Verduisteren UIT DE PROVINCIE HET BESEF De zweminrichting te Souburg gaat volgènde week weer open. Neemt nooit risico van Zaterdagavond 22.06 tot Zondagochtend 5.20 van Zondagavond22.06 tot Maandagochtend 5.21 Pe moaan komt Zondag te 10.37 p en gaat te 0.26 d.a.v. nder. Maandag gaat de maan te 0.26 onder en komt te 11.49 p. GRIFFIER VAN HET „VRIJE VAN SLUIS". Mr. Van Doorninck benoemd. Mr. J. I. van Doorninck, commies ter provinciale griffie te Middelburg, is door Ged. Staten met ingang van 1 Augustus benoemd tot griffier van het waterschap „Het Vrge van Sluis" met als standplaats Oostburg. Zooals bekend is dit waterschap opgericht ter vereeniging van 76 polders in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Van Doorninck werd 4 Augustus 1931 benoemd tot adjunct-commies in de tweede afdeeling. Op 1 Mei 1940 werd hij benoemd tot commies. In de tweede afdee ling heeft hij de gelegenheid gehad zich te bekwamen in de Zeeuwsche waterschap aangelegenheden. MOOIE GIFT VOOR WINTERHULP. De directie van de N.V. Stijfsel- en Glu- Cocosfabriek Sas van Gent te Sas van Gent heeft een mooie gift ter beschikking ge steld van het provinciaal bureau vaii Win terhulp-Nederland. Zuid-Beveland De herbouw van Yerseke. Binnen korten tijd kan de uitspraak van de tweede (aanvullende) onteigening ten behoeve van- den wederopbouw der ge meente Yerseke worden tegemoet gezien. Naar aanleiding hiervan geven wij U hieronder een beknopt overzicht van de begrooting voor de uitvoering van het onteigeningsplan in de gemeente Yerseke. Er moet den nadruk op worden gelegd dat dit een begrooting is, een globale kos tenraming. Het spreekt namelijk vanzelf dat bij de uitvoering van een "betrekkelijk omvangrijk plan nogal eens eenige wijzigingen moeten worden aangebracht. -Dit accentueert zich nog in verband met de tijdsomstandigheden, met het snelle tempo, waar-in wij leven. Zoo wijzigen zich de omstandigheden, o.a. wat betreft de prijzen, de hoedanig heden en de aanwezigheid van grondstoffen en materialen, bij wijze van spreken met den dag. Verder staat nog niets definitief vast omtrent de vergoeding, die voor de ont eigende perceelen zal worden uitgekeerd, en omtrent die prijzen, van de diverse bouw- terreinen. Afgezien hiervan biedt de begrooting van de uitvoering van het eerste onteige ningsplan het volgende beeld. Voor de onteigening van de diverse per ceelen is geraamd een bedrag van 152.654. Dit betreft in hoofdzaak gronden, doch er zijn ook enkele perceelen in opgenomen,' die noodig zijn voor noodzakelijke door braken en. verbreedingen. Voor verbouwing van een zestal per- ceelen, eveneens noodig voor straatver- breedingen, is een bedrag uitgetrokken van' 5.725. Voor straatwerk, rioleering en overige werken is in totaal 33.432 ge raamd. Dit betreft niet alle/en herstel, maar ook nieuwe aanleg, in verband met de nieuwe verkaveling, verbreedingen enz. Er zal ongeveer 4400 M2 straatwerk, herstraat moeten worden en 5.800 M2 nieuwe straat moeten worden gelegd. Met een post van onvoorzien van ruim 8.500, zijn de totale uitgaven geraamd op 200.375. Voor verkoop van onteigende perceelen is een bedrag van 77.575 geraamd. Dit is voornamelijk verkoop van bouwterrein, in totaal ongeveer 10.300 M2 van 4 tot 12.50 per M2. Voor opbrengst van af braak van gebouwen is 2.800 geraamd» Dit eerste onteigeningsplan zal derhalve volgens de raming een tekort opleveren van ongeveer 120.000. Hoewel de tweede onteigening zich grootendeels zal dekken is het niet onmogelijk dat ook deze nog een tekort zal vertoonen. Verder zullen de cijfers ongetwijfeld nog beïnvloed worden door de tijdsomstandig heden. Omtrent de dekking van het tekort is nog geen beslissing genomen. Deze zaak is eenigen tijd geleden bij de diverse instanties aanhangig gemaakt, aangezien