STADSNIEUWS Vlissingen. U ZIET ER SLECHT UIT CARTER'S STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Middelburg. Kerk- en Schoolnieuws Besluiten, Benoemingen enz. Rechtszaken Marktberichten AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Uitreiking diploma's. In een der lokalen van de school in de Bouwen Ewoutstraat vond gisteravond de uitreiking van de diploma's plaats aan de leerlingen der Avondschool voor Nijver heidsonderwijs, die met goed gevolg eind examen hadden gedaan. Der traditie getrouw geschiedde deze uitreiking met eenige plechtigheid. Nadat de commissie van toezicht op het Nijver heidsonderwijs, de leeraren en leerlingen hadden plaats genomen, nam de voorzitter van genoemde commissie, wethouder W. P. Edelman het woord. Hij wees er op, dat het cursusjaar 19401941 wel buitengewoon lastig geweest is voor leeraren en leer lingen. Vorig jaar zomer besloten B. en W. in verband met de huidige omstandighe den de avondschool niet in haar oude ge bouw in de Rioolstraat te houden. Hierop werd goedkeuring verkregen de school tij delijk in de schoolgebouwen aan de Bouwen Ewoutstraat en Bonedijkestraat onder te brengen. Hoewel laatstgenoemd gebouw hierna weer aan haar bestemming onttrok ken werd, waardoor ophieuw moeilijkheden moesten worden opgelost, kon toch op den vastgestelden datum, 1 October worden aangevangen. Drie weken later moest de school echter weer tijdelijk gesloten wor den in verband met luchtgevaar, duister nis, enz. Pogingen om 's Zaterdagsmiddags school te houden, faalden, daar „De Schel de" dien middag ging werken. Op 8 Februari j.l. konden de leerlingen echter weer bijeengeroepen worden. Tot Paschen werd toen 's Zaterdagsmid dags les gegeven, terwijl de jongens taken ontvingen, die thuis moesten worden uit gevoerd. Na Paschen konden de avondles sen worden hervat die tot 15 Juli, veel langer dan gewoonlijk, zijn gehouden. Uit dit alles blijkt, dat het wel een moeilijk cursusjaar is geweest, dat, zoo merkte wethouder Edelman op. eenig is in de ge schiedenis van het Nijverheidsonderwijs. Niettegenstaande* de moeilijkheden is er* echter hard gewerkt, hetgeen, wel blijkt uit het feit, dat bij de eindexamens van de 49 lèerlingen er 46 zijn geslaagd. Hier onder zijn er nog 11 die met lof zijn ge slaagd deze behaalden een gemiddeld cijfer van TV2. Dit is een schitterend suc ces, waarom spr. woorden van lof richtte tot leeraren en leerlingen voor hetgeen hier werd bereikt. Vervolgens ging spr. over tot de uitrei king van de diploma's de met lof ge slaagde leerlingen en de leerling die de vervoigklasse had gevolgd, ontvingen als prijs een boekwerk. Nadat allen het waardevolle papier over handigd was, wenschte wethouder Edel man hen geluk en prees de leerlingen dat zij niettegenstaande de moeilijkheden zoo trouw zijn blijven komen. Verder spoorde spreker de geslaagden aan thans de studie niet te beëindigen, doch er naar te streven de theoretische kennis waarvan hier de grondslag is gelegd', uit te breiden. Zij die dit wenschen kunnen nog een vervolg- cursus volgen terwijl de leeraren ook steeds bereid zijn inlichtingen te verstrek ken om de studie op andere wijze voort te zetten. Tot slot richtte spr. nog eenige zeer waardeerende woorden tot directeur, lee raren en concierge. Namens B. en W. en de commissie van toezicht op het N.O. bracht hij allen hartelijk dank voor het geen hier is gedaan voor de jeugd, om te eindigen met het uitspreken van de hoop dat de leeraren zich bij den volgenden cursus met denzelfden ijver zullen geven in het welzijn van de Vlissingsche am bachtslieden. De directeur, de heer C. Wagenvoorde bracht vervolgens wethouder Edelman dank voor de waardeerende woorden tot