UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Tabaksteelt in Nederland. Besluiten, Benoemingen enz. Burgerlijke Stand ran hedenavond 22.00 uur tot morgenochtend 5.31 uur De maan komt morgen te 23.41 op ei gaat te 9.57 onder. VERBOND VAN CHB. JONGE VROUWEN- EN MEISJE S- VEREEN1GINGEN. Jengddag te Goes. Voor de jeugdclubs aangesloten bij het Verbond van Christelijke Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen werd Woensdag j.l. te Goes een jeugddag gehouden, die door 476 Zeeuwsche meisjes en hun leid sters werd bijgewoond. Mevr. v. d. Maden uit 's-Heer Hendriks kinderen begon om ongeveer 11 uur met de liturgie en een openingswoord, waarna mevr. Van der Waa uit 's-Heer Arends- kerke een en ander vertelde over het Ver bond. Na den middag begaf men zich naar de weide van den heer J. Vermeulen, waar men zich o.a. vermaakte met reidansen en een wedstrijd in het uitbeelden van versjes. Aan het eind van den middag dankte de presidente van de P. C. van Zeeland, mevr. S. Bakkdr-Jonker, allen die aan dezen dag hadden meegewerkt. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 29 Juni tot en met 5 Juli kwamen in deze provincie 5 gevallen van roodvonk voor, nl.: in elk der gemeente St. Annaland, Oostburg, Rilland-Bath, Vlissingen en Wemeldinge. Voorts werd te Middelburg 1 geval van malaria geconsta teerd. Walcheren VOETBALWEDSTRIJDEN TE VEERE. VEERË. In het Veersche voetballeven begint meer teekening te komen. Vond er dezer dagen een wedstrijd plaats tus schen de veteranen en juniores van Veere, een wedstrijd, die tal van verrassende wendingen had en met een 82 overwin ning voor de veteranen eindigde, Woensdag volgde een wedstrijd tusschen Veere en 't Vroon, een elftal uit 't Zand (Koudekerke), dat samengesteld is uit kampeerders. Ook deze wedstrijd toonde menige aardige speelmomenten en eindigde met een 5—3 overwinning voor de gasten. Tenslotte werd een wedstrijd gespeeld tegen de Pinge laars (Sint Laurens) op Donderdagavond, die eindigde met een 5O overwinning voor de Pingelaars. V.K.V.—T.O.P. 8-0. VEERE. Donderdagavond heeft V.K.V. te Kleverskerke een vriendschappeljjken wedstrijd gespeeld tegen de onlangs opge richte korfbalclub T.O.P. te Arnemuiden. Zooals te raden is, was V.K.V. in de meer derheid, doch het moet gezegd, dat enkele leden van T.O.P. zeer verdienstelijk speel den. De einduitslag was een 8O over winning voor V.K.V. Collecte. VEERE. De zendingscollectes in de ker kelijke gemeente Veere-Kleverskerke der Nederl. Herv. Kerk brachten in totaal bijna 58 op, namelijk ruim 41 te Veere en ruim 16 te Kleverskerke. Bovendien werd voor de generale kas te Veere bjjna 44 ingezameld. GEITENKEURING. RITTHEM. Dinsdagnamiddag had in de Dorpstraat de geitenkeuring plaats. Keur meester was de heer J. Versluijs te Seroos- kerke. Aanwezig was de heer M. Kleinepier, secretaris van de ring Walcheren. Aangevoerd waren 28 dieren, waaronder 11 lammeren. De uitslag was Lammeren le pr. A. W. Osté, 2e pr. L. Goedhart, 3e pr. Js. Roelse, 4e pr. A. F. Meijers, 5e pr. M. Osté, 6e pr. M. Goedhart. Eenjarige geiten le pr. P. Kuzee, 2e pr. P. Schout. Tweejarige geiten le pr. Js. Roelse, 2e pr. L. Machielse, 3e pr. M. Goedhart. Driejarige geiten en oudere le pr. P. Schout, 2e pr. J. Riemens, 3e pr. J. A. Osté, 4e pr. J. A. Osté, 5e pr. A. F. Meiers. Stamboekgeiten le pr. P. Kuzee, 2e pr. A. W. Osté. Gevonden voorwerpen. WESTKAPELLE. Een E.H.B.O. Een- heidsdiplomaspeldje. Te bevragen bij A. J. Huibregtse, Kloosterstraat A 64. Zuid-Beveland BIJEN AAN DE DAKGOOT. YERSEKE. Woensdag deed zich hier het niet aliedaagsche geval voor, dat zich aan de dakgoot van den heer C. Buterjn een reuzenzwerm bijen nestelde, welke vanzelfsprekend veel belangstelling trok. De heer Schipper die met dergelijke diertjes meer omgaat heeft het geval letje van de goot verwijderd. STORING ELECTRIC ITEITS VOORZIENING. YERSEKE. Donderdagmiddag ontstond door een defect bij de P.Z.E.M. een tijde lijke onderbreking van de electriciteits- voorziening. Het euvel was echter spoedig verholpen zoodJat niet lang zonder stroom moest worden gezeten. LOOP DER BEVOLKING* YERSEKE. In idle maand Juni zijn inge komen: B.