de gemeente Yerseke niet in staat is ook maar in eenigszins belang rijke mate de kosten van de gevolgen der oorlogshandelingen te dragen. DE OESTERCULTUUR. YERSEKE. De laatste week is een flinke partij mosselschelpen uitgezaaid voor de oestèrcultuur, terwijl ook reeds vele zeefjes met schelpen gereed worden gemaakt om straks in het water gebracht te worden. Laten wij hopen dat deze oesterbroed- colporteurs.goed werk zullen verrichten. Evenals andere jaren het geval was zal ook dezen zomer door dr. Korringa een geregelde stand van zaken worden gege ven over de waargenomen oesterlarven. Dit werk van dr. Korringa wordt door onze kweekers steeds met groote belang stelling gevolgd. BEZOEK PROEFVELDEN. De leiders der keuringsdiensten van ge wassen in Zuid-Holland, Brabant en Zee land brachten gisteren een bezoek aan de proefvelden in den Wilhelminapolder on der leiding van ir. Versteeg. Vervolgens zou men een bezoek brengen aan de proef velden te Dinteloord en te Barendrecht. VOLKSCONCERT. KATTENDÏJKE. Het muziekgezelschap „Oefening en Uitspanning", directeur de heer Harthoorn, zal heden, Zaterdagavond, 8 uur, een concert geven op de muziek tent. gezelligheidsfeer te brengen thuismaakt het aanschaffen van meubelstukjes en ander huisraad tot een verfijnd genoegen. Dan moet het U ook een waar ge- noegen zijn Uw keus te maken uit onze werkelijk zéér origineele en gevarieerde collectie. Flj=?MA 2e AMBTENAAR TER SECRETARIE. KAPELLE. Burgem. en Weth. dezer ge meente hebben uit de 13 sollicitanten be noemd als 2e ambtenaar ter secretarie den heer S. de Jong uit Hoorn. EEN MOSSELKOKERIJ. KRABBENDIJKE. Naar men ons meldt zal binnenkort een begin gemaakt worden met het bouwen van een mosselkokerij. Thans is men bezig met het aanvoeren van de benoodigde materialen, en het schoonmaken van de vroegere oesterput ten. Het bovengenoemd bedrijf zal in den komenden winter veel werk verschaffen aan jongens en meisjes, zoodat het voor vele gezinnen èen uitkomst kan zijn. PAARDENKEURING. KLOETINGE. Vrijdagmorgen werd al hier op de weide van den heer Aarnoutse een paardenkeuring gehouden. Er was uit verschillende omliggende plaatsen prachtig materiaal gebracht. De uitslag der keuring luidt ais volgt: Tweejarige hengsten: 1. P. Buysrogge, Kloetinge 2. Goetheer, Wolphaatsdgk 3 D. A. Timmerman, Kattendijke en van Gorsel te Rilland; 4 Zwagemaker te Yer seke; 5 P. Buysrogge te Kloetinge. Tweejarige merries: 1 P. Nieuwenhuyse, Kattendijke; 2 Gebr. Rouw, Goes; 3 J. Boogaard, Hoedekenskerke; 4 D. A. Tim merman, Kattendijke; 5 J. Sinke, Kloe tinge; 6 D. A. Timmerman, Kattendijke. Hengsten geboren in 1940: 1 J. v. 't Westende-Vermue te Nieuwdorp 2. idem P. W. v. Ov.erbeeke te Kapelle; 4 D. A. Timmerman en 5 P. Nieuwenhuijse te Kat tendijke; 6 D. A. Timmerman te Katten dijke; 7 P, Scheele-de Putter te Biezelinge; D. A. Timmerman te Kattendijke. Merrie veulens geboren in 1941: 1 D. A. Timmerman; 2 wed. Wisse-Ngsse te Ka pelle; 3 P. C. de Scheele-Putter te Bieze linge; 4 D. A. Timmerman te Kattendijke; 5. P. Vermue te kloetinge 6. Lokersen te Schore; 7 Goetheer te Wolphaartsdijk; 8 wed. Wisse-Nrjsse te Kapelle. Hengstveulens geboren in 1941: 1 J. Sinke te Kloetinge; 2 D. A. Timmerman te Kattendijke; 3 Goetheer te Wolphaarts dijk; 4 P. Nieuwenhuijse te Kattendijke. Merries geboren in 1940 1. P. Vermue te Kloetinge; 2 Gebr. Rouw te Goes; 3 Scheele de Putter te Biezelinge; 4 J. Sinke ,te Kloetinge; -j Goetheer te Wolphaartsdijk; 6 D. A. Timmerman te Kattendijke; 7 Goedheer te Wolphaatsdgk; 8. wed. Wisse- Nijsse te Kapelle en 9 H. Harinck te 's H. Abtskerke. Noord-Beveland OP HET SCHORRE. KORTGENE. Nu de warme zomerdagen weer eiken dag terugkeeren, is de zwem- sport in deze gemeente weer druk aan den gang. Op het schorre krioelt het