he' doornige pad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Vrijdag 18 JuK 1941 Landwirtschaftsrat dr. Schönbeck over de nieuwe distributiemaatregelen. De legerberichten van gisteren. Tweede blad MEER DAN EEN HALF MILLIOEN VARKENS CLANDESTIEN GESLACHT. Met St. Nicolaas en Kerstmis weer thee Landwirtschaftsrat dr. Schönbeck gaf öp de persconferentie, gelijk die dagelijks in Den Haag plaats vindt, Donderdag een interessante toelichting op de nieuwe dis tributiemaatregelen. De vleeschportie wordt vergroot; dit heeft tot oorzaak, dat de van elders inge voerde krachtvoervoorraden opgebruikt zijn en ons vee nu leven moet van wat het eigen land opbrengen kan; tengevolge hier van moet de veevoorraad allengs terug worden gebracht tot de hoeveelheid, die op gezonde wijze gehandhaafd kan blijven. Om deze reden is er thans meer slachtvee en is het mogelijk de vleeschdistributie 'ruimer te maken. Het is te verwachten, dat deze groote ruimte niet gedurende een kor ten termen zal bestaan, doch van be trekkelijk big venden aard zal blijken te kunnen zijn. Een goede raad is, dat de huisvrouw zich niet angstig make over de vraag, of de slager wel voldoende vleeschvoorraad zal hebben of krijgen. Er is rijkelijk voldoende voorraad vleesch en de toewijzing aan de slagers verloopt volkomen normaal. Dat op Maandag en Dinsdag geen vleesch verkocht zal worden (vanaf 28 Juli) heeft een administratieve reden. Men wil dan namelijk rustig de noodige orga nisatorische maatregelen treffen, o.a. de toewijzingen regelen. Er wordt op gere kend, dat het meerendeel der bevolking ge woon is tegen het einde der week vleesch te koop en. De 2 Vz vet, die thans in de melk aanwezig is, zal er uitgeroomd worden, zoodat thans alleen getapte melk over blijft. De oorzaak is, dat door de warmte de weiden niet genoeg voedsel voor het vee leverden endaardoor weer de vetpositie van ons land ongunstig beïnvloed werd. De autoriteiten achten het belangrijker om in elk geval te zorgen, dat de vetdistributie op de huidige hoogte gehandhaafd kan worden en nemen zoodoende de 2% vet uit de melk. De thee. Wat de thee betreft, deze is bijna op. Liever echter, dan het restant ook te laten consumeeren, wilde men dit bewaren voor andere gelegenheden, b.v. in de koude maanden, in den tgd van St. Nicolaas of Kèrstmis. Aanbevolen werd de „Ersatz-koffie" niet te verachten. Deze is in Nederland zelfs beter dan in Duitschland, daar er hier in dezen Ersatz een veel grpotere noeveeiheid koffieboonen verwerkt is dan ginds. Ook geve men aandacht aan verschillende in het land zelve vervaardigde theesoorten. De export van groenten en fruit. Inzake vruchten en groenten zeide dr. Schönbeck, dat natuurlijk een deel wordt uitgevoerd. In de eerste plaats kan nie mand wenschen, dat men in Duitschland gebrek aan groente zou hebben en hier met de overschotten geen goeden raad zou we ten. Natuurlijk moet er worden geëxpor teerd. Dit is aller belang. Dit neemt echter niet weg, dat hier toch in dit opzicht een bevoorrechte positie blijft bestaan, hetgeen normaal is. In de streek waar de productie zelve plaats vindt, blgft steeds de ver krijging het gemakkelijkst. Ook wordt er bij den export steeds rekening mee ge houden, dat wat noodig is, ook hier blijft -en dat voor export lij voorkeur de soor ten worden genomen, die hier weer minder in trek zijn. Overigens heeft niemand reden om bij het vernemen van export van groen ten bedenkelijk te kijken. In de wereldge schiedenis zal men zeer moeilijk een voor beeld vindén van een land, dat na een