UIT DE PROVINCIE N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland". Verduisteren Kerk- en Schoolnieuws Besluiten, Benoemingen enz. Toestand en werking in het afgeloopen jaar. van hedenavond 22.02 uur tot morgenochtend 5.27 uur Morgen komt de maan té 22.08 op en gaat te 6.25 d.a.v. onder. „GOEDE VOEDING IN DEZEN TIJD". Nog meer tentoonstellingen in Zeeland. Na Middelburg en Goes zullen ook ln andere Zeeuwsche plaatsen de tentoonstel lingen „Goede voeding in dezen tqd" ge houden worden. Ter voorbereiding van de organisatie dezer tentoonstellingen had gisteren in de Prins van Oranje te Goes, onder leiding van mr. P. Dieleman, wn. commissaris van Zeeland en voorzitter der Z.L.M., een bijeenkomst plaats met de vertegenwoor digersisters) der gemeentebesturen en huishoudscholen. Nadat mr. Dieleman gewezen had op het belang dezer tentoonstellingen, die gepro pageerd en medeverzorgd worden door de „Commissie inzake huishoudelijke voor lichting en gezinsleiding" te 's-Graven hage, bleken alle aanwezigen bereid aan de organisatie mede te werken. Besloten werd de tentoonstellingen als volgt te houden Tholen 2 en 3 September; Kortgene 12 en 13 September; Zierikzee 17 en 18 September; Schoondijke 26 en 27 September; Terneuzen 1 en 2 October; Hulst 5 en 6 October. De tentoonstellingen zullen dus twee dagen duren en gedemonstreerd zal worden met een menu voor vier personen, gedu rende zeven dagen. De inrichting zal on geveer zyn zooals die te Middelburg was. Ze zullen door een commissie beheerd worden, bijv. de commissie van toezicht op de betreffende huishoudscholen, met als leidster de voorzitster dezer commissie. De commissies zullen het entree-geld vast- vaststellen, bijv. 10 et., en ook gelegenheid geven voor kosteloos bezoek. De commis sies zullen zelf reclame maken voor een groot bezoek, o.a. ook door middel van den Boerinnenbond, oud-leerlingen, reclame- biljetten; pers, enz. Nieuwe centrale tentoonstelling. Besproken werd ook nog, naar aanleiding van mededeelingen van mej. N. Wester kamp, die voor de landelijke commissie aanwezig was, het houden van een groote, centrale tentoonstelling, te Middelburg of Goes, onder den naam „Voeding in oorlogs tijd". Deze zal een geheel ander karakter hebben als de eerstbesprokene, en o.a. voorlichting geven over den strijd tegen bederf, het inmaken van levensmiddelen, enz. Besloten werd nader overleg te plegen over plaats en tijd. Huishoudelijke voorlichting. Bedoeling was op deze bijeenkomst een andere te doen volgen, waartoe de leera- ressen van nog meer huishoudscholen uit- genoodigd waren, doch deze kon, als be doeld, niet doorgaan. Hierbij zouden n.l. eenige Duitsche dames, vertegenwoordigers van Duitsche huishoudscholen, aanwezig hinderd. zijn, doch die waren onverwachts ver- Mr. Dieleman wees in een inleidend woord op de groote beteekenis van de meest doelmatige voeding in dezen tijd, vooral voor de lichamelijke en geestelijke kracht der opgroeiende jeugd. Hieraan dient volle aandacht besteed te worden wil Nederland straks in Europa een goede plaats in kunnen nemen. Spr. zeide er niet aan te twijfelen of de genoemde Duitsche dames (die thans wel een persoonlijk be zoek aan de Zeeuwsche