STADSNIEUWS Middelburg €€N FRISSCH6 AD6M STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes U ZIET ER SLECHT UIT 1*1111111 iiiumiiiumi Burgerlijke Stand Kerk- en Schoolnieuws Dammen Ut m w M s iü m m gl m il lü m 11 m, 11 ËI in §1 S IÉ Hl Hf vm, m WW. 'fH ié 1 WW/ it 11 üf 1® 8 9 m urn m §1 s ill Él M f- a 8 n 9 iH a Éif s 8 Hf s f® '9 WW/ W'% urn, i 8 9, 9 DE WEKELIJKSCHE MUZIEK UITVOERING OP HET MOLENWATER. Deze week is het Middelburgsche mu ziekkorps weder aan de beurt voor het ge ven van het wekelgksch concert op het Molenwater. De heer Caro en de werken de leden zullen een achttal nummers ten gehoore brengen, waaronder verschillende gaarne gehoorde stukken. Voor muziek liefhebbers is er dus weer te genieten. EEN JUBILEUM. Heden herdacht de heer J. J. Meijboom, procuratiehouder bij de „Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij voor Zeeland" den dag waarop hij vóór 25 jaar bij deze Maatschappij in dienst trad. De jubilaris, die vergezeld van zijn fa milie, hedenmorgen ten kantore verscheen is door den directeur en namens het perso neel door den boekhouder toegesproken. Van directie en commissarissen mocht hij een schilderstuk ontvangen. Voorts wer den zeer veel bloemstukken aangeboden. OPLICHTING EN VERDUISTERING. NDe politie hield zekere C. M. aan die een tweetal personen heeft opgelicht. Hg is in verzekerde bewaring gesteld. Een jeugdig persoon die zich aan ver duistering in dien^betrekking schuldig maakte, is deswege aangehouden, doch na opgemaakt proces-verbaal op vrije voeten gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdag, Donderdags en Zaterdags van 6 uur nm. tot 8 uur n.m.: bril; snelbinder; zakdoek; zwarte kinder- portemonnaie; meisjeshoed; rugzak met boonen; Bij vinders: broche, F. van Makkelen- „berg, Nadórstweg 1 b; kinderportemonnaie inhoudende texti eikaart, A. Overweel, Schuitvlotstraat 36; baddoek en zwempak, H. Dingemanse, Kerkstraat B 262 't Zand; ketting, waaraan twee sleutels, H. Korstanje, Pijpstraat 7; 5 textielbonnen, L. Verhage, Lange Giststraat 8; rood kin derschoentje, A. Schenk, Seissingel 34; zwempak en een baddoek, L. Goedhart, Hoogstraat; zwart vulpotlood, A. Dekker, Noordsingel 50; bal, P. B. Dieleman, Kruis weg B 61 Veere; paar lage zwarte heeren schoenen, L. van Klinken, Kinderdgk 28; zilverbons, J. Antheunisse, Kinderdijk 14; paar gymnastiekschoenen, T. Vinke, SL Jansgang 5; trekwagentje, G. Huijbrechtse, Brakstraat 33; rood naamspeldje, L. de Munck, St. Pieterstraat 54rood kinder jasje, A. Scheermerjer, Hoogstraat 10; kannetje in étui, M. v. d. Hiele, Lange Singelstraat 22; portemonnaie met inhoud, A. C. Cruq, Koudekerkschestraat D 108; metalen ring, A. J. Rood, Dokstraat 8; paar glacé heerenhandschoenen, mej. Si- monse, Gemeentelijke zweminrichting Ha- vendijk; een paar gymnastiekschoenen, Gemeentelijke zweminrichting, Havendijk; nikkelen polshorloge, J. Witte, Noordweg 42; zakkammetje in étui, H. de Jonge, Bogaerdstraat 27; twee geldstukjes, P. Meertse, Arnemuidsch Tuindorp E 7; fiets bel, W. Kieters, Overveldslaan E 77 Koude- kerke; jute zak, R. Heeren, Augustij nenstraat 3; schoorsteenkleed en één paar sokken, A. Molhoek, Rozenstraat 50; pakje tabak, C. Koets, Hendrikstraat 27; wit za deldek je, A. van Slooten, Karelsgang 2; hoornen zonnebril, H. de Kuiper, Potten bakkerssingel 8. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 2027 Juni zijn in deze gemeente de navolgende personen. Ingekomen: A. Ingelse, echtgen. en 1 kind, groente handelaar, Goesche Korenmarkt 1, van St. Laurens; J. Schout, dienstbode, Seisweg 204, van Koudekerlte; K. Kunst, zonder, L. Noordstraat 48, van Rotterdam; M. Wa genaarJobse, zonder, Lange Giststraat 4, van Aagtekerke; mej. A. G. Snethlage zonder, L. Noordstraat 64, van Rotterdam; G. Kunst, zonder, L. Noordstraat 48. van Rotterdam; P. J. van Otegem, Ambtenaar Raad van Arbeid, Koepoortstraat 10, van Amsterdam; K. J. de Jonge, zonder, Klein Vlaanderen 44, van Nieuwerkerk; KI. Slag ter en echtgen., zonder, Molenwater 95, van Amsterdam; H. A. Riemens, banketbakker, Bleek 15, van Den Helder; H. Lok, echtgen. en 1 kind, marechaussee, Veersche Singel 17, van Ovezande. Vertrokken; C. Fransooi, botermaker, van Dokstra?t 20, naar Leiden, Lokhorststraat 16; J. P. Boogaard, en echtgen., electr. monteur, van Wagenaarstraat 30, naar O. en W. Sou burg, Ritthemsche straat 95; Ch. Jonge- pier, zonder van Noordsingel-98, naar Rot terdam, Stuurmanstraat 9; W. Beider en echtgen. reiziger in textiel, van Dom- burgsch Schuitvlot 6, naar Koudekerke, 't Zand D 21; L. Boone, huishoudster, van Vlasmarkt 16, naar Terneuzen, Markt 25; F. A. Kraat, zonder, van Vlasmarkt 45, naar Zoutelande, Duinweg 33; J. Boon en echtgen. transportarbeider, van Bellink- straat 26bov., naar Koudekerke, Dorpsplein A 103; P. Geelhoed, onderwijzer, van Sin gelstraat 6, naar Hengelo, Raadhuisstraat 36; G. de Ru, controleur C.C., van Bleek 28, naar Koudekerke, Nieuwe Vliss. Weg E 362; C. A. Schoenmaker, onderwijzeres, van Punt 3, naar Castricum (Bakkum), Bak- kumstetweg 32; L. Polderman, varensge zel, van Baggnhof 25, naar O. en W. Sou burg, Nieuwe Vliss. Weg 112; F. G. Hoef er, cand. notaris, van Dam 31, naar Beek; D. W. F. Kaijser, magazijnbediende, van Vol- deryiaagte 26, naar Terneuzen, Oudeland- scheweg 3; J. Boschaart, en echtgen., tim- merryan, van Noordweg 40, naar Vlissin- gen, Riebesstraat 64; A. M. van Hoorn, dienstbode, van Kinderdijk 94, naar Goes, Prinses Julianastraat 15a; W. R. Ghijsen en echtgen., Directeur Houthandel Alberts, van Lange Noordstraat 37, naar Den Haag, Van yijfhoeklaan 38; A. Schipper, leider is da beste introductie in gezel- schap of zakelijk onderhoud! Neem na een borrel of na het rooken èèn klein tabletje Elke onaangename •^dem verdwijnt als Origineele zakjes 10 d bij tooverslag. Meialen doosjes 25 ct - BEDRIJFSVOETBAL» uitslagen van 2 Juli. Reparatie werkplaatsAmbtenaren C.V.V.Brandweer De stand is thans: Schelde Meeuwen Ger. werkplaats Brandweer Timmerloods Loodswezen Ambtm. Schelde T.V.V. Plaatwerkerij M.R.P.S. P.T.T. Bakkersgezellen P.Z.C. Schelde Musschen Rep. Werkplaats Laschboog Stadhuis C.V.V. Geneesk. dienst Schelde 010 0—1 14 43—7 10 32—9 10 19—3 10 27—13 10 26—16 8 37—6 8 24—10 6 14—18 5 10—20 4 10—12 4 15—18 4 12—20 4 13—26 4 9—25 3 10—31 3 14—25 1 9—30 0 3—38 HOOGWATER. Vrijdag is het alhier hoog water te 10.25 en 22.49 u. Te Domburg is 't 23 min. vroeger hoog water. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: een zilveren beursje; zwarte portemonnaie; zilveren oorknoopje; speelgoed-hondje; gouden kin derringetje met steen; overhemd; bruine linker glacé heerenhandschoen; gummi badmuts; en dat inlichtingen zijn te be komen omtrent: zwarte vulpen, merk „Se lector" bij J. de Voogd, Scheldestraat 15; plakzegels bij Leeuwenburg, Schuitvaart- gracht 75 beneden; parapluie bg A, Spruit, Schuitvaartgracht 47; bruin damestaschje met inhoud bij T. Rab, Singel 52 beneden; sleutel van melkbus bg F. Uiterschout, Kolvenierstraat 24; zilveren oorbel met steentje bg M. L. Koets, Margrietenlaan 29; zilveren broche met beeltenis bij J. Bijl, Kasteelstraat 114; bruin gespikkeld manteltje bij A. Clarisse, Noordstraat 71; bos sleutels aan touwtje bij F. Tielrooij, Steenhuisstraat 29; linnen boterhamzakje bg G. Versteeg Sr., St. Jacobsstraat 11; vermoedelijk Zilveren armbandje bij J. Grool, Beilamypark 36; klein bruin kin- derschoentje bij Van der Klift, Kolvenier straat 6; timmermansduimstok bij Snoo- dijk, Spuistraat 54 boven; groen kinder jasje bij P. Mesu, Oude Markt 29; klein zwart hondje met zwart halsbandje bij C. Ventevogel, Kasteelstraat 28; zilveren ket tinkje met kruisje bg Van der Star, Spui straat 15; portemonnaie bij J. Warman, Pluimstraat 6; bruin kinderschoentje bij G. Mulder, Ravensteinplein 38: rood da mestaschje met inhoud bij C. Groeneveld, Korte Vrouwestraat 35; Lipssleutel no. 3 bij J. P. de Jonge, Breewaterstraat 51 bo ven; roode damesportemonnaie met eenig geld bg Zwemmeester P. Pantus, Zwem school bij Keersluis; jongenszwembroek bij J. Bresier, C. Buskenstraat 5; houten strandschopje bij distributiebureau; zak mes bij A. van Dijk, Molenstraat 45; zil veren Zeeuwsch oorbelletje bij Corveleijn, C. Buskenstraat 48 boven; zilveren broche bij L. van Hoorn, Vrouwestraat 35; paar blauwe glacé dameshandschoenen bij Jan sen, Boul. Bankert 90; sierduif bij E. We vers, Hobeinstraat 25; damesvulpen bij Du Pon, Glacisstraat 8; rood zwempak bij Catsman, Callenfelsstraat 23; zwart lakschoentje bg P. Verheul, Arbeidsstraat 5: donkerblauwe glacé dameshandschoen bij C. Meerman, Nijverheidstraat 20 bo ven; lederen schede bij J. M. Claudius, Slijkstraat 8; beige kinderkous bij Van Opbergen, Waaigat 5. MET HET HOOFD ONDER DE WAGENWIELEN. Gisterochtend sloegen op Burgerhout, nabij den Rondweg te Roosendaal, de paar den voor een leegen wagen, die bestuurd werd door den 20-jarigen W. van Oers, pp hol. De bestuurder voerde op den wagen een tiental kinderen mee, die op weg waren naar school. Bij zijn poging om de paarden tot stilstand te brengen is van O. op de dis selboom gevallen en vervolgens onder den wagen geraakt. De voor- en achterwielen aan één zijde gingen den ongelukkige over het hoofd, tengevolge waarvan hij weinige oogenblikken later overleed. Inmiddels stormden de paarden, met op den wagen de in doodsangst verkeerende kinderen, voort in de richting AchterstraatMarkt. Eeni- gen hunner hadden den moed bij een bocht in de straat, toen de paarden eenigszins vaart minderden, eraf te springen zonder daarbij letsel op te loopen. Dit voorbeeld werd daarna ook door de overigen gevolgd. Op een na, die lichte kwetsuren opliep, kwamen allen met den schrik vrij. Op de Markt werd het span tot staan gebracht. bijkantoor Gew. Arbeidsbeurs, van Nieuwe Oostersche straat 48a, naar Stad Harden- berg, Voorstraat 6; D. Koopman, echtgen. en 1 kind van Pluimstraat 22, naar Vlis singen, Kasteelstraat 90; J. H. Slaager, huishoudster, van Jodengang 50, naar Noordgouwe. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was heden 70 gr. GEZELLIGE AVOND „KUNSTVRIENDEN". De Goesche Orkest, en Tooneelvereeni- ging „Kunstvrienden" had Dinsdag aan haar repetitie-avond een bijzonder karakter gegeven. De zaal van de Prins van Oranje was vroolijk versierd en maakte een feeste- lijken indruk en aan dezen geheelen avond werd ook een. feestelijk karakter gegeven. In tegenstelling met de gewone repetities, zwaaide de directeur, de heer P. B. van Sprang, nu niet alleen de dirigeerstok, mnar sprak hij een plechtig openingswoord, waar in hij in het bijzonder het eereiid de heer F. X. Mannhardt welkom heette. Vervolgens zette spr. uiteen, dat deze avond een feeste lijk karakter droeg in verband met het twintigjarig bestaan van „Kunstvrienden". Aanvankelijk was het de bedoeling een groote feestavond te organiseeren, maar door de bijzondere omstandigheden was dat niet mogelijk en dus zou men dit jubileum thans in eigen kring vieren. De heer Van Sprang noemde dan eenige belangrijke punten uit het twintigjarig be staan en gewaagde daarbij met waardeering over enkele der oudste leden, die „Kunst vrienden" in lief en leed trouw bleven. Na de rede van den directeur werd door den regisseur, den hr C. Nobels, in welge kozen woorden een dronk ingesteld op het jubileum, den voorzitter en het bestuur, en daarna zorgde een aantal leden voor de pas sende afwisseling. De accordeon-afdeeling gaf op goede wijze eenige pittige marschen ten beste, de dames Janssens en de heeren Janssens en Voois gaven een paar mooie zangnummertjes, de heeren Nobels, Ane- maet, Schjjf en Boone hielden voordrachten en de heer Nobels gaf eenige telepathische experimenten die aller bewondering wekten. Ook de solo-nummers op de accordeon van de heeren C. Louwerse, N. van Beveren en het duo mevr. PoldermanJ. de Rijk waren een bijzondere attractie. Aan het slot van dezen welgeslaagden avond, sprak de heer Van Sprang nog een kort woord, waarin hij zijn vertrouwen uitte, dat „Kunstvrienden" na dezen prettigen avond weer met frisschen moed verder zou marcheeren naar een volgend lustrum. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zakdoek, 4 handschoenen, 4 pas foto's, 2 regenjassen, een polshorloge, een bril, 2 hoeden, 1 pet, 5 portemonnaies met inhoud, een heerenrijwiel, 5 ceintuurs, een horlogebandje, 2 vulpotlooden, een doublé armbandje, 2 riemen, een gouden muts- speld, 2 regenkapjes een paar handschoenen, een gedeelte van een broodkaart, 2 zilver bons van 1, een mondharmonica, een zilveren armband, 5 kwartjes, een speel- goed-paardje, een konijn, 3 sokken, 2 jon gensjasjes, een zilveren broche, 2 zakmessen, een vulpenhouder, een kwartje, een rrjwiel- zadeltaschje m. inh., een huissleutel, een zakje waarin schaar, een ring met sleutels, een zilveren speld, een