PROVINCIALE ZEEUW5CHE COURANT DINSDAG 1 JULI 1941 Lemberg door Duitsche troepen genomen. Frankrijk breekt met de Sovjets. De legerberichten van gisteren. Verscherpte gas- en electriciteits- rantsoeneering. De distributie van rijwielbanden. onnbmentsprijs tt. per week of 2.42 per kwartaal tco per post 2.63 per kwartaal Wonderlijke nummers 5 cent Atertentieprus l-ó regels 1.65. Iedere regel nr 33 cent. Bij abonnement speciale Pk Eieine advertenties van 1—5 r<l3 0.55. Iedere regel meer liet Ot. 8 regels.) „Brieven of adres biau van dit blad" 10 cent extra. —ii D nummer bestaat uit 6 bladzijden. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSCHE, VLISSINGSCHE, GOESCHE EN BRESKENSCHE COURANT UITGAVE DER FIRMA'S F. VAN DE VELDE JR. EN G. W. DEN BOER POSTREKENING 359300. PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT, MIDDELBURG Directie F. van de Velde, F. B. den Boer 184ste JAARGANG NUMMER 153 Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlisslngen breskens De BUREAUX van de Provinciale Zeeuwsche Courant xijn gevestigd te 3 VLISSINGEN Redactie en Admlnt- etraüe Walstr. 58-60. teL 10 (2 lijnen) Redactie na kantoortijd telefoon 678 MIDDELBURG Londenscbe Kaal 23 Redactie telefoon 269, na kantoortijd telefoon 825, Administratie telefoon 139 GOES Red. en Admlnistr. Turfkade 15, teL 2863, na kantoortijd teL 2475 OOSTBURG Redactie en Admini stratie Breedestraat 45, telefoon 102 SOUBURG Kanaalstraat 45, teL 85 Dorpsstraat 85, teL 21 /ingesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereeniging „de nederlandsche dagbladpers Het opperbevel der Duitsche weer macht meldde gisteren uit het hoofd kwartier van den Flihrer „Lemberg is heden door Duitsche troepen genomen. Van de citadel waait sedert 4.20 uur de Duitsche oorlogs- vlag." Het D.N.B. meldt nog over den strijd aan het OostfrontDe pogingen van het bolsjewistische luchtwapen om den op- marsch der Duitsche troepen in het Oekraïnische strijdgebied op te houden, zijn door den bliksemsnellen aanval van Duitsche jagers mislukt. Toen «Je Sovjet vliegtuigen door het samengebundelde vuur van het luchtdoel geschut en mitrailleurs geschrokken, nog lbo ven de trocpenaf deelingen bleven krui sen, doken plotseling vijf Messerschmitts- jagers op. Wat zich daarop afspeelde, was het werk van enkele minuten. De Duitsche Messerschmitts naderden met de grootste snelheid en stortten zich op de Sovjet vliegtuigen, die zich door het maken van bochten en dbor zich los te maken van de formatie in veiligheid trachtten te stel len. Onder het vuur van de boordkanonnen en de mitrailleurs stortten drie Martin- bommenwerpers naar beneden. Op het zelfde oogenblik schoot een andere Duit sche jager ook een Martin-bommenwerper naar beneden. Op driehonderd meter vloog de zesde Sovjet-machine, di klaarblijkelijk een treffer in idle benzinetank had gekregen, in brand en stortte met een sleep als een komeet omlaag. Door het neerschieten van deze zes Sovjet-bommenwerpers trok een Sovjet-eenheid, die zich tot dusver aan den rand van een bosch zich verdedigde, terug. Blijkbaar hadden die bolsjewisten van de bommenwerpers grooten steun ver wacht. Reeds na een week oorlog, zoo meldt het A.N.P. uit Ankara, schijnt het geheele spoorwegnet in Europeesch Sovjet-Rus land gedesorganiseerd te zijn. Zoo werden volgens uit Moskou in de Turksche hoofd stad ontvangen berichten Sovjet-troepen, die op verschillende stations te Moskou 48 uur lang vergeefs op transport hadden gewacht, door de autoriteiten teruggeno men. Alle vrachtauto's zijn in de hoofdstad aan het burgerverkeer onttrokken ten bate van het transport van troepen, die blijk baar niet meer per trein kunnen reizen. Te Smolensk hoopen zich talrijke Sovjet troepentransporttreinen op. FRANKRIJK BREEKT MET DE SOVJETS. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft de Fransche regeering de diplo matieke betrekkingen met de Sovjet- Unie verbroken. Omtrent het afbreken der diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en de Sovjet-Unie heeft men zich tot dusver van allen officieelen commentaar onthouden, zoo meldt het D.N.B. uit Vichy. In politieke kringen verneemt men, dat de breuk met de Sovjet Unie reeds sedert lang in het voornemen lag. De activiteit der Sovjet-agenten in Frankrijk, zoo ver klaart men in deze kringen, bestond in instandhouding van talrijke propaganda- bureaux, die ondermijnend werkten op de wederoprichting van Frankrijk binnen het bestek van een Pan-Europeesch plan. Men wijst er op, dat de Fransche regeering zich door diezen stap met talrijke andere lan den op één lijn plaatst, die ondubbelzinnig hun standpunt tegenover de Sovjet-Unie hebben bepaald en zich hebben uitgespro ken voor de door Duitschland geïnau gureerde nieuwe Europeesche orde. BEZORGDHEID IN DE ENGELSCHE PERS. Uit den berichtendienst van Reuter blijkt, dat die Engelsche pe<rs de operaties aan het Oostelijke front volgt met be zorgdheid voor het lot der Sovjet-troe pen, waarbij zij steeds bij de lezers de hoop tracht levendig te houden, dat de afweer van het bolsjewistische gevaar voor Europa op onverwachte moeilijkheden kan stuiten. De „Times" tracht de Duitsche successen te verkleinen. Het blad schrijft, dat die beslissing nog niet gevallen is, dat de Sovjet-luchtmacht nog niet geheel ver dreven is en dat de Sövjet-pantserbrigades haar tegenaanvallen voortzetten. „Niette min aldus de Times kan niet ont kend worden, dat de weermacht der Sov jet-Unie zware slagen heeft moeten incas- seeren en dat de Duitsche opmarsch ver rassend! snel is geweest. Inderdaad kan het zijn, dat de Duitschers in de komende dagen tastbare resultaten te melden heb ben". De pers wijdt verder veel aandacht aan de benoeming van Beaverbrook tot minis ter van voorziening. HET DUITSCHE. Het opperbevel der weermacht maakte gisteren uit het hoofdkwartier van den Führer bekend Zooals reeds in een extra bericht is me degedeeld, hebben onze, in Galicië opruk kende troepen Lemberg genomen. In het midden van het legerfront werd de ring rondom de ingesloten Sovjet armeeën nau wer gesloten. Aan de kust werd Lib£ti genomen. In den zeeoorlog tegen Groot-Brittannië hebben duikbooten tijdens nieuwe aanvallen op de in het weermachtsbericht van 29 Juni genoemde vijandelijke convooien nog vijf schepen met een gezameiïlijken inhoud van 25.400 brt. tot zinken gebracht, waar onder een hulpkruiser. Hierdoor is het suc ces bij de operaties van deze duikboot tot 96.100 brt. gestegen. Gevechtsvliegtuigen hebben in den af- geloopen nacht voor Great Yarmouth uit krachtig beschermde convooien drie koop vaardijschepen met tezamen 23.000 brt., waaronder een groot transportschip, tot Zinken gebracht. Nieuwe luchtaanvallen waren in den afgeloopen nacht gericht op de haveninstallaties aan den Humber. De vijand wierp in den nacht van 29 op 30 Juni brand- en brisantbommen op het Noord-Duitsche kustgebied, voornamelijk op woonwijken in de steden Hamburg en Bremen. De burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. Tal rijke gebouwen wei-den beschadigd. Nachtjagers en de luchtdoelartillerie hadden bij het afweren van dezen Brit- schen luchtaanval opnieuw succes. Zij schoten dertien der aanvallende Britsche gevechtsvliegtuigen neer. Bij de gevechten in het Oosten "hebben zich kolonel Holm, commandant van een snelle afdeeling, kolonel Weber, comman dant van een regiment infanterie, luitenant Florent van een verkenningsaf deeling, feldwebel Berauer van een regiment berg- jagers en korporaal Hasse van een regi ment infanterie, doer bijzondere dapperheid onderscheiden. By het tot zinken brengen van twee tor pedojagers, een torpedoboot en een duik boot der Sovjets hebben zich bijzonder