GASRANTSOENEERING STADSNIEUWS Flissmgen STADSNIEUWS Middelburg Marktberichten STADSNIEUWS Goes Burgerlijke Stand TENTOONSTELLING „ZEELAND VROEGER EN NU". In die Openbare Leeszaal en Bibliotheek alhier wordt van 3 tot en met 16 Juli een tentoonstelling gehouden onder het motto: „Zeeland vroeger en nu". Daar de beschikbare ruimte klein is, kon slechts een klein aantal boeken, prenten en kaarten uitgestald worden, doch on danks de betrekkelijke beknoptheid van de tentoonstelling geeft zij toch een aardig beeld van „Zeeland vroeger en nu". Op kaarten van de provincie Zeeland, oude en nieuwe, kan men de geographische veran dering, die de eilanden in den loop der tij den hebben ondergaan, waarnemen. De welbekende kroniek van Smallegange met haar fraaie kopergravures en verschillen de andere oude boekwerken, die welwil lend door de Provinciale Bibliotheek te Middelburg zijn afgestaan, liggen ter in zage naast nieuwe boeken over Zeeland. Voorts ligt een groot aantal foto's van Zeeuwsch stedeschoon, van kleederdrach ten en landschappen, die gedeeltelijk af komstig zijn uit de Openbare Leeszaal in Utrecht, uitgestald. DIEFSTALLEN IN EEN SCH OIL KELDER. Reeds meei-dere malen schreven wij over baldadigheid in schuilkelders. Naar thans is gebleken, is zelfs het electrisch licht in de schuilkelders niet meer veilig. Een electricien deed nl. bij de politie aangifte dat uit den schuilkelder nabij het stand beeld van Frans Naerebout drie ornamen ten en een schakelaar van het electrisch licht waren verdwenen. GELD UIT KINDERKLEEREN OP HET STRAND GESTOLEN. Op het zgn. vrije strand naast het stoe- lenterrein waren kinderen gaan zwemmen en hadden hun kleeren onbeheerd achter gelaten. Bij hun terugkomst moesten de kinderen echter tot de groote teleurstel ling komen dat hun kleeren waren door zocht en hun portemonnaies ontvreemd. O.a. betrof het een jongen die een porte- monnaie met 1,25 vermiste, terwijl ook enkele kinderen uit Middelburg die hier naar het strand gekomen waren, van hun portemonnaies met geld beroofd werden. EEN AANRIJDING. Gistermiddag vond een aanrijding plaats op den hoek BadhuisstraatSingelweg tusschen een auto en een wielrjjdster. De dame die in het gelaat werd gewond en waarschijnlijk ook een pols brak, is naar het ziekenhuis „Bethesda" vervoerd. Haar rijwiel bekwam schade. Vermoedelijk ligt de schuld! bij de wiel- rrjdster die niet voldoende aandacht aan het verkeer heeft gegeven. EEN LEELIJKE VAL. De politie verleende de eerste hulp aan een vijfjarig meisje dat op straat was ge vallen en een bloedende hoofdwonde be kwam. DIEFSTALLEN OP HET LAND. Een ingezetene deed bij de politie aan gifte dat van zijn land naast de tennisba nen aardappelplanten waren gestolen, het geen vooral in dezen tijd toch meer dan ergerlijk is, te meer daar er zich nog geen aardappelen aan de planten bevonden. Op het land van zjjn buurman hadden onbe voegden worteltjes uitgetrokken. Uit de baldadige wijze waarop is huisgehouden, kan worden opgemaakt dat kwajongens hier aan het werk zijn geweest. Het is te hopen dat onderwijzers voor die vacantie de kinderen er nog eens goed op wijzen dat vooral nu bescherming An planten, bestemd voor de voeding, zeker noodig is. ZONDE VAN HET BROOD Een bakker die in de binnenhaven moest zijn, zette zijn fiets met broodmand zoo lang tegen een paal. Men was daar echter met een loopkraan aan het werk en hoe het nu precies kwam doet er niet toe, in ieder geval de fiets werd geraakt