7Tïgi*1"* i doornige De bezetting van IJsland door de Ver. Staten. Kerk- en Schoolnieuws Land- en tuinbouw Financiën. Het sociale geweten der Duitsche natie. Cm tttOOt ÏLOluLCh FcH&imq, De Amerikanen in het Duitsche operatiegebied gekomen. Uit Berlijn verneemt het A.N.P. van welingelichte zijde, dat men zich in poli tieke kringen der rijkshoofdstad ook gis teren ertoe heeft beperkt tot het stellen van een diagnose van den toestand, ont staan door de bezetting van IJsland door Amerika. De nieuwe symptomen in deze ont wikkeling van deze kwestie gaan, volgens de meening in deze kringen, in dezelfde richting, waarover officieuze instanties zich reeds eerder hebben ulgelaten. Terwijl aanvankelijk in de berichten van de buitenlandsche persagentschappen en in de commentaren van een zekere buitenland sche pers nog de lezing werd verkondigd, dat de minister-president van IJsland eerst na de mededeeling, dat Engeland zijn troe pen op IJsland zou terugtrekken, zich tot Roosevelt heeft gewend, noemde men het in de Wilhelmstrasse als vaststaand, dat de Britten in het geheel niet eraan ge dacht hebben hun positie op IJsland prijs te geven. Van Duitsche zijde ziet men in deze heele manoeuvre een bewuste mislei ding van de IJslandsche bevolking. In dit verband wijst men hier vooral op de „Ti mes", die bij een beoordeeling der dingen zelfs zoo ver gaat, de landing van de Amerikaansche troepen en het blijven van de Britsche troepen op IJsland voor te stellen als een eerste synchronisatie van do wederzijdsche strijdkrachten. De karakte riseering, die gisteren door Berltfnsche po litieke kringen van dit vraagstuk tegen over de vertegenwoordigers der pers werd gegeven, luidt: „De arm blijft begeerig naar Europa uitgestrekt", DUITSCHE PERSSTEMMEN^ De Duitsche bladen schrijven over de bezetting van IJsland door Amerikaan sche troepen onder opschriften als: „Roose velt op avontuur", „Roosevelt zoekt ver wikkelingen", „lichtvaardige stap van Roosevelt", „aanval op Europa", „Roose velt, gezel van Stalin en Churchill", „Roo sevelt bedot het Amerikaansche volk". In him artikelen schrijven de bladen o.m.: op het oogenblik waarop Duitschland in op dracht van Europa en met steun van alle Europeesche volken, van de geheele be schaafde wereld en van alle fatsoenlijke Amerikanen het avondland bevrijdt van het bolsjewistische gevaar, valt Roosevelt niet alleen door een bondgenootschap met Stalin cn Churchill Europa in den rug aan, maar bovendien overweldigt hij een klein, ongewapend volk, dat neutraal wil blijven. Nadat hij zich eenige maanden geleden had vergrepen aan het Deensche bezit, aan Groenland, zendt hij nu troepen naar IJsland en pleegt daarmede een agressieve daad waarvoor geen andere motiveering is dan het voornemen van den president om tot iederen prijs incidenten te ver wekken en op deze wijze contact te krijgen met de Europeesche oorlogszone. Aange zien de oorlog niet naar hem, naar het z.g. Westelijk halfrond komt, en aangezien behalve eenige krankzinnigen, niemand ge looft aan een aanval op het Westelijk half rond, zoekt Roosevelt den oorlog over dui zenden zeemijlen heen in de Europeesche sfeer op. Daarmede trekt hij de monroeleer definitief in stukken en weerlegt op die wijze zijn eigen bewering dat deze maat regel noodzakelijk is voor de bescherming van het Westelijk halfrond. ENGELSCHE PERS OVER IJSLAND. De Engelsche bladen juichen het toe, dat de Britsche troepen