Wat Rotterdam den toerist te bieden heeft. Sport Dammen n fgj tn Él n tn m Él s ut m IH Ut m n Burgerlijke Stand Radioprogramma STILLE No9 BIJ ONB IN ROTTERDAM. Iedere Nederlander kan met eigen oogen lets van den weder opbouw In zich opnemen. (Vanonzen Rotterdamschen correspondent.) Voor den oppervlakkigen beoordee- laar lyken Rotterdam en toerisme op het oogenblik antipoden van elkaar. Jn zooverre Rotterdam vreemdelingen trok, betrof het tot dusverre hoog- stens een ongezonde sensatiezucht en daarmede kon men natuurlijk toeris tisch bezien allerminst rekening hou den. Groote aantrekkingskracht heeft Rotterdam nimmer gehad en nu de drukte van de havens is weggevallen eti er aan stedebouiokundig schoon niet veel meer te bewonderen is, zou men zeggen, dat men by eventueele rondreizen door Nederland en daar toe zal het, naar men mag aannemen, dezen zomer vrij veel komen Rot terdam gevoeglijk lean overslaan. Niets is evenwel minder waar en de Rotterdamsche V.V.V., die het vorig jaar terécht bescheidenlijk was teruggetreden, legt thans weer de noodige activiteit aan den dag, opdat elkeen in den lande zich toch eens persoonlijk kome overtuigen van hetgeen Rotterdam den vreemdeling thans te bieden heeft. Veel hoort men over den wederopbouw, die thans daadwerkelijk aan den gang is, maar het blijft voor den niet-Rotterdammer buitengewoon moeilijk zich een beeld te vormen van dien weder opbouw. Al te zeer koppelt men aan de idee wederopbouw het begrip „bouwen" vast. Wie denkt, dat het in de Maasstad op het oogenblik wemelt van heistellingen, wie verwacht, dat de huizen er nu reeds als paddenstoelen uit den grond gestampt worden, zal bedrogen uitkomen. Men moet het probleem, het epos van den weder opbouw evenwel veel breeder zien dan in den engen zin van het letterlijk bouwen. Er is ook een aanleg van straten, wegen en pleinen, die tot den wederopbouw hoort, er is een economische wederopbouw, kort om, er is een nauw saamgebundeld com plex van feiten, dat als geheel den weder opbouw vormt. Van dien wederopbouw is thans reeds heel wat te zien en het ligt in de bedoe ling van de Rotterdamsche V.V.V. om het Nederlandsche publiek naar behooren voor te lichten, opdat het van nabij iets van dien historischen wederopbouw kan beleven. En het Rotterdam van thans biedt te dien aanzien al heel wat beziens waardigs, hetgeen den bezoeker van de Maasstad op overzichtelijke wjjze zal wor den duidelijk gemaakt door middel van twee groote borden, beschilderd door Pie- ter den Besten, waarop het provisorische plattegrond van het Rotterdam van thans is aangebracht en waarop de bezienswaar digheden alsmede de wegen, die daarheen leiden, duidelijk zijn aangegeven. Daartoe is dan in de eerste plaats te rekenen de aanleg van nieuwe wegen, op het oogenblik wel het meest positieve symptoom van den wederopbouw. Voor hen, die de Maasstad via het Maasstation bereiken hiervan zuilen wij dan ge makshalve generaliseerend uitgaan is er dan langs den Goudschen singel, waar ook de typische met vlaggen ver sierde gemeentelijke noodwinkels terstond de aandacht trekken, het reeds duidelijk te onderscheiden stratencomplex benoor den dien Goudschesingel, alsmede een breede zandvlakte ten Zuiden daarvan, hetgeen de z.g. 55e straat is, een der zeer breede boulevards, waardoor het nieuwe Rotterdam zoozeer gekenmerkt zal zijn. Ten Noorden van den Goudschen singel zal men ook het werkelijke heien te zien krijgen, want, zooals men weet, is het hier geweest, dat de eerste paal ten be hoeve van den