waar door de inhoud van de mand ca. 60 a 70 brooden in het water van de binnenhaven terecht kwam. DE G.G.D. 18 PARAAT. En voor zjjn taak berekend. Het zal wellicht Velen lezers «enigszins verwonderen, doch wanneer het groote pu bliek over den luchtbeschermingsdienst spreekt heeft het voornamelijk de brand weer op het oog. Zonder aan de px-estaties van het brandweercorps en de belangrijk heid van dezen dienst afbreuk te doen er zijn nog verschillende andere takken van dienst, die even onmisbaar en belangrijk zijn. Wij hebben daarom gaarne de gebo den gelegenheid aangegrepen het werk van den geneeskundigen dienst eens te belich ten want, eere wien eere toekomt, wat deze groep mannen reeds in het afgèloopen jaar, dikwijls onder de meest ongunstige omstandigheden, in het belang van hun medemensehen heeft verricht, verdient zeer zeker aller waardeering. Eiken nacht betrekt een aantal mannen den post om bij het eerste sein uit te ruk ken en ook overdag weet de G.D.-man wat hem in geval van nood te doen staat. Om nu elk der leden weer eens aan den tand te voelen gelukkig behoefde men den laatsten ttjd niet daadwerkelijk op te tre den en teneinde te kunnen nagaan hoe de zaak marcheert wanneer alle ploegen van den G.D. moeten uitrukken, werd gis teravond een groote oefening gehouden. Verondersteld werd dat Vlissingen een zeer hevig bombardement te doorstaan had met op verschillende plaatsen bominslag. Met tusschenpoozen van een kwartier tot een half uur kwamen resp. meldingen bin nen, dat „slachtoffers" waren gevallen op het strand bij den Boulevard Bankert, op den hoek van de Irislaan, in de Wilhelmi- nastraat en op de Groote Markt. Bij de eerste melding rukte een ploeg met den ziekenauto uit en naarmate verdere be richten omtrent „ongevallen" binnenkwa men werden de overige ploegen' gewaar schuwd, zoodat de geheele dienst in actie kwam. Op alle genoemde plaatsen waren enkele zware en lichtgewonden gevallen, zoodat de. G.D.-mannen volop gelegenheid kregen hun kunnen te toonen. In vollen ernst als gold het hier de werkelijkheid de jvuddelburgsche vacantie- SCHOOL. Het bestuur der Middelburgsche Vacantie- school is er niet in geslaagd vervoerver- gunning en benzine gebruik te ver krijgen om dit jaar weer met de kin deren met autobussen naar het.strand te trekken. Het was voor het bestuur niet de reden om bij de pakken neer te zitten en thans kan als vaststaand plan worden vermeld, dat men op Dinsdag 29 Juli de eerste tocht hoopt te maken, die dan gaat met extra electrische trams van uit de Langeviele des morgens te 9 uur naar Vlissingen. Van het eindpunt der tram zul len de kinderen dan een half uur moeten loopen naar duin en strand ter hoogte van den Vijgeneter, terwijl men destijds van Koudekerke af een uur moest loopen. Donderdagavond zal het bestuur van half 8 tot 9 uur in het tijdelijk stadhuis nog een zitting houden om eventueel nog niet in geschreven kinderen op te teekenen, nog niet afgedragen gelden van anderen in ontvangst te nemen en af te schrijven die kinderen, waarvan de ouders eventueel be zwaar mochten hebben tegen de gekozen plaats voor het verblijf; welke echter vol gens het bestuur als veilig mag worden genoteerd. Het ligt in de bedoeling 8 keer er op uit te gaan en wel Dinsdag en Donderdag, met kans op uitstel tot den volgenden dag bij ongunstig weder. Het bestuur zit nog met groote finan- cieele moeilijkheden. Momenteel mag er geen collecte, bloempjesverkoop of iets dergelijks voor dit doel worden gehouden. Had men anders ieder jaar een flink be drag van een bloempjesdag of lotenver- koop, thans moet men dat missen. En nu kan men de uitstapjes wel erg zuinig op zetten, maar zoo komt men er niet. Een collecte voor dit doel, dat bij zoo vele Middelburgers sympathiek is, mag nu niet doorgaan. Maar de stadgenooten we ten de adressen van de bestuursleden der M.V.S. wel te vinden daarin is geen ver andering gekomen SCHOONMAKEN VAN GEMEENTE GEBOUWEN. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft Maandag aanbesteed het verrichten van schoonmaakwerken aan en in gemeen tegebouwen. Voor school A, Verwerijstraat, was inge schreven door firma Speijer voor 210, Goedhart's glazenwasscherij 204, H. C. A. de Rijk 196, J. P. de Rijk 190 en D. M. Klaassen 180. Voor school G, Haringplaats Klaassen 65, Speijer 62, Goedhart 60, J. P. de Rijk 58, en H. C. A. de Rijk 50. Voor school J, en Uloschool, Molen straat Goedhart 240, H. C. A. de Rijk 232, J. P. de Rijk 230, Klaassen 228, Spejjer 225. Voor school C, Bree Goedhart 182, H. C. A. de Rijk 180, Speijer 175, J. P. de Rijk 170. Voor het politiebureau Speijer 122, Klaassen 120, J. P. de Rijk 114, L. Coppejans 110, Goedhart 108, H. C. A. de Rijk 105. Voor het Gymnasium Klaassen 245, J. P. de Rijk 240 en Goedhart 230. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het kanaal-water was hedenmorgen 74 gr. MIDDELBURG, 7 Juli. Spinazie 1—12, postelein 817, zuring 23, wage- naarsboonen 3845, stamsnijboonen 35 52, stamprincessenboonen 5060, tuin- boonen 712, doppers 317, peulen 1620, andijvie 1—8, rabarber 812, waspeen 20. savoye kool 39, spits kool 68, alles per 100 kg: peen 8 10, rapen 25, kroten 6010, uien (sjalotten) 37, selderie 814, ram menas 46, alles per 100 bos; peterselie 30 45 ct. per chip; bloemkool 111, kropsla 0.503, komkommers 5.50 15, alles per 100 stuks. Aardbeien 3240 ct., roode bessen 45— 55 ct., beide per kg. werden de „slachtoffers" verbonden en met zorg vervoerd. Daar bij dit laatste vele hindernissen in den vorm van palen en slooten „genomen" moesten worden, waren het goede oefeningen waarbij echter menig zweetdruppeltje gevallen is. Daar zooveel mogelijk de werkelijkheid benaderd werd, werden patiënten ook naar de ziekenhuizen vervoerd, zoodat nauwkeurig kon worden nagegaan hoeveel tijd de behandeling en het vervoeren van elk „slachtoffer" vergde. En nu het resultaat van deze oefeningen die natuurlijk zeer de publieke belangstel ling trokken Dr. Detmar die alle oefe ningen met belangstelling volgde en zoo noodig den mannen opmerkingen gaf, was vol lof over de prestaties van den genees kundigen dienst. De G.D. heeft bewezen doeltreffend te werken en voor zijn taak berekend te zijn. Nadat alle leden op den hoofdcommando post waren teruggekeerd heeft dr. Detmar zijn bevindingen nog meegedeeld waarna een der ploegcommandanten den dank der G.D.-mannen aan dr. Detmar en den secre taris van den luchtbeschermingsdienst, den heer P. L. Abrahamse heeft overgebracht. BEDRIJFSVOETBAL VLISSINGEN. Uitslagen van 7 Juli. TimmerloodsP.T.T. 22 T.V.V.Plaatwerkers 13 C.V.V.Reparatieloods 32 ScheldemusschenBakkersgez. 22 HOOGWATER. Morgen is het alhier te 2.50 en 15.14 uur hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. VERORDENING POLITIEPERSONEEL. In hun voorstel van 18 April jl. gaven B. en W., naar aanleiding van een desbe treffend schrijven van den secretaris-gene raal van" binnenlandsche zaken, in over weging, de verordening, regelende o.a. de bezoldiging van het politiepersoneel, zoo danig te wijzigen, dat diensttijd doorge bracht bij de militaire politletroepen, niet zou meetellen als diensttijd voor de toe kenning der periodieke salarisverhoogin- gen. De Raad vereenigde zich met dit voorstel. 