het doornige pa«« De Raad van Aardenburg bijeen. Tweede blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Woensdag 2 Juli de kapperszaken moeten 's zondags sluiten. gekruide debatten. aardenburg. Onder leiding van burgemeester Th. M. Overmaat kwam de raad dezer gemeente Maandag in voltal lige zitting en openbare vergadering bijeen. Nu het aantal raadsleden door samen voeging der gemeente Aardenburg, Eede en Sint Kruis tot één gemeente, van 7 op 11 gekomen is, waren er geen nummers genoeg om bij den aanvang der zitting de volgorde dier stemming te bepalen, waarom na een opmerking van den heer A. W. DUINlNCK, dat er toch gemakkelijk num. mers bij gemaakt kunnen worden, besloten werd eventueele stemmingen te doen plaats hebben in de volgorde der hand1- teekeningen op de presentielijst. Bij de ingekomen stukken was eon ver zoek van de Zeeuwsehe Spinnerij, waarin zij vrijstelling vraagt van de huur voor het lokaal, dal zij van de gemeente Aar denburg huurt, nu zij door de tijdsomstan digheden daarvan geen gebruik kan ma ken. De huur bedraagt 156 per jaar. B. en W. stellen voor dit bedrag te brengen op 52 per jaar. De heer A. W. DUINlNCK vond dit te hoog, maar nadat de VOORZ. een en ander had toegelicht, werd met algemeene stemmen besloten tot handhaving van het genoemde bedrag van 52 tot een nader door den Raad vast te stellen datum. Protest tegen demping der stadsgracht. Voort" was ingekomen een schrijven van de wed. L. de SmetBonte, waarin zij protesteert tegen de demping der oude stadsgracht, loopende langs hare eigen dommen, omdat zij de meening is toege daan, dat daar door de gemeente terrein in bezit genomen is, dat haar toekomt. Verder dat zij nooit toestemming veiieend heeft op haar eigendommen het werk tier rioleering uit te voeren, noch tot het weg nemen harer omheining ter plaatse en het aanbrengen van een nieuwe weide-ver- maak, dat niet aan het doel beantwoordt, waarom zij een deugdelijke omheining vraagt en die te plaatsen op de juiste grens. Verder wijst klaagster op den rom mel, die in zoo korten tijd na de demping van de sloot daar reeds neergeworpen is. De VOORZ. deelde mede, dat B. en W. voorstelden dit schrijven voor kenninsge- ving aan te nemen, waarop mevrouw E. J. VAN DEN BROECKEDE MAN op merkte dat in het verzoek toch nog al ernstige klachten naar voren gebracht worden, zoodat daar toch wellicht een of ander haperen zal. Spr. was daarom ver wonderd, dat B. en W. voorstellen, bet stuk voor kennisgeving aan te nemen. Is dlan alles ongegrond, wat mevrouw De SmetBonte vraagt? De wethouder C. J. BLONDEEL zei dat klaagster nergens last van heeft of kan hebben. Na nog eenige discussie zei de VOORZ. in besloten zitting dienaangaande nog eenige mededeelingen te willen doen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten over den aankoop van het huis der Erven Dhondt en het aangaan van een geldleening van 5000 stelden B. en W. voor de raadsbesluiten van 20 Dec. 1940 en van 11 April 1941 in te trek ken en een nieuw besluit tot aankoop van bedoeld huis te nemen. Mevrouw VAN DEN BROECKE—DE MAN zei, dat deze gang van zaken haar niet duidelijk is In Dec. 1940 koopt de gemeente het huis in April 1941 besluit de gemeente voor den verbouw een leening .van 5000 aan te gaan en nu, een half jaar later wordt voorgesteld het besluit tot aankoop in te trekken en onmiddellijk daarop een nieuw besluit, maar toch een zelfde besluit tot aankoop te nemen en geen geldleening aan te gaan. Zij kan het ver- bancj. tusschen deze handeling niet goed inzien, noch begrijpen. De heer A. L CATSMAN zei, dat hij zich in December 1940, hoewel zonder resul taat, met alle macht tegen den aankoop van het huis heeft verzet. De redenen daarvoor zal hy nu niet herhalen, maar hij wilde andermaal zeggen, dat hy vreest dat het een strop voor die gemeente wordt, waarop mevrouw VAN DEN BROECKE DE MAN zei, dat