- Tramper, rijwielhersteller, v. Zaamslag, naar Dominicusstraat 26; M. Traas, echtgenoote van H. L Christiaanse, zonder beroep van Wemeldinge naar Vij verstraat 7; L. van Nieuwenhugzen, echt genoote van A. W. Ampt, zonder beroep van Hillegersberg naar Damstraat 103; A. P. Koole, zonder beroep van Etten/Leur naar Van Randwyckstraat 24; M. de Rid der, zonder beroep van Terneuzen naar Ju lianas traat 1; J. M. Vers traeten, metselaar, van Hulst naar Emm as traat 15; B. Dek ker en gezin, besteller P.T.T. van Wemel dinge naar Paardenmarkt 6; P. S. Klaas- sen, zonder beroep van Axel naar Dam straat 161. Vertrokken: H. Tjarks, dienst bode van Kerkhoekstraat 59 naar Bergen op Zoom; J. W. Minnaard, los werkman van Steeweg 18 naar Kruiningen; D. de R|jke, Zonder beroep van Achterweg 2 naar Bergen op Zoom; J. den Herder, dienstbo de van Kaaistraat 19 naar Utingeradeel; J. B. Nolet, oester-werker, van Dam 3, naar Krimpen aan de Lek; A. Grootjans, echtgenoote van A. Koeman, zonder be roep van St. Pieterspolder 3 naar Krab- bendijke; A. M. W. Minnaard, echtgenoote van P. Wests tra te, zonder beroep van Po len 11, naar Wemeldinge; J. P. Catshoek, zonder beroep, van Julianastraat 36, naar 's-Gravenhage. RUILVERKAVELING. KRUININGEN. Do plaatselijke commis sie voor de ruilverkaveling, die nog is aan gevuld door de benoeming van den heer L. J. Kostense, als plaatsvervangend lid en de he ex-en A. J. Lindenbergh en A. de Putter, dijkgraven van de betrokken polders, als deskundigen en door de benoeming van den heer Koppejan, landbouw-ingenieur als secretaris, werd Disdagmiddag geïnstal leerd door den heer Van Lensen, vice- voorzitter van de Centrale Cultuur technische commissie. Hierbij waren benevens genoemde commissie, tegenwoor dig de heer Cornelisse, directeur van de arbeidsbemiddeling en een afgevaardigde van de Nederlandsche Heide Maatschappij. De commissie is inmiddels met haar werk zaamheden begonnen. Het ligt in de bedoeling het werk met den meesten spoed aan te vatten, zoodat binnenkort met het graafwerk kan worden begonnen. De heer Koppejan heeft zich intusschen reeds te Kruiningen gevestigd. UITSLAG AANBESTEDING. KRUININGEN.Donderdagmiddag werd in hotel „De Korenbeurs" een aanbeste ding gehouden door het Waterschap Krui ningen voor het herstellen, vernieuwen en onderhoud tot 30 April 1942 van de aarde, kram en steenglooiïng en andere werken aan de waterkeering. Ingeschreven werd door A. M. Kuyper te Middelburg voor 4400; I. la Gasse Zoon te Koudekerke 4340; L. van Boven te Ellewoutsdijk voor 3980; A. Warren en Zoon te Ossenisse voor 3790; Jos Kint en P. A. Warren te Ossenisse voor 3725. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. OPENBARE VERKOOPING. KLOET INGE. Ten overstaan van no taris Van Dissel had gisteren ten ver zoeke van de familie C. Beenhakker Nieuwenhuyse de verkoop der volgende onroerende goederen plaats le een Woonhuis aan de Lewestraat. Kooper O. Verstrenge, Goes voor 1720; 2e. een Woonhuis aan cfee Lewestraat. Kooper D. Toorenaar, alhier voor 2330. 3e. een Woonhuis aldaar. Kooper C. de Jonge, Kloetinge voor 2008 4e. e^n Huis aan de Schoolstraat. Koo per W. Beenhakker alhier, voor 1010. 