UIT DE PROVINCIE VerduisterenQ Zeeuwsche redders onderscheiden. Besluiten, Benoemingen enz. Kerk- en Schoolnieuws Sport Afloop verkoopingen. van hedenavond 22.05 uur lot morgenochtend 5.24 uur Demaan komt morgen te 18.10 op en gaat te 2.51 d.a.v. onder. Te Cadzand en Westkapelle. Tijdens zijn jaarlijkschie inspectie tocht heeft het bestuur van de Zuid- Hollandsche My. tot redding van schipbreukelingen een zestal Zeeuwen gehuldigd, die meer dan 25 jaar gereed hebben gestaan om by nacht en ontij met reddangbooten of reddingstoestel len er op uit te trekken om htm mede- menschen die op zee in gevaar ver keerden, te redden. Het eerste bezoek van genoemde heeren gold Maandag Cadzand-Haven. In een loods ligt daar de motorredding boot „Zeeuwsch Vlaanderen", gereed om op het eerste sein zee te kiezen. Schipper v. d. Heuvel en zyn mannen zijn vertrouwd geraakt met de zee, zij zijn immers al zoo vaak op residing uitgeweest en hebben daarbij al vele malen successen geboekt. De vele onderscheidingen zijn daarvan het bewijs. Wanneer men deze mannen echter vraagt naar hun reddingen, zwijgen zy in alle talen. Het zijn alle ronde zeelui, meest visschers, waarmede het gezellig babbelen is over koetjes en kalfjes, doch vraagt men naar hun reddingen, dan zwijgen dieze praatgrage mannen. Zij volstaan met er op te wijzen dat zij niet meer deden dan hun plicht en dat zy dezen plicht ook in de toekomst nog vele jaren hopen te vervullen. Toen de bestuursleden aan het booten huis waren gearriveerd, was daar de ge- heele bemanning present. Na een harte lijke begroeting werd èerst de boot geïn specteerd. Alles zag er prima verzorgd uit, waarover de heeren hun volle tevre denheid uitspraken. Na deze inspectie nam de president van de N.Z.H.R.M., de heer J. Ryperda Wierdsma, het woord en deelde mede dat het bestuur verleden jaar besloot tot de uitreiking van een medaille voor hen die 25 jaar en meer in dienst waren van de redlding-maatschappy. Deze dag was het grootste gedeelte van het bestuur naar den verst verwijderden red- dingspost gekomen om deze medaille uit te reiken aan schipper C. v. d. Heuvel en aan de leden van de bemanning M. la Gasse en D. la Gasse. Het was schipper v. d. Heuvel, die reedis in 1906 werd belast met het beheer van het toen in Cadzand gevestigde vuur pijlstation, om in 1908, toen Cadzand een reddingboot kreeg, daarvan tot schipper benoemd te worden. De beide la Gasse's werden in 1908, by die indienststelling van de reddingboot, daaraan verbonden. In de resp. 35 en 33 'jaren hebben deze mannen heel wat reddingen verricht, nl. in 1909 van de „Christina" 3 personen en van de C.Z. I 4 personen; in 1912 van de „Jan- neke Adriana" 3 personen; in 1918 van een Engelsch vliegtuig 1 persoon; in 1919 van een Engelsch vliegtuig 2 personen (zonder de beide la Gasse's); in 1928 van de „Pigtail" 2 personen en van een sloep van de s/b „Zeeland" 4 personen in 1929 van de „Drie Gebroeders" 2 personen (al leen de beide la Gasse's)in 1931 van de „B 6" en van een Franschwatervliegtuig resp. 1 en 2 personen; in 1932 van de „Op Hoop van Zegen", van een sloep van een Belgisch visschersvaartuig en van de „Pride of Scotland', resp. 4, 3 en 2 perso nen; in 1933 een kano met 2 en in 1935 een kano met 2 personen (beide reddingen zonder de la Gasse's); in 1937 van het ni°torjacht „Dina" en van het motorjacht „Albert", resp, 5 en 3 personen en tenslot te iii 1940 twee maal van een Duitsche mo torboot telkens 4 personen. Deze beide laatste reddingen ook zonder de la Gasse's. In totaal hebben schipper v. d. Heuvel _en zijn mannen 53 menschen gered. Onder deze lange reeks van