verloren oorlog nochtans op vo.et van gelijkheid in de verzorging behandeld werd, gelijk thans hier het geval is. FRANCES BRAYBROOKE 22) Maar het leek of hij er erg op was ge steld om vriendschap met hem te sluiten en ze was verlangend geweest naar nieuws uit de eerste hand over Sam. Ze rende als een wervelwind de gang in, daarbij bijna een andere leerlinge on dersteboven loopend. „Hallo! Waar ga jij heen?" riep Dorothy, haar bg den arm grijpend. „Ik ben op zoek naar dokter Dare", hggde Mavis. „Heb je hem gezien?" „Natuurlijk niet. Daarvoor is het nog veel te vroeg. Hij komt nog in geen eeuwen." „Ja, dat komt hij wel. Ik hoorde zuster Bloom zeggen, dat liij vroeg zou komen." Mavis bevrijdde zich en rende verder, zich niet storend aan de verbaasde blik ken van degenen, die zij ontmoette. Het was zeker een ongewoon gezicht, een leer linge door de gangen van St. Austin te zien rennen alsof ze achtervolgd werd. „Hebt u o, daar is hij!" Mavis holde van den verbaasden portier vandaan en schoot op Tony af, die juist uit de kamer van de directrice kwam. Ze greep hem bij den arm, alles vergetend behalve haar boosheid en ar. „Wat heb jfe legen Sam gezegd?" vroeg ze heesch. „Kalm aan. Mavis", gaf Tony rustig ten antwoord. „Kom hier binnen en wind je niet op." Hg loosde haar in een leege MEER DAN 500.000 VARKENS VERDWENEN IN DEN SLUIK HANDEL. Een zeer hartig woord werd ge sproken over het-feit, dat volgens de tellingen er thans meer dan 500.000 varkens minder bij de boeren aanwezig bleken te zgn, dan er volgens de oor spronkelijke aangiften na aftrek van de geoorloofde slachtingen zouden moe ten zijn. De ontbrekende varkens zgn natuurlijk grootendeels in den sluik handel verdwenen. Men denke zich in, aan welke hygiëni sche gevaren men zich bij het betrekken van vleesch uit geheime slachterijen bloot stelt, epidemische gevaren zelfs. Wie dit riskeert komt in verantwoordelijkheidsbesef voor eigen gezin en omgeving te kort. Voorts moet opgemerkt worden, dat de genen, die hierin tekort komen, het meest bij de zgn. betere klassen gezocht moeten worden, daar de woekerprijzen in den sluikhandel door den minderen man niet betaald kunnen worden. Dat men ten slotte zeer onsociaal handelt en door het koopen van zulk vleesch aan de volksge meenschap onttrekt, wat aan allen geza menlijk toekomt, behoeft niet eens meer gezegd te worden. Maar daarom des te meer zgn ook de strenge straffen gerecht vaardigd, die dit euvel aantasten. Van Duitsche zijde doet men wat men kan, o.a. door de smokkelarij aan de grenzen op de scherpste wijze tegen te gaan. Maar ook elke Nederlander moet van harte mee werken. De schuldigen zijn zoowel de ste lers als de eters, zoowel zij die verboden slachtingen verrichten en dit vleesch ver handelen als die dit koopen. Ten slotte merkte dr. Schönbeck nog op, dat varkensvleesch slechts in beperkte mate in de distributie komt en dat er bij de beschikbaarstelling gerekend wordt met degenen, die zwaar werk hebben, daar deze extra aanspraak op vet kunnen doen gelden. Om deze reden gaat er nogal wat varkensvleesch naar de mijnstreken van Limburg. De mijnarbeid behoort tot den zwaarsten arbeid, die er is. Subsidieering bouw van ierkelders. In verband met de opvoering van de voedselproductie heeft de regeering be sloten den bouw van ierkelders te stimu- leeren door middel van subsidieering. Al leen ierkelders welke van metselsteen zijn gemaakt, komen voor deze subsidieering in aanmerking, met dien verstande, dat het deksel, en, in uitzonderingsgevallen, bij hoogen grondwaterstand