ST/ DSIHEUWS Middelburg. m STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Vlissingen. YRIJWILI NI EGIOEN ID Bioscopen Besluiten, Benoemingen enz. CONCERT OP HET MOLENWATER. Nadat het bestuur van het Middel- burgsch Muziekkoi-ps gisteren aanvankelijk had besloten wegens regenachtig weer het concert uit te stellen, is men daar, toen het drooger werd, op terug gekomen. Het programma, dat uit populaire marschmu- ziek en enkele walsen bestond, werd snel zonder pauze afgewerkt. De belangstelling, die in het begin zeer gering was, werd tijdens het concert grooter. Volgende week zal in verband met de vacantie geen uitvoering op het Molen water plaats vinden. „Excelsior" zal een concert geven op Woensdag 13 Augustus, terwijl het Middelburgsch Muziekkorps weer op Vrijdag 15 Augustus zal spelen. DE VACANTIE SCHOOL. De kinderen, die gisteren met de vacan- tieschool meegingen naar strand en duin, hebben het niet zoo goed met het ifceer getroffen' als zij die Donderdag het uit stapje meemaakten, 's Morgens hield het weer zich tamelijk goed maar 's middags regende het voortdurend, zoodat de terug tocht vervroegd werd en men reeds om vijf uur thuis was. VOORSTELLEN AAN DEN RAAD. Aangaan vaste geldleening. Wegens de financiering van uitbrei dingswerken werd aan de gemeentelyke bedrijven een kapitaal verstrekt van 190.000, en wel voor het gasbedrijf 52.000; waterleidingbedrijf 45.000 en electriciteitsbedrijf 93.000. Voor dit be drag werd nog geen leening op langen termijn gesloten. In verband met de kas- positie der gemeente is het thans nood zakelijk een deel van de vlottende schuld te consolideeren. Burgemeester en wet houders hadden daar m aan verschillende ondernemingen en f: na's gevraagd op gaaf te wil'en doen tegen welke voor waarden een geldleening van 190.000 kan worden verstrekt voor den duur van 25 jaren. De goedkoopste aanbieding was te gen eer rentepercentage van 4 1/16 en een provisie van 1B. en W. stellen nu voor onder bedoelde voorwaarden een on- ('erhandsche geldleening aan te gaan voor den duur van 25 jaren. WIJZIGING BOUWVERORDENING Bij de herbouwplanen van verschillende panden worden moeilijkheden ondervonden ten opzichte van bepalingen der Bouwver ordening. Zoo hebben sommige plannen een grootere bouwdiepte "dan 15 m.; andere niet voldoende open erf; weer andere heb ben niet één hamei, met een vloeropper vlakte van 16 M2 enz In een bespreking tusschen den inspecteur der volksgezond heid, den supervisor voor den wederop bouw en den directeur van gemeentewer ken is de wenschelijkheid gebleken .om afwijkingen van de bepalingen der huidige bouwverordening mogelijk te maken. Waar de bouwverordening reeds aan een herziening wordt onderworpen en de inspecteur van de volksgezondheid deze herziening wenscht te benutten om de bouwverordening geheel te doen aanpas sen aan de meer moderne verordeningen cn haar a.h.w. tot een standaard-verorde ning te maken waarbij de boven ge schetste moeilijkheden grootendeels zullen kunnen worden ondervangen, doch uiter aard nog eenigen trjjl op zich zal moeten laten wachten, stellen B. en W. in over leg met den inspecteur voorroemd voor om in de thans bestaande verordening een artikel op te nemen, waarbij hen uiterlijk tot en met 31 December bevoegdheid wordt verleend om van de verschillende bepa lingen der verordening af te wijken. Waar uiteraard een dergelijke bepaling met de noodige voorzichtigheid behoort te worden toegepast, verklaren B. en W. zich ber.id deze bevoegdheid alleen te zullen toepassen na overleg met den inspecteur, terwijl zij van elke verleende vrijstelling