het doornigs Pad De Raad van Yerseke vergaderde. Loketten vanaf f 5.— per jaar. Een afschuwelijk boek. Aaieraag 26' Juli iJti Derde Blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Moiies voor gunstiger oorlogsschaderegeling en verstrekking van extra-broodrantsoenen voor de vlsscherij. De verlenging van den diensttijd, in Amerika. Uit Washington meldt het D.N.B.: De Amerikaansche minister van oorlog heeft Donderdag de militaire senaatscommissie een wetsontwerp doen toekomen betreffen de de verlenging van den diensttijd. Vol gens dit ontwerp zal, naar „Associated Press" meldt, het congres vaststellen, dat „het nationale belang en welzijn der Ver. Staten door den internationalen toestand ernstig in gevaar wordt gebracht". Er be staat een nationale noodtoestand, waarbij de president gemachtigd is landstrijdkrach ten te'gebruiken voor de nationale verde diging. Het wetsontwerp maakt echter geen melding van een opheffing der huidige bepalingen volgens 'welke het uitzenden van nationale gardetroepen en actief die nenden naar gebiedeD buiten het Westelijk halfrond verboden is. Brltsche leening In de Ver. Staten goedgekeurd. Volgens den Londenschen berichten dienst heeft het Lagerhuis gisteren de wet aangenomen, die een Britsche leening in de Vereenigde Staten ten bedrage van om streeks 106 millioen pond mogelijk maakt. Dit wetsontwerp gaat thans voor verdere behandeling naar het Hoogerhuis. Engeland en Spanje. De minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft Donderdag het Lagerhuis ver rast met een scherpe verklaring tegen Spanje. Eden verklaarde, dat Engeland zich gedwongen ziet zgn politiek jegens Spanje te wijzigen. De Engelsche regeering zal zijn toekomstige politiek van hulpver leening aan Spanje laten afhangen van de buitenlandsche politieke houding van Spanje. Extra levensmiddelen voor de visscherij. De heer KOPPE wijst er op dat de extra toewijzingen brood, enz. voor schippers vervallen schijnen te zijn. Geen landarbei der zal echter meer behoefte aan extrarant soenen hebben dan de pannenmenschen. Spreker heeft vertrouwen in het gemeen tebestuur, doch stelt een uitspraak van den raad voor, om kracht bij te zetten. De heer BOM sluit zich hierbij volkomen aan en wijst nog op het ongeregelde van dit werk. De VOORZ. antwoordt dat de gemaakte opmerkingen volkomen juist zijn. Het ge meentebestuur heeft er reeds veel aan ge daan, maar het duurt vreeselijk lang, eer er een beslissing komt. Hierop wordt een motie-Koppe aange nomen, waarin éénstemmig en krachtig wordt aangedrongen om, gelet op den zeer zwaren arbeid inzake de visscherijen op de Zeeuwsche stroomen, speciaal thans in de oestercultuur en wat daarmede ver band houdt, een direct ingaande toewijzing van extra-broodrantsoenen, enz. voor de betrokkenen beschikbaar te stellen, aange zien zulks dringend noodzakelijk is en geen verder uitstel gedoogt „Dultschland moet vernietigd worden." EEN VOORSTEL TOT MASSA STERILISATIE. Onder den titel van „Duitschland moet vernietigd worden" is onlangs, naar het D.N.B. uit Berlijn meldt, in Amerika een opzienbarend boek verschenen, dat een af schuwelijk plan omtrent de uitroeiing van het Duitsche volk en de volledige verdee ling van het Duitsche grondgebied onthult en propageert in tal van bijzonderheden. De schrijver van dit document is de Jood Theo Kaufmann, de president van de Amerikaansche liga voor den vrede, the American Federation of peace. Kaufmann is de nauwste medewerker van den New Yorkschen Jood