"akkerWS STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen lusteloos STADSNIEUWS Goes Sport NOG EENS DE BESTRATING. Gisterén, nog voor dat ons bericht over de bestrating onze lezers onder de oogen kwam, was men in de Langedelft reeds begonnen de ergste obstakels weg te wer ken en men heeft daarmede dus niet ge wacht tot dat de nieuwe rioleering wordt aangebracht. Een flinke verbetering heeft de gemeen te ook onder handen genomen door het voortzetten van de klinkerbestrating op de kaden langs de Turfkade en Nieuwe Ha ven, wat het verkeer ter plaatse zeker ten goede zal komen. OPVOLGER VAN DEN HEER MONDEEL ALS RAADSLED BENOEMD. De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad heeft benoemd verklaard in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Mondeel, den heer H. C. de Jonge Baas. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in het kanaal was heden 71 graden. BIJ WARM WEER EEN KOELE DRONK van Melk-shakes. Een mixed ijsdrank in diverse smaken. KENT U ZE? NIET DUUR! LUNCHROOM PETERSE DAM MIDDELBURG. HET KAPPER SBEDRIJF. Gistermiddag von in hotel-restaurant „Coomans" een vergadering plaats van kapperpatroons en -personeel, uitgaande van den Nederlandschen kappersbond, ter bespreking van de nieuw - tarieven en de loonschaal die worden voorgesteld. De voorzitter van de afdeoling Vlissin gen van bovengenoemden bond de heer M. Schoenmaker heeft hier een uiteenzetting van het hoofd1.estuur over dieze kwestie gegeven. Hierin wordien eerst de wantoe standen geschetst welke bestonden ten aanzien van de tarieven en de personeels- positie. Doord t er een overvloed aan personeel was, bleef een er.orme uitbreiding van het aantal zaken nie* ui*, met alle gevolgen van dien. Een concurrentiestrijd ontstond en de loonen gingen regelmatig naar be neden. Vooral was dit het geval in den tijd van de groote werkloosheid. Dooi het uitbreken van den oorlog werd de finan- cieele positie van den kapper nog slechter. De tarieven moesten omhoog, dook van overheidswege werd dit niet toegestaan. Op 1 Januari kwamen er nog ni&uwe lasten voor het bedryf als omzetbelasting en kin derbijslagwet. Personeel moch,t niet ont slagen worden en loonen niet verlaagd. De kappers kwamen in een noodtoestand te verkeeren. Volgens die t~r beschikking staande gegevens zijn in het tijdvak van October tot en met Mei 116 kapperszaken in Nederland opgeheven. Er moest iets gebeuren. Het hoofdbestuur van den Ne- derlandschen kappersbond is daarom de maatregelen gaan overwegen die getroffen dienen te worden. De bond heeft nu in een request aan het departement van handel, nijverheid en scheepvaart een aantal tarieven voorgelegd en gevraagd om toestemming de prijzen tot dit niveau te mogen verhoogen. Zoowel voor het heeren. als voor het'damesvak zijn drie groepen ontworpen. Groep A, voor de zaken in de kleine provincieplaat sen met vrijwel uitsluitend een arbeiders bevolking en de arme volkswanen in de groote sbeden: groep B. het eigenlijke mi nimum tarief voor verreweg het grootste aantal zaken in Nederland; groep C de zaken die op een iets hooger plan staan en groep D waarin alle zaken ondergebracht worden die reeds een hooger tarief hebben en die dus de vrijheid krijgen zich ten volle te ontplooien. Een commissie zal be slissen in welke groep een kapper thuis- behoort. Verder is er een loonschaal ont worpen die geheel in het kader van deze groepeering past. Op het eerste verzoek aan den secretaris-generaal is nog geen beslissing genomen. Inmiddels heeft men besloten z;ch wederom tot het hoofd van hetzelfde departem'ent te wenden met het verzoek de minimum tarieven uit het eerste verzoek bij verordening vast te stellen en kracht van wet te geven voor het geheele ltappersbedrijf. De aanvrage voo„ verbindendverklaring van een collectieve arbeidsovereenkomst, waarin de loonen vastgelegd wordien, is