Gemengd Nieuws Tegen het knoeien met levensmiddelen. PREDIKBEURTEN. Burgerlijke Stand Marktberichten Rechtszaken 82 'STILLE No 9 De taak der boeren ishet verzekeren eener regelmatige voedselvoorziening. NAGEKOJrEN PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 29 JUNI. NED. HERV. KERK. GOES: 9.30 u. d3. Korevaar, 6 u. ds. Panhuis© van Aagtekerke. WILHELM1NADORP: 10 U. da. Steinz, 2.30 V. da. Korevaar. WOLPHAARTSDIJK: vm. d3. Evelein, nm. ds. Zandee. •s HEER ABTSKERKE: vm. ds. Van Dijk. 's HEER HENDRIKSKINDEREN: nm. ds. Van WEMELDINGE: 10 en 2 u. ds. De Bruyn. VRIJZINNIG HERVORMDEN. MIDELBURG: 2.30 u. ds. Borgman. EVANG. LUTH. KERK. MIDDELBURG10 u. ds. Nolte: „Aan de uit verkoren vrouwe" (2 Joh. 1:1» 8). frauduleus slachten, terwijl het vleesch in beslag werd genomen. De politie ondervroeg den knecht nog eens en nu bleek, dat hij-een woonhuis aan den Gooiberg een straat verder dan den Plaggenweg bedoeld had. De politie trof ook hier de sporen van frauduleuze slacht aan. Het vleesch was bijna geheel verkocht en kon voor een groot gedeelte bij de koo- pers worden achterhaald. EEN ONVOORDEELIG SLUIKHANDEL-ZAAKJE. Een slager te Reeuwrjk liet in April j.l. circa 1000 kg. ham, 500 kg. rookvleesch en 300 kg. plockworst verkoopen tegen prijzen van tenminste 4,en 3.60 per kg. De vleeschwaren werden echter in be slag genomen en de slager had zich te ver antwoorden voor den inspecteur voor de prysbeheersching te 's-Gravenhage wegens overtreding van art. 6 Prijzenbesluit 1940 varkens, varkensvleesch en vleeschwaren. De omstandigheid, dat de slager zijn vleeschwaren te duur had ingekocht was uiteraard geen aanvaardbare verontschul diging voor pryzen, welke belangrijk boven de voor deze vleeschwaren vastgestelde maximumprijzen liggen. Immers, zooals de inspecteur voor de prijsbeheersching op merkte: De wijze, waarop de verkoop tot stand kwam was een aanwijzing ,dat 't den slager bekend was, dat hy zich in den smokkelhandel begaf en het risico daar van aanvaardde. Een geldboete van 250,werd opge legd, terwijl de in beslag genomen goederen werden verbeurd verklaard. Bij deze straf fen werd rekening gehouden met den grooten ernst der overtreding, maar daar naast ook met de hooge waarde van de in beslag genomen vleeschwaren. Tevens werd door den inspecteur voor de prijsbe heersching publicatie van het vonnis gelast. HOND GREEP WORSTENDIEF. Donderdag liep een 16-jarige fabrieks- jongen te Amsterdam langs een kelder, behoorende bij een woning, toen zijn oog verrast werd door eenige heerlijk uitziende worsten, welke in den kelder waren opge hangen. Hy kon de verleiding niet weer staan en wist, door het inslaan van een klein ruitje naar binnen te komen. Even later wilde hij met twee worsten de beenen nemen, doch een plotseling opduikende hond greep öen jongen aan zijn broek en hield hem zoo lang vast, tot ook de be woners in den kelder waren gekomen. Zonder worst, maar met een proces ver baal vertrok de jongeman later. SMAKELIJK ETEN. Herhaaldelijk werd reeds gewaarschuwd tegen het koopen van vleesch buiten de distributie om, daar dit vleesch niet ge keurd is en reeds in vele gevallen ook to taal ongeschikt voor menschelyk voedsel bleek te zijn. Als een sterk staaltje van de gewetenloosheid, welke de vleesch- smokkelaars aan <ïen dag leggen, wordt thans uit Doornspijk gemeld, dat in de om geving van deze plaats een cadaver gesto len is, dat aan den weg lag in afwachting van het transport naar een destructiebe drijf. Het vleesch hiervan is vermoedelijk reeds via den smokkelhandel in consumptie gebracht. RADIO, KOFFIE, THEE EN SIGAREN. Kan er in het dagelyksch leven een zeer begrijpelijk verband