KRUSCHEN Verduisteren UIT DE PROVINCIE Rheumatische pijnen Kerk- en Schoolnieuws VERHOOGING VAN HET VLEESCHRANTSOEN. Sport Marktberichten Radioprogramma van hedenavond 21.53 uur tot morgenochtend 5.40 uur De maan komt morgen te 2.10 uur op en gaat te 17.26 uur onder. VERPLICHTE ARBITRAGE LANDBOUWBEDRIJF PROVINCIE ZEELAND. De collectieve arbeidsovereenkomst voor 1941'42 voor het landbouwbedrijf in de provincie Zeeland werd afgesloten voor de leden van 5 landbouworganisaties en de landarbeidersbonden. Van de niet-georgani- seerde landbouwers sloten later nog onge veer 200 zich aan als lid by één van de contracteerende landbouworganisaties, ter wijl 150 werkgevers individueel party wer den van het contract. Op verzoek van de landarbeidersbonden heeft het departement van landbouw en visscherij aan de niet- georganiseerde landbouwers in Zeeland en aan hen, die niet individueel tot het con tract toetraden, verplichte arbitrage op gelegd met aanwijzing van prof. dr. G. Minderhoud te Wageningen als arbiter. Walcheren DISTRIBUTIEBEPALINGEN OVERTREDEN. De crisis-controledienst is de laatste da gen in de omgeving van Middelburg aan het sporen geweest, vermoedende dat daar een en ander omging,, dat niet in orde was. Van Middelburg leidde het spoor naar de sluis te Veere, waar een zekere de V. uit Vrouwenpolder werd aangehouden. De oogst viel echter tegen, in zijn bezit wer den slechts 50 k.g. hruinen boonen aange troffen. Toen men te Vrouwenpolder even eens een onderzoek instelde, kwam nog een partij van 400 k.g. aan den dag, welke in een boomgaard waren verborgen. Een en ander werd in beslag genomen. Tegen de V. werd proces verbaal opgemaakt. Toen men by een der leveranciers v. d. V. weer een onderzoek instelde, werd in een drooge sloot nog een partijtje graan ver borgen gevonden, dat eveneens prijs van den crisiscontroledienst was. Verder leidde het spoor nog naar den handelaar D. te Vrouwenpolder, die eieren buiten de distributie om tegen te hoogen prijs verkocht, en bij wien een partij van ongeveer 400 k.g. erwten in beslag werd genomen. Ook tegen D. werd proces ver baal opgemaakt. EEN AANRIJDING. O. EN W. SOUBURG. Gistermorgen had op den Nieuwen Vlissingscheweg een mo torongeval plaats. De motorrijder W. uit Westkapelle reed over dezen weg, toen nabij den Abeele mevr. G. vanachter een groentewagen achter haar hondje kwam aangeloopen. Zij werd door den motor ge grepen en tamelijk verwond, terwijl de motorrijder en diens duopassagier even eens verwondingen opliepen. Dr. J. C. Hurjsman, een lid der transportcolonne en twee dames van den luchtbeschermings dienst verleenden de eerste hulp. Zuid-Beveland WAARNEMEND BURGEMEESTER SECRETARIS VAN 's-HEERENHOEK BENOEMD. Wegens aan den burgemeester van 's-Heerenhoek, den heer C. van Horsigh, verleend ziekteverlof, heeft de waarne mend Commissaris der provincie Zeeland bij besluit van 17 Jui 1941 den heer G. A. Bax, burgemeester van Borssele, benoemd tot waarnemend burgemeester-secretaris van 's-Heerenhoek. De heer Bax is inmiddels reeds als zoo danig beëedigd en in functie getreden. OPENBARE VERKOOPING. WAARDE. Woensdag heeft notaris v. Dissel te Goes ten verzoeke van den heer Nagelkerke een woonhuis en café geveild, i Hoogste inschrijver: Café, de heer M. v. Fraassen, Waarde voor 3450. Woonhuis de heer v. Doorn, Kloetinge voor 4007. In comb, werd het hoogste bod uitge bracht door den heer v. Fraassen 7470, waarvoor de perceelen werden ingehouden die vervolgens, onderhands werden gekocht door den heer Van Doorn. OPENLUCHT CONCERT. WEMELDINGE. Zaterdagavond geeft het fanfaregezelschap „O.K.K." alhier, een concert op de tent aan de Dorpsstraat. Noord-Beveland