en zachten bo dem, de geheele kelder van gewapend beton mag zgn. De geheele constructie moet van soliden aard zijn en voldaan zal moeten worden aan eischen van luchtdichte af sluiting. Het subsidie zal, indien de aanvrage en de bouw door den Rijkslandbouwconsulent van het betrokken ambtsgebied zijn goed gekeurd, een derde deel der ^totale bouw kosten bedragen, met een maximum van 7 per M3 kelderinhoud. Voorlichting omtrent de constructie wordt op verzoek gigeven door het insti tuut voor landbouwwerktuigen en gebou wen te Wageningen. Aanvragen om subsi die moeten worden gericht, aan den Rijks landbouwconsulent in het daarbij betrok ken ambtsgebied. Nadere inlichtingen ver strekt hij tevens. Aangezien het totaal beschikbare bedrag beperkt is en slechts kan worden gebruikt tot 31 December a.s., is het gewenscht de subsidieaanvraagen ten spoedigste in te zenden. kamer en sloot de deur. „Vertel nu eens, wat er aan de hand is?" informeerde hij. „Dat weet je heel goed, je hoeft niet te doen alsof je er niets van weet. Sam heeft onze verloving, verbroken en daar heb jij hem toe aangezet, toen je bij hem bent geweest", viel ze heftig uit. „Ga zitten." Hij duwde haar zacht in een stoel. „Ik heb nog maar net tien minuten voor een operatie. Ik beken, dat ik Hart uiteen heb gezet, hoe oneerlijk het zou zgn, van jou te eischen, dat je jaren en nog eens jaren zou wachten." „Hoe durfde je je daarmee te bemoeien? Wat gaat dat jou aan?" raasde ze buiten zichzelf van woede. „Jij beteekent alles voor me. Sam Hart gaf toe, dat hij egoïstisch was geweest, toen hjj jou vroeg te willen wachten, daar hij toch geen vooruitzichten had om ooit in staat te zijn, je een thuis aan te bieden. Liefste, probeer verstandig te zijn. Ik kan het niet meer aanzien, dat je je hier maar afslooft, je jeugd verknoeit wachtend wachtend." „Ik wil er niets meer over hooren." Ze stopte haar vingers in de ooren. „Ik zal trachten aan te nemen, dat je meende dat het voor mijn bestwil was, maar ik kan niet vergeten, dat je zoo tegen Sam hebt gesproken. Ik ga direct naar hem toe en ik zal hem vertellen, dat niets in de wereld ons vermag te scheiden ik zal hem zeggen dat ik met plezier jaren achtereen zal wachten. Je geeft voor dat je van me houdt en je hebt me dit kun nen aandoen. O, hoe kon je „Wacht!" Hij voorkwam, dat ze de kamer uitging. „Als je er op staat naar Kemlene te gaan, dan zal ik je er vanmiddag heen brengen. Ik moet den patiënt bezoeken, dien ik eenige dagen geleden daar heb ge DE INLEVERING VAN METALEN VOORWERPEN. ENQUÊTE NAAR DE SCHADE DOOR BEDRIJVEN GELEDEN. Nu de procedure, welke is voorzien in art. 12 van de beschikking van 27 Juni 1941 be treffende de inlevering van metalen om practische redenen eenigszins is gewijzigd, is het rijksbureau voor non ferro metalen gebleken, dat niet alle bedrijven (fabrikan ten, handelaren enz.) nauwkeurig zgn inge licht omtrent de formaliteiten, welke moe ten worden vervuld in verband met de en- quêteering van de schade, welke door inle- veringsplichtige bedrijven wordt geleden als gevolg van de inlevering van metalen voor werpen op grond van de verordening no. 108 van 18 Juni 1941 en de uitvoeringsbe schikking van 27 Juni 1941. In verband hiermede volgt hieronder een uiteenzetting daarvan. Het inleveringsplichtige bedrijf ontvangt bij den oproep van den burgemeester (for mulier model 1) tevens een inventarislijst in tweevoud (formulier model 6). Voor groote bedrijven kunnen vervolgbladen op deze inventarislijst eveneens in tweevoud bij den burgemeester worden