STADSNIEUWS Middelburg Besluiten, Benoemingen enz. Marktberichten STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes Kerk- en Schoolnieuws Sport Advertentiën WEER 2 KWARTJES IN DE SPAARPOT!! N.V. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK TE MIDDELBURG. In de Maandag gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Zeeuwsche hypotheekbank zijn de jaarstukken goed gekeurd. Als commissaris werd herkozen nu,-. J. F. van Deinse. BUITENGEWONE VERGADERING VAN DEN POLDER WALCHEREN. Bijzonder© voorzieningen noodig. De waarnemende voorzitter van den polder Walcheren heeft een spoedeischen- d© vergadering van het Polderbestuur uit geschreven tegen Donderdag 10 Juli te 12 uur in het kantoorgebouw Poelendale der N.V. P.Z.E.M. Na onderzoek van den geloofsbrief van den gekozen commissaris, den heer Z. Maljaars te Oostkapelle, komt aan de orde een voorstel van het dag. bestuur tot het uitvoeren van bestortingswerken aan de Zuidwatering. Uit de in het voorjaar van dit jaar verrichte peilingen is gebleken, dat vooral tusschen de dijkpalen 22-25 op ongeveer 135 m uit de hoofdraai niet on aanzienlijke verdiepingen zijn ontstaan, plaatselijk reikende tot 8 m in één jaar tijds. Vóór dit tot dusver slechts tot 135 m uit de hoofddraai verdedigde oevervak komen veel draaikolken en andere onregel matige waterbewegingen voor. Waar de uitkomsten van de peilingen van dien aard zijn, da,t bij een achterwege blijven van voorzieningen in dit oevervak kans' bestaat op een voortgaande aantas ting, welke uitgebreider maatregelen tot beteugeling- zou vorderen, acht de ingenieur uitstel van het maken van beschermings- werken niet verantwoord, te minder, wgl het thans nog mogelijk is, deze werken tegen redelijke prijzen tot stand te bren gen en de onzekerheid tengevolge van den oorlog met stijgend tekort aan trans portmiddelen en oploopende prijzen niet mag doen rekenen, op gunstiger omstan digheden voor de uitvoering der werken in de toekomst. Het aanbrengen van zinkstukken acht de Ingenieur met het oog op de bedoelde onregelmatige waterbewegingen en het ri sico bij de uitvoering, in het bijzonder on der oorlogsomstandigheden, te ontraden. Hij beveelt daarom aan het aanbrengen van een steenbestorting over een opper vlakte van 10.800 m2 en raamt de kosten daarvan, indien terstond tot het uitvoeren van het werk kan worden overgegaan, op 85.000 met inbegrip van kosten van toezicht, peilingen en metingen en van een bedrag ad 3525 voor onvoorzien. Het dag. bestuur vereenigt zich met dit voorstel en stelt voor tot de uitvoering van het.werk te besluiten en daarvoor het noo- dige crediet toe te staan. Mocht dit in verband met mogelijke eischen van Ged. Staten noodig zijn, zoo verzoekt het, be stuur machtiging het genoemde bedrag te overschrijden. De gelden zullen zijn te vinden door het aangaan van een geldleening waarvoor het bestuur te zijner tgd een voorstel zal doen. EEN RECORD BEREIKT. Maandagmiddag bereikte men bij de uit gifte van persoonsbewijzen een record. Be gonnen te kwart over een, waren juist te 5 uur 254 personen in het bezit gesteld van hun bewijs. Er waren dus 225 minu ten voor noodig geweest, zoodat het ge middeld nog geen minuut duurt voor weer eèn persoon afgeholpen is. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was he den 68 graicten. Bij het op 26, 27 en 28 Juni gehouden eindexamen H.B.S. afd. B. te Terneuzen slaagden de volgende candidaten: Wa Ge Faas, Axel, W. van Liere, Sas van Gent, W. Loof, Terneuzen, D. Louwer- se, Hoek, Ae Me Ac Neijt, Axel, P. J. v. d. Sande, Terneuzen, M. Verplanken, Sas van Gent. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van financiën is met ingang van ir Augustus 1941 benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Winschoten G. van Dijk ontvanger der directe belastingen en registratie te Oost burg. De heer I. H. de Vey, ambtenaar le klas se op het gemeentelgk bureau voor soc. za ken te Vlissingen is benoemd tot adjunct- directeur van het gemeenteiyk bureau voor sociale zaken te Winterswijk. De heer J. de Bliek, werkzaam ter ge meente-secretarie te Cadzand, is benoemd tot ambtenaar bij het nieuwe waterschap ,/t Vrije van Sluis", met ingang van 1 Augustus 1941. Tot ambtenaar ter secretaris te St. Laurens is met ingang van 1 Juli 1941 be noemd de heer C. Hillebrand, thans tijde lijk ambtenaar bij den.distributiedienst. Aan de BisschoppeiyRe kweekschool te Oudenbosch slaagde de heer G. A. C. van Vooren te Eede (Z.V1.) voor het eindexa- Veilingsvereenlging Zuid-Beveland. GOES, 30 Juni. FruitAardbeden 16 35, Earley Rivers 42, vroege Kersen 28, Groenten gele boon en 40, Stamsnyboonen 61, Doperwten 1522, Peulen 625, Tuixi- boonen 10, Postelein 1.5010, Rabarber 6, groene Savoye kool 7, Tomaten 34, Waschpeen 3.505.50, alles peir 100 k.g. Kroten 9—11, Radgs 0.65—3,30. Ramme nas 5.507, Sjalotten 813, Wortelen 11. Alles per 100 bos. Bloemkool 112, Krop sla, 0.050.70, Komkommers 6.5012, al les per 100 stuks. BEDRIJFSVOETBAL. Uitslagen van .30 Juni. LoodswezenM.R.P.S. 0J. StadhuisScheldemusschen 73 C.V.V.Bakkersgezellen 33 DE STADHUISTOREN. B. en W. dezer gemeente vroegen een bydrage uit 's Rijks kas voor de restaura tie van die Stadhuistóren, dat plm. 8000 zou kosten. Naar wy vernemen hebben Ged. Staten dit verzoek gesteund en zul len tevens aan de Staten voorstellen bij dragen te verleenen. JUBILEUM ST. JACOBUS-SCHOOL. De St. Jacobus-school aan de Vlasmarkt zal morgen 60 jaar bestaan. De totstandkoming was indertyd voor- nameiyk aan den arbeid van kapelaan A. Schouten te danken. In den loop der jaren breidde d-e school zich geleideiyk uit. Eerst in 1916 werd met die afdeeling U.L. O. en in 1932 met de bewaarschool aan die Wijngaardstraat. De St. Jacobus-school die in den loop van haar bestaan een goe den naam kreeg, wist dezen steeds hoog te houden. DE GOESCHE MONUMENTEN. Uitgezonderd de enkele monumentale gebouwen, als de Groote kerk, het Stad huis, het museum en enkele heerenhuizen, is Goes niet veel monubentaals rijk. Toch zgn er nog enkele belangwekkende herin neringen aan vroeger eeuwen, als de groo te pomp op de Beestenmarkt, de kleine pomp aari het einde van de 's Heer Hen- drikskinderenstraat, de vischafslag op de Turfkade b.v. het „gouden" scheepje op het Soephuis. Helaas echter bevindt alles zich in meer of minder vergevorderden staat van verval en is herstel en daarna regelmatig onder-houd, dringend ge- wenscht. Naar wij vernamen heeft ook „Gemeen tewerken" aandacht aan deze onderwer pen geschonken en is binnenkort herstel van het meest-bouwvallige monumentje, de pomp in de 's Heer