bij hoog water van zwemmers (sters). De badhokjes van de zwemvereeniging maken weer goe de zaken. Op het schorre vermaakt de jeugd en ook de ouderen zich met allerlei strandge- noegens. Zeeuwsch-Vlaanderen RAAD VAN TERNEUZEN. TERNEUZEN. In de Donderdag gehou den raadsvergadering waren alle leden aanwezig. In de arbeidsovereenkomsten- verordening werd een wijziging aange bracht, met dien verstande, dat deze niet geldt voor het vaste personeel van den luchtbeschermingsdienst. Medewerking werd verleend om een ge deelte van dé speelplaats der Christelijke school te Driewegen te betegelen. B. en W. werden gemachtigd tot het verleenen van hypothecaire voorschotten voor den Wederopbouw overeenkomsig de Hypo theekregeling 1940. Als voornaamste punt stond op de agen da vermeld, een voorstel tot het verleenen van een opdracht voor het ontwerpen van een saneeringsplan .voor de geheelë ge meente. Dit voorstel werd gedaan door de minderheid van B. en W. Na een uitvoerige uiteenzetting van den burgemeester, bieek reeds aanstonds, dat de gemeenteraad iets dergelijks zeer toe juichte. Enkele leden wilden reeds met een onderdeel van het plan, nl. een betere rio leering, zoo spoedig mogelijk een begin laten maken. Men was het er algemeen over eens, dat een ontwerp voor een riolee- rings- en een saneeringsplan niet van el kander te scheiden was. Sommige meen den, dat met het uitvoeren van het riolee- ringsplan reeds een begin kon worden ge maakt vóór het saneeringsplan ten uitvoer werd gelegd. Het voorstel werd met algemeene stem men, dus met de stemmen der beide wet houders voor, aangenomen. De Raad verleent een financieele bijdrage voor zwemonderwijs aan schoolkinderen. STRENG TOEZICHT ZAL GEHOUDEN WORDEN OP HET ZWEMMEN BUITEN HET ZWEMBAD. O. EN W. SOUBURG. De Raad dezer gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering voltallig bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester A. H. S. Stemerding. Kosten hulpziekenhuis. In een vorige vergadering werd beslo ten een gemeenschappelijke regeling aan te gaan tot het oprichten van het hulp ziekenhuis Westhove. In 1939 werd als aandeel in de kosten een bijdrage van 3 cent per inwoner, totaal 157.32, betaald. Nadat Westhove voor hulpziekenhuis was ingericht werd het gebouw gevorderd. Daardoor moest.alsnog een ander gebouw als hulpziekenhuis worden ingericht. Dit bracht nieuwe kosten met zich. Daardoor werd het noodzakelijk, alsnog 3 cent per inwoner aan de Commissie hulpziekenhuis Westhove toe te kennen. Daarom stelden B. en W. voor aan deze commissie 5566 X 0,03 166,98 beschikbaar te stellen. Het dep. van defensie heeft volledige te-' rugbetaling toegezegd, zoodat de ver strekking van deze gelden als een voor schot beschouwd kan worden. Dit werd goedgevonden. Tegen de ter goedkeuring ingezonden kinderbijslagverordening had de secreta ris-generaal van het dep. van binnenland- sche zaken een bezwaar, daar een bepaald lid van art. 1 was vèrvallen verklaard. Daar het de bedoeling is dat de kinderbij slag gelijk is aan die voor rijksambtenaren zouden door het vervallen verklaren van het bedoelde lid, de gemeente-ambtenaren in een gunstiger positie komen te verkee- ren dan de overeenkomstige rijksambte naren. Dit kan niet worden toegestaan. Het gaat hier om personeel, aangesteld op arbeidsovereenkomst. Op voorstel van B. en W. werd het vervallen verklaarde lid van art. 1 alsnog toegevoegd aan de verordening. Aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen. Het bestuur der vereeniging tot stich ting en^Lnstandhouding van een School met den Bijbel verzocht de benoodigde gelden toe te staan voor den aankoop van 16 schoolbanken ter vervanging van oude, en van een schoolbord ter uitbreiding van het schrijfvlak in een lokaal waar twee leerkrachten