Kamerwerkmeisje, UIT DE PROVINCIE Passagiers- en Goederendienst van Middelburg-Vlissingen naar Amsterdam-Zaanstreek N.V, Zeeuwsche Stoomboot Mij BRIEFPAPIER ENVELOPPEN Fa. G. W. den Boer OFFICIEELE PUBLICATIES. Verduisteren: 21.45 5.49 Aanbestedingen. Marktberichten vice versa is vanaf heden wederom normaal hervat. Vraagt inlichtingen en vrachttarieven bij Middelburg Telefoon 153 De Afd. „GOES" v. d. Bond van Schoenmakerspatroons- en Winkeliersvereeniglng, maken hiermede bekend, dat de zaken van haar leden te GOES en KLOETINGE van 4 t.m. 9 Augustus a.s. wegens vacantie gesloten zijn. Wij vertrouwen dat U hiermede rekening wilt houden. HET BESTUUR. Oevr. per 1 Aug. plm. 20 j. oud. V.g.g.v. Voor d.e.n. Goed loon. Huize Tubantia, To bias-Asserlaan 5, achter Vredes paleis, Den Haag. Londensche Kade 29 Middelburg GEMEENTEBESTUUR VAN MIDDELBURG. INLEVERING METALEN. De Burgemeester van Middel burg brengt ter openbare kennis, dat heden zQn verzonden de oproe pingen voor de inlevering van me talen betreffende de navolgende straten: Bureau Bree (School): Seisweg vanaf No. 55 tot en met No. 233. Bureau Singelstraat (kleine Con certzaal): Noordweg van af No. 60. Nieuwstraat tot en met No. 13. Bureau Achter de Houttuinen (Schaftlokaal Alberts): Zaagmolenpolder. Zandstraat. Bureau Molenstraat (Schoof): Vèersche Singel vanaf No. 50 tot en met No. 276. De daarin opgeroepen personen moeten hun metalen inleveren op Vrijdag 25 Juli a.s. Zij dienen te verschijnen op de in de oproeping gestelde uren, onder overlegging der oproeping. Zij, die in bovengenoemde straten wonen en geen oproeping hebben ontvangen moeten zich toch aan melden, daar niet ontvangen van een oproeping geen vrijstelling geeft van de in de verordening opgelegde verplichtingen. Middelburg, 24 Juli 1941. De Burgemeester van Middelburg, DE BORDES. GEMEENTEBESTUUR VAN VLISSINGEN. INLEVERING METALEN. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat heden de oproepingen voor de inlevering van metalen zijn verzon den aan bewoners van de volgende straten: Stadhuis Houtkade (Kantoor Ge meente-Ontvanger) Oranjestraat No. 25 en hoogere nummers, Paardenstraat, Paling straat tot en met No, 8. School Groene woud (ingang Groenewoud) Molenstraat No. 8 tot en met No. 51. v.m. R.K. Weeshuis, Glacisstraat 161: Kasteelstraat No. 63 tot1 en met No. 08. Zeevaartschool aan den Boule vard Bankert: Boulevard Bankert No. 46 en hoogere nummers, Boulevard Evertsen, Crocussenlaan, Cruijs- laan. De in opgemelde straten opge roepen personen moeten de inle- vering8plichtige metalen inleveren op Zaterdag 26 Juli a.s. Zij die nen te verschijnen op de in de op roeping vermelde plaatsen en uren, onder overlegging van de oproeping. Zij, die In bovengemelde straten wonen en geen oproeping mochten hebben ontvangen, moeten zich toch aanmelden, aangezien het niet ontvangen van een oproeping geen vrijstelling geeft van de in de in leveringsvoorschriften opgelegde verplichtingen. De aanmelding dient te geschieden tusschen 9 en 12 uur. Vlissingen, 24 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, W. P. EDELMAN, L.B. GOES. UITREIKING NIEUWE MELKKAARTEN. De Directeur van den distributie- dienst te Goes maakt bekend, dat zal worden overgegaan tot