STADSNIEUWS Vlissingen Besluiten, Benoemingen enz. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Middelburg Concert STADSNIEUWS Goes De veulenkeuring van Hippos. Ingezonden Stukken ERNSTIG GEVAL VAN PRIJSOPDRIJVING. De politi ealhier heeft zich genoodzaakt gezien tegen een handelaar alhier op te treden die verdacht werd zich schuldig te maken aan prijsopdrijving. Aan de politie is gebleken dat hij een 2000-tal eieren had afgeleverd tegen 17 cent per stuk, terwijl de maximum-prijs 8 cent is. Daarenboven had hij 600 kg. blauwe aard appelen verkocht tegen den prijs van 14 cent per kg., terwijl de maximumprijs daarvan is vastgesteld op 8 cent per kg. Voorts verkocht hij ook vruchtenwijn in flesch ver boven den prijs. De politie heeft verder nog ca. 500 eieren en pl.m. 1200 kg. blauwe aardappe len aangetroffen en in beslag genomen. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VAC ANTIEKOLONIES AFDEELING VLISSINGEN. Bovengenoemde vereeniging hielcl gis teravond haar jaarvergadering, onder voor zitterschap van den heer H. J. B. Knoop, die in zijn openingswoord wees op de be narde tijdsomstandigheden, waardoor de voedselvoorziening in gevaar komt, met in het bijzonder dreigende ondervoeding voor het kind. De secretaresse, mevrouw Spurjman, bracht hierna het jaarverslag uit. Hieruit bleek,dat de oorlog een remmenden in vloed had op de uitzending van kinderen. Bij het uitbreken van den oorlog werden nog 16 Vlissingsche kinderen in kolonie huizen verpleegd; gelukkig keerden allen na eenigen trjd in goeden welstand terug. Hoewel er nog een aantal kinderen was, dat dringend uitzending behoefde, durfde de ouders dit niet aan, zoodat uitzending niet meer plaats vond, temeer daar in September, toen nog enkele kinderen zou den worden uitgezonden, de mazelen uit braken. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1941 156. De secretaresse uitte in haar verslag de hoop, dat het ledental zal stggen. Door vertrek enz. is het aantal leden sterk ver minderd. Dank werd gebracht aan den schoolarts, dr. Eerelman, die zgn grooten steun aan het werk der vereeniging gaf. De voorzitter deelde mede, dat dit jaar weer 3 kinderen zijn uitgezonden, terwijl begin Juli nog 10 kinderen zullen volgen. Bovendien worden er voor rekening van het Bio-Vacantieoord 28 Vlissingsche kin deren verpleegd, waarvoor spr. zijn har- telijken dank betuigde. De penningmeesteresse, mej. E. Kamp, bracht vervolgens financieel verslag uit. De ontvangsten bej oegen 1733,06, de uitgaven 1150,31, batig saldo 582,75. Veel steun werd ondervonden van het gemeentebestuur, in het bijzonder van Maatsch. Hulpbetoon door het verleenen van financieelen bijstand en het verstrek ken van kleeding en schoeisel. De controle commissie rapporteerde dat de bescheiden van de penningmeesteresse in de beste orde waren bevonden; weshalve deze werd gedéchargeerd. De voorzitter bracht secretaresse en penningmeesteresse hartelijk dank voor hun veelomvattenden arbeid ten bate van het zwakke kind. Tot bestuurslid werd gekozen mevr. Wesseling-Prins. Dr. Eerelman wees er op, dat niettegen staande de moeilijke tijdsomstandigheden de gezondheidstoestand der kinderen ge- lukkig bevredigend is te noemen. Spr. ver wacht echter, dat het volgend jaar, indien de oorlog mocht voortduren, het aantal ondervoede kinderen wel zal stijgen. Hier om hoopte spr. dat de financieele kracht der vereeniging belangrijk zal toenemen en dat velen als lid zullen toetreden, om zoo doende dit groote sociale werk daadwer kelijk te steunen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. VLISSINGSCHE DAMMERS SPELEN TEGEN W. ZEEUWSCH-VLA ANDEREN. Zondagmiddag a.s. zal in Hotel Coomans de return wedstrijd plaats hebben tegen de spelers uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen, welke ontmoeting naar men verwacht, evenals te Breskens, een spannend verloop zal hebben. Voor elke damliefhebber een mooie gelegenheid om eeen kijkje te ko men nemen. ZEEBADEN. In de week van 2026 Juni werden 3748 zeebaden genomen waarvan 1267 in het ge mengde bad en 2481 in het volksbad. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 79 gr. en van het water 63 gr. GETIJEN. Zaterdag is het te 5.25 en 17.49 u. hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. "De wachtmeester bij de marechaussee, v. Kleef, is tijdelijk overgeplaatst van Eist naar de brigade te Oostburg. Aan de Vr^je Universiteit te Am sterdam slaagde voor het cand. examen klassieke letteren de heer P. J. van Swigchem te Zoutelande, voorheen te Middelburg. Aan de R.K. H.B.S. te Roldue slaagde voor het eindexamen afd. A, E. Borm te Hulst. O.- EN W.-SOUBURG. Geboren Bastiaan, z. van L. Hoogeste- ger en J. Oreel; Woutrina Klara Maria, d. van J. A. H. C. Raadsen en M. van Hof wegen; Cornells Freerk, z. van T. Radings en A_ Puijpe Herman Wilhelmus, z. van W. M. Wolters en J. M. Roose. OPENLUCHTVERGADERING. Men deelt ons mede, dat op 28 Juni op den Dam een openluchtvergadering ge houden zal worden, die georganiseerd wordt door de N.S.D.A.P. en N.S.B. De openluchtbijeenkomst zal gehouden worden op den Dam, terwijl voor de N.S.B. gesproken zal worden door den heer A. J. Spelt. Voor de N.S.D.A.P. zal gesproken word endoor den heer Heinrich. De vergadering zal aanvangen om 19.30 uur. HEDENAVOND op het Molenwater, Middelburg. Koopt het programma a 2 cent CHK. GEK. GEMEENTE. In de vacature bij de Chr. Geref. Gem. te Middelburg werd het volgende tweetal gesteld: Ds. J. van Doorn, predikant te Ouderkerk a. d. Amstel; ds. A. Zwiep, predikant te IJmuiden. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De "temperatuur van water in het kanaal door Walcheren was heien 72 gr. EUPHONIA VERGADERDE. Uitgenoodigd, voor de radio te spelen. Het Goesche Harmoniegezelschap ..Euphonia" hield zijn algemeene verga dering in het Schuttershof. Het voorzitter schap werd, wegens verhindering van rar. Stieger, waargenomen door den heer J. M. van Bommel van Vloten. De heer Van Vloten herdacht In zijp openingswoord het overleden lid den heer P. Korstanje, en de overleden bestuurs leden de heeren W. Kakebeeke en J. C. Pilaar, aan wie „Euphonia" zoo buiten gewoon veel te danken heeft, en wier ver scheiden een zware slag voor de vereeni ging was. In het jaarverslag van den secretaris werd o.a. gemenoreera dat het ledental een kleine vooruitgang toonde, terwijl met waardieering gewaagd werd over de stij gende muzikale prestaties. Vervolgens werd de rekening over 1940, die sloot met een klein voordeelig saldo, voorgelezen en goedgekeurd. Voorts werden nog de aftredende be stuursleden, de heeren C. Leconte en H. B. Pilaar, brj acclamatie herkozen. Een schryven van den N.U.O. De tweede directeur, de heer Mann- hardt, overhandigde daarna aan den voor zitter een juist door hem ontvangen schrij ven van den „Nederlandschen Radio-Om roep". In dit schrijven deelt de N.R.O. me de, dat het voornemen bestaat om in Augustus en September a.s. de biste Ne derlandsche Harmonie- en Fanfare-gezel schappen voor de radio te doen spelen en ook „Euphonia" te Goes wordt daartoe uitgenoodigd. Bedoeling ic. zoo wordt in dit schrijven uiteen gezet, het groote