STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen Besluiten, Benoemingen enz. STADSNIEUWS Goes Land- en tuinbouw Burgerlijke Stand Marktberichten POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Sport MIDZ A-ZAKEN DE HERBOUW VAN HET KATHOLIEK CENTRUM. Konden wjj een paar weken geleden me- dedeelen hoe men denkt de Vrijz. Hervorm den een kerkgebouw enz. terug te geven thans zijn wg in de gelegenheid iets te melden over de plannen der R.K. stadge- nooten. Zooals reeds uit het aanleggen van de nieuwe Lombaardstraat blijkt, zal 't kerk gebouw niet heelemaal op zijn oude plaats kunnen komen, maar een 20-tal meters van de straat af met een klein pleintje er voor. De pastorie zal rechthoekig op de voorzijde van de kerk ko:.ien en met de achterzijde tegen het eerste nog staande huis in de Noordstraat, de- R.K. school komt achter de kerk, verder op in de Lom_ baardstraat, terwijl het gesticht, dat vroe ger aan de Lange Burg stond aan de over zijde van laatstgenoemde straat is ge dacht. Aan architect Van Moorsel is opdracht gegeven voorloopig plannen te maken voor kerk, pastorie en school. Het gesticht staat in volgorde van bouw op het tweede plan en de eerwaarde zusters met de voog dijkinderen zullen nog wel wat moeten ver blijven in de voormalige kweekschool te Neerbosch, waar zij naar ons verzekerd werd, een goed onderkomen hebben ge vonden. JUBILEERENDE MUZIKANTEN. Tijdens de gisterenavond gehouden repe titie van het Middelburgsch Muziekkorps, kwam een groot deel van het bestuur een bezoek brengen en was het de vice-voor- zitter, de heer Chr. J. Mazure, die, bij ont stentenis van den voorzitter, den heer J. L. A. baron van Ittersum, tusschen twee nummers in het woord nam en zeide, dat het bestuur ditmaal om een prettige reden in zulk een getale gekomen is en wel om te herdenken, dat verschillende leden in de laatste jaren een jubileum bg het korps hebben gehad, waaraan door verschillende omstandigheden geen aan dacht is geschonken en dat ook verleden jaar, toen men het gelijk met het 125- jarig bestaan van bet korps had willen doen, om bekende redenen achterwege is gebleven. Spr. zeide, dat het bestuur zeer goed weet, dat het zonder de werkende leden niets kan bereiken. Hun liefde voor de muziek en voor het korps wordt op hoogen prijs gesteld. Spr. wees er op, dat de heeren C. P. A. de Graaf en E. A. Polvliet 35 jaar en de heeren I. J. Caljouw, F. Geldof, Ch. J. Boel en A. die Leeuw Sr 25 jaar bij het korps zijn. Hij bracht hun dank voor hun toewijding en sprak de wensch uit, dat zij nog vele jaren zullen blijven medewerken. Namens het bestuur wenschte spr. allen met een handdruk en een rookertje geluk. De directeur, de heer J. H. Caro, heeft zich ook tot de jubilarissen gewend en tevens tot alle leden en hun medewerking en steun ook voor de toekomst ingeroepen. Het bestuur woonde nog een groot deel van de repetitie bij. EEN CONCERT. Zondag a.s. zal de stafmuziek van de Duitsche weermacht van 1 tot 2 uur een concert geven op den Dam. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water is heden 70 graden. DE PRIJS VAN MELK. Bij het prijzenbesluit 1941 betreffende consumptiemelk wordt in de provincie Zeeland de verkoop van volle melk tegen 0,16 per liter toegestaan met uitzonde ring van de gemeenten: Axel, Koudekerke, Middelburg, Oost- en West-Souburg, St. Laurens en Vlissingen, in welke gemeenten losse gestandaardiseerde melk verkocht mag worden tegen den prijs van 0,16 per liter, behalve in Axel, voor welke gemeente de prijs op 0,15 per liter is bepaald. OPNIEUW KONIJNEN GESTOLEN. Gedekt door de duisternis is het onbe voegden wederom gelukt in de Irislaan twee konijnen uit een hok te ontvreemden. Velen die thans konijnen bezitten halen de ze 's nachts binnen teneinde het eigendoms recht over hun konijnen te waarborgen. De politie verklaarde dit zeer aanbeve lenswaardig daar de groote duisternis den dieven gemakkelijk spel geeft REDDERS GEHULDIGD. Gisteravond heeft de commandant der Seeverteidigung Slid Holland, kap. leut. Mollmann te zijnen huize ontvangen den badmeester van het badbedrijf, den heer Castel en den hulpbadmeester Van As, die op 8 Juni j.l. een Duitschen soldaat, die zich te ver in zee had gewaagd, van den verdrinkingsdood hebben gered. In tegenwoordigdheid van den burge meester, den heer C. A. van Woelderen, heeft de heer Mollmann de moedige red ders toegesproken en er op gewezen dat dit optreden door de Duitsche weermacht op grooten prijs wordit gesteld. Als birjk van erkentelijkheid ontvingen de beide mannen een oorkondie en een gift van 50. De geredde soldaat heeft nogmaals zijn dank uitgesproken voor de hulp die hem geboden werd. De heer Mollmann maakte er met vol doening gewag van, dat er tusschen de be volking van Vlissingen en de leden van de weermacht een goede verstandhouding bestaat en dat zich geen moeilijkheden voordoen. DUITSCH-VIJANDIGE OPSCHRIFTEN. De Burgemeester verzoekt ons het vol gende in ons blad op te nemen De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken deelt rifede, dat het de aandacht heeft getrok ken, dat in den laatsten tijd in sommige gemeenten op muren, schuttingen en an dere dergelijke objecten opschriftèn wor den aangetroffen, welke als Duitsch-vyan- dig kunnen worden aangemerkt. De Hoogere S.S. en Politie-leider, toege voegd aan den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, heeft hier over reeds zijn ernstig misnoegen tot uiting gebracht. De indruk bestaat, dat de daders van dergelijke handelingen vooral onder de jeugd gezocht moeten worden. De Burgemeester doet daarom op ver zoek van voornoemden Secretaris-Gene raal, een beroep op alle ouders en ver zorgers van kinderen om de jeugd te wij zen op het verkeerde en nuttelooze van dergelijke baldadigheid, die geen enkel waarachtig belang van ons volk dient en in strjjd is met de houding, welke tegen over de bezettende macht in acht genomen dient te worden. WEER EENS: DE SCHUILKELDERS. Reeds herhaaldelijk hebben wij er op gewezen dat telkens weer geconstateerd moet worden dat de kinderen de schuil kelders als speelterrein beschouwen, met als gevolg dat baldadigheden ter plaatse geschieden, ja zelfs verontreinigen van de schuilkelders soms in erge mate plaats vindt. Ook ouderen schijnen dit niet erg te vinden en nu en dan deze plaatsen als openbare toiletten op onbehoorlijke wijze te gebruiken. Dat toch eindelijk kleinen en grooten worden bijgebracht eerbied te hebben voor de schuilkelders die in tijden van gevaar bescherming aan ingezetenen moeten bie den! Gisteravond constateerde de politie weer dat een tweetal 10-jarige jongens een brandje maakte in een nieuwen schuilkel der op de Nieuwe Markt achter de R. K. kerk. De politie verzocht ons nog. eens de aandacht op het vorenstaande te vesti gen waarbij zij de medewerking van het publiek inroept om haar in het tegengaan dezer onbehoorlijkheden te steunen. RUZIE. Gisteravond laat kwamen een paar man nen aan het politiebureau die bij