huishoudscholen zullen brengen) zullen met bewondering constateeren wat op dit gebied reeds ge daan wordt. Spr. had den indruk gekregen, dat dit werk onderschat werd. Spr. merkte hierbij op, dat de belangstelling in Zeeland voor dit onderwijs thans zoo groot is, dat er niet genoeg leeraressen voor zijn. Zee land zal er nu, na de examens, twee leeraressen bij krijgen, doch mogelijk moet naar nog meer krachten uitgezien worden. Spr. oppert het denkbeeld deze helpsters in een spoedcursus op te leiden, doch de aanwezige „deskundigen" staan hier niet optimistisch tegenover. Nadat een en ander nog wat uitvoeriger besproken was werd de bijeenkomst door mr. Dieleman met een kort woord gesloten, Walcheren BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. SOUBURG. Gisteravond omstreeks acht uur was de 17-jarige P. van Eenennaam met eenige vrienden aan het zwemmen in het kanaal aan het stille jaagpad ter hoogte van het vliegveld. Toen de jongen zich enkele meters van den wal bevond riep hij plotseling om hulp. Zfln vrienden dachten eerst, dat het een grapje was, maar toen Van E. drie maal onder water verdween begrepen zij, dat hem gevaar dreigde Een van zijn vrienden trachtte hem te redden. Hij dook enkele malen, doch tevergeefs. Onderwijl begaf een der jongens zich naar het instructie schip van de Vlissingsche Reddingsbriga de. Eenige personen begaven zich naar de plaats, waar de jongen gezwommen had en reeds met den eersten duik haalde een lid van de reddingsbrigade den jongen op. Intusschen waren de beide artsen van Souburg en ook de burgemeester gearri veerd. Gedurende 1% uur pastte men kunst matige ademhaling toe, maar het mocht niet baten. De levensgeesten bleken reeds geweken. Het slachtoffer kon niet goed zwemmen. Het ongeval is weer eens een waar schuwing dat men zich vooral niet in het water moet begeven wanneer men de zwemkunst niet goed meester is. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschrevenen bg de onder het Gewestelijk Arbeidsbureau ressortee- rende gemeenten bedroeg per Zaterdag 5 jon: gwi.eei wenUoos J.4Ï mannen en 15 vrouwen, gedeeltelijk werkloos 3 mannen en vrouwen, niet werkloos 19 mannen en 2 vrouwen, herscholing 10 mannen en vrouwen, werkverruiming 102 mannen en vrouwen. Algemeen totaal vorige week 254, bijge komen 96, afgegaan 52, over 298. GEVONDEN VOORWERPEN. O. EN W. SOUBURG. Gevonden: Een zilveren manchetknoop bij Bouff, Vlissing- schestraat 136; een fluweelen taschje met ritssluiting bij Cruq, Nieuwstraat 82; een boodschappentasch, bij poltlebureau; 1 paar leeren laarzen bij wed. Schipper, Beciusstraat 16. GEVONDEN VOORWERPEN. OOSTKAPELLE. Gevonden Vulpen, te bevragen Chr. Kooman, Dorpstraat A 196 portemonnaie met inhoud te bevragen bij C. Breel, Noordweg B 39, Sint Laurens auto vijzel kinderborstrok en portemonnaie met inhoud te bevragen gemeente-veldwachter voordeursleutel te bevragen bij de wed. Ligny, Duinweg A 79. LOOP DER BEVOLKING. DOMBURG. De loop der bevolking gedu rende de maand Juni was IngekomenPiet H. van Dullemen, van Oostkapelle naar Zuidstraat C 75 Albertus Hanssens, van Stavenisse naar Schuitvlot- straat C 31Janna van der Meule, van Bussum naar Nieuw Domburg E 132. Vertrokken Jan Dekker, van