de uit reiking van z.g. R-melkkaarten aan de volgende groepen van personen: A. Kinderen, die op 1 Febr. 1941 den leeftijd van 4 -jaar nog niet had- ren bereikt, derhalve geboren zijn n& 1 Febr. 1937; B. Kinderen, die op 1 Febr. 1941 den leeftijd van 4 jaar bereikt had den, doch nog geen 14 jaar oud wa ren, derhalve kinderen, geboren nê, 1 Febr. 1927, doch vóór 2 Febr. 1937; C. Arbeiders, die tijdens hun werkzaamheden voortdurend met giftige stoffen omgaan en die in verband hiermede destijds in aan merking zijn gekomen voor een ex tra melkkaart. Deze uitreiking mag alleen ge schieden indien de oude melkkaar- ten worden ingeleverd en onder overlegging van de distributiestam kaart van de kinderen of van de arbeiders, die hiervoor in aanmer king komen. Alleen voor bedrijven met meer dan 5 arbeiders behoeven geen distributiestamkaarten te worden overgelegd. Voor groep A behooren 4 oude melkkaarten, voor groep B 2 oude melkkaarten en voor groep C even eens 2 oude melkkaarten per in aanmei-king komend persoon te worden ingeleverd, waarvoor een zelfde aantal z.g. R-melkkaarten zal worden uitgereikt. Van de ingeleverde oude melk kaarten mogen hoogstens de met „28" genummerde bonnen zijn ver wijderd en dienen de bonnen, ge merkt met de cijfers „29" en hoo- ger, nog aan de kaarten aanwezig te zijn. De omwisseling voor de groepen A en B zal geschieden in alphabe- tische volgorde naar den beginlet ter der familienamen en wel op de volgende dagen: Vrijdag 25 Juli a.s. A, B, C, D en E; Maandag 28 Juli a.s. F, G, H. I, en J; Dinsdag 29 Juli a.s. K, L, M en N; Woensdag 30 Juli a.s. O, P, Q, R, S en T; Donderdag 31 Juli a.s. U, V, W, X, IJ en Z. De omwisseling voor de groep C moet geschieden op 29, 30 of 31 Juli a.s. De aandacht wordt er op geves tigd, dat omwisseling nü 31 Juli a.s. in geen geval meer mag plaats hebben. Het kantoor is voor deze om wisseling geopend van 9%12%' uur en van 13%16 uur. Goes, 23 Juli 1941. De Directeur voornoemd, H. KOOPS. OFFICIEELE PUBLICATIE. De Directeur van den Distributie- dienst Kring SINT LAURENS maakt bekend, dat ter bekoming van een bon voor een paar schoenen of rubberband vereischt wordt de officiëele aanvraagformulieren be hoorlijk ingevuld, in te leveren bij den Distributiedienst in de eerste tien dagen van iedere maand. Aanvragen, welke na den tienden van iedere maand binnenkomen worden ter zijde gelegd. Sint Laurens, 24 Juli 1941. De Directeur voornoemd, J. G. VERSLUIJS. van hedenavond ot morgenochtend De maan komt morgen te 7.15 op en gaat te 22.02 onder. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. Gedurende de maand Juni kwamen in de provincie Zeeland 5 gevallen van mond en klauwzeer en 20 gevallen van varkens pest voor. Walcheren GOUDEN HUWELIJKSFEEST. AAGTEKERKE. Vandaag herdenkt het echtpaar W. VosMaljers den dag waar op ze voor 50 jaar in den echt werden ver bonden. De beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Zuid-Beveland GEITENKEURING. Op de mooie weide aan den Patynweg van den heer f. a. Peeman Kakebeeke, te Goes, daartoe welwillend afgestaan, vond Woensdag de geitenkeuring plaats van den kring Zuid- en Noord-Beveland, voor zitter de heer A. A. van der Vliet te Wolphaartsdijk. Keurmeesters waren de heeren