STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Vlissingen. Sport Kerk- en Schoolnieuws Marktberichten Hoe controleer ik mijn electriciteitsmeter? Besluiten, Benoemingen enz. m @11 @@[110JII'5 YRIJWI EGIOEN D DENK OM DE MELK KAARTEN. Gisteren moesten de ingezetenen, wier naam met A, B of C begint zich aan het distributiekantoor melden tot het in ont vangst nemen van melkkaarten voor kin deren, die op 1 Februari jL nog geen 4 jaar waren of voor kinderen, die op dien datum nog geen 14 jaar waren. Het is ge bleken, dat verschillende personen ten on rechte denken, dat ook voor oudere kinde ren en volwassenen extra kaarten worden verstrekt. Het komt de leiding van dienst voor, dat er veel meer personen hadden kunnen komen, die wel in de termen vallen voor deze kaarten. Men verzoekt ons er nog eens met klem op te wijzen, dat na 2 Augustus deze melkkaarten onder geen beding meer mo gen worden afgegeven. Men raadplege de publicatie terzake in ons nummer van Zaterdag en ga op den aangewezen dag er heen. BENZINE, HOUTGAS, LICHTGAS Zaterdagmidag stonden aan het station te Middelburg drie oussen van de Stoom tram My. „Walcheren" naast elkaar. Ieder der bussen had een eigen aanzien. Ten eer ste stond er een bus die nog op benzine rijdt. Dan was er de bus, die houtgas als brandstof gebruikt en die met zyn hooge, achter de bus aanrijdende „kachel" reeds een bekende op de wegen is. Tusschen deze twee bussen in stond nog een derde bus, die op lichtgas rijdt. In een laag aanhang- wagentje bevindt zich een vijftal cylinders met samengeperst lichtgas, geléverd door de Mij. de Schelde to Vlissingen. Ook deze wijze van voorbewegen voldoet uitstekend. Ten behoeve der stichting Kindcrzorg te Middelburg is alhier een bedrag van ruim 20 ingezameld gedurende het tweede kwartaal van dit jaar. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 1824 Juli zyn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: A. C. ter Weer, zonder, Dam 75, van Tiel; A. H. van Olm geb.. Leibbrand, zonder, Korte Geere 6, van Amersfoort: C. Buys, dienstbode, Dam 57, van O. en W. Souburg; Annie van de Gies- sen, zonder, Hoogstraat 16, van St. Amandsberg (België)A. M. P. Flipse, verpleegster, Nieuwstraat 13, van Tilburg; M. A. Buijs, hulp in de huishouding, Veer- sche weg 41, van Vlissingen: W. Goverse en echtgen., spoorwerker, Oude Werfstraat 19, van Koudekerke; W. Fontijne, stuur mansleerling, Rouaansche kaai 9, van Am sterdam; M. C. Weterings, hulp in de huis houding, Seissingel 12, van St. Laurens; J. F. M. Marinissen geb. Schot en 1 kind, zonder, Zandstraat 7, van Koudekerke; W. L. Schut, echtgen. en 3 kinderen, los werk man, Woonmagen K 213, van O. en W. Sou burg. Vertrokken: W. J. J. van Sluijs, kinderjuffrouw, van Spanjaardstraat 32, naar Berkel en Rodertfs (Z.H.) p.a. ds. J. A. Vink; J. P. Geldof en echtgen. timmer man, van Oude Veersche weg 15, naar O. en W. Souburg, Groote Abeele 36; F. van Aartscn, huishoudster, van Singelstraat 7, naar Koudekerke, Breestraat E 48; D. Rie- mens, zonder, van Veersche weg 124, naar Zaamslag, Plein West A 3; J. Versluijs, dienstbode, van Houtkaai 9, naar Apel doorn, Loolaan 54; C. Weeda, koopman, Noordpoortstraat 1, naar Apeldoorn, Beek bergen, Hietvelderweg 13; mej. Ch. A. Loodewyk, zonder, van Noordweg 93, naar Harderwijk, Leuvenumsche weg 91; W. Jobse geb. Verhage en 2 kindeven van Gravenstraat 84, naar Vlissingen Hobein- strat 29 F. Meliefste, zonder, van Seissin gel 6a, naar Serooskerke (W.) A231 R. van Seemis, leeraar handelswetenschappen, van Brakstraat 39 naar Amsterdam, Deur- loostraat 681; G. Olivatte, dienstbode, van Gravenstraat 94, naar Tilburg, Heuvel straat 10 A. Renders, dekknecht, van Seisw. 