l Verduisteren: Wanneer trouwt U? De Raad van Kapelle vergaderde. Koopt 't bij de Goessche Midza van Zaterdagavond tot Zondagochtend van Zondagavond tot Maandagochtend 5.88 21.58 5.84 Zondag gaat de maan te 11.07 onder. Maandag komt de maan te 0.05 op en gaat te 12.12 onder. Walcheren De Raad van Grijpskerke vergaderde. GRIJPSKERKE. Woensdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester Bouwman. Een schrijven van A. de Kam inzake op ruiming van een pad, werd na eenige be spreking verwezen naar B. en W. om prae- advies. Aan enkele door Gedeputeerde Sta ten gemaakte opmerkingen betreffende herziening heffing schoolgeld, werd be sloten tegemoet te komen en genoemde verordening dienovereenkomstig nader yastgesteld. De terugontvangen verordening, regelen de de eischen van benoeming en de bezol diging van den veldwachter werd over eenkomstig een schrijven van den wnd. Commissaris der Provincie Zeeland nader aangevuld en opnieuw vastgesteld. Verder werd besloten het Hoofd en Wnd. Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst met in gang van 1 Juli 1941 een belooning toe te kennen van 50.'s jaars naar evenredig heid te verdeelen.' Op een verzoek van het Bestuur der Bjjz. School alhier, om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor 1941 in verband met invoering van leervak j, werd gunstig beschikt en het voorschot vastgesteld op een bedrag van i 400.-. Namens B. en W. stelde de VOORZ. ver volgens aan de orde een voorstel tot ver hooging der jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie, nu het met het oog op de vele secretarie-werkzaamheden gewenscht is dat deze ambtenaar geheel ter beschik king van de secretarie staat. B. en W. stel len voor om de jaarwedde met ingang van 1 Augustus a.s. met 450.te verhoogen, en vast te stellen op 850.waartegen over staat dat het de bedoeling is het bedrag ad 100.voor de nevenbetrek king van ambtenaar der werkloosheids verzekering geheel te doen vervallen, ter- Wjjl bovendien de ambtenaar ter secretarie alsdan ontslag zal hebben te nemen als agent van den distributiedienst. De VOORZ. merkt hierbij op, dat deze zaak geheel van B. en W. uitgaat en niet van den betrokken ambtenaar zelf, die zijn te genwoordige functie van agent van den distributiedienst naast zijn werkzaamheden als ambtenaar ter secretarie met genoegen verricht. Nadat enkele leden hun zienswij ze hierover hebben te kennen gegeven, en die het voorstel een goede stap in de juiste richting noemen, de een het bedrag nog te laag, en de ander het wel wat hoog vindt, wordt met algemeene stemmen conform het voorstel van B. en W. besloten, en de jaarwedde van den ambtenaar ter secre tarie vastgesteld op 850.Alleen, zoo merkt de heer VAN SLUIJS op, moet be treurd worden, dat de gemeente een goed ambtenaar voor de distributie verliest, die, waar mogelijk, de inwoners zooveel moge lijk ter wille was. De bedoeling is, zoo zegt de VOORZ., de distributiewerkzaamheden met ingang van 1 Augustus a.s. op te dragen aan den volontair ter secretarie, den heer Jobse, waarvan wordt vertrouwd dat hjj op gelijke wijze als zijn voorganger de zaken zal be hartigen. De gemeente-rekening 1940 werd vervol gens aangeboden op een bedrag aan inkom sten gewone dienst van 34574.62; aan uit gaven 32250.99, met een batig slot van 2323.63. Betreffende den kapitaaldienst bedragen deze cijfers 8246.88 aan inkom sten, 8221.79 aan uitgaven met een goed slot van 25.09. Als commissie voor onderzoek van deze rekening werden