5e. een perceel Bouwland aan den Da- niëlsweg. Kooper A. Kant alhier, voor 3230 per h.a. 6e. een perceel Bóuwland te Kapelle. Kooper C. de Jonge alhier voor 3290 per h.a. 7te. een perceel Bouwland aldaar. Koo per A<ïr. de Jonge alhier voor 4010 per h.a. Noord-Beveland OPENLUCHTCONCERT. COLIJNSPLAAT. Woensdagavond gaf het Chr. muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" een concert op de tent in de Voorstraat. Er was veel belangstelling. Zeeuwsch-Vlaanderen GROOT WATERGEBREK. De langdurige droogte heeft in Zeeuwsch Vlaanderen een groot gebrek aan water doen ontstaan. Speciaal op het platteland doet zich dat erg gevoelen. De meeste regenbakken zijn droog, of begin nen bedenkelijk den bodem zichtbaar te maken. In de gemeenten waar men op het waterleidingbedrijf is aangesloten, verkeert men thans in een veel gunstiger positie. Het gevolg is echter dat ook het water leidingbedrijf deze dagen overbelast is en ook hier moeilijkheden ontstaan. Door velen wordt n.1. het leidingwater gebruikt voor de besproeiing van tuin en land. Het behoeft wel geen betoog, dat daarvoor geen toestemming wordt gegeven. Con trole is echter moeilijk uit te voeren. Door de Zeeuwsch Vlaamsche Waterleiding- Maatschapprj zijn de laatste dagen maat regelen getroffen om het te groote ver bruik wat te beperken. Zoo wordt de toe voer 's middags tusschen 2 en 6 uur af gesloten. De directie hoopt daarmede een stagnatie in den watertoevoer te voorko men. Intusschen wordt de medewerking van de verbruikers ingeroepen om zoo zuinig mogelijk met het water te zijn, op dat men niet gedwongen zal worden tot nog sterker beperkingen. DE NIEUWERKERKSCHE KREEK. SCHOONDIJKE. B|j de thans heer- schende warmte trekken velen naar de Nieuwerkerksche kreek teneinde wat ver koeling te zoeken. Het is aan de Krabben- dijk dan ook werkelijk een drukte van be lang. Een bezwaar is er, namelgk, de kreek is nogal diep en voor min geoefende zwemmer(s) blgft het altgd! raadzaam niet te ver uit den wal te gaan. Overigens is het water tamelijk zuiver voor het baden. Maar ook uit een ander oogpunt vormt de kreek een attractie en wel door den rijkdom aan visch. Karper, baars en paling komt er in groote hoeveelheid in voor. Vormde vroeger het visschen meer een vermaak, momenteel is het ook om de vangst zelf te doen. Hoe groot de lief hebberij om te visschen is blgkt uit het aantal afgegeven vergunningen. Deze be droegen de vorige maand reeds meer dan tweehonderd. Belangwekkende proeven door de Ned. Helde Mij. RESULTATEN ZIJN BEVREDIGEND. Sinds het midden van de 17e eeuw is in bepaalde deelen des lands de teelt van een gewas bedreven, welke na hèt middèn van de vorige eeuw geleidelijk in omvang is afgenomen, totdat na 1934 de oppervlakte zoo gering was, dat het niet meer in de landbouwstatistieken voorkomt. We be doelen de teelt van de tabak. Hoewel in de latere jaren vooral nadat de tabaks teelt in Indië, dank zij het werk der ver schillende door de cultuurmaatschappijen opgerichte proefstations, tot het uiterste is geperfectionneerd het zgn. „Amers- foortsche" kruid geen of weinig genade in den smaak der heeren rookers kon vin den, toch heeft jarenlang de inlandsche tabak een voorname plaats ingenomen b|j het hier te lande geconsumeerde geurige kruid. Een verslaggever van het A.N.P. heeft zich gewend tot de Nederlandsche Heide maatschappij, waarvan bekend is, dat zij reeds langer belangstelling in deze teelt getoond heeft, om van haar enkele belang wekkende gegevens te ontvangen. Het initiatief om te geraken tot een op leving van de tabaksteelt kwam van den vorigen voorzitter der N.H.M., wijlen dr. Ovink, terwijl ir. H. B. Smitz een uitvoerig rapport uitbracht. Daaruit bleek, dat de tabak in ons land vooral verbouwd werd door kleine grond gebruikers, menschen, die 