onmiddellijk kennis geven aan den raad. OVERNAME STROOKJES GROND HAVENDIJK. Een aantal bewoners van den Havendijk hebben B. en W. verzocht de bestrating ter plaatse te willen verbeteren. Waar B. en W. verbetering aldaar inderdaad noodzakelijk achten, zijn zij bereid dit verzoek in te willigen. Gebleken is echter dat enkele kleine grondstrookjes vóór de woningen geen eigendom der gemeente zijn, in verband waarmede B. en W. de be treffende eigenaren verzocht hebben af stand van deze grondstrookjes to doen ten behoeve van de gemeente. Alle 8 eigenaars van deze grondstrookjes, d van 0.r tot c.A. groot zyn, hebben zich tot gratis afstand bereid verklaard. B. en W. stellen den raad voor tot overname der strookjes ie besluiten. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 uur n.m. tot 8 uur n.m.: Muts; kinderportemonnaie; kleine sleu tel; mesje; koperen sluitdop van een auto benzinetank; zwarte bont; sleutels aan een kettinkje; textielkaart; spaarboekje; sleu teltje; teekening; sleutel van een rijwiel- slot; oproepingskaart voor inlevering me talen; muts; blauwe ceintuur. Bij vinders: Boodschaptasch, J. Notebaart, Bogard- straat 23; zwart zwempakje in badhand doek, A. Buljs, Oud Arnemuidsche pad 86; blauw wollen vest, R. Minderhoud, Hout- kaai 61; blauw kindertaschje, B. Lampert, Penninghoeksingel 6; kindertaschje, A. Aarnoutse, Achtersingel 67; roode gummi bal, S. Doets, Molenwater 57; taschje met inhoud, M. de Winter, Kinderdijk 58; wa terpas, A. Cosrjn, Lange Giststraat 20; zakdoek waarin een sleuteltje geknoopt, W. Koster, Korendijk 44; gekleurde cein tuur, G. Mandenmaker, Zacharias Jansen- straat 38; blouse, Neufegllse, Schoorsteen- vegerssingel 62; portemonnaie met inhoud, J. Flohil, Vischmarkt 6; koperen gewicht (1 hg.), S. van Aartsen, Spanjaardstraat 17; rood badpak met badhanddoek, I. de Lange, Bleek 27; twee kinderhoedjes, J. Weststraate, Veersche weg 68; vermoede lijk zilveren armbandje, Veersche singel 138; rijbewijsétui, H. D. V. Aartsen, Nieuw- straat 21; blauwe regenjas, C. Janse, Noordweg B 146, St. Laurens; witte kin- ULO-EXAMENS GOES. Geslaagd voor dipl. A.: M. Smallegange, A. W. de Rijk, J. Oudeman, R. J. Nagel- kerke, A. A. Botting, M. M. Boutens, C. J. Damman, H. M. Blok, I. A. Blok, A. J. Moens, M. de Jonge, S. P. Gunst, C. v. d. Berge, I. C. Boes, J. B. M. Dooms, K. L. Korteknie, G. Blaauw. Afgewezen 2. Voor dipl. B.: L Mulder, C. v. Vlaan deren. DE KLEINE KERKSTRAAT. Mej. E. v. L, werd geverbaliseerd omdat zij met haar rijwiel in verboden richting door dc Kleine Kerkstraat reed. HOOGWATER AAN 'T SAS. De zwem tijden aan_'t Sas zijn voor he den: van 9.45 tot 1.45 uur, voor Zondag: van 10.30 tot 2.30 uur, en voor Maandag: van 11,30 tot 3.30 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand Juli 1941 zijn aan het bureau van politie onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven: Een padvindersriem, een zilveren arm band, een bonnenkaart voor zeep, een bril- étui-, een stropdas, e**" kinderschoen, een muts, een zilverbon van 2,50, een snel binder. een koperen gewicht, een wollen vest, 8 portemonnaie's met inhoud, een zilveren horloge, een taschje, een sport kous en borstrok, een kastsleuteltje, 2 zil verbons van 1,2 sleutels, 3 vleesch- kaarten, een metalen broche, een horloge met bandje, een Lipssleutel, 2 boterbon nen, een auto-kruk, 2 regenjassen, een staaf soldeei, een strengetje :J)de, 2 regen kapjes, een sportkous, een kappertje, een snoer bloedkoralen, 2 zilveren vulpotlooden, 2 badpakken, een vulpotlood, een huissleu tel, een damestasch met inhoud, een paar handschoenen, een