aangewezen de heeren A. Louwerse en A. van Sluijs, waarbij voor eventueele toelichting wethouder Louwerse tegenwoordig zal zijn. Een voorstel van B. en W. om als onin baar te doen afschrijven een bedrag van 75.60 wegens geleverde vleeschproducten aan slager Koets, geeft aanleiding tot een zeer langdurige bespreking. Ten slotte wordt met algemeene stem men het voorstel aanvaard, waarbij tegelijk de Raad zich uitspreekt dat het rechtsge voel niet bevredigd is. Ook met het oog op verder te maken kosten, wordt het niet wenschelijk geacht deze zaak verder aanhangig te maken, al is met gevallen beslissing niet uitgemaakt of Koets inderdaad deze 75.60 aan de ge meente wel dan niet heeft betaald. Besloten wordt de begrooting voor 1941 te wijzigingen wegens gemaakte kosten voor deze zaak, alsmede verder voor ge maakte nieuwe legger van wegen. Er werd nog mededeeling gedaan van gedane kasopneming vanwege Gedeputeer de Staten bij den gemeente-ontvanger en bij de rondvraag werd op enkele zaken de aandacht van den voorzitter gevestigd. LOOP DER BEVOLKING. KOUDEKERKE. In de maand Juni heb ben zich hier gevetigd M. de Witte, zonder, A. 40 van Leider dorp; N. I. Verhulst, landbouwersknecht, C 59 van Middelburg; A. Roskam, luite nant, C 40 van Ede; N. Boone, dienstbode, A 95 van Serooskerke; W. den Hertog, boerenarbeider, E 257 van Linschoten; A. J. W. van Hoek, zonder, E 362 van Den Haag; G. de Ru, controleur, E 362 van Middelburg; J. Boon, transportarbeider, A 103 van Middelburg; G. Vlieger, vrachtrij der, B 12 van Meliskerke; T. Mellema, zon der, C 40 van Arnhem; W. Beider, reiziger, D 21 van Middelburg; M. K. van den Boogaart, zonder, D 21 van Middelburg. Vertrokken: L. Cal jé, groenteventer van B 249 naar Biggekerke; S. T. van Qpdorp, zonder, vaii A 206 naar Maassluis;, S, J, Mol, stuurman van A 189 naar Briellc; M. Gerritsen, zonder van B 234 naar Vlis- singen; C. H. Groenestijn, contr. teekenaar van E 317 naar Vlissingen; J. Kraamer, veearts van D 81 naar Souburg; G. Kraa mer, zonder van D 81 naar Souburg; J. Brokschmidt, bankwerker van A 71 naar Vlissingen; A. A. Moons, electriciën van E 200 naar Harmeien; J. H. van Dijk, zonder van A 103 naar Vlissingen; A. J, Looise, fabr. arb. van E 306 naar Vlis singen; M. A. Alewijnse, calculator van C 11 naar Vlissingen; J. Schout, dienstbode van B 134 naar Middelburg; J. Janse, dienstbode van C 21 naar Serooskerke, LOOP DER BEVOLKING. O. EN W. SOUBURG. De loop der be volking over de maand Juni was: Ingekomen: E. van Kampen-de Buck, zonder, van Ginneken, Tuinstraat 13; A. A. van Kam« pen, plaatwerker, van Ginneken, Tuin straat 13; L. Vercouteren, bankwerker, van IJzendijke, Weststraat 22; J. Jobse, landbouwer, van Vlissingen, Visodeweg 7 J. Stokx, chauffeur, van Vlissingen, Vrij burgstraat 22; C. Bakker, scheepswerk- tuigkundige, van Vlissingen, Kanaalstraat 22; A. van Velzen, timmerman, van Krui- ningen, Weststraat 20; A. Simpelaar, fa brieksarbeider, van Biggekerke, West straat 11; E. Smit, kantoorbediende, van Middelburg, Nieuwstraat 71; J. Dane, schildersknecht, van Vlissingen, Vlissing- sche straat 116; J. Jagt, voorslager, van Vlissingen, Tuinstraat 11; M. de Jager, scheepsbouwarbeider, van Amsterdam, Burchtstraat 57; L. Salomons, zonder, van Groningen, De Deckerestraat 32; J. Kraa mer, rijksveearts, van Koudekerke, Oran jeplein 45; Wed. G. de BuckKraamer, zonder, van Koudekerke, Oranjeplein 45; E. DingemanseDingemanse, zonder, van Grijpskerke, Tuinstraat 12; J. C. Simpe