ook na aankomst der Amerikaansche strijdkrachten op IJs land kunnen blijven, zoo meldt de Londen- sche correspondent van Svenska Dagbladet. De Engelsche pers betoogt, dat zoodoende voor de eerste maal in dezen oorlog En gelsche en Amerikaansche soldaten schou der aan schouder staan bij de verdediging vai^ een belangrijk strategisch punt, ge legen in een gebied, dat de Dyitschers tot oorlogsgebied hebben verklaard. DE OPVATTINGEN IN DE VER. STATEN. De algemeene opvatting in New York is, dat de Vereenigdc Staten de Azoren, de Kaap Verdische Eilanden en Dakar zullen bezetten, zoo meldt de correspondent in New York van de Daily Mail. De plannen zouden zijn uitgewerkt. Senator Pepper, die gewoonlijk be schouwd wordt als spreekbuis van de regeering, heeft verklaard: „Ik hoop dat, ingeval Hitier desbetreffende voornemens zou hebben, hetgeen hy alleen by wijze van agressie zou doen, wij van onzen kant bereid zijn de Azoren, de Kaapverdische eilanden en de Kanarische eilanden te be zetten". Willkie heeft verklaard, dat hij voorstan der is van de vestiging van Amerikaan sche militaire steunpunten in Noord-Ierland en Schotland. „Volgens my is de bezetting van IJsland door Amerika de eerste van een reeks dergelijke maatregelen, die ge nomen behooren te worden", aldus Willkie. Ook in de Amerikaansche pers worden er toespelingen op gemaakt, dat Roosevelt zich in de tweede plaats moet meester maken van vooruitgeschoven posten in West-Afrika. De Washington post schrijft: „Roosevelt is de nazies voor geweest en heeft den Engelschen een last afgenomen. Wanneer een soortgelijke maatregel aan de West-Afrikaansche kust zou worden onder nomen zouden zy de Franschen er des te meer van overtuigen, dat het ons ernst is". LANDDAG HERVORMDE JONGEREN. Vanwege het district IJzendyke van de Federatie van Hervormde Jongeren zal in de maand Augustus te Zaamslag een land dag worden gehouden. NED. HERV. KERK TERNEUZEN. Het ligt in de bedoeling van den Kerke- raad der Ned. Herv. Gem. te Temeuzen binnen afzienbaren tijd het z.g. Avondge bed in te voeren. Dit zal dan eiken Zater dagavond geschieden ter voorbereiding van den Zondag. Voortaan zal er maandelijks een Litur gische dienst woi-den gehouden waarin dan uitsluitend uit den nieuwen bundel der Ned. Herv. Kerk zal worden gezongen. Het is de Ver. v. Herv. Jongeren die hier toe, evenals voor het Avondgebed, het initiatief heeft genomen. BESTRIJDING VAN KOOLRUPSEN. Op dit oogenblik komen zeer veel kool rupsen op de koolplanten voor en wordt het blad van deze planten daardoor zeer sterk beschadigd. Het is noodig hiertegen maatregelen te nemen, daar anders de kool geen of slechts een zeer onvoldoende opbrengst zal geven. In vele gevallen kan door het afzoeken der koolplanten en het dooden der rupsen een afdoend resultaat bereikt worden. Dit geldt zeer zeker voor alle kleine percee- len, waarop kool verbouwd wordt en daar op moet de bestrijding dus plaats hebben door het afzoeken der kloolplanten. Dit kan ook gedaan worden op vele grootere per- ceelen en in d<e practyk wordt deze be strijdingswijze dan ook reeds op ruime schaal toegepast. Waar bestrijding der rupsen door afzoe ken niet kan worden toegepast, kan met insecten doodenge middelen, die in den handel verkrijgbaar zijn, gespoten of ge- „schele hoofdpijn'1 maken be koorlijk werken onmogelijk 1 Neem een "AKKERTJE .even liggen. Daarna weer triscn. De kasposltle van Rijk, provincies en