STADSNIEUWS middelburg Marktberichten STADSNIEUWS Vlissingen Voor de Huisvrouw STADSNIEUWS Goes Afloop verkoopingen. DE BOUW. VAN HET SLACHTHUIS. Vordert in een snel tempo. Aan het einde van den Seisweg, onge veer ter hoogte van de gemeente-grens, verrast een complex gebouwen in witte steen. Gezamenlijk zullen deze gebouwen het volgend voorjaar het Middelburgsche slachthuis vormen, dat zoovele Jaren op zich heeft laten wachten, en welks tot standkoming, toen de gemeenteraad een maal tot zgn bouw had besloten, scheen be dreigd door de buitengewone tijdsomstan digheden. Dit laatste is gelukkig echter geen be dreiging met kwado gevolgen gebleken. On danks de tijdsomstandigheden werd in Sep tember van het vorige jaar met het werk begonnen, en reeds In Januari waren de fundeeringen gereed, zoodat een begin kon worden gemaakt met den bovenbouw. Wel iswaar liet de aanvoer van enkele materia len soms iets op zich wachten, doch over het algemeen kon worden doorgewerkt in het tempo, dat men zich tevoren had gedacht. Thans is de bouw van het abattoir zoovèr gevorderd, dat er voor den leek eenige teekening in komt. De noodslachtplaats met bijgebouwen, de machinistenwoning en het kantoorgebouw zijn reeds onder de kap, en aan de kap van het hoofdgebouw zal binnenkort de laatste hand worden gelegd. Hoewel we te zijnertijd bij de opening van het slachthuis stellig nog de gelegen heid zullen hebben op de inrichting van het gebouw en op de verdeeling der ruim ten nader in te gaan, lijkt ons thans toch het moment aangebroken om in vogel vlucht een indruk van deze jongste aan winst der gemeente-eigendommen te ge ven. Als men zich op den Seisweg, voor het slachthuisterrein bevindt, ziet men rechts, evenwijdig aan den weg, de woning van den machinist, met een aangrenzend win keltje staan. Links op het terrein vindt men het kan toorgebouw met directeurskamer, labora torium, kantoor voor de administratie en lokaal voor de kommiezen, alsmede een transformatorhuisje. Het belangrijkste accent van het com plex valt uiteraard op het hoofdgebouw, dat in het midden van het terrein ver rijst, en dat bestaat uit voorkoelhal, koel- hal. pekelcellen, ketelhuis met machineka mer, een ruimte voor sterilisatie en vet- smelten, allen links van de groote hang- ruimte voor vleeech gelegen. Rechts van deze ruimte, die den vorm van een lang werpige hal heeft, zijn de slaehthal voor groot en klein vee, een kan toorgebouwtje, de darmwasscherij, en de slaehthal van varkens, waarachter stallen en een losplaats voor varkens zijn gebouwd. Het vierde en laktste gebouw, reéhts van het hoofdgebouw gelegen, bevat een nood- slachtplaats met stallen en overdekte wa gen. en veeruimten met weeginstallatie, een schaftlokaal en toiletten voor de slagersknechts. Zooals gezegd hoopt men de installatie van alle gebouwen het volgend voorjaar gereed te hebben, waarna het slachthuis in gebruik zal kunnen worden genomen. Thans wordt de Seisweg opgebroken voor'den aanleg van een kabel, die straks het abottoir van electriciteit zal voorzien. BUITENGEWONE VERGADERING VAN DEN POLDER WALCHEREN. Donderdagmiddag had in het gebouw van de N.V. PZEM, in de daarvoor bijzon der geschikte bestuurskamer, een buiten gewone algemeene vergadering van het bestuur van den Polder Walcheren plaats onder voorzitterschap