onderscheiden, luitenant ter zee eerste klasse Wuppermann als commandant van een groep motortorpedobooten, luitenant ter zee eerste klasse Albert MUller, luite nant ter zee tweede klasse Weber en luite nant ter zee tweede klasse Haag als com mandanten van motortorpedobooten. By dé zegevierende gevechten in het Oosten heb ben zich verschillende eenheden van de luchtdoelartillerie zich op schitterende wij ze 'onderscheiden. HET ITALIAAN SCHE. In zijn legerbericht no. 390 maakte het Itahaansche opperbevel gisteren het vol gende bekend In Noord-Afrika heeft onze artillerie in den sector Tobroek troepenconcentra ties bestookt, waarbij de tegenstander zware verliezen leed aan manschappen en materiaal. Britsche vliegtuigen onder namen een aanval op Benghasi en tracht ten herhaalde malen de haven van Tripo lis aan te vallen. Door het snelle optreden van onze jagers werden zij telkens ver dreven. Twee vijandeiyke toestellen wer den neergehaald. In Oost-Afrika werden vijandelijke troe pen in den sector Dembridollo Galla en Si- damo, die onze stellingen probeerden aan te vallen, in een snellen tegenaanval op de vlucht gedreven. DE STRIJD IN SYRIË. FRANSCHE TROEPEN BIEDEN VERWOEDEN TEGENSTAND. In het laatste Fransche legerbericht werd gisteren omtrent die operaties in Syrië gezegd, dat. de Britsche strtfd- krachten sedert Zondag hoofdzakelijk ac tiviteit hebben ontwikkeld in den kust- sector en in dlien van Palmyra. Aan de kust poogden "vooruitgeschoven vijande- lyke afdeelingen contact te krijgen met de Fransche stellingen ten Zuiden van Da- moer. In den Zuidelyken Libanon was de Britsche artillerie actief. Op het stydtooneel in de woestijn is, zoo gaat het legerbericht voort in de eerste plaats het garnizoen van Palmyra door het Britsche luchtwapen met zware brisant- en brandbommen bestookt. Kort daarop volgde een zeer hevige aanval van land troepen. Gesteund door ons luchtwapen konden onze troepen hun stellingen hand haven. Een handjevol legionnairs, ondier wie ook vliegers, hebben onder bevel van den bataljonscommandant Gherardi al tien da gen geïsoleerd in de woestijn heldhaftig tegenstand! geboden tegen de dagelijksche aanvallen van zeer omvangrijke vijande lijke strijdkrachten. De Fransche luchtmacht heeft Zondag aanvallen gedaan in de gebieden van Aboel Kemal en Palmyra. Het Britsche lüchtwapen, dat de laatste dagen aanzien lijk is versterkt, verdubbelde zijn activi teit. Het viel drie vliegvelden aan en ver oorzaakte eenige schade. Tevens ver scherpte het zijn aanvallen op Beiroet, waar, naar voorts wordt medegedeeld, de particuliere woning van den opperbevel hebber, generaal Dentz, werd gebombar deerd. Des nachts lieten Biitsche vliegers toen nog bommen boven de stad vallen, waardoor enkele woonhuizen werden ver nietigd en slachtoffers onder de burgerbe volking vielen. De Engelschen schijnen het doel na te streven door aanvallen op de burgerbevolking <$er hoofdstad een te genstand te verzwakken, dien zij in mili tair opzicht na een stryd van ürit weken niet vermochten te breken. DE VORDERING VAN METALEN. Nederlandsche cultuurwaarden worden ontzien. Van de zyde van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescher ming wijst men op de uitzonderingsbepa lingen betreffende de inlevering van me talen. De uitvoering der geheele verordening is aan de Nederlandsche autoriteiten op gedragen, dus ook het nemen van beslis singen omtrent deze uitzonderingen, het welk geschieden zal door een speciale or ganisatie van deskundigen door bovenge noemd departement ingesteld onder lei ding van den onder-voorzitter van de rijkscommissaris van advies inzake de musea, Het is in volledige overeenstemming met de wenschen van de bezettings autoriteiten, dat bij deze beslissingen uitgegaan wordt van de gedachte, dat Nederlandsche cultuurwaarden moeten worden