UIT DE PROVINCIE Vereeniging Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verauisieren: Kerk- en Schoolnieuws Burgerlijke Stand Besluiten, benoemingen enz. Marktberichten De jaarvergadering te Terneuzen. De vereeniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen" kwam Zaterdagmid dag in hotel „Rotterdam" te Terneuzen in algemeene jaarvergadering bijeen, op welke vergadering afgevaardigden van vele af- deelingen aanwezig waren. De voorzitter, de heer M. Maas uit Bier vliet, wees er in zijn openingswoord op, dat de toestand van de vereeniging kerngezond mag genoemd worden. Hoewel er meer uit- keering werd gegeven, is het overschot toch hooger dan het vorige jaar, zoodat het bestuur dit jaar de uitkeeringen kan \verhoogen. Het doel van de vereeniging is om zooveel mogelijk aan de leden te ge ven. Echter moet daarmede de uiterste voorzichtigheid worden betracht. Contri butieverlaging ligt niet op den weg. Mede in verband met de tijdsomstandigheden moet men ook rekening houden met hoo- gere kosten van de ziekenhuizen. Spr. wees er eveneens op, dat. de gewenschte samen werking met de doktoren helaas niet was bereikt. In West besloten de doktoren hun ziekenfonds sterker te maken en het ver- plegingsfonds daarin te handhaven. In Den Haag is men echter reeds maanden bezig een vèrordening samen te stellen, waardoor ziekenhuisverpleging, ziekenfonds enz. wet telijk geregeld zullen worden. Het jaarverslag. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer J. A. Meertens uit Terneuzen, ontleenen wjj dat het jaar 1940 voor de vereeniging, mis tig en gunstig mocht verloopen. Helaas hebben verschillende leden de gevolgen van den oorlog aan den lijve gevoeld. Hoewel het reglement molestrisico uitsluit, heeft het bestuur gemeend, deze slachtoffers te moeten helpen de oorlogsgevolgen te dra gen, temeer daar de financieele toestand dit ruimschoots toeliet. De bouw van het kantoor is voltooid. Het ledental breidde zich dit jaar weer uit, ofschoon er vele leden moesten worden afgeschreven, die werkzaam waren in de fabrieken te Sluis kil. Het ledental bedroeg op 31 December 1940 totaal 17212, tegen 16198 op 31 De cember 1939, een vermeerdering dus van 1014 leden. De samenwerking tusschen de vereeni ging en de. ziekenhuizen was goed. De meeste doktoren werken op prettige wijze met de vereeniging samen in het belang van de patiënten. De algeheele samenwer king op het gebied der ziekenhuisverple ging is met de vereeniging der doktoren weliswaar uitgebleven. Des te meer wordt hun persoonlijke medewerking gewaardeerd. In 1940 werden in een ziekenhuis opge nomen 327 patiënten, met 5208 verpleeg- dagen, terwijl aan 40 patiënten uitkeering werd verstrekt zonder opname in een zie kenhuis. Aan contributies werd ontvangen 38673,54. Aan verpleegkosten werden uit gegeven 19556,62. De winst- en verliesre kening sluit met een bedrag van 14606.08, waaronder een saldo exploitatierekening van 12159,11. De balans per 31 December 1940 sluit met een bedrag van 41138,73, waarbij een reservekapitaal van 33956,08. Naar aanleiding van het feit dat het nieuwe kantoorgebouw met inventaris, ter waarde van ƒ12052,52 op de balans is af geschreven tot 1,ontspon zich een dis cussie, daar eenige afgevaardigden de mee ning waren toegedaan dat daardoor de ba lans niet juist was. Het reservekapitaal had met dit bedrag moeten worden ver meerderd, om een juist beeld te krijgen. Naar aanleiding van het jaarverslag merkte de voorzitter op, dat het bestuur reeds eerder overwogen heeft aan de ver eeniging een ziekenfonds te verbinden. Daar echter de daarvoor noodig zijnde sa menwerking