J. Versluys, secretaris der Provin ciale vereeniging, en M. Kleinepier, voorzit ter van den kring Walcheren. Als kampioensgeit werd aangewezen: Bertha, van A A. van der Vliet, Wol- phaartsdyk, terwijl Bertha tevens eerste werd van de geiten met afstammelingen. Reserve-kampioen werd: Irene, van L. Goedegebure te Nieuwdorp. De uitslagen luiden verder: Melkgeiten geboren voor 1 Jan. 1939: 1 Bertha, A. v. d. Vliet, 2 Leunt je, F. A. Peeman, Kakebeeke, Goes, 3 Aaltje, P. A. Butler, 's Heer Arendskerke, 4 Marie, Van de Parel, Kruiningen, 5 A. de Boot, Nieuw dorp, 6 Koos, C. Goedegebure, 'sHeer Arendskerke, 7 Sophia, L. Geljon, Ove- zande, 8 Mina, P. den Engelsman, Nieuw dorp, 9 Kaatje, C. van Noort, Wolphaarts dijk, 10 Juliana, M. Korstanje, Kloetinge. Melkgeiten geboren in 1939: 1 Irene, L. Goedegebure, 2 Mina, P. de Kok, Nieuw dorp, 3 Maria, D. Sandee, Nieuwdorp. Melkgeiten geboren in 1940: 1 Betsy, A. A v. d. Vliet, 2 Corrie, M. J. Nagel- kerke, Wolphaartsdijk, 3 Wynanda, W. van Fraassen, Goes, 4 Corrie, P. A. Butler, 5 Leuntje HI, F. A Peeman, Kakebeeke, 6 Cora, F. Ossewaarde, Wolphaartsdijk, 7 Victoria, F. A. Peeman, Kakebeeke. Volbloedlammeren geboren in 1941: 1 N. N. van J. van de Parel, Kruiningen, 2 Willy, A. de Boot, 3 Marie, F. A. Pee man Kakebeeke, 4 Wilhelmina, A P. van Loo, Wolphaartsdijk, 5 Irene, A. A. v. d. Vliet, 6 Beatrix, a. v., 7 Toos, A de Boot, 8 Leuntje III, F. A. Peeman, Kakebeeke, 9 Adrie, D. C. Hannewgk, Wolphaartsdijk, 10 Beatrix, W. van Fraassen, 11 Irene, A Hoebeeke, Wolphaartsdijk, 12 Janna 33, Chr. Nieuwenhuize, Kapelle, 13 Kobsje, P. de Kok, Nieuwdorp. Melkgeiten met 5 of meer breede tanden: 1 P. F. Spelier, Ovezande, 2 M. van de Velde, Heinkenszand, 3 H. van Dalen, Kloe tinge, 4 C. J. Godeschalk, Kloetinge, 5 C. Hoogesteger, Kloetinge. Melkgeiten met 3 of 4 breede tanden: 1 L. Zuidhof, Ovezande, 2 J. M. van Belzen, Hoedekenskerke, 3 W. Rijk, Ovezande, 4 J. Dagevos, Kattendijke, 5 J. L. Kolyn, Goes, 6 J. van Melle, Goes, 7 W. Soep, Kattendijke, 8 Stfndee, 9 W. Rijk, Ovezan de, 10 M. Krombeen, Goes, 11 M. Kor stanje, 12 C. Dekker, Kloetinge, 13 J. Vet te, Yerseke, 14 C. Bolier, Yerseke, 15 C. Reedijk, Goes, 16 F. Dalebout, Klóetinge, Melkgeiten met 2 of minder breede tan- den: 1 A, A. Weyns, Wolphaartsdijk, 2 J. Dagevos, 3 M. L. Herrebout, Kloetinge, 4 W. van Fraassen, 5 J. J. Boone, Hoede kenskerke, 6 B. Boudens, Ovezande, 7 H. C. J. Gunning, Yerseke, 8 D. Nyssen, Yer seke. Lammeren, niet volbloeden, geb. in 1941: 1 J. den Boer, Nieuwdorp, 2 M. v. d. Velde, Heinkenszand, 3 G. Murre, Wolphaarsdijk, 4 A. A. Weyns, 5 F. Dalebout, 6 J. L. Kolyn, 7 B. Timmer, Yerseke, 8 Joh. Nys sen, Driewegen, 9 T. van Steenbergen, Ovezande, 10 C. Goedegebure, 11 W. Snoep, Kattendijke, 12 A. Almekinders, Ovezande, 13 J. J. Sonke, Kapelle, 14 C. Dekker, Kloetinge, 15 A van Velzen, Yerseke, 16 M. v. d. Berge, Yerseke, 17 C. Godeschalk, 18 J. Vette. Geiten met afstammelingen: 1 A A. v. d. Vliet, 2a. F. A. Kakebeeke, 2b A de Boot. Geiten met melklijsten: 1 Bertha, A. A. v. d. Vliet, 2a F. A. Peeman, Kakebeeke, 2b Emma, A. de Boot, 3 Sophia, L. Geljon. DE RAAD VAN BAARLAND VERGADERDE. BAARLAND. De gemeenteraad hield een voltallige openbare .vergadering. De voor