Samuel Rosemenman, die zooals men weet den tegenwoordigen president der Ver. Staten, Roosevelt ver trouwelijk met raad en daad ter zijde staat bij het op schrift stellen van zijn redevoe ringen. In Joodsch-litteraire kringen is het een open geheim men pocht zelfs op het feit, dat Roosevelt de voornaamste stellingen van dit boek inspireert, en de belangrijkste deelen persoonlijk gedicteerd heeft. Wat Roosevelt hier onthult als zijn ware poli tieke doelstellingen, wordt naar voren ge bracht als de, in den zin van de vrijheid en rechtvaardigheid noodzakelijke radicale oplossing der Europeesche problemen. Wat binnen het kader der uiteenzettingen in het boek als stelling gepropageerd wordt is van een blinde haat en door een wil tot vernietigen bezeten. Het Joodsch-Amerikaansche oorlogsdoel is volgens dit program „volledige uit roeiing van het Duitsche volk". Een mas sale executie van 80 millioen menschen vindt de Jood Kaufmann „onpractisch". Vandaar, dat het volgende concrete ver nietigingsprogram wordt ontwikkeld 1. Het Duitsche leger wordt gevangen genomen en gesteriliseerd, terwijl de manschappen over werkkampen verdeeld worden voor den opbouw in de Europeesche landen. Met behulp van 20.000 geneeshee- ren is het mogelijk de sterilisatie van het Duitsche leger binnen één maand ten uit voer te leggen. 2. De Duitsche bevolking en wel te we ten mannen beneden 60 jaar en vrouwen beneden 45 jaar worden gesteriliseerd, waardoor het uitsterven van de Duitsche bevolking binnen twee generaties volledig verzekerd is. 3. In alle sleutel industrieën van het Duitsche rijk worden de Duitsche arbei ders vervangen door Engelsche en Ame rikaansche arbeiders. 4. Volledige verdeeling van het Duitsche rijk volgens een, aan het boek bijgevoegde kaart. Berlijn zou aan Polen komen, Leip zig, Dresden en Weenen aan Tsjecho-SJo- wakije, Mains, Essen, Erfurt en München aan Frankrijk, en Hamburg en Dortmund zou aan Nederland worden toegevoegd. De Duitsche bevolking wordt gedwongen de taal van de staten waar zij aan toege voegd worden te loeren. Binnen een jaar wordt de publicatie van Duitsche boeken en kranten verboden. Duitsche scholen worden gesloten. De bewapening der Ver. Staten. EEN AANVULLENDE BEGROOTING VAN RUIM 8 MILLIARD DOLLAR. Uit Washington meldt het D.N.B.De grootste aanvullende begrooting, die tot dusver is voorgekomen, voor bewapenings doeleinden, is het Amerikaansche congres toegezonden met een raming van iets meer dan 8 milliard dollar, zoo meldt „United Press". Voor het leger zijn rond 4,7 mil liard, in hoofdzaak bestemd voor het vor men van munitievoorraden, het bouwen van tanks en tankafweer, uitgetrokken. De middelen dienen tot 't instandhouden van een leger van 1,7 millioen man en omvat ten zekere reserves voor een leger van 3 millioen man. De voor de vloot uitge trokken 1,5 milliard dollar zijn vooral be stemd voor den bouw van werven en her- stellingswerkpaatsen. De federale scheep- vaartoverheid krijgt volgens de begroo ting rond 1,7 milliard voor den bouw van nog 541 vrachtschepen. Uitbreiding van de Amerikaansche zwarte lijst. Uit New York meldt het D.N.B.: Dc Amerikaansche regeering zal de zwarte lijst uitbreiden tot firma's in Japan, China, Thailand, Zweden, Zwitserland, het bezet te gebied van Frankrijk, Spanje, Portugal en Finland, zoo meldt Associated Press. Beraadslagingen van dezen aard zouden thans worden gehouden. VOOR VERBETERING INDUSTRIE TERREIN 3000 UITGETROKKEN. Donderdagavond kwam de raad der ge