aangevraagd. Bedoelde inventarislijst moet vóór de in levering volledig worden ingevuld (in twee voud) Bij de inlevering van hoeveelheden van 1000 kg. en minder, welke geschiedt bij een door den burgemeester aangewezen plaats in de gemeente, wordt bedoelde inventaris-- lijst in tweevoud gecontroleerd en voor accoord geteekend door den vanwege den burgemeester aangewezen ambtenaar. Hoe veelheden boven 1000 kg. moeten worden ingeleverd bij een vanwege den burgemees ter aan te wijzen provinciaal magazijn, in welk geval de beheerder van dit magazijn de inventarislgst controleert en voor ac coord teekent. In dit geval dient het inleve ringsplichtige bedrijf deze gecontroleerde inventarislijst in tweevoud naar den burge meester te zenden, die deze inventarislgst zijnerzijds,voor accoord parafeert en de lgst, wederom in tweevoud, aan het inleverings plichtige bedrgf terugzendt. Het inleveringsplichtige bedrijf beschikt derhalve na de inlevering (zoowel indien het gaat om hoeveelheden van 1000 kg. en minder als wanneer het betreft inlevering van hoeveelheden boven 1000 kg.) over de door of vanwege den burgemeester getee- kende inventarislijst in tweevoud. Na de inlevering ontvangt het bedrgf een schade-enquête-formulier, voor fabrikanten formulier model 7 en voor handelaren for mulier model 7b, alsmede daarbij behooren- de vervolglijsten. Dit schade-enquête-formulier moet door het inleveringplichtige bedrijf worden inge vuld. Op de bij het formulier behoorende lijsten dient een uiteraard met de inventa rislijst overeenkomende specificatie te wor den gegeven, waarbij door fabrikanten de kostprijs en door handelaren de inkoop factuur) waarde in de daarvoor bestemde kolommen dient te worden aangegeven. Dit enquêteformulier dient volledig inge vuld en onderteekend voor 10 September 1941 in tweevoud rechtstreeks te worden ingezonden aan het rijksbureau voor non ferro metalen, afdeeling inlevering metalen schaderegeling (I.M.S.), postbus 95 te 's-Gravenhage. Met nadruk wordt erop gewezen, dat bij deze formul-'eren (m. bijbehoorende lijst (en) dient te worden gevoegd het eerste exem plaar van de door of vanwege den burge meester onderteekende inventarislijst. De speciale aandacht van de bedrijven wordt nog erop gevestigd, dat in bovenbe doelde enquêteformulieren slechts moet wor den aangegeven de schade, geleden als ge volg van de inlevering van bedrijfsvoorra den en dat derhalve niet mag worden op genomen de waarde van gebruiksvoorwer pen e.d., welke zouden zijn ingeleverd. Den bedrijven wordt tenslotte erop ge wezen, dat zij zich ter voorkoming van ver traging stipt dienen te houden aan de aan wijzingen, welke ook op de schade-enquête- formulieren zelf zijn vermeld. opereerd. We zullen Janet ook meenemen. Ik zal aan de direotrice speciaal verlof voor je vragen. Je bent door en door ver moeid, kind. Ga nu in elk geval wat rus ten. Ik zal Janet na de lunch hierheen brengen, we vangen dan jou op en tegen theetijd zijn we dan bij Sam." Hij sprak op kalmen toon stelde geen pogingen in het werk om de verantwoor delijkheid voor Sam's brief van zich af te schuiven. „Goed", stemde Mavis toe. „Ik o Tony, je weet niet wat Sam voor mij be teekent, anders had je dit nooit gedaan." „Ga nu wat rusten" herhaalde hij en automatisch gehoorzaamde ze. Tony ging opnieuw de kamer van de directrice bin nen, maar het viel zelfs hem niet mee, extra verlof los te krijgen. De directrice zette uiteen, dat Mavis Casslene een hoop last veroorzaakte door haar plichten niet altgd nauwkeurig te vervullen, dat ze