CONCERT VAN EJLM. KORTGENE. Het muziekgezelschap E. M. M, gaf Woensdagavond onder leiding van den heer Tamminga epn concert in de tent aa.i de Voorstraat. Het Kortgeensch „Jeugdkoor" verleen de zijn medewerking door den bekenden „Kleppermarsch" van J. Morks te bege leiden. Er bestond veel belangstelling voor het concert. Zeeuwsch-Vlaanderen PLANNEN TOT UITBREIDING VAN DE ZWEMINRICHTING. AXEL. In de Donderdagmiddag gehou den zitting van den gemeenteraad werd besloten tot toelating van het nieuw be noemde raadslid den heer J. Fanoy, als opvolger van wijlen den heer F. Dieleman. Besloten werd ook tot het uitvoeren van bestratingen in het nieuwe gedeelte der1 gemeente. Voor het doen van begrafenissen op de Algemeene begraafplaats zal een rijdende baar worden aangekocht. Ter nagedachtenis aan wylen burge meester F. Blok zal in het plantsoentje aan de Prins Hendrikstraat een herinne- ringsbank worden geplaatst. Voor een nieuwe sirene ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst werd 565 gevoteerd. Verschillende leden klaagden over on zuiverheid van het water en te groote drukte in de bad- en zweminrichting in de CENTRALE COMMISSIE VOORZIENING ZEELAND. De wenscheljjkheid om de belangen en stroomingen met betrekking tot het herstel van de materieele oorlogsschade te coördi- neeren wordt sinds lang in de kringen van gedupeerden sterk gevoeld. Te Rot terdam heeft zulks geleld tot de oprichting van een centrale organisatie, waarin alle belangengroepen vertegenwoordigd zijn. Ook in Zeeland is men thans tot een dergelijke breede samenwerking gekomen onder den naam Centrale Commissie Voor ziening Zeeland. In deze commissie zijn thans reeds vertegenwoordigd het Mid- delburgsch Hulpcomité, de Stichting Herbouw Middelburg, het provinciaal Zeeuwsch Hulpcomité, de Stichting Zee land 1940, de Stichting Getroffenen Oor logsgeweld Zeeland en de afdeelingen Vlissingen en Yerseke dier stichting, de Stichting Ondersteunings- en Herbouw fonds Terneuzen, de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden en die voor Zeeuwsch Vlaanderen, de Schade-'enquête-commissie te Terneuzen, de Textielstichting Zeeland, de Chr. Mid denstandsorganisatie te Middelburg, de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Middelburg, de Vereeniging Handelsbelang te Middelburg en de Middenstands-Centrale te Vlissingen. Als contact-commissaris tusschen de Centrale Commissie en de re- geeringsinstanties werd door den secretaris generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart aangewezen mr. dr. J. van Walré de Bordes, burge meester van Middelburg. Het initiatief tot de vorming der Centrale Commissie Voor ziening Zeeland ging uit van de Stichting Getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland, waar door thans de mogelijkheid is geopend tot een geregeld en vruchtbaar contact in het belang van alle gedupeerden. Eënlge organisaties zullen nog worden aangezocht, opdat de commissie met haar bemoeiingen het geheele herstelprobleem kan bestrijken. Het doel der Commissie is twee ledig a) coördinatie van het werk van alle instanties, lichamen en orga nisaties, welke zich direct en indirect met het vraagstuk van het herstel der in Zeeland geleden oorlogsgeweld- schade bezighouden en b) bevordering der herbevoorrading van getroffen streken en bedryven. Het bestuur der Centrale Commissie Voorziening Zeeland is als volgt samen gesteld N. J. Harte, Terneuzen (voorz.); P. J. v. d. Berg, Middelburg (penningm.); B. J. v. d. eBrg, Middelburg (penninm.); mr. F. W. Aüriaanse, Middelburg (secr.); terwijl de heer S. Caljouw Pzn. de leider van de Textielstichting Zeeland optreedt als leider van het bureau. Het