laarDominicus, zonder, van Goes, West straat 11; J. Dingemanse, fabrieksarbeider, van Middelburg, Tuinstraat 12; J. Rus- schen, grondwerker, van Weststellingwerf, De Deckerestraat 37; H. A. Lucas, meu belmaker, van 's-Hertogenbosch, Ritthem- sche straat 67; J. Hoogesteger, kraandrij ver, van Vlissingen, Buteuxstraat 23; P. M. M. van WallenburgMink, zonder, van Goirle, Zandweg 5; L. Polderman, varens gezel, van Middelburg, Vlissingsche straat 112; J. H. A. Buijs, electricien, van Oud en Nieuw Gastel, Tuinstraat 16; A. W. Groen, stoker-timmerman, van Vlissingen, v. Turnhoutstraat 2; C. Louwerse, hulp in de huishouding, van Vlissingen, Paspoort straat 26; P. Bakvan Oorschot, zonder, van 's-Gravenhage, Voorstraat 20; J. G. Minderhoud, timmerman, van 's-Graven- polder, v. Turnhoutstraat 28; J. P. Bo gaard, electrisch monteur, van Middelburg, Ritthemsche straat 95; W. Schipper, schip persknecht, van Goes, Aldegondestraat 1; J. Antheunisse, dienstbode, van Middel burg, Vrijburgstraat 45; J. de Visser, melkhandelaar, van Serooskerke, Noord- beeksche weg 1. Vertrokken? J. Boone, van Vrijburgstraat 23 naar Sittard; J. Dieckman, zonder, van Burcht straat 53 naar Voorst; M. Remjjn, wagen- lichter Ned. Sp., van v. Turnhoutstraat 2 naar Boxtel; T. van Gellekom-van der Weele, zonder, van Djjkstraat 67 naar Vlissingen; F. A. de Smit, waterbouw kundig opzichter, van Groote Abeele 9 naar Middelburg; E. M. C. Raats, leerling verpleegster, van Burchtstraat 6 naar Noordwijk; P. Verkaart, los werkman, van Voorstraat 7 naar Enschede; K. Bakker, zonder, van Vlissingsche straat 41 naar Schoondijke; J. M. Rieteco, dienstbode, van N. Vlissingsche weg 261 naar Oostburg; J. van den Driest, zonder, van De Decke restraat 35 naar Vlissingen; Wed. S. Ver burgBedet, zonder, van Nieuwe Vlissing sche weg 81 naar 's H. Arendskerke; A. G. van den BurgBarentsen, huishoud ster, van Oranjeplein 31 naar Vlissingen; W. J. Daniëlse, zonder, van Ceresstraat 3 naar Rotterdam; Wed. J. de Wolf Brouwer, zonder, van Gr, Abeele 36 naar Serooskerke. Zuid-Beveland FRAUDULEUZE GROENTEN JH ANDEL. BAARLAND. Dezer dagen heeft de ma rechaussee in de Schelde onder deze ge meente een scheepje met graan aange houden. Het graan, totaal plm. 5000 kg., was door een „kettinghandelaar" in kleine partijtjes bij de boeren opgekocht. Het graan werd, evenals het scheepje, in beslag genomen en tegen verkoopers, schipper en kooper werd proces-verbaal opgemaakt. ZWEMMEN IN DE BIEZELINGSCHE HAM. BTEZELTNGE. Aan de Biezeüngsche Ham wordt weer druk gezwommen. Toch zij ook hier voorzichtigheid de eerste eisch. Met groote moeite werd deze week een kleine jongen op het droge gebracht en ook een jonge vrouw werd nauwelijks ge red. DE PANNEN WORDEN IN HET WATER GEBRACHT. YERSEKE. 't Is de laatste week uitste kend weer geweest om de pannen in het water te brengen en er is dan ook een druk gebruik van gemaakt. Bij duizenden zijn de oesterbroedcolpor- teurs in him element gebracht en nu is het afwachten wat straks de oogst zal zijn. Het gebrek aan vaartuigen, doet zich vooral nu een ieder zijn pannen op de plaats van bestemming wil hebben, geducht gel den, en het gaat niet in het tempo dat men zou wenschen. De oesterlarven worden met den dag in grooter getal waargenomen, en indien het weer blijft meewerken, raag een mooie aan slag verwacht worden. LOOP DER BEVOLKING. WEMELDINGE. De loop der bevolking over de maand Juni was: Ingekomen: :J. F. de Bourgraaf, van Oostburg, Hoogeweg A 29; J. Nijsse, wed. van