B 26 naar Oostkapelle Maria J. Stern, van West straat E 11 naar Oostkapelle Pieternella Westerbeke, van Weststraat E 36 naar Westkapelle. GEYONDEN VOORWERPEN. DOMBURG. Gevonden een tabaksdoos, te bevragen mej. P. Hendrikse, Zuidstraat D 2; een horloge, te bevragen mej. P. W. de Vis ser, Badstraat A 71een portemonnaie, te bevragen bij den gemeente-veldwachter. Zuid-Beveland KONIJNEN VERDWENEN. DRIEWEGEN. Zaterdagmorgen kwam men bij den heer A. K. tot de onaangename ontdekking dat een 7-tal kongnen verdwe nen was. Ook bjj den heer C. M. was er een tweetal verdwenen één dier hiervan vond men gedood nabjj het hok terug. LOOP DER BEVOLKING. KRABBENDIJKE. De loop der bevol king over Juni was als volgt: Ingekomen: M. de Bel, dienstbode, A 373, van Bloemendaal; J. Nieuwenhuijze, C 45, van Nisse; A. Grootjans, B 79, van Ierse- ke; G. den Boer, A 98a, van Ierseke; W. L. Hollebrandse B 121, van Rotterdam; A. Hoekman, A 182, van 's-Gravenhage; A. Ooms, B 137, van 's-Gravenhage; A. Wiel- houwer A 286 van Rotterdam; J. de Bat, C 54, van Kruiningen. Vertrokken: W. R. H. Staal, A 163, naar Amsterdamse. Aarnoutse, A 64, naar Leiden; A. J. M. v. d. Sman, A 110, naar Poortugaal; W. v. d. eBrge, B 46, naar 's-Gravenpolder; H. Meloen, B 136, naar Goes. Noord-Beveland HET SPORTTERREIN. KORTGENE. Het bestuur van den pas onlangs opgerichten bond voor lichamelijke oefening is druk bezig om een geschikt terrein in deze gemeente te vinden, waar van alle sportclubs uit deze gemeente ge bruik kunnen maken. Aanvankelijk had men het oog gericht op een weide, die verhuurd is aan den landbouwer J. W. Noordhoek alhier. Deze welde ligt dicht bij het dorp en zou als terrein voor lichamelijke oefening zeer geschikt zijn. De eigenaresse schijnt echter afwijzend te aan tegenover deze plannen. De bond is evenwel voornemens niet bij de pakken te gaan neerzitten en alles te doen wat mogelijk is om het gestelde doel te bereikennl. een geschikt terrein te vinden voor alle sportclubs uit deze ge meente. Zeeuwsch-Vlaanderen BOOGSCHIETEN. BRESKENS. Bg de op Zondag jl. ge houden koningsschieting van de schietver- eeniging „Nooit Gedacht" te Breskens, is de heer F. Monjé, die den hoogvogel schoot, tot koning gepromoveerd. Bij de daarna gehouden geanimeerde schieting behaalde de heer N. C. Valk, die een bijzonder goeden dag had, den hoog vogel en zgvogel met de daaraan verbon den prijzen naar beneden. De heer P. v. d. Walle, anders een goed schutter, is het niet gelukt op deze schie ting een prjjs te bemachtigen. OOGSTEN EN KEUREN VAN GERST VOOR BROUWDOELEINDEN. OOSTBUPG. De leden der samenwer kende landbouworganisaties waren Zater dagmiddag in hotel „Mabesoone" alhier uit- genoodigd voor het bijwonen van een le zing, te houden door ir. Huiskens, uit Wageningen over„Oogsten en keuren van gerst voor brouwdoelenden". De heer J. Ie Clercq uit Sluis sprak er in zijn openingswoord zgn teleurstelling over uit, dat van de 1100 georganiseerden, er slechts zoo weinig aanwezig waren. Te meer waar de gerstcultuur in Zeeuwsch- Vlaanderen zoo belangrjjk is. Nu er steeds hooger eischen aan de brouwgerst worden gesteld, is een goede voorlichting, speciaal over het keuren en het oogsten, van groot