werkzaam zijn. B. en W. stelden voor die gevraagde medewerking te verleenen. Z.h.s. werd dit voorstel aangenomen. Molesteer zekering. B. en W. achten het niet verantwoord de gemeente-eigendommen nog langer on verzekerd te laten tégen oorlogsmolest- risico. Er is namelgk onvoldoende dekking van het risico. De bgdragen van het rijk ten behoeve van den wederopbouw en het herstel van door oorlogsgeweld beschadig de goederen van eigendommen van pu bliekrechtelijke lichamen zijn belangrijk nadeeliger dan de aan particulieren te ver strekken bijdragen. Voor de publiekrechte- koopt- in Goessche Midza-zaken, U is dan aan den veiligen kant en op den koop toe: de waardevolle Midza-Bons. Deze week fl. 187.50 Zuid-Noord-Beveland. BENOEMING LH) GEMEENTERAAD. AXEL. In de plaats van wijlen den heer F. Dieleman is tot lid van den gemeente raad benoemd verklaard de heer J. Fanoy, notaris alhier. De heer Fanoy had voorzien ook reeds zitting in den Raad. ONGEVAL BIJ HET MAAIEN. SLUIS. De landbouwersknecht A. D. te Heile had Donderdag bij het maaien het ongeluk in zijn zeis te vallen waardoor hij in zijn voet een diepe snrjwonde opliep. D. moest zich direct onder geneeskun dige hulp stellen. NIEUW ZWEMBAD. SLUIS. De zwemclub ,,'t Vrge van Sluis" heeft thans een nieuw bad geopend en wel in de Stierskreek nabij de hoeve van den landbouwer Dekkers in den Lapscheur- schen Gatpolder. lijke lichamen wordt de. bijdrage gesteld op het bedrag van het schuldrestarit dat op de vernietigde of beschadigde goederen drukte. Wanneer dus op een gemeente eigendom geen schuld meer drukt en dat gebouw zou schade oploopen, dan draagt het rijk dus niet bij in den wederopbouw of het herstel. Het financieele risico voor de gemeente is dus zeer groot. B. en W. stellen nu voor toe te treden als lid der wederkeei-ige waarborgmaat schappij „Molest-risico voor gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen". De vaststelling van de verzekerde waarde zal geschieden naar de gegevens van de brand, verzekeringspolissen. De heer DE PAGTER zeide, dat hij in de lijst der genoemde gemeente-eigendommen niet vermeld ziet de garage en den slan gentoren. De VOORZ. antwoordde, dat dezë een on derdeel van het gemeentehuis vormen. De heer DE PAGTER en de motor- en babybrandspuit De VOORZ. zeide dat molestverzekering hiervoor niet noodig is, omdat de gewone verzekering hierin reeds voorziet. Z.h.s. aangenomen. ZWEMONDERWIJS EN OPENING DER ZWEMINRICHTING. De secretaris-genéraal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming ^schrijft, dat het zwemmen voor ieder Nederlandsch schoolkind van zoo'n groot belang is in ons land, dat het uit meer dan één oogpunt wenschelijk zou zijn het zwemmen verplichtend te stellen. Door gebrek aan voldoende zwemgele- genheden ontbreekt echter de mogelijkheid tot verplichte invoering van het zwem onderwijs. Er wordt sterk aangedrongen, in samenwerking met de bijzondere scho len en de besturen van particuliere zwem- gelegenheden, op een zoo ruim mogelijke samenwerking teneinde toch te geraken tot zwemonderwijs in de hoogere leerjaren (zesde en zevende) als onderdeel van het vak lichamelijke oefening in klassikaal verband. B. en W. deelden mede, dat het bestuur der plaatselijke zwemvereeniging bereid is gebleken bovenbedoeld onderwijs in hare inrichting te doen geven, onder bepaalde voorwaarden. Het ontbreekt de vereeniging aan gelden om hare inrichting te openen. Zij zal, wegens het ontbreken van vol doende baten, haar benoodigd» personeel, 2 badmeesters en 1 badjuffrouw, niet kun- 1 nen betalen, waarmede een uitgaaf van on geveer 40 per week gemoeid zal zijn. In de eerste plaats is dus een finan cieele bydrage der gemeente noodzakelijk, teneinde het personeel te kunnen betalen en in de tweede plaats zullen eenige