ontzien en gespaard. Men wachte dus ten opzichte van de uitvoering der verordening, zonder zich onnoodig te verontrusten de weldra te verschijnen uitvoeringsbepalingen en de daarna van de zyde van bovengenoemd departement te geven uiteenzettingen af. BON 21 VOOR VLEESCH. BONAANWIJZINGEN VAN 2—9 JULI. De secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en vlsschery maakt bekend, dat de volgende bonnen zijn aan gewezen voor het koopen der daarbij ver melde rantsoenen Bon „21 vleesch" 2 Juli t.m. 9 Juli per twee bonnen 100 gram vleesch (been inbegrepen) of een rantsoen vleesch wa ren. Bon „21 worst, vleeschwaren" 2 Juli t-m. 9 Juli per twee bonnen één rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram gekookte worstsoorten, rolpens en knak worst, 125 gram leverartikelen, tongen worst en nieirbrood, 150 gram bloedworst, 100 gram verduurzaamde gans of kalkoen, been inbegrepen, of 150 gram verduur zaamde kip of eend, been inbegrepen. In verband met het hooge beengehalte van kip en eend is bepaald!, dat voortaan, zooals hierboven is aangegeven, het rant soen vleeschwaren voor verduurzaamde kip en verduurzaamde eend van 100 gram is gebracht op 150 gram. Het vetgehalte van taptemelk. In de Nederlandsche Staatscourant van Maandag is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van landbouw en vis- schery, waarby het in consumptie brengen van taptemelk met een vetgehalte van meer den 0.1 procent wordt verboden. Engelsche luchtaanvallen. In het afgeloopen weekeinde vond slechts een enkele aanval van Britsche vliegtuigen op ons land plaats. Er werd een poging gedaan een spoorwegverbinding aan te tas ten, doch dit mislukte, het verkeer werd niet gestoord, twee spoorwegarbeiders ech ter werden gekwetst. De gemeente Wleringermeer Ingesteld. In de Staatscourant van gisteren is af gekondigd een besluit van de secretaris sen-generaal van de departementen van binnenlandsche zaken en van waterstaat en van financiën tot instelling van een ge meente Wieringermeer. Dit besluit treedt op 1 Juli 1941 in werking. Bij dit besluit is bepaald, dat met ingang van 1 Juli 1941 een gemeente genaamd Wieringermeer, wordt ingesteld. Het ge bied, dat de nieuwe gemeente zal om vatten, is hetzelfde als dat van het open bare lichaam van dien naam. De ge meente zal behooren tot de provincie Noord-Holland en zal liggen in 't rechts gebied van het kanton Den Heldler. Van 1 Juli 1941 tot den eersten Dinsdag van September 1943 vormen de ledeh van de bestaande bestuurscommissie den raad der gemeente. Deze leden kunnen te allen tijde door den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken worden geschorst en ontslagen. De secretaris-generaal kan zoo noodig in openvallende plaatsen voorzien. De burge meester is tot den eersten Dinsdag van September 1943 ambtshalve lid van den raad. Het Prijsbeheerschlngsbesluit. De gemachtigde voor de prijzen heeft aangewezen als opsporingsambtenaren, be last met het opsporen van de feiten, by het prijsbeheerschingsbesluit strafbaar gesteld, de controleus landbouwcrisiswet 1933, als bedoeld in de beschikking van den minister van economische zaken van 19 Augustus 1933. Met ingang van heden 75 van het verbruik in 1940. De secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt het volgende bekend Het is noodzakelijk gebleken met higang van 1- Juli a.s. de gas- en electriciteitsrantsoeneering te ver scherpen. Met ingang van genoemden datum zullen derhalve de rantsoenen gas en electriciteit voor alle gebruikers wor den verlaagd van 100 tot 75 van het verbruik in de overeenkomstige perioden van het vorige jaar met dien verstande, dat de minimum rant soenen voor gas ad 60 m3 en voor electrisch koken ad 150 kWh per pe riode ongewyzigd blyven. De minimum rantsoenen electriciteit voor verlichting en huishoudeiyke doeleinden (behalve koken) worden