meente Yerseke voltallig bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Gun ning. De VOORZ. deelde o.a. mede dat zijn ambtsperiode voorloopig verlengd is. Aan den heer J. Nolet is voor 16 ont heffing verleend in zijn aanslag vergun ningsrecht, waardoor dit op het minimum van 40 werd teruggebracht, zulks in verband met de rantsoeneering van gedis tilleerd. Een dergelijk verzoek van den heer M. A. de Bel moest worden afgewe zen, omdat deze reeds het minimum be taalt Vleeschkeuringsdienst. Met alg. stemmen werd besloten de re kening 1940 van den vleeschkeuringsdienst in den kring Kruiningen niet goed te keu ren, aangezien de financieele regeling van het slachthuis hierin geheel is opgenomen en hieromtrent nog geenerlei gemeen schappelijk besluit is genomen. Verder werd besloten Gedeputeerde Staten hier mede in kennis te stellen, aangezien deze zaak nog bij dit college in behandeling is. Subsidieering wachtgeld regelingen. B. en W. leggen in een uitvoerig rap port de beslissing inzake de al of niet subsidieering van wachtgeldregelingen in handen van den raad. De heer KOPPE is van oordeel dat in de eerste plaats de desbetreffende maat schappijen voor hun personeel moeten zorgen en als dit niet meer gaat, is het een ta-k der gemeenschap bij te springen, niet van de gemeente. De twee voorge legde gevallen zouden de gemeente 2000 per jaar kosten. Bovendien kan men ten slotte wel de lasten van het geheele be drijfsleven op de gemeente afschuiven. Na eenige discussie wordt besloten geen subsidie te verleenen. Legesheffing wederopbouw. De algeme. gemachtigde is van mee ning dat geen leges voor de afgifte van bouwvergunningen voor den wederopbouw geheven behooren te worden. De gemeen schappelijke regeling voor het bouwtoe zicht op Zuid-Beveland verbindt de ver deeling der kosten van den dienst voor 50 aan het aantal bouwaanvragen boven de 750. Aangezien voorloopig bijna uitsluitend wordt gebouwd in de getroffen gemeenten komt dit dus practisch hierop neer, dat 3 of 4 gemeenten die 50 voor het geheele eiland zullen moeten opbrengen. Pogingen van B. en W. om aan deze on billijkheid een einde te maken of hier al thans wijzigingen in te brengen hebben gefaald. Zoodoende heeft, volgens het aan den raad overgelegde rapport, indien geen leges geheven mag worden, Yerseke niet alleen een onevenredig groot deel der kos ten te dragen, maar worden haar boven dien de mogelijkheden, om inkomsten te heffen, ontnomen. - Omtrent de meening vaii den algemeen gemachtigde is verschil van inzicht mo gelijk, de eene gemeente heft wel en de andere niet. B. en W. geven ook deze zaak ter be slissing aan den raad. De heer DE KOEIJER is er voor de gedupeerden geen leges voor den herbouw te laten betalen, zij zijn toch reeds ge noeg gedupeerd. De heer KOPPE is van oordeel, dat het voor de betrokkenen weinig zal uitmaken of zij nog 10 h f 15 leges moeten beta len voor de gemeente is een schadepost van 500 echter wel van belang. Spreker stelt voor de leges normaal te heffen. De VOORZ. memoreert dat niet alleen de menschen, maar ook de gemeente zwaar getroffen is en indien er oorlogs schade is toegebracht, de gemeenschap, het rijk, moet betalen en niet de betrok ken gemeente. De gemeente betaalt reeds bij in de te korten van de noodwoningen en zal dit ook voor de andere woningen moeten doen. De heer KOPPE merkt nog op, dat de gedupeerden reeds zijn vrijgesteld van straatbelasting. Op deze wijze voortgaan de kan de gemeente wel steeds meer las ten