zonnebril, een ceintuur, een gymnastiekscnoén, een benzinevat, een portefeuille, een kleurenpotlood, een bank biljet van 10, een stukje belegsel voor een jurk, een rijwielpomp, een. armband, een paar sokjes, een zakmesje, een schil dersmesje met een vulpotlood, een hang slot met sleutel, een klinkhamer, en een stukje rose band met een lapje voor een japon. Op hei. politiebureau kan men verdere inlichtingen over deze voorwerpen be komen. derschoen, L. de Nood, Noordweg 115; actentasch met inhoud, H. G. Cujé, Korte Delft 50'drie kinderregenkapjes, een paar korte kousen, een paar sportkousen, een gebreid jasje, Zwemschool Havendijk; da- mesportemonnaie, A. Wielemaker, Korte Geere 5; roode damesportemonnaie, J, J. Krijger, Noordsingel 166; snoertje ko ralen, G. C. Tinbergen, Bagijnhof 38; hee- renportemonnaie met inhoud,W. Meliefste, Segeerssingel 114; schroevendraaier, M. de Nood, Kuiperspoort. 8; gebloemd regen kapje, Joh. Dunes, Turf kade 35; zilveren armband, C, de Vos, Seisslngel 90. N.B. Indien bij één der vinders voorwer pen worden afgehaald, gelieve men hier van terstond kennis te geven aan het bu reau van politie alhier. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 2531 Juli zyn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen M. Sinke, dienstbode, Lange Giststraat 3, van Vlissingen; H. van Empel, zonder Molstraat 1, van 's-Gravenhage; C. E. Sin ke, sorteerster, Achtersingel '45, van Rot terdam; J. M. Hollebrandse, echtgen. en 1 kind, schippersknecht, Korendijk 18, van KrabbendijkeM. Tange, dienstbode, Brak straat 15, van Rotterdam; N. M. Hoen- camp, echtgen. en 1 kind, machinist, Dora- burgsch Schuitvlot 7, van St. Jansteen; mej. C, J. J. Aalbregtse, ambt. Gem. Ar beidsbeurs, Noordsingel 126, van Oostburg; M. Hentenaar geb. Paarlberg, zonder. Dam 19; van Utrecht; F. Löffelmann, dienstbo de, Dam 23, van Amsterdam; C. J. van Dixhoorn, zonder, Vlissingsche straat 28, van Bergen op Zoom; J. H. Spruy en echtgen., hofmeester, Langeviele 20, van Zaandam; H. Rademaker, zonder, Veerscheweg 47, van Deventer; J. Ouwer- kerk en echtgen., zonder, Domburgsch Schuitvlot - 6, van Koudékerke; J. Peene geb. Domisse, zonder, Veersche Singel 59r, van 's Heer Arendskerke; M, Willemse, dienstbode, Nadorstweg 36, van Oostkapel- le. Vertrokken M. P. C. C. van Niel geb. Jensen, zon der, van Seissingel 14, naar Velsen, Ha- gelingerweg 239; H. Mos, fourier capitu- lant, van Korte Noordstraat 42, naar De nekamp, Brinkstraat 12; mej. J. Heringa, zonder, van Park de Griffioen 5, naar Schoorl, Dokterslaantje C 235; J. B. Jans sen, zonder, van Koestraat 1, naar Nijme gen, Pensionaat „Jonkerbosch". A. de Bak ker, en echtgen., werktuigkundige i. d. vliegtuigbouw, van Heerengracht 98, naar Vlissingen, Singelweg 104; D. Kootstra, echtgen. en 1 kind, opperman, van Lam- brechtstraat 14, naar Vlissingen, Noord straat 50; J. Sorgedrager, echtgen. en 2 kinderen, van Bogardstraat 2, naar Vlis singen, Coosje Buskenstraat 33; mej. M. H. Wakkee. zonder, van Klein Vlaanderen 107, naar Groningen, Verl. J. A. Feithstraat 17a,; J. Braan, echtgen. en 2 kinderen, wachtgelder K. M., van Leliestraat 39, naar Vlissingen, Riebesstraat 46; mej. C. van de Bovenkamp, zonder, van Veersche singel 148, naar Brunssum, Prins Hendriklaan 60; M. P. Mulder geb. Van Dijck, zonder, van Sleepersgang 5, naar Eindhoven, Lam- bertusstraat 42; A. P. Hutten, echtgen. en 2 kinderen, instrumentmaker, van Noord weg 82, naar Tilburg, Vazalstraat 32. APOTHEEK. Vanaf hedenavond 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek Van de Garde, Korte Noordstraat. TEMPERATUUR KANAALWATER. De temperatuur van het water is heden 67 graden. Theeservies 12-persoons 11.75 Ontbijtservies 12-persoons 18.75 WITKAM'S GESCHENKENHUIS GOES. GESLOTEN van 12 tot 1 uur (behalve Dinsdag). 