belang. Ir. Huiskens begon met er op te wflzen dat het een eerste belang is dat men de juiste gerst teelt. Voor Zeeuwsch Vlaan deren is dat het Kenia-ras. Om brouw gerst te verkrijgen eischt het ras een pri ma behandeling en moet speciaal gelet worden op het vochtgehalte. De gerst moet zoo droog mogelijk geoogst worden, waarbij de weersomstandigheden een be langrijke factor vormen. Van belang is het om de schoven klein en los te maken, liefst niet grooter dan met een omtrek van 30 40 c.M. Maakt men grootere schoven, dan blijft de gerst van binnen veel langer nat. Het droogproces eischt veel gediuld van den teler. Het beste is de gerst te dorschen, dat ook nog het voor deel heeft, dat men er vroeg over kan beschikken. De termijn voor brouwgerst is n.l. heel vroeg afgeloopen, daar de brouwerijen een toewijzing krijgen. De brouwgerst moet verder mooi blank zijn en de korrel mooi gevuld. Ook aan de reuk mag niets man- keeren, daar bier Immers een kwaliteits product is. Daarbij mag de gerst nooit verontreinigd zijn. Spr. behandelde vervol gens uitvoerig het keuren van de brouw gerst, waaraan het Naco trouw mede werkt. Voor 1929 werd alle gerst door de brou werijen uit het buitenland betrokken. Daar na Is men ook in eigen land begonnen met brouwproeven. In 1937'38 werd reeds heel wat bln- nenlandsche brouwgerst gebruikt. Toen de oorlog utbrak waren de brouwerijen uiter aard uitsluitend op het binnenland aange wezen en gelukkig was men er nu op ingesteld. Het Naco-brouw houdt zich ech ter ook reeds jaren bezig met onderzoe kingen en heeft speciaal iemand aange steld die zich bezig houdt met het kwee ken van nieuwe rassen. Spr. behandelde verder het prijsverschil tusschen brouwgerst en voergerst, welk prijsverschil door de regeering is vastge steld. Door Zeeuwsch Vlaanderen zal onge veer 25 van de gerst als brouwgerst mogen worden geleverd, terwijl de Beve- landen circa 45 mogen leveren. Voor dit gewest is er dus nog veel te verbe teren. Spr. zeide dat het Naco-brouw ook het oog gericht houdt op de toekomst. Het doel is om later ook het Nederlandsch product op de buitenlandsche markt te brengen. Uit de vergadering werden nog tal van vragen gesteld, waaruit bleek dat men was teleurgesteld over het geringe prijs verschil tusschen brouw- en voergerst, evenals over het feit dat Zeeuwsch- Vlaanderen zooveel minder brouwgerst mag leveren dan de Bevelanden. De heer Huiskens werd dank gebracht voor. zijn inleiding en den heer le Clercq voor zijn grooten steun en enthousiasme voor deze zaak. LOOP DER BEVOLKING. OOSTBURG. De loop der bevolking in de maand Juni was als volgt Vertrokken J. Verstraten grossier, naar IJzendijke J. F. de Bourgraaf, zonder be roep, naar WemeldingeJ. P. J. de Brou wer, leeraar, naar GrubbenvorstA. J. Quaars, zonder beroep, naar Breskens J. S. Bouwens, zonder beroep, naar Gheel (B.); L. M. de Milliano zonder beroep, naar Gin- neken en BavqJG. A. E. M. Brouwers, stoffeerder, naar IJzendijke A. A. Th. Smits, marechaussee, naar 's-Hertogen- bosch P. J. van Aartsen, zonder beroep, naar Zuidzande. Ingekomen W. J. van Nieuwenhuijzen, zonder beroep, uit Wageningen S. Buist, gasfitter uit Hoogezahd A. Alblas, chauf feur, uit 's-Gravenhage