een ru zie elkaar eenigszins verwond hadden. De een had den ander met een emmer water op het Bellamypark natgegooid. De ver wondingen waren van geen ernstigen aard doch niettemin wenschte een der mannen geneeskundige hulp wat een dokter daar op aan het bureau heeft verleend. MAANDAGMIDDAGSLUITING VOOR SLAGERSWINKELS. Van volgende week af zullen, zooals in een officieele publicatie wordt bekend ge maakt, de slagerswinkels des Maandags middags nè. 1 uur voor het publiek ge sloten zijn, terwijl het dan tevens op deze dagen na genoemd uur verboden zal zijn langs de huizen of op den openbaren weg vleesch en vleeschwaren te verkoopen, te koop aan te bieden of te bezorgen. BEDRIJFSVOETBAL. Uitslagen van 1 Juli. ScheldemeeuwenP.T.T. 41 P.Z.C.Gereedschapswerkplaats 34 (onder protest van P.Z.C.) HOOG WATER. Donderdag is het alhier te 9.20 uur en 21.44 uur hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. Geslaagd voor het machinisten-diploma B, le gedeelte, de heer M. J. Francissen te Vlissingen, leerling van de De Ruyter- school. EINDEXAMEN MIDDELBARE HANDELSDAGSCHOOL TE MIDDELBURG. Voor het eindexamen der Middelbare Han- delsdagschool te Middelburg slaagden Eli sabeth C. Dieleman, Middelburg; F. Hans- sen, Vlissingen; Wilhelmina J. Kraak, Ja- coba F. van Loo, beiden Middelburg; L. P. Minderhoud, Vlissingen; G. P. Meulen- berg, Arnemuiden; H. Papegaay, Middel burg; M.-Pik, Goes en J. P. Pleyte, Borsse- le. Afgewezen 3. DIEFSTAL VAN PETROLEUMBONNEN. Ongeveer drie weken geleden kwam men op het distributiekantoor tot de ontdek king, dat er petroleum-bonnen verdwe nen, welke vermissing regelmatig door ging. De politie werd van het geval in kennis gesteld, die na een vrij omvang rijk onderzoek de zaak wist op te lossen. Het bleek, dat de coupures verdwenen uit de safe in de Rijkskantoren, waar des avonds de distributiebescheiden werden opgeborgen en voorts kwam aan het licht dat de bediende H. v. V., die toegang tot deze safe had, de dader der diefstallen was. Na aanhouding en ondervraging leg-, de hij een volledige bekentenis af. Tot een totaal van 1350 liter was door hem aan coupures ontvreemd, die hg gedeeltelijk nog in bezit had en verder aan particulie ren verkocht had tegen 20 cent per liter. Na zijn bekentenis en het opmaken van een proces verbaal werd Van V. weer op vrije voeten gesteld. Proces verbaal is ook opgemaakt tegen de koopers, waarvan er drie bekend zijn. LEERPLICHTWET EN LANDBOUW- VERLOF. Naar de persdienst van het N.V.V. meldt heeft de bij het N.V.V. aangesloten Neder landsche bond van arbeiders in het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf pogingen in het werk gesteld om te komen tot schrapping van het tweeweeksche land- bouwverlof uit de Leerplichtwet. Mede naar aanleiding van een verzoek in die richting aan het departement van opvoe ding, wetenschappen en cultuurbescher ming, heeft de directeur-generaal van den landbouw over deze schrapping advies ge vraagd aan de centrale landbouworganisa ties. Deze hebben de aangelegenheid be sproken met de vertegenwoordigers van de landarbeidersbonden. Uit de besprekingen bleek, dat men in landbouwkringen de meening is toege daan (zulks in tegenstelling met de op vatting van landarbeiderszijde), dat de tegenwoordige omstandigheden zich niet leenen voor een geheel schrappen van het landbouwverlof. Wel werd het algemeen wenschelijk en noodzakelijk geacht, dat geen landbouwverloven, strgdig met de bepalingen van de Leerplichtwet, worden