's Avonds na 7 u. (Zaterdag 8 u.) DE VLKSINGERS GAAN MET VACANTIE. Volgende week heeft de Vlissingsche be volking vacantie. Op enkele vitale bedrrj- vpn na, zijn dan vrijwel alle zaken gesloten om het personeel na een jaar van hard werken, eenige welverdiende vacantiedagen te bezoi-gen. Velen van hen «maken van deze gelegen heid gebruik om er eens echt „uit" te zijn, hun woonstee te ontvlieden en familie el ders in den lande, die ede door de beper kende bepalingen m>: ,c in Zeeland kun nen komen,* op te zoeken. Reeds vanmorgen vroeg is een ware uit tocht begonnen. Per trein, boot en fiets zijn velen, zwaar beladen met koffers, de x-eis naar him vacantieoord aangevangen, zoodat er in de vroegte al een gezellige drukte heerschte van menschen met blijde opgewekte gezichten, allen natuurlyk met de stille hoop in het hart, dat de weergoden ons de komende dagen gunstig gezind zul len zijn, zoodat ieder na de vacantie, ver kwikt, met vollen moed en bruingebrande gezichten zijn taak weer zal kunnen aan vangen. VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD. Door vertrek uit deze gemeente van de heeren W. de Ruiter en W. J. Castel zijn twee vacatures in den gemeenteraad ont staan. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in hun plaats tot lid van den raad benoemd verklaard de heeren Mr. H. van der Beke Callenfels en M. A. van Pope- ring. DE WERKLOOSHEID. Bij het kantoor van het Gewestelijk Ar beidsbureau alhier staan als werkzoeken den ingeschreven Mannen 1 metselaar, 1 schilder, 3 tim merlieden, 1 stoffeerder, 2 schoenmakers, 1 bankwerker, 3 electriciens, 1 smid, 1 rij wielhersteller,, 3 brood-banketbakkers, 1 kok, 2 slagers, 1 tuinman, 1 reizigers-agen ten, 1 winkelbediende, 6 chauffeurs, 2 kell- ners, 13 loopers, 1 portier, 2 visschers, 9 transportarbeiders, 9 kantoorbedienden, 1 teekenaar, 1 musicus, 8 varensgezellen, w.o. 5 stuurlieden, 1 stoker, 2 matrozen, 74 los se arbeiders. Vrouwen 1 kantoorbediende, 3 huis houdsters, 3 dienstboden, 4 werksters. Totaal 164 ingeschrevenen, waarvan 46 in de werkverschaffing. Vorige week 197 personen. Alzoo een vermindering van 33 werkzoekenden. HOOG WATER. Zondag is het alhier te 11.10 en 23.34 uur hoog water. Maandag te 12.20. APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrijdag is des avonds ep 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. Ockenburg, Badhuisstraat. OPROEP. Er dreigt gevaar. Ernstige gevaren bedreigen Europa. Het bolsjewistische ondier is losgelaten. Zij die reeds zooveel bloed vergoten, die in eigen land het christendom hebben uitgeroeid, die de cultuur vernietigden, het huwelijk tot een aanfluiting maakten, zij waagden den sprong diealleen kon worden on derschept, omdat Duitschland waakzaam was. Er dreigt gevaar. Daarom werden de Duitsche legers aan de Oostgrenzen sa mengetrokken. Daarom sloegen zij toe op het juiste oogenblik, daarom werd op 22 Juni jl. het offensief tegen de bolsjewis tische horden ingezet. Er dreigt gevaar en dat zal niet eerder geweken zijn, voor dat de laatste bolsjewis tische agitator over de kling is gejaagd. Zoolang dit niet is gebeurd zoolang er nog Sovjet-benden zijn die de bevelen op volgen van den tiran Stalin en zijn mede plichtigen, zoolang is het gevaar niet ge weken. zoolang dient Europa allen krach ten in te spannen, om de totale vernieti ging van het communisme te bereiken. Alle krachten moeten