van jhr. P. J. Boo- gaert, waarnemend voorzitter. Afwezig waren de commissarissen Jero- nimus, Van Loo, Van der Harst en Loeff. De voorzitter deelde mede, dat rar. H. F. Lantsheer, de voorzitter van den Polder, is teruggekeerd en thans is uitgerust, zoo dat hg zijn werkzaamheden hoopt te her vatten. Spr. is overtuigd, dat de leden verheugd zijn dat mr. Lantsheer de volgen de algemeene vergadering weer hoopt te leiden. (Applaus). Aan de orde was het onderzoek van den geloofsbrief van den nieuw benoemd ver klaarden commissaris, den heer Z. Mal- jaars te Oostkapelle. Na onderzoek werd op voorstel van de betrokken commissie tot toelating beslo ten en legde de heer' Maljaars in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden af. De voorzitter wenschte den nieu wen commissaris geluk en hoopte dat deze veel in het belang va-n den Polder zal kunnen werken. De notulen der vergadering van 26 April werden goedgekeurd en daarna ging de vergadering over in een met gesloten deuren voor het voorlezen der notulen van de besloten vergadering op genoemden datum. Steenbestorting bij de Zuidwatering. Het voorstel, dat aanleiding gaf tot deze buitengewone vergadering was dat tot het verrichten van een steenbe- storting op een oppervlakte van 10.800 M2 tusschen de dijkpalen 22 en 25 van de Zuidwatering, waarvan de totaal kosten worden geraamd op 85.000, welk bedrag later door een geldleening zal worden ge dekt. De heer Bosselaar vroeg nadere inlich tingen over het niet werken met zink- stukken. De voorzitter zeide, dat men o.a. be vreesd is voor het springen van de tros sen, waaraan de stukken worden vastge legd. De hoofdingenieur van den Rijks waterstaat, ir. Van Leeuwen, is het mei de plannen volkomen eens. De heer Portheine wijst er op, dat dez zaak betreffende de Zuidwatering, reed eerder aan de orde is geweest en hij toei reeds gevraagd heeft of in deze geen steui van het Rijk is te verkrijgen zonder dai de Polder daardoor zijn zelfstandigheid prijs geeft. De voorzitter en mr. v. d. Minne, wijzen op een bg de onderhandelingen terzake ingekomen uitvoerig rapport, waarvan de uitvoering der plannen op millioenen zal komen. Het gaat daarbij niet om den oever van af den Sloedam. De aanval op het be dreigde deel is een gevolg van den stroom in het Schaar van Temeuzen. Het houdt geen verband met de plannen tot inpolde ring van de gronden bezuiden den dam. Het voorstel wordt zJi.s. aangenomen. Rondvraag. De heer Oevaal wees er op, dat er weer klachten zrjn over vervuiling van den Westkappelschen sprink. De heer De Visser, raad, zegt dat ook uit Westkappelle, dat destijds een ont- smettingsinrichting plaatste, de mest ver der het land in komt. Dit is z.i. een be wijs, dat men in deze niet te veel op ge meenten moet afgaan, doch zelf moet aanpakken. De voorzitter zegde onderzoek door den ingenieur toe. Hierna werd de vergadering gesloten. NIEUW GEMEENTERAADSLID. De heer H. C. de Jonge Baas heeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad aangenomen. DE MIDDELBURGSCHE VACANTIE SCHOOL. Tijdens de zitting, die het bestuur d)cr Middelburgsche Vacantieachool gister avond op het tijdelijke gemeentehuis hield, hebben nog verschillende ouders hun kin deren opgegeven voor deelname aan de acht tochten, die men voornemens is te be ginnen met 29 Juli te