Hoofdbestuursvergadering der Z.L.M. AMERIKA EN DE OORLOG. Burgerlijke Stand KLOMPERTJE KLOMP een echte hollandsche jongen Rechtszaken Radioprogramma Bemoedigende mededeelingen over de kunstmestpositie. Het hoofdbestuur der Zeeuwsche Land bouw Maatschappij vergaderde Dinsdag avond in de „Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter, mr. P. Dieleman, opende de vergadering met woorden van welkom in het bijzonder tot de leden der Ged. Sta ten, de heeren Philipse en Goossens, het gemeentebestuur van Goes, den heer Wil- jes, vertegenwoordiger der gevolmachtig de voor Zeeland, den heer C. Boudewijn, directeur van het R.V.O kunstmestdistribu- tiebureau. Spr. wees er voorts op, dat men in een belangrijken tijd leeft en spr. uitte de hoop, dat deze tijd zegenrijke gevolgen zal hebben voor ons vaderland en zijn landbouwende bevolking. MEDEDEELINGEN VAN DEN VOORZITTER. De VOORZ. deed vervolgens mededeeling van de .verrichtingen van het Dagelijksch Bestuur sinds de vorige algemeene verga dering. Daar vrijwel al deze verrichtingen vermeld zijn in onze maandelijksche versla gen van de vergaderingen van het Dage lijksch Bestuur, laten wij er hieronder nog slechts enkele volgen: Mededeelingen van den voorzitter. Verplichte veeleveringen. Na mededeeling van den voorzitter over dit punt, deelde de heer Klompe, (Drei- schor) mede, dat de gestelde norm een jaar geleden wel voldoende was, maar nu komt er vee op de markt, dat vaak niet vol doende gevoederd is, en dat is een wapen in de hand van de slagers. Spr. vindt den norm voor heden te hoog en door de ver plichte levering moet het vee afgestaan worden voor het slachtrijp is. De boer mag zijn productiekosten wel betaald krijgen; Onjuist is ook, dat de slagers teveel zouden verdienen. Ze hebben mindere afzet, moe- ten bij het vet voor 52 ct. per k.g. inleve- ren. De heer Gast zou nog verder willen gaan en vraagt of er geen slachtvee voor Zee land Kan komen, of fokkalveren. Wat moet men straks met het voer doen, bijv. de sui kerbietenkoppen. Daar moet mee gepro duceerd worden. Straks moet men een steeds lager slachtgewicht vaststellen. De voorzitter vraagt of de overbodige bietenkoppen niet vervoerd kunnen worden naar de plaatsen die minder voer hebben. De heer Gast wijst er op, dat hier ook behoefte is aan stalmest, en ook daarvoor moet men vee houden. De heer Klompe ('s Heer Arendskerke) vindt de verplichte veelevering een onding, iets uit de vorige eeuw. De Z.L.M. moet er teel krachtiger tegen protesteeren. Nadat nog een der leden er op gewezen heeft, dat de leveringsbonnen te duur ver handeld worden, zegt ir. Dorst, dat men vergeet, dat vooral aan het melkvee ge dacht moet worden. Ook spr. vindt de prij zen te laag. Verder moet inderdaad het vee naar het voer gebracht worden en men kan in dit opzicht gerust zijn. Verder bleek, dat er geen andere mogelijkheid is dan „leveringsplicht", er moest vleesch komen. In tegenstelling met de bedoeling is er echter handel met de roode bonnen gedreven, door boeren en handelaars, maar dit moet men bjjv. niet aan den heer Louwes wijten. Spr. bepleit ook nog on derlinge medewerking, waar veel aan mankeerde. Voorts zegt spr. nog, dat er een marge komt tusschen vet en mager vee. Steunregeling kleine boeren. Alhoewel de norm van 9 voor het in komen der kleine boeren een theoretische norm is, dienen deze menschen onder de huidige omstandigheden een hooger loon te ontvangen. Wijziging van de steun regeling in dien zin, dat gemeenten, welke tot op heden niet aan de regeling wensch- ten mede te werken, daartoe kunnen wor den verplicht, achtte het Dagelijksch Be stuur