bureau is gevestigd Molstraat 4 te Middelburg en is telefonisch bereikbaar onder no. 26. Naar wy verder vernemen is by de Stichting Getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland bericht ingekomen van het Rijksbureau van non-ferro-metalen, dat de getroffenen door ooilogsgeweld- schade zyn vrijgesteld van de inleve ring van metalen voorwerpen, voor zoover zy inderdaad financieel niet in staat zijn, deze voorwerpen door andere te vervangen. Beperkte affaire op de Amsterdamsche beurs. Ter beurze van Amsterdam was de han del Woensdag belangrijk ingekrompen. Er ging in pnkele rubrieken nog wel wat om, maar er was geen sprake meer van groote omzetten. Voor industrieelen bestond nog goede belangstelling, maar de activiteit was toch aanmerkelijk geslonken. Alcu's trokken nauwelijks attentie. De koers kwam iets lager te üggen. Hoewel in Unilevers geregeld zaken werd gedaan, ging het in dit papier toch ook minder druk om. De koersstijging had plaats gemaakt voor een inzinking. Calvé Delft veroorzaakte nog eenige activiteit. De handel in Van Ber kels bevond zich ook gisteren weer groo- tendeels .in handen der professionals. Na gedrukte opening trad in het verdere ver loop een herstel in. De cultuuraandeelen ondervonden een terugslag. H.V.A.'s, die eergisteren een flinken sprong naar boven konden maken waren bij de opening be langrijk lager. Vervolgens echter kon ge leidelijk aan herstel worden waargenomen. De tabaksafdeeling was stil, de affaire in rubberaandeelen klein, maar voor scheep vaartpapieren bestond eenige belangstel ling, in het byzonder voor Scheepvaart Unies en Oude Vaarten. De petroleumru- briek was kalm. De omzetten op de be- leggingsmarkt waren v:-n beperkten om vang. A Incasso Bank 118% 118 Bataafsche Petr. My. Obl. 3% 87 87 A K.M. De Schelde Nat. Bez. 110 112 Nederland le lng 1940 4 100% 100% Nederland 2e lng 1940 4 99 11/16 99 11/16 Nederl. met bel. fac. 1940 4 100% 100% Ned. 1000 1938 (3%) 3 93 7/16 92 15/16-92 11/16 Indië k 1000 1937 3 95i/2 94% Indië k 1000 1937 A 3 94 >1" 93% A Koloniale Bank 198% 196 A Ned. Ind. Handelsbank 130'/» 126 C Ned. pandel My. 135135 A Van Berkels Pat. 86%, 83%-85% C Calvé Delft 93 90%-92 A Lever Bros eü Unilever 134 128-131 A Philips Gloeil. G. Bez. 234% 232%-228 A Algem. Kunstz. Unie 150% 148-1491/, A Fokker Vliet, fabriek 195 198% A Holland-Amerikalijn 119% 118-119 A Java-China-Japan-Lyn 154 149%-152% A Kon. Ned. Stoomboot Mij. 168'/, 166% A Kon. Petroleum My. 253% "253-248 A Dortsche Petr. Ind. Mij. 225 222 A Arendsburg Tabak My. 335 328 A Ned. Scheepvaart Unie 182% 178-180 A Handelsver. Amsterdam 434% 426-432 C Deli Mjj. k 1000 294 289-286 A Senembah My. 233% 226 C Amsterdam Rubb. 283% 279-274 A Deli Batavia Rubb. Mij. 230 226 A Hessa Rubber Mij., 144 142% Nederland 1941 4 100 99i/2 99% Kleine Kreek, waar ook de zwemlessen voor de schooljeugd gegeven worden. Op spoedige verbetering werd aangedrongen. De voorzitter deelde mede in de eerst volgende vergadering met een plan voor uitbreiding der inrichting te zullen komen. De wereldberoemd* degelijksebe dosis Kruschen Zout, zoo Hem ais ze ts, doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste zullen U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding hoe weldadig een bloed-ztrive rende Kruschen-kuur werkt op het heele gestel. BU apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Tweede zitting. De president stelde Vrijdag aan de orde de behandeling van de bijlagen en hiervan de financieele aangelegenheden. De collec ten, giften en contributiën bleken in 1940 met 12.000 gestegen te zijn. 312 gemeen ten hadden iri 1940 geen collecten voor noodlijdende kerken en personen gehouden. Uit 310 gemeenten kwamen geen bijdrage aan de generale kas. De voorzitter benoemde de verschillende commissies. De quaestor-generaal verklaarde zich be reid de administratie te blijven voeren. Aan de orde kwam de behandeling der afzonderlijke fondsen. 