zitter deelde mede dat tot op heden geen toestemming is verkregen tot het rooien der lindeboomen langs het dorpsplein. En aangezien geen goed trottoir is te leggen zoolang de boomen daar staan, wordt be sloten de betegeling thans te leggen voor de huizen aan de zuidzijde der dorpsstraat. Voor de woningen achter de Vate zullen paadjes van tegels worden gelegd. Ten behoeve der repetities van het fan farecorps „Prinses Juliana" zal aan het departement vergunning worden gevraagd het nieuwe gymnastieklokaal hiervoor be schikbaar te mogea stellen. Besloten wordt ec3 molest-risicoverzeke- ring aan te gaan voor de gemeente-eigen dommen, hetgeen ongeveer 135 per jaar kost. Aan de zuidzijde van de haven zal een nieuwe betonnen beschoeiing worden aan gebracht. Voor dit werk zal een geldlee- ning van 4100 k 4 worden aangegaan, af te lossen in 10 jaar. Aan den heer M. de Koster za! ingevolge art. 13, le lid der l.o. wet 1920 een vergoe ding over 1941 worden uitgekeerd van 25. De belooning van de schoonmaakster wordt van 125 verhoogd tot 160 per jaar. B. en W. worden gemachtigd een tijde lijk ambtenaar ter secretarie aan te stellen op een jaarwedde van 350 's jaars. De voorgestelde begrootingswijzigingen 1940 en 1941 worden goedgekeurd. Vastgesteld wordt de rekening van het Burgerlyk Armbestuur over 1940, met aan ontvangsten 3546.64%, aan uitgaven 3632.91, alzoo met 'n tekort van 86.26%. De gemeenterekening 1940 wordt aan geboden met in ontvang 32.392.70 en in uitgaaf 31.500.38, alzoo met een batig saldo van 892.32, voor wat betreft den gewonen dienst. De kapitaaldienst sluit op een bedrag van 6686.30 in ontvang en uitgaaf. Besloten wordt aan den secretaris-gene raal van het departement van onderwijs, Wetenschap en cultuur te verzoeken om mej. C. C. Mol, thans onderwijzeres aan de o.l. school in de nuttige handwerken, als vaste leerkracht aan te stellen, aange zien het aantal leerlingen 38 bedraagt. Tenslotte wordt op voorstel van B. en W. besloten om den aanslag in de honden belasting over 1940 van J. Murre en C. Goedegebure oninbaar te verklaren. Noord-Beveland RAAD VAN WISSENKERKE. WISSENKERKE. Woensdag vergaderde de raad, onder voorzitterschap van burge meester Geuze. Afwezig de heeren Van der Maas, Meulenberg, Van Halst en Den Boer. In verband met een ingekomen verzoek van den tegenwoordigen ophaler van huis vuil te Wissenkerke om verhooging van zrjn vergoeding, werd besloten het ophalen op nieuw aan te besteden. De gemeenterekening van den dienst 1939 werd aangeboden wat den gewonen dienst betreft in ontvang op 108.914, in uitgaaf op 97.500, alzoo met een goed slot van ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE IJZENDIJKE. Op 3 Augustus a,s. zullen te IJzendrjke athletiekwedstrijden worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door rijksambtenaren uit geheel Zeeuwsch Vlaanderen en door leden van voetbalver- eenigingen in West Zeeuwsch Vlaanderen. Hoewel de athletiek in deze streek be trekkelijk weinig wordt beoefend, blykt voor deze wedstrijden zeer groote belang stelling te bestaan. Op het programma staan een 2 km. veldloop, v/elke gehouden wordt langs een gedeelte der boulevards en door de ge meente zelf, 100, 200 en 500 m. hardloopen, 4 x 100 m. estafette, hoogspringen en ver springen. Het muziekgezelschap van IJzendyke zal deze wedstrijden opluisteren terwfll het 's avonds nog een concert op het markt plein zal geven. PRIJSOPDRIJVING VAN GASOLIE BEBOET. Een grossier in fruit en conserven te Utrecht, v. d. B.