voor de eerstvolgende drie perioden met 30 verlaagd. Van de verlaging van het rantsoen van 100 tot 75 zyn bedrijven van open baar nut en openbare verkeersbedrijven uitgezonderd, benevens nader aan te wij zen bedryven, werkzaam voor de voed* selvoorziening. Het rantsoen van deze be drijven blijft bepaald op 100 Vóór verbruikers voor industrieele doel einden kunnen afwykingen van de hier boven genoemde percentages, zoowel naar* boven als naar beneden, worden vastge steld. Aanvragen van industrieele bedryven tot een hooger rantsoen gas en/of electriciteit dienen te worden gericht tot de betrokken gas en/of electriciteitsbedrijf. Men wordt verzocht het indienen van dergelijke aan vragen zoo veel mogelijk te beperken, daar slechts in zeer dringende gevallen tot rant- soensverhooging zal kunnen worden over gegaan. Kort samengevat komt het hoven- staande in het algemeen hierop neer, dat een ieder van Juli a.s. af, onge acht het feit óf al dan niet meterop neming heeft plaats gehad, zyn ver-* bruik met 25 procent dient te ver minderen. Een ieder wordt dan ook in zijn eigen belang aangeraden de meest mogelijke zuinigheid met gas en elec triciteit te .betrachten aangezien anders de rantsoeneering verder zal moeten worden verscherpt. De voorwaarden zijn aanzienlijk verscherpt. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nyverheid en scheepvaart maakt inzake de distributie van rijwielban den het volgende bekend Aangezien voor hen, die werkzaam zijn in vitale diensten en bedrijven, voorzoover het gebruik van rijwielen beslist noodzakelijk is, zoo lang moge- lyk banden beschikbaar dienen te blij ven, moeten thans de voorwaarden, om voor een band in aanmerking te komen, strenger worden gesteld- dan tot dus verre het geval was. In verband hier mede wordt de eiscli, dat men minstens vijf kilometer moet verwijderd wonen van de plaats, waar men zyn werk zaamheden verricht of van de school, waar men de lessen volgt, in dier voege aangevuld, dat thans personen, die ge bruik kunnen maken van een openbaar vervoermiddel (trein, tram of bus) in het algemeen niet meer voor een bon voor een rijwielband in aanmerking komen. Slechts indien de afstand van de woning tot de naast byzynde trein-, tram- of bushalte, vermeerderd met den afstand van de halte waar men den trein, de tram of de bus verlaat tot het werk, meer bedraagt dan 5 kilometer (voor kinderen beneden 10 jaar 3 kilo meter), kan afgifte van bonnen worden overwogen. Indien dus b.v. iemand vier kilometer van het dichtsbijzijnde station verwyderd woont en de afstand van het eindpunt van den trein tot het werk of de school twee kilo meter bedraagt, kan hij voor een bon in aanmerking komen. Het spreekt echter vanzelf, dat geen bon kan worden afgege ven, indien de afstand van de woning tot het station, of van het eindpunt tot aan het werk nog gedeeltelijk per tram of bus kan worden afgelegd. Personen, die vyf kilometer of meer van hun werk wonen en die niet van een open baar vervoermiddel gebruik kunnen maken, blyven in aanmerking komen voor bonnen. De afstand van ten minste vijftien kilo meter, die personen in de uitoefening van hun beroep of bedrijf dagelijks in doorsnede moeten afleggen, om een bon te kunnen verkrijgen, is thans tot twintig kilometer verhoogd. Bovendien zullen, indien het mo gelijk is voor de uitoefening van de werk zaamheden gebruik te maken van een open baar vervoermiddel, aan betrokkenen geen bonnen meer worden verstrekt. Het boven staande is ook van toepassing by aanvragen voor bedryfsfietsen. Met nadruk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat aan bovenstaande voorwaarden streng de handzal worden gehouden en dat eventueele vejdjteken tot ontheffing daar van terzijde fnoeten worden gelegd. In verband met de verandering in dö voorschriften is voorts bepaald, dat alle aanvragen