met de doktoren uitblijft, acht het bestuur het beter de maatregelen, die van hoogerhand zullen worden genomen, af te wachten. Tenslotte worden jaarverslag en reke ning en verantwoording goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden, de heeren A. P. van Baal, Ch. G. Ververs en J. Scheele, werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Heite, werd gekozen de heer mr. P. Groenewegen te Oostburg. Tot lid van de controlecommissie werd benoemd de heer P. Loof te Terneuzen. Over de taak van deze controlecommissie ontstond een vrij uitvoerige gedachtenwis- seling, waarbij de wenschelijkheid naar vo ren kwam dat de boeken meer dan één maal per jaar aan een accountantsonder zoek zouden worden onderworpen. Het be stuur zal een en ander overwegen. Verhooging leeftijdsgrens voor toelating van leden. Tenslotte vroeg het bestuur advies aan de vergadering in verband met het verhoo- gen van de leeftijdsgrens voor toelaten van leden boven de 65 jaar. De voorzitter merk te hierbij op dat de vereeniging er in de eerste plaats is voor de menschen en dat het de taak is om de menschen zooveel mogelijk te helpen. Het hoofddoel is dus van groote sociale beteekenis. Juist daarom achtte spr. het gewenscht ook de ouden van dagen tot de vereeniging toe te laten, temeer daar spr. de risico's, daaraan ver bonden, niet groot achtte. De afdeeling Oostburg was van meening dat geen juist beeld van deze risico's kan worden gegeven, zoolang er geen percentages bekend zijn. Daar deze afdeeling achter ook de sociale beteekenis van dezén maatregel aanvoelt, wil zij alsnog de gelegenheid openstellen voor personen boven 65 jaar om lid te wor den, echter met deze bepaling, dat daar voor slechts één jaar gelegenheid zal zijn. Na eenige bespreking werd het voorstel Oostburg aangenomen, zoodat er één jaar gelegenheid zal zijn voor toetreding van 65-jarigen en ouder tot lid van de ver eeniging. In dit. jaar kunnen dan juistere gegevens worden verzameld, waarna het volgend jaar deze kwestie opnieuw in be handeling zal kunnen worden genomen. Bq de rondvraag wees één der afgevaar digden op het zeer goede werk van de kruisvereenigingen, die vele patiënten uit het ziekenhuis houden, waarvan de ver eeniging dus de profijten trekt. Deze spr. zag daarom gaarne dat de vereeniging ook iets voor deze kruisvereenigingen zou doen, in de vorm van een subsidie of iets anders. De voorzitter zegt toe dat deze kwestie door het bestuur onder het oog gezien zal worden. van hedenavond 22.06 uur tot morgenochtend 5.18 uur De maan komt morgen te 6.18 op en gaat te 22.12 ondep. FEDERATIEVE COMMISSIE VOOR DE GEZONDHEIDSZORG IN ZEELAND. Men schrijft ons: Op 17 Juni j.l. had de eerste bijeenkomst plaats van de nieuw opgerichte Federatie ve Commissie voor de Gezondheidszorg in Zeeland, in het kort genaamd: F.G.C. Het initiatief hiervoor werd genomen door den Geneeskundig Inspecteur der Volksgezond heid, Dr. J. G. Bantjes. De leden van deze commissie zijn gekozen uit de over de ge- heele provincie op het gebied der gezond heidszorg werkende vereenigingen, met name de Provinciale Ver. Het Groene Kruis, de Provinciale Bond Het Zeeuw- sche Wit-Gele Kruis, de Provinciale Zeeuw- sche Ver. tot Bestr. der T.B.C. en de Pro vinciale Commissie voor de Hygiëne van het kind. De commissie is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: C. A. van Woelderen te Vlis singen. Secretaris: P. de Haas te Arne- muiden. Leden dr. J. M. Planteijdt te Goes. P. Abrahamse te Vlissingen. D. Th. Schelfhout te Kloosterzande. P. van Hoote- gem te Sluis. Dr. B. Vaandrager te Dom burg. Dr. J. van Maren Bentz