gemeenten. AANZIENLIJK ONGUNSTIGER. In de laatst verschenen aflevering van 1941 van het Maandschrift publiceert het centraal bureau voor de statistiek weder om enkele bijzonderheden omtrent de kas- positie en de leeningen van rijk, provincies en gemeenten. De kasposifie van het ryk is in het tijdvak 1 April 1940 tot 1 April 1941 yl5 millioen ongunstiger ge worden. Voor de gezamenlijke provin ciën werd de kaspositie in hetzelfde tijdvak 1 millioen cn voor de geza menlijke gemeenten 54 millioen on gunstiger. LEENINGEN. Door het Rijk werd in het tijdvak van 1 April 1940 tot 1 April 1941 een leening aangegaan, groot 500 millioen, en wel op 15 Februari 1941 tegen een rente van 4 en een kcers van 100 af te lossen in jaarlyksche gelijke termijnen, uiterlijk binnen 10 jaar. Door de gezamenlijke provinciën werd in hetzelfde tijdvak opgenomen in totaal 6 millioen. ,Van dit bedrag was ruim 1.5 millioen of 26 voor conversiedoeleinden bestemd. Door bemiddeling van den Cen- tralen Beleggingsraad werden in genoemd tydvak bij rijksinstellingen geen gelden opgenomen. Door de gezamenlijke gemeenten werd in het tydvak van 1 April 1940 tot 1 April 1941 in totaal opgenomen 71 millioen. Van dit bedrag was slechts ongeveer, 0.8 millioen of 1 voor conversiedoeleinden bestemd. Bij rijksinstellingen werd door bemiddeling van den Centralen Beleg gingsraad 43 millioen of 60 genoemd' tot totaalbedrag opgenomen. Bovendien werd door het ryk in den vorm van voorschotten uit het Werkfonds, ingevolge de Woning- en Landarbeiders- wet enz., gedurende het tijdvak van 1 April 1940 tot 1 April 1941 aan de ge meenten verstrekt een bedrag van in to taal 38 millioen en aan provinciën 0.6 millioen. Van genoemd! totaalbedrag ad 38 mil lioen werd 29 v millioen en dat aan de provinciën geheel renteloos verstrekt. EEN BRIEF VAN NAPOLEON AAN MARIE LOUISE GEVEILD. In een openbare veiling is te Parijs een brief verkocht, welke Napoleon geschreven heeft aan Mai'ie Louise. De brief bracht 50.000 francs op. Het is een brief, welke Napoleon te Fontainebleau op 20 April 1814 geschreven heeft, waarin hy van zijn gade afscheid nam. Vier brieven van Jo sephine de Beauhax-nais aan Napoleon werden geveild voor den prijs van 13.000 francs. stoven worden. Opgaven van de middelen, die daarvóór en <fe percentages, waarin deze thans gebruikt kunnen worden, wor den gaarne verstrekt door den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen, door de op verschillende plaatsen werk zame ambtenaren van den Plantenziekten- kundigen Dienst en door de rykstuinbouw- consulenten. Naar aanleiding van Tiet bezoek dat 0berbefehl8leiter Erich Hilgen- feldt, leider van het hoofdbureau voor Volkswelvaart, op het oogen blik aan Nederland brengt, geven wij onze lezers een overzicht over het Groot-Duitsche opvoedings- en verzorgingswerk van de N.S.V. Het is een van de elementaire beginse len van het nationaal-socialisme om by de oplossing van alle problemen in het leven der gemeenschap nergens halve maatregelen te nemen, maar met duide- lyke doelstelling en uitvoering de proble men aan te pakken en tot een oplossing te brengen. Met het aanwyzen van de N.S.V. als be voegde organisatie voor alle problemen der volkswelvaart heeft de leider van het hoofdbureau in de ryksleiding der N.S.D.A. P., Oberbefehlsleiter Erich Hilgenfeldt, na een jarenlangen rusteloozen en duideiyken opbouwarbeid de grootste sociale organi satie der hulpgemeenschap