„ kwam voor zijn bedrijf motorbrandstof tekort. Hij stuurde daarom zyn vader naar Amsterdam teneinde te trachten in den illegalen handel gasolie te koopen. B. Sr. vond inderdaad een vertegenwoordiger, M., bereid hem 4.000 liter te leveren voor een bedrag van 2100.M. beschikte evenwel niet zelf over de olie, maar kocht deze van een koopman S., eveneens te Amsterdam. Ook deze echter moest de twintig vaten olie eerst Weer van een anderen, onbekend ge bleven handelaar koopen. Nadat de olie in het pakhuis van den grossier te Utrecht was opgeslagen, werd zij door de politie in beslag genomen. Daar de bij deze transactie betrokkenen zich allen hadden schuldig gemaakt aan de overtreding van de prijzenbeschikking 1940 no. 1, moesten zij zich voor den inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam 'Verantwoorden. V. d. B. zag zyn duur betaalde olie verbeurd verklaard, daarenboven werd hem 250,boete opgelegd. M., de ver tegenwoordiger, die evenals S. 150. aan dezen handel verdiend had, werd tot 300.S, tot 400.— boete veroor deeld. De Fransche jeugd oogst. Eenige duizenden jongelieden te Parijs staan op het punt als vrijwilligers naar het platteland te vertrekken, teneinde be hulpzaam te zijn bij het binnenhalen van den oogst. Alleen uit studeerende kringen hebben zich 1500 jongens voor dien ar- beid/ aangemeld, waaronder 150 studenten van de Sorbonne. DRIE IRAKSCHE ARABIEREN TERECHTGESTELD. Uit Is tanboel meldt het D.N.B.: Drie Iraksche Arabieren zijn op 13 Juli in Bag dad terechtgesteld, zooals blykt uit een Iraksch krantenbericht. De veroordeelden waren er van beschuldigd, dat zij tydens de verwarring in Bagdad van 1 tot 2 Juni Joden hebben gedood. 11.414, wat den kapitaaldienst betreft in ontvang op 18.799, in uitgaaf op 23.417 en alzoo met een nadeelig slot van 4618. Besloten werd aan de gemeente 's-Hee- renhoek een kasgeldleening te verstrekken groot 4000. De rondvraag leverde geen besprekin gen op. ONGELUKKIGE VAL. KAMPERLAND. Terwijl Dinsdag de timmermansknecht B. alhier bezig was werkzaamheden te verrichten op het dak van een schuur, had deze het ongeluk hit te gljjden en naar heneden te vallen. De ongelukkige kwam zoodanig op zijn rug terecht dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ook voor Nederlandsche vrouwen en meisjes Is er werk In Duitschland. De rijkscommissaris beschouwt het als een van zrjn belangrijkste taken om de werkloosheid der Nederlandsche bevolking in samenwerking met de Nederlandsche in stanties op te heffen en daarmede de eco nomische positie der gezinnen te verbete ren. Terwyl het eigen land niet voldoende arbeidsmogelijkheden biedt, zijn in Duitsch land talrijke arbeidsmogelijkheden van ve lerlei aard aanwezig. Duizenden Nederland sche mannen hebben in het Duitsche Rijk werk gevonden. Maar ook aan vrouwen en meisjes worden in Duitschland veelzijdige en goede arbeidsmogelijkheden geboden, vooral voor helpsters bij landarbeid, hulp in de huishouding, arbeidsters