reddingen, aldus de heer Wierdsma, waren er velen die alle zeemanschap, moed en volharding eischten. Meermalen is schipper v. d. Heu vel onderscheiden, niet alleen in eigen land, doch ook door vreemde staatshoofden. Zoo ontving hij o.a. de groote zilveren medaille van de Reddingmaatschappij; de groote zil veren medaille van de Êngelsche regee ring; de bronzen medaille van België voor hulp aan de vluchtelingen in 19141918; de gouden medaille met kroon van het Bel gische Reddingwezen; de burgerlijke me daille 2e klasse van België en de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Daarnaast verwierf hy nog twee zwaar gouden chronometers van bui- tenlandsche staatshoofden. De heer M. la Gasse is drager van de burgerlijke medaille 2e klasse van België. Wij kunnen, aldus de president van de N.Z.H-R.M., alleen het materiaal beschik baar stellen, voor de reddingen moeten wy °P jullie mannen vertrouwen. .,,Na.deze toespraak spelde de heer wierdsma de medaille op de borst van de redders. Spr. dankte nog afzonderlijk de eer M. la Gasse, die wegens gezondheids redenen het reddingswezen gaat verlaten, en besloot met een driewerf hoera, waar mede allen krachtig instemden. Daarmede was deze eenvoudige, doch daarom niet minder treffende plechtigheid geëindigd. Er werd daar aan de boorden van de zee, in tegenwoordigheid van een aantal onverschrokken mannen, een tipje opgehcht van den sluier waarmede zóóvele heldendaden worden bedekt. De redders zelf willen daarover niet spreken, zy vin den het heel gewoon en typeerend was de uitlating van één van hen toen hij beweer de dat niet de mannen, doch hun vrouwen moesten worden onderscheiden, zy toch be- toonen den grootsten moed wanneer zy hun laten &aan en in doodsangst ach- terblyven. Zy zijn de ware heldinnen. Ecu meening die zeer zeker een groote kern van waarheid bevat. Te Westkapelle. Dinsdagmorgen begaf het gezelschap zich naar Westkapelle waar een mortier en wippertoestel van de reddingmaatschap pij is gestationneerd. Een lid en twee oud leden van het bedieningspersoneel werden hier gehuldigd en ontvingen de zilveren medaille voor 25-jarigen trouwen dienst. Nadat de heeren het personeel dat zich op het terrein achter het Polderhuis waar ook het materiaal is opgeslagen, had ver zameld, hartelyk hadden begroet, nam de president der maatschappy, de heer Ryper da Wierdsma het woord om de jubilarissen toe te spreken, nl. de heeren M. Heyt die van 1911 tot op heden aan de maatschap py verbonden is, en P. Ingelse en Joh. Dekker die resp. van 1912 en 1914 tot 1 Januari jl. deel uitmaakten van het perso neel. Al dien tijd hebben zy met hun beste krachten mortier en wippertoestel bediend en hoewel zy niet dikwijls reddingen heb ben behoeven te verrichten, smaakten zij toch drie maal het genoegen een aantal menschen van in nood verkeerende sche pen te redden. In 1920 redden de 3 heeren 5 personen van de „Pride of West," in 1922 6 schipbreukelingen van de „Hobglobin", terwijl Dekker en Ingelse in 1938 nog 3 op varenden van zolderbakken in veiligheid konden brengen. De president wees in dit verband op de moeilyke omstandigheden waaronder het reddingswerk soms ver richt moest worden. Dit vergt veel van de mannen. Spr. bracht hen hiervoor bijzonder dank en sprak tenslotte de hoop uit dat de heer Heijt nog vele jaren dit nobele werk zal kunnen verrichten en dat de heeren Ingelse en Dekker met voldoening hierop zullen terugzien. Vervolgens spelde de heer Ryperda Wierdsma de onderscheidingen op de borst van deze wakkere mannen en bracht een driewerf hoera op hen uit, waarmee alle aanwezigen krachtig instemden. Nadat