dringend gewenscht. De Bietenprüs. De heer ir. Versteeg deelt mede, dat geen hoogeren prijs verkre gen kon worden. De heer Collot d' Escury merkt op, dat op 18 was aangedrongen. Nu is plm. 20 pet. minder gezaaid. Moge lijk brengt dit de suikerpositie weer in gevaar. De heeren Gast en Klompe, 's Heer Arendskerke, wijzen ook nog op bezwa ren. Laatstgenoemde vraagt naar gege vens van het documentatiebureau. De heer Versteeg wijst er op, dat dit bureau pas aan den gang is. Het eerst verscheen een rapport over den melkprijs en ook andere producten volgen. De voorzitter merkt op, dat toch wel vast te stellen is, zooals de heeren op merkten, dat de productie, kunstmeststof fen enz. stegen. Dus mag ook de prijs wel hooger zijn. De heer Versteeg zegt, dat men er niet één artikel uit wilde halen, dan moeten ook de andere volgen. De voorzitter zegt, dat de Duitsche prij zen hooger zijn. De bieten zijn er bijv. 18.—. Opgemerkt wordt, dat ook erwten en tarwe te laag zjjn. Ir. Dorst zegt dat de bieten nog bedui dend minder dan 15 pet. ingekrompen zijn, over het geheele land. De prijzen worden vastgesteld door den prijzencommissaris in overleg met de Duitsche instanties. Met de prijzen heeft men ook bepaalde producten geforceerd, waarom er zooveel meer bruine boonen verbouwd zijn. Opgemerkt wordt, dat dit ook aan het gebrek aan stikstof enz. lag. De heer v. d. Sande, Nieuwerkerk, zegt, dat ieder dit voorjaar deze prijzen vroeg. Nu heeft men ze en wil weer verhooging. Als spr. het voor het zeggen had, zou hij zeggen, bouw nu maar voort en wacht af wat je krijgt. De voorzitter belooft, dat het Dag. be stuur zal zien of nog iets aan de prijzen te doen is. Eenheid landbouworganisatiewezen. Het Dagelijksch Bestuur heeft zich ver- eenigd met het standpunt, dat te dezer zake door het Landbouw Comité wordt in genomen. Het Dag. Bestuur sprak voorts den wensch uit, dat er in Nederland komt een zoo groot mogelijke en werkelijke een heid op landbouworganisatorisch gebied. De Z.L.M. blijft open voor samenwer king met ieder, die een zelfde streven heeft en wenscht dit gaarne in haar gele deren op te nemen. De brandstofvoorziening. De voorzitter deelt mede, dat voor Zeeuwsch Vlaanderen stappen gedaan worden om brandstoffen uit België te be trekken. De heer De Buck wijst er op, dat het platteland veel behoefte heeft aan petro leum. De heer Philipse deelt mede, dat de brandstof voor 60 pet. is toegewezen. De fout is echter, dat het plattelindl zijn basis kwantum geheel noodig heeft voor kook- doeleinden. Hier zal nog eens op gewezen worden. Spr. deelt ook nog mede, dat de P.Z.E.M. slechts 80 pet van haar brand stof krijgt Gezien de toename der bedre ven zal de P.Z.E.M. met haar levering nog wel lager moeten rantsoeneeren dan 75 pet. Samenwerking met „Agrarisch Front". De heer Posthuma verzocht te willen overwegen, in hoeverre en op welke wijze de Z.L.M. kan samenwerken met het Agra risch Front. Het Dag. Bestuur besloot overleg te plegen met het Landbouw-Comité en te handelen naar de te dezer zake in genoemd comité te nemen besluiten. Noord-Oostpolder. In verband met het feit, dat binnen kort veel werkkrachten noodig zijn voor de in-cultuurbrenging van den Noord- Oostpolder, besloot het Dag. Bestuur een kleine commissie te benoemen welke ge regeld mededeelingen zal verzorgen aan gaande de vordering der werkzaamheden aan den Noord-Oostpolder. De heer Versteeg deelt mede, dat de betreffende commissie besprak: hoe meer bekendheid aan de werkzaamheden in den Noordoostpolder te geven? Maar wie zich door cursussen voorbereiden, werden te leurgesteld, omdat de directie geen voor keur