herbouw medio April in den grond is gedreven. Van oudsher was de Coolsingel een der markante Rotter damsche bezienswaardigheden. Dat is hij ook nu nog, al is het autoverkeer uiter aard ten zeerste beperkt. Maar men treft hier nog naast elkaar vijf imposante ge bouwen, afgewisseld door weer van die kleine, gemeentelijke noodwinkels. Hier staan op een rij het raadhuis, het post kantoor, het nieuwe beursgebouw, de Eras- musflat en het Bijenkorfgebouw als pijlers, waarop het Rotterdam-uit-de-overgangs- periode gefundeerd is. Tusschen Beurs gebouw en Erasmusflat nog. een andere, zeer bezienswaardige bijzonderheid. Hier is een aantal arbeiders doende tot ver in de fundeeringen door te dringen. Diepe sleuven zijn er gegraven waarin men met veel omzichtigheid te werk gaat. Men heeft hier n.l. te doen met den ploeg van den heer J. G. N. Renaud, die zoekt haar de restanten van oude Rotterdam sche kasteelen. Men is begonnen nabij het Hofplein, waar zich overblijfselen van het Hof van Weena moeten bevinden. Het resultaat der onderzoekingen was hier vrij poover. Meer succes hoopt en denkt men te hebben bfl de onderzoekingen, die thans gaande zijn en die het slot Bulgersteyn betreffen. Daarna zal nog gezocht worden naar de resten van het Mannenklooster aan de Hoogstraat en het Carmelitessen- klooster aan de Goudsche Wagenstraat. Wanneer deze opgravingen eenige resulta ten zullen afwerpen, vormen zij zonder twijfel een aantrekkelijkheid te meer voor den bezoeker van de Maasstad. Achter het stadhuis verrijst intusschen een nieuw „Slot Bulgersteyn". Een simpel gebouw slechts, met een wel zeer speciale be stemming. Hier n.l. zullen de Rotterdam mers voorzien worden van de persoons bewijzen, althans in zooverre het de be woners van den Rechter Maasoever be treft, want ter Linker Maasoever is het stadion-Feijenoord, ook een attractieve be zienswaardigheid, daarvoor dienstbaar ge maakt Duidelijk herstel. Voor wie zich naar Rotterdam begeeft om iets van het herstel in zich op te nemen en dit betreft een soort nieuws gierigheid die te waardeeren is zullen de noodwinkelwijken stellig het attrac- tiefst zijn. Vooral in Dijkzigt en in Blij- dorp voelt men te dien aanzien duidelijk de leefkracht van de Maasstad. De vlotte noodwinkelarchiteetuür, de prettige ver scheidenheid daarvan en de frissche kleu ren ,die de noodwinkels kenmerken, ma ken steeds weer grooten indruk op ieder, die dit voor het eerst ziet. De Rotterdam mer is geheel en al gewend aan die nood winkels, zij vormen voor hem al weer een normaal stadsbeeld, maar in wezen zijn zij toch wel degelijk iets heel bijzon ders en de V.V.V. Rotterdam heeft de noodwinkelwijken dan ook terecht als een bijzondere bezienswaardigheid van de Maasstad beschouwd. Beide noodwinkelwijken ehbben daarbij het toevallige voordeel, dat zij den be zoeker ook een andere, cultureele beziens waardigheid bieden. In Dijkzigt immers treft men het Museum Boymans aan, dat zich in den korten tijd van zijn bestaan heeft opgewerkt tot een der belangrijkste instellingen van zijn soort en waarin men thans, behalve de schilderijen-exposities, ook anderszins veel specifiek Rotterdamsch aantreft in den vorm van in veiligheid ge brachte beeldhouwwerken alsmede de ver zamelingen van den Rotterdamschen tegel- ploeg. Blijdorp biedt voorts een attractie, die er in het Rotterdam van Mei 1940 nog niet was, de Diergaarde-Blijdorp, het blije dorp voor mensch en dier, een cultureele lustwarande met een zeer modernen in slag, uitmuntend door een zeer aparte