ook de andere bestuursleden de jubilarissen hadden gelukgewenscht met hun onder scheidingen was deze eenvoudige plechtig heid ten einde. Walcheren UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. KOUDÉKERKE. De uitreiking der per soonsbewijzen, waarmede deze week op het dorp een aanvang gemaakt is, verloopt vlot. Ongeveer tweehonderd personen worden per middag opgeroepen en het is zeer wel mogelijk deze binnen den daar voor gestelden tyd, namelijk van half twee tot kwart over vijf af te werken. Het komt nog voor, dat de aangeboden foto's niet aan de gestelde eischen voldoen en daarom is de opwekking niet onge grond: laat tydig uw foto keuren op het gemeentehuis en helpt daardoor de uit reiking der bewyzen zoo vlot mogelijk ver- loopen. Laat ieder zich ook houden aan het tijdstip waarop hy opgeroepen wordt, dat voorkomt een opeenhooping van menschen en dus, noodeloos wachten. Speciaal de ingezetenen op 't Zand, waar binnen eenige weken de uitreiking haar be slag zal krygen en die daardoor in staat zyn zich daarop nog geheel voor te berei den, worden dringend verzocht, de hier boven vermelde wenschen nauwkeurig na te komen. LOOP DER BEVOLKING. RITTHEM. De loop der bevolking over het 2de kwartaal 1941 was: Ingekomen: Maatje Lievense, van O. en W.-Souburg; Jan Dingeman de Vis ser, van Middelburg; Johannes van Sluijs, van O. en W.-Souburg; Catharina Wil lem se ,van St. Laurens. Vertrokken: Pietemella Machielse naar O. en W.-Souburg; Huberta Verdoorn naar Wassenaar; Willem van Hoepen naar Vlissingen; Izaak Tange naar O. en W.- Souburg; Pieter Wisse naar O. en W.- Souburg; Arie Joosse naar Aagtekerke; Cornelia Meyers naar Sas van Gent; Hen- drika Guiljam naar Arnemuiden; Louwe- rens Breel naar Vrouwenpolder (Gapinge). DE PRIJS VAN YOGHURT. In het bericht in ons nummer van Woensdag getiteld „de melk- en boterprijs" staat, dat de prijs van yoghurt is 35 cent per J/2 liter, dit moet zyn 30 cent. Zuid-Beveland RUILVERKAVELING. Benoeming plaatselyke commissie. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben, na hieromtrent de centrale cultuur technische commissie en de burgemeesters van Kruiningen, Yerseke en Krabhendylce te hebben gehoord, besloten de plaatselijke commissie inzake de ruilverkaveling van het waterschap ten oosten van het kanaal door Zuid-Beveland en van den Nieuw Olzendepolder, in de gemeenten Kruinin gen, Yerseke en Krabbendijke, samen te stellen als volgt: W. J. L. de Groof, Krui ningen, lid-voorzitter; A. van Hootegem, Kruiningen, lid plaatsvervangend voorzit ter; Ph. Meijaard, Kruiningen, lid; ir. J. D. Dorst, plaatsvervangend lid. LOOP DER BEVOLKING. BORSSELE. Ingekomen: Jozina Wes- terweele van 's Heerenhoek, Nassauweg 13A. Plein 40. Vertrokken: Cornelis Dekker, smids knecht, naar Serooskerke (W.) B 54; Jo hannes M. Grimminck, landarbeider, naar Wieringermeer (Wieringerwerf, Ooster- kavelweg L 23). Paulina Walhout, dienst bode naar 's Heer Arendskerke (Nieuw- dorp G 73); Johanna Kakebeeke, dienst bode, naar Oostkapelle, Villapark B 146a. Joseph Spitters, marechaussee, n. Alphen (N. Brabant). Jacoba de Muijnck, naar Haarlemmermeer (Hoofddorp, J. C. Beets- laan 15). Jacoba C. Pleyte, dienstbode, naar Kapelle Z.-B., Biezelingsche straat A 235. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN WIELRIJDER. KRABBENDIJKE. Woensdagmorgen had op het kruispunt RykswegZuidweg een verkeersongeval plaats. De heer C. J. Krijger wilde per rijwiel den 'rijksweg oversteken, toen op hetzelfde moment van beide richtingen twee auto's naderden. Doordat de heer K. vermoedelijk teveel Geslaagd voor deel I notarieel examen de heer J. Dobbelaar te Middelburg. Geslaagd voor het machinistendiploma C, le gedeelte, de heer A. Vreeke te Middel burg, leerling van de De Ruyterschool. Geslaagd aan de R.K. universiteit te Nij megen voor het candidaatsexamen rechten mej. C. D. A. E. Krootjes te Bergen op Zoom. Aan de Ryksuniversiteit te Utrecht slaagde dezer dagen voor het candidaats examen geneeskunde mej. J. S. M. Corne lis te Zonnemaire. Voor het eindexamen van het gymna sium te Rolduc zyn geslaagd G. de Bruy- ckere te Oostburg en A. Burm te Nieuw- Namen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd als deskundige voor de schatting van de pachtwaarde der in den Karelpol- der (gemeente Krabbendyke) gelegen gronden, den heer C. Franse te Klevers- kerke (gemeente Arnemuiden). Voor het cand. examen geneeskunde te Leiden, slaagde de heer P. Kleinepier, te Scheveningen. Eindexamen R.H.B.S. (5-j. c.) afd. B. Oostburg. GeslaagdJozien Allaart, Oostburg, Jo- han Daansen, Sluis, Miel van Hyfte, IJzen- dijke, Wim Jacobs, Oostburg, Bram Leen- houts, Schoondijke, Sam Maas, Aarden burg, Arie van Mazljk, Sluis, Johan Schep pers, Aardenburg, Chris Streefkerk, Bres- kens, Bram Verhage Nieuwvliet, Piet Roo- kus, Breskens. Afgewezen: 3 Promotie dr. C. Steenblok. Aan de Vrije Universiteit is hedenmiddag gepromoveerd tot doctor in de theologie ds. C. Steenblok te Poortvliet, em. predi kant van de Geref. kerk van Lopik, op een disseratie getiteld: „Voetius en de Sabbat". Als promotor trad op prof. dr. V. Hepp. Dr. Cornelis Steenblok werd 4 Mei te Nieuwdorp (Z.) geboren. Van 1914 1917 was dr. Steenblok gemobiliseerd en eerst daarna werd hem de weg tot de studie geopend. Op 24 jarigen leeftyd werd de promovendus als leerling van het Stedelijk gymnasium te Middelburg ingeschreven. In 1921 werd dr. Steenblok student aan de Theol. Hoogeschool té Kam pen. In 1927 werd hy predikant te Lopik. In Februari 1935 werd hem door de classis Utrecht om gezond heidsredenen eervol emeritaat ver leend, waarna dr. Steenblok zich metter woon te Rotterdam vestigde. Na 2 jaar werd hij opnieuw beroepbaar verklaard. Dr. Steenblok verricht thans hulpdiensten zoowel in de Geref. kerk van Poederooyen als in die van Poortvliet waar hij zich metterwoon heeft gevestigd. Kerkelyke examens. De classis Middelburg der Geref. Kerken heeft praeparatoir ge-examineerd en be roepbaar verklaard de heer Joh. Francke te Vrouwenpolder, cand. aan de Vrijz. Uni versiteit. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Bladel (toez.) cand. G.. C. Foeken, thans hulpprediker te Burgh (Z.) aandacht schonk aan de auto komende uit de richting Goes, zag hij den auto, uit de tegenovergestelde richting te laat, zoodat een aanrijding onvermijdelijk was. Met een gekwest been en arm bleef de heer Kryger op den weg liggen. De vier inzittenden van den auto waren allen gewond door glasscherven. Een hun ner is later naar het ziekenhuis vervoerd voor heelkundige hulp. De auto was zwaar beschadigd doordat deze in aanraking kwam met een boom. De plaatselijke politie en de'marechaus see stelden een onderzoek in. Naar wij la ter vernamen is de heer Kryger er betrek kelijk goed afgekomen, daar zijn verwon dingen niet van.ernstigen aard zijn. OPENLUCHT CONCERT. COLIJNSPLAAT. Woensdagavond gaf het harmoniegezelschap „Wilhelmina" een concert op de tent in de Voorstraat. Me de dank zij het prachtige zomerweer was er zeer veel belangstlling. Zeeuwsch-Vlaanderen LOOP DER BEVOLKING. BRESKENS. In de maand Juni hebben zich hier gevestigd M. de Bruel, Groote Kade 6, van Kruiningen A. J. van Lare, Scheldekade 38, van Groede P. M. v. d. Broecke, De Hullustraat 28, van