al bijna een week weg was geweest, maar tenslote gaf ze toe, zooals alle vrouwen deden, wanneer Tony Dare een pleidooi hield, en Tony haastte zich naar de tele foon om een afspraak te maken met Janet, die er onmiddellijk in toestemde om mee te gaan naar Kemlene. Na een onrustigen slaap, die haar niet verkwikte, verkleedde Mavis zich en pakte een klein koffertje. Ze zag er op z'n best uit, zei ze bij zichzelf, terwgl ze zich naar den hoofdingang begaf om daar op Tony te wachten. Even later reed de auto voor. Janet, die nog in het duister verkeerde omtrent de reden van deze plotselinge reis, zat naast Tony en verzekerde haar vriendin, dat ze haar er nooit aantrekke lijker had zien uitzien. Ze was misschien wat ouder geworden, maar het was geen wonder, dat alle mannen op Mavis ver HET DUITSCHE. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Door zijn laatste reserves in den strgd te brengen, tracht het Sovjetcommando den opmarsch van de Duitsche weermacht en haar bondgenooten tot staan te brengen. Aan het geheele Oostelijke front is een ge weldige worsteling om de beslissing aan den gang. Ongeveer 9 millioen soldaten staan hier tegenover elkander in een strgd, welks afmetingen haar weerga in de geschiedenis niet hebben. Groote successen beginnen zich af te teekenen. Aan den Zuidelijken vleugel hebben Duitsche en Roemeensche troepen Kisjinev, de hoofdstad van Bessarabië, ver overd. In de wateren rondom Engeland hebben gevechtsvliegtuigen een vrachtschip van drieduizend ton vernield en een groote koopvaarder zwaar beschadigd. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn vliegvelden in de Midlands gebombardeerd. In hangars en schuilplaatsen deden zich hevige branden en ontploffingen voor. An dere gevechtsvliegtuigen hebben militaire installaties in de haven van Great Yar mouth gebombardeerd. In den nacht van 15 op 16 Juli heeft een afdeeling Duitsche gevechtsvliegtuigen de haven Suez aangevallen en brand ver oorzaakt in de olievoorraden aan den Zui delijken toegang tot het kanaal. Bg po gingen van Britscho vliegtuigen om eer gisteren overdag de Nederlandsche kust aan te vallen, hebben patrouillevaartuigen zes en afweergeschut drie vijandelijke ge vechtsvliegtuigen neergeschoten. Duitsche luchtaanvallen op Engeland. Uit Berlijn meldt het D.N.B. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afge- loopen nacht met groot succes het vlieg veld Suttenbridge in Midden-Engeland aangevallen. Een hangar en een ander groot gebouw gingen in vlammen op. De startbaan werd herhaaldelijk getroffen. Een vliegtuig, dat klaar stond om op te stijgen, werd vernield. Gevechtsvliegtuigen hebben voorts aan de Oostkust van Engeland twee koopvaar ders aangevallen. Het eene werd vernie tigd door een hevige ontploffing jn de lading, het andere werd ernstig bescha digd door bomtreffers midscheeps. Britsche vliegtuigen neergeschoten. Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duit sche patrouille vaartuigen Woensdag een afdeeling Britsche vliegtuigen, die de Ka- naalkust wilde naderen, uiteengejaagd. Vier Britsche gevechtsvliegtuigen werden neergeschoten. Verder heeft het Duitsche marinegeschut gisternacht een Britschen bommenwerper neergeschoten, toen eenige Britsche toestellen de Duitsche bocht trachtten te naderen. Grensincident tusschen Peru en Ecuador. Uit Buenos Aires meldt het D.N.B.: Vol gens een officieele mededeeling uit Quito (Ecuador) is het in den grenssector van Ungato aan de rivier Zagramilla tot een grensincident tuschen Peru en Ecuador ge komen. Volgens