kop van een elec- trische rijwiellantaarn, een zwemvest, een broche, een étui met knipmes, een kous, een stukje ijzeren horlogeketting, een zwart taschje, een map met distributie beschei den, een textielkaart, een hond, een dames- tasch, een zilverbon van 2.50, twee bonnen van een textielkaart en een paar klompen. Aan het bureau van politie zijn nadere inlichtingen over deze voorwerpen te beko men. WEGENCONTROLE. Ongestempelde eieren. De laatste dagen, in het bijzonder Dins dag, de Goesche marktdag, is door de af- deeling wegencontröle van den C.C.D. een verscherpte controle gehouden op alles wat, hetzg per vrachtrijder, of in koffers, pakjes enz. Goes werd ingevoerd. Een flink aantal ongestempelde eieren, boter enz., zrj het meest in kleine partgtjes, werd daarbij in beslag genomen, terwijl tegen de vervoerders proces-verbaal werd opge maakt. DE KLEINE KERKSTRAAT. Tegen den wielrijder J. B. alhier Werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij de Kleine Kerkstraat in verboden richting be reed. KOE ONTVREEMD EN VARKENS- VLEESCH IN BESLAGGENOMEN. Uit een weiland in den LJpolder te Am sterdam is waarschijnlijk door iemand die aan diefstal „bij de bron" de voorkeur gaf een koe ontvreemd. Reeds gisteren heeft de politie der ge meente Landsmeer beslag op de koe kunnen leggen door zich toegang te ver schaffen tot een kelder aan den Lands- meerderdijk. Hier vond men het inmid dels geslachte beest terug. Bovendien trof men in den kelder enkele schapenhuiden aan, welke vondst vermoedelijk verband houdt met een diefstal van twee schapen, welke enkele dagen geleden, eveneens in den Noorder IJpolder werd gepleegd. Verdacht van diefstal en frauduleus slachten is de bewoner van het bewuste perceel ingesloten. De Amsterdamsche recherche heeft voorts in Landsmeer een tweede persoon gearresteerd, J. van Z, genaamd, tegen wien ernstige verdenkingen bestaan, dat hij met groote regelmaat vleesch, afkom stig van clandestien geslacht vee, in de hoofdstad verkocht. Deze aanhouding was het gevolg van de reeds gemelde huiszoe king in de le Hugo de Grootstraat, waar bij 70 kg. varkensvleesch werd gevon den. Aan de hand van het nummer der auto, waarmede hier regelmatig vleesch werd bezorgd, kon de Landsmeerder in arrest worden gesteld. Ook de kooper is ingeslo ten. GRASDROGERIJ UITGEBRAND. Gisterochtend is brand uitgebroken in de grasdrogerij aan het Kampereiland te Kam pen. Het gedroogde gras geraakte in brand, toen het den oven reeds had verlaten. De brandweer bestreed het vuur krachtig. Het gedeelte van het gebouw, waar de droog ovens staan, bleef behouden. De perserij is uitgebrand. Het bedrijf, waar dag en nacht gewerkt wordt, zal door dezen brand eenige weken stilliggen. ALS uw lever niet voldoende LEVER.GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft U voelt u opge blazen. u raakt verstopt; Uw lichaam ls ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn siecnts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze litei lever-ga! vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.75. 