A. J. van Deursen, zonder beroep, uit Sluis J. M. Rieteco, dienstbode, uit Oost- en West-SouburgA. Piekart, marechaussee, uit Middelburg L. A. Vermeulen, zonder beroep, uit Vlissin- gen C. J. Kamp, zonder beroep, uit Roo sendaal an Nispen H. G. L. Driessen hulp kommies uit Denekamp J. L. W. de Lo- zanna, zonder beroep, uit AxelA. Th. J. Stoops, zonder beroep, uit 's-Gravenhage A. J. Weeda, zonder beroep, uit Aarden burg A. J. M. van den Bos, dienstbode, uit 's-Gravenhage L. Lippens, zonder beroep, uit BiervlietJ. W. Boone landarbeider uit Zuidzande J. J. Wandel zonder beroep, uit SchoondijkeL. J. J. Klaajjsen, zonder be roep, uit Aardenburg. DRUK STRANDBEZOEK. CADZAND. De maand Juli is voor het strandleven goed begonnen. Zondag hebben velen met het mooie weer een dagje door gebracht aan het strand. Reeds 's morgens vroeg begon de trek van tallooze fietsers naar de duinen. Op het strand en in de dui nen heerschte een gezellige drukte. TENTOONSTELLING. HOOFDPLAAT. Zondag jl. werd in de bewaarschool van de Eenv. Zusters, onder groote belangstelling een tentoonstelling gehouden van hetgeen de kleine kleuters in het afgeloopen jaar vervaardigd hadden. Ieder kon zich overtuigen dat de kinderen hier op een aangename en nuttige wflze worden beziggehouden. GENERALE SYNODE DER CHR. GEREF. KERK. Tegen Dinsdag 2 September a.s. te Apeldoorn bijeengeroepen. Naar wij vernemen heeft de kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente van 's-Graven- hage-Centrum als roepende gemeente de Generale synode der Chr. Geref. Kerk die oorspronkelijk in Augustus 1940 te 's-Gra venhage zou bijeenkomen, thans saamge roepen, behoudens goedkeuring,'op Dinsdag 2 September a.s. te Apeldoorn, aangezien men daar gemakkelijker vergaderen kan dan in Den Haag. BOND VAN NED. PREDIKANTEN. Tot voorzitter van het hoofdbestuur van den bond van Ned. Predikant is gekozen in de vac. van ds. M. v. Empel Ned. Herv. predikant te Middelburg, ds. F. F. Milatz, Doopsgez. predikant te IJmuiden. Voorts zijn tot nieuwe hoofdbestuursleden benoemd de Ned. Herv. predikanten ds. D. J. Vossers te Leiden (voorheen te Vlissin- gen), ds. L. H. Ruitenberg te Beers en ds. G. de Ru te Almen (voorheen te Ritthem). De bond heeft aan oorlogsschade ruim 24.000 uitgekeerd. GEREF. KERKEN. De classis Axel der Geref. kerken heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten de heer J. F. Sollie, hulpprediker te Eindho ven en beroepen predikant bij de Geref. kerk van Zoutespui. Cand. J. F. Sollie is voornemens Zondag 17 Augustus a.s. zijn intrede te doen bjj de Geref. kerk van Zoutespui, die in hem haar eersten predikant ontvangen zal. CHRIST. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Middelburg ds. J. van Doorn te Oudekerk aan den Amstel. NED HERV. KERK. Bedankt voor Geersdijk (gem. Wissen- kerke), cand. G. J. Grafe, hulppred. te Roosendaal. Toen in 1911/1912 de Zuid-Bevelandsche gemeenten (met uitzondering van Bors- sele) gemeenschappelijk overgingen tot de oprichting van de N.V. Waterleiding-Mij. „Zuid-Beveland" was dit één der eerste gevallen dat gemeenten op dezen privaat rechtelijken grondslag^ gemeenschappelijk een belang gingen regelen. Na 30 jaren kunnen wij zonder overdrij