van den Berg te Middelburg, terwijl de heer A. D. F. van der Wart, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland als vertegenwoordiger van het Provinciaal Bestuur zitting heeft en de Geneeskundig Inspecteur van de Volks gezondheid, Dr. J. C. Bantjes te Nijmegen, geneeskundig adviseur is. Wanneer men nu de vraag stelt, of de gezondheidstoestand in Zeeland dan zoo danig is, dat een dergelijke commissie noo dig is, kan deze vraag zoowel bevestigend als ontkennend beantwoord worden. In Zeeland wordt al sinds jaren gewerkt voor een goede gezondheidstoestand en met sucCes. Dit blijkt uit de statistieken van t.B.c.-sterfte en zuigelingensterfte. Hieruit willen wij de volgende cijfers naar voren brengen: het gemiddelde sterf te-cijfer voor t.b.c. der ademhalingsorganen en van de bronchiaalklieren bedroeg per 10.000 inw. voor de provincie voor de jaren 1939 en 1940 resp. 2,95 en 2,83, terwijl deze cijfers voor het Rijk bedroegen 2.82 en 3.08. Voor de totale sterfte aan t.b.c. bedroegen deze cijfers voor de Provincie 4.40 en 4.36, ter wijl deze cijfers voor het Rijk waren 4.11 en 4.38. Voor de eerste twee maanden van 1941 waren deze cijfers allen lager dan het gemiddelde over het jaar 1940. De zuige lingensterfte in de jaren '35. '36 en '37 be droeg voor de Provincie 39.2; 38.1: 34.9 en voor het Rijk 40.39.en 38.1. Uit deze cqfers blijkt, dat behalve in 1939, de sterfte in Zeeland lager i3 dan gemid deld in het Rijk. Voor de gezondheidszorg werken in Zee land 67 plaatselijke Kruis-vereeniging, de ze 7jjn vrijwel in alle gemeenten; de mees ten zijn ondergebracht in de Prov. Ver.: het Groene Kruis en de Prov. Bond: het Zeeuw- sche Wit-Gele Kruis. Zy zorgen voor de -huisverpleging van zieken, verrichten huis bezoek bij t.b.c. patiënten, bevorderen de zuigelingenzorg en doen alles, wat bevor derlijk is voor een goede gezondheidszorg. Voorzoover in hun vermogen ligt, geven zij ook voorlichting op hygiënsch gebied. Dat de op dit gebied werkende vereenigin gen zeer werkzaam zijn geweest, is mede oorzaak, dat de cijfers in Zeeland gunstig zijn, dat de gemiddelde sterfte aan t.b.c. en zuigelingen lager is, dan in het Rijk en dus Zeeland op dit gebied tot de beste Provin cies in den lande behoort. Vooral ook de Prov. Zeeuwsche Ver. tot Bestr. der t.b.c. en de Commissie voor de Hygiëne van het Kind hebben hier zeer nuttig werk. ver richt. Om deze reden zou dus het oprich ten van de F.C.G. niet noodig zijn. Maar er kan altijd nog meer bereikt worden door inniger samenwerking, zoo moet er gedacht worden aan de mogelijkheid, zelfs de waar schijnlijkheid, dat de t.b.c. onder de tegen woordige omstandigheden zal toenemen, evenals overal in den lande. Het Is noodig, thans reeds maatregelen te nemen om de te verwachten stoot op te vangen en te voorkomen, dat de gunstige positie van Zeeland achteruit zou gaan. 'Daarom is het dus wel noodig, de F.C.G. op te richten, en het doel van deze commissie is hier mede in 't kort beschreven. Alles, wat de gezondheidszorg betreft, zal in den vervol ge in deze commissie in nauwe samenwer king met de samenstellende Provinciale Vereenigingen worden behartigd. Onlangs is een nauwgezet onderzoek in deze provincie verricht naar den voedings toestand van de bevolking en wel in het bijzonder van de kinderen. Uit dit onder zoek is gebleken, dat geen ondervoeding mag worden aangenomen. Natuurlijk ko men wel enkele ondervoede kinderen voor, maar deze komen in normale tijden even zeer voor. Gewaakt moet worden, dat on dervoeding, vooral bjj kinderen niet mag uitbreiden en ook daarmede zal de F.C.G. zich bezig houden en paraat