geeft aan de cursisten. De com missie zal in het landbouwblad aangeven hoe te handelen en ook voor Zeeland zal men wel iets doen, maar niet door cursus sen. De commissie zal probeeren te zor gen, dat Zeeland niet achteraan komt. De Voorz. deelt mede, dat men eerst de menschen, die door het aanleggen van vliegvelden getroffen werden, er zal plaat sen. Werkgeversorganisatie. Uitvoerig is de vraag besproken of, ge zien de gewijzigde omstandigheden, de Z.L.M. ook als werkgeversorganisatie moet optreden. Het Dag. Bestuur besloot een kleine commissie te benoemen onder leiding van den heer J. L. Groenewege te St. Maartensdijk, welke commissie op korten termijn een rapport over deze aan gelegenheid aan het Dag. Bestuur zal uit brengen. De heer Groenewegen, St. Maartensdijk, zegt, dat dit onderwerp een moeilgk vraag stuk was. Men weet, dat in 't voorjaar een contract tot stand kwam. Er was een kleine commissie van de Z.L.M.,' die het contract teekende, maar men had liever gezien, dat het vrijwillig tot stand was ge komen. Het standpunt der commissie is, dat door een kleine statutenwijziging de Z.L.M. ook als werkgeversorganisatie op kan en zal moeten treden. Het is voor de Z LM. niet gewenscht daar buiten te blij ven. Verder is nog een en ander te re gelen waarna de commissie met een voor stel zal komen. De karnvergunningen. De heer Versteeg deelt mede, dat men in Den Haag toezegde, dat aan de Zeeuw sche bezwaren tegen de intrekking der Vergunningen tegemoet zou worden geko men. Er kwam van de zuivelcentrale ech ter nog geen resultaat. Ir. Dorst zegt, dat er een streven is de melk naar de fabrieken te krijgen. Voor degenen die te ver weg wonen, komt er verbetering wat de karnvergunningen betreft. De regeling is nog lang niet af, maar het gaat reeds iets beter. Het punt heeft de aandacht. Bestuurslid NaCobrouw. In de vacature, ontstaan door het be danken als bestuurslid van het NaCo brouw door den heer J. M. Bom, werd tot bestuurslid gekozen de heer P. J. Bom te Colijnsplaat. Bedanken en benoeming adv. lid van het Dagelijksch Bestuur. Wegens zijn benoeming tot inspecteur- voor de werkverruiming in Zuid-Holland, heeft ir. M. de Vink bedankt als advisee- rend lid van het Dag. Bestuur. Het Dag. Bestuur benoemde den opvol ger van ir. De Vink te Middelburg, ir. A. M. Comelissen tot adviseerend lid van het Dag. Bestuur. Inleveringspremie graan. Ir. Dorst deet mede, dat de inleverings premie voor het graan nog niet vastge steld is, doch komt. Spr. raadt zetten in kleine schelven aan. Wat het touw be treft zal degene, die het noodig heeft, nog kunnen krijgen. Papiertouw is vrij. Er zal wel voldoende zijn. Bestuursleden L.C.O. voor Zeeland. Voor de aftredende leden van het be stuur der L.C.O. voor Zeeland, de heeren J. S. de Regt te Kats en H. C. v. d. Zande te Nieuwerkerk, werd de volgende aan beveling in dubbeltal ingediend: 1. J. S. de Regt en M. W. van Arent- hals, beiden te Kats. 2. H. C. v. d. Zande te Nieuwerkerk en C. Boogerd te Noordwelle. Landbonwhuishoudschool te Terneuzen. Besloten wordt een leening aan te gaan groot 50.000 4% bij de boerenleen bank te 's Heer Arendskerke voor den bouw. De kunstmestpositie. De heer C. Boudewijn, directeur van het R.V.O, kunstmestdistributiebureau, wees op de moeilijkheden, die zich inzake de kunstmestdistributie voordoen. Toen in 1939 de distributie ingesteld werd, was dat omi hamsteren te voorkomen. Het eerste jaar bleef de positie gunstig. Onze indus trie was in staat de hier noodige stikstof te leveren. Wat aan kali noodig was, was reeds ingevoerd. Er waren ook voldoende hoeveelheden ruw phosphaat, evenals py