verleend. Als resultaat van de gemeen schappelijke besprekingen hebben de drie centrale landbouworganisaties een brief aan den directeur-generaal van den land bouw gezonden, waarin zg er o.m. met klem op aandringen té willen bevorderen, dat ontoelaatbare ontduikingen ten aan zien van het geven van landbouwverlof: a. voor landbouwarbeid in loondienst, b. voor kinderen beneden den toegestanen leeftijd van 11 jaar, c. langer dan twee we ken buiten de vacanties, d. bij niet vooraf gaand regelmatig schoolbezoek, in het vervolg in elk geval met gestrengheid worden tegengegaan. Het is te hopen, dat het aantal niet- geoorloofde landbouwverloven \joortaan tot een minimum zal worden beperkt en dat tegen overtreders met gestrengheid zal worden opgetreden, want het aantal geoorloofde verzuimen is groot genoeg. Het bedroeg namelijk in 1939 24.898 en in 1940 24.939. Briefwisseling met dienstinstan- ties van het rijkscommissariaat. Van officieele Duitsche zgde is er den laatsten tijd op gewezen, dat niet alleen den Nederlandschen autoriteiten, maar ook particulieren in hun eigen belang wordt aangeraden, bij briefwisseling met de dienstinstanties van het Rijkscomissariaat de Duitsche taal te gebruiken. Om misver stand te voorkomen, vestigt men er de aandacht op, dat het geenszins de bedoe ling is de onmiddellijke briefwisseling met het RgkscommissEfriaat onmogelijk te ma ken voor degenen, die om een of andere reden niet in staat zijn, zich schriftelijk in het Duitsch te wenden tot de dienst instanties van het Rijkscommissariaat of zelf te zorgen voor een juiste vertaling van de brieven, welke zg wenschen te zenden. Slechts wordt men er opmerkzaam op gemaakt, dat uitsluitend de door de ge adresseerde dienstinstantle verzorgde Duitsche vertaling van een schrijven, dat alleen in het Nederlandsch gesteld is, den feitelijken grondslag voor de behandeling vormt. Bovendien kan een zekere vertra ging bg de behandeling van dergelijke brieven menigmaal onvermijdelijk zijn. Hiervan afgezien echter staat het ieder vrij, zich in de Nederlandsche taal tot de Duitsche burgerlijke dienstinstanties in Nederland te wenden. De bestaande voorschriften over de correspondentie van Nederlandsche auto riteiten met .de dienstinstanties van den Rijkscommissaris blijven onveranderd gel dig. 26 BAKKERS VERKOCHTEN HET BROOD TE DUUR. De bakkers in de gemeenten Geldermal- sen, Buurmalsen en Deil hadden begin October 1940 den prijs van tarwebrood van 12 op 15 cent gebracht. Bij een door den centralen crisis controle dienst ingesteld onderzoek beriepen de bakkers zich op een aan hun Tielsche collega's verleende toe stemming om den bruinbrood prijs met 1 cent te verhoogen, waardoor deze in Tiel op 15 cent kwam. Ook voor de gemeenten rond Tiel mocht deze verhooging met 1 cent per brood worden doorgevoerd. Nu hadden echter de bakkers van bovenge noemde gemeenten, waar de prijs op dat oogenblik nog 12 cent bedroeg, deze maar in één keer op 15 cent gebracht. Voor deze overtreding van de Prgzenbe- schikking. 1940 I werden de 26 bakkers door den inspecteur voor de prijsbeheer- sching te Arnhem beboet met bedragen tot 300.waarbij rekening was gehou den met het door elk van hen aan zijn af nemers teveel in rekening gebrachte. Kosten luchtbescherming bijzondere scholen. Komen voor rekening van de betrokken gemeenten. 