20 Mei jl. ontvingen B. en W. bericht, dat genoemde secretaris-generaal den diensttijd bij de politietroepen thans wel wenscht te doen tellen bij de periodie ke verhoogingen. Mitsdien geven B. en W. den Raad in overweging de toen aange brachte wijziging weer ongedaan te ma ken. Voorts zal bij het toekennen der tij delijke verhooging niet 50 pet., maar het geheele bedrag der toelage voor de uni- formkleeding in de bruto-wedde moeten worden opgenomen. HET CENTRAAL OVERLEG. Naar aanleiding van brieven van het Centraal Bureau inzake de gemeenschap pelijke behandeling van gemeentelijke per soneelsaangelegenheden, en van de bestu ren der in „Centraal Overleg" samenwer kende centrales van overheidspersoneel, stellen B. en W. den Raad voor, de gemeen te te doen toetreden tot de gemeenschap pelijke regeling betreffende de behande ling van gemeentelijke personeelsaangele genheden. Het voordeel is, dat ontwerpen van algemeen verbindende voorschriften dan aan den Raad ter vaststelling kunnen worden aangeboden zonder dat daaraan nog een plaatselijke behandeling in de overleg-instanties moet voorafgaan. De kosten van toetreding bedragen 2.50 per 1000 inwoners, of voor deze gemeente 16.50 per jaar. RECLAMES VERGUNNINGSRECHT. Van P. J. van den Dries en andere hou ders van vergunningsrecht kwamen be zwaarschriften in tegen hun aanslagen. Daar deze bezwaarschriften evenwel, vol gens het terzake in de drankwet bepaalde, twee weken te laat zijn ingezonden, stellen B. en W. voor ze terzijde te leggen. Voorts kwam een bezwaarschrift in van den vergunninghouder M. C. Baarends, met het motief, dat de ingevoerde rantsoe neering van 55 pet. een vermindering van den omzet tengevolge zal hebben, waarom hy verzocht zijn aanslag met 45 pet. te verminderen. B. en W. wijzen er o.a. op, dat de aanslag bepaald moet worden vol gens gegevens betrekking hebbende op het achterliggende kalenderjaar, zoodat met een te verwachten vermindering van den omzet geen rekening gehouden kan wor den. Een teruggang in den omzet kan der halve pas tot uitdrukking komen in den aanslag van het volgende belastingjaar. Hetzelfde is ook mét een eventueele ver hooging van den omzet het geval. Zou nu de verlaging reeds bij voorbaat worden toegepast, dan zou die opnieuw tot uit drukking komen (dus tweemaal) in den aanslag voor 19421943. Bovendien mag het recht niet minder bedragen dan 40 en indien de Raad een besluit nam als door adressant gevraagd, dan zouden degenen die reeds het minimum-bedrag betalen dus degenen met den laagsten omzet daarvan niet kunnen profiteeren. De aan slag is geheel volgens de wet bepaald en kan dus niet als onwettig of onjuist wor den gekenmerkt. B. en W. geven dus in overweging om op dit verzoek afwijzend te beschikken. COLLECTE TEN BATE VAN HET DUITSCHE ROODE KRUIS. Gelijk ook reeds uit een advertentie In dit no. blijkt zal op Woensdag en Donder dag te Vlissingen een collecte worden ge houden, waarvan de baten ten goede komen aan het Duitsche Roode Kruis. Eenzelfde collecte wordt op Vrijdag en Zaterdag te Middelburg gehouden. Naar ir. Mussert in zijn Amsterdamsche rede heeft medegedeeld, is deze collecte georganiseerd op initiatief van de