houden. Ook waren er enkele, die meendien hun kinderen, die zij vroeger opgaven, te moe ten doen schrappen. Verschillende stadge- nooten hebben naar hun vermogen het be stuur geholpen. TAXATIE VAN PAARDEN. Gisteren had alhier de tweede officieele klasse indeeling van voor verkoop bestem de paarden plaats. Er waren nu nog meer paarden aan de lijn dan bij de officieele paardenmarkt op 19 Juni. Een 150tal dueren was aangevoerd die door de deskundigen over de twee klassen met rftaximumprijzen werden verdeeld. Al le aangevoerde dieren werden aan Hol- landsche kooplieden verkocht en van het Molenwater, waar de keuring plaats had, naar het station overgebracht. DE WONINGBOUW OP HET ZAND. Het grondwerk op het terrein van 't Zand waarop een Middelburgsche arbeiders wijk zal verrijzen is bgna gereed alleen moet o.a. nog worden aanbesteed het aanleggen van twee deelen van den zg.n. Haastweg die zal loopen van de brug bij de melkfabriek naar den Koudekerksche weg en den Lageweg. Intusschen zijn vele onderhandelingen gevoerd onder leiding van ir. Ringers, den algemeen gemachtigde voor den weder opbouw waaraan ook het gemeentebestuur van Middelburg en o.a. ook de' laagste inschrijfster van de aanbesteding op 17 Mei, de N.V. Boele en Van Eesteren te 's-Gravenhage deelnamen. Herinnerd zij dat deze N.V. had ingeschreven voor 143 arbeiderswoningen en 2 winkelpanden voor 794.000. Ir. Ringers vond o.a. bij de onderhande lingen aanleiding te Middelburg een bouw bureau te vestigen dat onder leiding zal komen van den heer Saanen uit Amster dam. Dit bureau dat voorloopig in het tijdelijk gemeentehuis zal worden gevestigd, zal voornamelijk toezicht moeten houden of op de meest economische wijze zal worden gebouwd en staat dus naast de architecten die het materieele toezicht houd^i, Dit bouwbureau zal ook voor een groot gedeel te op de in de binnenstad te herbouwen panden een zelfde toezicht houden. Dit zijn dan de werken die in regie worden uitgevoerd en de werken op het Zand zul len daarvan de eerste zgn. De genoemde Haagsche firma zal dit werk uitvoeren en heeft daarvoor haar directie-keet reeds naar het terrein overgebracht. Zoodra vol doende voorraad materiaal is aangekomen, zal met groote kracht volgens het systeem van den loopenden band werden begonnen. Medegedeeld kan worden dat niet 143 doch 145 arbeiderswoningen worden gebouwd. Er komen er twee van het kleine type bg, het type dat intusschen nog verbeterd is. Het ligt in de bedoeling bij het werk wOO- veel mogelijk Middelburgsche vaklieden in te schakelen doch deze zullen er niet vol doende zijn. Zijworden met werkkrachten uit Holland aangevuld. BORDJES MET STRAATNAMEN. De Diwemi laat op verschillende plaat sen in het verwoeste gedeelte van de stad borden met de straatnamen van nieuw aangelegde straten plaatsen, wat vooral voor bezoekers van buiten de stad een verbetering is, daar deze door de geheel veranderde ligging van eenige straten soms den weg niet kunnen vinden. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was heden 74 graden. Veillngsvereeniging „KapelleBlezelinge en omgeving" te Kapelle. KAPELLE. 10 Juli 1941. Aardbeien 37.5, frambozen 56—60, roode bessen 22.5, vroe ge kersen 45, porceleinkersen 45, suiker kersen 45, Meikersen 45, markiezen 45, Hollanders 45, Limburgers 45, Luikenaars 45, Earley Rivers 45.' Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". GOES, 10 Juli. FruitDruiven (Fran- kenthalers 160. Aardbeien 37.50. Roode bessen (Prolific) 22.55. Witte bessen 15 16. Kruisbessen 18. Frambozen 4160. Bon te Blanche 45. Brusselsche Bruine 45. Hol landers 45. Volgers 45. Luikenaars 45. Mei kersen 45. Markiezen 45. Porcelein kersen 15. Spietjes 45. Roode Suikerkersen 45. ,'roege kersen 45. Witte vleeschkersen 45. /ijnkersen 45. Spaansche wijnkersen 45. warte kersen 45, alles per 100 kg. Per- leken 717. Kas Precose de Treuvaur 327. Kaspruimen 13—15, alles per 100 tuks. HOEDEKENSKERKE. Voor abonnementen en advertentiën G. SCHOUT, Smidstraat A 63. HET BURGER WEESHUIS IN 1940. Op 1 Januari 1040 waren 6 kinderen ter verzorging toevertrouwd aan het echtpaar Davidse in het tot Weeshuis bestemde ge bouw aan de Groote Markt No. 24 alhier. In het Jaar 1940 werden geen kinderen opgenomen of uit de stichting ontslagen. De verzorging in gezinsverband blijft aan de verwachtingen beantwoorden. Ook in het afgeloopen jaar hebben de pleeg ouders zich uitstekend van hun taak ge kweten. Een woord van dank komt het echtpaar Davidse toe voor de goede zorgen aan de toevertrouwde kinderen in de Mei dagen toen de gemeente moest worden ont ruimd en zij elders moesten trachten een onderdak te krijgen. Dit werd hun in Me- liskerke verstrekt, vanwaar zij nadat het grootste gevaar geweken was naar eigen haard zijn teruggekeerd. De lokalen van het voormalig Burger- Weeshuis aan de Badhuisstraat No. 64 wa ren aan verschillende corporaties verhuurd. Buitengewone herstellingen of verbete ringen hebben niet plaats gevonden. Aan gezien het huis d.d. 18 September door de Duitsche Weermacht werd gevorderd en ten spoedigste moest worden ontruimd, zijn enkele werkzaamheden geannuleerd. Het exploitatie-saldo bedroeg 523,07, 1939: 753,11; 1938: 822,55; 1937: 1010,34; 1936: 1188,87. De ontvangsten over het jaar 1939 be droegen 9092,92; De uitgaven 8367,63. Het batig saldo ad 725,29 werd in de Ge meentekas teruggestort. In verband met het steeds toenemend oorlogsgevaar is overgegaan tot het af sluiten van een molestverzekering. De schade welke door bomexplosie is aangericht aan het v.m. Burger-Weeshuis is tot eenige dakschade beperkt gebleven. De begrooting voor het jaar 1940 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 5600,met een gemeente-subsidie van 3650,en door den Raad goedgekeurd. De begrooting voor het jaar 1941 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 5100 (gemeente-subsidie 2900,en door den Raad goedgekeurd. De heer W. Anker Sr. vroeg ontslag als Regent over het Burger Weeshuis wegens vertrek uit onze gemeente. Zulks is hem eervol verleend. In de ontstane vacature is voorzien door benoeming van den heer E. Montfoort. Op 31 December was aan de beurt van aftreden mevr. J. W.. PaapRitmeester, die werd herbenoemd. Op 31 December 1940 bestond het colle ge van Regenten en Regentessen uit: den heer J. Waverijn, voorzitter; mevr. W. P. van OckenburgVan der Harst; mevr. J. W. PaapRitmeester; den heer W. J. Castel; mevr. M. van der Beke Callenfels v. d. Broek; den heer E. Montfoort; den heer J. van der Hof, secretaris-rentmees ter. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer J. F. Aarssen, onderbaas in de afdeeling scheepsbouw, den dag waarop hg 25 jaar geleden bij de K.M. „de Schelde in dienst trad. De jubi laris ontving van de directie de gebruike lijke gelukwenschen. BEDRIJFSVOETBAL. In haar gisteren gehouden vergadering heeft de protestcommissie een van de twee protesten van de Prov. Zeeuwsche Cou rant, naar aanleiding van den wedstrijd Prov. Zeeuwsche CourantGereedschap werkplaats op 1 Juli jl., toegewezen. Het tweede doelpunt van de Ger. werkplaats, is geannuleerd. De uitslag van bovenge- noemden wedstrijd is hierdoor 33 ge worden. De stand is thans: Schelde Meeuwen 9 9 0 0 18 54—11 Ambt Schelde 7 6 0 1 12 50—6 Loodswezen 8 6 0 2 12 29—16 Timmerloods 8 5 1 2 11 32—19 Brandweer 8 5 0 3 10 22—12 Plaatwerkerij 7 5 0 2 10 22—22 Gereedsch. werkpl. 7 4 1 2 9 32—14 M.R.P.S. 8 4 1 3 9 20—23 T.V.V. 8 4 0 4 8 28—20 Bakkersgezellen 8 2 3 3 7 21—20 Schelde Musschen 8 3 1 4 7 19—31 P.T.T. 7 2 1 4 •5 15—19 P.Z.C. 7 2 1 4 5 12—23 Rep. Werkpl. 7' 2 0 5 4 11—28 Stadhuis 7 1 1 5 3 14—25 Laschboog 7 1 1 5 3 10—34 C.V.V. 8 1 1 6 3 12—40 Geneesk. dienst 7 0 0 7 0 3—43 ZEEBADEN. In de week van 4 tot en met 10 Juli Werden 4828 zeebaden genomen waarvan 1825 in het gewone bad en 3003 in het volks bad. De gemiddelde temperatuur van het wa ter was 66 gr. en van de lucht 82 gr. DE LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: J. Jagt, voorsla ger, Anjelierenlaan 34 naar O. en W. Souburg; J. Dane, schilder, „Schelde I", n. O. en W. SouburgJ. M. Leenheers, ma rechaussee, Hellebarderstraat 11 naar 's- HeerenhoekD. Kwaak, onderwijzer, Koud. weg W 25 naar Numansdorp A. Bertrams, marechaussee, Hellebardierstr. 11 naar WestkapelleJ. van den Berg, zonder, Evertsenstraat 27 naar Vlaardln- genG. Langeraar, matroos koopv., Clij- verstraat 84 naar Nw. en St. Joosland J. C. Gombert, ltellner, Nieu wend ijk 6 naar ValkenburgA. W. Aarnoutse, lichtwach- ter, A. Dekenstraat 123 naar DelfzijlN. van der Graaf, zonder, Koudekek. weg 59 naar UtrechtJ. M. C. de Roo, adminis trateur, C. Buskenstraat 14 naar Rotter dam C. J. van Maaren, instrumenten maker, Lepelstraat 10 naar 's-Gravenhage J. Hoogesteger, kraandrgver, B. Ewout- straat 16 naar O. en W. Souburgmej. C. Lagaajj, zonder, Badhuisstraat 12 naar 's-Gravenhagemej. E. Lagaaij, zonder, Badhuisstraat 12 naar 's-GravenhageP. A. van Schagen, zonder, Pallngstraat 30 naar AmsterdamC. FrangoisTheune, zonder, Eedestraat 19 naar Bergen op Zoom E. Hazeu, zonder, Koudek. weg O 7 naar Bergen op Zoom; J. de Heer, agent van politie, Ravensteijnplein 3 naar Rot terdam Wed. E, A, Fagg—Hageman, zonder, Koudek. weg O 78 naar Zoute- lande J. H. Plaizier, matroos K. M., Ho- beinstraat 34 naar RotterdamL. A. Ver meulen, stoker olieman K.M., Kanaalstraat 116 naar OostburgE. Kempinga, kan toorbediende, Beckerstraat 8 naar Hooge- zand A. Reinigert, metaalbewerker, Bo- nedgkestraat 122 naar GoesW. Dinge- manse, sergt Konst. K.M., Walstraat 107, naar ArnemuidenP. W. Hendrikse, con ducteur N.S., Kr. Elleboog 1 naar Amers foort R. C. Herman, slager, Walstraat 100 naar AxelJ. Bek, zonder, Ridder spoorlaan 7, naar Boxtel; H. M. KatsKeijzer, zonder, C. Buskenstraat 19 naar Haarlem. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevondten is gedeponeerdeen beige kinderkousje ring met sleutels hand- fietspompjeportemonnaie met eenig Hollandsch en Belgisch geld partij melk- bonnen rieten stoel en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen klein bol letje kaas bij P. Sturm, Fleisschenstraat 5; textielkaart bij Meliefste, Bonedjjke- straat 94 licht grijze damesmantel bij Huibregtse, Schelde straat 71 blauwe mantelband bij Huibregtse, Scheldestraat 71; rose kinderdirectoirtje en gekleurd truitje bij I. Boucherie, Noordstraat 53 beige kinderportemonnaie met inhoud by Delzenne, Verk. Quakkelaarstraat 3 kin- derbril met hoornen montuur bij Mudde, Kruyslaan 4 bankbiljet bij H. Ramme- loo, Kerkstraat 10 witte ceintuur bij wed. Van de Velde, Hobeinstraat 77 paar Zwarte turnschoenen bij Bertijn, Scheldie- straat 33 zwem ring bg Van Zweeden, Boulevard Evertsen (strand) ring met sleutels btj Imanse, Gravenstraat 23 zil veren zeeuwsche broche bij firma Meuw- sen, Walstraat 66 donkerblauw zwem pak bij C. Tax, Verk. Quakkelaarstraat 154 blauw zakje inhoudende handdoek bg F. Goethals, Breestraat 5 damespara- pluie by kantoor Gasfabrieksleutel bjj den heer Stofkoper, C. Buskenstraat 16, boven doublé armband bg L. de Nooger, Beursstraat 19 portemonnaie met eenig geld bij Geldof, Noordstraat 55 lederen hondenriem bij W. J. de Kok, Eedestraat 10 lederen damesportemonnaie met geld en bonnen bij. J. W. Sigtermans, Bella- mypark 43 pakje met witte vitrage bij Groenenberg, Verk. Quakkelaarstraat 9 een rechter kinderschoentje bg R. de Vos, Primulalaan 2 sleutel van een rgwiel- slot bij J. Geldof, Schotsenhoek 7 lips- sleutel bg Voorman, C. Buskenstraat 52a grgs wollen kinderkous en blauw wollen skisokje bij P. Corbgn, Groote Markt 11 rood kinderbadpak en nikkelen dop van een kinderwagen bg H. M. Harinck, Steen- huisstraat 8 bruine portemonnaie met eenig geld, tramkaart en bonnen bij W. Embregts, Lange Zelke 6 zwart gyrrmas- tiekschoentje bij De Jong, Breewaterstraat 51 bedge rechter dameshanidBchoen bg Lako, Scheldestraat 53. HOOGWATER. Zaterdag is het alhier te 5,15 en 17,39 hoogwater. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. HET BEREIDEN VAN JAM. Het voorlichtings bureau van den voe dingsraad schrijftniet alleen van aard beien, frambozen en bessen, maar ook van tomaten, rabarber, rozebottels, kortom van alle vruchten, zelfs van worteltjes kan men jam maken. In het algemeen heeft men voor 1 kg. vruchten kg. suiker noodig, wanneer men eerst de vrachten inkookt tot 2/3 van hun volume voegt men 1% x zooveel suiker toe als vruchten dan behoeven de vrachten slechts 5 min. te koken. Daar door blijven kleur en smaak van de vruch ten het best behouden. Thans ziet men eerder om naar metho den, waarbg weinig suiker gebruikt kan worden. Degenen, die nog over glucose- stroop beschikken, kunnen deze zeer goed in de jam verwerken. Daar het conser- veerend vermogen van glucosestroop ge ringer is dan van suiker, moet men méér toevoegen, nl. op 1 kg. vrachten of 1 1. vruchtensap, 1 kg. glucosestroop. De smaak van de jam wordt beter, wanneer men slechts een deel van de suiker door glucose stroop vervangt. De goede verhouding is 1 kg. vrachten, 750 gr. glucosestroop en 250 gr. suiker. Is men niet in het bezit van glucosestroop en wil men toch minder suiker dan van het gewicht van de vruchten gebruiken, dan koke men een vruchtenmoes, hetwelk men in inmaakglazen nog 20 min. sterili seert. Hiervoor kan