zij haar stem slechts tot aankoop geeft, als haar de zekerheid kon worden gegeven, dat 7 procent van het benoodigde kapitaal zou genoten wor den. De VOORZ. zei, dat dlie zekerheid ge geven is, en gaf daarop nog eenige toe lichting op het voorstel van B. en W., op merkende, dat het eigenlijk niet meer is dan een administratieve handeling der be treffende zaak, waarop het voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. FRANCES BRAY BROOKE 9) Ze is gewoon verblind. Wees me zonder aarzeling af, toen ik haar ten huwelük vroeg". „Ze is eigengereid, de appel valt niet ver van den boom", zei de oude heer half boos, half trots. „Kjjk eens", ging Tony voort, „we zul len geen enkel risico nemen. Mavis zal niet zoo hals over kop terug komen als u wel denkt. We moeten achter de scher- T6? .yerken* Zcrg er voor, dat Sam Hart Ardell verlaat en er niet meer terug komt. Ze zal 'm gauw vergeten, waarby ik naar terzijde zal staan, rekent u daar jsnar op." „Geen kwaad idee", zei John Casslene nadenkend. „Laat de uitvoering maar aan mij over. Ik zal het wel voor elkaar bren gen." Toen Tony in het verbeten oude gezicht keek, had hy plotseling byna medelijden met Mavis, maar dat gevoel duurde slechts even. Hij lachte om zjjn eigen dwaasheid. Alles was geoorloofd by liefde en oorlog. Het was voor haar eigen best wil, dat er een einde kwam aan deze be- Ontvangen was de rekening der Z. VI. Waterleiding-Maatschappij voor 44 brand- kranen ad 5 per jaar, ingediend voor het eerste kwartaal 1941 tot een bedrag van 55. De heer J. HOLLEBRAND merkte op, dat de -.aad destijds heeft gemeend dat 20 brand kranen ruim voldoende waren. Op grond daarvan is het besluit genomen er ook maar 20 te betalen. Spr. stelde voor dat besluit te handhaven. De heer J. RIJCKAERT betoogde, dat ook hy destyds zyn stem heeft laten hoo- ren tegen den aanleg van de vele brand- kranen in Aardenburg. Bij deze bespre kingen heeft de voorzitter toen volgens spr. o.a. gezegd„Dan betalen wij er maar 20 waarop de VOORZ. antwoordt de, dat het het goed recht der raadsleden is hem in het debat te betrekken maar wat dan omtrent zijn handelingen, of om trent zijn woorden gezegd wordt, moet ook precies, juist zijn. Wat u zegt, mijnheer Rijckaert, is onjuist en daarom kom ik er ook tegen op, aldus de voorzitter. De heer A. I. CATSMAN sloot zich aan bij de woorden van den heer Hollebrand. Deze heeft precies gezegd, zooals het is. Ook mevrouw VAN DEN BROECKE sloot zich hierby aan, waarop overeen komstig het voorstel van den heer Holle- brand besloten werd. Een voorstel tot wijziging der begroo ting dienst 1940 der voormalige gemeenten Eede en St. Kruis tot vaststelling amb tenaren reglementtot vaststelling veld wachtersverordening der voormalige ge meente Eede en ontslag der ambtenaren van den burgerlijken stand der voormalige gemeenten Aardenburg, Eede en Sint Kruis werden zonder discussie en zonder stemming goedgekeurd. Alleen vroeg de heer A. I. CATSMAN hoe het stond met de andere gemeente-ambtenaren der vroe gere gemeente Aardenburg. Moeten die ook niet ontslagen en dan weer benoemd worden. Spr. stelde deze vraag in het be lang der toekomst van bedoelde ambte naren, opdat er later geen juridische kwesties daarover kunnen ontstaan. De VOORZ. zei, dat ontslag van andere ambtenaren niet noodig was en dat de ontslagen ambtenaren der voormalige ge meenten eervol ontslag zullen worden ge geven met dank voor de bewezen diensten. De punten 9 en 10 van de agenda be helsden benoeming van nieuwe ambtena ren ter secretarie en voor den burgerlijken' stand, benevens vaststelling van de sala rissen voor deze betrekkingen. Op voorstel van mevrouw VAN DEN BROECKE werd besloten beide punten in besloten zittjng 'te behandelen. Een schoonmaakpraatje. Het punt verlaging der vergoedingen voor het schoonhouden der gemeente secretarieën der voormalige gemeenten Eede en Sint