C. Sinke, van Kruiningen, Oost zijde Kanaal C 57; L. J. Pik en gezin, van Goes, Oranjeboomstraat B 89b; L. M. Wielhouwer, van Hillegersberg, Dorps straat B 180; A. M. W. Minn aard, van Yerseke, Wilhelminastx-aat B 136. Vertrokken: M. Christiaanse, geb. Traas, van Wilhelminastraat naar Yerse ke; P. van Dalen, van Wilhelminastraat naar Den Haag; V.oortman, geb, Sphou- wenaar van Oudepolderweg A 18 b naar Den Haag P. Rijken en echtge- noote, van Oranjeboomstraat nasar Middelburg; K. Schouwenaar, van Oude polderweg naar Zoetermeer; B. Dekker en gezin, van Nieuwendijk naar Yerseke; S. P. Adriaanse, van Wilhelminastraat naar Goes; Marcus P. N. M. Dooms, van Oranjeboomstraat naar Terneuzen. EEN CONCERT. KAPELLE. B\j gunstig weer hoopt de mond-accordeonver. „Crescendo" a.s. Za terdag haar eerste concert te geven op de muziektent alhier. Na de pauze volgt ter opluistering een concert van de accordeon-afdeeling van „Kunstvrienden" uit Goes. Spoedig? Ja... Geluk gewenscht. Dan hebt U er ongetwijfeld reeds aan gedacht samen eens bij ons rond te kijken en U, zonder eeni ge verplichting tot koopen te la ten voorlichten. Nee?. Doe het dan mörgen! P133WA Noord-Beveland OVERGANG U.L.O. TE KORTGENE. KORTGENE. Woensdag en Donderdag hadden de overgangen van het Uitgebreid Lager Onderwijs alhier plaats. De over gang van de laagste klasse geschiedde reeds in April. Van I naar nJacomlna C. van Arent- hals, Kats, Janna B. de Back, Kats, Jan Douw, Kamperland, Jan Everwijn, Wisse- kerke, Adriana J. de Fouw, Kortgene, Johanna C. v. Halst, Kortgene, Maria C. v. Hee, Colijnsplaat, Jacobus de Koster, Colijnsplaat, Jacobus C. de Krijger, .Co lijnsplaat, Johannis M. Noordhoek, Kort gene, Willem A. de Pree, Colijnsplaat, Ma- rinus J. de Regt, Colijnsplaat, Gerard Val kier, Kortgene. Janna P. Verwiey, Kort gene. Van II naar IIIThomas de Bruine, Colijnsplaat, Jacomiha C. Dees, Colijns plaat, Jacoba M. Hanson, Colijnsplaat, Cornells P. Kallewaard, Kortgene, Mari- nus P. Karelse, Kortgene, Jan L. C. Maas, Kortgene, Jacobus Markusse, Kortgene, Klazina P. Markusse, Kortgene, Adriaan Joh. Pagee, Wissekerkë, Marinus de Regt, Kats, Izaak C. de Rijke, Colijnsplaat, Lena M, Schippers, Colijnsplaat, Hendrik v. Strien, Wissekerke, Anna M. Verburg, Kortgene, Janna Verburg, Kortgene, Neel- tje P. de Waal, Kortgene, Cornells J. v. d. Weele, Kamperland. Van III naar niaJacomlna Li Ane- maet, Colijnsplaat, Leuntje P. M. Bak, Wissekerke, Jozias C. v. d. Berg, Wisse kerke, Cornelia J. M. v. Damme, Kort gene, Gerard F. Israël, Kortgene, Helena de Jonge, Kats, Cornelia W. Kallewaard, Kortgene, Cornelia J. J. Klompe, Wisse kerke, Pieternella M. de Looff, Wisse kerke, Alida G. Louwerse, Wissekerke, Piet Verburg, Colijnsplaat, Cornelia L. v. d. Weele, Colijnsplaat, Marinus B. Wilderom, Kamperland. Tot de 2de klasse H.B.S. te Goes is, zonder examen te doen, Marinus P. Karel se, Kortgene, toegelaten. Jan de Waal te Colijnsplaat Is zonder examen te doen toegelaten tot de 3de klas van de Handelsschool te Middelburg. Tot het U.L.O. alhier zijn toegelaten Henny Botter, Wissekerke, Kaatje Eversdijk, Co lijnsplaat, Anna C. Haringman, Colijns plaat, Maatje KL de Kam, Kortgene, Catharina C. v. d. Linde, Kortgene, Cor nelia J. Schippers, Kortgene, Cornells J. de Waal, Colijnsplaat en Maria A. Zuid- weg, Wissekerke. Zeeuwsch-Vlaanderen DE SCHOOLJEUGD GAAT ZWEMMEN. AXEL. Volgende week zal de school jeugd alhier de zwemkunst gaan beoefe nen, als onderdeel van het vak lichame lijke