men zoowel weck- glazen als jampotjes gebruiken. De potjes worden met de warme jam gevuld en gesloten met de bijpassende deksels met gummiringen. De deksels doen dezelfde dienst als de knippen op de inmaakfles- schen. Om te voorkomen, dat de flesschen knappen tijdens het steriliseeren wordt het schroefdeksel eerst vast- en daarna 1 slag teruggedraaid. Na het steriliseeren draait men de deksels onmiddellijk vast. Oogen- schrjnlgk kost deze methode veel brandstof, de jam behoeft vó r het steriliseeren echter niet ingekookt te zjjn en ze is, mits goed behandeld, onbeperkten tijd houdbaar. Alle inmaak moet men op een koele en donkere plaats bewaren en geregeld con troleeren, want wanneer een fout bij de behandeling is begaan, kan vooral in het begin snel bederf optreden. De huisvrouw, die haar inmaak wil laten slagen, moet zorgen, dat de omgeving waarin zij werkt en het materiaal, dat zij gebruikt zéér schoon is en dat de vruchten, die zg gebruikt gaaf en niet beschimmeld of aangestoken zijn. Hierdoor wordt verme den, dat er bacteriën (schimmels of gist- cellen- btj de inmaak komen, waardoor vroeg of laat bederf op kan treden. RECEPT VAN AARDBEIENJAM, DIE NEET GESTERILISEERD BEHOEFT TE WORDEN. 1 k.g. aardbeien of kg. aardbeien en M k.g. rhabarber of k.g. aardbeien en iii k.g. aalbessen k.g. suiker, wat bes sensap of citroensap. De aardbeien schoonmaken, ftjndrukken en aan de kook brengen. De vruchtenmassa inkoken tot plus minus 2/s van het volume. EXCURSIE LANDBOUW «JONGEREN* VEREENIGING Een vijf en veertigtal leden van de afd, Noord-Beveland van de Z.J.L. maakte gisteren, onder leiding van den afdeelings- voorzitter, den heer P. van Maldegem, een excursie naar Goes. Het gezelschap kwam per fiets over het Katsche Veer, hetgeen een paar extra overtochten voor het veer- bootje met zich bracht. Daarna werd een bezoek gebracht aan het proefveld in den Wilhelminapolder, waarbg de heer Schip-, per en Regnhoudt van voorlichting dien den. De jongelui waren vol lof over het be zoek en den stand der gewassen op het proefbedrijf. Des namiddags werd in de Melksalon „De Landbouw" gezamenlijk een koffie maaltijd gebruikt, waarna een causerie! met filmvertooning door ir. Dorst, den secretaris der Z.L.M., werd bijgewoond. Ir. Dorst behandelde op belangwekkende! en leerzanae wgze zgn reis naar Dene marken, waarbij hij in het bijzonder zijn ondervindingen daar op landbouwgebied naar voren baacht. „HANDELSONDERWIJS". De „Vereenïging voor Handelsonderwijs'* alhier hield gisteren een algemeene ver gadering in Hotel „Centraal". Deze ver gadering was belegd omdat de 29-jarige termijn, waarvoor de vereeniging was aan gegaan, ten einde loopt.-"Besloten werd de vereeniging opnieuw voor den termijn van 29 jaar aan te gaan. CONCERT „HOSANNA". Voor het eerste volksconcert, gisteren avond op die Groote Markt door de Har monie „Hosanna" gegeven, bestond zeer veel belangstelling. Het publiek toonde! zich- daarbg voldaan over de goede mu ziek en uitte zijn waardeering in een spontaan applaus na elk nummer. VERPLICHT RIJWIELPAD* J. P. de J. alhier, werd gisteren be keurd wegens het fietsen over den 's-Heer Hendrikskinderendijk, buiten het rijwiel pad. Wij wgzen er nog eens in het bgzonder op, dat de wielrijders op de wegen, dio „verplichte" rijwielpaden hebben (kenbaar