252, naar O. en W. Souburg, Burgt- straat 38 C. Hage, hulp in de huishouding, van St. Janstraat 44, naar St. Annaland, Tuindorp 333 A. Joosse, groentehandelaar van Nadorstweg 8, naar St. Laurens, van Citterstraat A 57 L. J. Schipper, echtgen. en 1 kind, controleur electrische tram van Hoogstraat 9, naar Vlissingen, Kasteelstr. 106 T. Wisse geb. Boone zonder, van Kal vermarkt 3, naar Oostburg, Brouwerij straat 42 EEN TEGENVALLER. Alles was gereed om heden de eerste tocht van de Vacantieschool te doen plaats hebben en toen gisterenavond het weer goed was opgeknapt, had men hoop, dat de natuur zou medewerken. Hedenmorgen echter maakte de regen het onmogeiyk het plan te laten doorgaan. De vlag op den L' .gen Jan deed daarvan mede deling aan geleidsters, geleiders en kin deren. Men hoopt nu morgen den tocht te kun nen maken, want het »s de bedoeling als het Dinsdags niet kan, 's Woensdags te gaan en is het Donderdags niet mogelijk Vrydags den tocht te maken. Deze week is er dus reeds kans op twee dagen ach ter elkaar nml. Woensdag en Donderdag. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was heden 70 gr. HOOG WATER AAN T SAS. De zwemuren zijn voor heden van 6.30 tot 10.30 uur en voor morgen van 7 tot 11 uur. SCHOOLRAAD. In de Mededeelingen van den School raad wordt medegedeeld, dat het in de bedoeling van het groot-comité van chris- teiyke schoolcongressen lig op 30 en 31 October te Utrecht een christelyk school- congres te houden. Voor de onderwyzers zijn op de grosiyst als eersten geplaatst Dr. S. O. Los te 's-Gravcnhage, J. Schou ten te Rotterdam en W. 't Hooft te Goes. DE BOUW VAN DE NIEUWE VISCHMIJN. De eerste dakspant geplaatst. De bouw van de nieuwe vischmrjn aan het De Ruyterplein vordert goed. Met 14 man wordt er geregeld aan doorgewerkt, zoodat, wanneer de materialenvoorziening niet stagneert, wellicht over 2 maanden het getouw gereed zal kunnen zijn. Vandaag was het een bijzondere dag. De eerste dakspant werd geplaatst Aan deze handeling die bö de tot standkoming van een bouwwerk meestal niet onopge merkt pleegt te gaan, is ook hier aan dacht geschonken. Zeer zeker was het een belangrijk oogenblik in de geschiedenis van den Vlissingachen vischmijn. In tegenwoordigheid van den wethouder van sociale zaken, den directeur van ge meentewerken, den' directeur van sociale zaken en den aannemer werd hedenmorgen te half tien dan ook, zooals gebruikelijk, de vlag op het bouwwerk geplaatst. HOOGWATER. Morgen is het alhier te 6,55 en 19,19 uur hoogwater. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoogwater. BADHUIS AAN DE BONEDI.IKESTRAAT Gedurende de week van 21 tot 26 Juli werden in het badhuis 793 baden genomen en wel 585 door heeren, 131 door dames en 77 door kinderen WATERPOLOTOURNOOI TE TERNEUZEN. De zeehond boekt mooie successen. Zaterdagmiddag organiseerde de Zwem en Poloclub „De Schelde" te Terneuzen een waterpolotournooi, waaraan deelgenomen werd door: 2 zeventallen van de S. Z. P. C. „De Bruinvisch" te Sas van Gent. 2 van de Axelsche Zwemclub te Axel. 2 van de Terneuzensche Zwem- en Poloclub te Terneuzen. 2 van de Zwem- en Poloclub „De Schelde" -te Terneuzen. 1 van de Zwemver. „Scheldestroom" te Bi*eskens. 