dit bericht zouden Peru- aansche troepen hebben getracht de grens rivier over te steken. Daarbij is het tot een gevecht van één uur gekomen. Nadere bijzonderheden zgn tot dusver nog niet bekend. BEMIDDELINGSVOOR STELLEN AANVAARD. Naar uit Lima wordt gemeld, heeft de regeering van Peru bekend gemaakt, dat zij het bemiddelingsaanbod van de Ver. Staten, Argentinië en Brazilië in het grensconflict tusschen Peru en Ecuador heeft aangenomen. De regeering van Peru heeft zich bereid verklaard, haar troepen tot 15 kilometer van de grens terug te trekken. Verder heeft zij er in toegestemd, dat een civiele en militaire commissie van liefd werden. Het was een lange tocht, die grooten deels zonder veel praten werd afgelegd. Tony nam de meisjes mee naar hetzelfde hotel, waar hij de vorige keer had gelo geerd en waar hij alvorens te vertrekken, telefonisch kamers had gereserveerd. „Zal ik een boodschap naar Hart sturen", stelde hg voor, „en hem vragen met ons te dineeren?" „Neen. Ik ga er zelf onmiddellijk heen", gaf Mavis beslist ten antwoord, „om het onheil, dat jij hebt gesticht, ongedaan te maken. Ik zal een taxi laten bestellen." Maar Tony stond er op, dat ze met zijn auto zou gaan. Zgn chauffeur zou haar naar het kosthuis vanSam brengen. Al dus geschiedde en toen ze voor het huis van juffrouw' Wiek stil hielden, bedacht Mavis, hoe verrast Sam zou zijn. Op dat oogenblik werd Mavis een paar brutale oogen gewaar, die haar uit de deuropening gadesloegen. Het waren de oogen van Nellie, die zich van het geld, dat ze als haar aandeel in den verkoop van de uitvinding van Albert Sanders had ontvangen, in nieuwe kleeren had gesto ken. Ze had er meer voor uitgegeven, dan ze ooit aan kleeren had kunnen besteden, doch op het oogenblik, dat ze Mavis op zich zag afkomen, voelde ze dat haar kleeren derde rangs waren en een slechten smaak vertegenwoordigden, dat ze niet vergeleken konden worden met die van het slanke en elegante meisje, dat het origineel was van de foto, welke op Sam's kamer had gestaan. „Wel?" vroeg Nelle onverchillig. „Wat is er van uw dienst?" „Ik kom voor meneer Hart. Ik geloof, dat hij hier woont", antwoordde Mavis waardig. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben Woensdagnacht op weinige plaatsen in Noord-West-Duitschland een klein aantal brisant- en brandbommen laten vallen. De schade was onaanzienlijk. Drie der aan vallende Britsche vliegtuigen zgn door nachtjagers en afweergeschut neergehaald. HET ITALIAAN SC HE. Het 407de communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: In den nacht van 16 Juli hebben onze afdeelingen vliegtuigen luchtbases op Mal ta gebombardeerd. In Noord-Afrika is een verkenningspo ging, door vijandelijke gepantserde auto's ondernomen, aan het front van Tobroek verijdeld. Onze vliegtuigen hebben de ver- sterkingswerken van Tobroek en vijande lijke luchtbases in Egypte gebombardeerd. In de omgeving van Siwa zijn vijandelijke detachementen en gemechaniseerde strijd middelen met bommen en machinegeweer vuur bestookt. In duikvlucht hebben bom menwerpers ter hoogte van Marsaloech twee stoomschepen aangevallen. Een schip van 1500 ton werd getroffen en kan ver loren geacht worden. De vijand heeft op nieuw luchtaanvallen gedaan op Benghazi en Tripolis en geringe schade veroorzaakt. In Oost-Afrika wordt heftige bedrijvig heid der artillerie in den sector Wolsjefit gemeld. Een duikboot, onder bevel van den eersten luitenant ter zee Ferdinando Calda, die op den Atlantischen Oceaan opereerde, heeft een petroleumtankschip van 8000 