architectuur en met ^gen zeer aantrekke lijke planten- en dierenschat en als hoog tepunt de Rivièra-hal, waarin licht en lucht de boventoon voeren en waar men tot zelfs de drukkendste zorgen als bij tooverslag voelt verdwijnen. De haven biedt uiteraard, nu de bedrij vigheid verdwenen is, minder interessants dan vroeger, met uitzondering natuurlijk van de Maastunnelwerken, die vanaf den Heuvel in het Park gedeeltelijk te zien zijn en waar men voorgelicht kan worden door den vermaarden „Professor Boude- wijn", den werklooze die zich heeft opge worpen als de vrijwillige voorlichter van het publiek inzake de vorderingen van den Maastunnelbouw. Tenslotte zijn daar de tallooze kleinere symptomen van den wederopbouw, die stellig niet zullen nalaten indruk te ma ken op den bezoeker van de Maasstad. Wie de café's bezoekt, ziet daar de wand- beschilderingen van Rotterdamsche schil ders, veelal herinneringen aan het oude Rotterdam. Een van die schilders, Pieter den Besten, heeft ook een fraaie uitbeel ding van een Groninger Kofschip ver vaardigd, dat thans op den Coolsingel is opgesteld en dat een opwekking bedoelt te zijn 'om den Rotterdammers aan te sporen, het geld, dat zij ontvangen ter compenseering der geleden oorlogsschade, vooral in eigen stad te besteden, de stad, die gedupeerd is, zwaar gedupeerd zelfs, maar die bezig is als een Phoenix uit de eigen assche te herrijzen, een herrijzenis, waarvan geheel Nederland getuige kan zijn. ROTTERDAMMER. verlenging van den spertijd. Bij beschikkingen van den secretaris-ge neraal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart zijn de vesti- gingsspertijden voor het fotografisch be drijf en den kleinhandel in fotografische artikelen en voor den kleinhandel in elec- trotechnische apparaten en -materialen en het electrotechnisch installateursbedrijf met zes maanden verlengd. VIJFKAMP VOOR JUNIOR VOETBALLERS. De Commissie voor het organiseeren van de Zevenkamp voor voetballers, welke vorig jaar voor het eerst te Middelburg werd gehouden heeft dit jaar haar pro gramma reeds uitgebreid en houdt thans ook een vijfkamp voor juniores. Deze wed strijd zal plaats vinden op a.s. Zondag op het gemeentelijk sportterrein te Goes. De wedstrijden omvatten 40 meter hardloo- pen, baldribbelen, koppen, doelschieten en inwerpen. Vijf en zeventig juniores hebben voor deelname aan de wedstrijden ingeschre ven. Het zijn juniores van de vereeniging Middelburg, Goes en R.C.S. Bijna veertig officials van de afdeeling Zeeland van den N.V.B. en leiders van voetbalvereenigingen zullen op diezen dag samenwerken om dit voor de jeugdige voetballers geheel nieuwe sportfeest tot een succes te maken. BESTUURSVERGADERING AFDEELING ZEELAND. Op a.s. Zondag zal het bestuur van de afdeeling Zeeland van den N.V.B. te Goes bijeenkomen. O.a. zullen op deze verga dering de balans en verlies- en winstreke ning worden vastgesteld en de begrooting voor het volgend! bondsjaar worden sa mengesteld. Verder staat op de agenda de bespreking van het 20-jarig bestaan, dat op 1 Augustus van dit jaar valt Naar we vernemen zou de afdeeling Zeeland ondanks alle groote moeilijkheden er in geslaagd zijn 19401941 als een fi nancieel bijzonder gunstig jaar af te sluiten. DE ZEEUW SCHE ATHLETIEKKAMPIOEN SCHAPPEN. Aanstaanden Zaterdag zal op de ge meentelijke sportterreinen te Middelburg het eerste deel der Zeeuwsche athletiek- kampioenschappen worden gehouden. De volgende nummers zullen worden afge werkt Heeren 100 M. en 800 M. hard- loopen, hoogspringen, discuswerpen