publiek de beste Nederlandsche orkesten te laten hooren. Eiken Zondag, beginnende 3 Augustus, zullen vier gezelschappen voor den om roep spelen. Daaraan is voorts eer wed strijd voor de luisteraars verbonden, die moeten bepalen relk gezelschap het beste speelt. Het gezelschap, dat aldus als num mer één „uit <L bus komt" krjjgt een fraaien prijs. Aan de deelnemende orkesten worden kosten, enz. ruim vergoed en te Hilver sum zullen zg aan het station feesteltfk ontvangen worden. Voorts kunnen suppor ters in elk aantal medekomen en deze kunnen dan in de groote studio de uit voering bijwonen. Toen de heer Van Vloten dit schrijven voorgelezen nad, giijg er een hoeratje op en daaruit bleek wel, da' men deze uitnoo- diging, met vreugde begroette en er gaar ne gevolg aan zal geven. Tenslotte werden nog eenige zaken van meer internen aard behan GEVAARLIJK ZWEMMEN. Naar men ons van - zijde van het be stuur van de Zwem- en Badiclub 't Sas me dedeelt wagen zich herhaaldelijk zwem mers buiten de „vakken" in de Schelde. In den regel zgn dit personen, die tijdelijk of pas te Goes of omgeving woonachtig zg'n, en die daardoor niet weten dat buiten die vakken vaak verraderlijke stroomin gen optreden, die het zwammen daar le vensgevaarlijk maken. Men zij dus gewaarschuwd, en men wij ze ook een ander o:. het gevaar dat hier dreigt. Niet alleen voor de roekelooze zwemmers zelf, maar ook voor degenen, die het als hun menschelgke plicht gevoe len een zwemmer, die in nood zou komen, by te staan. Want deze moeten dan ook hun eigen leven op het spel zetten! VISCHMIJN VLISSINGEN. Woensdag 25 Juni. Aangevoerd door 25 vaartuigen 1760 Kg. handelsgarnalen a 0.280,33; 3222 Kg. pellerij garnalen k 0,28; 767 Kg. schar k 0.37—0.47; 126 Kg. bot a 0.410.61; 97 Kg. tong, griet k 1,20—1,40; alles per Kg. Onder flinke belangstelling had gisteren zooals reeds in het kort vermeld op het Molenwater de jaarlgksche veulenkeuring plaats van de Vereeniging van Walcher- sche paardenfokkers „Hippos". Van de 77 ingeschreven nummers waren maar enkele afwezig en wat er was, mocht als zeer goed worden aangemerkt. De jury had geen gemakkelijke taak bij het beoordeelen van de dieren en het toe kennen van de verschillende prijzen. De uitslag van haar arbeid was als volgt: Categorie I, merrieveulens, geboren in 1941. Eerste prijs: Willie van Nieuwland, va der Clairon van Hoek K 1714, moeder Mil- da K 26300, van N. J. Mol, Nieuw- en St. Joosland; 2e Dien, vader Aria's Clairon K 1740, moeder Sonja van Henriëtte Hoeve K 22103, van A. Wisse Vogelaar, Nieuw en St. Joosland; 3e Bonnie van Nieuwland, vader Clairon van Hoek, moeder Dorine K 23542, van N. J. Mol; 4e Wilma, vader Aria's Clairon, moeder Truus K 22102, van A. Wisse Vogelaar; 5e Diana, vader Aria's Clairon, moeder Mina K 20941, van C. Mesu, Nieuw- en St. Joosland; 6e Xantina van de Parel, vader Ben van Grauw K 1852. moeder Bertha K 15049, van W. de Buck, Meliskerke; 7e Certa van Gröenen- burg, vader Aria's Clairon, moeder Certi- ne K 19556, van A. A. van Nieuwenhuij- zen, Nieuw- en St. Joosland; 8e Berline de Linge, vader Aria's Clairon, moeder Tul- pine K 20950, van Andr. de Buck, Grirjps- kerke; 9e Mirza, vader Henk K 1850, moe der Robertina K 17893, van H. J. Allaart, Serooskerxe; 10e Mien, vader Aria's Clai ron, moeder Winnie K 23537, van A. Wisse Vogelaar; 11e Trix, vader Aria's Clairon, moeder Rix H K 23538, van A. Wisse Vo gelaar: 12e Bertha, vader Henk, moeder Cora K 26361, van A. P. van Nieuwenhug- zen, Oostkapelle. Eervolle vermeldingen: Diana de Linge, vader Aria's Clairon, moe der