op zich nemen. De VOORZ. zegt dat er beslist een betere regeling moet komen inzake de vergoeding der oorlogsschade en spreker verwacht dat dit ook zal geschieden. De heer MOL spreekt zijn teleurstelling FRANCES BRAYBROOKE 29) Mavis stampte met haar voeten en keek hem boos aan. „Je weet niet wat je zegt", beschuldigde ze hem driftig. „Ben je bang om me te zeggen, dat je liefde voor mij dood is? Dat dat de reden is voor dien onzin, dien je me staat te vertellen?" Sam beet op zijn lippen. Wat er ook ge beurde, hij moest zijn krachtige houding niet laten varen. „Het ls zoo het beste", hield hij vol. „Wensch me succes en zeg me vaarwel. Ik ik zal dikwijls aan je denken als aan een vriendin", voegde hij er haas tig aan toe. „Dan valt er niets meer te zeggen. Het spijt me, dat ik je lastig heb gevallen. Weet je, ik was er zoo zeker van, dat je van me hield en dat niets ter wereld tus- schen ons kon komen". Ze haaide haar poederdoos te voorschijn en'poederde haar gezicht met onvaste hand. Het licht viel op den ring, die hij haar had gegeven. Daar had ze heelemaal niet aan gedacht. Natuurlijk zou hij die terug willen hebben. Ze deed het kleinood af en legde het zon uit over de onvoldoende hulp van rijks wege het rijk moet hierin zorgen. Met algemeene stemmen wordt ver volgens een motie aangenomen om er b\j de betrokken instanties op aan te dringen dat er een betere regeling komt inzake de vergoeding van de oorlogsschade en om de van andere zijde hieromtrent gedane verzoeken krachtig te ondersteunen. Vervolgens wordt met 9 tegen 2 stem men, die der heeren De Koeijer en De Visser, besloten normaal de leges te hef fen van de bouwvergunningen, ook van den wederopbouw. Aangeboden wordt de rekening 1940 en het verslag 1940 van het Burgerlijk Arm bestuur. De VOORZ. wijst de heeren Mol, Bom en Scheele aan om deze rekening na te zien. In verband met de grondig gewijzigde omstandigheden wordt de begrooting 1941 van het gasbedrijf ingetrokken en een ge heel nieuwe begrooting vastgesteld. Tegelijk wordt een wijziging van deze begrooting van den kapitaaldienst vastge steld, waarbij 3.500 wordt uitgetrokken voor uitbreidingen en vernieuwingen in verband met de oorlogsschade en den we deropbouw. Vastgesteld wordt een wijziging der ge meente-begrooting, waarbij de noodige pos ten worden opgebracht van 250.000 voor de financiering van den particulieren wo ningbouw. De heer MOL vraagt inlichtingen om trent de posten over de inlevering van metalen. De VOORZ. antwoordt dat dit slechts ramingen zijn. De gekochte materialen worden door het rijk terugbetaald, maar er is geld noodig voor administratie, op halen enz. Na een besloten zitting worden de na volgende besluiten genomen Verkoop woningen Emmastraat. Het voorstel om de woningen in de Emmastraat, 18 stuks, met ingang van 1 September a.s. te verkoopen voor de som van 45.000 aan den heer J. de Krugter te Goes, wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Vóór stemden de hee ren De Koeyer, Comelisse, Mol, Koppe, Hirdes en Bom tegen de heeren Daane, De Jager De Visser, Van der Endt en Scheele. Verbeteringt Industrieterrein. Aan B. en W. wordt een crediet ver strekt van 3000 om het industrieterrein in den Burenpolder, na overleg met het polderbestuur, zoo vlug mogelijk en zoo goed mogelijk in orde te brengen, opdat met de opening van het mosselseizoen de bedrijven aldaar zonder al te groote be zwaren volgens de voorschriften kunnen werken. Omtrent de door belanghebbenden aldaar te