bestaan tusschen radio,radio, koffie, thee en sigaren, de sa menhang welke de politie in de Spui straat te Amsterdam tusschen deze arti kelen ontdekte, had met gezelligheid niets te maken. Een 22-jarige expeditieknecht had van een.t partij radiotoestellen op den N.Z. Voorburgwal een splinternieuw exemplaar gestolen, niet zoozeer uit liefhebberij voor muziek, doch uit geldelijke overwegingen. De man verkocht het toestel n.l. voor een kwart van de waarde aan een caféhouder. Toen de poiltie het daar opspoorde, kwam er nog wat aan het licht: een partij van 3000 ongebanderolleerde sigaren, 56 pond koffie en evenveel thee, welke goe deren alle in beslag werden genomen. Zoowel de dief als de heler hebben evoorloopig bij de politie onderdak gekre gen. MIDDELBURG. Geboren Susanna, d. v. J. D. Lorier en W. Lampers Jannie Elizabeth, d. v. P. J. Moens en G. de BoerPieternella, d. v. P. den Hollander en G. GoedhartCornelis Jacobus, z. v. J. C. Oreel en J. H. Visser Casper Jan, z. v. J. Boone en P. A. Baas Johanna Maria, d. v. J. van Ouwerkerk en A. J. Joosse. GetrouwdJ. Bosschaart, 23 j. en G. Wagenvoort, 20 j.; J. J. Cosyn, 22 j. en S. de Kam, 20 j.; P. Luitwieler, 55 j. en G. C. de Ridder, 49 j. Ondertrouwd C. van Belzen, 44 j. en J. Dingemanse, 56 j. Q. H. Vermeulen, 27 j. en J. M. Brouwer, 24 j. Overleden W. de Visser, 8 dagen M. Tilroe, 77 j., wed. van C. van Moolen- broek; C. H. Tange, 23 j., ongeh.J. P, Hondsmerk, 17 j. GOES. Geboren: Hermanus Jacobus Maria, z.v. Johannes Gerhardus Telgenkamp en Johan na Paulina Francisca van der Linden: Cor nelis Pieter, z.v, Willem Verburg en Pieter nella de Rooij. KRUININGEN. Van 9 tot en met 26 Juni 1941, Geboren Cornelis Hendricus, z. v. Petrus den Boer en Elizabeth Josephina Cornelia de WaalCornelis, z. v. Cornelis Rothen- gatter en Helena Martina Maria Stappaerts. Getrouwd Cornelis Meyaard, 26 j. en Maria Catharina Johanna van de Vrede, 21 j. Overleden Johannes Griep, 68 j., echtgen. van Cornelie Borgman. WISSENKERKE. Van 19 t/m 25 Juni 1941. Geboren: Marinus Jacobus, z. v. A. M. Bakker en J. A. Koole. Gerard Pieter, z. v. A. P. Kramer en M. T. de Ridder. Ondertrouwd: Andries Marinus Barent- sen, 51 j., en Johanna van der Weijde, 54 jaar. Veilingsvereeniging EJDL Krabbendijke. Veiling van 26 Juni. Kruisbessen 12 per 100 k.g., aanvoer 6000 k.g. Aardbeien 3035 ct. per k.g. VTSCHMIJN VLISSINGEN. Donderdag 26 Juni. Aangevoerd door 24 vaartuigen 2676 kg. handelsgarnalen a 0.280.33, 3072 kg. pellerijgarnalen a f 0.28, 1135 kg. schar a 0.38—0.53, 177 kg. bot a 0.54—0.99, 146 kg. tong, griet a 0.992, alles per kg. MIDDELBURG. 27 Juni. Veiling, spinazie 4-23, postelein 1-6, zuring 1-3, Wagenaars- boonen 51-64, suikerboonen 62-71, stam- snijboonen 40-57, tuinboonen 9-17, dop pers 14-25, peulen 21-25, andijvie 1-12 alles per 100 kg. Peën 1,50-11, rapen 2,50-6, kroten 6-13, selderie 8-14, peterselie 2, rabarber 5-6, radys 4-8, rammenas 6-11. alles per 100 bos, bloemkool 3-12, kropsla 0.50-1. kom kommers 5.50-16 alles per 100 stuks. Fruit: perziken 2-19 Vz c. per stuk, aard beien 40-50 c. per kg. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 27 Juli. Fruit: Aardbeien 1240, blauwe druiven 249, vroege kersen 5260, alles per 100 kg. Groenten: Andijvie 13, gele boonen 4147, dubb. princesseboonen 8487, doperwten 1321, peulen 25, tuin boonen 16, postelein 4.5012, rabarber 4.806, spinazie 10, waspeen 13, alles per 100 kg; kroten 9.5010, peterselie 34.50, rapen 1, radijs 0.303.70, rammenas 7.50, sjalotten 612, seldery '45, wortelen 8— 11, alles per 100 bos; bloemkool 1.5012, kropsla 0.050.60, komkommers 5.2012, alles per 100 stuks. AGENDA VLISSINGEN. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 27 Juni tot en met Dinsdag 1 Juli; „Ver dachte ontkent". MIDDELBURG. Eelectro-Bioscoop. Vanaf Vrijdag 27 Juni t/m Donderdag 3 Juli: „Met ge heime opdracht". Schouwburg-Bioscoop. Vanaf Vrijdag 27 Juni t/m Zondag 29 Juni; „Brand op den oceaan". De leider van het Nederlandsche Agra risch Front, de heer E. J. Roskam, heeft op de persconferentie van Woensdag ge sproken over het knoeien met levensmid delen. Zooals U in de dagbladen wel gele zen zult hebben, aldus de heer Roskam, heb ik aan de leden van het N. A. F. order gegeven, al hun krachten in te spannen om het geknoei met levensmiddelen den kop in te drukken. Dit beteekent, om het fraudu leus slachten tegen te gaan, en te zorgen dat er geen granen, aardappelen, eieren of andere levensmiddelen aan de distributie worden onttrokken. De door ons ingeleide actie voor den pro ductieslag heeft beantwoord aan wat wy er ons van hadden voorgesteld. Gansch ons hoerendom heeft onzen oproep verstaan. Met man en macht zijn onze boeren en tuinders aan den arbeid getogen om uit den bodem te halen, wat er uit te halen is. De landbouworganisaties, die voordien veiTe van ons stonden, werken hierin op bevre digende wijze met ons samen. Onze taak houdt niet op, als de producten de boerderij verlaten. Hier ligt nu het zwaartepunt van de actie, die ik met mijn oproep heb in geleid. Het is toch geen geheim meer, dat er zeer aanzienlijke hoeveelheden van onze producten aan de regelmatige distributie onttrokken worden door frauduleus slachten van vee en door den sluikhandel in aardappelen, eieren en granen. Hieraan dient paal en perk te worden gesteld en de mannen van onze organisatie zullen er dag en nacht op toezien, dat dit ergerlijk be drijf vanaf heden voor goed den kop wordt ingedrukt. Meer dan 300.000 varkens zijn in enkele maanden frauduleus geslacht. Wekelijks zijn er minstens 1000 koeien ver-kocht buiten de gewone distributie om, om nu maar te zwijgen van de eieren, granen en andere levensmid delen die dagelijks worden wegge moffeld. Om dit nu voor goed uit te roeien is het noodig er eerst wat dieper op in te gaan. Ons boerenvolk is een volk, dat nog veel gezond rechtsbesef in zich draagt. Hoe is het dan mogelyk, dat iets dergelijks gebeu ren kon? Laten wy deze zaak eens precies zeggen zooals zy is: als de boeren niets leverden aan de smokkelaars en de hamsteraars, dan was het kwaad bij de bron afgesneden. Dit neemt de verantwoordelijkheid van die hamsteraars en scharrelaars niet weg, maar het wil wel zeggen, dat de boeren niet alleen den plicht, maar ook de macht hebben dit kwaad te keeren. Het rechtsbesef van onze boeren, zoo vervolgde de heer Roskam, was de laatste jaren met voeten getredem- De crisismaat- MEER DAN EEN MILLIOEN TEXTIEL PUNTEN GESTOLEN. In den nacht van 21 op 22 April jl. werd te Raalte ingebroken in het distributiekan toor, dat daar is gevestigd in het gebouw eener school. De daders waren door een tuimelraam naar binnen geklommen, had den de binnendeur geforceerd en vervol gens meer dan een millioen textielpunten ontvreemd, alsmede brood- en vleeschbon- nen. Als verdacht van dezen diefstal wer den, met behulp van eèn politiehond, aan gehouden de 18-jarige muzikant H. J. R. en de 22-jarige H. S. uit Slagharen, die deswege 14 dagen geleden voor de Zwol- sche rechtbank terecht stonden. Tegen hen had het O.M. 9 maanden gevangenisstraf geëischt. Beiden' werden thans door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. Tegelijk met hen stond J. D. uit Zwolle terecht, die de beide inbrekers had gehol pen de bonnen te verkoopen. Zoowel te Zwolle als te Amsterdam, waar hy alleen