Vita K 20916, van Andr. de Buck; Stannie, vader Dessert van Waarde K 1631, moeder Elza K 23562, van W. Rooze, Sint Laurens: Danette. vader Aria's Clai ron. moeder Ida K 16363, van J. M. Klap, Middelburg; Emma van Nieuwland, vader Aria's Clairon, moeder Flora K 16913, van M. van Strien, Nieuw- en St. Joosland; Dora van Nieuwland, vader Aria's Clairon, moeder Santina K 26373, van M. van Strien. Categorie H, hengstveulens, geboren ln 1941. Eerste prijs Clairon van Poppendamme, vader Aria's Clairon, moeder Novel K 22063, van J. H. Geschiere, Grgpslcerke; 2e Arie, vader Aria's Clairon, moeder Lg- die K 23544, van C. Mesu; 3e Bento, vader Aria's Clairon, moeder Henny K 26358, van A. Wisse Vogelaar; 4e Albert van Nieuwland, vader Aria's Clairon, moeder IsabelJe K 23539, van M. van Strien; 5e f Robert, vader Aria's Clairon, moeder Cor- rie K 23547, van A. P. van Nieuwenhuij- zen; 6e Arius van Nieuwland, vader Aria's Clairon, moeder Roza K 68983, van N. J. Mol. Eervolle vermeldingen: Arié,^'vader Aria's Clairon, moeder Loza K 23550, van A. P. Koster, Grgpskerke; Baron van Trio, vader Aria's Clairon, moeder Bertha, van M. I. Verhulst, Nieuw- en St. Joosland; Leo van Groenenburg, vader Aria's Clai ron, moeder Martha K 26365, van A. A. van Nieuwenhugzen. Categorie m, éénjarige merries, gebo ren in 1940. Eerste prijs: Erna, vader Aria's Clairon, moeder Mina K 20941, van C. Mesu; 2e Willy van Zeeduin, vader Henk, moeder Mina K 25066, van J. Maljaars Jzn., Oost kapelle; 3e Hennie, vader Henk, moeder Ada K 17937, van A. P. van Nieuwenhug- zen; 4e Elza, vader*Aria's Clairon, moeder Lgdie, van C. Mesu; 5e Addie, vader Aria's Clairon, moeder Winnie K 23537, van A. Wisse Vogelaar; 6e Caliste de Linge, va der Aria's Clairon, moeder Bertina Oranje K 17636, van Andr. de Buck; 7e Carla de Linge, vader Aria's Clairon, moeder Tul» pine K 20916, van Andr. de Buck; 8e Flora, vader Henk, moeder Clara K 22107, van H. J. Allaart; 9e Lien, vader Mignon Fosteau K 1767, moeder Mea K 21183, van F. J. Castel. St. Laurens; 10e Hennie, vader Henk, moeder Ada K 17937, van A. P. van Nieuwenhugzen; lie Irena van Kievitshoek, vader Ben van Grauw, moe der Fauna van Kruiningen K 63244; 12e Yvonne van de Parel, vader Joli van Fre- derika K 1594, moeder Roma K 17762, van W. de Buck. Eervolle vermeldingen: Her mine, vader Aria's Clairon, moeder Bertha IC 23534, van A. A. van Nieuwenhuyzen; Lena, vader Aria's Clairon, moeder Mar tha K 26364, van P. Schout Czn., Bigge- kerke; Hermine, vader Kovacs van Krui ningen K 1786, moeder Mignon van Mon nikenhof K 18731, van J. Schout Gzn., Big- gekerke; Marie, vader Aria's Clairon, moe der Flora K 20943, van H. Crucq, Nieuw en St. Joosland; Juliana, vader Aria's Clai ron, moeder Bertha K 14609, van Andr. de Buck. Categorie IV, éénjarige hengsten, gebo ren in 1940. Eerste prgs Henk van Zeeduin, vader Henk. moed.er Nora K 18775, van J. Mal jaars Jzn.; 2e Frederik, vader Henk, moe der Hirondelle K 13863, van W. Rerjnierse, St. Laurens. Categorie twejarlge hengsten, geboren in 1939. Eerste prijs Baron van den Eendracht, vader Aria's Clairon, moeder Mina K 20941, van C. Mesu; 2e Freddy, vader Aria's Clairon, moeder Bertha K 23534, van Andr. de Buck en C. Mesu; 3e Otto, vader Aria's Clairon, moeder Cassala de Veerhoek K 15423, van Andr. de Buck en C. Mesu. Eervolle vermeldingen: Dolf van Plantenburg, vader Aria's Clairon, moeder Cozette K .23540, van C. Mesu; Baron de Linge, vader Aria's Clairon, moeder Tul- pine K 20950, van Andr. de Buck. Categorie VI, merries met minstens 2 af stammelingen. Eerste prys: Mina, 8 jaar, K 10941, af stammelingen Baron van den Eendracht, Erna en Diana, van C. Mesu; 2e Tulpine, 8 jaar, afstammelingen Astrid de Linge, Baron H Linge, Carla de Linge en Der- lisse de Linge. van Andr. de Buck; 3e Lij die, 6 jaar, afstammelingen Ladra, Elza en Arie, van C. Mesu. Opruiming van niet-ontplofte munitie en projectielen. Hulpverleeniïig door de gemeente en vertekening van de kosten daarvan. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken schrgft het volgende aan de burgemeesters en re- geeringscommissarissen Zooals u bekend is, is de commissie van proefnemingen, ressorteerende onder het afwikkelingsbureau van het departement van defensie, belast met het verwijderen en onschadelijk maken van onontplofte munitie en vliegtuigbommen (blindgan gers). Gedurende den laatsten tijd bereikten mijn departement van de zijde van onder scheidene gemeenten verzoeken om resti tutie *Van de kosten, verbonden aan het verwijderen en onschadelijk maken dezer projectielen en de daarmede gepaard gaande veiligheidsmaatregelen. Ik vestig er echter uw aandacht op, dat het hier be treft maatregelen van openbare orde en veiligheid, die geheel binnen het kader der gemeentehuishouding vallen en mitsdien niet ten laste van het Rijk gebracht kun nen worden. Ik zie hierbij niet over het hoofd, dat deze uitgaven voor sommige gemeenten zeer bezwaarlijk kunnen zijn en vaak door haar niet dan met moeite bestreden kun nen worden. Intusschen vermag deze over weging in het roeven uiteengezet stand punt geen wijziging te brengen Immers moet het anderzijds normaal geacht wor den, dat üe huidige omstandigheden ook voor die gemeenten verhoogde risico's en kosten met zich meebrengen. Er bestaat dan ook geen aanleiding deze kosten, die reeds om principieele redenen door de ge meenten zelf gedragen moeten worden, voor rekening van mijn departement te ne men. Uiteraard madit niet meebrengen en ik vestig met nadruk die aandacht hierop dat aan het personeel van de commissie van proefneming op zijn aan vraag van gemeentewege de noodige me dewerking geweigerd wordt en de voor de veiligheid der bevolking vereischte maat regelen achterwege big ven. Tenslotte vermeld ik volledigheidlshal- vo hier nog bg, dat zich het geval kan voordoen, dat het verwijderen van onont plofte projectielen, die voor onderdeelen dervDuitsche weermacht gevaarlijk of hin derlijk zrjn, door of op last van Duitsche militairen geschiedt. Ook bij die gevallen komt het voor, dat de gemeenten op dracht krijgen werkvolk aan te nemen en ter beschikking te stellen. Alsdan is er echter sprake van een verrichting ten be hoeve van de Duitsche weermacht, waar van de kosten door hst vorderende leger onderdeel contant moeten worden betaald. DOODELIJKE VAL VAN GLAZEN- WASSCHER. Gistermorgen is in de Haverstraat te Enschede de 25'-jarige ongehuwde glazen- wasscher D. de Vos, die aan een winkel pand bezig was werkzaamheden te ver richten, van een hoogte van ongeveer 12 meter omlaag gevallen. In het ziekenhuis is hg aan de gevolgen overleden. ALG. NED. VER. VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Na de bevredigende resultaten, die 1939 gebracht had aldus begint het verslag over 1940 van de Algemeene Nederland sche vereeniging voor Vreemdelingenver keer waren de verwachtingen van het Nederlandsche Vreemdelingenverkeer ook voor 1940 hoog gespannen. Niemand kon verwachten, dat in de Meidagen ons land in een oorlogs- catastrophe zou worden gestort, die alle verwachtingen in rook deed vervliegen. Al konden onder de gegeven omstandig heden geen verwachtingen worden gekoes terd voor een goed vreemdelingenver- keersjaar en al zouden die omstandigheden voorloopig voor Nederland als bezet ge bied onzeker zijn, toch werd beseft, dat het thans meer dan ooit voor allen in het V.V. V.