door blauw bord met witte fiets), alleen die rijwielpaden mogen berijden. PROMOTIE H. C. KOCH Jr. Aan de rijksuniversiteit te Leiden pro moveerde heden tot doctor in de genees kunde de heer H. C. Koch Jr., chirurg en vrouwenarts te Goes, op een proefschrift: „De invloed van de actieve leiding der ba ring op de kindersterfte". Dr. Koch behandelt in zgn proefschrift de Leidsche methode voor het leiden der baring en komt o.m. aan de hand van een -breedvoerig statistisch onderzoek van het Leidsche universiteits-materiaal tot de con clusie, dat een lange duur der baring veel slachtoffers maakt onder de kinderen, zoo dat het noodzakelijk is, zooveel dit zonder schade voor de moeder mogelgk is, de ba ring te bespoedigen, hetgeen de medici door middel van het Leidsche principe ge- geve nis. Dr. Koek werd 30 Juli 1904 geboren en studeerde te Amsterdam. 1 October 1930 slaagde hij voor het arts-examen. 15 Mei 1934 vestigde de heer Koch zich te Goes, als chirurg en vrouwenarts. Aanvankelijk zou prof. v. d. Hoeve pro motor zgn, doch door de oorlogsomstandig heden en vervolgens de sluiting der Univer- siteit werd de promotie tot heden uit gesteld. Inmiddels bereikte prof. v. d. Hoeve den 65-jarigen leeftgd waarna prof. Suermondt zoo welwillend was als promo tor van den heer Koch op treden. (Ongecorrigeerd. KLOETINGE. Op Donderdag 10 Juli 1941 is te Kloetinge ten verzoeke van de familie C. BeenhakkerNieuwenhuyzen aldaar ten overstaan van den notaris E. C, van Dissel te Goes publiek verkocht. 1. Onder Kloetinge een woonhuis en erf aan de Leuwestraat A. no. 32. .(erf pacht tot 1974) groot 2 are 85 ca. Kooper hiervan werd de heer O. Ver- sprenge te Goes voor 1720. 2. Een woonhuis en erf aan de Leuwe straat A. no. 35. (Erfpacht tot 1974), groot 2 are 75 ca. kooper hiervan werd de heer D. Torenaar te Kloetinge voor 2330, 3. Een woonhuis en erf aan de Leuwe straat A no. 38, (erfpacht tot 1974) groot 3 are 50 centiare, kooper hiervan werd de heer C. de Jonge Uz. te Kloetinge voor 2008,—. 4. Een huis en erf aan de Schoolstraat A no. 150151, groot 2 are 51 centiaren, kooper hiervan werd de heer W. Beenhak ker Jz., te Kloetinge voor 1010. 5. Een perceel bouwland aan den Da- niëlweg groot 44 are en 15 ca. Kooper hiervan werd de hees A. Kant te Kloetinge voor 3230,per ha, of den koop 1426,05. 6. Onder Kapelle een perceel bouwland aan den Steenweg naar Kapelle (tusschen Monikkendgk en de Groot 119 are en 67 c.a. Kooper hiervan werd de heer C. de Jonge Mz. voornoemd voor f_ 3290 per ha. of de koop 1634.14. 7. Een perceel bouwland aan het Verloren Weegje groot, 1 ha. 29 are, 60 centiare kooper hiervan werd de heer A. de Jonge Mz. te Kloetinge voor 4010, per ha. of de koop 5196.96. Ongecorrigeerd.)] De suiker en het citroen of bessensap toe voegen en de jam laten koken totdat een paar druppels, die men snel op een bord laat afkoelen niet meer vloeien. De jam zoo noodig afschuimen en heet in de potjes doen, die zorgvuldig gewasschen en met schoon (liefst gekookt) water zijn omge spoeld. De potjes zoo vol mogelgk vullen en afsluiten met een stukje vochtig cellophane, dat met een elastiekje of touwtje strak over het potje wordt gespannen. Een schoteltje op het potje plaatsen. Het geheel omkeeren en zoo af laten koelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2