zijn. Nu verwacht mag worden, dat binnenkort de eerste stappen gedaan worden, om tot oprichting van schoolartsendiensten in de geheele Provincie over te gaan, zal de taak van de F.C.G. hiermede worden uitgebreid en nog aanzienlijk belangryker worden. Laat ieder zooveel mogeüjk medewerking verleenen7 zoowel arts, als vroedvrouw, verpleegster of particulier. Door nauwe sa menwerking kan nog meer worden bereikt. NIEUW LID VAN DE PROV. STATEN BENOEMD. Zooals destqds gemeld is, heeft de voor zitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten in de vacature, ontstaan door het overiyden van den heer L. J. Geelhoedt te Terneuzen benoemd verklaard) den heer G. F. P. van der Peijl aldaar. Daar de heer v. d. Peijl niet binnen den door de wet gestelden termijn zijn geloofs brieven heeft ingezonden, is thans de heer J. D. Haak te Hoek benoemd verklaard. Walcheren VOORSTELLEN VOOR DEN RAAD VAN KOUDEKEBKE. KOUDEKERKE. De Raad der gemeen te zal Maandag 30 Juni in openbare ver gadering bijeenkomen. Op de agendia komt o.m. voor een voor stel van B. en W. inzake de toekenning van een tijdelijke toelage aan het gemeen- tepersoneel. Deze tijdelijke toelage van 10 waar toe besloten werd in de vergadering van 29 Januari, zal niet van toepassing zijn op de gemeente-geneesheeren, doch slechts op den tweeden ambtenaar ter secretarie en den gemeente-werkman. Ook komt op de agenda voör een voor stel tot wijziging van de verordening veld wachters. In een schrijven van den wnd. Commissaris der Provincie wordt medege deeld, dat het gewenscht is om het bedrag van 75, voorkomende onder a. van het eerste ldd van artikel 5bis te wijzigen in 60, terwyi dan uit een aanvulling dient te blijken, diat bij wijze van tijdelijken maatregel dit bedrag wordt opgevoerd tot 75 en dat de passage „Diensttijd door gebracht by de militaire politietroepen, telt niet mede voor periodieke verhoogin gen", wordt ingetrokken. Voorts een voorctel tot wyziging van de algemeene politieverordening. Van de zijde van den Höheren S.S. und Polizei-führer kwam het Verzoek te bevorderen, dat in de plaatselijke poli tieverordening de noodige voorschriften nopens het sneeuwruimen worden opge nomen. Het wordt wenschelqk geacht, dat in de verordening het verbod tot het strooien van zout, wordt opgenomen, daar hierdoor gummi- en lederen schoenzolen ontqdig en biyvend worden aangetast. Verder een voorstel tot intrekking van de in de vergadering van 9 April j.l. vast gestelde verordening als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet 1930, daar de hoo- gere goedkeuring niet zou worden ver leend, in geval de meerderheid der betrok ken zaken zonder personeel werkt. Tenslotte een voorstel tot wijziging van de instructie gemeentebouwopzichter. Daar door samentreding van verschil lende /ereenigingen van architecten e.a. tot den Bond van Neöerlandsche Architec ten slechts leden van dien Bond den titel „architect" mogen voeren en bevoegd zijn om als verantwoordelijk ontwerper op te treden, wordt voorgesteld den titel van den „Gemeente Opzichter" te veranderen in die var. „Gemeente Architect". Zuid-Beveland EEN PRACTISCHE LES. Zaterdag werd door den heer J. Versteeg, technisch leider van den Keuringsdienst Zeeland, die dezen winter het theoretische gedeelte in aardappelselectie te Lewedorp voor de omliggende gemeenten heeft be handeld, een practische les gegeven. Vrywel alle leerlingen waren hlerbq te genwoordig. De heer Versteeg die hiervoor het Landbouwproefbedrqf Zeeland te Wil- helminadorp ha<* uitgekozen, had' hiervoor geen mooier plaats kunnen uitkiezen. De verschillende soorten van aardappelen