-wezen een dure plicht was zich met kracht te wgden aan het herstel van het Nederlandsche leven. In dezen geest heeft de A.N.V.V. zich met de ruim 300 V.V.V.'s gezet aan den wederopbouw van het vreemdelingenverkeer. Toen na de oorlogsdagen vaststond, dat de mogelgkheden tot reizen in ruime mate aanwezig waren en het er om ging het rei zend publiek over het doode punt heen te helpen, werden onmiddellgk maatregelen getroffen om door een propagandia-actie van het vacantie-seizoen te redden wat er te redden viel. Hoewel de resultaten van het vacantie- seizoen 1940 de zeer sombere verwachtin gen van Juni in het algemeen weerspraken, bleven voor het geheele land de uiteindelgk behaalde resultaten van het seizoen ver be neden het normale. Opvallend was overigens, dat het belang, rijkste vacantiebezoek zich tot enkele zeer bepaalde gebieden beperkte, waar zelfs van een druk vacantieseizoen gesproken kon worden, terwijl vele andere vacantie- gebieden, die toch alle aanspraken kunnen doen gelden op de belangstelling van den vacantieganger en toerist, vermeden wér den. Het tot stand komen der nog ontbre kende provinciale V.V.V.'s, het levendige verband, dat gelegd kon worden met de vergadering van provinciale vertegenwoor digers, waren eenige belangrijke resulta ten van het toegenomen contact met de binnenlandsche organisaties op V.V.V.-ge- bied. Op het eind van 1940 telde ons land 27 provinciale en streek V.V.V.'s, alsmede 350 plaatselgke V.V.V.'s. Verder wordt in het verslag gememo reerd, het 25-jarig bestaan der A.N.V.V. op 17 November. Met de richtlijnen voor V.V.V.-propa- gandadrukwerk en het toeristische hand boek voor Nederland werd een begin ge maakt van groot opgezette acties van blfl- venden aard en diepgaande strekking. Zooals uit rekening en verantwoording blijkt, waren de inkomsten in 1940 onge veer 41.000 mindler dan die in het voor afgegane jaar. Een batig saldo kon worden gevormd van 24.000, welk bedrag air reserve naar 1941 is overgebracht? Als het kwik in den thermometer stijgt, als de bevolking van onze lage landen borstrokjes, en wat dies meer zij, aflegt en verkwikking zoekt aan en in het natte element, ondergaat de gemengde bericht geving in de krant uitbreiding. Verdrinkingsgevallen zijn aan de orde van den dag. Veelal zijn de betrokkenen jonge kinde ren, die zonder toezicht aan het water spe len, en in het vuur van hun spel den vas ten wal onder de voeten verliezen dan weer betreft het opgeschoten knapen en meisjes, die hun zwemprestaties overschat ten, en ook gebeurt het wel dat zeer goede zwemmers, niet vertrouwd met de grillen van tg en strooming het slachtoffer wor den. Aangezien de meestèn echter verdrinken omdat zij de zwemkunst niet machtig zgn, is de zomer met zijn droeve uitwassen een gereede aanleiding om nog eens te wijzen op het nut neen de noodzaak om kinderen reeds op zeer prillèn leeftijd on der deskundige leiding zwemmen te laten leeren. Zoo min als het in wereldsteden ver antwoord is de jeugd op het verkeer los te laten alvorens haar te hebben onder wezen, hoe zij zich ten aanzien van dat verkeer ter wille van eigen veiligheid te gedragen heeft, zoo min is het in ons wa terrijk land voor de ouders verantwoord de kinderen niet vertrouwd te maken met het natte element. Een ongeluk schuilt in een klein hoekje, en tenslotte heeft