het leerarencorps gericht en wenschte de leerlingen namens het personeel geluk. Namens de leerlingen sprak tenslotte J. W. Weug nog enkele woorden van dank tot directeur en leeraren, waarna allen met een handdruk afscheid namen. De geslaagden. De namen der geslaagden zijn Afd. Bankwerkers P. Adriaanse, A. C. v. d. Berg (L)M. Bode, M. Bosselaar (L), C. Boucherie, D, Brink, P A. de Bruyne (L), H. C. Gerritzen, D. de Hamer (L), R. E. Kampman, J. J. Kempe, A. J. Louwerse, J. Martens, M. F. D. Rouw, J. A. W. Schee pers, T. J. Hensen, D. K. Smit (L), P J. v. Sprang, A. P. Struiwigh, L. Vader, R. J. Wildeboer, allen te Vlissingen, J. W. Bras ser, M. Gillesse (L) T. Jansen, G. v. Sluys .(L), allen te Oost- en West-Souburg. Afd. Plaatwerkers W. B. v. Aken, J. Balmakers en J. W. Weug (L), allen te Vlissingen. Afd. Schilders N. P. de Hamer te Vlis singen. Afd. Scheepsbouwers W. A. H. y. Bor- ren (L), H. H. A. Brinkhaus, A. Fliers, C. F. M. Hoornick, BI. Meerman, allen te Vlis singen, L. Boers, W. A. v. Tiggele, J. Wille- boordse, allen te Oost- en West-Souburg, L. A. Zwigtman te Koudekerke. Niet geslaagd 2 leerlingen. Afd. Vliegtuigbouwers A. R. Meijboom, J. P. v. d. Vijver, L. Zuidhoorn allen te Vlis singen. Afd. Timmeren P. Kloosterman W. H. Saay (L), D. H. Verweij (L), M. A. de Voogd, allen te Vlissingen, M. L. Sturm te Oost- en West-Souburg. Niet geslaagd 1. De leerlingen achter wier namen (L) staat vermeld, zijn met lof geslaagd. Vervoigklasse. Afd. ScheepsbouwA. Huiszoon te Vlissingen. LOOPEN OP DE BOULEVARDS NA ZONSONDERGANG. Nu het reeds vroeger donker wordt, schijnen meerdere wandelaars niet te den ken aan het verbod betreffende het loopen op eenige gedeelten van onze boulevards. Zooals bekend mag worden verondersteld, zijn reeds maanden geleden op last van den havencommandant verbodsborden geplaatst, t.w. op den Boulevard de Ruyter ter hoogte van de Weststraatbij den oprit naar den Boulevard de Ruyter ter hoogte van hotel Noordzeeboulevard. En op den Boulevard Bankert ter hoogte van het „Haventje van Meijer" en het paviljoen Intime. Hierdoor ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal In uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft U voelt u opge blazen. u raakt verstopt. Uw lichaam la ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zpn aiecnts lapmid delen. L' moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze litei lever-ga' vrij tt doen vloeien en u zult u oen gehee. ander meusch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.75. 12 LEVER- PILLETJ ES DE NOORD-OOSTPQLDEB. Een Zeenwsche commissie. Door het Dag. Bestuur der Z. L. M. is een commissie ingesteld, die tot taak heeft de landbouwkringen op de hoogte te houden van en belangstelling op te wekken voor de werkzaamheden in den N. O. Polder. De ze Commissie bestaat uit de heeren: A. Minderhoud te Wilhelminadorp, P. Scheele De Putter te Biezelinge, G. Houtekamer te Goes, benevens het Secretariaat der Z. L. M. DERDE TAXATIEMARKT.' Gisteren vond hier de derde taxatie- markt plaats, waarop vooral veel jonge dieren aangevoerd waren. Een bijzonderheid was hierbij, dat deze taxatiemarkt kon gehouden worden op de geheel veranderde, bestrate en Maandag gereedgekomen Beestenmarkt. Deze keuring bewees, dat de verandering die de Beestenmarkt onderging, niet alleen ten goede kwam aan het rijverkeer, maar dat de markt ook nog evengoed haar eeuwenoude en in haar naam aangegeven taak kan vervullen. En als het toevallig eens regenachtig- weer geweest was, dan zou ook het voordeel van de bestrating bij hit voorbrengen der paarden gebleken zijn, want vroeger werd het er dan een ware modderpoel. Deze verbetering is weer een groote en