voor 2400 bonnen „verkocht", was hem dat gelukt. Tegen hem had het O.M. even eens 9 maanden gevangenisstraf geëischt D. werd thans veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. DE ZAAR-DK. VERVIERS. De Haagsche kantonrechter heeft Don derdag uitspraak gedaan in de zaak van dr. E. G. H. Verviers, voorzitter van de regelen, waren niet gegrond op ons boe- renrecht. Veelal gaven zij winst aan hen, die buiten onze boeren en buiten onze een voudige werkers stonden. Als wij denken aan de bacon- en varkenszwendel, aan de winsten, die gemaakt werden door de ex porteurs van onze goederen, en als wij ons dan nog herinneren, dat men de boeren durfde te honen door hen tot steuntrek ker te verlagen, dan verklaar ik openlyk dat het getuigt van een ingeschapen ge zond rechtsbesef, dat onze boeren zich in die dage» instinctief tegen veel van de door Den Haag met geweld opgelegde maatre gelen hebben verzet. Hierdoor is het te verklaren, dat onze boeren er zich niet tegen hebben verzet, dat in dezen oorlogstoestand onze artike len, buiten de distributie om, konden wor den weggewerkt. Bovendien is het ook al geen geheim, dat vele aanhangers van het oude systeem door fluistercampagnes onze boeren hiertoe hebben aangemoedigd. Zoo is het gezonde rechtsbesef van ve le boeren omgekeerd in het tegendeel en zoo hebben vele boeren meegewerkt om het groote onrecht van frauduleus slach ten en goederen onttrekken aan de distri butie mogelijk te maken. Ik heb het laatste jaar het werk van de Duitsche bezettingsoverheid kunnen ga deslaan voor zoover die arbeid den land bouw en de voedselvoorziening betreft. Het is mij een behoefte, aldus de heer Roskam, openlyk te verklaren, dat die mannen dag en nacht hebben gearbeid om onzen boe renstand recht te doen. De prijzen der land bouwproducten zijn rechtvaardig. Onze melkprijzen worden in orde gemaakt en de boerenstand wordt erkend als grondslag voor den opbouw van ons vaderland, zoo dat ons boerenrecht, waarop de geslach ten voor ons tevergeefs hebben gehoopt, tot werkelijkheid wordt. Daarom is het misdadig, indien de boeren nog één pond vleesch, één pond graan of één ei aan de distributie onttrekken. En daarom heb ik die oproep tot de le den van het N. A. F. gericht. Ook tot de andere landbouworganisaties en tot alle boeren wil ik mrj richten om met ons één vaste lijn te trekken. Wij zullen niet rusten zoolang onze boe ren niet eensgezind en als één man, hun taak in ons volk van harte en met alle krachten ten uitvoer brengen. Deze taak is het verzekeren eener regelmatige voed selvoorziening. Ik heb de overtuiging dat wy dit kunnen, zonder daarvoor van de overheid wettelijke bevoegdheid te verlan gen. De mannen van het N. A. F. willen ech ter niet als verklikker staan, open en eer lijk zal iedereen weten, dat alle deelne mers van het N. A. F. een geestelijk wa pen hebben, waarmee zy dit kwaad zullen bestrijden. Wij zullen de bestaande instan ties, burgemeesters, ambtenaren, contro leurs enz. op hun plicht wijzen, indien zij door slap optreden dit kwaad niet keeren. Boven dit alles zullen wij ons volk oproe pen om uit zichzelf deze zonde, die knaagt als een worm aan de wederopstanding van ons volk, uit te roeien. Nederlandsche Werkgemeenschap. Hy was gedagvaard ter zake dat hy zonder ver gunning een openbare geldinzameling heeft gehouden door middel van een van de Ne derlandsche werkgemeenschap uitgaande circulaire, waarin mededeeling werd ge" daan van het plan om op het landgoed „De Scheepstal" invalidenhuizen te bou wen, die den vorm zouden krygen van ge zinshoeven. De verdachte heeft o.m. be toogd dat de Nederlandsche Werkgemeen schap geenerlei doeleinden