Hendrikskinderen- straat te wachten. DE REGIONALE WEDSTRIJDEN. Een rectificatie. De uitslag vèrspringen junioren was: 1. P. Groenendijk (Goes) 5.60 m., 2. C. Docltheer (E.M.M.) 5.43 m. WEER VOLKSCONCERTEN. Naar wij vernemen zullen, op aanvrage, de gewone volksconcerten van „Euphonia" en „Hosanna" weer door kunnen gaan. GEEN BLIJDE THUISKOMST. C. van W., alhier, die een jaar in het buitenland werkzaam was, werd bij zgn thuiskomst in hechtenis genomen, daar hij nog zes maanden gevangenisstraf te goed had. Heden werd hij op transport naar Middelburg gesteld. DE ZWEMTIJDEN. Heden is het van 7.1511.15 hoog wa ter aan 't Sas. Voor morgen, Woensdag, zijn deze uren 812 uur. B'irperliike Stand VLISSINGEN. Van 2630 Juni. Ondertrouwd: J. A. C. Borgers, 39 j. en M. A. Thienpond, 43 j. C. J. van Wezel, 27 j. en M. Naerebout, 22 j. F. J. Witte, 26 j., en J. de Ruiter, 25 j. Getrouwd: K. van Hoek, 31 j. en W. Moe- liker, 22 j. J. F. Damen, 31 j. en M. Meer man 26 j. H. Louwerse 23 j. en M. J. van Boven, 21 j. GOES. Geboren: Cornelia Christina, d. v. Frede- rik Adriaan de Jonge en Sophie Elodie Bos man te Kapelle; Francina, d. v. Marinus Oostagk en Johanna Martina de Pan. Overleden: Hendrika Adriana Dommisse, 15 dagen, te Kapelle; Adriana Maria Geel hoed, 38 j. te Wissenkerke, e. v. Aart Ja cobus de Looff. OOSTKAPELLE. Van 21 tot 28 Juni 1941. Geboren: Hendrika Jannie, dochter van Albertus Hendrik de Vries en Anna Maria Dorothea Denekamp. Johanna Wilhelmi- na, dochter van Johannes Kort en Jacoba Johanna van der Burgts. Getrouwd: Andries Maljaars j.m. 37 jaar en Pieternella Maria Louwerse j.d. 37 jaar. VROUWENPOLDER. Van 22 tot en met 28 Juni 1941. Geboren: Pieternella J^aba, dochter van L. J. Kestoloo en vanflll Dingeman- Op zoek naar krachtig veevoeder. Volgens een V.P.B.-bericht uit Beriyn komen er uit dia-Zuid-Europeesche landen goede berichten over dten stand van de mais. Reeds voor den oorlog op den Bal kan, hadden de Zuid Europeesche boeren, in verband met de groote vraag naar mais en,oliehoudende zaden, een aanzienhjke op pervlakte van het land, dat voor dien ver bouw van broodgraan bestemd was, aan het verbouwen van krachtige voedingsmid delen 'öpgeofferd. De vooruitzichten van den oogst zijn van dien aard, dat een groot d/eel der landen, dlie vroeger hun behoefte aan veevoeder door overzeeschen aanvoer dekten van Zuid Europeesche producten zullen worden voorzien. In Noorwegen is men er in geslaagd uit houtcellulose een zeer krachtig veevoeder te distilleeren. Het product wordt onder dien naam „hout- haver" in den handel gebracht. Ook uit visch zijn in Noorwegen bestanddeelen ge distilleerd, welke aan de veevoeders een veel hoogere voedingswaarde geven. Rem. Broederschap. Aangenomen naar Rotterdam H. J. Mis pelblom Beyer te Leiden. GEESTELIJKE VERZORGING DER SCHIPPERS. Ter jongste vergadering van de Part. synode der Geref. kerken van Noord-Hol land was ter tafel een schrijven van den kerkeraad van Amsterdam-C. inzake uit breiding van den geestelijken arbeid onder de schippers, welk schrijven vergezeld was van een aanbeveling van de classis Am sterdam. De Part. synode besloot le. uit te spreken dat deze arbeid onder de schippers dringend om een betere verzorging vraagt; 2e. een commissie te benoemen bestaande uit 6 leden van iedere