5, 10 a 12 h.a. land beteelden, waarvan een deel met ta bak. Maar loonend was de teelt niet. Uit gedane onderzoekingen bleek, dat het voornamelijk aan drie hoofdzaken te wijten is, dat van een verloren cultuur ge sproken moet worden en wel le. aan min der goede soortenkeus, 2e. aan een fou tieve bemesting, 3e. aan onvoldoende zorg bij de verwerking der tabak. Er werden proefvelden aangelegd, waarop uitgebreide proefnemingen werden genomen. Van eenige honderden soorten z|jn thans nog 5 rassen over, die inderdaad een belang rijke kwaliteitsverbetering beteekenen. Op merkelijk is, dat hierbij slechts een inland sche variëteit is, wel een bewijs, dat er aan de soortenkeus hier wat mankeerde. Bovendien is gebleken, dat een doelma tige kunstmestbemesting, gepaard met een lichte organische bemesting in den vorm van soyameel, niet alleen veel betere kwa liteit geeft, maar bovendien de bemestings- kosten sterk drukt. Bij de tabaksfabrikanten bestaat voor de proeven groote belangstelling. Loonend bedr|jf mogelijk. Dat het inderdaad mogelijk is, hier te lande tegen loonenden prijs tabak te ver bouwen, is reeds gebleken. Was de prijs, welke in 1936 en 1937 bedongen werd slechts 10 cents per y2 kg., in 1939, toen de tabak op de Amsterdamsche markt vrij wel nog geen stijging ondergaan had, was, dank zij betere soortenkeus en betere be mesting, de verkooprijs van de tabak van een proefveld gemiddeld reeds 37 cents. Wanneer men dan bedenkt, dat de pro ductiekosten inclusief het arbeidsloon plm. 20 cent per V2 kg. bedraagt, begrijpt men, dat b|j een opbrengst van 5000 halve kg. per h.a. de belangstelling niet alleen bij de gezinsbedrijfjes, maar ook bij de grootere tabakkers voor deze teelt weer zal groeien. Algemeen heerscht dan ook bij de oude tabakkers de verwachting, dat, indien de tabak weer voor 30 cents per kg. ver kocht kan worden, de teelt zeker haar ouden omvang zal herkrijgen. ENGELSCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Het D.N.B, meldt uit Gibraltar dat de bemanning van drie Britsche patrouille vaartuigen heeft medegedeeld, dat op on geveer 100 mijl van Gibraltar een En- gelsch stoomschip door een duikboot tot zinken gebracht is. Het stoomschip moest Britsche torpedobootjagers van brandstof voorzien. De verplichte metaal-inlevering. Uitzonderingen voor kunst, antiquiteiten en volkskunst Dr. H. E. van Gelder, die als ondervoor zitter der rijkscommissie van advies inzake de musea belast is met de leiding van de keuring van metalen voorwerpen van kunst-, historische of wetenschappelijke waarde, welke niet behoeven te worden in geleverd, geeft de volgende aanwijzingen, A. Wat moet de particulier doen? 1. Zijn bezit aan koperen, bronzen en tin nen voorwerpen voor zoover deze niet nagelvast zijn of grootendeels uit ander materiaal bestaan, of in gebruik en onver vangbaar zgn nagaan, om te zien a) welke voorwerpen moeten worden in geleverd, b) of hij voorwerpen bezit, die wel moe ten worden aangemeld, doch niet behoeven te worden ingeleverd, c) of hij voorwerpen bezit, welke zoowel van aanmelding als van inlevering vrijge steld zijn (zie D.). 2. Wachten op de oproeping door den bur gemeester om voorwerpen te komen inle veren. 3. Heeft hij stukken onder zich, behoo- rende tot de onder 4 genoemde soorten, dan behoeft hij deze niet met de andere in te leveren, maar dan vraagt hrj, als hij ver schijnt op de oproeping van den burgemees ter, een formulier II. Hierop vult hij thuis deze stukken in, met opgave van de reden waarom hij meent, dat zij vrg van inleve ring zijn. 4. Voor vrijheid van inlevering lcomen in aanmerking a. Zaken van kunstwaarde [(oud en nieuw) b. Zaken van geschiedkundige waarde '(oud en nieuw). c. Zaken van wetenschappelijke waarde (oud en nieuw). d. Antiquiteiten, dat wil zeggen, voor werpen van cultureele waarde, ouder dan circa 75 jaar. e. Naar kunstenaarsontwerp of onder kunstenaarstoezicht uitgevoerd handwerk van jonger datum. f. In brons of ander metaal gegoten beeldhouwwerk (ook bijzondere penningen) van bekende kunstenaars. g. Waardevol volksgoed, volkskunst. h. Waardevolle oude en nieuwe niet Euro- peesche (o.a. Indische) kunst en volkskunst. 