be- noodigdheden aangeschaft moeten worden, welke verloren zijn gegaan. B. en W. stelden voor te beslui ten tot het verleenen van een bij drage van 0.10 per week per leerling, die van het zwemonder wijs gebruik maakt, waarvoor ten hoogste tweemaal per week per leerling zwemonderricht moet wor den gegeven en het beschikbaar te stellen crediet voor 1941 op ten hoogste 300 te bepalen. Het to taal aantal leerlingen der vier la gere scholen in deze gemeente, dat van het zwemonderwijs gebruik kan maken, bedraagt 175, zoodat dit, gerekend naar 13 weken, een uitgaaf kan vorderen van 227.50, terwjjl het resteerende bedrag der S00, indien noodig, kan worden besteed tot het. aanschaffen van benoodigdheden. B. en W. verzochten in verband met het bovenstaande op de gemeentebegrooting 1941 een crediet van 300 toe te staan ten behoeve van het zwemonderwijs der leerlingen van de twee hoogste klassen der lagere scholen in deze gemeente, welk bedrag kan worden gevonden uit den post „onvoorziene uitgaven". De heer JACQUES juichte zwemonder wijs ten zeerste toe. Bij spr. rees echter de vraagAls de ouders bezwaren hebben, dat de kinderen aan' dit zwemonderwijs deelnemen, hoe zal men dan daartegenover staan De heer DE PAGTER kon zijn mede werking aan dit voorstel niet .verleenen. Spr. was principieel niet tegen de zwem- sport. Maar spr. ziet deze sport als een soort luxe en achtte haar niet noodzake lijk. Men heeft een vereeniging in deze ge meente en mochten ouders het noodig achten, dat hun kinderen leeren zwemmen, dan kunnen zg lid der vereeniging wor den. De kosten zijn te hoog voor de ge meente. De heer SUURMOND wenschte dit voor stel tot een volgende vergadering aan te houden. h De VOORZ. antwoordde, dat het voor stel inderdaad laat is gekomen, doch het kon niet eerder. Wanneer dit voorstel zou wor den aanvaard, dan zou 1 Juli de zwemvereeniging kunnen worden geopend. Houdt men het voorstel aan, dan zal het minstens een maand duren voordat het voorstel behandeld zal worden en dan zal de opening van het zwembad wel zeer laat kunnen geschieden. Het gesloten zgn van de zweminrichting brengt met zich mede, dat er toestanden aan het kanaal ontstaan, die men als Raad niet voor zjjn rekening kan nemen. Maatregelen tegen deze toestanden te nemen is wel zeer moeilijk, daar men kan tegenwerpenwaarom opent men het zwembad dan niet. Het aanhouden van het voorstel meende de voorzitter, met het oog op lichamelgke en zedelijke gevaren ten stelligste te moe ten afraden. De heer SUURMOND handhaafde zijn standpunt. Uit de woorden van den vo - .rltter meende spr. op te merken dat aan houding van het voorstel' gewenscht omdat vele kanten dezer kwestie bespro ken dienen te worden. Daar alleen de heer Van de Putte het voorstel-Suurmond ondersteunde, werd hierover niet tot stemming overgegaan. De VOORZ. wees er nog op, dat men hier niet zit als fracties, doch dat men individueel de zaken moet overwegen en beslissingen voor de gemeente nemen. Men moet als leden van den Raad de voorstel len behandelen. Anders maakt men van den Raad een caricatuur en haalt men het respect van den gemeenteraad naar bene dén. Men is niet gekozen als fractie, doch individueel als lid van den Raad. De heer JANSSEN sprak zijn voldoening er over uit, dat B.en W. hun best er voor gedaan hebben, dit voorstel nog te kun nen behandelen. Spr. ziet het zwemmen niet als sport, doch 'vooral als een veilig heidsmaatregel. Men denke maar eens aan de twee ongevallen in de laatste da gen. Wanneer het zwembad open was geweest en er dus toezicht had bestaan, dan zouden deze on gevallen wellicht niet zgn voor gekomen. Spr. zette uiteen,dat de gevraagde som van 300 niet teveel is. De heer SUURMOND zeide, dat wan neer aan het voorstel verbonden wordt het zwemmen verplichtend te