1 van den Zwem- en Poloclub „De Zeehond" te Vlissingen. Het tournooi was gesplitst in een A- klasse voor de le zeventallen en een B-. klasse voor de 2e zeventallen. De grootste verrassing was wel de over winning van de „De Zeehond", die voor den derden keer kans zag beslag te leggen op den fraaien wisselbeker. Dit succes is nog des te fraaier doordat de reisverbindin- gen van dien aard waren, dat de spelers van deze vereeniging den afstand Breskens Terneuzen (ca. 40 KM.) per fiets moes ten afleggen en toen nog zooveel kracht in de beenen hadden om op den eersten prys beslag te leggen. De uitslagen waren: A-tournooi: A.Z.C. IDe Bruinvisch I 1 —4; T.Z. P.C. I—De Zeehond I 2—7; De Schelde IScheldestroom I 50; De Bruinvisch II)e Schelde I 4—3; De Zee hond IDe Bruinvisch I 70. le prys De Zeehond; 2e prijs De Bruin visch; 3e prijs De Schelde. B-tournooi: A.Z.C. H—T.Z. P.C. II 20; De Schelde IIDe Bruinvisch II 32; T.Z. P.C. IIDe Bruinvisch II 0—3; A.Z.C. II—De Schelde II 1—2. le pi'ijs De Schelde II: 2e prijs A.Z.C. II; 3e prys De Bruinvisch II. De leiding der wedstrijden was in han den van dc heeren M. L. Remery en W. Lammens uit Sas van Gent, L. v. Oppen uit Terneuzen en P. D. Weijermans uit Vlissingen. Na afloop reikte de heer Acke, secretaris van de ontvangende vereeniging, in het bad de prijzen uit, terwyl de heer Remery na mens alle deelnemende vereenigingen be dankte voor de goede organisatie en daar bij wees op de prettige verstandhouding der spelers tijdens het tournooi. De Zeehonden bestegen daarop weer hun stalen ros, nu samen met hun sportieve overwonnenen, de Bruinvisschen. Deze hee ren zouden gaarne den volgenden dag re vanche nemen voor hun nederlaag en daar om werden de Vlissingsche jongens uit- genoodigd mee naar Sas van Gent te gaan en daar te overnachten, wat direct" onthaal vond. De slaap heeft de gastheeren meer goed gedaan dan de gasten, want het gelukte hun laatstgenoemden in een fraaien wed- stryd een 3—2 nederlaag toe te brengen. De heer Remery was scheidsrechter. Een gelijk spel had de verhouding beter weerge geven. Nog steeds was „De Zeehond" niet uitge speeld. Thans ging het op Breskens aan en natuurlyk was ook deze tocht per fiets vol bracht, ware de regen geen spelbreker ge worden. Zeer teleurgesteld stapte men nu in het treintje. Men kwam frisch als een hoentje in Breskens aan, waar tot slot on der leiding van den heer Weijermans nog een wedstrijd gespeeld werd tegen het le zevental van „Scheldestroom". Deze party bracht een klinkende 50 overwinning voor de Vlissingers. Een waardig slot dus van een vermoeiend weekend. Gezien de geringe gelegenheid van „De Zeehond" om tegen een andere vereeniging een oefenwedstrijd te spelen, zyn deze suc cessen buitengewoon mooi te noemen. Het is te betreuren, dat deze vereeniging door de minder goede verbindingen niet kan deelnemen aan de waterpolo-competitie van den Zeeuwschen Zwemkring, welke daar door ongetwijfeld nog interessanter zou worden. U.L.O.-EXAMENS GOES. Geslaagd voor diploma A: J. J. Min naar, A. J. Oom, A. Ossewaarde, M. v. Liere, J. Koert, W. J. v. Liere, P. E. Lin- denbergh, M. E. de Lint, E. M. Puijpe, C. P. Pauli, P. A. Kroon, J. D. P. Schieman, P. L. Willemsen en A. de Zeeuw. Afgewezen twee. Voor diploma B: S. Wisse, J. Meeuse, D. C. Jonkheer en G. J. Hollestelle. Ned. Herv. Kerk. Ds. A. Oskamp, Ned. Herv. predikant te Leeuwarden, voorheen hulpprediker te We- meldinge, ontving toezegging van beroep naar Vclp. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Poortvliet (toez.) J. H. Cirkel te Leerbroek. ALG. SYNODE DER NED. HERV. KERK. 10e zitting. Den heer Brouwer werd verzocht de aan bevelingscirculaire van de Generale kas op te stellen. Namens de comm. van nieuwe wetsvoor stellen rapporteerde ds. Boonstra over een voorstel van de class, vergadering van De venter, om art. 5 regl. kerkvisitatie aldus te wyzigen, dat de kerkeraden verplicht zouden worden de schriffelyke tabellen voor de kerkvisitatie in duplo op te stellen, waardoor een exemplaar in 't archief kon bewaard blyven. De comm. oordeelde, dat in art. 6 van genoemd reglement de zaak voldoende geregeld is. Besloten werd dc wyziging niet aan te nemen. Besloten werd de besturen boven de kerkeraden aan te schryven met de naleving van art. 6 ernst te maken. Namens de comm. ad hoe las dezelfde een concept-besluit voor in Verband met een verzoek van het prov. kerkbestuur van Noord-Holland, om herziening van een be sluit genomen door de synodus contracta voorzoover den legger betreft. Met dank aan de comm. werd dit concept-besluit aan vaard. Namens de comm. voor de nieuwe wets voorstellen rapporteerde dezelfde over een voorstel varj het class, bestuur van Leeuwarden, om art. 18 regl. godsdienst- onderwys adus te wyzigen, dat een candi- daat-godsdlenstonderwyzer na afgewezen te zyn weer tot een vernieuwd examen toe gelaten kan worden na een termyn van ten minste 3 maanden en ten hoogste 1 jaar. De comm. achtte een groot nadeel van dit voorstel dat door de verkorting van dezen termijn de candidaten in de verzoeking zouden komen minder ernst te maken met de voorbereiding voor dit examen. Boven dien paste deze structuur niet in dit regle ment waar telkens van termijnen van volle jaren gesproken wordt. Daarom stelde ze verwerping voor. De vergadering sloot zich hierby aan. Namens de comm. ad hoe bracht ds. Karres rapport uit over de afschriften en staten van kosten. Met dank werd dit rap port aanvaard. Nadat de vergadering in verband met den nood van den tijd gehandeld had over verschillende onderwerpen, werd de zitting door den president gesloten en de verga- deidng verdaagd tot Maandagmorgen 11 uur. Elfde zitting. De president opende Maandag de verga dering, las Psalm 33 en ging voor in gebed. De agenda werd aangevuld. De zitting was den geheelen dag gewijd aan de bespreking van de verslagen der schriftelijke en per soonlijke kerkvisitatie, die getuigenis gaven van veel leed maar ook van veel licht, dat in de kerk gevonden werd. Naast teleur stellende verschijnselen viel verblydend op de groeiende belangstelling der jeugd der gemeente. Deze kwam tot uiting in een klimmend aantal catechisanten, stygend kerkbezoek onder de jeugd en een toene mend kerkelijk vereenigingsleven. Bij deze bespreking kwam duideiyk uit hoezeer de arbeid der kerkvisitatoren op prijs werd gesteld en hoe belangrijk hun werk onder Gods zegen voor de kerk kan zijn. Het rapport over de schriftelijke kerk visitatie werd namens de commissie gele zen door ds. Hoekstra. Dat over de per soonlijke kerkvisitatie zal met inachtneming van de ter vergadering gemaakte opmer kingen opgesteld worden door dr. Tetlaar. Met groote belangstelling werd geluisterd naar het mondeling verslag door een der leden over de nieuwe inwijding der hulp kerk te Arnhem-Zuid, die in Januari van dit jaar geheel verwoest werd door brand, maar in hechtere gedaante in zoo korten tyd herrees. Aande activiteit der kerkvoog den werd hulde gebracht. Wegens het houden van een synodus con tracta sloot de president de zitting en ver daagde de vergadering tot hedenmorgen tien uur. MIDDELBURG, 