van algemeen belang of liefdadigheid nastreefde en dat haar doel alleen gericht was op verzorging van particuliere belangen, gelyk het hel pen van oorlogsinvaliden aan werk. De kantonrechter overwoog echter, dat dit verweer niet opgaat, daar de wyze, waarop de Nederlandsche Werkgemeen schap zich tot de ingezetenen heeft gewend een strafbaar feit is volgens art. 1 der verordening van den Rijkscommissaris nr. 109 van 1940 betreffende het houden van openbare geld- en goedereninzameling. Bovendien is het verweer van verdachte nog in stryd met den inhoud der circulaire, waaruit duidelijk het liefdadig karakter der Werkgemeenschap bleek. Wel heeft dr. Hermanides ter terechtzitting verklaard, dat de Duitsche autoriteiten hem, toen de verordening was afgekondigd, hebben ver klaard, dat de Nederlandsche Werkge meenschap haar gang kon blyven gaan. Wat hier ook van zy aldus de kanton rechter de Nederlandsche rechter heeft de verordening zelfstandig toe te passen. Dr. Verviers werd veroordeeld tot een geldboete van 750 gulden, subsidiair twee maanden hechtenis. Geëischt was een maand hechtenis. CHANTAGE BRENGT DIEFSTAL VAN DISTRIBUTIEBONNEN AAN T LICHT. Dezer dagen drong een drietal mannen een perceel aan de Pletterykade te 's-Gra venhage binnen en namen den bewoner 2000 af; ze gaven voor, tot de poli tie te behooren. De beroofde, een 45-jarige monteur, deed te bevoegder plaatse aangifte. De centrale opsporingsdienst stond aanvan- kelyk voor een raadsel, dat weldra een combinatie van raadselen werd. Vreemd 'was het, dat een eenvoudige monteur een paar duizend gulden in huis had, er een auto op nahield en keurig geïnstalleerd was met nieuw meubilair. Van verschillende zyden kreeg de poli tie aanwyzingen, dat er iets niet in den haak was. En zoo vond de recherche aan leiding, verband te zoeken tusschen het aanwezig zyn van 't weelderige meubilair en het feit, dat de 17-jarige zoon op een Ryksdistributiekantoor was werkzaam ge weest, waar wel eens bonnen koncflta. zyn ontvreemd. De knaap was op dat bureau op 1 Juni ontslagen wegens een feit van huishoudelijken aard. De jongen werd aangehouden en aan een scherp verhoor onderworpen. Na gerui- men tijd ontkend te hebben, gaf hy ten leste toe, op zyn distributiekantoor dui zenden bonnen te hebben gestolen, welke voor vernietiging gereed moesten worden gemaakt Het geheele gezin wist van deze dief stallen af. Allen hadden medegewerkt om de bonnen van de opplakvellen af te wee ken en zoo netjes mogelyk in den ouden toestand te herstellen. De vader heeft de bonnen verkocht, steeds aan een en hetzelfde adres, van-; waar ze weer ln handen geraakten van andere afnemers. Het gezin heeft in totaal ongeveer 10.000,aan de bonnen ver diend en had dus de beschikking over veel geld. Het onderzoek ging toen in de richting van de afnemers, twee hunner zyn reeds gearresteerd. De- recherche heeft inmiddels beslag ge legd op al het nieuwe meubilair. De vader en de oudste zoon zyn opgesloten. Het drama heeft echter niet een, doch meer acten. Daar de zoon 1 Juni ontslagen was, was de wild stroomende bron der bonnen op gedroogd, doch eenige afnemers van het bedoelde adres vermoedde wel, waar die bron te zoeken was. Zy begaven zich er heen en pleegden de bovenvermelde chan tage, in de verwachting, dat hun slacht offer toch geen opgave by de politie durf de te doen. Doch deze durfde dit wel en meende, daardoor zijn bedriegers te inti- mideeren. De recherche drong verder aan, om by- zonderheden te vernemen. Ten slotte her kende de monteur uit een der foto's van het politiearchief een 42-jarigen man, ze keren A. L-, als een zijner belagers. En nu komt de derde acte