betalen vergoedingen zal door B. en W. een regeling worden getroffen, die contractueel zal worden vastgelegd. Aanstelling tijdelijk ambtenaar ter secretarie. Aangezien door de vermindering van het personeel en de steeds uitbreidende werk zaamheden door B. en W. een flinke amb tenaar naast de huidige noodzakelijk wordt geacht, wordt besloten voor dit jaar een crediet toe te staan van 500 om in deze behoefte te kunnen voorzien. Salarieering secretaris-penningmeester Burgerlijk Armbestuur. Naar aanleiding van een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om het salaris van den secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur te verhoogen van 425 op 600, wordt, na eenige dis cussie, besloten het salaris met ingang van 1 April 1941 te brengen op 450, met 6 één-jaarlrjksche verhoogingen van 25, inplaats van 7 tweejaarlijksche verhoogin gen van 25. In de rondvraag spreekt de heer HER- DES er zijn teleurstelling over uit dat de aannemers van Yerseke bij den herbouw worden uitgeschakeld en dat men hiervoor menschen van elders neemt, zelfs voor de woningen van de Stichting Volkshuisves ting Yerseke. De VOORZ. antwoordt, dat de Stichting zelfs nog niet tot den bouw heeft besloten en nog minder de woningen heeft aanbe steed of gegund. Hoe dit af zal Ioopen is nog niet bekend spreker vreest echter •el voor moeilijkheden en is allerminst over dezen gang van zaken te spreken. Wie financiert, schijnt hier den doorslag te geven. der een woord te zeggen op de tafel. Hij wendde geen pogingen aan om het op te pakken. Zgn gezicht was bleek en hij maakte een verwarden indruk. „Mavis", zei hij, „je moet naar je vader terug gaan en hem vertellen dat het uit is, dat hij verder geen reden meer heeft om jou uit je eigen huis te weren. Hij had gelijk, Mavis. Hij wist het. Hij had wel reden om boos te zijn." Ze gaf geen antwoord. Ze had hem niet verteld, dat de aanklacht van Nellie Wick wegens mishandeling den volgenden dag zou voorkomen, dat Tony Dare en Janet met haar naar Kemlene zouden gaan, nadat Tony met groote moeite vrij voor haar had gekregen wegens particuliere omstandigheden. Trots weerhield haar te vertellen hoe ze Nellie had geslagen om hem te verdedigen. „Ik ga maar", kondigde ze kalm aan. „Vaarwel, Sam. Veel succes natuurlijk. Wanneer vertrek je naar Amerika?" Hjj deed een stap vooruit en maakte een gebaar, alsof hij haar in zijn armen wilde nemen, maar ze vielen slap langs zijn zij, terwijl hQ zich met inspanning beheerschte. „De boot vaart morgen af", gaf hij ten antwoord, „Vaarwel en dank je voor je goede wenschen. Vergeef me als ik je soms pijn gedaan heb, maar „Het is beter zoo, zooals je zelf zegt", viel ze hem vlug in de rede. „Vaarwel Sam." Voor hij nog wat kon terug zeg gen, was ze de deur al uit en hjj zag haar het tuinpad al afwandelen. Hij zou haar achterna gaan, haar ver tellen, dat hij dol veel van haar hield, haar vragen of ze wilde wachten. Hij kon haar niet opgeven. Dwaas, dat hij was! Het was beter zoo. Hij hield te veel van haar om een jarenlang wachten van haar te verlangen. Wie wist, wanneer hij weer in staat zou zijn iets uit te vinden? Mavis vervolgde automatisch haar weg. Niets kwam er meer op aan. Sam ging naar Amerika en ze zou hem nooit meer terug zien. Ze was er zelfs verwonderd over, dat ze zich plotseling in haar gewone kamertje in het ziekenhuis terug vond, zonder dat ze er eenig idee van had, hoe ze er ge komen was. Het doffe gevoel duurde ook den vol genden dag nog, toen