oefening. Ongeveer 220 kinderen zul len hieraan deelnemen in de bad- en zwem inrichting in de Kleine Kriek. EEN DROEVE PLECHTIGHEID TE ST. KRUIS. Bijzetting van het stoffelijk overschot van Francois de Muynck. ST. KRUIS. Dezer dagen werd te St. Kruis het stoffelijk overschot van den mi litair Frangois de Muynck, die gedurende den oorlog te Hoeven J>ij Breda was ge sneuveld, opnieuw ter aarde besteld. Te Hoeven, waar hjj voorloopig was begraven, was een eenvoudig teeken geplaatst: „Ge vallen op het veld van eer Frangois de Muynck, dienstplichtige der lichting 1937, behoorende tot M.C. m-63, 14e R.I., wo nende te St. Kruis, overleden 12 Mei 1940. Na het vervullen van tal van admini stratieve formaliteiten, kon dezer dagen het stoffelijk overschot van Qois de Muynck naar zijn geboorteplaats worden overge bracht. De plechtige ter ruste legging werd door een 25 oud-militairen, afkomstig uit St. Kruis, o.w. vijf, die in het Belgische leges hebben meegestreden. De begrooting voor 1941 vastgesteld. Plannen voor een Centraal sportterrein. DE WEDEROPBOUWPLANNEN. KAPELLE. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmidag onder voorzit terschap van burgemeester Bierens. Afwe zig de heeren Van der Have en Zegers. Van het gemeentegasbedrjjf te Goes kwam bericht in, dat de gasafname der gemeente zoodanig was, dat 406 terugbe taald zal worden; van het departement van opvoeding kwam bericht in, dat uitgezien moet worden naar een zwemgelegenheid voor de jeugd. De VOORZ. zegt, dat de Schelde en het kanaal er zijn, maar waarschijnlijk zal dit niet voldoende geacht worden. De heer DE JONGE doet dan verslag voor de commissie, die de begrooting 1941 nazag. De commissie achtte het wensche lijk het loon der schoolschoonhoudster met 10 pet. te verhoogen en had verder geen op of aanmerkingen. De begrooting werd hierna zonder dis cussie of h.st. vastgesteld, sluitende met ƒ123.462, w.o. een tekort van 15.682 en voor den kapitaaldienst sluitende met 117.583 w.o. een tekort van 6.854. Voorts wordt besloten, voor de bestra ting, een geldleening aan te gaan groot 6000, tegen een rente van 4 pet. en af te lossen in 15 jaar, bij het Burgerlijk Arm bestuur van Kapelle. Aangeboden wordt de rekening B. A. 1940, sluitende met 15.807, w.o. een goed slot van 1Ö98, die ter onderzoek in han den wordt gesteld van de heeren Wavery, Ryn en v. d. Kuyl. De rekening van het B.A. van Schore over 1940 wordt in han den van dezelfde commissie gesteld* Een centraal sportterrein. Aan de orde is dan het verzoek van de Chr. scholen om gelden voor het gymnas tiek onderwijs. B. en W. merken op, dat bedoeling is dit vraagstuk in zijn geheel te bezien, om tot een centraal punt te komen, waar dit onderwas kan worden gegeven. Zij stellen voor aan B. en W. een onder zoek op te dragen naar gelegenheid en kosten van een centraal gymnastieklokaal met speelterrein. In afwachting daarvan stellen zij voor, de speelplaatsen zoover noodig te betegelen en de reeds thans noodzakelijke hulpmiddelen beschikbaar te stellen. Op een vraag van den heer RIJN, antwoordt de VOORZ., dat bedoeling is voor Schore een aparte gelegenheid te maken. Dit kan zonder te groot© kosten omdat er niet zooveel leerlingen zgn. (De heer v. d. Have is intusschen ter vergadering gekomen). Als voorgesteld wordt besloten, nadat de heer v. d. HAVE op een stuk grond gewezen heeft, dat eigendom van de ge meente en mogelijk geschikt is. Voorts wordt besloten langs de school met den bijbel een bestrating ter breedte van 