28 Juli. Veiling. Poste lein/ 827, zuring 2, augurken 327, Wa gen aar sboonen 18, suikerboonen 9, stok- snyboonen 22, stamsnyboonen 1922, stokprincessenboonen 22, stamprincessen- boonen 19, tuinboonen 7, andijvie 514, waspeen 610, savoye kool 613, spits kool 6, roode kool 67, alles per 100 kg. Peen 67, rapen 67,50. kroten 913, uien (sjalotten) 67,50, selderie 814,50, rabarber 47, radijs 5,50, rammenas 4,50 7, alles per 100 bos Peterselie 4362 per chip; Bloemkool 611; kropsla 24, komkommers 413, alles per 100 stuks. Fruit: Meloenen 2545 ct., perziken 1 13, madeleinen 841, Westfriesperen 18 20, alles per stuk. Frambozen 4050 c., roode bessen 22,5, kruisbessen 16, alles per kg. Aardappelenaanvoer 75.000 kg. Groote 5,50, kleine 2,50, beide per 100 kg. Veilingsvereenlging „Kapclle-Biezellnge en omgeving" Marktberichten van de veiling van 28 JulL Meikersen 40; Eierkrieken 40; Markiezen 40; Dubbele Eierkrieken 40; Morellen 40; Krieken 40; Abesse de Mouland 40; Vleeschkersen 40; Br. Blanche 40; Zwarte Kersen 40; Waterlookersen 40; Varikse Zwarte 40; Kierken 40; Brussl. Bruine 40; Afwykende kersen 40; Frambozen 48-50; Rode Bessen 18-22-50; Kruisbessen 1216; Oranjepruimen 3357; Early Laxton 48- 84; Tollenaarspruim 26-32; Madeleinen 18- 51; Early Victoria 15-35; Kroetappels 8- 18; Blauwe Druiven 124; Uubb. pr. zonder draad 22; Rentegevers 22; Stamsny bonen 22; Gele Bonen 16-18; Tomaten 15-22; Augurken 10-17, alles per kg.; Kropsla 3.60-6.40 per krop; Bospeeën 7, Kroten 8-10 per bos; Uien 8-9 per kg.; Komkom mers 5-11, Kasperziken 6-16, Kasprulmen 4.60-8.10 per stuk. Men meldt ons van officieelc zijde In verband met de verscherpte rantsoe neering van electriciteit, is het voor de verbruikers van veel belang, dat zy regel matig door het aflezen van den stand van den electriciteitsmeter hun verbruik con troleeren. Zij kunnen dan zelf vaststellen, of zij inderdaad voldoende op hun electrici- teitsverbruik bezuinigen en hun plicht in dit opzicht dus vervullen. Aldus kunnen z\j zich met zekerheid vrijwaren tegen de sancties, die by het overschrijden van het toegestane electriciteltsverbruik worden toegepast. Hoe wordt nu de stand van een electri citeitsmeter afgelezen en daaruit het ver bruik bepaald? Het eenvoudigste model electriciteitsme ter heeft één cijfertelwerk, dat het ver bruik in kilowatten, en wel meestal tot in tienden kilowatturen nauwkeurig, aangeeft. De scheiding tusschen de cijfers, die de heele kilowatturen aangeven en die, welke tienden kilowatturen registreeren, wordt veelal gemarkeerd door een komma en bovendien door een afwijkende kleur van het vakje, waarin het laatste cyfer staat (zie fig- 1). FlG.f Het telwerk van fig. 1 geeft een ver bruik van 361,3 kilowatturen aan. Wees het telwerk b(j de vorige aflezing bijv. 320,1 kilowatturen aan, dan is het verbruik over de periode tusschen beide aflezingen dus 361,3 320,1 41,2 kilowatturen ge weest. Bij een deel der verbruikers zijn In ver band met het tarief, waartegen de stroom- levering plaats vindt, electriciteltsmeters opgesteld, die 2 cijfertelwerken bezitten, omdat de stroom tegen twee prijzen wordt geleverd, bijv. tegen een lagen prys in de nachturen en een hoogeren prijs gedurende de overige uren van het etmaal. Elk der beide cyfertelwerken is dan op dezelfde manier ingericht als het zoojuist beschre ven cijfertelwerk van een eenvoudigen electriciteitsmeter. Voorbeelden van derge lijke telwerken zyn in de figuren 2 en 3 aangegeven, en wel in fig. 2 voor telwer