5. De ingevulde formulieren moeten bin nen acht dagen bij den burgemeester wor den terugbezorgd. 6. Daarna wacht hij af, tot hij de beslis sing van den museumdeskundige die het recht heeft om bij den aanvrager de aange melde voorwerpen te komen bezichtigen bij den burgemeester in ontvangst kan ne men. 7. Voor inlevering komen dus wel in aan merking, namaakantiek, fabriekmatige niet door kunstenaars ontworpen voorwerpen en vaak ten onrechte als kunstnijverheid be schouwde, Indische, Chineesche of Japan- sche bazaar-artikelen en dergelijke. Ook na tuurlijk oude voorwerpen zonder cultureele waarde. B. Wat moeten musea, verzamelaars, gods- en gasthuizen e.d. doen 1. Als zij zijn vermeld in het bekende gele boekje „De Nederlandsche musea", uitge geven door het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen (1938), dan zgn zij van aanmelding vrijgesteld. 2. Musea, die daarin niet zijn vermeldt kunnen aanstonds bij den burgemeester-een formulier IV aanvragen en dat bij dezen ingevuld terugbezorgen, ten einde zoo mo gelijk te worden „erkend". Zij wachten d© beschikking daarop af. Worden z|j niet er kend, dan handelen z|j gelg'k onder AI is voorgeschreven voor particulieren. 3. Een particulier, die uit wetenschappe lijke of kunstoverwegingen een „verzame ling" heeft bijeengebracht, welke meer dan 50 stuks omvat, kan eveneens aanstonds een formulier IV vragen, waarna h|j han delt als onder B. 2 is aangegeven. Voor stukken, die niet tot de verzameling be- hooren, handelt hij als alle anderen. H|j levert ze in, tenzij zij onder D vallen. Voor zoover zij voor vrijstelling in aanmerking komen, vraagt hg daarvoor als hij voor inlevering wordt opgeroepen, een formu lier IL C. Wat moeten, antiquairs en kunsthan-* delaars doen?. 1. Zij leveren evenals andere winke liers bij den burgemeester een staat van hun winkelvoorraad in. 2. Zij specificeeren die naar! a. antiquiteiten, b. kunst van de 19de en 20ste eeuw, c. Waardevol volksgoed, volkskunst, d. exotische kunst, e. datgene wat noch kunst, noch waar devol volksgoed of exotische kunst is. 3. Zij geven van de onder e. genoemde voorwerpen de inkoopswaarde op. 4. Voor hun persoonlijke bezittingen (verzamelingen en huisraad) handelen zij als de particulieren (zie A.). D. Geheel vrijgesteld van aanmelding 'en inlevering zijn de volgende voorwerpen 1. Openbare monumenten en gedenktee- kenen. Hieronder worden mede begrepen gedenkplaten e.d. 2. Kerkklokken. Hieronder worden mede begrepen torenklokken en carillons. 5. Voor den eeredienst bestemde ge- bruiks- en andere voorwerpen in kerken §a kapellen. 4. Orgels en hun onderdeden. 5. Hetgeen behoort tot eenige volks dracht. Hieronder worden mede begrepen begtanddeelen van tuig van last- en trek dieren, voor zoover daaraan uit een oog punt van volkskunde bijzondere beteekenis moet worden toegekend. 6. Ordeteekenen en eereteekenen. Hier onder worden mede verstaan gedenk- en eerepenningen, voor zoover deze een bij zondere historische of kunstwaarde heb ben. 7. Gangbare munten. 