Kruis lokte weer eenige dis cussie uit. Voor Eede werd voorgesteld het bedrag van 75 te brengen op 40 en voor Sint Kruis van 50 op 30. Waarom niet voor beide gemeenten een gelijk bedrag? vroeg de heer A. W, DUINlNCK. Dat zou u eigenlyk moeten vragen aan de voormalige raden van Eede en Sint Kruis, merkte de VOORZ. op. Wethouder C. STURTEWAEGEN zei dat het gebouw te Eede grooter is dan te St. Kruis. De heer HOLLEBRAND wenschte graag ingelicht te worden over het werk. Is het werk evenveel als vroeger dan is hjj tegen verlaging, is er minder werk, dan vindt hij een verlaging billijk. De heer A. I. CATSMAN zei hierop Ik was niet van plan over deze zaak iets te zeggen. Interruptie van den VOORZ. Ik ook niet. Maar, ging de heer CATSMAN voort, als de lokalen bijvoorbeeld alleen moeten schoongemaakt worden nadat de Burge meester er zyn wekelyksche zitting ge houden heeft is het niet één uur per week? dan is de belooning zeker zeer ruim, maar wellicht worden die lokalen toch meer voor gemeente-doeleinden in ge bruik genomen? Dan kan ik meegaan met het voorstel van den heer Duininck. De VOORZ. en wethouder STURTE WAEGEN brengen naar voren, dat het gebouw te Eede grooter is, meer lokalen heeft en veel meer ramen, die toch ook helder moeten worden gehouden Kijk, zegt de heer A. I. CATSMAN, als B. en W.i bij dit punt nu eens wat meer toelichting gegeven hadden, dan was de discussie over deze zaak voorkomen. Hier op werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Goedgekeurd werden a. het voorgestelde bedrag per leerling ingevolge art. 55 der 1. o.-wet 1920 b. het voorstel tot het ver lachelyke hersenschim. Ze zou tot de ont dekking komen, dat hy niet minder vast beraden was dan zij zelf. John Casslene verbrak de stilte van het oogenblik. „Ik heb besloten een groote reis te gaan maken", kondigde hy' giimmig aan. „Het is wel eens goed voor Mavis om tot de ontdekking te komen, dat haar vader en zijn geld buiten bereik zijn als zy hen hard noodig heeft. Ze zal dan beseffen wat het beteekent met een kwartje op zak te moeten rondkomen." „Ze heeft altyd haar vrienden de Dal- bergs nog", was Tony van meening. „Ze is te trotsch om hun hulp te vra gen. Zo zou nog eerder honger lijden dan dat te doen. Ze zal uit mijn hand eten als ik terugkom en ondertusschen zal ze in het ziekenhuis veilig zijn met jou om op haar te passen." „Ze is eig obstinaat", bracht Tony in het midden. „Dat is ze. Ik zei je al, dat de appel niet ver van den boom valt, maar geen enkel meisje van nog geen twintig jaar zal de baas over my spelen. Dat heb ik haar goed laten voelen. Ze zal best met hangende pootjes terugkomen en doen wat ik zeg, voordat ze die dwaasheid tot het einde toe heeft doorgezet." Het beeld van Mavis in haai' eenvou dige uniform rees voor Tony op. Hy hield zooveel van haar als hij maar om een ander kon geven, met uitzondering van zoeken van ontheffing tot vaststelling van een verordening als bedoeld in het Afval- besluit n (dierlijke afval) en c. vaststel ling van d'ë pensioengrondslagen van den gemeente-secretaris per 1 April 1940 en per 1 Juli 1941 op respectievelijk 2400 en 2600. De huur van het lokaal te Sint Kruis aan de grens bfl Moershoofde ten dienste der ambtenaren, voor invoerrechten en accijnzen, die 20 per jaar bedroeg, werd voorgesteld tot datzelfde bedrag te hand haven. Aldus werd besloten met de stem van mevrouw Van den Broecke tegen, omdat zij zich niet kon voorstellen, dat iemand voor slechts 20 per jaar een lokaal be schikbaar stellen kan en het daarbij nog schoonhouden, verwarmen en verlichten moet. Wegverbeteringen. Bij de rondvraag informeerde de heer A. W. DUININCK naar de plannen van B. en W. voor het fietspad van Sint Kruis naar Aardenburg. De VOORZ. zeiJuist op 1 April toen de gemeenten samengevoegd werden, was de voormalige gemeente Sint Kruis van plan het fietspad overeenkomstig een kort