leiding der N.S.B. De bedoeling van deze in zameling is, gelden bgeen te brengen voor de slachtoffers van den strijd tegen het bolsjewisme. Kennende het doel, zal het wel niet noodig zijn, deze collecte nog maals aan te bevelen. VLISSINGEN. Van 37 Juli. Ondertrouwd A. Minderhout, 21 j. en J. J. J. Pieterse 20 j.; A. L. P. Coene, 26 j. en T. Vorder Hake, 25 j. Getrouwd A. Roelse, 26 j. en T. Rijkers, 29 j.; P. Bostelaar, 33 j. en G. Quite, 23 j.; A. Kranendonk, 29 j. en L. van Flierenburg, 30 j.; G. J. Timmerman, 19 j. en M. de Ridder, 19 j. GOES. Geboren: Jacobus Jacob, zoon van Wil lem Geelhoed en Tannetje Adriana de Puijt. Overleden: Pieter de Boe, 75 jaar, te 's-Heer Arendskerke. Philippus Wessels, 71 jaar. KRABBENDL) k£. Over de maand Juni. Geboren: Maria, d. v. F. de Bal en C. W. Staal; Jacoba, d. v. P. Nieuwenhuijze en L. Lobbezoo; Susana Klazina, d. v. J. Be- nou en J. Lagendijk; Jacob, z, v. C. Hart- hoorn en G. Houtekamer; Marinus Pieter, z. v. J. Zandee en J. Koster; Pieternella Helena, d. v. M. A. Géense en M. C. Glas. Getrouwd: A. M. Koeman, 26 jaar, en A. Grootjans, 21 jaar. A. J. v. d. Guchte, 26 jaar en H. Meloen 23 jaar. Overleden: Maria de Bel, 3 dagen, d. v. F. de BeL F. J. Meloen, 66 jaar echtg. van K. Griep. De met 1 Juli j.l. ingegane verscherpte gasrantsoeneering heeft voor onze bedrijven met zich mede gebracht dat wij een belangrijk lagere hoeveelheid kolen mogen verwerken. Teneinde verder ingrijpende maatregelen onzerzijds in de gasvoorziening (gaslooze uren enz.) te voorkomen, doen wij een ernstig beroep op al onze verbruikers om het verbruik vanaf heden sterk te beperken. De gewijzigde rantsoenen voor de 4e periode (Juli/Augustus) zullen zoo spoedig mogelijk aan de verbruikers worden toegezon den. Om stagnatie in de afwikkeling te voorkomen zullen nadere inlichtingen uitsluitend mondeling ten kantore van de betreffende gasbedrijven worden verstrekt. GASBEDRIJF VLISSINGEN GASBEDRIJF MIDDELBURG GASBEDRIJF GOES Eervol ontslag verleend aan den directeur-generaal van den landbouw. Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van het departement van landbouw en visscherij is met ingang van 15 Juli 1941 aan ir. A. L. H. Roebroek eervol ontslag verleend als directeur-generaal van den landbouw en is tijdelijk belast met de waar neming van die functie ir. H. G. A. Leig- nes Bakhoven, inspecteur van den land bouw. De directeur-generaal van den landbouw, Alphonse Louis Hubert Roebroek werd op 1 September 1889 te Beek (L.) geboren. Na de lagere school liep hij het gymnasium te Rolduc en vervolgens de rijks hoogere land-, tuinbouw- en boschbouwschool te Wageningen af. In 1914 behaalde hij de acte van landbouwkunde M. O. In hetzelfde jaar trad hij als landbouwkundige in dienst bij den Algemeenen Nederlandschen Zuivel- bond. In 1916 werd hij hoofddirecteur der coöperatieve fabriek van melkproducten „Het Anker" te Roosendaal, welke functie hij vier jaar later neerlegde om rentmees ter der staatsdomeinen te Klundert te wor den. Van 1930 tot 1934 was ir. Roebroek lid van directie van den Wieringermeerpol- der. Sedert 1935 was ir. Roebroek lid van het college van regeeringscommissarissen. Op 12 November 1934 werd ir. Roebroek y benoemd tot directeur-generaal van den landbouw. Provinciale Staten. Zitting van heden. Hedenmorgen te 10 uur heeft de wnd. commissaris der provincie; mr. P. Diele- man in het Schuttershof te Middelburg de zomerzitting van de Provinciale Staten van Zeeland