1. Aangelegenheden van het fonds voor noodlijdende kerken en personen Het bedrag der collecten steeg met ruim 2500. De synode besloot een bedrag van ruim 3500 beschikbaar te stellen om te voorzien in den nood van predikanten en godsdienstonderwijzers of hun gezinnen. De bond van Nederlandsche predikanten voegde hierbij het door zijn bestuur bijeen gebrachte bedrag van 20.000, bovendien moet nog 25.420 worden uitbetaald van de reeds toegestane groote toelagen. Uit de begrooting voor 1941 blijkt, dat de kleine toelagen aan gemeenten en per sonen op ongeveer dezelfde bedragen kun nen worden gehandhaafd. De voorstellen voor de kleine toelagen bedragen 10.200 15.625 is voor groote toelagen en aflos sing van schuld beschikbaar. 2. Aangelegenheden van het fonds gees telijke behoeften. De uitkeeringen bedroe gen in 1940 9375 voor 1941 werd een bedrag van 10.050 toegestaan. Dit bleek mogelijk doordat de generale kas de toe lage verhoogde tot 4885. 3. Aangelegenheden van het fonds tot verbetering der kleinste predikants-tracte- menten. Het fonds aanpakken zag zich genoodzaakt de jaarlijksche gift van 22.000 tot 18.000 terug te brengen. Het minimum der laagste tractementen werd gebracht op 1700, het maximum op 1900. Uit de generale kas zal 23.415.55 moeten worden aangevuld. 4. Aangelegenheden van de algemeene weduwen en weezenbeurs. 401 weduwen ontvingen het volle bedrag; 4 een gedeel telijke uitkeeringaan 6 minderjarigen werden uitkeeringen gedaan en aan 3 er ven. De ontvangsten waren in 1940 272.04 hooger dan in 1-939. De uitkeerin gen aan weduwen en minderjarigen be droegen 123.771.81, zynde 1371 meer dan het vorige jaar. Het totaal der uit gaven overtrof de ontvangsten met 5.618.81, welk bedrag in mindering werd gebracht van de reserve voor uitkeeringen. Indien niet de noodige steun werd verleend is te vreezen, dat het bedrag der uitkee ringen op den duur niet op 300 zal kun nen worden gehandhaafd. De quaestor-generaal maakte gewag van enkele in 1940 ontvangen erfstellingen en legaten. 5. Aangelegenheden vair het hulppen sioenfonds voor emeriti-predikanten. Het aantal deelgerechtigde predikanten bedroeg 363 met 528 plaatsen. Het aantal deelgerechtigde personen bedroeg aan het eind van 1940 53 vol deelgerechtigden en 14 gerechtigden tot een gedeeltelijke uit keering wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd met minder dan 40 dienst jaren. Uit de baten van den nieuwen ge zangbundel kon een bedrag van 5833.70 worden beschikbaar gesteld, waardoor een tekort kon worden gedelgd en tevens het nadeelig saldo van het vorig jaar kon worden ingehaald. De begrooting van 1941 wijst wederom een tekort aan. 6. Aangelegenheden van het studiefonds. In 1940 werd 1525 voor uitkeering be steed. Eenzelfde bedrag kan worden toe gezegd voor het volgende jaar. 7. Aangelegenheden van de generale kas. Volgens de opgave van den quaestor be droegen de uitkeeringen over 1940 ƒ48.960.25. De suppletietoelage voor het fonds „Schraalte" te betalen in 1941 be droeg 17.700.05. Totaal 66.660.30. Voor uitkeering is thans beschikbaar 70.500. 8. Aangelegenheden van fondsen van verschillenden aard. De kas tot behartiging der godsdienstige belangen van de hervormde Nederlanders in het buitenland is in hoofdzaak bestemd voor de verzorging van den evangelie- arbeid in Duisburg, Gronau, Emmerik en Kleef. Het werk in deze plaatsen kan voortgang vinden. De rekening en verantwoording van alle bovengenoemde fondsen werd goedgekeurd. 