goede aanwinst voor Goes CONCERT „EUPHONIA". Het harmoniegezelschap „Euphonia" gaf gisteren, onder groote belangstelling, zijn eerste conceit van dit seizoen op de Groote Marlet. Het met zorg en aantrekkelijk samen gestelde programma werd onder leiding van den heer P. de Rooy op uitstekende wijze afgewerkt. Waren de nummers, waarin de spllsten optreden, een attractie, niet veel minder viel ook het andere werk te waardeeren. We denken daarbij bijv. aan „Classica", de "verzameling van beroemde werken van bekende componisten, waarin „Euphonia", door de vele verschillen die deze verzameling kenmerken, een goede gelegenheid had haar geheele kunnen te demonstreeren. De gevoelige en karakte ristieke vertolking, steeds op mooicn toon, staafde „Euphonia's" naam als één der allerbeste Zeeuwsche harmoniegezelschap pen. Het applaus van de zeer vele luisteraars bewees wel, dat ook deze de muziek hoog waardeerden. DIE LASTIGE VERDUISTERING. Mej. A. C. V. moest, tegen donker, even op een magazijn zijn, zij draaide het licht aan, verzuimde het weer uit te draaien, en iets later ontdekte het speurende oog der „nachtwakers" dat daar ter plaatse de verduisteringsvoorschriften overtreden werden. Aldus werd tegen mej. A. C. V. proces-vermaal opgemaakt. HOOG WATER AAN T SAS. Voor heden zijn de zwem-uren aan 't Goesche Sas van 2.15 tot 6.15 uur. Voor morgen, Donderdag is de zwemtijd van 3.00 tot 7.00 uur. is het dus verboden na zonsondergang te loopen op den Boulevard de Ruyter tusschen hotel Noordzeeboulevard en de Weststraat en op den Boulevard Bankert tusschen het „Haventje van Meijer" en paviljoen Intime. Op verzoek van de politie vestigen wij hierop nog eens de aandacht. Men zij ge waarschuwd. VAARTUIGEN IN VERBODEN GEBIED. Op 23 Mei jl. is in werking getreden een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied waarbij het o.m. verboden is de wateren in de pro vincie Zeeland met vaartuigen te bevaren, terwijl de vaartuigen in dit gebied ook niet op het land mogen liggen. Dit verbod is niet van toepassing op vaar tuigen welke gebruikt worden bij de uit oefening van een bedrijf hieronder begre pen een landbouwbedrijf alsmede op woon schepen zonder eigen beweegkracht. Hoewel de verordening op 27 Mei is opge nomen in de courant en daarin nog eenige malen een toelichting daarop is verschenen, zijn er niettemin nog eigenaren van vaar tuigen die hun booten niet hebben verwij derd buiten de provincie.Door de politie is nu tegen hen proces-verbaal opgemaakt en de booten zrjn in beslag genomen. BESTRIJDING COLORADOKEVER. Van 1 tot en met 9 Augustus moeten de aardappelvelden in verband met de bestrij ding van den coloradokever, voor de derde maal bespoten worden. In een officieele publicatie worden nadere mededeelingen gedaan omtrent de verstrekking van het benoodigde calciumarsendat. HOOG WATER. Morgen is het alhier te 2,55 en 15,19 u. hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. AARDAPPELDISTRIBUTIE. De commissie inzake huishoudelijke voor lichting schrift ons: Er is reeds zooveel geschreven over de aardappeldistributie en er zijn reeds zoovele raadgevingen gepubliceerd om de huisvrou wen te helpen met hun rantsoen rond te komen, dat wij vreezen, dat de belang stelling voor dit artikeltje niet zoo heel groot zal zijn. Toch moeten wjj in eigen belang der betrokenen nog eens op dit onderwerp terug komen, omdat het is gebleken, dat zoovelen helaas ook hier in Middelburg klagen over de moeilijkheden maar niets doen om tot een beteren toe stand te komen. Er is veel zorg, waar wij machteloos tegenover staan, maar er zijn ook zorgen die wij noodeloos, althans ge deeltelijk, noodeloos ons zelf opleggen. Eén dezer moeilijkheden