geopend. Afwezig waren de heeren van Rompu, den Boer en Boogerd. De voorz, deelde mede, dat het onderzoek van de geloofs brieven van den heer J. D. Haak niet plaats kon vinden. Ingekomen stukken. Mededeeling wórdt gedaan 'o.a. van de volgende ingekomen stukken. Besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken tot goedkeuring van het besluit der staten tot het aangaan van een geldie ening van ten hoogste 500.000,ten behoeve van kapitaalverstrekking aan de N.V. PZEM; besluit tot goedkeuring van het besluit der staten tot aanvaarding van een legaat van wijlen den heer dr. J. de Hullu, ten behoeve van de Provinciale bibliotheek; besluit van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat tot goed keuring van het besluit der staten tot samenvoeging van polders en waterschap pen in Westelijk-Zeeuwsch-Vlaanderen, en oprichting van een waterschap, genaamd Het Vrge-van-Sluis. besluit tot goedkeuring van de besluiten der staten tot wijziging van het polder ambtenarenreglement Zeeland 1931 en tot wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen in Zeeland; besluit van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat tot goed keuring van het' besluit der staten tot wijziging van het bijzonder reglement op het bestuur van den polder Walcheren; een verzoek van de Katholieke middel bare schoolvereeniging te Hulst om hand having van het haar voor hare handels dagschool verleende subsidie, ook bij om zetting van deze school in een hoogere burgerschool. Het verzoek werd gesteld in handen van Gedeputeerde Staten. Hierop volgde enkele mededeelingen van Ged. Staten o.a., dat was ingekomen een adres van het bestuur van het cen traal genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies te Amsterdam om be schikbaarstelling van gelden voor uitzen ding van z.g. bedreigde kinderen. Dr. Staverman drong er op aan dit adres niet te laten liggen tot de najaarsvergadering, maar om het in verband met de gezond heidstoestand van ons volk nog in de zo merzitting te behandelen. Besloten werd het in handen te stellen van Ged. Staten, die het in de eerstvolgende vergadering der Staten zullen aanbieden. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd benoemd de heer van 't Hoff. De voorz. deelde mee, dat was ingekomen een verzoek van het Hulster en Axeler Am- bracht om de stadsgracht van Hulst onder gezag van dit waterschap te brengen. Aan gezien de voorz. van meening was, dat voor den waterstaatbouwkundigen toestand het gewenscht zou zjjn dit verzoek nog tjjdens deze zittings-periode te behandelen, werd besloten dat het op 29 Juli te 10 uur alsnog in de afdeelingen zal worden ge bracht. Hierna werd overgegaan tot het splitsen der vergadering in afdeelingen. XDe zitting duurt voort.) De oprichting van muziekkorpsen HET DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING EN KUNSTEN NEEMT DE LEIDING. Het departement van volksvoorlichting en kunsten maakt bekend: In de negen grootste Nederlandsche or kesten hebben belangrijke verschuivingen plaats moeten vinden. Het gevolg hiervan is, dat de minder kapitaalkrachtige orkes ten worden bedreigd, omdat de leden, zoo als vanzelf spreekt geneigd zijn naar de beter gesitueerde over te gaan. Een goede bezetting van de groote orkesten is van be lang en derhalve heeft het departement de leiding genomen bij alle werkzaamheden, die verband houden met proefspel en plaat sing, waardoor kan worden vermeden, dat de weinig kapitaalkrachtige orkesten