ze, naast Tony ge zeten, luisterde naar de zaak van Nellie Wick, welke, voorgedragen door een ge- wetenloozen advocaat, vulgair klonk. Ze huiverde van afgrijzen van het beeld, dat hg ophing. Toen ze werd verhoord, bekende ze kalm, dat ze inderdaad juffrouw Wiek had geslagen. Ze verontschuldigde zich daar heelemaal niet over. Verslaggevers weerden zich druk. Dit was pracht-copie voor de krant en ze zorgden er voor, geen detail van het heele verhaal en van de bijzonderheden, die er bij hoordeel, te missen. Het vonnis luidde vijf pond wegens mis handeling! Mavis was blij, dat het voorby was. De advocaat van Tony zou de boete betalen, fluisterde Janet haar in het oor. Ze kon het later teruggeven. Ze was er goed af gekomen, vond Mavis. Had Nellie Wick verwacht voor een belangrijke schadever goeding in aanmerking te komen? Zc reden onmiddellijk naar het zieken huis terug, want de directrice had slechts voor niet langer dan hoogst noodzakelijk was, verlof toegestaan. „Je bent erg vriendelijk voor me ge weest, Tony, ik ben je veel verplicht", nam ze afscheid van hem. Hij keek haar vreemd aan. Ze scheen versuft en zich maar half bewust van wat er gebeurde. Had zij den een of anderen schok gehad, vroeg hg zich af. Als dat zoo was, wat kon het dan zijn? Zelfs Janet wist daar geen antwoord op te geven, want Mavis had haar niets verteld van de ontmoe ting met Sam Hart Den volgenden morgen stonden er groote verslagen en verschillende foto's van de rechtzaak in de krant. Mavis, die de kranten tijdens het ontbijt las, had aan die publiciteit niet gedacht. Ze sidderde, toen ze haar foto naast die van Nellie Wick zag afgedrukt. „De directrice wenscht u te spreken", zuster Casslene." Trachtend een onprettig gevoel te ver bergen, ging ze op weg naar het vertrek, DE LUCHTOORLOG. Uit Berlijn meldt het D.NJB.Gister nacht hebben kleine formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen belangrijke militaire doelen in verscheidene plaatsen van Oost- Engeland aangevallen. De aanvalspogin- gen van de Britsche luchteskaders op Don derdagmiddag waren voornamelijk gericht afweer verhinderde evenwel een geconcen treerde actie. De Britten lieten hun bom men lukraak boven de stad vallen, waar op de haven van Cherbourg. De krachtige bij in de woonwijken vrij groote schade werd aangericht Ook de bevolking heeft hieronder sterk geleden. Naar tot dusver kon worden nagegaan, hebben 45 Fransche burgers door dit optreden van de Engel sche luchtmacht het leven verloren en wer den 130 personen gewond. Donderdagnacht hebben enkele Britsche vliegtuigen gepro beerd Hamburg te naderen. Het lucht doelgeschut dwong de Britten evenwel nog voor zij den rand van de stad bereikt hadden uiteen te gaan en om te keeren. Tot het werpen van bommen kwamen de Britsche vliegers niet. HET IS DEN BRITTEN NIET GELUKT DE HEERSCHAPPIJ IN DE LUCHT TE VEROVEREN.' De geweldige overwinningen van het Duitsche luchtwapen ondanks het feit, dat aanzienlijke strijdkrachten in het Oos ten gebonden zijn op de Britsche lucht macht, waardoor den vijand zware ver liezen werden toegebracht, worden door de Berlijnsche pers in him edities van gis teren levendig besproken. Den Britten en den achter de schermen te Washington werkende kringen, aldus de Voelkischer Beobachter, zal het nu wel duidelijk zijn geworden, dat, ondanks hun hoop, het uit breken van de vijandelijkheden tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie geen adem pauze voor Engeland beteekent. Want, zoo schrijft