riet. Er werd zelfs door de betreffende commissie aan opheffing der distributie gedacht, maar uiteindelijk besloot men, verder te gaan. Toen 10 Mei de oorlog uit brak waren de bonnen reeds aan het loo- pen. De Hollandsche bedrijven werden door het oorlogsgeweld weinig beschadigd, maar niettemin is het niet gelukt Sluiskil weer tewerk te stellen. Men kon door in voer nog wat bgkrijgen, en wat er was is verdeeld. Er is nog meer uitgedeeld, dan drie jaar geleden in Nederland werd ge bruikt. Hoe men dan op sommige bedrij ven tekort kwam? Bij elke distributie wordt nu eenmaal altijd van de topbedrij ven eerst afgenomen en er was uitbreiding der productie. Hoogstens 1 pet. der bon nen is echter niet gehonoreerd. Met de kali waren er geen klachten, hoewel men meer gebruikte dan ooit tevoren. Met het phosphaatzuur was het sukkelen, omdat België slechts een fractie kon leveren van het bestelde. Slechts 50 pet. der bonnen zal gehonoreerd zijn. Intusschen was de waged aan het loopen en die kon men niet stilzetten. Men moest doorsukkelen. Om de bezwaren, die er waren, te ondervangen, is het systeem nu zoo opgebouwd^ dat men de bonnen in series van drie maanden beschikbaar zal stellen. Er is uitgegaan van een matige bemes ting, zooals de industrieën thans werken kunnen ze daarvoor zorgen en spr. hoopt ook op wat invoer uit Noorwegen. Spr. zet verder uiteen hoe het bonnen systeem nu zal werken zij zullen van tyd tot tijd worden geldig verklaard, waar mede, naar spreker hoopt, het geknoei met bonnen zal worden voorkomen. Spr. herhaalt dat voor akker, en tuin bouw op een matige bemesting gerekend kan worden en ook voor het weiland zal, naar spr. hoopt, iets overblijven. Super- phosphaat is er niet, maar er zal wel wat slakkenmeel komen en men hoopt, daar de ergste gevallen mede te kunnen helpen, die gronden, die anders geen oogst zouden leveren. Japan en Amerika. Uit Tokio meldt het D.N.B. Met betrek king tot het zenden van Amerikaansche vliegtuigen en piloten naar Tsjoengking, eischt de Yomioeri Sjimboen, dat de Ja- pansche regeering te Washington een zeer scherp protest zal indienen in verband met deze houding van Noord-Amerika. Zou Amerika, zoo schrijft het blad, de Japan- sche bezwaren van de hand wijzen, dan is dit een duidelijk bewijs, dat de Vereenigde Staten oorlogsvoorbereidingen treffen tegen Japan. Een dergelijke ontwikkeling kan Japan in geen geval met gevouwen han den afwachten. AMERIKAANSCH MINISTERIE VAN MARINE VRAAGT CREDIETEN. Het Amerikaansche mipisterie van ma rine heeft, volgens United Press, bij het Congres een crediet aangevraagd van meer dan 300 millioen dollar voor aanvullende uitbreidingswerkzaamheden te land en voor den bouw van duikbootbases op de eilan den Kodiak (Alaska), Midway (Stille Oce aan) en Wake (tusschen Hawaii en de Marianen). De feestelijke bijeenkomst van den Rijksarbeidsdienst op Houtrust te Den Haag. Een overzicht met op den voorgrond de muziek van den Rijksarbeidsdienst. (Schimmelpenning:) Roosevelts plannen in verband met het Europeesche conflict. Jit Berlijn verneemt het A.N.P. van welingelichte zrjde: In politieke kringen der rijkshoofdstad legde men gisteren den nadruk op het feit, dat het bericht van den New Yorkschen correspondent van het Zweedsche blad „Aftonbladet", volgens hetwelk Roosevelt het voornemen heeft zoo snel mogelijk tot een oorlogstoestand met Duitschland te geraken, door de Duitsche pers zeer ern stig is behandeld. Men acht in deze krin gen de houding van de toonaangevende bladen van het Duitsche rijk tegenover dit onderwerp voor honderd procent juist. In de Wilhelmstrasse koestert men gee nerlei