worden ingespan nen, zonder uitzondering. Vandaar de vrij willigerslegioenen in alle beschaafde landen, vandaar ons eigen legioen dat wordt ge vormd door duizenden Nederlanders die het gevaar, ook voor eigen land en volk beseffen en begrijpen dat indien alle krach ten moeten worden ingespannen, daartoe ook de beschikbare Nederlandsche krachten behooren en daaromgroeit het legioen van dag tot dag. Alle kraenten inspannen voor het nieuwe Europa, tegen de Sovjet-Unie beteekent bouwen aan de toekomst van ons eigen vaderland. Er dreigt gevaar, dat moet en zal be zworen worden, daarom zetten ook Neder landers zich in, trekken ten stride, vast beraden en moedig. Nederlanders, er dreigt gevaar, alle krachten moeten worden in gespannen ook op uw inzet wordt gere kend, dus doet uw plicht, meldt u aan bij het Koninginnegracht 22, 's Gravenhagen ALHAMBRA-THEATER VLISSINGEN. „Valsch geld". Aan spanning en sensatie ontbreekt het niet in deze Terra film der Ufa, die de verachtelijke praktijken van een valsche muntersbende als onderwerp heeft. Hoewel het zaakje in het begin voor de heeren goed schijnt te marcheeren, loo- pen zij uiteindelijk toch tegen de lamp. Voordat het echter zoover is, hebben zij menig slachtoffer gemaakt, zoowel onder de armen als de rijken en is een groote po litiemacht in het geweer moeten, komen om de sluwe bende te ontmaskeren. S_ annende scènes spelen zich hierbij af, zoodat de aandacht van den bezoeker van het begin tot het einde geboeid blyft. Aan het verhaal ontbreekt echter ook de ro mantische zijde niet, daar er twee liefdes verhoudingen ontstaan, die (natuurlijk!) een gelukkig einde hebben en bovendien de ontdekking van de bende niet weinig in de hand werken. Temidden van een prachtige natuur in het Zwitsersche berglandschap, zetelen de valsche munters in een mooi buitenver blijf. Vandaar trekken zij er op uit naar Italië en Duitschland enz. om zich daar door het uitgeven van valsche bankbiljetten en hierop terugontvangen van wisselgeld, ten koste van taxichauffeur tot professors te verrijken. Als de Duitsche en Zwitsersche politie er de lucht van krijgen is het spoedig ge daan met het rijke leventje van de para sieten der maatschappij. Het net wordt steeds nauwer om hen aangehaald totdat hun arrestatie volgt. Hoe dit alles in zijn werk gaat, zullen wij niet verklappen. Dit moet men zelf gaan zien. SCHOUWBURG-BIOSCOOP* TE MIDDELBURG. Haar privé-secretaris. Alles in deze film draait om een parel snoer, een kostbaar juweel, dat eens den hals een vorstin sierde. De vrouw van een, door een ryke erfenis plotseling vermogend geworden, eenvoudig man koopt dit sieraad op een openbare verkooping voor een groote som geld. Juweclendieven azen op het snoer en we ten het zoo in te richten dat zij bij de eigenaresse in huis komen als geziene gasten. De één geeft zich uit voor een beroemden zenuwarts en de ander voor den zoo juist uit Mexico terugkeerenden neef van den 'echtgenoot. De echte neef verschynt natuurlyk ook ten tooneele en dat geeft verwikkelingen. Hij wordt aan gezien voor den privé-secretaris van me vrouw, maar door de vele moeite, die hij zich geeft om het parelsnoer in zijn bezit te krijgen, gaat men vermoeden, dat hij een geslepen dief is of wel een kleptomaan. De echte dieven worden ontmaskerd en dan kan de charmante gezelschapsdame zich verloven met den flinken neef des huizes. Het is een vroolijke film, die spannende momenten naast dolkomische scènes heeft en vlot gespeeld wordt door bekende artis- ten. Theo Lingens' creatie als juweelendief is kostelijk. Zijn uitgestreken huisknechten- gezicht wordt