ving zeggen dat dit experiment als wjj dit zoo mogen noemen bijzonder is geslaagd. Dank zij een uitstekenden opzet en een voortreffeiyke leiding is het bedrflf kern gezond en een voorbeeld voor anderen geworden. Niet alleen dat het bedrijf volkomen aan het doel (Zuid-Beveland van een goed geoutilleerd waterleidingbedrijf te voorzien) heeft beantwoord, maar bovendien, of on danks dit, is het bedrijf dank zjj een voortdurend vooruitziend en solied beheer, financieel kerngezond. Door de werking van dit bedrijf is een belangrijke voorziening op het gebied van de volksgezondheid verzekerd. De rente en aflossing van de voor de op richting van het bedrijf door de betrokken gemeenten gesloten geldleeningen worden geregeld en volledig als dividend aan de gemeenten terugbetaald, terwijl door zeer voldoende afschrijvingen gezorgd wordt dat de financieele basisvan het bedrjjf ge zond blijft en eventueele tegenslagen kun nen worden opgevangen. Het verslag van het bedrijf over 1940 geeft interessante cijfers. De totale waterafname, die in 1923 397.000M3 bedroeg, steeg in 1928 tot 495.300 M3, in 1937 tot 553.800 M3, in 1938 tot 670.600 M3, in 1939 tot 866.800 M3 om in 1940 tot 863.200 M3 te ver minderen. Deze kleine teruggang is te wijten aan de krijgsverrichtingen. Op 11 Mei werd de toevoerleiding vanaf het pompstaton in Noord-Brabant verstoord en na het afslui ten van deze leiding water door de leiding vanuit Walcheren aangevoerd. Op 16 Mei werd ook de toevoerleiding uit Walcheren gestoord. Eerst op 19 Mei, dus drie etma len nadat aanvoer geheel onmogelijk was geworden, kon weer water uit Noord- Brabant naar het verzorgingsgebied wor den afgevoerd. In de cijfers omtrent den gemiddelden prijs van het geleverde water, voor zoover dit betreft het water dat over de gewone abonnementsmeter werd geleverd, demon streert de prijsverlaging, welke sedert 1932 werd doorgevoerd. De gemiddelde prjjs, die in 1929 nog 39,47 cent per M3 bedroeg, daalde tot 37.41 cent in 1933, 36,15 cent in 1934, 35,64 cent in 1935, 34,25 cent in 1939 en 33,32 cent in 1940. De afgeleverde waterhoeveelheid ver meerde van 440.700 M3 tot 530.600 M3, dus met afgerond 24 van 1932 tot 1940 in acht jaren, gemiddeld per jaar 3 stijging. De prijs van het geleverde water vermiit- derde van 39,68 cent tot 33,32 cent, dus met afgerond 16 over hetzelfde tijd vak, gemiddeld per jaar 2 daling. Het waterverbruik bedroeg per hoofd der bevolking per etmaal in 1913 6,7 liter, in 1917 18 liter, in 1921 21,5 liter, in 1925 25,1 liter, in 1929 30,3 liter, in 1939 30,8 liter en in 1940 32,1 liter. Einde 1940 werd abonnement voor huis houdelijk gebruik betaald voor 9.304 wo ningen, 3.662 closets, 422 baden en 747 gevelkranen. Totaal een bedrag van 152.643,50, waarvoor 452.000 M3 water verrekend werd geacht. Op het einde van het jaar waren 8.925 overeenkomsten gesloten, en wel 7.621 voor hushoudelijk gebruik, 102 voor industrieel gebruik, 1.117 voor gemengd gebruik, 22 voor den publieken dienst, 9 voor instel lingen van weldadigheid, 11 voor tijdelijke leveringen en 43 voor andere doeleinden. De raad van toezicht bestaat thans uit de heeren Joh. Pilaar te Goes, voorzitter 5 Mes, burgemeester van Heinkenszand, se cretaris A. van der Poest Clement, bur gemeester van Nisse H. C. J. Gunning, burgemeester van Yerseke P. J. Domini- cus, burgemeester van Rilland-Bath A. Ai Elenbaas, burgemeester van 's-Heer Arendskerke en B. C. de Mul, burge meester van Kruiningen. In 1940 vermeerde het aantal brand- kranen met 4, n.L 3 te Goes en 1 te) Yerseke. Het buizennet werd uitgebreid met 262 strekkende meter, n.1. 