en de verschillende aardappelziekten heeft de heer Versteeg besproken. Op de vele vragen werd een duidelqk antwoord gegeven. Vervolgens werd ook 't proefbedrijf bezichtigd. Ieder keerde vol daan over dezen leerzamen dag, huiswaarts. DE KRABBEN- EN KREUKELVANGST GEEFT LOONENDEN ARBEID. YERSEKE. De krabben- en kreukel- vangst is thans heel wat loonender dan •voorgaande jaren, en velen vinden hier mo menteel een goed bestaan in. De prijzen van deze producten zijn thans plm. 100 hooger voor de visschers en rapers dan voorheen, zoodat er in dit opzicht niets te klagen is. YERSEKE ZWEMT. YERSEKE. De zwemsport viert thans ook in onze gemeente weer hoogtij. Was verleden jaar de animo niet zoo groot, wat zeker wel een gevolg was van de tijdsomstandigheden, thans wordt er weer lustig op los gezwommen en den lief hebbers wordt ruimte genoeg geboden langs de Scheldeboorden. Vooral de school jeugd doet deze sport alle eer aan. RAAD VAN ELLE WOUTSDI JCv. ELLEWOUTSDIJK. Maandagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente on der voorzitterschap van Burgemeester Smallegange. Besloten werd aan den agent der Ar beidsbemiddeling ontslag te verleenen we gens opheffing zijner betrekking op 1 Mei j.l. en hem als zoodanig een wacht geld toe te kennen. Vervolgens werd besloten, op verzoek van Ged. Staten, de veldwachtersveror dening opnieuw te wijzigen onder intrek king der wijziging* van 11 Maart j.l. Daarna kwam de wijziging der gemeen te-begrooting 1940 aan de orde. Besloten werd de inkomsten en uitgaven te vei> hoogen met 494.91. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten goedkeuring hebben ver leend voor den uitgaaf van 1000.voor gymnastiekartikelen, waarvoor een geld- leenlng kan worden aangegaan. Hierna werd besloten een geldleening van 1000,aan te gaan tegen maximum 4 af te lossen in 10 jaar. EEN CONCERT. HOEDEKENSKERKE. Zaterdagavond gaf het muziekgezelschap „Con Amore", directeur Jac. den Toonder uit Kloetinge op de muziektent een uitvoering. Deze uitvoering mag geslaagd genoemd worden. Zeeuwsch-Vlaanderen „PHELATEUCA." BRESKENS. Zondagmiddag» hield de afdeeling Terneuzen van de Internationale Postzegelvereeniging „Philatelica" een ver- gaderign in het hotel van den heer Valk.' Een 23-tal leden was opgekomen. De ver eeniging telt op het oogenblik 73 leden, die over geheel Zeeuwsch-Vlaanderen ver- VEREENIGING VOOR CHB. MULO. Onder voorzitterschap van den heer B. H. Ligteringen, te Vlissingen, vergaderde de afdeeling Zeeland van de Vereeniging voor Chr. Mulo Zaterdag in hotel Centraal te Goes. Bij de bespreking van het examenwerk voor het Mulo-examen 1941 werd tot uit drukking gebracht, dat de opgegeven stof op behoorlqk examenpeil staat. Blijkens het door den heer Moosel te Middelburg uitgebrachte jaarverslag zyn thans alle onderwijzers als lid tot de af deeling toegetreden. De heeren Ligteringen uit Vlissingen en De Vast uit Middelburg, die aan de beurt van aftreden waren, werden als be stuurslid opgevolgd door de heeren Van Hove uit Vlissingen en LJsselstein uit Mid delburg. EEN DICHTERLIJK ANTWOORD VAN WIJLEN DR. GUNNING. Het was Vrijdag een jaar geleden, dat dr. J. H. Gunning J.Hzn. kwam te over iyden. In verband hiermede publiceert de tegenwoordige hoofdredacteur van „Pniël", dr. J. Riemens, een dichterlijk antwoord, dat dr. Gunning het laatst van November 1927 aan zqn dokter zond, toen deze hem een maand absolute rust had voorgeschreven „Geachte dokter! 