hier een goed getroffen schijnheilig gelaat van een schruk. Gustav Fröhlich speelt op de hem eigen vlotte "wijze de rol»van privé-secretaris of neef, terwijl Fita Benkhof en Maria Andergast resp. de figuren var een overdreven, door haar plotselinge rijkdom dwaas geworden, vrouw en een rustige gezelschapsdame en tevens lieftallige verloofde goed uitbeelden. ELECTRO-BIOSCOOP, MIDDELBURG. Jacht zonder genade. Een schoten een ree valt. Menschen draven door het nachtelijk bosch. Genade- looze jacht op twee fronten stroopers versus wild, politie versus stroopers. Stroo pers, die in het nauw gedreven zelfs niet voor een moord terugdeinzen. De film is vol van deze tafereelen, die door een ver rassend goede regie tot een der beste Ufa-producten gerekend mag worden. In een der wildryke wouden klinkt het schot van den strooper zoo menigvuldig, dat alles er op wijst, dat hier een georga niseerde bende aan het werk is. Waar bo vendien de houtvester. Kuhnest reeds eer der door een schampschot getroffen werd, besluit zijn chef de hulp der recherche in te roepen, die gecamoufleerd het terrein van den strijd komt verkennen. In deze gespannen sfeer komt Walter Gruber, na IVz jaar wegens stroopen in de gevangenis doorgebracht te hebben, terug. Zyn eerste daad is zijn geweer in het water te wer pen, om niet nog eens in de verleiding te komen. Thuis gekomen vindt hij zijn meisje, Kuhnest's dochter, gehuwd met zijn compagnon. Hoewel het destijds niet bewezen kort worden, wordt Walter nog steeds er van verdacht Kuhnest aange schoten te hebben. Als Kuhnest dan later in het bosch doodgeschoten wordt, rijst direct de verdenking op Walter. Knap re cherchewerk wijst echter den waren dader aan. Bijzonder knap is dit stroopersdrama in deze film verwerkt, waarbij de uitstekende opnamen van het wo.ud met zijn bewoners en de gansche entourage opvalen. Viktor Staal, Ruth Hellberg, Paul We gener en Carl Raddatz vertolken de voor naamste rollen in deze opvallende rolprent. GRAND THEATER GOES. Haremgeheimen. Tusschen de vaders van Abslam en Ha- med, beiden Kaids, bestaat een oude veete. De genoemde jongemannen zijn echter meer Europeesch gaan denken en zy be sluiten tusschen hun stammen een verzoe ning tot stand te brengen. Abslam volgt zijn vader als Kaid op en hy sluit dan vrede met Kaid Amar den vader van zijn vriend Hamed. Als garantie voor den vrede, zal Hamed met Abslams zuster trou wen, zoo stelt de oude Kaid vast, doch Abslam zelf gevoelt niets voor dit huwe- lyk. Hy heeft in Tetoean kennis gemaakt met de schoone zangeres Aixa en is van plan met haar te trouwen. Zijn vader geeft daartoe echter niet zijn toestemming en deze laat Aixa zelfs met met haar oom over de grens zetten. Mannen van Abslams stam vinden de bannelingen, Aixa komt in het paleis van Abslam terecht en ook deze wordt verliefd op haar en koopt haar van haar oom. Aixa blijft, volgens Ooster- sche zede, onkundig van deze transactie, €€N FRISSCHê AD€M is de beste introductie In gezet* y schdp ol caketijk onderhoud! Neem na een borrel oi na hel rooken één klein tabfetja Elke onaangename **adem verdwijnt ais Orïgrneele rakjes 10 cl bij tapverslag. v Metalen doosjes 25 ct Er zijn menschen, die er behagen in scheppen vreugde en welbehagen te ver storen. Zoo kan ik iemand, die iedere feestelijkheid vergalt door, als de pret het hoogtepunt heeft bereikt, aan den katei; van den volgenden dag te herinneren* Voorts was ik lang geleden bevriend met een man, die geen kans zag van zijn jeugd te genieten omdat hij het prettig vond zich zelf steeds te vervolgen met het schrikbeeld van den nog ver