opgebouwd, waartoe thans 15 millioen Duitsche men- schen behooren als vrijwillige leden 1.4 millioen mannen en vrouwen zyn als actie ve medewerkers verbonden aan dezen dienst jegens de gemeenschap. Het is een van de meest trotsche teekenen voor de levende idee, dat 99 procent van deze me dewerkers honoris causa werken, d.w.z., behalve hun vaak moeilyke beroepswerk uren, avonden, zon- en feestdagen voor dit sociale werk benutten. Tot de kerncellen van voorbehoedende en verzorgende welvaartsmaatregelen behoo ren de instanties voor hulpverleening van „moeder en kind", waai', door het geven van raad, ideeële en materieele hulp, werk gedaan wordt van onschatbare waarde voor de gezinnen in het geheele land. In 35.000 bureaux voor hulp en advies wer kende Duitsche vrouwen, gedreven door innerlyken aandrang voor de gezondheid en het welzijn van moeder en kind, byna een half .millioen moedpre, met rond vijf tigduizend zuigelingen en kleinkinderen, hebben in Duitschland een vacantie van vier weken doorgebracht in de heerlyk ge legen tehuizen voor herstel van jonge moe ders der N.S.V. Ruim drie en een half millioen kinderen hebben door uitzending naar vacantieverblijven en gezinszorg volop genoten en zyn lichameiyk aange sterkt. Ongeveer twintigduizend bewaarscholen zorgen voor Duitsche kinderen. Zoo heb ben in 1940 alleen al achtduizend zooge naamde oogstbewaarscholen zorg gedragen voor de kinderen van arbeidende moeders. Als speciale maatregel gedurende den oorlog heeft de N.S.V. in Duitschland 3294 hulpbewaarscholen ingericht voor aanvul lende hulp en opvoeding van Duitsche kinderen. Een zeer speciaal werk van voorzorg, dat voor volksgezondheid be langrijk is, verricht de N.S.V. met de tandverzorging door middel va:, rydende tandartsenstations der N.S.V. In totaal werden twee duizend afzonderlyke maat regelen genomen voor tandbéhandeling. 726.000 mannen en vrouwen, die zich bij een collecte verdienstelijk hadden ge maakt, kregen door bemiddeling van de N.S.V., vacantie. Binnen het bestek van den strijd tegen tuberculose werden 46.000 patiënten in sanatoria opgenomen. Hoe indrukwekkend deze op zich zelf staande getallen ook zyn, zy kunnen toch slechts een kleinen blik geven op het to tale werk van de N.S.V., dat in millioenen gevallen raad heeft gegeven en hulp ver- leend en dat in de afgeloopen jaren thans en in de toekomst zyn neerslag zal vinden in het welzyn van het Duitsche volk. Byna 200 millioen wordt jaarlyks door de leden in den vorm van bydragen ter beschikking gesteld voor de uitvoering van deze maat regelen en bovendien komen belangrijke deel en van de inkomsten van het Winter- hulpwerk ter beschikking van deze in stelling woor eigen hulp aan het Duit sche volk. Men moet zich de sociale ellende inden ken, die jüist in deze dagen in het z.g. Sovjet-paradijs aan den dag treedt, om de indrukwekkende prestaties op sociaal ge bied geheel te kunnen overzien, welke in het Duitsche ryk in de jaren van de groot ste inspanning op economisch en militair gebied tot stand zyn gebracht Eerst op die wyze krygt men eenigszins een beeld van de groote en geweldige sociale pres taties van het Duitsche volk en daar mede ook van de prestaties, waartoe liet-in een nieuwe orde gekomen Europa in nor male tyden van den opbouw vermag té komen. Men ziet in, welk een ontzagge- lyke kracht ligt in het parool, dat het Duitsche volk zich zelf heeft gegeven voor dit ware