daarvoor genomen raadsbesluit te herstellen, maar wij meenden, dat die her stelling niet meer lag op den weg der voormalige gemeente Sint Kruis, maar op dien van het nieuwe Aardenburg. Boven dien is later door deskundigen de meening uitgesproken, dat de verbetering, die men wenschte aan te brengen met tegels of klinkers, niet doelmatig zou blijken, daar de boomwortels deze omhoog zouden druk ken. Wy willen trachten het pad te her stellen met fijne macadam en teer, maar ik moet er dadelijk aan toevoegen, dat beide moeilijk te krijgen zyn, zoodat ook die uitvoering niet gemakkelijk is te vol brengen. De heer DUININCK vestigde ook de aandacht op het pad aan het kerkhof, waarop hem door den VOORZ. geantwoord werd. dat hy meende dat er order gege ven is het benoodigde werk daaraan uit te voeren. Zivemgelegenheld gewenscht. Mevrouw VAN DEN BROECKE vroeg de aandacht voor een geschikte zwem plaats in deze gemeente. In de Stierskreek zou dat beat kunnen, maar dan moet men over een weiland gaan en de eigenaar heeft hier bezwaar tegen, waarin spr. hem gelijk geeft, maar de toegang tot de zwemgelegenheid in de Stierskreek kan misschien op eenvoudige wijze gevonden worden en dan is daar een mooie gele genheid om te zwemmen. De VOORZ. zei dat hij principieel vóór zwemmen is, maar spr. is huiverig om dit van gemeentewege te regelen, daar dan èn het vater en de inrichting van het bad en badhokjes aan bepaalde eischen moeten 'voldoen. Maar als liefhebbers van zwem men geholpen zouden zijn met een vrij pad langs den kant der kreek, dan wil hij dat trachten te bevorderen. De verbouwing der kazerne, De heer A. I. CATSMAN vroeg hoe het staat met de plannen van de verbouwing der kazérne,- waarop de VOORZ. ant woordde dat de aanvraag met het plan naar Den Haag is. Dit antwoord deed de heer CATSMAN vragen „Dus worden wy binnenkort voor een voldongen feit ge plaatst? Neen, zei de VOORZ., de raad zal over het plan beslissen, waarop de heer CATS MAN repliceertIk zal wel gelijk krijgen. Het zal ons nog duizenden kosten. De heer CATSMAN wees vervolgens op het leelijke hoekje aan de Markt, waar de hoop steenen gestaan heeft. Nu men tegen die gebrekkige afscheiding tusschen de Markt en het particuliere terrein, aankijkt, is het buitengewoon onoogelijk, en boven dien niet van gevaar ontbloot, voor de mannen der luchtwacht, die daar iederen nacht voorbij moeten. De VOORZ. zei, dat het de bedoeling is, daar een plantsoen aan te brengen, maar daarvoor is nu de tijd ongeschikt, dus moet dat wachten. Er zal gezorgd worden, dat de gevaarlijke kuil gauw ver dwijnt. De raad ging hierop over in besloten zitting. Benoemingen. Na heropening der publieke zitting wer den benoemdtot bezoldigd ambtenaar van den Burgerlyken Stand de heer G. P. H. Wijffelstot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. M. Paridaen tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, speciaal voor het sluiten van huwelijken, de heer A. I. Catsman en mevrouw E. J. van den BroeckeDe Man. Daarna werden de volgendts salaris- grenzen vastgesteld Voor den len ambte naar ter secretarie 1500 tot 2000 voor den 2en ambtenaar ter secretarie 1200 tot 1700 voor den 3en ambtenaar ter secretarie, tevens gemeente-ontvanger 1500 tot 2000. zichzelf. Hy had haar zooveel aan te bieden. Hij zou wereldberoemd worden ryk en zy had hem afgewezen voor Sam Hart. Zjjn boosheid liep over. Hy zou haar met haai* vaders hulp en vol ledige instemming wel eens laten zien wie hij was, HOOFDSTUK V. Meer dan een week ging voorby, dagen van koortsachtige haast en voortdurende vergissingen, van werk waaraan nooit een einde kwam, van verschillende standjes van zuster Bloom. Vaak als Mavis naar bed ging, vertelde ze zichzelf, dat ze den volgenden dag ontslag zou nemen doo- delyk vermoeid, ervan overtuigd, dat ze het niet nog een dag zou uithouden. Ze verbeelde zich, dat Hüda Bloom