classis één, die deze zaak in studie zal nemen en van advies zal dienen. Tot leden van deze commissie wer den benoemd de heeren ds. P. Veenhuizen van Den Helder voor de classis Alkmaar, ds. H. S. Bouma te Amsterdam-Zuid voor de classis Amsterdam, ouderling J. Hom mes te Enkhuizen voor de classis Enkhui zen, ds. A. Dondorp te Heemstede voor de classis Haarlem, ouderling J. Meyer voor de classis Hilversum en ds. H. H. Binnema te Lansmeer voor de classis Zaandam. VOORLOOPIG GEEN OPHEFFING VAN KWEEKSCHOLEN. In „De Chr. Kweekschool", het orgaan van den Bond van Prot. Chr. Kweekscho len en van de Ver. van onderwijzend perso neel aan Prot. Chr. Kweekscholen, deelt ds. H. C. v. d. Brink, em. predikant te Hil versum en voorzitter van den bond, mede, dat hy van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming bericht ontving, dat prof. Van Dam „in verband met zich na der voorgedaan hebbende omstandigheden, voorloopig afziet van zijn voornemen tot opheffing van een aantal kweekscholen". Wat de Prot. Chr. Kweekscholen betreft beteekent dit dat vijf kweekscholen wier voortbestaan in gevaar was, voorloopig blgven bestaan, zoo voegt ds. Van den Brink daaraan toe, waarbij hij er tevens op wijst, dat het woord „voorloopig" door prof. Van Dam ondersteept was. WEDSTRIJDUITSLAGEN N.V.B. AFDEELING ZEELAND. Zaterdag 28 Juni 1941. Afdeeling A. RillandYerseke 29 KloetingeKapelle 52 Afdeeling B. 's Heer ArendskerkeEllewoutsdijk 01 Zondag 29 Juni 1941. KortgeneCoiynsplaat 21 le klasse B. Biervliet 2—Suia 2 11—0 2e klasse C. Robur 2Patrgzen 2 22 Patrjjzen 1Zeelandia '40 34 VERSTERKT OOSTBURG— MIDDELBURG I 1—5. Middelburg I was Zondag op bezoek bij de V.V. Oostburg, dat met een elftal, ver sterkt met eenige spelers van Aardenburg, de strgd tegen den 2den klasser aanbond. Hoe een dergeiyke wedstrgd in deze om geving op prijs wordt gesteld, bewees het groote aantal belangstellenden. De toe schouwers hebben kunnen genieten van een mooien wedstrgd. Hoewel het een groote overwinning voor Middelburg is geworden, was de strijd toch verre van eenzgdig. Het elftal van Middelburg vormde een beter geheel, de spelers waren technisch beter en begrepen elkaar volkomen. Daarentegen speelde de thuisclub enthousiast en met wat meer geluk had de nederlaag kleiner geweest. De achterhoede was zeer goed en zelfs beter als bij de bezoekers. In de mid denlinie blonk de spil uit. De kanthalfs waren echter onvoldoend©. Het zwakste gedeelte van Oostburg was de voorhoede, uitgezonderd de linksbuiten, die een goede party speelde. Deze speler was het die keer op keer de prachtigste kansen schiep, welke door de binnenspelers echter niet benut werden. De Middelburg-voorhoede was heel wat beter op schot, daarbij krach tig gesteund door de middenlinie. De rust kwam met 20 voor Middelburg. Onmid dellijk na het begin van de tweede helft werd het 30, waarna Oostburg de eer wist te redden. Middelburg wist daarna nog tweemaal het doel te doorboren. Aan dezen wedstrijd ging nog een wed strijd vooraf tusschen een elftal bestaande uit de rest van Oostburg en Groede I. Groede won met 41. SERIEWEDSTRIJDEN V.V. AXEL. R.I.ACorn. Boys 03. Zondag, werden de seriewedstryden te Axel voortgezet met de ontmoeting tus schen R.I.A. van Westdorpe en de Corii. Boys van Sas van Gent. Het spel