ton tot zinken gebracht. HET AFTREDEN VAN HET JAPANSCHE KABINET. Besprekingen van Konoje. Naar Domei uit Tokio meldt, wordt bevestigd, dat Konoje de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet heeft aanvaard.' De ministers van oorlog en marine hebben hem reeds hun medewerking toegezegd. Onmiddellijk nadat Konoje het keizer lijke paleis had verlaten, heeft hij een be spreking van een uur gehad met baron Kiisjiro Hiranoema, vervolgens met den minister van oorlog, luitenant-generaal Hideki Tojo en den minister van marine, admiraal Kosjiro Oikawa. Tijdens een con ferentie met deze drie ministers welke om 20.00 uur in de particuliere woning van Konoje begon, is een volledige overeen stemming van opvatting bereikt Om 21.30 uur heeft Konoje een bespreking gevoerd met Kenji Tomita, den eersten secretaris van het kabinet Voordien, om 19.20 uur, heeft Yoshiye Saito, adviseur van het mi nisterie van buitenlandsche zaken, een be zoek gebracht aan Konoje. Konoje is voor» nemens hedenochtend vroeg zijn pogingen voort te zetten. Semi-officieel verluidt, dat Konoje waar schijnlijk vandaag de kabinetslijst gereed zal hebben waarop dan vanavond de nieuwe regeering in het keizerlijk paleis zal worden geïnstalleerd. Intusschen hebben hooge autoriteiten van de ministeries van oorlog en marine gisteravond laat belangrijke, afzonderlijke conferenties gevoerd. Naar van betrouw bare zgde verluidt, zijn het leger en de marine bereid Konoje te steunen in zijn pogingen om een nieuwe regeering te vor men. Domei meldde hedenmorgen dat de aan stelling van het gereorganiseerde kabinet Konoje door den keizer reeds vanavond wordt verwacht Omtrent de bezetting van de verschillende ministeries verluidt nog niets bepaalds. Peru en Ecuador de terugtocht controleert, terwgl tevens geen militaire vliegtuigen het grensgebied zullen overvliegen, alvo rens het vrede- en vriendschapsverdrag tusschen de beide landen onderteekend is. Ook Ecuador heeft de bemiddelingsvoor stellen aangenomen. „Hij heeft hier gewoond, maar dat diet hij nu niet meer. Hij is weggegaan, ik ben blij toe." Nellie's stem schoot schril uit. O, hoe haatte ze dit meisje, dat in elk opzicht haar meerdere was, dat voel de ze. „Wilt u me dan misschien zgn adres geven als hij niet meer hier is?" ,Ik heb er geen idee van, waar hij nu is en het kan me niet schelen ook", gaf Nellie ten antwoord. „Mijn tante heeft hem er uitgeschopt Ze brak haar zin plotseling af, daar ijzeren vingers in kostbaar suéde haar pols grepen. „Wat bedoel je? Zeg op. Hoor je?" kwam het onverbiddelijke bevel. Hijgend, woedend en bijna buiten zich zelf van jaloezie, vermengd met angst, deinsde Nellie terug. „Sam Hart heeft het huis van mijn tante moeten verlaten omdat hij een dief is! Hoe vindt je dat, fgne dame? Hg stal wat van een ander was en Met een gemoorden uitroep, zonder aan de gevolgen te denken, hief Mavis haar hand op en sloeg Nellie midden in haar gezicht, een welgemikte klap, die haar tegenstandster tegen den muur deed be landen. „Jij druft Sam een dief te noemen!" riep Maris met dreigende stem. Haar ring had de lip van het andere meisje geraakt. Bloed liep langs haar kin. Zoo dreigend was Maris' houding, dat Nellie zich krij- schend terugtrok, haar lip bettend met een zakdoek. Dan kwam juffrouw Wiek te voorschijn. Voor het huis had zich intusschen een belangstellend groepje menschen verzameld, terwgl Tony's chauffeur achter het stuur- Wordt vervolgd.) Cu. HtOOt 'kOyuL&i i j CCÜS 25 Cl. TUBE 35 CT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5