8. Wetenschappelijke instrumenten Sn leer- en hulpmiddelen, in gebruik en on vervangbaar bij laboratoria, scholen, in richtingen voor kust- en nijverheidsonder wijs, kunstenaarsateliers, ziekenhuizen, sanatoria, artsen, inrichtingen voor tand heelkunde, studenten enz. Tenslotte zij nog vermeld, dat het aan het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming (Oostduin- laan 2 te 's-Gravenhage), gevestigde bu reau onder leiding van dr. H. E. van Gel' der, uitsluitend inlichtingen aan burge meesters en andere autoriteiten verstrekt Aan de Leidsche universiteit slaagde gisteren voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter K, heer C. L. Deelder uit Vlissingen. Als dijkgraaf van het waterschap Krui ningen is herbenoemd de heer A. J. Linden bergh en als gezworene de heer A. van Hootegem. Te Leiden daagde voor het candidaats examen wis- en natuurkunde, letter K, de heer C. L. Deelder te Vlissingen. Te Groningen is bevorderd tot arts de heer P. van der Eist geb. te Middelburg. JAPONNETJES, DIE EEN BEETJE UIT DE MODE ZIJN. Een paar veranderingen kunnen wonderen verrichten. Nu het toch werke- kelyk zomer is gewor den, en we onze jurken van verleden jaar te voorschijn halen, och, dan valt onze garderobe nog wel mee. Tóch kun nen we door een paar veranderingen, eenige jurken, die een beetje uit de mode zijn geraakt l leuk veranderen. De twee teekeningen geven daar een voor beeld van. Een ge bloemd jurkje, dat op zich zelf niet zoo heel aardig meer is, kan zonder veel moeite om- getooverd worden in een leuke japon, door ruime zakken van effen stof in de kleur van een der bloemenwaarvan ook 't bólero'tje gemaakt is. Eei: gestreept of ge ruit japonnetje, -waar van de hals te laag is, of ons niet bevalt, is te vermaken door er 'n wit bovenstukje op te zet* ten, met kleine plooi- tjes. Een leuke gekleur de ketting van kleine kraaltjes, of een bloe- menketting die op het oogenblik vooral in groote verscheidenheid te zien zijn, en onze jurk is weer als nieuw. Als we een beetje handig zijn kunnen wy zoo met onze pun ten heel wat wonderen verrichten en mis schien is er dan nog genoeg over voor Zoo gaan wo dan weer niet een 7ceuf£<r verzorgde, garderobe de zomer in* MIDDELBURG. Geboren: Willem Isaac z.v. J. Huijssoon en J. A. Breel; Elizabeth Maria d.v. S. J< Poortvliet en E. de Ve|j; Bernardina Wil- helmina Francina d.v. J. Acda en G. M. J. v. d. Broek. Ondertrouwd: I. Hooftman, 26 jr. en T, M. de Coninckj 20 jr.; P. van As, 25 jr* en A, van Ouwerkerk, 25 jr.; J, .Vader* 24 jr. en C. Provoost, 22 jr. Overleden: F. Koole, 4 maanden (Z.); J, F. de Paauw, 87 jr., man v. A. S. Murijn; A. Eujjer, 83 jr. weduwnaag v, C. S, Roose, VLISSINGEN. Van 7—10 Juli. Ondertrouwd: S. Prins, 24 j. en 'A, van Gilst 25 j. Getrouwd: A. C. Vader, 25 j. en H. E. Lagaajj, 22 j. C. W. L. Bom, 22 j. en M, P, Barentsen, 19 j. Overleden: H. P. M. Huflsman, 59 j. A J* E. Burger, 86 J. wede. van J, van der Schraage. GOES. Overleden: Adriana van der Male", 80 jr. wed. v. Aarnout Korstanje. OOST EN WEST SOUBURG, Van 2 tot en met 9 JulL Geboren Christina, d. v. C. Parent Sn J, A. van Overbeeke Bastiaan Alphons, z, y, C. Dierickx en J, Hoogesteger. OverledenC. de Voogd, 76 j., echtgen, van C. MegankP. van Eenennaam 17 j., zoon van M. van Eenennaam en Wt Dinge- manse, WISSENKERKE. Van 39 Jull 1941* Geboren: Picter Marinus, zoon van .C, van Goudswaard en Elizabeth Kole. AGENDA MIDDELBURG. Schouwburg-bioscoop. Van Vrijdag 11 tot en met Maandag 14 Juli; „Theo op het huwelxjkspad"* Electro-bioscoop. Van Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 Julis „Hoera, er is een stamhouder'i VLISSINGEN. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag II tot en met Dinsdag 15 Juli; „Een huwelijk op afbetaling"r GOES. Grand-theater. Vrijdag 11, Zaterdag 12, Zondag 13 en Dinsdag 15 Juli; „Atten- tiel Spionnage",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3