socialisme van de daad „Een volk helpt zich zelf'. De Leipziger Messe. GROOTE BELANGSTELLING. De Leipziger Messe zal op 31 Augustus haar poorten weer openen. Wederom zullen duizenden en nogmaals duizenden uit geheel Duitschland en uit alle deelen van het vas teland van Europa naar het aloude Messe- centrum reizen. Er zyn reeds 6500 deelne mers uit vyftien landen ingeschreven. Er zullen weer zeer veel collectieve stands zyn, zooals bijvoorbeeld die van Italië, Balkan- landen en Nederland. Ook Brazilië zal op de beurs vertegenwoordigd zyn. De Nederland- sche inzending zal grooter zyn dan die op de voorjaarsmesse en bestaan uit vijf af- deelingen, een voor textiel, een voor de le derindustrie, een collectieve inzending, een afdeeling voor Industrie eri handwerk, en tenslotte een afdeeling voor zelfstandige inzendingen. De centrale instelling voor opdrachten is gebleken een zeer groot succes te zyn. Dit belangrijke instituut voor het Duitsch-Ne- derlandsche handelsverkeer zal ook weer gedurende de komende herfstmesse van 31 Augustus tot 4 September geopend zijn. De organisatie van de geheele beurs ge schiedt weer op dezelfde grootscheepsche wyze als altijd. Vooral aan de textiel zal veel aandacht worden besteed. BRAND IN STATION TE NEUCHATEL. Door onbekende, oorzaak is brand uitge broken in het goederenstat -i te Neuchatel (Zwitserland). Twee persoi 1 zyn daarby om het leven gekomen. De -and is nog niet bedwongen. Persoonsbewijzen in vacantledagen. De rijksinspectie van de bevolkingsregis ters deelt o.m. het volgende mede Heel Nederland weet nu zoo landzamer- hand wel, dat in deze maanden, de per- soonsbewyzen worden uitgereikt. Wie in deze maanden met vacantie gaat kan twee dingen doen. Hij kan voor zijn vertrek tij dig ter secretarie informeeren, wanneer hy aan de beurt is en wanneer het zou blij ken, dat hij tijdens ztjn afwezigheid zal worden uitgenoodigd, een andere afspraak trachten te maken. Dit is de veiligste cn voor alle partijen de meest verkieslyke weg. Hy kan er zich ook niets van aan trekken, kalm op reis gaan en dénken; „Als je me roept dan ben ik er wel niet". Dit is de laat-maar-waaien methode, die het nadeel heeft, dat zij den gang van zaken storend beïnvloedt en daarenboven geld Jtan kosten. Wie dat geld er voor heeft en den zorgeloozen weg wil bewan delen, moet dat dan zelf maar weten. Veel bewondering kunnen wy voor deze me thode niet gevoelen en wy prefereerea daarom de eerste. HANDARBEIDERS BIJ RADIO DISTRIBUTIE IN BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. De commissaris van het N.V.V. heeft be sloten, dat de handarbeiders, werkzaam by e radiodistributie, die thans onder ryks- jeheer gebracht is, georganiseerd dienen te zyn in de by het N.V.V. aangesloten Nederlandsche bond van personeel in over heidsdienst. FRANCESBRAYBROOKB het pad 16) „Natuurlijk kan dat!" Mavis haastte zich naar de waschtafel en vulde een glas met heerlyk koud water, maar toen zy het bed van de patiënte naderde, schoot Hilda Bloom op haar af, verontwaardigd kijkend. „Wat ga je ln hemelsnaam doen, zuster Casslene?" vroeg ze. „Weet je niet, dat nummer vyf absoluut niets mag drinken? Gebruik je dan je verstand niet? Hoe kim je dat water brengen zonder eerst te vra gen of het wel goed voor haar is?" „Het spyt me heel erg", stamelde Mavis. „Ik dacht „Je dacht niet. Dat is 't hem juist", gaf Hilda boos ten antwoord. „Je bent precies als de meeste domme menschen