uit elkaar vallen. Het spreekt vanzelf, dat een beroep ge daan wordt op het nog groote aantal werklooze Nederlandsche musici, maar hierbij dient ermede rekening te worden gehouden, dat slechts weinigen onder hen de geschiktheid bezitten, om als orkest- speler op te treden. Het is van het grootste belang voor het Nederlandsche muziekleven, dat de thans beschikbare vrjje krachten voorloopig ge reserveerd bljjven voor de negen orkesten. De vorming van bijv. politieorkesten en an dere beroépsmusici kan dus op het oogen- blik gevaar opleveren voor het kunstgehal te van deze negen, welk gevaar onder alle omstandigheden moet worden vermeden. Zij, die bij de vorming van orkesten betrok ken zijn, dienen zich dus van het eerste oogenblik af in verbinding te stellen met het departement van volksvoorlichting- en kunsten, afdeeling muziek, welke de belan gen van het geheel dient. Hierdoor kan te vens worden vermeden, dat een algemeen verbod voor het oprichten van orkesten wordt uitgevaardigd. De betrokkenen worden dus ook in hun eigen belang uitgenoodigd, nauw contact te houden met het departement. Kalme handel op de Amsterdamsche beurs. Na de groote opleving, die verleden week op de fondsenmarkt viel waar te nemen, kon bij het begin van de nieuwe week een groote terugslag worden geconstateerd. De affaire was tot beperkte proporties inge krompen. De stemming was verdeeld. De belangstelling ging voornamelijk nog uit naar de industrieeelen. Unilevers werden vrijwel aanhoudend in een open hoek ver handeld en daarbjj schommelde de koers tusschen ongeveer dezelfde grenaen als Vrijdag j.l. Calvé Delft kon zich goed hand haven. AKU's hadden een kalm verloop en maakten tijdens het beursuur slechts onbe- teekende schommelingen mee. In van Ber kels ging het aanvankelijk kalm toe en daarbij was de koers zoo goed als onveran derd, maar later op den middag ontstond plotseling weer een drukke affaire, waarbij de noteering naar boven ging. De petro- leumafdeeling was stil. De rubriek der scheepvaartaandeelen had een verlaten voorkomen. De stemming was overigens goed prijshoudend, zij het dan ook dat de koersen nauwelijks veranderd waren. Voor Indische cultuurwaarden was de belang stelling niet groot. Van affaire in tabakken was niets te bespeuren. Slechts in enkele tapes kon het tot noteering komen. De rubbermarkt was kalm. Op de beleggingsafdeling was de stem ming voor de Nederlandsche staatspapie ren iets minder geanimeerd. Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 87 A K.M. De Schelde Nat. Bez. 104 A Houthandel Alberts 110 Nederland le lng 1940 4 1001/16 Nederland 2e lng 1940 4 99 5/16 Nederland met bel. fac. 1940 4 100 7/16 Ned. 1000 1938 (3%) 3 93%— 92% Indië 1000 1937 3 94% Indië 1000 1937 A3 93 A Koloniale Bank 189% A Ned. Ind. Handelsbank 126 A Van Berkels Pat. 77%80 C Calvé Delft 86-^-85 A Lever Bros en Unilever 123121 A Philips Gloeil. Gem. Bez. 228230 A Algemeene kunetzjjd* Unie 141%_141 A Fokker Vliegtuigenfabriek 185 A Holland Amerika lijn 113%114 A Java-China-Japan lijn 146% A Kon. Ned. Stoomboot Mij. 162—163% A Kon. Petroleum Mij. 245242% A Dortsche Petr. Ind. Mij. 215% A Ned. Scheepvaart Unie 172%174 A Handelsver. Amsterdam 420-^422 A Ned. Ind. Suiker U. 233 C Deli Mij. a 1000 281%—284% A Senembah My. 220 A Sumatra Rubber Cult. 237 C Amsterdam Rubb. 270267 A Deli Batavia Rubb. Mij. 216% Nederlandi 1940 4 100 99% C Oostkust k 500 157%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2