is het te kort aan aardappels. Wij weten allen dat wij veel aardappels kunnen sparen, wanneer wij ze met schil en al koken. Wij hebben hier verschillende huismoeders bereid gevonden eens na te gaan hoeveel kostbaar voedsel met de schil wordt weggeworpen. En het is daarbij gebleken, dat zeker gemiddeld een vierde van de hoeveelheid aardappels verloren gaat. Eén dezer gezinnen ver bruikte voor de distributie 45 kg aardap pels per week. Het gezin bestond uit man, vrouw en 7 kinderen. Er is dus iedere week ongeveer 9 kg verloren gegaan, dat beteekende voor de distributie een niet onbelangrijk gedeelte der Inkomsten, maar thans beteekent dit waardevol en nood zakelijk voedsel, dat wij met ziender oogen eenvoudig weg gooien, terwijl de kinderen verlangen naar meer aardappels dan dat moeder ze kan geven. Daarom alleen is het de plicht van iedex-e huismoeder de aardappels met schil te koken. Ook big ven de voedende bestanddeelen der aardappels veel beter bewaard, wanneer men ze in de schil kookt. Ook dit beteekent weer be sparing van voedsel. Dat we ze niet met veel maar met zoo weinig mogelijk water koken weten we allang want ook het af- kookwater bevat stoffen, die nuttig zijn en anders worden weggeworpen. Behalve over deze wijze van aardappels koken is er voor iedere huisvrouw nog heel wat te leeren op voedingsmiddelgebied. Daarvoor worden overal in ons land kook cursussen gegeven, van 4 lessen waar een kookleerares aan de huisvrouwen laat zien hoe men ook met andere voedingsmidde len meer kan doen, dan men van huis uit heeft geleerd. In den afgeloopen winter hebben reeds een honderd vrouwen uit Middelburg dezen cursus gevolgd, ze zijn voor rijk en arm, ze zgn nuttig en noodig. Wie de kinderen niet alleen kan laten neme ze mee. In de huishoudschool waar de cursus wordt gehouden wordt er ook op de kinderen gepast. Er zijn ook naailessen waar van oud, nieuw wordt gemaakt. Over al deze cursussen kan men inlichtingen ontvangen en zich opgeven bij de directie van de huishoudschool Molenwater 125. Spreekuur: Donderdag 2-4, Dinsdag 7-8 of bij de secretaresse van de Commissie inzake huishoudelijke Voorlichting, Reigerstraat 4. MAAKT PLAATS VOOR DE BRANDWEER. Toen gistermiddag de magirusbrandspuit uitreed naar Souburg, waar van daan om assistentie was gevraagd, bleek weer hoe er nog steeds weggebruikers zgn, die maar niet begrijpen, dat zij den weg vrg moeten laten als de sirene van een brandauto klinkt. Zij schijnen maar niet te willen be grijpen dat iedere seconde eerder water ge ven van zeer groot belang kan zijn en be denke dat het ook kan gaan om het redden van hun eigendommen. Het motto blijve „Maakt plaats voor de brandweer". EEN NIEUW PAND OP HET MOLENWATER. Zooals bekend, is destijds het verwoeste pand op den hoek van de voormalige Korte Heerengracht en het Molenwater tegenover het tijdelijke raadhuis onteigend ten einde het verkeer ter plaatse te kunnen verbete ren. Dit is geschied en de vraag bleef wat er met de open gekomen plek zou gebeuren. Thans vernemen wij, dat de vroegere eigenaar van het onteigende pand er weer een woning gaat bouwen, die een mooie aanvulling op dezen hoek zal vormen en van waaruit men een mooi zicht op het plantsoen heeft. DE VACANTEESCHOOL. Gisterenavond vergaderde op de tijdelij- lijke gemeentesecretarie het bestuur van de Middelburgsche Vacantieschool met de leidsters der groepen, Roode Kruis en an dere helpers, ter regeling van de tochten naar het strand. Het bleek, dat er 360 kinderen zijn in geschreven, vormende samen 16 groepen. Ook een aantal kinderen van „Kinderzorg" is voor de tochten opgegeven. Zooals reeds in het kort is vermeld, is het de bedoeling Dinsdag a.s. 29 Juli, des