12 VLISSINGEN. van 30 Juni2 Juli. Ondertrouwd L. R. G. de Buck, 19 j. en J. de Nooijer, 18 j. Getrouwd C. A. Weimar 61 j. en C. Postma, 49 j. Overleden L. van Vlaanderen, 43 j., man van A. W. Aamoutse. GOES. Geboren Cornelia Wilhelmina, d.v. Pe trus Johannes Repkes en Theresia Sophia de Koning. Getrouwd Jacob Naber, 36 j„ j. m. te Utrecht en Hendrika Jannetje Wisse, 30 j-, j-d. Overleden Jozephus Bernardus de Vos, 21 j. te 's Heerenhoelt. Adriana Jacobs, 27 j., e. v. Jacob Paauwe. Henricus Ja cobus Mesman, 74 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Getrouwd L. J. van Splunder, 25 j. en W. J. Verhagen, 21 j. C. J. de Vlieger, 25 j. en M. Ots, 23 j. H. A. Ots, 25 j. en P. A. de Vlieger, 22 j SINT LAURENS. Over de maand Juni 1941. Geboren Willem, z. v. Willem Marinis- sen en Elizabeth Maas. Ondertrouwd Lein A. Tange, 25 j. on Catharina L. Willemse, 26 j. Getrouwd Lein A. Tange, 25 j. en Ca tharina L. Willemse, 26 j. Overleden Petrus J. B. M. Weterings, echtgenoot van Katharina Stauf, 62 j. Marinis Cornelis Marinissen, echtgenoot van Cornelia Wgkhugs, 72 j. Lourens Louws, kind van Aarnoud Louws, 10 j. Pieternella Bouman, weduwe van Christiaan Schout, 74 j. RITTHEM. over de maand Juni. Geboren Jacobus, z. v. Adriaan Vos en Clazina Jacoba Lijnse. Gilles, z. v. Louwrus van Keulen en Johanna de Bree. Ondertrouwd Jan Jacobus Maas, 29 j, van Koudekerke en Willemina Adriana van der Linde 29 j, Lein Adriaan Tange 25 j. en Catharina Lena Willemse 26 j. van St. Laurens. Jacob Poelman 26 j. en Wilhelmina Sohier 22 j. van Oost en West-Souburg. VEERE. Van 130 Juni. Geboren Stoffelina, d. v. Adriaan Mat- thrjsse en Sara de Bree. Janna Wilhel mina, d. v. Gerrit Poppe en Johanna Be- suyen, AAGTEKERKE. Over de maand Juni. Ondertrouwd: I. Matthijsse, 27 j. en C. de Hollander, 23 j. Getrouwd: P. de Korte, 27 j. en M. J. Simonse, 24 j. WESTKAPELLE. Van 15 tot en met 30 Juni. Geboren: Jan, z. v. Pieter Minderhoud en Pieternella Gideonse; Jchanna Maria, d. v. Pieter Johannes Verhage en Adriana Hendrikse. Ondertrouwd: Klaas de Boer, 31 j. te Amsterdam en Jacomina Boogaard, 32 j.; Adriaan Houmes, 25 j. en Pieternella Jo hanna Lievense, 24 j. GetrouwdWillem Brasser, 22 j. en Leuntje Faasse, 19 j. MELISKERKE. Geboren: Jan, zoon van Pieter Dekker en van Catharina Dingemaftse. WATERLANDKERKJE. Over de maand Juni. Geboren: Hubertina Wouterina, d. v. J. Mik en M. Muller. Getrouwd: Adriaan Jansen, 22 j. en Johanna Maria Vermeulen, 21 j. Petrus Maenhout, 42 j. en Maria Lucia Jozepha Buijclc, 30 j. FEDERATIE VAN HERV. JONGEREN. In verband met het bedanken van mevr. KorevaarHoek te Goes, Wolhelminadorp als gewestelijk secretaresse van de Fede ratie van Hrv. Jongeren, is thans tgdelgk met het gewestelijk secretariaat Zeeland belast ds. J. G. Panhuise te Aagtekerke. HAGELSTORM TE SOFIA. De Bulgaarsche hoofdstad is gistermid dag door hevig noodweer geteisterd. Een ongewoon zware hagelslag met steenen ter grootte van kippeneieren richtte in en kele oogenblikken groote schade aan. In geheele blokken werden de ruiten van wo ningen en winkels totaal verbrijzeld en de daken vernield.'Deze hagelstorm was zoo fel, dat zelfs de kappen van auto's het niet konden houden. Vele telefoon- en tele graaflijnen werden vernield. Koning Boris bezocht na afloop terstond de bijzonder ge teisterde wijken. Redacteur: J. A. VAN DIXHOORN, Baanstraat 85, Beverwijk. Het volgende fraaie stukje van den he laas te vroeg overleden Zeeuwsch-Vlaam- schen dammer, wijlen den heer Van den Heuvel, bieden we onzen lezers ditmaal ter oplossing aan. Auteur: J. van den Heuvel f» Terneuzen. 