ken, die boven elkaar zijn geplaatst en in figr. 3 voor telwerken, die naast elkaar z\jn geplaatst. De heer Joh. Dage vos te Kloetinge is tot kantonnier bij den Rijkswaterstaat met standplaats Wemeldinge benoemd. Met ingang van 1 Augustus a.s. zyn benoemd tot reizend ambtenaar bij den distribuliedienst kring Oostburg, voor de groep Groede, Nieuwvliet, Zuidzande: de heer M. J. Heinsdyk te Schoondyke (lei der) en mej. M. Cornelis te Nieuwvliet (tweede ambtenares). Met ingang van 1 Augustus a.s. zijn benoemd tot reizend ambtenaar by den distributiedienst kring Oostburg, voor de groep Breskens, Hoofdplaat, Schoondijke: de heer A. J. van Lare te Schoondijke (lei der) en de heer J. Lijk te Breskens (twee de ambtenaar). Voor het eindexamen van de M.T.S. te Heerlen, (afdeeling electrotechniek) is ge slaagd de heer B. J. Blondeel, Eede en voor de afdeeling chemische techniek de heer R. C. J. Goosen, Heinkenszand. Als vierde leerkracht Is met ingang van 1 Augustus aan de St. Isodorusschool te Lewedorp benoemd de heer J. A. Vermeu len, thans kweekeling met akte aan de R.K. Jongens Muloschool te Oosterhout (N.-Br.). Geslaagd voor het Mercurlus-diploma en het diploma van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen in de Nederlandsche Handelscc-respondentie de heer L. J. den Hollande 'e Middelburg. De raad van de gemeente Kattendijke benoemde hedenmorgen den heer P. de Hullu te Oostburg tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Kattendyke. ACHT-ZEVEN-ZES-DUBBEL-NUL. Er zyn getallen die van buitengewoon groote beteekenis zijn. Er zyn getallen die men zich in het geheugen moet pren ten. Er zyn getallen die men niet mag vergeten. Acht-zeven-zes-dubbel nul (87600) is zoo'n getal. Het is het gironummer van de Neder landsche ambulance van het vrijwilligers legioen Nederland. Stort uw bijdrage voor de Nederland sche ambulance op girorekening no. 87600 acht-zeven-zes-dubbel nul Voor de Nederlandsche ambulance, die naar Oost-europa zal vertrekken, kwam op het eerste bericht in de bladen reeds da- delyk 6000,aan giften binnen, welk bedrag spoedig tot 10.000,opliep. Gisteren stelde mr. M. M. Rost van Tonningen, president van de Neder landsche Bank, namens deze 25.000 ter beschikking der ambulance. Dit mooie bedrag is tevens bedoeld als voorbeeld ter navolging voor anderen. Er zijn tonnen gouds noodig en in kringen, die druk bezig zyn met de voorbereiding der uitzending, rekent men op minstens even veel medewerking als in de dagen van den eersten Finschen vrijheidsoorlog eind 1939. Veilingsvereenlging Zuid-Beveland. GOES, 28 Juli. Andy'vie 12, Augurken 226. Dubb. prlncesseboonen 22, Wa- j.enaarsboonen 72, Groene boonen 18, Gele boonen 811, Stoksnyboonen 22, Stamsnijboonen 22, Tomaten 1122, Roo de kool 5,60—7, Sjalotten 10. Alles per 100 kg. Meloenen 2859, Bloemkool 4 11, Kropsla 6.509, Komkommers 5.50 31. Alles per 100 stuks. Wortelen 7. Ram menas 37,50, Kroten 1213. Uien 6.50 7. Alles per 100 bos. LAAS TARICT H006 TARtCP FK5. 