twijfel aan de echtheid van dit Zweedsche bericht, dat, volgens de Duit sche opvatting, geheel en al door bepaalde voorbeelden en aanwijzingen over maat regelen der Amerikaansche re^eering ge dekt wordt, welke aanwijzingen intusschen ter kennis zjjn gebracht van officieele in stanties te Berlijn. De geheele wereld kan niets beters doen, zoo verklaarde men in dit verband in de Wilhelmstrasse, dan aan de hand van dit feit Europa opmerkzaam te maken op de klaarblijkelijke lichtzinnigheid en op het gevaar, dat door een dergelijke houding van Roosevelt zou kunnen ontstaan. In officieuze kringen te Berlijn be schouwt men het Zweedsche bericht als nieuw bewijsmateriaal voor Roosevelt's politiek met betrekking tot zijn vastbeslo tenheid om onder alle omstandigheden nieuwe verwarring te stichten in 't Euro peesche conflict Men neemt hier aan, dat Roosevelt ten aanzien van de publicatie van het Zweedsche blad zijn standpunt zal moeten bepalen en men verklaart, dat ook van Duitsche zijde op" het juiste tijdstip hierover gesproken zal worden. Voorloo- pig, zoo verklaarde men in de Wilhelm strasse, heeft men hierover niets te zeg gen. Dit is veeleer uitsluitend een kwestie, welke het Amerikaansche volk aangaat. Overigens zijn er onder het Duitsche volk door den inhoud van het Zweedsche be richt geenerlei gevoelens van angst ont staan. Uit de onverbloemde wijze, waarop dit bericht aan hel Duitsche volk is mede gedeeld, kan men integendeel zien, hoe de Duitsche leiding bereid en vastbesloten is, deze dingen niet alleen voor de openbare meening der wereld, doch ook ten over staan van het Duitsche volk te bespreken. Belangwekkend is met deze woorden sloot men gisteren in de Wilhelmstrasse voor vertegenwoordigers der pers de be handeling van dit complex van vraagstuk ken dat een dergelijke schending van de volkenrechtelijke beginselen ons be reikt op een oogenblik, waarop de bolsje wisten ten aanzien van Duitsche hospi taalschepen verklaard hebben, dat zij het volkenrecht niet in acht zullen nemen. Ook hierin ziet men van Duitsche zyde een nieuw punt van overeenkomst tusschen het driemanschap ChurchillRoosevelt- Stalin. DE ACTIVITEIT VAN DE AME RIKAANSCHE MARINE. De voorzitter van de Amerikaansche marine-commissie, senator Walsh, heeft volgens de New York Times in een pers- gesprek in verband met de verklaringen van den minister van marine, Knox, afge legd in een geheime zitting van de marine commissie op Vrijdag jl., bevestigd, dat een Amerikaansche torpedojager bij na dering van een Duitsche duikboot diepte bommen heeft uitgeworpen. Volgens de New York Times heeft Knox voorts het bestaan van een overeenkomst tusschen de Amerikaansche en de Britsche regeering over gemeenschappelijke acties op den Atlantischen Oceaan geloochend en. bovendien verklaard, dat tot nu toe geen oorlogsschip van de Ver. Staten in het strijdgebied, zooals dat thans door Roose velt is omschreven, heeft gevaren. De ac tiviteit van de Amerikaansche marine moet beschouwd worden als verruimde patrouille. Amerikaansche senator aan het woord. Naar Associated Press meldt, heeft de 83-jarlge democratische senator Glass in een persgesprek onmiddellijke opheffing van de Amerikaansche neutraliteitswet geëischt om de vrijheid ter zee te herstel len. De Vereenigde Staten moeten alle noodige stappen doen, om de levering van Amerilcaansch materiaal aan Engeland te waarborgen. Glass beweerde voorts, dat de Vereenigde Staten zich reeds in oorlog bevinden. Een verklaring van WUlkfe. Uit Washington meldt het D.N.B.Wen dell Willkie heeft zijn medewerkers in ver trouwen medegedeeld, dat president Roo sevelt in verscheidene besprekingen met' hem het bevel aan de Amerikaansche vloot om zonder waarschuwing het vuur te ope nen op Duitsche oorlogsschepen, duikboo- ten en vliegtuigen, heeft bevestigd. ZOUTELANDE. Over de maand Juni. Geboren: Willem Jan Dirk, z. v. Johan nes Lievense en Hendrika Verhoeven. Overleden: Eliza Koppejan, 62 j., man van Klazina Verhage. OOMBURG. Voor abonnementen en advertentiën W. TRIELLER. 