van de Sassenaars was over het algemeen beter dan dat van de voetballer^ van Westdorpe die echter een stevige ploeg hebben, met den middenvoor als uitblinker. Wanneer R. I.A. toegelaten wordt tot de 3e klasse N.V.B. zal dit elftal het daar wel bolwer ken. Reeds spoedig na den aanvang namen de Corn. Boys de leiding, die ze nog vóór de rust opvoerden tot 2—0. R.I.A. had niet veel geluk voor het doel en was in het veld geenszins de mindere. In de tweede helft was R.I.A. bijna voort durend sterk in den aanval, doch het suc ces kwam juist aan de andere zijde. Een goede aanval va: de Com. Boys leverde 'n derde doelpunt op, terwijl R.I.A. ondanks haar overwicht, er niet in kon slagen de eer te redden. Het einde kwam dan ook met 30 voor de Corn. Boys. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. Uitslagen van Zaterdag 28 Juni le klasse MadjoeSwift I 26. 2e klasse B: Swift HRapide 13 2e klasse C D.O.S.—Swift IV 1—0 V.Z.O.D.V.K.V. Laatstgenoemde niet opgekomen. DE RADIOREDE VAN IR. MUSSERT. De algemeene leider van de N.S.B., Ir. A. A. Mussert, heeft Zaterdagavond een rede gehouden voor de Nederlandsche zen ders. Aan deze rede ontleenen wij het volgende: De teerling is geworpen. De vraag of Europa zaL, ondergaan in een bolsjewisti- schen chaos, dan wel zal herleven in nieuwen vorm en in nieuwen geest wordt beslist in deze maanden. Er zijn maar twee mogelgkheden: De bolsjewieken win nen of Europa wint. Twee werelden botsen. Tegenover elkan der staan: eenerzijds Engeland en de Sov jet-Unie, of persoonlijk gezegd Churchill en Stalln, gesteund door president Roose velt, dus het kapitalisme en het bolsje wisme. Anderzijds Europa, het nieuwe Europa onder leiding van Hitler en Mussolini, strgdend voor het behoud van de Euro peesche cultuur en het welzgn en de wel vaart van den Europeeschen werkenden mensch. Laten wij eens aannemen, dat Churchill en Stalin dezen strijd zouden winnen. Hoe zou dan het verloop zgn? Europa is omsingeld door Engeland- Amerika, door Afrika en de Sovjet-Unie, welke landen den aanvoer van overzee en van het Oosten zullen beletten. Gevolg toenemend gebrek in Europa. Het eerste doel van Churchill-Stalin-Roosevclt is om Europa uit te hongeren en zoo murw te maken. Dan komt het tweede doel, nl. Duitschland militair te overwinnen. Om dat te kunnen doen, moeten Engelsche troepen landen in Noord-Frankrgk, België en Nederland. In de Nederlanden zou dan den eindstrgd gestreden worden tusschen de grootste militaire machten ter wereld. Laten wg aannemen, dat Engeland en Rusland dien strgd militair zouden win nen, dan zouden, de bolsjewistische legers staan in het hart van Europa. Het is duidelgk, dat de Engelschen, nadat Duitsch- land's macht vernietigd zou zijn, zich zouden terugtrekken op hun eiland en Europa zouden moeten overlaten aan de Bolsjewieken. Ieder, die van nu af hoopt op de over winning van Engeland, hoopt op den on dergang van zijn eigen volk en vaderland. Nu willen wij het tegengestelde geval beschouwen, n.l. dat Duitschland, Italië, Roemenië, Hongarije, Slowakije, enz. win nen en de Sovjet-Unie wordt verslagen. Dat beteekent in de eerste en belang rijkste plaats, dat het centrum en de macht van het wereldbolsjewisme worden ver nietigd. In de tweede plaats beteekent de overwinning op de Sovjet-Unie, de