek en wat stil; met een enkele er tusschen die pro beerde er den moed in te houden, met een kwinkslag en oen lach; maar dat ging niet van harte. Tot kort voor de eindexamens zijn het heele heeren en dames, die U.L.O. leerlin gen, cn misschien zyn ze dat zelfs nog als ze 's morgens, op den dag van hun eind examen van huis gaan, maar als ze te Goes arriveeren, dan zyn het alleen nogJ angstige kinderen, en ^oe „grooter" ze zich trachten te houden, hoe dtiideiyker dat blykt. Stil ze st^pppn het Schuttershof binnen, een enkele schetst den toestand, met iet wat trillende stem: wie hier binnen treedt late alle hoop varen. Daarna heerscht er stilte, buiten, en ook in de groote zalen van het Schuttershof. Want allen doen •fluisterend hun werk: de examinatoren, en hun slachtoffers. Tegen vyf 'uur barst de bom. Het is achter den rug. Voor bijna allen is het goed afgeloopen. Juichend stormen ze het Schuttershof uit, opgewacht door degenen, die al met hun lot bekend zyn, en die ook reden hebben tot juichen, behalve dan die twee of drie, die „afgewezen" werden. Daar is telkens wat deelneming voor, maar lang duurt het niet, want weer gaat de deur open, en weer komt er één met lachend gezicht naar buiten, en opnieuw wordt er gelachen en gejuicht. Als voor de zoovcelste maal de deur open gaat, blijft het stil op straat. Een aardig mei3ke komt naar buiten; een fijn geteekend snuitje, donkere, krullende ha ren, een paar mooie oogen. maarnat van tranen. Ze zoekt naar een zakdoekje, bet de biggelende tranen weg „Gek kind", yoépt er één, die haar di ploma ziet, „je.'je bent er door!" Een ander meisje snuffelt het rapport na en constateert: „En je hebt niet één onvoldoende!" Dan is er opnieuw gejuich, om de huilen. de geslaagde, die stottert: „ikik was er...... zoo bang vöot Maar de anderen verstaan het nauwe lijks, ze hebben dolle pret -om het geval. Om den hoek' verdwynt er één, wat voor overgebogen. Eén die ook being geweest is, en niet voor niets...... Zoo was het één dag te Goes; een an deren dag van die veertien examendagen was het weinig" anders. En thans is het examen wel en wee te Goes weer ach ter den rug. Voor een jaar VOORMONSTERING PAARDEN. Op $le Groote Markt alhier had gisteren de eerste s voormonstering van paarden plaats, omvattende Goes en Kloetinge. Ongeveer 250 paarden werden aangevoerd. CONCERT „EUPHONIA". Naar men ons mededeelt zal het concert, dat de harmonie „Euphonia" Doriderdag- avond a.s. op dg Groote Markt zou geven, wegens de vacanties niet doorgaan. Dit concert is nu nader vastgesteld op Dinsdag 12 Augustus a.s. HOOG WATER AAN 'T SAS. De zwemuren aan 't Goesche Sas zijn voor heden: van 1.00 tot 5.00 uur, en voor morgen van 2.15 tot 6.15 uur. KOLONEL V.AN SELM OVERLEDEN. OUD-INSPECTEUR BIJ HET WAPEN DER MARECHAUSSEE. Te Amersfoort is op 1 Augustus, meldt het Hbld., in den ouderdom van 60 jaar, overleden kolonel b. d. J. J. van Selm, inspecteur bij het wapen der Marechaussee. De thans overledene ontving zyn oplei ding aan de Militaire Academie te Breda, waarna hy in 1903 werd aangesteld tot tweede luitenant by de vestingartillerie. Na zyn bevordering tot eerste luitenant werd hy overgeplaatst naar de veldartil lerie, waarna hij in 1910 werd benoemd tot lid yan de commissie voor proefnemingen, in welke functie hy een studiereis naar' Zweden maakte. In het begin van de mobilisatie ging hy ov^r naar het wapen der marechaussee en in dit verband werd hij in 1915 tot districts commandant të Eindhoven benoemd, waar na hij in j.916 in dezelfde functie naar Zwolle werd overgeplaatst. In 1925 werd de inmiddels tot kapitein bevorderde benoemd tot adjudant van den inspecteur van het wapen, zoodat zyn overplaatsing naar Den Haag volgde, waar hij twee jaar later tot majoor werd bevorderd. In 1931 volgde zijn benoeming tot com mandant van de 4dé divisie te Groningen, terwyl hy in 1933 tot luitenant-kolonel werd bevorderd. In November 1936 volgde zijn benoeming tot inspecteur van het wa pen der