stellen spr. te gen zou moeten stemmen. Dan komt de overheid op het terrein der ouders, die al leen in deze kwestie te beslissen hebben. Spr. zeide een voorstander van licha melijke oefening te zijn. Nu verplicht men daaraan echter het onderdeel zwemmen. Dan zou men, aldus spr. ook wel hardloo- pen kunnen voorstellen. De kosten achtte spr. te hoog. De heer BOUFF onderschreef de mee ning van den heer Janssen. Spr. wees er op, dat zich kinderen in het kanaal bege ven, die niet kunnen zwemmen. De VOORZ. betoogde, dat er geen sprake van is, dat ereen school of leerlingen, verplicht zou den zgn aan dit zwemonderwijs deel te nemen. Er zijn ook kinderen, die om medische redenen er niet aan zullen kunnen deel nemen. Er is hier alleen maar sprake van vrijwillig zwemonderwijs. Het is niet juist een verschil te maken tusschen zwemmen en gymnastiek. Zwem men is een onderdeel van de gymnastiek. Men is nu in het gelukkige bezit van een zwembad, laat men dan de gelegenheid aangrijpen om onder goed toezicht kinde ren te leeren zwemmen. Het is geen luxe, het is plicht, dat kinderen leeren zwem men» Alleen al uit een kwestie van nut is het noodzakelijk dat men leert zwemmen. En uit een oogpunt van gezondheid is het zéér gewenscht. Als B. en XV. niet met dit voor stel waren gekomen en het niet wordt aanvaard, is het vrij zeker dat het zwembad dit seizoen niet open gaat. De mogelijkheid om het zwembad op deze wijze te steunen, moet worden toege juicht. Mocht de Raad dit voorstel afwijzen dan kan men de consequenties moeilijk aan vaarden. Wanneer het zwembad open gaat zal er meer en strenger toe zicht worden gehouden op het zwemmen buiten het zwembad. Heelemaal verbieden kan men het niet, doch de nieuwe politie verordening staat toe bepaalde regeléji te stellen. En deze zulleu worden gesteld. Dan zal verhin derd worden, dat aan de Loskade of de Groote Abeele wordt ge zwommen. Het voorstel is geen aardigheid, geen luxe of een hobby, doch het is noodzake lijkheid. Een der sprekers betoogde, dat dit zwemonderwijs toch ni'et wordt opgelegd. Laat men nu zelf de verantwoordelijk heid aanvaarden en het kleine beetje auto nomie dat nog overgebleven is, gebruiken, aldus spr. De heer DE PAGTER is niet tegen de zwemsport, doch heeft bezwaar tegen de kosten. De VOORZ. dat mag geen bezwaar zijn. De heer DE PAGTER wenschte dan een verbod om buiten het zwembad in het ka naal te zwemmen. De VOORZ. antwoordde, dat dit niet mogelijk is. Wel kunnen be paalde plaatsen worden aangewe zen. Het gaat alleen om de uit wassen. Die kan en zal men uit snijden. De heer VAN DE PUTTE zeide, na de gegeven toelichting, zijn stem aan het voorstel te kunnen geven. De heer SUURMOND verklaarde, dat nu wel gebleken is, dat dit voorstel discussie behoefde. Verschillende verklaringen van den voorzitter moest spr. onderschrijven. Spr. waardeert het zwemmen en hij zou zijn stern, nu niet aan het voorstel onthou den. De beer DE PRIESTER vond het wel vérgaande, dat men niet voldoende van deze kwestie kennis heeft kunnen nemen. In de bladen is deze zaak toch reeds uit voerig gepubliceerd. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Rondvraag. De heer BOUFF vroeg de mogelijkheid to onderzoeken of de inwoners uit deze gemeente ook gebruik zullen kunnen ma ken van den centralen keuken te Vlissin- gen. De VOORZ. zou dit nagaan. De heer DE BOUFF wees er op, dat de lindeboomen aan den Ouden Vlissingschen weg. van het Zwaantje tot de grenspaal, noodig gesnoeid dienen te worden. De voorzitter zeide onderzoek toe. De heer VAN DE PUTTE vroeg of B. en W. er iets aan kunnen doen, dat de keien uit de Middelburgsche straat worden op geruimd. De VOORZ. antwoordde dat men geen voldoende arbeidskrachten daarvoor heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3