40. Door het gewicht van vader Klomp schoot de deur met een ruk open, precies tegen den neus van den tweeden boef, die gereed stond om Klomp op te vangen. Die slag kwam zoo hard aan, dat hij sterretjes zag en het hem groen en geel voor de oogen werd. 41. Dat was voor Piet, den derden boef het sein tot den aanval. Zijn twee kameraden hadden al het onderspit tegen Klomp moeten delven, maar dat zou bij hem niet gebeuren. Hij stond hem wel alleen. Wat dacht die Klomp weldat zou hij hem wel even betaald zetten. 42. Maar hoe Daar kreeg Piet een lumineus idee, dat dacht kjj tenminste. Hij zou Klomp pardoes bij zijn beenen grijpen en naar beneden trekken. Dan kwam hij met een bons op den grond terecht en dan zou het voor hem toch een klein kunstje zijn, om hem er on der te krijgen. Vrijdag vervolg. ALKMAARSCHE SLAGER SLACHTTE FRAUD U LEU S. In hooger beroep heeft gisteren voor het gerechtshof te Amsterdam terecht gestaan een slager uit Alkmaar, die in de eerste maanden van dit jaar 25 schapen frauduleus had geslacht en zonder bon had verkocht. Hij was daarop door den economischen rechter te Alkmaar tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal eischte thans op juridische gronden vernietiging van het Aikmaarsche vonnis en veroordeeling tot een hechtenisstraf voor den tijd van zes maanden met verbeurdverklaring van het vleesch. Arrest 23 Juli. Donderdag: 17 Jnli 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.-15 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Dagopening (Vrijz. Protest. Kerkcomité). 8.25 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Fragmenten uit „Der Zigeunerbaron", operette (gr.pl.). 9.50 Gram. 11.00 Voor den boer. 11.20 Viool, piano en gram. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 De Ro mancers en piano. 2.00 Zang met piano en gram. 2.45 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Piano. 4.00 Gram. 4.30 „Galerij van hedendaagsche Italiaan- sche zangers", causerie (met gr.pl.). 5.15 BNO:: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Omroeporkest. 6.15 „Rembrandt", causerie. 6.30 Orgel. 7.00 ENO: Vragen van den dag. 7.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 7.45 Voor den boer. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Omroep orkest en solisten. 9.30 Ber. Engelsch. 9.50 BNO: Ber. 10.0010.15 BNO: Uitzending in de Engel- sche taal. HILVERSUM n. 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (Christ. Radio Stichting). 10.20 Zang met piano. 10.40 Declamatie. 11.00 Sylves- tre-trio en gram. 12.00 Ber. 12.15 Ensemble Erica Helen. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Bont middagprogr. 3.00 Orgel. 3.30 Voor de zie ken. 4.00 Gram. 4.30 Nederl. liederen. 5.00 Lezen van Christ, lectuur (Christ. Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, ,con.- en beursber. 5.30 Het Nederl. Kamerorkest. 6.45 Reportage. 7.00 BNOr Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Gram. 7,30 Causerie „Ik was er zelf bij". 7.45 Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Het Omroep-Sympho- nie-orkest, soliste en gram. 9,30 Sport en licha melijke opvoeding. 9 45 BNO: Ber. 10.00—10.15 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6