2 m. aan te leggen. Aan de school en eenige particulieren, die tevens van deze bestrating zullen profiteeren, zal een bij drage in de kosten gevraagd worden, waar na dan mogelijk dit geheel e weggedeelte bestraat kan worden. Vervolgens wordt besloten aan het onder wijzend personeel een bijdrage van 10 per persoon te verleenen voor het volgen der aanvullingscursus in lichamelijke oefening. De kosten zullen totaal f 50 bedragen. Verzoek voetbalterrein. Naar aanleiding van het verzoek van de voetbalvereeniging D.E.S. om de beschik baarstelling van een sportterrein stellen B. en W. voor, afwijzend te beschikken, in verband met de plannen tot het inrich- Nadat ds, J. B. M. van Dalfsen uit Aardenburg ten huize van de familie De Muynck een korte godsdienstoefening had geleid, werd de stoet samengesteld. De baar, gedekt met de Nederlandsche drie kleur, waarop de helm en een viertal kran sen, werd gedragen door acht wapenbroe ders, vier kameraden droegen een groote krans en een doos, waarin het portret van den gesneuvelde. In den stoet werd een krans van het gemeentebestuur mee gedragen. Aan de groeve sprak ds. Van Dalfsen woorden van troost, waarna de burge meester van Aardenburg in een korte toespraak er op wees, dat Frangois de Muynck het hoogste offer voor zijn va derland heeft gebracht. Wij hadden zijn leven zoo gaarne een andere bestemming gegeven, doch laat het U tot troost zijn, dat hij thans in Gods rijk is opgenomen, waar vrede en liefde heerschen. Verder spraken nog een strijdmakker, de heer N. Beun en de heer C. M. v. d. Broeke, destijds kapitein bij het 14e re giment infanterie. .Ds. Van Dalfsen bad het Onze Vader, waarna een broeder van Go is de Muynck namens de familie woor den van dank sprak. BLIKSEM INGESLAGEN. AARDENBURG. Bij het kort maar hevig onweer van Vrijdagmiddag sloeg de bliksem in den schoorsteen van den heer S. in de Beekmanstraat en eveneens in den schoor steen van den heer P. in de Burchtstraat. Brand ontstond er niet, schade werd er niet aangericht, maar het roet dwarrelde door de kamers. ERNSTIG ONGEVAL. HOOFDPLAAT. Vrijdagnamiddag had de fabrieksarbeider Pycke, werkzaam bij de N.V. van Melle te Breskens, het ongeluk te vallen, waarbij hij met zijn been in een ge broken flesch terecht kwam. Hierbij liep hij zoodanige verwonding op, dat geneeskun dige hulp moest ingeroepen worden, welke verleend werd door dokter Broodman te Breskens. Deze constateerde dat een pees in 't been was afgesneden. Per auto werd de gewonde naar zijn woning alhier ver voerd, AANBESTEDING. HOOFDPLAAT. Vrijdagavond had in 't hotel Wieleman alhier de aanbesteding plaats van de wederopbouw van de woning van den heer Aug. de Smit—Pycke. Ingeschreven werd in massa. Leo Mar tens f 2889, Victor Verstraete 3100, Const. Soulimans 3156, Th. Wieleman 3222, allen te Hoofdplaat, van een korfbalvereeniging geholpen kunnen worden. Veel is door de gemeente nooit op dit gebied gedaan. De VOORZ. zegt, dat bedoeling is, hls door den heer Van der Have bepleit, te handelen. Aan de verzoekende vereenigin- gen zal in dien geest bericht worden ge zonden. Nadat de heer J. C. Beenhakker be- eedigd is als waarnemend secretaris, wordt Zuid-N oord-Beveland ledereen doet hetl De premïe-uitkeerlng van deze week "bedraagt: ten van een centraal sportterrein. Als dit gereed is zal wel een voetbalterrein be schikbaar zijn. De heer v. d. HAVE bepleit beraming van volledige plannen, opdat de aanvragers er kwam intusschen ook een verzoek de geloofsbrief van het nieuwbenoemde raadslid, de heer M. Veerhoek, onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot zijn toela ting besloten wordt. De VOORZ. deelt mede, dat de fa. Lips berichtte, dat de kluisdeur volledig hersteld zal kunnen worden voor 250. Daar deze deur dan alle oude eigenschappen terug krijgt en in het nieuwe raadhuis weer ge bruikt zal kunnen worden, stellen B. en W.