verbeeldt zich meer te weten dan ieder ander. Neem dat glas water weer mee en vraag voortaan eerst of het wel goed i3 voordat je een patiënt iets op eigen houtje geeft." Nummer vyf keek medelijdend naar Mavis, die rood van verwarring het water uitgoot, dat zij zoo graag wilde hebben. „Het was myn schuld, zuster", merkte ze schuchter op. „Ik vroeg haar, my water te brengen." „Ofschoon u heel goed weet, dat u zoo maar geen water mag drinken", bitste Hilda, „Zuster Casslene moet leeren geen dingen zooals dit te doen, ze moet lecren, dat alle patiënten eendes zijn, kinderen zonder verstand,'1 Hilda haastte zich weg en Mavis, wel eenigszins geschrokken by de gedachte aan de mogeiyke gevolgen van haar goed bedoelde daad, waschte langzaam, het glas schoon en zette het weer op de plaats, waar ze het vandaan had gehaald. Natuurlyk had Hilda Bloom gelyk. Het was erg gedachteloos niet eerst te vra gen. Ze moest niet zoo impulsief hande len. Er hing nu zooveel van haar af. Toen ze den volgenden middag ging wandelen, nam ze de paarlen halssnoer in haar tasch mee en ging op jacht naar een bank van leening. In de eerste zaak, die zy binnen ging, weigerde men zelfs naar de parels te kijken, verklarend dat men niet in zulke kostbare dingen han delde. Een even succesloos bezoek aan een tweede zaak schonk haar de over tuiging, dat ze naar het betere deel van de stad moest gaan. In de breede hoofd straat ontdekte ze een juwelierszaak, die vermeldde, dat er ook juweelen in onder pand werden genomen. Moedig ging ze naar binnen, waar ze ontvangen werd door een aanmatigenden jongeman, die kalm keek, eerst naar Mavis, die er weer aantrekkelijk uitzag, dan naar de snoer parels, die John Cass lene acht honderd pond had gekost. „Hoeveel wilt u hebben?" vroeg hij, terwijl hij de parels met deskundige bille ken bekeek en ze betastte. „Drie honderd alstublieft", was het vertrouwelyke antwoord. Het bedrag was hooger dan het totaal van haar schulden met inbegrip van wat ze aan de bank moest terugbetalen. Hoe ze het kostbare pand ooit weer zou kunnen inlossen, daar had Mavis nog niet aan gedacht. Het eenige waar ze zich op het oogenblik mee bezig hield, was het betalen van haar schrikaanjagende rekeningen, „Wilt u misschien even hier binnen ko men?" De man ging haar voor in een kleine kale kamer en verdween om eenige minuten later terug te komen met een ouderen man. Mavis had alles van een meisje, dat parels ais deze kon bezitten, haar manier van doen en haar kleeding boezemden vertrouwen in, er was geen twyfel aan of dc parels waren van haar zelf. Ze kon dc drie honderd pond, die ze vroeg, krij gen. Toen het er op aankwam haar naam en adres op te geven, besloot Mavis het adres van Janet te noemen. Het leek haar beter St. Austin er buiten te houden. Het geld werd haar overhandigd in biljetten van vyf pond. „Doet u uw tasch maar goed dicht", merkte de oudere man glimlachend op. „Wilt u misschien voor uit?" „Neen, dank u." Mavis klemde haar tasch onder een aim en na de beide hee- ren te hebben gegroet, haastte ze zich de smalle achterstraat in, waar ze plotseling van aangezicht tot aangezicht stond met zuster Owen, die afkeurend keek naar de mededeeling boven de deur, waar Mavis zoojuist uitkwam. Getroffen door de zichtbare verwarring van zuster Cass lene, keurde zuster Owen haar slechts een kort knikje waardig, om dan haar weg haastig te vervolgen. Mavis, die do stijve kaarsrechte figuur