Rotter dam A. J. Quaars, W 74, van Oostburg J. J. Schrier, Markt 7, van Bloemendaal J. W. v. d. Panne, Steenoven 1, van Rot- terdam S. M. Merk, W 13, van Groede R. L. Schram, Dorpsstraat 23, van Hoofd plaat F. A. P. M. de Milliano, Schelde kade 38, van Waalwyk P. Philipse, Ach terweg 11? van Goes A. van Leth, geb. Wielink, Achterweg 11, van GoesP. J. Gastenaars, Dorpsstraat 74, van Schoon- dyke. VertrokkenN. van de Velde, naar Ter- neuzen J. S. J. M. Willems naar Vlissin gen F. A. Obbens naar Bergeryk I. P. van Dyke naar Haarlem J. Smoor naar Vlissingen E. de Vos naar Vlissingen C. E. Ghijs naar Groede D. E. Sauer naar Schoondyke. KINDERVERLAMMING. SLUIS. In het gezin van den heer K. alhier hebben zich by een 5-jarig dochter tje verschijnselen van kinderverlamming voorgedaan. Het is gelukkig in geen ern stige mate. PERSOONSBEWIJZEN. SLUIS. Maandag a.s. zal alhier een be gin gemaakt worden met de uitgifte van persoonsbewijzen. Vergunningen om des nachts In de open lucht te verblijven. De inspecteur der marechaussee vestigt er de aandacht op, dat in verband met de reorganisatie van het hem onderhavige wapen is bepaald, dat de behandeling der aanvragen tot afgifte van een speciaal be- wys om zich tusschen 24 en 4 uur in de openlucht op te houden, als bedoeld in art. 4 der verordening 188/1940 van den Ryks- commissaris voor het bezette Nedeiiand- sche gebied, met ingang van 1 Juli 1941 door de districtscommandanten voor- zooveel dit niet reeds eerder is geschied van de hoofden van de regelingsbureaux der voormalige ryksveldwacht zal worden overgenomen. Aanvragen als bovenbedoeld richte men derhalve in den vervolge tot den districts commandant der marechaussee van het district, waarin men woont, met uitzonde ring van de gemeenten Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht en Gronin gen, waar de aanvragen moeten worden gericht aan den hoofdcommissaris van po litie. Deze aanvragen dienen vei-gezeld te gaan van 2 (pas) foto's. Openbare verkoopingen van landerijen. In verband met de bepalingen inzake het vervreemden van landbouwgronden zyn en kele vragen gerezen. Wij zyn naar aanlei ding van een officieel stuk ter zake, in de gelegenheid een en ander toe te lichten. Als landgebruiker kan worden aangemerkt degene die rechtstreeks en zonder tus- schenpersoon de leiding van het bedrijf heeft. De vraag is gerezen, wie op een open bare verkooping als landgebruiker moet worden beschouwd, indien het land voor be paalden of onbepaalden tijd is verpacht. Bij een verpachting voor onbepaalden tijd is alleen de pachter landgebruiker zoodat op een publieken verkoop van het door hem gepachte land slechts de pachter dit land zou kunnen koopen. Een openbare verkoo ping zou dus px'actisch onmogelijk zyn. Maar als de pachter niet bereid of in staat is, het land te koopen en niettemin een openbare verkooping noodzakelijk is (bijv. boedelscheiding, executie) dan zou via het pachtbureau aan den Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij kunnen worden verzocht niet- landgebruikers toestemming te verleenen aan de veiling deel te nemen. Het ligt voor de hand, dat deze toestemming slechts wordt verleend, als mede is gebleken, dat de algemeene of bijzondere landbouwbe langen niet worden geschaad. In het geval, dat een bedryf voor slechts korten duur is verpacht en de pachter heeft verklaard niet bereid of in staat te zijn het land te koo pen, kan op een veiling door een landbou wer worden gekocht, mits hij na het einde der loopende pacht het betreffende land zelf in gebruik neemt. Als op een veiling niet den door 't Pachtbureau vastgestelden minimumprys