- voor, tot herstel .over te gaan. Aldus wordt besloten. Voorts wordt besloten de oude onder wijzerswoning te Schore te sloopen en op andere plaatsen een nieuwe woning te bouwen. De VOORZ. deelt mede, dat B. en W. de nieuwe woning zullen aanbesteden, hetzij vrij, hetzij onder de ingezetenen. Spr. zegt nog, dat niet met een voorstel tot restau ratie kon worden gekomen, omdat de woning, volgens „wederopbouw", niet meer past in het nieuwe plan. B. en W. stellen voor de gemeentege bouw en de bijzondere scholen te verzeke ren b$ „Molest-risico"* Aldus wordt be sloten. Tot hoofd van de openbare lagere school te Schore wordt nadat de raad geruimen tijd in besloten zitting vergaderd heeft benoemd de heer A, Visser te Katwijk aan Zee* Steenen tekort. De VOORZ. deelt dan nog mede, dat de architect een verslag indiende over de tot heden gebruikte steen. Er werd meer gebruikt dan geschat was zoodat men thans 72.500 steenen tekort komt voor de voorgestelde bestratingen. De heer v. d. KUYL maakt er aanmer- king op, dat dit niet eer geconstateerd werd. De VOORZ. beaamt, dat er een fout in de berekening geweest is, al moest veel nieuwe steen gebruikt worden, waar men dacht oude te kunnen bezigen. Wil men het werk uitvoeren, dan moet er nu bij- gekocht worden. De heer VAN DER HAVE wil de Raad dadelijk over een nieuwen aankoop laten beslissen. De VOORZ. sluit zich hierbjj aan, even als de wethouders, zoodat spr. voorstelt tot aankoop, waarmede de Raad accoord gaat. Spr. deelt verder mede, dat de heer Mieras zijn benoeming tot raadslid niet aannam. Verder zegt spr. nog dat hij in Den Haag de wederopbouwplannen van Schore en Kapelle bepleitte. Men was. eenerzijds voor eenvoudiger uitvoering van het gemeentehuis, maar wat men er nu mogelijk afdoet, zal er misschien weer bij moeten wegens duurder materiaal. Er is nu een commissie benoemd, o.a. met den heer Van der Wart, lid G. S. en spr., die een oordeel zal vellen over wat Kapelle krijgt, niet in geld maar in kubieke meters inhoud. Beloofd is, dat Schore geholpen zal worden* Bij de rondvraag informeert de heer RIJN naar het leggen der rioleering te Schore, waarop de VOORZ. mededeelt, dat B. en W. in deze zoo spoedig mogelijk zullen heslissen. Er zullen een 30 beton- buizen voor aangeschaft moeten worden. Ook een stukje sloot aan den Steenweg heeft de aandacht. Verder deelt spr. mede, dat er Maandag een fotograaf op Schore komt voor de pasfoto's en ook de per soonsbewijzen zullen op Schore behandeld worden. Spr. antwoordt den heer WAVE RIJN, dat de voertuigen met luchtbanden, volgens verordening van Kapelle, van een bel voorzien moeten zijn. Daar het voor schrift, volgens den lieer WAVERIJN be zwaren heeft, zegt spr. toe, dat B. en W* zullen overwegen de gemaakte bepaling in te doen trekken. De heer v. d. HAVE meent, dat de West- straat niet voldoende schoongehouden wordt En ook met den Dijkweischen weg is er nog geen vordering. De VOORZ. zal er de gemeentewerklie den op wijzen. Over den Dijkweischen weg is men nog bericht wachtende van het polderbestuur#

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3