bevrij ding van de Oekraïne en de Baltische staten en het herstel van Finland. Toen Sovjet-Rusland anderhalf jaar ge leden in Finland binnenviel waren wij allen daardoor diep geschokt. Duizenden geloovigen stroomden de kerken binnen om God te smeken om uitkomst voor Fin land. God heeft deze bede verhoox'd. Fin land zal hersteld worden door de kracht der Duitsche wapenen. God heeft Hitier uitverkoren als degene die net communisti sche gevaar zal afwenden. In de derde plaats oeteekent de over winning op de Sovjet-Unie het openen voor Europa van belangrgke voorraadschu ren der wereld. In de vierde plaats beteekent de over winning op Sovjet-Rusland dat de weg vrij is voor de invoering van de nieuwe orde in Europa. De Germaansche volkeren zullen op elkander aangewezen zgn. Duitschland is niet alleen ons natuurlijke achterland, waarmede wg door alle eeuwen heen in de nauwste relatie hebben gestaan, maar het Duitsche volk is van denzelfden bloede als ons volk, van Germaanschen bloede. Hitier is geen veroveraar, geen imperialist, geen Napoleon, maar hij is de van God gegeven leider om de Germaansche volkeren naar een groote toekomst te vperen. Zijn strgd is niet alleen een strijd voor Duitschland, maar voor alle Germaansche volkeren, ja met Mussolini samen voor Europa. De militaire overwinning is de noodzake- lgke voorwaarde om het nieuwe Europa- te kunnen gaan bouwen; een -Europa sterk genoeg om beveiligd te zijn tegen aan vallen van t -iten; een Europa, dat niet meer in onderlinge oorlogen zijn krachten zal uitputten; een Europa, waarin volgens de beginselen van het nationaal-soeialisme gerechtigheid zal heerschen en de knech ting en cntrechting van den arbeidenden mensch voor goed tQt het verleden zal behooren. En wg Nederlanders, wat doen wij Dui zenden vragen mij hun den weg te wgzen, de wil tot daden bruischt in hen op. Weet gg, myne volksgenooten, als gij straks zult lezen van een opmarsch in Rusland en stil in u zelf zegt, wat jam mer, dat daarbij geen Nederlanders zijn, Ik veronderstelde, dat vreemdelingen verkeer in onze provincie dit jaar in ver band met de wel zeer buitengewone om standigheden, waarin Zeeland verkeert, een hartig zomertukje zou gaan, doch ik blijk mij te hebben vergist. Mijn vriend Hóutekamer, de heraut voor Zeeuwsch V.V.V.-leven, heeft den zomer; geroken, en hij heeft op de klaroen gebla zen ten teelten dat de Zeeuwsche V.V.V.L ers wakker zij a en op hun saeck lettern Dat de bevorderaars van het toerisme in onze wonderschoone provincie niet bij de pakken zgn gaan zitten, maar zijn gaan roeien met de riemen, waarover zij be schikken, is kranig en lofwaardig. Aldus doende bouwen zij aan de toe komst van hun instelling en aan de va- cantie-vreugden van de provincie-genooten, die in verband met moeilijkheden in levens middelenvoorziening, en met de noodige regelmatige controle op de voedselvoorra den in eigen kelder, geen zin hebben him vrije dagen buiten ons gewest door t© brengen. Het klinkt wellicht eenigszins zonder ling, doch het is een feit, dat vele Zeeuwen en vele in Zeeland gevestigden bar weinig van onze provincie kennen. Voor menschen op Walcheren zg'n de schoonheden van Zeeuwsch-Vlaanderen en van Schouwen een gesloten boek; vele Zeeuwsch-Vlamingen hebben nog nooit de rijpe weelde van