9. Weduwen en weezenhulpbeurs. Deze beui's had in 1940 1495 leden, waaronder 22 nieuwe 17 leden stierven of bedankten. De uitkeering werd gehand haafd op 38. De vergadering benoemde de commissie van bijstand opnieuw, handhaafde het be drag der uitkeering op 38 en besloot tot secretaris der commissie te benoemen jhr. F. J. E. van Lennep. Uit het rapport van het accountants bureau betreffende de controle van de ad ministratie van den quaestor-generaal bleek dat 43 kerkeraden nagelaten hadden de geteekende formulieren terug te zen den aan de classicale quaestoren. Met groote dankbaarheid werd kennis genomen van het verslag over de in 1940 gehouden nood-collecte, welke 163.645.43 had opgebracht. Ten opzichte van de nieuwe collecte voor de verzorging van geestelijke behoef ten in de door den nood getroffen ge- Van Augustus af alteen taptemelk. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van vleesch. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 18 Juli tot en met Zaterdag 26 Juli a.s. geeft elk der met „27 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van een half rantsoen vleesch of een half rantsoen vleesch waren. De met „27 vleeschwaren" gemerkte bon geeft gedurende genoemd tijdvak recht op het koopen van een rantsoen vleesch of een rantsoen vleeschwaren. In totaal wordt dus op de met „27" genummerde bonnen, drie rantsoenen vleesch verstrekt. Bovendien geeft gedurende het tijdvak van Vrydag 18 Juli tot en met Zaterdag 26 Juli de met „26 vleeschwaren" gemerk te bon recht op het koopen van een rant soen vleesch of een rantsoen vleesch waren. De met „26 vleesch" gemerkte bonnen kunnen vernietigd worden. Detaillisten, die met „27 vleesch" ge merkte bonnen in ontvangst nemen, die nen deze bonnen op afzonderlijke opplak- vellen te plakken. Een rantsoen vleesch bedraagt 100 gram, been inbegrepen. Een rantsoen vleeschwa ren bedraagt voor de hierna te noemen soorten het daarachter vermelde aantal grammen: Gerookt- of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en ge rookte worstsoorten 75 gram. Gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst 100 gram. Leverartikelen, tongenworst en nier- brood 125 gram. Bloedworst 150 gram. In verband met het voorgaande wordt er de aandacht op gevestigd, dat alle bonnen van de vleeschkaart dus zoo wel de met „vleesch" als met „vleesch waren" gemerkte bonnen in den ver volge recht geven op het koopen van vleesch of vleeschwaren. Na 27 Juli a.s. zullen de distributie perioden zeven dagen duren. Dan zullen per kalenderweek per persoon drie rant soenen beschikbaar worden gesteld. Het koopen in winkels van vleesch en vleesch waren zal van 28 Juli af op Maandag en Dinsdag verboden zijn. Uit de officïeele mededeeling betref fende de distributie van vleesch blykt, dat ons vleeschrantsoen niet onbelang rijk verhoogd wordt een mededee ling, welke met groote instemming ontvangen zal worden. Wanneer men het bericht van de bonaanwyzing voor vleesch leest, zal men wellicht niet zoo onmiddellyk zien hoe groot de ver hooging van het iantsoen is. In het kort komt het hierop neer. Tot na toe was ons rantsoen 250 gram in 8 dagen. Het wordt thans verhoogd tot 300 gram in 7 dagen. Met deze verhooging gaat tevens nog een wijziging gepaard en wel in den ter mijn, voor welke het rantsoen geldt De zen termyn wil men laten samenvallen met de kalenderweek. Dit is gemakkelijker ook voor de huisvrouw. Zij kan dan reke ning houden met een geldigheidsduur van den bon van precies een week en weet dus, dat bij den aanvang van elke nieuwe week ook een nieuwe vleeschbon ingaat In den