morgens om 9 uur met extra trams te ver trekken voor de eerste tocht. De terugreis is des avonds 6 uur uit Vlissingen. Het voornemen blijft, öm tweemaal per week, op Dinsdag en Dopderdag, te gaan naar het strand tusschen Zwanenburg en den Vijgeneter. Wij herinneren er aan, dat de groepnum- mers (penningen) morgen (Donderdag) avond vanaf 7 uur in den tuin van de Rijksleerschool (St. Sebastiaanstraat) wor den uitgereikt. Zaterdag worden de linnen schuiltenten en het spelmateriaal vervoerd. De voorbereidende maatregelen zgn nu alle genomen, maar naar men ons mede deelt ontbreekt nog een en ander voor de financiering daarvan. Zooaln gemeld mag geen openbare inzameling worden gehou den en zij er alleen aan herinnerd, dat de adressen van de bestuursleden onveranderd fijn. DE EXPEDITIE VAN DE P.Z.C. Een openluchtvoorstelling. Het was een samenloop van omstandig heden. De krant, die dagelijks vanuit Vlissingen naar Middelburg wordt ge bracht, om vandaar uit over het eiland Walcheren te worden geëxpedieerd, kon niet verder. Deze expeditie heeft plaats in een lokaliteit van de drukkerij der firma Wederom luchtaanvallen op Moskou. Het D.N3. meldt: In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft het Duitsche wapen wederom met sterke strijdkrachten aanvallen ondernomen op voor den oorlog belangrijke doelen in Moskou. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn reeds door de eerste golven vliegtuigen groote bran den waargenomen. BOMMEN GEWORPEN OP, WEST-DUITSCHLAND. Britsche vliegtuigen hebben in den afge loopen nacht op verscheidene plaatsen in West-Duitschland een aantal bommen neer geworpen. De aangerichte schade is niet belangrijk. Malta weer gebombardeerd. De luchtvaartcorrespondent van het agentschap Stefani meldt: Italiaansche vliegtuigen hebben gisternacht in opeen volgende golven dé vliegvelden Mikabba en Venezia op Malta gebombardeerd. Bommen van klein en middelgroot kaliber werden geworpen in de decentralisatie- zónes der vliegtuigen en op de installaties van de vliegvelden, waarbij goede resul taten werden behaald. Tijdens de actie werden eenige Italiaansche toestellen zon der succes aangevallen door vijandelijke nachtjagers. De vliegtuigen keerden alle op hun basis terug. VIERJARIG JONGETJE VERBRAND. Te Milheze heeft zich Dinsdag een tra gisch ongeval voorgedaan, wat aan het 4- jarige zoontje van den heer G. V. het leven heeft gekost. De twee kinderen van den heer V., 6 en 4 jaar oud, speelden in een houten schuurtje op eenigen afstand van de ouderlijke woning met een doosje luci fers. Hoe het precies gebeurde ls niet bekend, maar plotseling stond het schuurtje geheel in vlammen. De 6-jarige jongen, kon zich door een gat in de muur redden, doch het jongere brtertje verbrandde. ^adat men het vuur gebluscht had vond men zijn .verkoolde lijkje in het schuurtje. C. A. O. IN HET BOEKDRUKKERS- EN RASTERDDEPDRUKBEDRIJF. De staatscourant bevat een beschikking van het co"'- 'e van rg':sbemiddelaa*s be treffende de verbindendverklaring van be palingen der collectieve arbeidsovereen komst voor het boekdrukkers- en raster- diepdrukbedrijf in Nederlands Deze verbindendVerkl: ring geschiedt voor het tijdvak van £1 "all 1941 tot en met 11 April 1942. G. W. den Boer in de Segeerstraat. Nu geviel het dat de Segeerstraat werd be- rioleend. En daar stond onze trouwe kran tenkoerier met zrjn wagen aan den eenen kant en de loopers aan den anderen kant van de sleuf. Ze konden bij malkander niet komen, die sleuf was veel te diep. Nog ongerekend de betonbarricade, die opgeworpen was. 