haar uiterste best deed, om het haar moeilijk te maken. Maar 's morgens, haar tanden op elkaar geklemd met dezelfde vastberadenheid, die haar vader gemaakt had tot wat hy was, had ze weer besloten te blijven. Met tusschenpoozen vond ze het zelfs prettig om hier te zijn. De patiënten hingen aan haar. De ge dachte daaraan vroolykte haar weer op, als haar de les werd gelezen door zuster Owen en Hilda Bloom. Het leven was een voortdurend haasten. Haar twee vrye uren moesten in de buitenlucht worden doorgebracht, zelfs als het nat was. Ze snakte naar oogenblikken, waarop ze een Raad van Biervliet. N BIERVLIET. Dezer dagen vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zittiiig onder voorzitterschap van burge meester Kostense. Van Ged. Staten is goedkeuring ver kregen, tot het in stand houden van de 0. 1. school te Driewegen. De Provinciale Waterstaat zal op 2 Juli aanbesteding houden van de verbetering der Gentschestraat, Weststraat, Beukels- straat en Noordstraat. Aangezien de ma terialen en loonen zich steeds in stygende lijn bewegen, hebben B. en W. deze aan besteding bespoedigd. De gemeente zal voor het bespoedigen dor uitvoering het aandeel in de kosten uit eigen middelen financieren en dit gedeelte van het plan dus zonder hulp van het Rijk uitvoeren. De vergadering ging met deze regeling accoord. Ingekomen was een schryven van Ged. Staten, waarin zy bezwaar maken tegen de voorgenomen verhooging van de jaar wedden van den eersten en tweeden amb tenaar ter secretarie. In verband met die vermeerdering der werkzaamheden wordt wel goedgevonden, dat de jaarwedde van den tweeden ambtenaar met 200 ver hoogd wordt. De VOORZ. deelde mede, dat bij Ged. Staten een uniforme regeling voor de jaarwedden der secretarie-ambte naren in voorbereiding is en adviseerde het resultaat hiervan af te wachten. Aldus werd besloten. De politie-verordening werd uitgebreid met de bepaling, dat het thans .verboden is zout of andere bytende stoffen te ge bruiken voor het verwijderen van sneeuw en ys, als dit niet ligt in de onmiddellyke nabyheid van tram wissels, wissels, of brand- en rioolputten. Geen kapperszaken meer open op Zondag. Van de afdeeling Terneuzen en Om streken van den Nederlandschen Kappers- bond was een schrijven ingekomen, met het verzoek de winkelsluitingsverordening in dien zin te willen wijzigen dat 't voortaan verboden is op Zondag kappers en/of bar bierswerkzaamheden te verrichten. Aan gezien de winkelsluitingsverordening de openstelling van kappers- en barbiers zaken des Zondags van 9 tot 12 toelaat, Is het noodzakelijk desbetreffende veror dening te wijzigen. De heer KLAYSEN merkte op, dat op de wijk Driewegen uitsluitend des Zondags gewerkt wordt. Dc heer DE VOOGELAAR wees er op, dat de barbiers zelf deze sluiting aanvragen. Na eenige beraadslaging werd zonder hoofdeiyke stemming besloten, de veror dening te wyzigen conform het voorstel van B. en W. Een verzoek van hetzelfde lichaam, om sluiting van de kappers- en barbierszaken te verkrygen des Maandags na 13 uur, werd voor kennisgeving aangenomen, daar geen enkele kapper of barbier personeel in dienst heeft. In verband met de verstrekking van kasgeldleeningen aan verschillende go- menten, werd het raadsbesluit van 6 Dec. 1940 in dien zin gewijzigd, dat een bedrag van maximaal 25.000 in plaats van 15.003 aan' gemeenten te leenen kan worden verstrekt. Op voorstel van B. en W. werd besloten de veldwachfcersverordening in dien zin te wijzigen, dat diensttijd, doorgebracht bij militaire politietroepen, niet voor perio dieke verhooging meetelt In verband met het oprichten van ge westelijke arbeidsbureaux, werd op voor stel van B. en W. besloten met ingang van 1 Mei 1941 eervol ontslag te ver- leenen aan M. A. Verplanke, als agent der arbeidsbemiddeling in deze gemeente. Crediet voor de kweékeling met akte aan school A. Aan de o. 1. school A zyn