overgangstermijn, welke van 18 Juli tot en met 26 Juli zal duren dus 9 dagen wordt blijkens het officieel* bericht 400 gram beschikbaar gesteld. Men is daarmede dan op het verhoogde rant soen aangekomen en heeft tevens de ter- mijnwijziging verwerkt De huisvrouwen zullen echter verstandig doen dit rantsoen nu niet in eens te koo pen, doch over den geheelen termijn to verdeelen. Er bestaat thans geen enkel ge vaar, dat de slagers het verhoogde rant soen niet zouden kunnen leveren. Elk gezin kan zijn vleeschverbruik indeeleq precies zooals dat gewenscht wordt De aanmerkelijke vergrooting van ons vleeschrantsoen komt niet onverwachte Eenige maanden geleden reeds is er op ge wezen, dat de voederpositie een vermin dering van den veestapel noodzakelyk maakte en dat het vleesch, herwelk hier door beschikbaar zou komen, een verrui ming van het rantsoen mogelijk zou ma ken. Deze verwachting is thans bewaar heid. In het afgeloopen voorjaar is de weers gesteldheid voor de vleeschvoorziening in dien tyd een tegenvaller geweest. De warmte heeft lang op zich laten wachten. Daardoor werd de hoop, dat de koeien ge noeg voeder in het weiland zouden vinden om voldoende in gewicht toe te nemen, aanvankelijk niet verwezenlijkt. En hier heeft men tevens het antwoord op de vraag, waarom in de achter ons liggende maanden niet overal in het land op alle vleeschbonnen vleesch beschikbaar was. In de laatste weken begon de natuur echter mee te werken en een ieder heeft de groote verbetering kunnen constateeren welke op dit punt ingetreden was. Na de verhooging van het aardappel- rantsoen komt thans de verruiming in de vleeschpositie. De groote beteekenis, welke dit heeft voor de voedselvoorziening van ons volk, zal niemand onderschatten. Thans nog enkele mededeeiingen over een andere aangelegenheid. Het is noodzakelijk, dat wij onze vetpositie zooveel mogelijk op peil honden. Om dit te kunnen doen is men genood zaakt tot volledige ontrooming van de melk over te gaan. Naar men weet, is het vetgehalte van de melk, welke thans verstrekt wordt, vastgesteld op 2,5 In begin Augustas zal dit vet eruit gehaald worden en zal dus prao tlsch slechts taptemelk beschikbaar zyn. Indien wy dit niet zouden doen, zou ons rantsoen bezwaarlijk gehandhaafd kun nen worden. Deze ontrooming neme men vooral niet te tragisch. Ook taptemelk heeft een uitstekende voedingswaarde. De eiwitstoffen zijn uit voedingsoogpunt van groot belang en deze blijven in de melk aanwezig. Daarbij wordt voor kinderen beneden 14 jaar, voor moeders, die een baby, verwachten of een baby voeden, voor zieken en voor arbeiders in bepaalde bedrijven, melk beschikbaar gesteld van het tegenwoordige vetgehalte. In het algemeen is het echter nood zakelijk, dat wij het vet uit de melk zoo veel mogelijk benutten om in boter om te zetten. Zoo komen aangename en onaangename tijdingen tezamen. Laten wij met dankbaar heid kennis nemen van de aangename me dedeeling, laten wij de onaangename aan vaarden in de overtuiging, dat ze onver mijdelijk zijn. SWIFT V—EDO 2—2. Dinsdagavond zette de nieuwe compe titie-af deeling, 3e klasseA, in met den wed strijd Swift VEdo. Wij waren wel be nieuwd naar de verrichtingen van Edo, dat na een 2-jarige rust weer in de com petitie uitkomt en Swift V, waarin behalve 4 ouü-adspiranten, spelers en speelsters zijn opgesteld, die dit jaar eerst met korf ballen begonnen zijn. Alhoewel het spelpeil uiteraard niet hoog was, werd er enthou siast gespeeld en geen wanklank gehoord. Edo was aanvankelijk iets sterker, doch weldra werkte Swift V zich ook los en nu bleek dat de aanval met eenige oud-adspi- ranten gevaarlijk zou worden. Spoedig maakte Naut Joziasse dan