en kantoorper soneel. In den landbouw kunnen vrouwen en meisjes van 15 tot 40 jaar en in de huishou ding van 18 tot 40 jaar werken. Zij behoe ven niet over eenigerlei vakkennis te be schikken. De Duitsche huisvrouwen zijn ge wend jonge in de huishouding onervaren meisjes op te leiden. De betrekkingen die voor Nederlandsche meisjes werden aange boden zijn alle gecontroleerd. Een met be grip opleiden voor het werk, goede behan deling en goed loon worden toegezegd. Er wordt op gelet, dat de meisjes zooveel mo gelijk aan werk geholpen worden in de na burige Duitsche streken, opdat de afstand van het vaderland niet te groot zal zijn. In bijna alle steden die in aanmerking komen voor de bemiddeling voor huishoudelijke hulp werken reeds Nederlandsche meisjes, zoodat te allen tijde contact verkregen kan worden met Nederlandsche vrouwen en meisjes. Ook voor arbeidsters, zoowel geschoolde als ongeschoolde, bestaan talrijke arbeids mogelijkheden in Duitschland. By het plaat sen van de arbeidsters wordt eveneens uit gegaan van het beginsel, dat de afstand tusschen vaderland en werkplaats niet te groot moet zijn. In den regel zijn de plaat sen waar werk wordt aangeboden gelegen in de naburige Duitsche streken. De Neder landsche meisjes werken tegen dezelfde voorwaarden als haar Duitsche collega's. Bij een normale arbeidsprestatie wordt een goed loon verkregen. Voor onderhoud, logies en het bezighouden van de meisjes in den vrijen tijd wordt voldoende zorg gedragen. Aangezien de Nederlandsche meisjes steeds groepsgewijze in bedrijven worden aange steld, blijven zij met elkander in contact en wennen zij snel aan de nieuwe omstandig heden. Voor kantoorpersoneel is een tijdlang wer ken in het buitenland altijd waardevol ge weest. Het verblijf in het buitenland geeft niet alleen een ruimeren blik op het eigen vak, maar bevordert ook de persoonlijke ontwikkeling. Voor goed onderlegde kan toorbedienden zijn goed betaalde posten in Duitschland in grooten getale aanwezig. Het spreekt vanzelf dat beheersching van de Duitsche taal in woord en geschrift voor waarde vormt voor een aanstelling op een kantoor. Talrijke brieven'en rapporten van meisjes die reeds in Duitschland werken toonen, dat de Nederlandsche vrouwen zich in haar nieuwe omgeving goed gevoelen en dat zij algemeen in staat zyn haar familie econo misch te steuneA. Om verkeerde aanstellin gen te vermijden, wordt ied?re sollicitante alvorens in Duitschland aan werk geholpen te worden, medisch onderzocht en krijgt zij uitvoerig advies ten aanzien van den soort van arbeid, de plaats waar gewerkt wordt, de loonvoorwaarden enz. Met de wenschen der afzonderlijke sollicitanten wordt bij het aannemen in hooge mate rekening gehou den. Nauwkeurige inlichtingen verstrekken de Nederlandsche bemiddelaarsters der ar- beidsbureaux tezamen met de Duitsche vak bemiddelaarsters. Het inwinnen van inlich tingen bindt tot niets, de bemiddeling is volkomen vrijwillig. NIEUWDORP. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent M. DE KOK. Namens Ged. St. heeft de hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat gisteren te Mid delburg aanbesteed het verbeteren van den weg PaalKloosterzande, wegvak Kruis polderKaai, lang 593 m. Inschrijvers waren: J. H. v. d. Ven, Vlissingen 17890, A. J. van Driesschen, Lamswaarde voor 16700,P. F. Voet, Kloosterzande voor 16600,P. de Regt, Terneuzen voor 16340.P. Blommaert, St. Jansteen 16200,H. A. Klaassen, Zaamslag en E. A. Scheele, Terneuzen 15700,L, van Boven, Ellewoutsdijk 15500,W. de Bokx, Terneuzen en H. Kerkhaert, West- dorpe 15500,N.V. P. H. Huberts, aan nemers en wegenbouwmij., Nijmegen voor 15300,J. den Oude, Biervliet en W. v. d. Berg, Bruinisse 14835,A. Warrens, Ossenisse 14690,W. van Vossen en J. van Vossen, St. Annaland 14690, M. Andriesse, Scherpenisse en A. v. d. Werf, St. Maartensdijk 14480,N.V. Koud- asphalt, Utrecht 14435,—. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Middelburg heeft Woensdag aanbesteed het uitvoeren van baggerwerk in de Tramweghavens aan het Zrjpe. Eenige inschrijvers waren de heeren S. Spek, Sliedrecht en J. van 't Verlaat, Har- dinxveld 1150,—. Veillngsvereenlging Zuid-Beveland. GOES, 23 Juli. Andijvie 15, Augurken 7- 23, dubb. prinsesseboonen 22, wagenaars- boonen 6-18, gele boonen 11-13, stamsnij- boonen 22, doperwten 12, tuinboonen 7, postelein 15, roode kool 7, rabarber 6.50- 8.50, sjalotten 8.50-10, uien 7-7.50, alles per 100 kg. Bloemkool 4-11, kropsla 3,50- 7.80, komkommers 4.40-10, alles per 100 stuks. Wortelen 7, radijs 2,50, kroten 8-14, uien 3.50-7, alles per 100 bos. MIDDELBURG. 23 Juli. Postelein 16-27, augurken 2-26, wagenaarsboonen 17-18, suikerboonen 19, stoksnijboonen 17,60-22, stamsnijboonen 14,40-22, stamprincesseboo- nen 22, tuinboonen 5,60-7, doppers 9.60-16, peulen 12,80-6, andijvie 6-16, waspeen 6,40- 10, savoye kool 9-16, spitskool 4.80-6, roode kool 5,60-7, witte kool 4-5 alles per 100 kg. Peën 5.60-7, rapen 4.50-7, kroten 8- 13,50, sjalotten 4.50-6, selderie 11-18, ra barber 10-21, rammenas 2-4, alles per 100 kg, peterselie 42-64 c. per chip, bloemkool 6,40-11, kropsla 1-4, komkommers 4,60- 13,50, alles per 100 stuks. Meloenen 20-45 perziken 2-19, beide per stuk, tomaten 12- 22, frambozen 20-50, roode bessen 18-22,50, witte bessen 18-22,50, kruisbessen 12-16, alles per kg. Aanvoer zwarte bessen 5000 kg. prijs 42 per 100 kg. Aanvoer aardappelen 76.000 kg. prijs groote 5.50, kriel 2.50, beiden per 100 kg. Veilingsvereeniglng „Kapelle-Biezelinge en omgeving" to Kapelle (Z.-B.). KAPELLE 23 Juli. Meikersen, markie zen, morellen, vleeschkersen porceleinker- sen, klerken, abesse de mouland, eierkrie- ken, dubb. krieken, stekkrieken krieken, variksche zwarte, zw. kersen, bruine blan che, roode blanche, volgers, waterlozen, ci troenkersen, zuurtjes, Sp. wijnkersen allen 40 cent per kg. frambozen 32-50, roode bessen lS-22%, witte bessen 16-22, kruis bessen 9-16, logambessen 50-60, oranje pruimen 3S-45, citroenpruimen 33, bl. drui ven 1,15-1,28, madeleinen 15-58 early vic toria 13-40, valappels 7-16 alles per kg. Groenten: doperwten 9-16, stamsnijboo nen 22, dubb. pr. b.z.dr. 22, wagenaars boonen 12-15, gele boonen 16-18, augur ken 10-27, sjalotten 9-11, zilveruien 23, roode kool 7. Kropsla 2,40-6.30 per krop, bospeen 74 per bos, uien 6-7 per bos, kroten 8-9 per kg., komkommers 5-11 per stuk, perziken 4-16 per stuk, kaswashington 11-13,70 p. st<

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3