van het dra ma. Den Zondag tevoren had L. met een kameraad een reisje gemaakt per blauwe tram naar Leiden. Toevallig had ook met zyn gezin in die tram gezeten een der rechercheurs, die den monteur verhoorden. En deze rechercheur herkende L. en zyn gezel als verdachten, wier aanhouding werd gezocht, van een inbraak in een der randgemeenten van 's-Gravenhage en hy had hen aangehouden. L. was dus dadelyk ter beschikking van de* rechercheur, die den monteur aan den tand voelde. Hy had hem maar uit het huis van bewaring te halen. Vader en de beide zoons hebben L. her kend als een der drie aanranders. Het onderzoek duurt voort. TWEE CLANDESTIENE SLAGERIJEN TB BUSSUM ONTDEKT. Nauwelyks heeft een ingezetene van Bussum 8 maanden gevangenisstraf tegen zich hooren eischen wegens het fraudu leus slachten, of de politie ontdekte Woensdag weer twee clandestiene slage- ryen. De politie werd hierby geholpen doof een niet onaardig toeval. In Naarden hield zy een slagersknecht aan uit Bus sum die in een mandje wat ongekeurd kalfsvleesch vervoerde. De knecht legde een verklaring af en werd aan de Bussumsche politie overgege ven. Daar bleek dat een groot deel van den verkoop te Bussum had plaats gevonden. De knecht gaf als adres, waar het vleesch vandaan kwam een woning aan den Plag genweg te Bussum op. Daar bleek men van niets te weten, men kende zelfs den knecht niet. Het bleek echter een dubbel perceel te zyn en vermoedende, dat de aangehouden knecht zich in het nummer vergist had, stelde de politie een onderzoek in, in het naastliggende perceel. Hoewel men ook hier den knecht niet kende en niets met hem uitstaande had, had men echter juist frauduleus-een kalf geslacht, zoodat deze bewoner het slachtoffer van cie vergissing werd en proces-verbaal kreeg wegens NIEUWD0RP. Voor abonnementen en advertentiën M. DE KOK. GOES. Grftnd-theater. Vrijdag 27, Zaterdag 28, Zondag 29 Juai en Dinsdag 1 Juli; „Een hopeloos geval". OCH. EN OVEB UW MAN MOET IK JUIST MET 0 SPREKEN ALLEEN HIJ a 15 JAAR GE LEDEN GESTORVEN I GEEN GEVAAR ANDERS, MAAR DOE MAAR UW ZIN. MEVROUW POWERS: IK HEB GEHOORD DAT AL T GELD VAN UW MAN AAN ZIJN BROER TOE. ^\~*S BEHOORDE HIJ BEROOFDE HEM! HET IS WREED MLJ LASTIG TE VALLEN. TERWIJL MIJN MAN NOQ NIET BEGRAVEN 18 HOK WEET U WAT IK KAN? IS DE BROEDER VAN UW SUN NOG IN LEVEN? DAT IS OELO. GEN 1 U KUNT NIETS BE- WLJZENI GA NIET WEü. ALFRED. IK WIL NIET S1ET DIEN MAN ALLEEN ZUNI r ERGENS IN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN HIJ I IS OP ZEE OM-rf/ GEKOMEN. I i Geschreven door DASHIELL HAM M ETT Teekeningen van ALEXANDER RAYMOND „Had die broer geen erfgenamen? Evelina "byvoorbeeld?" „Zij was zyn dochter, maar hy liet haar niets nahy had niets." Mevrouw Powers is in een stoel by de haard gaan zitten en Dexter stdat by haar, de handen in de zakken. „Zoo had hij nietsen waar is Evelina?" vraagt hy verder. „Dat weet ik niet. Het kan me niets schelen. Ik hoop dat ik haar nooit 83. „Heeft uw man voor hy stierf u niet verteld, dat zyn geld toebe hoorde aan zyn broer, die hy liet verdwynen Dexteris stem klinkt dringend en zijn oogen kijken streng in die van Grace Powers. Deze wendt zich af en steekt uiterlyk kalm een sigaret op. „Het is een leugen", zegt ze dan. „Hy vertelde my niets en ik zei u daarstraks al, dat zyn broer 15 jaar geleden gestorven is". weer zie". „Nu maakt u zich niet ongerust. U zült haar weer zien. Ik zal Evelina zoeken". Dexter heeft intusschen zyn jas en hoed gegrepen. „Ik kom u spoedig weer bezoeken", zegt hy en verlaat het huis. Me vrouw Powers in een opgewonden toestand achterlatend. .(Dinsdag vervolg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 7