marechaussee, terwjjl hij op dien datum tevens werd bevorderd tot kolonel. In die functie werd kolonel Selm betrokken in alle moeilfykheden, welke verband hiel den met de zaak-Oss, en tal van malen is hij als getuige gehoord door de Kamer commissie en door het Ambtenaren-gerecht waarbij zyn verklaringen vaak in lynrechte tegenspraak waren met die van den procu reur-generaal te Den Bosch. Op eigen verzoek is kolonel Selm met in gang van 1 Mei 1940 eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. ATHLETIEKDAG TE IJZENDIJKE. Begunstigd door prachtig zomerweer von den Zondag te IJzendyke athletielcwedstry- den plaats. Zoowel van de zyde der deelne mers als van het publiek bestond voor de ze wedstrijden enorme belangstelling. Onge veer 1600 toeschouwers hadden zich naar het sportterrein begeven om de verrichtin gen van de ruim 60 deelnemers te volgen. Om ruim half drie lostto de Burgemees ter van IJzendijlte het startschot voor de 2 K.M. veldloop, w'clke door de kom der Ge meente liep en waarvoor 27 deelnemers aan den start verschenen. Reeds spoedig viel op te merken, dat de deelnemers grooten- dees uit minder geoefenden bestonden en viel het veld uiteen. Hier bleek dai^ ook duidelijk dat de organisatoren goed gezien hadden, toen zij de bepaling maakten, dat leden van athletickvereonlgingen uitslui tend buiten mededingen konden uitkomen, aangezien het hier wedstryden voor minder geoefenden betrof. Thans kregen we een mooie kamp te zien om de eerste plaatsen. Eerste werd Geelhoed, Schoondijke (buiten mededinging) in 6 m. 45,4 sec., gevolgd door 2. v. d. Horst, Middelburg, 3. K. Ael- bers, Philippine, 4. J. Jacobs, JBreskens, 5. H. de Vlieger, Breskens, 6. P. Ras, IJzen dyke. De series van de 100 M. hardloopen had den reeds een spannend" verloop, terwyl de finale, welke later op den middag plaats vond een der hoogtepunten van den wed- stryd vormde. Vyf deelnemers verschenen hiervoor aan den start, waarvan een buiten mededinging. Na een spannenden strijd werd G. de Smet, Oostburg, eerste (in 12,2 sec.), 2. P. Simpelaar, Oostburg (12,4 sec.) (buiten mededinging), 3. A. Viane, Sluis, 4. G. Verhoosel, IJzendyke, 5. I. van Daa len,- Aardenburg. De beste tyden werden in de series gemaakt door Simpelaar en. Ver hoosel die over de 100 M. 11,9 sec. deden. Ook de strycl om de 200 M. was het aan schouwen waard. De uitslag was als volgt: I. J. Bliek, Aardenburg (24,6 sec.), 2. A. Viane, Sluis (25,2 sec.), 3. I. van Daalen, Aard»nburg. Ook de 500 M. had een spannend verloop. Ook hier bewees Geelhoed zyn superioriteit. Op de 2e plaats kwam v. d. Horst, Middel burg, 3. P. Ras, IJzendyke, 4, J. Mynheer, Middelburg. Het nummer hoogspringen viel byzonder in den smaak by het publiek. Vooral Van Daalen uit Aardenburg deed hier van zich spreken. Zyn concurrenten strandden reeds op 1,53 M„ waarna hy nog sprong tot 1,63 M. Ook deze hoogte werd gemakkelyk ge haald. Verder werd evenwel niet gegaan. Als tweede eindigden'j. Mijnheer, Middel-^, burg, Tilborg, Koewacht,, en K. Aelbers, Philippine. Voor verspringen was de deelname eveneens zeer groot. Hier was Hesseling, Middelburg, eerste met een sprong van 5,64 M. Tweede werd J. Mijnheer, Middel burg (5,03 M.), 3. J. Bliek, Aardenburg (4,96 M.), 4e H. Hennekam, Oostburg (4,95 M.). Voor de 4X100 m. estafette waren vier ploegen verschenen. In de finale kwamen de ploegen van Oostburg en' IJzendyke. Het verloop was spannend, doch het slot teleurstellend. Oostburg nam na de start een kleine voorsprong, maar op de tweede 100 m. zette Corthals deze achterstand om in een kleine voorsprong van ongeveer 1 m. Op de derde 100 m. kwamen Wyffels (IJzendyke) èn De Smet (Oostburg) te gen elkaar, die beiden prachtig liepen en waarby De Smet den kleinen achterstand nivelleerde. Het wisselen ging echter by IJzendyke iets vlugger en Verhoosel, die de binnen baan liep scheen de beste kans te hebben. Hij nam echter zyn bocht te klein en liep uit de baan waarna Simpelaar (Oostburg), die nu in