't Leek wel oorlog, althans ruzie. Nu is er geen nacht zoo zwart of je ziet nog wel een lichtpuntje. Zoo was het ook hier en als goede zakenlieden besloten de betrokkenen een openluchtvoorstelling te geven op den hoek SegeerstraatLange Delft. Deze voorstelling werdi een dave rend succes, want nu zag een talrijk pu bliek, hoe accuraat en snel onze „werkers achter-de-schermen" zich van hun taak kwijten. Dit was niet wat men noemt een parade, zoo gaat het iederen dag, Met de zelfde vlotheid. De P.Z.C. bedient haar klanten en laat zich niet weerhouden door barricades en rioleersleuven. Sommigen dachten aan een extra-editie en kochten een nummer. Laten wij hopen, dat ze niet teleurgesteld werden, dat ze, al stond er niets extra's in de krant, er toch wat goeds in hebben gelezen. De voorstelling zal overigens nog wel een paar maal worden herhaald. DE BRANDWEER OEFENT. Bij den bouw van de verschillende rijen noodwinkels, die allen met de achterzijde aan het water staan, zijn op enkele plaat sen openingen gehouden, opdat de brand weer in de gelegenheid zal zijn daar haar spuiten op te stellen als in de omgeving brand mocht uitbreken en men zooveel mogelijk van open water gebruik wil kun nen maken. Maar men moet dan ook zeker weten, dat de spuiten er tusschen kunnen en dat men met name aan het dok met zijn hier en daar vrij hoogen muur, ook het water kan bereiken met de zuigstangen. Het was dan ook zeer goed gezien van den heer A. J. W. Matthijssen, den onder commandant van de brandweer, om een oefening ter zake uit te schrijven tegen gisterenavond. Geoefend is met de magirusspuit en een babyspuit uit de kazerne, met de burgerij spuit, die tegenwoordig in de garage-Lou- isse in de Gortstraat staat, en met een grootere, nieuw toegezonden luchtbescher- mings-babyspuit, die in de garage van den heer Visscher in de poort bg het Hofplein is geplaatst. De ladderauto deed dienst voor het aanbrengen van de kleine spuiten. Op de Turf kade, de Londensche en de Bierkaai werden eerst oefeningen gehouden en daar bleek, dat men naast de zaak van de firma Papegaay maar juist tusschen de hekken van het plankier door kon om het water te bereiken, maar men gebruikte hier ook de grootste, de magirusspuit Toch lukte het ook hier vrij spoedig water te krggen, terwijl verder op de nieuwe spuit stond, waarmede zeer goede resul taten werdenbereikt. Op den Dam was het weer de groote magirus, die moeite had om tusschen Vroom Dreesmann en Simon de Wit bij het water te komen en het bleek wel, dat het beter is bg een werkelgken brand hier een kleinere spuit te brengen. Maar alle spuiten hebben binnen korten tjjd water gegeven, tot groot vermaak van de -jeugd en onder belangstelling van de oudere toe schouwers. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het kanaalwater was heden 70 gr. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Zesde zitting. Na openingsgebed en vaststelling der notulen, werd de agenda aangevuld. In verband met een verzoek van den kerken raad van Sloten (N.H.) om vernietiging van een besluit van het prov. kerkbestuur van Noord-Holland, had de uitloting van een synodus contracta plaats. Met grooten ernst werd gehandeld over de geestelijke verzorging vaif leden van de Herv. Kerk, die aan deze verzorging drin gend behoefte hebBÊn. Een belangrijk gedeelte van dezen dag werd gewijd aan de bespreking van een voorstel, door de commissie voor kerke lijk overleg ter tafel gebracht. Wegens het houden van commissie-vergaderingen slui ting der zitting en verdaging der verga dering tot Woensdag 10 uur. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Middelburg ds. J. van Doorn te Ouderkerk a. d. AmsteL Geslaagd voor het notarieel examen deel 2, de heer J. Huyssen te Terneuzen. Geslaagd voor apothekers-assistente mej. B. J. Voogd, te Middelburg. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL MIDDELBURG. Bevorderd werden van de le naar de 2e klas van de primaire opleiding M. C. Aarnoutse, W. Abrahamse, C. J. J. Beck, L. Beulcelman, W. Boucherie, J. J. Bouman, M. Buys, L. J. Dingemanse, P. Drost, P. J. M. Freekenhorst, J. Groenen- berg, C. W. Hugense, C. Janse, J. Jobse, L C. de Kam, A. E. Kappen, M. J. Keste- loo, M. Kievit, A. Kouwijzer, M. Leijnse, J. M. de Ligny, J. A. Lous, K. Ludik- huijze, M. van Luijk, A. M. Matena, M. P. Minderhout, P. M. M. Moor, M. 5e Priester, P. J. Streefkerk, T. van Taten- hove, C. H. de Troye, J. Vader, J. Ver- meule, J. L. Walhout. Niet bevordend 2 leerlingen. Het diploma van de primaire opleiding ontvingenP. C. Bommeljé, F. v. d. Broecke,,M. J. But, J. Bijl, A. Crucq, W. J. Daniëlse, J. Davidse, T. Dronkers, J. J. M, Erasmus, J. P. Goeman, N. Huysman, H. B. de Kam, M. L. Kesteloo, M. H. Len selink, M. F. Lauret, S. Leijnse, L. v. Liere, N. Melis, M. W. Meulenberg, M. M. Mol, L. Quist, C. Schepers, C. M. de Schipper, C. H. Steutel, M. M. van Strien, W. Swaneveld, F. S. Verhage, Z. M. Verhage, L. Volmer, W. J. de Vos, N. Zwemmer. Afgewezen 3. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de opleiding voor huisnaaister: H. P. Adriaanse, J. E. Bos, G. C. Bouwens, E. J. Dik, H. Flissebaalje, N. Gabriëlse, A. G. Gillissen, L. de Graaf, G. Hillebrand, B. F. v. d. Hoven, W. A. Klopmeijer, W. T. Lous, J. Mesu, M. L. A. Moerland, W. M. Visser, J. J. Wielemaker, F. M. Wille- boordse. Het diploma voor huisnaaister ontvin gen H. A. v. d. Berge, L M. C. Eiff, P. J. Leijnse, A. N. Stroo, W. C. M. Visser. Het diploma voor costuumnaaister ont vingen M. C. v. d. Ende, P. Geschiere, T. J. Goedhart, J. S. Hamelink, E. C. Huys man, K. Wielemaker. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de opleiding voor hulp in de huishou ding F. Adriaanse, A. S. de Booy, G. Bou man, N. J. v. Graafeiland, M. C. Kerpe- stein, P. C. Kleijnenberg, S. v. d. Most, J. Nieuwenhugzen, S. M. J. van Westen, C. M. de Wolff. Het diploma voor hulp in de huishouding ontvingen P. C. Gabriëlse, N. de Gelder, W. K. Lenselink, C. Nieuwenhuijze, E. N. de Poorte. Te 's-Gravenhage slaagde voor het diplo ma hulp der moeder, uitgereikt door de Al- gemeene Nederlandsche Vrouwenvereeni- ging „Tesselschade" J. A. Meulmeester. Voor het examen elementaire kennis voor het Nederlandsche Roode Kruis zijn geslaagd de dames J. Hilbert, M. J. Fre- riks, Lolkema-Manni, M. P. van Beers, M. van Dorst en N, Vleugel te Vlissingen. Te Arnhem slaagde voor het P.B.N.A.- diploma aannemer, de heer A. den Herder. Azn. te Wolphaartsdijk. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 22 Juli 1941. 1. J. A. v. d. P., 21 jaar en 2. E. H. C. v. d. P., 20 jaar, beiden schippersknecht te Yerseke, wegens diefstal van 3 ton mosse len, toebehoorende aan de firma gebr. Pad mos. Eisch en uitspraak 20 subs. 10 d. h. P. J. B., 42 jaar, handelaar te Groede, wegens bedrog. Verdachte heeft als ver- kooper van een partij vlas aan A. A. Buijck, dezen kooper bedrogen door deze partij vlas zoodanig op te stapelen dat de goede kwa liteit aan de buitenzijde en de slechte kwa liteit aan de binnenzijde was opgestapeld. Eisch en uitspraak vrgspraak. Veilingsvereenigtng Zuid-Beveland. GOES, 22 Juli. Druiven (Frankenthaler) 1,30, Roode bessen (Prolific) 22,50, Zoete roode bessen 22,50, Roode bessen D.Z. 22,50, Witte bessen 1722,50, Kruisbessen 6.50 16, Frambozen 2150, Alle soorten kersen 40. Uitschot en afw. kersen 29—32. Oranje pruimen 2839. Westfriesperen 29, Yellow Transp. 2232, Idem (val) 720, alles per 100 kg. Kasperen 7,50—32, Kaspruimen 11 14, per 100 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2