en Zweedsche estafette. Dames: 100 M., vérspringen en speer werpen. Junioren alleen 100 M. hardloo- pen. Marathon heeft voor de kampioen schappen 61, E.M.M. 22, A.V. '35 19, Goes 8 en Colijnsplaat 9 maal ingeschreven. Vooral het nummer 100 M. heeren zal een spannende en zeer snelle race worden, want alle cracks uit Zeeland nemen hier aan deel, zooals De Pagter (A.V. '35), Kolijn (A.V. '35), Van Roon (E.M.M.), Brakman (Mar.) en Verkerk (Mar.). Ter wijl de Goesche athleten Heijdens en Van de Sluis, die zoo'n prachtig debuut op de regionale wedstrijden van A.V. '35 be haalden, ook deze keer zich weer flink zullen weren. Wanneer het weer gunstig is, zal het ons niet verwonderen of de Zeeuwsche recordtijd die zeer scherp op 11.4 sec. staat, zal benaderd worden. De verdere nummers zijn verrassingen, daar de athle ten zich hier nog niet gemeten hebben en verleden jaar geen kampioenwedstrijden werden gehouden. Ook de 100 M. diames zal een feilen strijd geven tusschen de dames Van Oorschot en Van Fraijerihoven, beiden van Marathon en mej. Moor van A.V. '35. Mej. Van Oorschot start hier als favoriete. Ook de 100 M. junioren i3 sterk bezet en ook hier zal een felle strijd geleverd wor den. Daar wij de kracht van de vereeni ging S.S.S. uit Colijnsplaat 'niet kennen, daar deze vereeniging voor het eerst aan atletiekwedstrijden zal deelnemen, is het onmogelijk hier een juist beeld van te ge ven. Zaterdagmiddag zal het op De Na dorst zeker niet aan spanning ontbreken. HET ZEEUWSCH-VLAAMSCH TENNIS- TOURNOOL Voor het a.s. Zeeuwsch-Vlaamsch Ten- nistournooi bestaat groote belangstelling. Reeds meer dan 70 inschrijvingen van Zeeuwsche spelers zijn binnengekomen. TE DURE DEKENS. Een winkelier te Vporburg, verkocht zijn dekens te duur. Beducht, dat de prijzen van den ouden voorraad te gunstig zouden afsteken bij die van nieuwe, duurder in gekochte dekens, had altijd volgens den winkelier de verkoopster deze eigen machtig van 9.50 en 9.95 op 13.50 en 14.50 gebracht. Waar de eigenaar uiter aard ook in dit geval verantwoordelijk was voor het optreden van zgn personeel, waar op hij blijkbaar te weinig toezicht had uit geoefend, werd hij door den inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Gravenhage wegens overtredng van de prijzenbeschik- king 1940, veroordeeld tot een boete van 1000. HEINKENSZAND. Voor abonnementen en advertentiën DE REIGER. REDACTEUR: J. A. VAN DIXHOORN Baanstraat 85, Beverwijk. In een der nummers van het in 1940 ver schenen cluborgaan der Vllssingsche dam club troffen we het volgende fraaie mi niatuurtje aan van den Vlissinger Van Biemen dat we onzen lezers hierbij ter op lossing aanbieden. Auteur: O. van Biemen, Vlisslngen. 1 2 3 4 8 ut Hf fÜ n m tut m 'w>. Êii m m ut m w. in m lU ii 46 47 48 49 60 Stand in cijfers: Zwart 7 schijven op 8, 18—20, 22, 27 en 28. Wit 7 schijven op 31, 34, 38, 39, 44, 45 en 47. Als steeds: Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 23 Juli a.s. bij de Redactie der Prov. Zeeuwsche Crt. onder motto Dam- rubriek. Met de camera bij het Zeeuwsche damtournool. Met belangstelling hebben wij het ver loop gevolgd van het door de Goesche dam club uitgeschreven Zeeuwsche damtour- nooi, waaraan de volgende spelers, daartoe uitgenoodigd, hebben deelgenomen: L. An derson, A. Deurloo en M. F. de Jonge, allen te Goes, W. Boogaard, W. Lente en J. Strooband, allen te Middelburg, zoodat van een alleszins sterke bezetting gesproken kan worden. In verband met de belangrijk heid onzer match, die we terzelf dertijd met