'k Wil niet klagen, Dat gij aan myn arbeidstijd gaat knagen. Ik zal mg in de Decemberdagen Gehoorzaam als een kind gedragen. Doch maak mrj dan ook dubbel sterk Voor 't wachtend Januari-werk! Heb ik nog weinig meer te leven, Dan wil ik dubbel vruchten geven Gedwongen rust is mij de dood! Voor mij is schrijven levensbrood!" Dr. Riemens verbindt hieraan de volgen de opmerking „Welk een verrukkelijke genadegave van onverwoestbare energie spreekt hieruit Hij heeft gewerkt, zoolang het dag was. En van den Dag, die daarop gevolgd is, geldt zeker, wat Nicolaas Beets eenmaal dichtte Ginds een hoog're-Werkplaats open, En des Hoogsten woord: „treed in"!" Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heerewaarden (Gld.) ds. A. Faber te Renesse c.a. CHR. FRÖBELONDERWIJS. Tot opvolgster van mej. Mooy te We- meldinge, die als zoodanig bedankt heeft, is in de Zaterdag te Goes gehouden ver gadering der afdeeling Zeeland van de vereeniging van onderwyzeressen bq het Chr. Fröbelonderwijs gekozen mej. J. C. van Wuyckhuyze te Yerseke, thans secre taresse der afdeeling, die in deze functie, zal worden opgevolgd door mej. P. Wisse te Souburg. spreid wonen. Dit aantal werd vergroot, doordat zich nog enkele nieuwe leden opgaven. Er waren mooie collecties post zegels te bewonderen. Men kon zien, met welk een enthousiasme en liefde de ver zamelingen aangelegd waren. De vereeni ging stelt haar leden in staat om hun verzamelingen uit te breiden. De afdeeling Terneuzen zal bq het hoofdbestuur een voorstel indienen om een serie nieuwe postzegels uit te geven, waar van de opbrengst ten bate der oorlogs invaliden komt. In September zal de afdeeling een nieuwe bijeenkomst te Oostburg houden. VAN EEN VERSTOORDE PRIJS- SCHIETING EN EEN EERLIJKE VINDER. SLUIS. Het gebeurde Zondagmiddag in Sluis. Daar was in het café van den heer C. de Meqer een aantal schutters uit wqde omgeving bijeengekomen om zich te verma ken met een schieting op de liggende wip. Onder hen bevond zich ook de heer A. de Zutter, wonende te Heille by Sluis. Zooals alle anderen had hij, ter beoefening van zqn sport en niet in het minst vanwege de groote warmte, zqn colbertjasje in het café opgehangen. De schieting was nog maar nauwelijks begonnen, of De Zutter kwam tot de onaangename ontdekking dat uit zyn jasje zyn portefeuille, waarin een aanzien- lqk bedrag aan geld, was verdwenen. Deze ontdekking veroorzaakte een groote con sternatie onder de schutters, temeer daar de politie van deze verdwy'ning in kennis werd gesteld en spoedig ter plaatse aan wezig was. Hoe onaangenaam ook, de poli tie zag zich verplicht alle aanwezige schut ters nauwkeurig te fouilleeren, welk onder zoek geen.resultaat opleverde, een resultaat overigens, waaraan niemand getwijfeld had. De heer De Zutter, hevig verontrust, reed daarop weer naar Heille om te zien of hg soms thuis zqn portefeuille had laten liggen, doch eveneens zonder resultaat. Ten einde raad begaf hij zich daarop wederom naar Sluis, toen hij onderweg het 10-jarige zoon tje van de familie Moens, eveneens uit Heille, achterop fietste. Het ventje riep hem aan en zeide juist op weg te zyn om De Zutter te zoeken. Hq had n.l. de portefeuille gevonden en daarin o.a. aangetroffen het identiteitsbewijs van den heer De Zutter, waardoor hij direct wist wie de eigenaar was. Dat de verliezer gelukkig was, behoeft wel geen nader betoog. De jongen kreeg een ruime belooning en van de politie een flinke pluim voor zijn betoonde eerlqkheid. De zoo ontijdig onderbroken schieting werd daarop in een feestelijke stemming voortgezet. BUITENGEWOON LAGE WATERSTANDEN. AXEL. In de Zeeuwseh-Vlaamsche kre ken en pelderleidingen is de waterstand thans bijzonder laag en heel wat beneden het gewone zomerpeil. Voor de visscherij levert dit moeilqkheden op, daar