3 46 47 43 49 60 Ontleend aan „1001 Miniaturen". Cijferstelling: Zwart 6 schijven op 7, 13, 15, 17, 18 en 20. Wit 6 schijven op 20, 27, 30, 37, 39 en 42. Als steeds: Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 16 Juli a.s. bij de Redactie der Prov. Zeeuwsche Crt. onder motto Damrubriek. VERVOLG PARTIJ No. 42. Match DukelVan Dixlioorn. In onze vorige rubriek bespraken wij het verloop dezer partij tot en met 39 zetten. Het spel werd daarna als volgt voortgezet: 40. 33—29 23X34. 41. 39X30 18—22. 42. 38—33 13—18. 43. 43—38 8—13. 44, 49—43 13—19. 45. 24X13 18V9. *6. 3024 2227 Sterk gespeeld. Wit mag natuurlijk niet 37—32 spelen wegens 14!20, 12—18 en 26X46. 47. 33—28 10—15. 4g. 43_39 12—17. 49. 37—32 17—21. Zwart heeft hiermede zijn doel bereikt. 50. 39—33 9—13. 51. 33—29 13—18. 52. 28—23 27—31. 53. 23X12 14r—19 Een schitterend offer. 54. 24X13 31—37. 55. 42X31 26X46 dam. 56. 13—9 46X1. 57. 94 dam IX34- 58. 33—29 34—23. 59. 436 15—20. 60. 36—4 20—25. 61. 4—31 21—26. 62. 31—4 3—8. 63. 4—36 23—14. 64. 33—29 8—12. 65. 29—24 14—28. 66. 36—4 16—21 67. 4—36 25—30. 68. 24—19 28X10. 69. 35X24 10—4. 70. 3641 21—27. 71. 24—20 12—18. 72. 20—15 27—31. 73. 41—19 31—36. Remise. De slotstand luidt: Zwart: Van Dixhoorn, Beverwijk. 1 2 3 4 6 46 47 48 49 50 Wit: B. Dukel, IJmuiden. Een buitengewoon levendige partij, waar in de IJmuidenaar ternauwernood den dans wist te ontspringen. Voor schrijver dezes was het wel een teleurstelling, dat dit eindspel met een meerderheid van twee stukken niet was te winnen, waardoor Dukel juist de kleinst mogelijke over winning behaalde. De bezetting van de lijn 436, alsmede het actief en passief optreden van de witte dam, bezorgde Du kel de remise. Immers, indien zwart de lijn 436 verovert, neemt wit de hoofdlijn in waarna een tweede dam van wit niet is te keeren. Bij de hervatting der partij zagen wij dit al spoedig in en boden den LJmuidenaar remise aan. De match is hoogst interessant en leer zaam geweest en heeft allerwege zeer veel belangstelling getrokken. Onze geach te tegenstander verklaarde zich vol lof over het verloop van dezen tweekamp, die zeer zeker tot een revanche-match zal leiden. Oplossing probleem-Van de Voorde. aangeboden probleem had den volgenden Dit in onze rubriek van 11 Juni j.l. stand: Zwart 10 schijven op 69, 1315 en 18—20. Wit 10 schgven op 16, 25, 28, 29, S3—35, 37, 39 en 42. De ontleding verloopt aldus 2823 19X28; 33X22 18X27; 37—32 27X47 dam; 34—30 47X24; 30X10 15X4 en 25X1. Een eenvoudig maar niettemin aardig stukje. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren S. v. E., J. J. L, en v. d. M., allen te Vlissingen; W. B. en H. D., bel den te Middelburg; A. C. en H. M. S., beiden te Goes, en J. N. de V. te Dor drecht. KAMPERLAND. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeenwsche Courant worden aangenomen door den Agent, IZ. J. LAMAIN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2