voor rijwielbanden, welke vóór 1 Juni zyn ingediend en op welke de verbruikers nog geen beslissing van den distributiedienst hebben ontvangen, afgewezen zyn. Voortaan moeten alle aanvragen voor rijwielbanden in de laatste week van elke maand worden ingediend. Uitslui tend deze aanvragen zullen nog in behandeling worden genomen. Als overgangsmaatregel is bepaald, dat de aanvragen, welke in de maand Juni zyn ingediend, wel door de distributiediensten in behandeling zullen worden, genomen. Deze aanvragen zullen echter volgens de nieuwe, hierboven, omschreven voorschrif ten worden beoordeeld. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Naar aanleiding van de hierboven bekend gemaakte verscherping van de distributie van rijwielbanden meenen wij goed te doen nog eens te wijzen op de groote verschei denheid van belangen, welke de overheid in dezen tijd tegen elkaar moet afwegen. De kantoorbediende, die aan den rand van de groote stad woont en die desnoods een trammetje kan nemen als de wandeling hem te ver, te nat, te warm of te koud is, moge bedenken, dat de fietsband, welke hem geweigerd is, een leergierigen dorps jongen in staat stelt de school in de stad te blyven bezoeken-; het meisjesstudentje, dat nu werkelijk moet gaan 1 o o p e n om college te „loopen", zal deze opoffering zeker wel over hebben voor de vrouw, die door weer en wind naar haar werkhuizen moet om voor haar kinderen den kost te verdienen of voor den invalide, die wilde, dat hij nog kon wandelen zooals zij. Daarby kan ook het gebruik van de fiets ongetwijfeld nog beperkt worden, hetgeen tot besparing der banden leidt In tal van gevallen gebruikt men zyn rijwiel, zonder dat er noodzaak toe bestaat. In onze bad plaatsen om dit nu maar eens als voor beeld te nemen -— ziet men hoe de strand- boulevard herhaalde malen per fiets op en af wordt gereden. Het is vanzelfsprekend, dat velen zich per fiets naar zee willen be geven, doch wanneer men daar eenmaal is, moet men niet blijven heen en weer fietsen, doch loopende, zittende of liggende van strand en zon genieten. Voor de overheid gelden objectieve maat staven zij stelt vast in welke dringende behoeften moet worden voorzien en welke minder belangrijke bestedingsmogelijkhe den moeten worden opgeofferd. In het kort gezegd komt dit hierop neer 2 „wat het zwaarste is, moet ook het zwaar ste wegen." In dezen geest moet ook het publiek dezd verscherpte bepalingen aanvaarden. Nieuwe bon voor honden- en kattenbrood. Het ryksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstyd maakt bekend, dat van 1 tot en met 31 Juli 1941 op bon no. 23 vaji de voederkaart voor honden wordt beschik baar gesteld voor honden vangroep 1 10 k.g. hondenbrood, groep 2 10 k.g. hon denbrood, groep 3 8 k.g. hondenbrood, groep 4 5 k.g. hondenbrood, groep 5 4 k.g. hondenbrood, groep 6 3 kg. hondenbrood. Op bon 23 van de voederkaart voor kat ten wordt voor dezelfde periode *4 k.g. kat tenbrood beschikbaar gesteld. Na 31 Juli 1941 is bon no. 23 van bedoelde kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden aangenomen. De registratie van volkstuintjes. TUINTJES BENEDEN ÊÊN ARE BLIJVEN VRIJ! (Van onzen Haagschen correspondent) Naar wij vernemen heeft de aangekon digde registratie der volkstuintjes voorna melijk betrekking op den daaruit te ver wachten aardappeloogst. Bovendien zal dö opbrengst van tuintjes, die een oppervlakte hebben van één Are of minder, geheel vrij blijven, en dus ook niet worden afgetrok ken van het via de distributie te verstrek ken rantsoen. Voor tuintjes, die grooter zyn dan één Are, zal voor elke Are méér 100 K.G. van de totale hoeveelheid aard appelen, die in de komende distributiepe riode per gezin op de nieuwe aardappel- kaarten verkrijgbaar zal worden gesteld, worden afgetrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 1