de vis schers nu moeilqk hun netten uit kunnen zetten en op sommige plaatsen de kreeken zelfs niet kunnen bevaren met hun boot jes. De Groote Kreek onder deze ge meente is thans op verschillende plaatsen doorwaadbaar. VLISSINGEN. Van 1923 Juni. Ondertrouwd: A. C. Vader, 25 j. en H. E. Lagaay, 22 j.; H. Broodman, 22 j. en C. A. Wegermans, 22 j.; G. J. Timmer man, 19 j. en M. de Ridder, 19 j.; A. Kranendonk, 29 j. en L. van Flierenburg, 30 j.; C. W. L. Bom, 22 j. en M. P. Ba- rentsen, 19 j.; P. Bostelaar, 33 j. en G. Quite, 23 j. Getrouwd: P. van der Male, 23 j. en A. Timmermans, 19 j.; P. A. Hintzen, 20 j. en E. C. M. Lugk, 23 j. OOSTKAPELLE. Van 14 tot 21 Juni 1941. Geboren: Ludovices Antonius Marinus, zoon van Petrus Moerland en Adriana Braat. GOES. Overleden: Augustijn Jan Meqer, oud 10 dagen, te Kapelle. Ondertrouwd: Leo Anderson, jm. 21 jr. en Jannie Korver, j.d. 24 jr. te Hoorn. Johan Gilles de Korte, jm. 34 jr. en Jo hanna Maria Maks, jd. 28 jr. te 's-Gra- venhage. YERSEKE. Geboren: Elizabeth Suzanna Johanna, d.v. Adriaan Meijaard en Lena Johanna de Rooq; Jacoba Alida, d.v. Leendert Albertus van der Jagt en Sara Johanna van der Have. HOOFDPLAAT. Geboren: Maria Clementina Agnes, d. v. Jozephus Cornells en Maria Schepens; Erna Ursela, d. v. Ludovicus Haers en Sophia Schram; Jacobus Angelus, z. v. August Simons en Louisa Pielaet; Emma Suzanna, d. v. Charel Pielaet en Anna de Smit. Getrouwd: Charel Carolus Sutin, 32 j. en Louisa Rosalia de Bie, 23 j.; Emiel Augus- tinus Steyaart, 24 j. en Stephanie Rosalia Bogaert, 24 j. LANDELIJKE COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN BOUWBEDRIJF. Het college van Ryksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring gehecht aan de gewijzigde landelqke collectieve arbeidsovereenkom sten voor 1941'42 voor burgerlqke en utiliteitsgebouw en voor water-, spoor- en wegenbouw, afgesloten tusschen de be trokken werkgevers- en werknemersorga nisaties in de bouwvakken. Overplaatsing. OOSTBURG. De marechaussee C. v. d. Velde, van de brigade Oostburg is tqdelijk overgeplaatst naar de brigade Tholen. Voor onderwqzer slaagde te Ouden bosch de heer Eri Dierikx te Hoofdplaat. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het le theor. gedeelte tand heelkunde de heer J. P. B. Verhey Pols te Y e r s e k e. Aan de stedelqke universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats- examen geneeskunde de heer Gerrit de Rooy te Y e r s e k e. MIDDELBURG, 23 Juni. Veiling. Spina zie 7—23, postelein 618, moskrul 4— 6, Wagenaarsboonen 4558, stamsnqboo- nen 3078, doppers 3558, peulen 30, an- dqvie 318, alles per 100 kg. Peen 12, kroten 5—14,50, uien 613,50, selderie 8 12, rabarber 4—6, radqs 4,507, ram menas 7—13, alles per 100 bos. Bloem kool 2—13, kropsla 0,50—1,50, komkom mers 6,5013, alles per 100 stuks. Per ziken 117 ct. per stuk. Bredasche aard beien 1,401,44 per kg. Roode bessen 3745 ct. per doos. VEILLNGSVEREENIGING ZUID-BEVELAND. GOES, 23 Juni, Groote veiling: kruis bessen 12, Kleine veiling: aardbeien 4946, an dijvie 813, dubb. princ. boonen 91, stam- snijboonen 89, doperwten 25-27, peulen 30, postelein 9,50—16, rabarber 6, spinazie 10 22 alles per 100 kg. kroten 11, rapen 2,50, radijs -2,502,60, rammenas 9, sjalot ten 6,5014, wortelen 12, alles per 100 bos; bloemkool 1,5013, kropsla 0.45 1,50, komkommers 6.5013, alles per 100 stuks. Veilingsvereeniging Kapclle-Biczelinge. Veiling van 23 Juni. Aardbeien 16—40 ct., Early Rivers 31—86, postelein 17— f 1,201,50 per 100 krop. Bospeen 11 ct. per bos. Itomkommers 11 ct. per stuk,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3