kan worden bereikt, moet nog eenmaal een veiling worden gehouden. Mislukt het dan ook, dan zou toestemming te vragen zijn niet-landgebruikers aan de veiling te doen deelnemen. Omzetbelasting en prijzen. In verband met het in werking treden van de nieuwe regeling van de omzet belasting, maakt de gemachtigde voor de prijzen bekend, dat een ieder, die omzet belasting verschuldigd is, boven den wet- telyk toelaatbaren prys voor waren en diensten mag berekenen het bedrag, waar mede de nieuwe omzetbelasting de oude tot 1 Juli 1941 geheven omzetbelasting overtreft, of het bedrag, dat voor het eerst als nieuwe omzetbelasting wordt ge heven. Een en ander geldt niet voor brood en peulvruchten. Het verbod tot het in re kening brengen van omzetbelasting op tabaksproducten blijft voorloopig nog on- gewyzigd van kracht. De tot 1 Juli toelaatbare prijs moet, wanneer thans minder omzetbelasting ver schuldigd is dan tot dusverre, dienovereen komstig worden verlaagd. Doorberekening van op grond van het vorenstaande in rekening gebrachte prijs- verhoogingen is toegestaan aan die we- derverkoopers, die goederen van anderen betrekken en deze goederen, zonder ze te be- of verwerken, doorverkoopen. Verlagingen van den inkoopsprijs, welke op grond van het bovenstaande plaats vin den, moeten in de verkoopprijzen tot uit drukking worden gebracht. Uit het vorenstaande volgt derhalve, dat het aan fabrikanten en in het alge meen hun ,die goederen be- of verwerken, niet is toegestaan de op hun inkoopsprij zen drukkende omzetbelasting in de ver- kooppryzen hunner eindproducten tot uit drukking te brengen. Wanneer afrondingen noodzakelijk zijn, Samoa's zonder bon. De directeur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder deelt mede, dat hem is gebleken, dat tal van winkeliers nog restantén partyen Samoa's in voorraad hebben, welke uit het vorige seizoen af komstig zijn. De verkoop van dit artikel zou eigenlijk moeten geschieden op bon 2, doch bij het publiek bestaat er maar wei nig neiging om dit schoeisel, dat slechts gedurende enkele zomermaanden gebruikt kan worden, te koopen op een bon. Daar om heeft de directeur van genoemd bu reau, volgens het Volksblad, besloten, tot wederopzegging toe dispensatie te ver leenen van het voorschrift, dat de Samoa's op bon 2 moeten worden verkocht, zoodat men thans deze schoenen zonder bon kan bekomen. BIJNA 8000 PAAR SCHOENEN IN BESLAG GENOMEN. De politie heeft tegen een Haariemschen schoenenwinkelier proces verbaal opge maakt, omdat hy schoenen met groote winst verkocht. Hij had by den inkoop 7.05 moeten betalen en aan zijn klanten vroeg hy 12,75 per paar. In totaal nam de Dolitie 7952 paar schoenen in beslag. WEDSTRIJDPROGRAMMA N.V.B. onderafd. Zeeland. Afdeeling A, Zaterdag 1 Y ersekeKloetingé. WemeldingeKapelle. Afdeeling B. Colijnsplaat's H. Arendskerke. Zondag EllewoutsdijkCortgene, Z.K.B. Het programma voor Zaterdag 5 Juli a.s. luidt als volgt: le klasse. ZeelandiaS.S.S. Swift 1—T.O.G.O. 2e klasse B. RapideK.V.W. SeoltoSwift 2. Volharding 2Vios. 2e klasse C. V.Z.O.D.Vitesse. V.K.V.D.O.S. (Terrein „Vitesse" te Wol- phaartsdijk.) SERIE WED STRI.JDEN KORFBAL TE COLIJNSPLAAT. De seriewedstrijden welke de korfbal vereeniging S.S.S. te Colynsplaat 12 Juli a.s. zal houden, zijn als volgt ingedeeld. Afd. A. Swift II (Middelburg), Volhar ding I, (Ierseke). D.O.S., .