geslagen positie lag, heftig pro- testeerend eveneens zyn baan verliet. Bei den moesten dus gediskwalificeerd worden. IJzendyke wenschte echter niet meer over te loopen, waarna de jury besloot den len prys aan Oostburg toe te kennen en den 2e aan IJzendyke, Voorts was een driekamp voor junioren ingelascht, bestaande uit 100 m. hardloo pen, hoogspringen en verspringen. Op alle nummers werd A. de Meijer, Biervliet eer ste en behaalde dus de eerste prys. Tweede werd A. Goethals, 3e H. Verhoosel en 4e A. Swartele, allen IJzendijke. Na afloop' reikte de burgemeester van IJzendyke de prijzen aan de winnaars uit. Hierbij zorgde hij nog voor een verrassing, door mede te deelen, dat de gemeente VLISSINGEN. Van 31 Juli—4 Augustus. Ondertrouwd: J. W. Vreke, 25 j., .en S< C. Geensen, 25 j. Getrouwd: S. Prins, 24 j. en A. van Gilst, 25 j. P. C. Boekhoorn, 28 j. en G. H. C. Vervenne, 23 j. G. de Leeuwen, 39 j. en M. Stecher, 31 j. A. Minderhout, 21 j. en J. J. J. Pieterse, 20 j. Geboren: Gerardus, z. v. J. Meulmees- ter en G. van Eenennaam. Overleden: L. Collet, 71 j. wede. van Mj de Vos Burchart. R. Cohen, 64 j. vrouw van L. W. Bakker. GOES. Geboren: Marinus, z. v. Marinus Jan Verburg en Cornelia van Strien. Ondertrouwd: Johannes Sinke, 35 jr. j.m, en Jacoba Steutel, 32 jr. j.d. OOSTKAP^LLE. Van 26 Juli2 Aug. Geboren: Adriaan, z. v. Cornells van de Broeke en Adriana Clarlsse; Johanna Ma ria Gilda, d. v. Adrianus Leonardus Alber- tus Tax en Johanna Pieternella Wilhelmina Acda; Erna Maria Barbarina, d. v. Arthur Valére Borgers en Elizabeth Louisa Pie- ters; Pieternella Catharina Wilhelmina, d. v. Jan Post en Catharina Koole; Janus Dirk, z. v. Dirk Provoois en Maria de Kra ker. Overleden: Willem de Kam, 79 j., we- duwn. van Jacomina Willemse. SINT LAURENS. Geboren Catharina Jacomina, dochter van J. F. de Muynck, en A. E. Mol; Cor nelia Geertruida, d. v. M. C. Visser, en van J. dé Kok; Willem, z. v. J. Christiaanse en S. Louwerse; Jacobus Cornells, z. v. S. A. Abrahamse en J. M. Langebeeke; Johannes, z. v. J. P. 't Hof en J. M, Scho tel. Ondertrouwd: L. van den Broeke, oud 65 j. en A. E. Taal, oud 44 j. Getrouwd: L. van Broeke, oud 65, j, en A. E. Taal, oud 44 j. WESTKAPELLE. Van 27 Juli tot en met 2 Augustus. Geboren: Leunt je, d. v. Adriaan San- derse en van Johanna Brasser; Lourus, z< v. Stefanus Verhage en van Adriana Hengst. Ondertrouwd: Johannes Slabber,-31 jaar en Johanna de Pagter, 25 jaar. Getrouwd: Jacomina Boogaard, 33 jaar en Klaas de Boër (te Amsterdam) 31 j. Overleden: Pieter Westerbeke, 79 jaar. VEERE. Over de maand Juli. Geboren Frederik Hendrik, z. van F. H. x Klokke en E. J. L. Umbgrove; Cornelia, d. van P. Wattel. en T. Jakobsen. Ondertrouwd "Matthijs Pieter Vogel, 24 j. en Magdalena Matthysse 22 j. MELISKERKE. Over de maand Juli. Getrouwd: Jan Wisse, 30 j. jm. en Tan netje Boogaard, 29 j. jd. v YERSEKE. Geboren Anthonetta Johanna, d. v. Jan Pieter Duinkerke en Maria Meijaard. Jacoba Digna Geertruida,d. v. Comelis Pieter van Stee en Johanna Neeltje Traas. OverledenMaatje van Hoven, 81 j., wed. van Dingenis Abraham van Oeveren. Jan Kosten, 37 j. echtgenoot van Helena Pieternella Nijssen. IJzendijke nog een extra prys beschikbaar stelde voor hem, die de beste sportpresta tie verrichtte. Deze prys viel ten deel aan J. Mijnheer uit Middelburg, die op vier ver schillende nummers uitkwam en op alle nummers goede rosultaten behaalde. Voorts richtte de burgemeester zich nog tot de organisatoren der wedstrijden en tot de deelnemers. In het bijzonder meendö hy een woord, van dank te moeten richten tot de hoofdorganisatoren, de héeren D, v. d. Hooft en J. de Boer. Hierna dankte de heer, v. d. Hooft, voor zitter en secretaris van het organiseerend comité, tevens wedstrijdleider, den burge meester voor diens medewerking. Ook het muziekgezelschap van. IJzendyke, dat de wedstrijden ^opluisterde, en de vereeniging Gemeentebelang betrok hy in zyn dank. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2