167 te Goes en 95 te Yerseke. In totaal zijn aangelegd 247.928 strek kende meter van 8 c.M. doorsnede en meer, waarin 1076 brandkranen en 551 af sluiters. Het geheele net heeft een lengte van 283 kilometers, zonder de sprüitleidingen naar de woningen. Het aantal aansluitingen vermeerderde in 1940 met 105. Hieronder yolgt een overzicht van de aansluitingen in de betrokken gemeenten. Na den naam der gemeente laten wij respectievelijk volgen het aantal inwoners op 1 Januari 1940, het aantal woningen dat voor aansluiting in aanmerking komt, het aantal woningen waar water geleverd wordt en het percentage van het aantal aangesloten woningen. Baarland: 772, 149, 84 en 56. Driewegen; 618, 129, 50 en 39. Ellewoutsdijk510, 137, 78 en 57. Boes: 9795, 2705, 2520 en 93. 's-Gravenpolder 1181, 261, 143 en 55< 's-Heer Abtskerke 456, 75, 68 en 90< 's Heer Arendskerke 4347, 756, 554 en 73. 's Heerenhoek 1382, 230, 126 en 55, Heinkenszand1876, 343, 151 en 44. Hoe- dekenskerke 1479, 300, 146 en 49. Ka- pelle 3013, 692, 467 en 67. Kattendijke 3 1214, 292, 273 en 93. Kloetinge 2195, 568, 465 en 82. Krabbendrjke2446, 630, 544 en 86. Kruiningen 4077, 999, 793 en 80* Nisse617, 121, 81 en 67. Oudelande 766, 197, 90 en 46. Ovezande :1327, 186, 78 en 42. Rilland-Bath 2033, 524, 471 en 90. Schore 820, 212, 152 en 72. Waarde 1033, 227, 214 en 94. Wemeldinge 2424, 563, 416 en 74, Wolphaartsdijk 2534, 570, 461 en 81. Yerseke 4226, 1124, 807 en 72, .Uit dit overzicht blijkt dat Waarde naai* verhouding de meeste aansluitingen heeft, n.1. 94 onmiddellijk gevolgd door Goes met 93 en Kattendijke met hetzelfde percentage. Driewegen bezet met 39 de laatste plaats, gevolgd door Ovezande met 42 en Heinkenszand met 44 Het gemiddelde percentage aangeslotenen bedraagt 76 Uit de bovenstaande cijfers blijkt dat in diverse gemeenten inzake een hygiënische! watervoorziening nog wel wat te verbe teren is, ook al gaat het langzaam maar zeker den goeden kant uit, naar het ideaalalle woningen aangesloten aan het waterleidingnet. De verschillende bouwverordeningen sti- muleeren de bereiking van dit ideaal on getwijfeld in belangrijke mate. Ook door den wederopbouw zal in dé getroffen gemeenten het aantal aanslui tingen stijgen, aangezien de nieuwe wo ningen vanzelfsprekend aan het net worden aangesloten. Aan Instituut Schroevers te Den Haag is geslaagd voor steno-correspondente mej. A. C. van der Slikke, vroeger te Vllssingen. Tot de eerste klasse van het gymnasium te Middelburg zijn toegelaten Pieter Du- mon Tak, Carla Hondius, Otto de Kleyn, Diederik J. van Ooyen, Willem Ritman, Jan J. van der Weel allen MiddelburgAndré A. J. van Burg, Waarde Cornelia J. van Dalsen, Gabriël A. Odé, Maria N. M. Plan- teydt, allen Goes Willem Don, Jacoba C. van der Harst, beiden Oostkapelle Helena T. J. M. van Horsigh, 's Heerenhoek Gerrit Kesteloo, Serooskerke en Izak J. Wisse, Kamperland. Tot de tweede klasse werd toegelaten Janus Melse te Oostkapelle. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU. Zooals bekend, hebben de gewestelijke ar- beidsbureaux hun werkzaamheden op 1 Mei jl. aangevangen, waardoor de arbeidsbemid deling van dien dag af rijkszaak is gewor den. Inmiddels zijn ook de ambtenaren be noemd. De heer Th. Conradi, organist in de Ned. Herv. Kerk te Cadzand, is thans be noemd tot landbouwbemiddelaar bij het ge westelijk arbeidsbureau, met standplaats Terneuzen. Voorts is, naar wij vernemen, de heer J. van Doeselaar te Biervliet benoemd tot ambtenaar op het bijkantoor te Oostburg, waarvan de heer F. J. Brevet directeur van de voormalige arbeidsbeurs, leider is ge worden. EXAMENS R.H.B.S. te OOSTBURG. Voor het toelatingsexamen aan de R.H. B.S. te Oostburg zijn geslaagd: Louisse Al- laart, Agnes Boerbooms, Wixn Boone, Crina le Clercq, Rinus Dieleman, Theo van den Hemel, Annie Hoste, Cor de Meij, Annie van de Plasse, Jan van de Plasse, Jacob Roose, allen te Oostburg; Wim Basting, KeeS Broodman, Jaantje Cambier, Piet Dierx, Kees de Kruyter, Hannie Maas, Suus van Male, Jan Marsille, Annie Zand bergen, allen te Breskens; Jan de Broeck, Marcel D'hoore, Connie du Fossé, Frans Smoorenburg, Frans van Hootegem, allen te Sluis; Ton van den Broecke, Annie de Bruijne, Jaap de Jonge, Gerard Mabesoone, Georges van Rie, Sjef Steekelinck, allen te Duitsche aanvallen op Engeland. De Britsche berichtendienst publiceert een mededeeling van het ministerie van luchtvaart, waarin wordt gezegd, dat de Duitsche luchtmacht in den afgeloopen nacht een hevigen aanval heeft gedaan op een stad in Zuid-Engeland. Er is „aan zienlijke schade" aangericht en „een ge heele reeks van branden" uitgebroken. Op verscheidene andere plaatsen in het Zuiden en Zuidoosten van Engeland zijn eveneens bommen geworpen, waardoor „zekere scha de" is aangericht en „eenige slachtoffers" zijn gevallen. Aardenburg; Jaap Brugge, Marie Sysouw, Saar Sysouw, allen te Groede; Johan de Feijter, te Waterlandkerkje; Herman van Hijfte, Marie Luteijn, Suzanna Luteijn, Ma rie Provoost, Mimi Schijve, allen te Nieuw- vliet; Adrie Kallewaard, Piet Kouwe, te Zuidzande; Saartje de Ligny, te Cadzand; Adrie Noels, te Coljjnsplaat; Marie Pois- sonnier, te Retranchement; Kees de Putter, te Schoondijke; Sierd de Roos, Regina van Schaik, te Biervliet en Omer Verheije, te Hoofdplaat. Bevordering Gymnasium. Middelburg. Rectificatie. Gisteren zijn in deze opgave nog enkele foutjes geslopen, wij laten hier de juiste namen volgen: Bevorderd naar klasse 2: Liselotte Schneider. Naar klasse 3: Catelijne Adriaanse; Ger- riet Cazemier; Thelma Knoop; Hans Tom Plantejjdt. Naar klasse 4; Willy Barentsen, Joan Lantsheer, Lein de Nood (cum laude). De toegekende prqs was, zooals men be grepen zal hebben de dr. Stutterheim-prijs. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde hoofdvak pharmacie mej. M. M. A. Bindels, te Wassenaar, vroeger te Vlls singen. Mej. A. M. van Langevelde, vroeger tc Krabbendijke, is benoemd tot directrice van het ziekenhuis Bethesda te Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3