niemand zgn kroost zoo danig onder controle c.q. gezag, dat het het water steeds mgdt. Dit wat het gévaar-element betreft. Aan het zwemmen zit echter nog een andere zijde de sportieve. Weinig hier te lande beoefende sporten zijn zoo geschikt voor de harmonische ont wikkeling van het lichaam als de zwem- sport. Mits op verstandige, dat wil dus ook zeggen niet overdreven, wijze be oefend, komt .zij de gezondheid van den mensch slechts ten goede. En daarom verdien het toejuiching, dat aan de zwemsport op de lagere scholen eerlang de aandacht zal worden geschon ken, die haar veel te lang heeft ontbroken. Mijn vriend de garnalenvisscher, met wien ik bg noodweer eens op zee heb ge varen, en die mrj bij die gelegenheid toe vertrouwde dat hij opzettelijk nooit zwem men heeft geleerd omdat een visscher, die bg storm in zijn oliejas over boord slaat en die kan zwemmen, noodeloos den dood- strgd verlengt, zal na lezing van deze op wekking het verweerde hoofd schudden. Doch wellicht is hg met mij eens, dat terwille van de enkele uitzondering het algemeen belang niet mag worden ver waarloosd. DE SCHADEVERGOEDING AAN DE GEDUPEERDEN. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het artikel „De schadevergoeding aan gedupeerden" in uw blad van 16 Juni, waarin wethouder Kö- geler verschillende feiten naar voren brengt, zou ik nog gaarne iets willen op merken. De heer Kögeler zegt dat door het hulp comité vroegtijdig voorbehoud gemaakt is, dat voor die goederen op nadere verreke ning diende te worden gerekend. Dit kan ik wat mijn persoon betreft, ten stelligste tegenspreken, en met mij alle gedupeerden die ik daarover gesproken heb. (Als het werkelijk bekend was bij het comité, waar om dan niet een bekendmaking in de cou rant of op andere duidelijke manier.) Dan zou tenminste nu niet die groote ontevre denheid bestaan hebben en hadden verschil lende gedupeerden zeer zeker niet die goe deren willen ontvangen. Mijzelf weer als voorbeeld nemend. Wij woonden en wonen nog 'in een huls, waarin alles wat in de huishouding noodig kan zgn voor ons disponibel was en nog is. Zeker wg zouden daarover niet zoo te keer gaan als wg werkelijk verder als menschen behandeld werden. Wij worden allen beschouwd als boosdoeners, want aan ons wordt door elkaar 1/5 tot 1/3 van ons verloren gegane huisraad vergoed, waar van dan nog veel te veel wordt afgetrok ken voor datgene wat wg van het hulp comité ontvangen hebben. De heer Kögeler beweert wel, dat die bewgzen voldoende in voorraad zyn. Toch kan ik my daarmede niet ve'reenigen, ten minste lang niet met alles. Er zijn artike len die wg vandaag beslist nog goedkooper kunnen koopën. Zulks hebben wij ook on derzocht. Maar houdt mij ten goede ik geef niet de schuld aan dat comité. Niets dan lof voor die heeren, alhoewel daar inder tijd enkele vakmenschen bg hadden moeten zyn, die ook uit louter medeleven hun krachten hadden willen geven. Maar daar wringt de schoen niet, deze moet ergens anders gezocht worden, en daarom is het hoog tgd dat wg gedupeer den, al zgn wg maar 2 van de Neder landsche bevolking, een weg zien te vin den en de medewerking zien te verkrijgen van de rest van het Nederlandsche volk. Ook van die menschen, die deze wantoe standen in de wereld geholpen hebben, dat zij die ook weer laten verdwgnen en ons gedupeerden recht doen. Met dank voor de plaatsing, J. SUKKEL. AARDENBURG. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeenwsche Courant worden aangenomen door den Agent, J. BRUIJNOOGE, Landstraat 27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2