'Reeds geruimen tijd bestond geen in- stemmigheid omtrent de verrekening der uitgaven voor luchtbescherming ten behoe ve van bijzondere scholen. In het begin van 1940 overlegden de departementen van bin nenlandsche zaken en van onderwijs met elkaar over de vraag of bedoelde kosten aan de betreffende schoolbesturen konden wórden vergoed door toepassing van de la ger onderwijswet 1920. Binnenlandsche za ken ging daarbij aanvankelijk uit van de meening, dat, behoudens een uitspraak in beroep, deze vraag bevestigend diende te worden beantwoord, terwijl het departe ment van onderwijs op het standpunt stond, dat bedoelde maatregelen een eigen ka rakter dragen en dat de bekostiging daar van los staat van de toepassing der Lager onderwijswet. Het gemeentebestuur van Hilligersberg heeft hierop aan Ged. Staten van Zuid-Hol land gevraagd in hoeverre aan de besturen der bijzondere scholen machtiging zou kun nen worden gegeven om de kosten van aan schaffing van noodzakelijke materialen voor de beveiliging dier scholen tegen luchtaanvallen ten laste van de exploitatie rekening der scholen te brengen. Ged. Sta ten vroeger naar aanleiding van dit schrij ven van het gemeentebestuur van Hilli gersberg aan het departement van binnen landsche zaken of de regeering reeds een beslissing had genomen, daarbij er op wij zende, dat in dezen de procedure der La ger onderwijswet niet behoeft te worden gevolgd, daar het geen uitgaven zijn voor school en onderwijs, doch voor de bescher ming der bevolking tegen luchtaanvallen. Ged. Staten achtten het dan ook rationeel, dat vanwege den burgemeester of het hoofd van den gemeentelijken luchtbescher mingsdienst aan de hand van de door den inspecteur luchtbescherming verstrekte richtlijnen voor elke school afzonderlijke, ongeacht of het een openbare dan wel een bijzondere school is. wordt nagegaan, wel ke maatregelen behooren te worden ge troffen voor een redeliike beveiliging van de scholieren en het onderwijzend perso neel, alsmede van de schoolgebouwen. Het benoodigde materieel behoort dan door de gemeentebesturen te worden aangeschaft, dat daarvoor dus de gelden zal moeten vo- teeren en ook zorg zal moeten dragen voor de stationeering van het materieel op de scholen om voor het vervaardigen of het aanleggen van werken als schuilplaatsen e.d., waar deze volgens deskundigen noodig zijn. Het materieel is en blijft in dezen ge dachten gang uiteraard eigendom van de gemeente. Hoewel het standpunt der regeering niet officieel bekend was, is toch algemeen ge handeld als door Ged. Staten van Zuid- Holland voorgesteld. Intusschen bleef de mogelijkheid bestaan, dat de onderhavige voorzieningen als behoorende tot die der zelfbescherming voor rekening der bij zondere lagere scholen zouden komen, het geen naar de meening van binnenlandsche zaken een ongewenschte discropentie tus schen de bijzondere en openbare scholen zou beteekenen en bovendien in de hand zou werken, dat in de bijzondere scholen de vereischte luchtbeschermingsmaatregelen achterwege blijven. Teneinde deze gevolgen te voorkomen heeft de secretaris-generaal van binnen landsche zaken thans de knoop doorgehakt door zich om practische redenen bereid te verklaren, de door Ged. Staten van Zuid- Holland voorgedragen zienswijze te aan vaarden. Hierdoor neemt dus de burge meester de zorg op zich voor het nemen van de noodige maatregelen, terwijl de kosten voor rekening der gemeente komen. GOES. OndertrouwdEduard Cornel is Pries ter, 29 j. j.m. te Ellewoutsdijk en Ida van 't Veer, 26 j., j.d. Getrouwe Willem Alexander Barten, 26 j., j.m. te Tholen en Wilhelmina Adri an a Beuzenberg, 24 j., Jrd. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Getrouwd Laurens Hoebeke, j.m. 23 j. en Pieternella Bakker, j.d. 22 j. Geboren Suzanna, d. v. K. Knuijt en E. v. d. Broeke Sally, d. v. A. Karelse en S. GoedhartPieter Izaak, z. v. C. Baas Iz. en Pa. Dorleijn. Overleden L. Wattel, 76 j., weduwnaar van D. de Klerk. GRIJPSKERKE. Getrouwd Jan Dingemanse, 22 j. te Mid delburg en Elizabeth Dingemanse, 25 j. Jakobus Kodde, 26 j. te Zoutelande en Eli zabeth Geschiere, 25 j. Geboren Cornelis, z. v. Pieter Ton en Jacoba Johanna de Visser Anthonie, z. v. Anthonie Steijn en Jacomina Poppe. VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag werden ter veemarkt te Rotter dam aangevoerd 2200 stuks vee, waaron der 1228 runderen, 119 paarden, 12 veu lens, 62 schapen, 55 nucht. kalveren, 136 graskalveren en 88 bokken. Prijzen per stuk melkkoeien 565, 450, 340 kalfkoeien 565, 450, 345 vare koeien 365, 280, 230 vaarzen 350, 280, 200 pinken 285, 210. 165. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met luien handel. De prij zen van vorige week waren goed te hand haven. Varekoeien tamelijk aangevoerd met tragen handel. De prijzen bleven onveran derd. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week met flauwen handel en stabiele prg- zen. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 1 Juli. FruitAardbeien 17—40, Blauwe druiven 2.51, Early Revers 50, Luikenaars 2735. Vroege kersen 2330. Uitschot kersen 6, alles per k.g. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving". 1 Juli 1940. Aardbeien 1637, vroege kersen 2143, Early Rivers 50, Roode bessen 35, alles per k.g. Zitting van Vrijdag 27 Juni. Buurvrouwen. Voor verscheidene dames schijnt het buitengewoon moeilijk te zijn om in vrede met haar buurvrouw te leven. Altijd wordt er weer iets gevonden, waarover men eens heerlijk kan ruziën en waarvoor men elkaar zoo noodig in de haren kan vliegen. De laatste acte van zulk een treurspel speelt zich dan vaak voor den politierechter af. Een jonge vrouw uit Koewacht kreeg op zekeren morgen bezoek van haar buur vrouw. Men zou verwachten dat de eene buurvrouw zich naar de andere begaf om eensgezind een gezellig babbeltje te begin nen over de laatste dorpsche gebeurtenis sen. Maar, neen, de visite kwam eens even vertellen, dat een kennisje van buur vrouw „een aap van een kind" was. De gastvrouw vond dit wel wat al te kras uit gedrukt en verzocht derhalve haar visite snel te verdwijnen. „Ik ben niet voor ru zie", verklaarde ze den politierechter. „Zoo", zed de politierechter en keek ongc- loovig, „maar gaat u verdier". Drie maal had ze de bezoekster ge vraagd het huis te verlaten en toen deze het verzoek niet inwilligde, pakte ze haar bij den arm en zette haar buiten de deur. De buurvrouw nam hier geen genoegen mee en krabde eerst den neus en later den arm van haar tegenstandster tot bloe dens toe open. Hierctoor werd de gast vrouw zoo woedend, dat ze één van de klompen, die haar visite bg de deur had neergezet, in de hand en de eigenaresse ervan een flinken tik mee op het voorhoofd gaf, voor welke mishandeling de jonge Koewachtsche dan ook gedagvaard was. De officier van justitie waardeerde den tik op een boete van 10. De politierechter von niste conform den eisch en gaf verd. den raad mee wat uit de buurt van deze buur vrouw te blijven, daar volgende tikken wel eens hooger aangeslagen konden worden. Hij was er ingevlogen Er zijn altijd hardleersche menschen. Zij moeten eerst verschillende keeren hun hoofd