(Kamperland)# S.S.S., (Colijnsplaat). Afd. B. V.Z.O.D., (Wissenkerke). Vites se, (Wolphaartsdijk). Seolto, ('s-Heer Arendskerke). Volharding n, (Ierseke)# S.S.S. SLUIT ZICH AAN BIJ DE N.A.U, De korfbalvereeniging S.S.S. te Co lijnsplaat heeft besloten haar afdeeling athletiek toe te laten treden tot de N.A.U# zoodat deze afdeeling ook dit jaar nog aan wedstryden deel kan nemen. Arbeid door Duitsche arbeidskrachten. Vele hier te lande gevestigde werkge vers verkeeren in de meening, dat zij voor het doen verrichten van arbeid door art beidskrachten van Duitsche nationaliteit# geen werkvergunning als bedoeld in de wet van den löen Mei 1934 (Staatsbl. no. 257), tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen, meer noodig hebben- De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze opvatting niet juist is. Bovengenoem de wet is nog steeds van kracht, zoodat iedere werkgever, die arbeid laat verrich ten door een vreemdeling, van welke na tionaliteit ook, in het bezit dient te zijn van een werkvergunning. Deze wordt na beoordeeling door de Duitsche autoritei ten, afgegeven door den wnd. directeur- generaal van het rijksarbeidsbureau, Raamweg 90, te 's-Gravenhage, aan wien alle aanvragen om werkvergunning of verlenging daarvan gezonden moeten worden. KETTJNGHANDEL IN 3000 KG. THEE. Sluikhandelaren voor het Duit sche landgerecht. Dezer dagen stonden voor het Duitsche landgerecht te Den Haag zeven verdach ten terecht die allen in meer of mindere mate betrokken zyn geweest by een ket- tinghandel in een partij thee, bestaande uit ongeveer 60 kisten van 50 kg., dus in totaal ruim 3000 kg. De eerste verdachte was op 20 Januari van dit jaar in de gelegenheid de genoem de partij onder overlegging van de daar voor benoodigde vergunningen en distribu tiebescheiden te koopen. Hij had aan een scholier, die hem deze „tip" had bezorgd, duizend gulden gegeven. Om in het bezit van de nooddge papieren te komen, had hij iemand anders 1500 gulden betaald, dö prijs bedroeg 3,80 per kg. Hiermede was de zaak reeds heelemaal fout, want de papieren bleken naderhand valsch te zijn. Deze eerste verdachte verkocht de heele party nog denzelfden dag aan den tweeden verdachte voor een prijs van 6,75 per kg. weer eenige uren later was de partrj in handen van den derden verdachte, die 7,75 per kg. betaalde en deze man ver kocht de partij weer voor een prijs van 8,50 per kg. aan den vierden en vijfden verdachte. Op hun beurt deden deze man nen de partij weer over aan den zesden verdachte, die elf gulden per kilogram betaalde. Toen de laatste de partij weer wilde verkoopen aan den zevenden ver dachte voor 12.per kg. werd deze on verkwikkelijke geschiedenis toch wel wat al te bar. De zaak liep scheef met het ge volg, dat de sluikhandelaren nu voor den rechter stonden. De Staatsanwalt vroeg veroordeeling van vyf verdachten tot gevangenisstraffen varieerend tusschen 5 en 8 maanden en bovendien voor allen geldboeten, va- rieerende tusschen 1000 en 8000 gulden. Een dier verdachten zag zich veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en tweemaal 6000.boete, voor de overige verdachten golden straffen varieerend van 1000 tot 8000. Een der verdachten zag zich veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf en tweemaal 6000 boete, voor de overige verdachten golden straffen, varieerend van 1000 tot 8000. HANSWEERT. Notaris J. J. van Dyke heeft in de concertzaal van mej. Wed. C. den Boer, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen de echtelieden P. M. den Outer en S. L. Provoost, verkocht een huis, schuur en erf te Hansweert, wijk C no. 31, groot 5 a. 79 ca. Hoogste inschryver Jan Dek Jacz. te Kruiningen voor 3180. Koo- per werd de heer Izak Wisse Cz. te Krui ningen voor 3520. KAPELLE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent A. VAN LIERE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3