den heer Barend Dukel te Ymuiden speel den, waren we niet eerder in de gelegen heid onzen lezers eenige momenten uit bo vengenoemd tournooi te kunnen voorleg gen, weshalve wij ons voornemen na een korte inleiding in deze en volgende rubrie ken over te gaan tot het publiceeren van eenige „snapshots", terwijl enkele fraai gespeelde partijen nader voor de lens zul len worden gebracht. Aan spanning heeft het niet ontbroken. Een sprekend bewijs hiervan vormt wel het feit, dat 3 spelers met een gelijk aantal pun ten op de bovenste plaatsen eindigden, zoo dat een herkamp tusschen de heeren An derson, Boogaard en Lente noodzakelijk was. Op het oogenblik, dat we deze regelen schrijven is de strijd vermoedelijk al be slist, daar reeds twee partijen van den be slissingswedstrijd zijn gespeeld en wel die tusschen de heeren Boogaard en Lente, waarin laatstgenoemde zegevierde en die tusschen de heeren Anderson en Lente, welke in een puntenverdeeling eindigde, zoodat de heer Lente er wel zeer gunstig voorstaat, daar de heer Anderson beslist moet winnen van den heer Boogaard om nog tot een beslissingsmatch met Lente te kunnen komen. (De heer Anderson heeft inderdaad gewonnen. Red). We geven ditmaal een hoogst belang wekkend moment, dat zich voordeed in de partij tusschen de heeren A. Deurloo met wit en M. F. de Jonge met zwart, waarin laatstgenoemde in gewonnen stand nog verloor. Zwart: >L F. de Jonge, Goes. 1 2 3 4 6 '&1, m M *1% m ff: m 47 48 49 6Q Wit: A. Deurloo, Goes. 's GRAVENPOLDER. over de maand Juni, Geboren: Anthonia Cornelia d.v. Pieter, Kopmels en Laurina Lokerse; Cornelia Ja- comlna d.v. Petrus de Koning en Jozintf Brouwer. Getrouwd: Christiaan Hoekman 31 J. en Cornelia Pieternella Feleua 22 j.; Arie> Harthoorn 30 J. en Louwrina Maatje Zuid- weg 30 J. .(D.Z.). 's Hmick ARENDSKERKE. Over de maand Juni. Geboren Willem, z. v. Pieter Johannes Verburg en Willemina Nieuwdorp Marinus, z. v. Marinus Mulder en Margaretha dei VriezeFoukjen, d. v. Melis de Jong en Jacoba van de HamerJaapje, <L v. Hui- brecht Hoogerbrugge en Neeltje Aartje RuissenElisabeth Johanna, d. v. Wisse van Boven en Stoffelina Witte Laurentius, z. v. Jacobus Rijk en Joblna Boonman J Cornelia, d. v. Gerard Murre en Johanna KesselaarChristiaan Cornelis, z. v. Jan van Sabben en Jannetje Jansens Johanna, d. v. Cornelis Menheere en Johanna Catha- rina de Baar. GetrouwdHubrecht Rijk, 31 j. jm. en Johanna Huige, 31 j. jd. Cornelis Jacobus van Strien, 26 j. jm. en Jannetje Meijers. 27 j. ja. OverledenPieter Johannes van 79 j., weduwnaar van Cornelia Christiaan- senAdriaan op 't Hof, 74 j. echtgenoot van Cornelia van Boven. (DJS.)j V» VRIJDAG 11 JULI 1341. HELVEBSUM I. 415,5 m. 6,45 Gram. 6,50 Octendgym. 7,00 Gram. 7.45 Ochtendgym. 8,00 BNO: ber. 8,15 Schriftlezing en Meditatie (Christ, Radio-Stichting). 8.25 Gram. (9,159,20 "Voor de huisvrouw). 11,00 En semble Jach der Kinderen en solist. (11,20-h 11,40 Declamatie). 12,00 Klaas van Beeck en zijn ork. 12,40 Almanak. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Orgel. 1.30 Ensemble Bandi Ba- logh. 2,00 Nederl. ork. ,,'s-Gravenhage" er( gram. 4.00 Cyclus „Een Dominéé over de kerk"1 (Vrijz. Prot. Kerkcomité) 4,20 Ensemble Amen de met piano-intermezzi. 5,15 BNO: Nieuws-* econ. en beursber. 5,30 Voor de jeugd. 6,15 Vlaamsche volksliedjes met een inleiding (opn.) 6,40 Sportwetenswaardigheden. 6,55 Gram. 7,00 BNO: Vragen van den dag. 7,15 Voor de kleu ters. 7.25 Gram. 7.30 Fotografiecursus. 7,50 Gram. S,00 BNO: ber. 8,15 Spiegel van den dag. 8,S0. Omroepork. en gemengd koor. 9,30 Ber. (En- gelsch). 