nakeek, lachte boos by zichzelf. „Het gaat haar heelemaal niets aan", zei ze. In het dichstbyzijnde postkantoor maakte ze de twee honderd vijftig pond aan de bank over, met een aanwyzing voor het betalen van haar rekeningen. De overige vijftig pond behield ze voor eventueele nog volgende uitgaven, In de toekomst moesten haar uitgaven in over eenstemming zyn met haar kleine salaris niet gemakkelyk voor een meisje, dat in weelde was groot gebracht, met een ruime bankrekening' ter beschikking, maar ze moest het doen. Overmorgen was Sam jarig. Zyn anders zoo gesloten moeder had haar dit ver teld tijdens die korte ongezellige visite, die ze haar had gebracht. Wat moest ze hem geven Mavis voelde een verlangen in zich opkomen om hem een gouden polshorloge cadeau te doen, maar ze hield zich ernstig voor, dat iets nuttigere beter zou zyn. Hy had al een oud zilveren horloge. Na er eens goed over te hebben na gedacht, kocht ze een compleet stel dure boeken op technisch gebied, het beste geschenk, dat ze hem kon geven, daar was ze zeker van. Sam zou het ongetwy- feld een nuttig cadeau vinden. Hy stu deerde eiken avond, hetzij dat hy lessen volgde, hetzy dat hy las. Z'n kosthuis was erg gezellig, het eten goed en op het werk maakte hy vorderingen. Hij leefde op haar brieven, vertelde hy haar teer. in zyn vele brieven. Terwyl Mavis juist betaalde in den aar- digen boekwinkel in Maxford, schrok ze plotseling op, daar ze haar naam hoorde noemen. „Hallo Mavis! Ben je bezig een biblio theek aan te leggen over het verpleeg stersvak?" vroeg Tony Dare met „twinke lende oogen. De uitdrukking van zyn ge zicht veranderde evenwel, toen hy den stapel boeken zag. „Ik koop een verjaardagscadeau voor Sam", gaf ze koel ten antwoord. „Heb je er iets op tegen?" Tony beet zich op de lippen. „Ik ben biy, dat je zoo'n duur geschenk kunt koo- pen, lieve. Hy zal wel erg dankbaar zyn." Hy luisterde toen ze het adres opgaf aan den bediende, daarby aandringend op spoedige toezending. „Het lykt wel of je over veel geld hebt te beschikken", ging de jonge dokter lachend verder. „Wat denk je van een kop thee? Je ziet er uit alsof het je goed zou doen", vervolgde hy met een onderzoe kenden blik op haar bleeke gezicht. „Dank je. Ik heb nog net voldoenden tyd om naar liet ziekenhuis terug te gaan." Mavi3 was al verdwenen, voordat hy haar kon tegenhouden. Er was nu geen enkele zwakke zyde aan haar. Het zou in derdaad een veer op z'n hoed beteekenen, als hij haar wist te winnen, en op dc een of andere manier moest hem dat ge lukken. Toen hy. in het ziekenhuis terug kwam ontmoette hy zuster Owen, die hy staande hield. „Hoe zyn de vorderingen van zuster Casslene?" vroeg hy. „U moet weten, dat haar vader een goede kennis van my is en dat hy my verzocht heeft wat op zyn dochter te letten." Hy had deze aanvaardbare verklaring voor zyn belangstelling in Mavis uitge dacht, omdat hy wist, dat zuster Owen haar niet mocht om do eenvoudige reden, dat alle vrouwen afgunstig waren op zoo'n aardig iemand als Mavis. Het zou geen kwaad kunnen, dat allen wisten, dat hy een oogje op haar hield. „Niet al te best, vrees Ik, dokter Dare Ze is buitengewoon zorgeloos en leert slechts met moeite. Zuster Bloom heeft my gemeld, dat ze haar dezer dagen nog betrapte, terwijl ze op eigen gezag een glas water gaf aan nummer vijf, dio u pas hebt geopereerd," KjWordt vervolgd.j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6