Zuid-Beveland's fruitcen- trum aanschouwd. Dat alle Zeeuwen, die Zeeland niet vol doende kennen, en die dit jaar voornemens zijn hun vacantie in Zeeland door te bren gen, met behulp van vreemdelingenverkeer op de hoogte mogen komen van de ver borgen schoonheden van ons onvolprezen gewest. Later, als alles dan weer normaal zal zijn, zullen zij fiksche propagandisten blij ken voor het toerisme naar onze provincie. In kwade, althans minder prettige om standigheden kan toch ook wel eens wat goeds schuilen, zooals de man zei, die na het verblgf in een ziekenhuis tengevolge van een auto-ongeluk met zijn verpleegster in den echt trad. weet gg, dat gy u dan vergist en dat er wel degeiyk Nederlanders bij zgn. Geen honderdduizenden, geen groot aandeel, maar dan toch een aandeel, eenige duizen den Nederlanders zyn er bij. Het zgn de genen, die vrijwillig dienst genomen heb ben in de Standarte Westland en by het N.S.k.K, het nationaal-socialistische auto- mobieltransportkorps. Nu uwe oogen opengegaan zijn, mijne volksgenooten, nu gij begrepen hebt, dat deze tgd beslissend is voor ons aller toekomst, nu gij bewust gekozen hebt voor uw volk en uw vaderland en tegen den Engelsch-Bolsjewistische anti-Euroee- schen bond, nu gij u afvraagt, wat kan ik doen, nu is mijn antwoord Dankbaar zgn voor 't feit, dat Nederland tenminste verte genwoordigd is bij dezen kruistocht tegen het Bolsjewisme. U niets meer laten wgs maken door die lieden in Engeland, die ons volk lafhartig hebben verlaten. De moeilgkheden van dezen tyd, die niet te ontgaan zijn, aanvaarden, omdat offers gebracht moeten worden. Bedenkt, hoe ontzaglijk veel grooter de offers zijn, die de Duitschers moeten brengen om Eui'opa naar een betere toekomst te voe ren. Neemt deel aan den productieslagen levert het koper af, dat voor de oorlog voering noodig is. Maakt het ons natio- naal-socialisten niet moeilg'ker dan het al is; wg zgn de dragers van de toekomst van ons volk. Zonder de N.S.B. heeft dit volk geen toekomst meer. Wij nationaal- socialisten hebben de vex^antwoordelgkheid voor ons volk aanvaard. Gij, die liefde hebt voor uw volk, die verantwoordelijk heidsgevoel hebt, die dienen wilt, treedt in onze gelederen. Het gaat er op of er onder. En het zal zijn: er op. Op voor het nieuwe Europa. Deze roep weerklinkt nu door alle landen van Europa. Ik ben gelukkig te weten, dat deze roep in Nedexland, ons vaderland, weerklank heeft gevonden. Wy willen .met elkander onzen plicht doen, want ons volk moet in vryheid weer leven. Op 5 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders» D. M. OLIVIER en C. OLIVIER—MONDEEL, hun 30-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven» is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, buurt 51. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling vóór en bij ons huwelijk ondervonden. P. LUITWIELER. G. C LUITWIELER— DE RIDDER. Middelburg, Veersche singel 128. Zoo gaat 't steeds door, als U Mazon artikelen gebruikt. Vóór U het weet, is 't een heel be drag. Maar het mooiste is nog: de buitenge woon goede kwaliteit van Mazon artikelen. Juist in dezen tijd is het zoo belangrijk, dat Uw levensmiddelen een hóóge voedingswaarde hebben. Met Mazon ar tikelen bent U daar ze ker van. VRAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2