ook 10. Edo werkte, hard voor de gelijkmaker doch de Swift-verdediging was paraat. Nog voor de rust maakte Joziasse 20. Na de wisseling was Edo iets sterker in het veld. Een tegenpunt blijft "dan ook niet uit 21. Swift V werkte nu wat het kon. Toch maakte een Edo-dame den gelijkmaker 22. Alhoewel beide aanvallen hard zwoeg den om een overwinning in de wacht te sleepen, komt in dezen stand geen veran dering meer. VelUngsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving" te Kapelle. Marktberichten van dd. 17 Juli 1941: aardbeien 35, frambozen 48-50, roode bes sen 18-22%, witte bessen 18-22%, kruisbes sen 4-27, suikerkersen 40, porceleinkersen 38-40, hangblad 38, zuurtjes 40, klerken 40, morellen 40, markiezen 40, roode blan che 40, bruine id. 40, meikersen 40, Hollan ders 40, vleeschkersen 40, Limburgers 40, Volgers 40, stekkersen 32, moerbeien 68, dubb. p. b. 26, gele boonen 15-18 alles per kg. VelUngsvereeniging „Zuid-BevelandV GOES, 17 Juli. Druiven (Frankentha- ler 129, Roode bessen (Prolific) 22.50, meenten werd besloten een schrijven tot. alle kerkeraden te richten. De zitting werd verdaagd tot hedenmor gen. Zoete roode hessen 22.50, Roode bessen afw. 18, Witte bessen 15.40, Kruisbessen 1533, Frambozen 50, Brusselsche bruine 40, Hollanders 40, Klerken 40, Luikenaars 40, Meikersen 40, Markiezen 40, Porce leinkersen 40, Zwarte kei-sen 40, Spaan- sche wynkersen 39, Uitschot en afw. ker sen 27—32, alles per 100 k.g. Val Yellow Transp. 4.50—16, per 100 k.g. Perziken 10, Kaspruimen 9—12, Kasperen 11—31, per 100 stuks. KRABBENDLTKE. Veilingsvereeniging E.M.M. Veiling van 17 Juli. Roode bessen (prolific) 22.50, aanvoer 20.000 kg., zwar te bessen 42, Frambozen 50, Aardbeien 30, per 100 kg. ZATERDAG 10 JULI 1M1. HILVERSUM I. 415,5 m. 6,45 Gram, 6.50 Ochtendgym. 7.00 Gram. 7 45 Ochtendgym. 8,00 BNO: ber. 8,15 Gram. 915 \oor de huisvrouw. 9.25 Gram. 10,00 Ernstige muziekprogramma's (opn.) J2.00 Zang met piano en gram. 12,40 Almanak. 12,45 BNO: Nieuws- e" ec0^knb 1,00 De Ramblers. 1,30 De Roman cers. 2,00 Voor het gezin. 2.20 Na gedane ar beid.. muziek en vroolijkheid. 4,00 Bijbelle zing (Christ. Radio Stichting). 4.20 Piano en gram. 4,50 Gram. 5,15 BNO: Nieuws-, econ. en bcursber 5,30 Orgel. 6,00 Gram. 6.15 Voor do ^nnenschippers. 6,30 De Melodisten cn solist. 7,00 BNO: Vragen van den dag, 7,15 Do Me lodisten en solist. 7,4-5 Causerie „Als ik 't voor t zeggen had". 8,00 ENO: ber. 8,15 Spiegel van den dag. S.30 Zang, klarinet en piano. 9.30 Ber. (Engelsch). 9,45 BNO: ber. 10,00—10,15 BNO:: Uitzending in de Engelsche taal. HILVERSUM II. 301,5 m. 6,45 Gram, 6.50 Oehtendgvm. 7,00 Gram. 7.45 Ochtendgym. 8,00 BNO: ber. 8.15 Gram 30.00 (VrU7" Kerkcómité). 10-20 „Ons schemeruurtje" (opn.) 11.10 Gram. U'Vr Cabaretprogr. (opn.) 12.00 Eer. 12,15 Orgel. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. l.OO Viool en piano. 1,40 Voor de jeugd. 2.00 Utrechtsch Ste delijk ork. en solist. (2,45—3.00 Voor de plat- telandsjeugd). 4,00 Omroepork. en soliste. 5.00 Cursus ..Over Godsdienst bij kinderen" (Vrijz. Protst. Kerkcómité). 5,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber 5 30 Het Hollandsch Instrumentaal kwintet 6.1o Nederl. Kamerkoor. 6.40 Sport en toerisme. i.OO Groningsch praatje. 7,15 Nieuws van de platenmarkt (7.30—7.45 Causerie „Sint Margriet de Regenheilige". 8,00 BNO: ber. 8.1° Gram. 8,30 Gevarieerd progr. 9.45 BNO: ïonr 10,'0° Dagsïuiüng (Christ. Radio Stichting), lO.Oo10,15 Causerie „Ik was er zelf bij". C0LIJNSPLAAT. Abonnementen en advertenties voor dé Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent E. J. DE RIJCKE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3