sinds 1 April 1940 twee leerkrachten verbonden. Daar niet kan worden verwacht, dat een derde leerkracht voor rijksrekening zal kunnen worden aangesteld, richtte de oudercom missie zich tot den raad, met het verzoek, om in diezen ongewenschten toestand te voorzien, door aanstelling van een kweeke- ling met akte. Ook de inspecteur van het 1. o. te Middelbui'g kan zich met deze zienswijze vereenigen, omdat zy inderdaad tot verbetering van het onderwijs zal kun nen strekken. De VOORZ. merkte op, dat een kweeke- ling met akte krachtens de thans geldende bepalingen slechts toegestaan is tot 1 Ja nuari 1943. De kosten zijn dus te over zien. Op grond van bovenstaande stelden B. en W. voor een crediet beschikbaar te stellen van 400 's jaar voor de aan stelling van een kweekeling met akte aan de O. L. School A. Het is B. en W. bekend, dat een jong onderwijzer in deze gemeente bereid is voor genoemd bedrag als kweekeling werk zaam te zyn. vroolijken brief aan Sam kon schryven, hem verzekerde dat ze geweldige vorde- ringen maakte en zwijgend over haar moeilijkheden. Haar frissche kleur ver dween een weinig. Verpleegster zijn was toch inspannender dan golf of tennis spe len, dacht Mavis wysgeerig. Tony Dare van een afstand gadeslaand en luisterend naar hetgeen men over hem zei, begon ze tegen hem op te zien zooals ze nog nooit te voren had gedaan. Hy was geweldig met een manier van doen, die nooit faalde om degenen op te vroo lijken, wier levens van zijn kunde af hingen, even hard en onafgebroken wer kend als iedereen hier. Hy stelde geen verdere pogingen in het werk om met haar te praten. Iedere man in het gebouw bewonderde en sprak over de aardige nieuwe leerlinge, maar daar bleef het by, want de discipline was in St. Austin's ziekenhuis erg streng. Op een warmen Zondagmorgen kleedde Mavis zich vrooiyk voor haar „groot ver lof". Ze was vrij van tien uur 's morgens tot twee uur, uren die doorgebracht zou den worden met Sam, die een motorfiets had geleend en naar Maxford zou komen. Het meerendeel van haar dure kleeren had ze aan de zorgen van Janet Dalberg toevertrouwd. Ze had alleen de meest eenvoudige en stevigste dingen mee naar het ziekenhuis gebracht. Maar de gele jurk en de groote hoed, waarmee ze zich had uitgedorst, stondden haar uitstekend. Na eenige beraadslagingen werd be sloten het gevraagde crediet te verleenenr: Molestverzekering gemeente- eigendommen. Naar aanleiding van een schryven van Ged. Staten kwam opnieuw de waag aan de orde, of de gemeente-eigendommen ver zekerd dienen te worden tegen molest. In- dertyd meende de raad niet tot sluiting eener molestverzekering te moeten over gaan, daar de gemeentegebouwen ver spreid liggen. Nu krachtens het „besluit wederopbouw publiekrechteriyke lichamen" het risico met betrekking tot de schuldvrije goederen en tot de goederen met een min of meer belangryke overwaarde niet of zeer on voldoende is gedekt, vragen Ged. Staten welke maatregelen zyn of zullen worden getroffen, om schade door oorlogsmolest zoo goed mogelyk te dekken. De Voorzitter heeft een berekening op gemaakt van de kosten eener dergelyke verzekering by matige verzekering der gemeentegebouwen. By toetreding tot de wederkeerige waar- borgmaatschappy „Molest-Risico voor Ge meenten en andere publiekrechterlijke li chamen" der Ver. vai Ned. Gemeenten zou de jaarpremie bedragen plm. 35 en even tueel de maximum-omslag 3000 h 3500. Op verzoek van den heer DE VOOGE LAAR werd na eenige beraadslaging be sloten, de beslissing ovef öfcze aangelegen heid aan te houden tot een volgende ver gadering. Vastgesteld werd de door B. en W. vastgestelde eindwyziging van de be grooting 1940. Rondvraag. De heer NAEYE vroeg, of het in de be- döeling ligt, nog een party boomen, was sende op de oude stadsweiden te ver- koopen. De VOORZ. zegt, dat deze aangelegen heid a.s. najaar onder het oog zal worden