verwijderden ouderdom. Ik behoor niet tot de lieden, die niet kunnen genieten of kunnen laten genieten omdat zij overal het vervolg, de toekomst bij sleepen. Niettemin voel ik mij thans toch ver plicht erop te wijzen, dat de zomer-koek, waarvan wij allen terdege smullen, niet eindeloos voortduurt. We merken al aan de kortere avonden, dat het schoonste jaargetijde over zijn hoogtepunt heen is, en dat we over eenigen tijd weer bij den herfst en ver volgens bij den winter zullen belanden. In verband daarmede zullen wij er goed aan doen reeds thans eenige maatregelen te treffen, die helaas nog onafscheidelijk aan het korten der dagen verbonden zijn* Ik bedoel: maatregelen ter verduistering. Reeds nu gebeurt het in vele gezinnen dat men des avonds uitgaat, bij het inval len der duisternis terugkeert, en dan als 't ware door de donkerte overvallen wordt. Men drae.it gedachteloos aan het electrische knopje, met tot gevolg dat het licht brutaal naar buiten uitstraalt, en men zich schuldig maakt aan een gevaar lijke, strafbare overtreding. We zijn in enkele maanden tijds aan de verduisteringsmaatregelen ontgroeid, en we zullen er weer aan moeten wennen. Hoe eerder hoe beter! Vandaar deze ruwe verstoring van uw schoonen zomerdroom; deze kleine opwek king om uw vcrduisteringsplicht te doen. En voor 't overige zij u alle mogelijke warmte en zonneschijn, mitsgaders zomer- vreugde toegewenscht. Te Amsterdam slaagde voor het diploma Boekhandelaar van de bedrrjfscursussen van rte Vereeniging tot bevordering van de be langen des boekhandels, de heer J. P. Lu- teijn te 't Zand, gemeente Koudelcerke. Voor het examen boekhouden M.O. K12 is te Den Haag geslaagd de heer A. Oud- kerk, 's-Heer Arendskerke. WESTKAPELLE. Benoemd tot onderwij zeres aan de openbare lagere school te Elle- woutsdijk, met ingang van 1 Augustus 1941, mej. S. Mulder te Middelburg, no. 1 van de voordracht, thans tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier. Te Rotterdam slaagde voor het hoofd- acte-examen de heer P. Zwartelé, St. Jan steen en voor het. gedeelte A: rnej. C. Kraal, Middelburg en de heer V. H. Mar tens, Hansweert. Voor het examen Fransche M.O. A slaag de te Utrecht mej. F. J. Vos tc Kats. Te Middelburg slaagde voor het Mer- curius-examen Engelsche Handelscorres pondentie de heer P. L. Willemsen t$ Yerseke. Geslaagd voor „Organisatie en Techniek van den Handel", onderdeel van de „Ac- countancy-studie", de heer C. O. Dobbelaar te Vlissingen. De Amerikaansche hulp aan de* Sovjet-Unie. De Amerikaansche minister van binnen- landsche zaken, Ickes, heeft in zijn kwali teit van coördinator voor de petroleum be kend gemaakt, dat hij 10.000 stalen vaten voor benzinetransport naar de Sovjet-Unie prioriteit heeft aangevraagd. De leveranties zullen geschieden met vrachtschepen der Sovjets. Ickes verklaarde, volgens de Associated Press, dat de Sovjet-Unie het gebruik van. Amerikaansche tankschepen heeft voorge steld voor het transport van benzine over den Stillen Oceaan. En daarmede is er weer een nieuwe veete tusschen beide stammen ontstaan, die op den duur tot een bloedige ontknooping moet leiden. In deze belangwekkende geschiedenis doen zich nog meer verwikkelingen voor; eer het verrassende einde er is, doch even zeer als door den aantrekkelijken inhoud wordt men geboeid door de geheele Ooster- sche omgeving. Vooral de hoofdpersoon, de beroemde zangeres Imperio Argentina, geeft in deze film zeer knap spel te zien, tex-wijl men bovendien van haar schoonen zang geniet* Een film met bijzondere kwaliteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2