duchtig gestooten hebben, eer ze hun fouten afleeren en dan zijn ze die waarschijnlijk nog niet heelemaal kwijt. Zooals de vrouwen van Zeeuwsch-Vlaan- deren met elkaar ruzie moeten zoeken, zoo moeten de mannen van dl' overkant smokkelen. Vrijdag moesten verschillende Zeeuwsch- Vlamingen zich voor den politierechter verantwoorden wegens verboden nederlage. Bij een caféhouder in Hulst hadden con troleurs in zijn garage, 64 doozen, ieder met 24 pakken van 1 k.g. melkpoeder aan getroffen. Deze behoordlen den caféhouder weliswaar niet toe, maar het is toch wel heel verdacht, dat iemand, die niet in ge noemd product handelt, er zooveel van in voorraad heeft. Heel ijverig legde de man den politie rechter uit, hoe de doozen melkpoeder in zijn garage gekomen waren. Op een dag was bij den caféhouder een jongeman gekomen, die verd. vroeg, of hij in diens garage, die op dat oogenblik leeg was, niet een aantal pakken mocht opber gen. Daar de jongeman bij van Gend Loos werkzaam was, en voorgaf dat er voor die doozen geen plaats meer was in het pakhuis, stemde de eaféhpuder toe. Eenigen tijd later reed een wagen van Van Gend Loos voor. En zooals afge sproken was, werden de doozen in de ga rage opgeborgen. De vrouw van den café houder had dien chauffeur van den wagen nog gevraagd of alles in orde was en deze had daarop een bevestigend antwoord ge geven. Weer eenigen tijd later waren de mare- chaussee's gekomen en hadden die melk poeder in beslag genomen. „Waarom hebt u er zich niet eerst ter dege van overtuigd, dat het allemaal in orde was?" vroeg de politierechter. „Het was toch van Van Gend Loos en dan is het toch goed", luidde het antwoord. De officier van justitie eischte 75 boete subs. 30 dagen. „Heb je nog iets in jo belang te zeg gen?" „Ik ben er toch ingevlogen en mijn vrouw heeft toch speciaal gevraagd of het in orde was", was 's mans naïe\-e verde diging. De uitspraak luidde 40 sub. 20 dagen. Hij wilde het later terugbrengen. Hoewel er vaak gewaarschuwd! is, om toch vooral geen voorwerpen, afkomstig uit het puin mee naar huis te nemen, zijn er nog steeds lieden, die denken, dat ze het ongestraft kunnen doen. Een 34-jarige werkman ondervond evenwel, dat dit niet het geval is. Hij had zich Vrijdag te ver antwoorden wegens diefstal van 25 k.g. lood. De man had op een morgen een zak meegenomen naar zijn werk. In dien zak stopte hg het lood, dat daar reeds verza meld lag en nam het na afloop van zijn dagtaak mee naar huis. „Waarom nam je het lood mee naar huis?" vroeg de politierechter. „Ik wilde het later terugbrengen", was het onlogische antwoord! van den werk man. De politierechter beliefde het dan ook niet te gelooven. De man bleef echter bij zijn bewering, dat hij het lood had willen terugbrengen. De eisch luidde 25 subs. 10 dagen. De politierechter vonniste conform en waarschuwde den man nog eens ernstig, dat hij zich niet meer aan een diergelijk misdrijf moest schuldig maken, daar er anders een zwaardere straf op zou volgen. ZEEUWSCH-VLA'AMSCH TENNIS- TOURNOOI TE TERNEUZEN. Ook dit jaar zal een Zeeuwsch-Vlaamsch tennistournooi worden gehouden. De wed strijden, die gespeeld zullen worden op de beide banen van de plaatselijke club „Ani mo", vinden plaats op Vrijdag 11, Zaterdag 12 en Zondag 13 Juli e.k. Nu de bonnen van de schade- commissie uitgereikt worden, gaat U deze natuurlijk besteden in de Immers daar slaagt U het beste en U ontvangt nog de MIDZ A-BONNEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2