9.45 BNO: ber. 10,00—10,15 BNO; En- gelsche uitzending. HILVERSUM H. 301,5 nu 6,45 Gram. 6,50 Octendgym. 7.0(i Gram. 7.45 Ochtendgym. 8,00 BNO: ber. 8,15 Gram. 10,20 Piano. 11,00 Voor de jeugd 11,20 Zang met orgel en gram. 12,00 Ber. 32,15 Ensemble Erica Helen* 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Amu- sementsork. met piano-intermezzi. 2,00 Gram* 2,20 Revida-sextet. 3.00 Vrouwenuitzending en gram. 3,45 Gram. 4,30 Voor de jeugd. 5,00 Granu 5,15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5,30 Or« gel. 6,00 Boekbespreking (Christ. Radio-Stich ting). 6,15 De Ramblers. 6,45 Toeristische raad gevingen. 7,00 BNO: Econ. vragen van den dag* 7,45 De Romancers. 8,00 BNO: ber. 8,15 Gram* 8,25 H.O.V.-koor Haarlem, knapenkoor „Deo Gratias", Haarlem en het Omroep3ymph.-orkest* 8.55 „De Gulden Sporen-slag", causerie. 9,10 Omroepsymph. ork. 9.45 BNO: ber. 10.00 Avond wijding (Vrüz. Prot. Kerkcomité). 10,05—10,15 Gram. In den diagramstand speelde wit 34r—29, waarop de heer De Jonge, zich geen gevaar bewust, 1420 antwoordde. De heer Deur loo nam zijn kans waar en maakte meteen de partij uit door: 3832! 27X38; 33X42 24X33; 42—38 33X31 en 36X9. Het kan verkeeren, zei BreroS Rectificatie. In onze rubriek van 3 Juli j.L vermeld den we den slotstand van de vijfde party uit den tweekamp DukelVan Dixhoorn. De aandachtige lezer en besnuffelaar onzer rubrieken zal inmiddels begrepen hebben, 9 dat de witte schijven op 33 en 35 in den diagramstand niet thuis hooren. Oplossing probleem Bordoxu Dit in onze rubriek van 18 Juni j.l. aan geboden miniatuurtje had den volgenden stand: Zwart 7 schijven op 69, 13, 19 en 36. Wit 7 schijven op 21, 22, 32, S3 en 41—43. De meer dan fraaie ontleding verloopt aldus: 42—37! 36X47 dam; 43—39! 47X29; 3933! 29X28 (meerslag) en 32X1 met winst in bekenden stand. De Turksche slag is hierin op wel eenvoudige, doch niettemin verborgen wijze geconstrueerd. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren S. v. E. en v. d. M., beiden te Vlis- singen, W. B. te Middelburg, A. C. en H, M. S., beiden te Goes en J, JL de V. te Dordrecht* Geschreven door DASHIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND 90 91. Na eenige minuten komt Grace Powers bij Dexter op de sofa zit ten. Zij lacht hem vriendelijk toe. „Ik ben heusch zoo kwaad niet als U denkt en ik wil U graag helpen", zegt ze, terwijl ze behaaglijk achterover leunt. „Zegt U dan, waar Evelina is", dwingt de detective. „Dat weet ik niet. He heb er nu veel spijt van, dat ik haar wegstuurde en als U haar vipdt, zal ik haar graag weer bij me in huis nemen". „He moet haar vinden, maar hier hoeft ze nfet terug te komen" In het nevenvertrek sluipt Anderson naar de groote vaas, waarbij hij zijn meesteresse gezien heeft. Voorzichtig licht hij het delcsél op en grijpt in de vaas. Een pakje bankbiljetten knelt hij in zijn handen. Dan telt hij. Op het anders zoo bleelce en strakke gezicht van den huisknecht komen blosjes van opwinding en zijn oogen schitteren. „Honderdduizend dollar", fluistert de man voor zich. Hg haalt zijn zak doek te voorschijn en veegt de zweetdruppeltjes van zijn voorhoofd. „Honderdduizend dollar", en weer telt hij het geld na Evelina doet inmiddels alle mogelijke moeite om Stille nó. 9 te vinden. Alle middelen heeft ze geprobeerd, maar er geen succes 'mee gehad en bijna wanhopig besluit ze een advertentie te plaatsen in een veelgelezen blad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7