gezien, daar het rooiverbod tot 1 Septem ber van kracht is. De VOORZ. verstrekte verder op verzoek eenige inlichtingen be treffende de afwezigheid: van den onder wijzer aan de o. 1. school B, den heer Colyn. Raad van IJzendijke bijeen. IJZENDIJKE. Maandagavond verga derde de raad voltallig onder voorzitter schap van burgemeester jhr. Van Bön- ninghausen tot Heringhaven. By de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van Arséne van Waes te IJzendyke om een tegemoetkoming we gens het verleenen van huisvesting van het gezin Arthur de Smet. Besloten werd conform het voorstel van B. en W. aan Arthur de Smet een vergoeding te geven van 1 per week voor ten hoogste één jaar. Van de kappers en kapsters te IJzen dyke was een verzoek ingekomen tot het instellen van een vryen Maandagmiddag. Dit verzoek werd ingewilligd en bij veror dening vastgesteld. Door het R.K, kerkbestuur te IJzendijke was verzocht gelden beschikbaar te stel len ingevolge art 72 der L. O.-wet voor de stichting van een lokaal, aankoop en in richting van een terrein en aanschaffing van leermiddelen benoodigd voor het on- derwys in de lichamelyke oefening. B. en W. zyn voornemens voor de inrichting van een en ander zorg te dragen en ter be schikking van de gezamenlyke scholen te stellen. Do raad ging hiermede accoord. De raad machtigde B. en W. tot het doen betegelen van een gedeelte van de speel plaats, behoorende by de Openbare Lagere School aan <3e Tivoli, zulks behoudens goedkeuring van 'n nog nader op te ma ken begrooting. Met ingang van 1 Mei 1941 werd aan Aug. Hendriksen eervol ontslag verleend als agent der arbeidsbemiddeling, zulks wegens opheffing van diens betrekking. De aanstelling van den tydelyken ambte naar ter secretarie, W. Dhondt werd ver lengd voor een tijdvak van 5 maanden. Besloten werd dat de gemeente rnet hare gebouwen zal toetreden tot de weder keerige waarborgmaatschappy „Molest- Risico voor gemeenten en andere publiek rechterlijke lichamen" gevestigd te Am sterdam. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten gelegenheid: tot zwemonderwijs te ge ven aan alle schoolgaande kinderen tot een maximum van 60 van het zesde en zevende leerjaar. Hiertoe zou dan eenmaal per week een extra-tram naar Bres kens rijden. De heer Aug. Hendriksen werd benoemd tot administrateur van het gemeentelijk slachthuis, zulks met ingang van 1 Mei 1941 op een wedde van 100. Het besluit van den raad van 10. Mei 1941 inzake het verleenen van een bouw- crediet ad 5900 aan Arthur de Smet te IJzendyke werd ingetrokken. Dit crediet is Inmiddels verleend door de „Stichting Zeeland 1941". Besloten werd een kaart van de be staande rioleering te doen opmaken. Het was een prettig gevoel, het uniform eens te kunnen uittrekken, vrij te zyn. Het gaf haar een vacantie-idee en ze neuriede terwijl ze haar taschje en haar handschoenen pakte en haar kamertje verliet. „Je ziet er knal uit", riep Dorothy Wil liams met spontane bewondering uit, „die jurk staat je schattig. Ik wilde dat ik er ook zoo een kon koopen." Ze loosde een zucht. „Werkeiyk?" vroeg Mavis. „Ik heb er nog een precies zooals deze, alleen is die rose, een kleur, die ik nooit zoo erg leuk heb gevonden, jy mag 'm hebben, Dolly. Hy zal jou veel beter staan dan my." „O, meen je dat?" bracht de ander uit „Ik zal je er voor betalen." „Onzin. Ik draag 'm toch nooit", zei Mavis niet geheel overeenkomstig de wer- kelykheid, onderwijl in haar kastje rom melend. „Hier is ie. Je nieuwe hoed zal er heel goed by staan." Ze wees de dankbetuigingen van het verrukte meisje van de hand cn rende de trap af. Ze moest Sam niet laten wach ten. Ze konden maar enkele uren samen doorbrengen. Een picnic-mand, gepakt door de beste levensmiddelenzaak in Max ford, bevatte hun lunch. Ze gingen de heuvels in aan den buitenkant van de rookerige stad. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5