2 südiBggLT I @@jjgjHT FIG.3 Indien de telwerken zyn aangeduid met „Laag Tarief (LT)" en „Hoog Tarief (HT)", dan wordt op het eene telwerk het verbruik volgens het lage tarief en op het andere dat volgens het hooge tarief gere gistreerd. Men moet beide telwerken af lezen en op den stand van elk der belde telwerken den stand bij de vorige aflezing in mindering brengen. Zoo vindt men dan het verbruik volgen3 het lage tarief en het verbruik volgens het hooge tarief; de som van beide verbruiken is het totale verbruik, waarop het aankomt. Er zyn ook gevallen, waarin stroom vol gens twee tarieven wordt geleverd, en waarbij het eene cijfertelwerk het totale verbruik registreert en het andere byv. het verbruik tegen het lage (nacht)tarief. De telwerken van zoo'n meter zyn bijv. Inge richt als in fig. 4 is aangegeven. Het is duidelijk, dat men dan voor het contro leeren van zijn verbruik slechts don stand van het telwerk voor het totale verbruik behoeft af te lezen en dat men dus den stand van het andere telwerk bulten be schouwing kan laten. F10. Men vergewlsse er zich dus zeer goed van, of men een electriciteitsmeter heeft, waarby het verbruik volgens elk der beide tarieve* afzonderlijk wordt geregistreerd, dan wel een electriciteitsmeter, waarvan een der beide telwerken het totale ver bruik registreert. In bijzondere gevallen worden ook wel eens electriciteltsmeters met drie telwer ken toegepast, omdat de electriciteit tegen drie stroompryzen wordt geleverd. Het is duidelyk, dat dan voor de drie telwerken dezelfde gedragslijn moet worden gevolgd als hierboven voor twee telwerken is om schreven. OPROEP. Vrouwen van Nederland. Herhaaldelijk hebt u deze oproepen ge hoord en gelezen. Het werd u angstig en moede, omdat deze oproepen gericht wer den tot hen. die uw mannen, verloofden en uw zoons zijn. In gedachten hoort u het bulderen van het geschut, het ratelen der machinege weren. Begrijpelijk is uw angst. Maar, vrouwen van Nederland, bedenkt, dat er veel ernstiger gevaren dreigen, die ge keerd moeten worden, waartegen moeders, kinderen, waartegen ook u bescherming behoeft. Vrouwen van Nederland, bedenkt, dat op uw mannen, verloofden en zoons de heilige plicht rust. Christendom, bescha ving en cultuur te verdedigen, bedenkt wat er van uw kinderen, ons vaderland zou worden, indien er geen mannen wa ren, die moedig en onversaagd zich in den strijd zouden werpen om het bolsjewisti sche monster te "ernietigen. Door alle eeuwen heen stonden fiere Nederlandsche vrouwen hun mannen, verloofden en zoons af, wanneer het vaderland in gevaar was, wanneer onze heiligste goederen be dreigd werden. Door alle eeuwen hebben Nederlandsche vrouwen bewezen, een waardig deel te zijn van een moedig volk, dat zichzelf wist te handhaven, dat een geschiedenis bouwde, waarop wy nu nog met trots kunnen terugzien. Vrouwen van Nederland, er wordt een beroep gedaan op uw mannen, verloofden en zoons. Dezen hebben den oproep gehoord. Zij kennen hun plicht. Zy weten, dat de stryd hard zal zyn, beseffen, wat het voor u is te moeten achterblyven, maarals goede vaderlanders weten zy zich uw bescher mers en wenschen zij zich te scharen in do gelederen van hen, die op de bres staan voor een gelukkige toekomst van het nieuwe Europa. Vrouwen van Nederland, het is de plicht die uw mannen, verloofden en zoons roept. Het is uw plicht hen daarbij moreel te steunen. Zorgt er voor, dat zij zich aan melden bij het Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. OP HET VOETBALVELD OVERLEDEN. Tydens het op het oude Feijenoordsport- terrein gehouden promotiewedstrijd S.V.W. De Hollandiaan is de 37-jarige voetballer P. van Roest van de vereeniging De Hol landiaan, wonende te Vlaardlngen, plotse ling onwel geworden en vlak voor de rust, toen hy een bal trachtte weg te werken in elkaar gezakt. Een spoedig ontboden ge neesheer kon slechts den dood constatee- ren. In verband hiermede werd de wed strijd voor de rest afgelast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2