het blad verder, juist de laat ste dagen en weken hebben voor de En- gelschen zware verliezen gebracht. De verliezen der Britten waartegenover slechts geringe Duitsche verliezen staan zijn moeilijk te dragen, aangezien de aanvallen zonder eenig nuttig resultaat waren. Het is den Britten niet gelukt dë heerschappg in de lucht in het Westen te veroveren, noch aan de bolsjewistische bondgenooten ook maar de geringste ver lichting te geven. De Deutsche Allgemeine Zeitung is van meening, dat de Britsche nederlagen een gevolg zijn van de weerga- looze Duitsche aanvalsgeest. De zooge naamde Britsche poging den bolsjewisti- schen bondgenooten verlichting te bren gen heeft aan de Britten tot dusverre niets dan verliezen gebracht. Ook de Berliner Boersenzeitung bespreekt het falen van de Britsche ontlastingpoging. De Britten hebben tevergeefs gehoopt, dat hun lucht wapen gemakkelijk werk zou hebben. On danks het in den strijd werpen van hun beste materiaal zijn de Britten niet in staat zich tegenover den Duitschen overwin- ningswil te handhaven. Het blad vraagt zich af, met welke gevoelens de Britten den tijd tegemoet zien, wanneer het heele Duitsche luchtwapen in actie komen kan. Malta gebombardeerd. Donderdagnacht hebben Italiaansclie vliegtuigen de marinehaven van La Val letta op het eiland Malta aangevallen. Bommen van een gemiddeld en zwaar ka liber werden op schepen en marine-instal laties geworpen. Vijandelijke nachtjagers trachtten de Italiaansche actie te belem meren. Ondanks hevig mitrailleurvuur keerden alle Italiaansche vliegtuigen op hun bases terug. Bewaking van de Australische kust. Reuter meldt uit Sydney: De Australische minister van marine heeft bekend gemaakt, dat krachtens een besluit van de vlootcommissie de Australi sche kusten voortaan door speciale hulp patrouilles bewaakt zullen worden. De mi nister deed een beroep op alle eigenaars van geschikte vaartuigen om deze voorden hulpdienst ter beschikking te stellen. Deze dienst zal in het bijzonder gebruikt worden voor reddingsmaatregelen aan de kust, voor het escorteeren van troepentranspor ten en voor de bewaking van havens. BRITSCHE TORPEDOJAGER GEZONKEN. Van officieele zijde is in Londen alaus een speciaal Reuterberïcht bekend ge maakt, dat de Britsche torpedojager „Fear less" in de Middellandsche zee gezonken is, toen hij een konvooi vergezelde dat al eenige bekendheid voor haar bezat. De directrice had verschillende ochtend bladen voor zich op haar bureau liggen. Nog nooit had ze zoo ernstig gekeken. Op een bepaalde passage in een van de bladen wijzend keek ze met ijskouden blik naar de knappe leerlinge. „Is dit waar, zvsier Casslene?" vroeg ze. Mavis vouwde haar handen onder de plooien van haar schort. „Ja, directrice", gaf ze rustig ten ant woord. „Ik ben geschokt en verbaasd dit te moeten lezen", zei de oudere vrouw, ter wijl er afkeer uit elke lijn van haar ge zicht sprak. „Ik kan niet toestaan; dat een van mijn verpleegsters bg een derge lijke ordinaire zaak is betrokken. Wij stel len, zooals ik u al eens verteld heb, bij zondere eischen aan onze verpleegsters, die een zeer verantwoordelijke positie be- kleeden. U zult begrypen, dat liet onder deze omstandigheden onmogelijk is, u nof» langer hier te houden." HOOFDSTUK XVL „Het ziekenhuis verlaten!" echode Ma vis, terwijl ze doodsbleek werd. „O, maar dat kunt u niet meenen! Ik heb niets De directrice stak bezwerend een hand omhoog. .(Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 9