in uitzicht gesteld. Nadat de vaststelling van de tarieven en de loonen nog nader in den breede was ge motiveerd, verklaarden alle aanwezigen zich uccoord met de voorgestelde regeling en werd een desbetreffende resolutie aan genomen. WERKLOOSHEID. Bij het bijkantoor Vlissingen van het gewestelijk arbeidsbureau stonden Maan dag jl. 126 personen ingeschreven, naar de beroepen als volgt onderverdeeld bouwvakken 9, metaalnijverheid 8, ver keerswezen 44, huiselijke diensten 12, ove rige beroepen 53, waarvan 14 in de werk verruiming. BEDRIJFSVOETBAL. Uitslag van 23 Juni. StadhuisLoodswezen 12. ScheldemusschenPlaatwerker^ 06. A mbtenaren Schelde—Bakkersgezellen Mo. en sfgemat thuisgekomen Neem vlug ecn "AKKERTJE"! fu IS dan spoedig weer frisch en lit, als door een wonder I VEREENIGIN G LUCHTBESCHERMING. De afdeeling Goes van de Nederlandsche vereeniging voor Luchtbescherming hield gisteravond in het Schuttershof haar al- gemaene ledenvergadering. De voorzitter, dr. A. Looyen, deelde in zyn- openingswoord mede, dat hij het voor zitterschap slechts tijdelijk waarneemt, omdat de voorzitter, rar, Hugenholtz, naar elders vertrok. Spr. Uit waardeerende woorden voor hetgeen mr. Hugenholtz voor de vereeniging deed. Het verslag van den secretaris-penning meester, den heer A. Haeck, sloot met 197.70, w. o. een batig slot van 71.51. Vorig jaar sloot de rekening met een batig saldo van 77,50. Na rapport van de kas- commissie, die de bescheiden controleerde werd de rekening als ingediend vastge steld. De heer Haeck deelde daarbij mede, dat, ondanks de verhoogde contributie, slechts een dertigtal leden afviel, en dit nog voor een deel wegens vertrek. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer A. Haeck herkozen. Voorts zijn er vaca tures voor mej. Donner, de heeren Akker man, Hugenholtz en Reedijk. Besloten wordt één der vacatures op te houden. In de andere va catures werden gekozen, mevr. J. Bos, dr. C. v. d. Tol en H. Verbeek. Als by de rondvraag wordt geïnfor meerd, of het geen aanbeveling verdient tot het vormen van blokploegen over te gaan. zet de heer A. Hoekstra, hoofd van den luchtbeschermingsdienst, uiteen, dat er o.a. bezwaren zyn, wat het materiaal be treft. Anderzyds heeft de luchtbescher mingsdienst in alle wijken vaste menschen, en is deze dienst zoo georganiseerd, dat by eventueele noodzaak overal binnen en kele minuten hulp aanwezig is. Voorts worden verschillende belangrijke zaken, düe vroeger door de vereeniging gepi-opa- geerd wei-den, bijv. hot beveiligen der zolders, thans van hoogerhand per ver- ox*dening opgelegd. DE AGNES GANG. De dames M. M. van S. en M. C. M., beiden van Ovezande, werden verbaliseerd omdat zij in verboden richting door de Ag- nesgang reden. GEEN IDENTITEITSBEWIJS. Tegen M. G. te Kapelle werd proces verbaal opgemaakt, omdat hy niet in het bezit was van ccn .dentiteitsbewijs. Prijzen vastgesteld voor zeep. In de staatscoui-ant van gisteren werd een beschikking gepubliceerd, die ten aan zien van zeep nauwkeurige voorschriften bevat. In deze beschikking worden, zooals de gemachtigde voor de pry zen mededeelt, her ziene maximumprijzen vastgesteld. Een stuk toiletzeep van 75 gram mag ten hoogste 12% cent kosten. Voor huishoudzeep mag men maximaal 13 cent per dubbel stuk (240 gram) betalen, voor een enkel stuk 6% cent. Zachte zeep, die door den fabrikant Is verpakt in hoeveelheden van 1 kg. of min- dei-, mag ten hoogste 38 cent per kg. kos ten. Is de zeep onverpakt, dan is de pry's 34 cent per kg. De beschikking bevat enkele bepalingen, waarin de eischen worden vastgesteld, waaraan de samenstelling moet voldoen. Zoo zal huishoudzeep 45 of 50 vetzuren moeten bevatten, zachte zeep 30 of 36 De vulstoffen, die in de zeep worden ver werkt, moeten eveneens aan bepaalde eischen van kwaliteit voldoen. De beschikking verplicht den fabrikant zyn verkoopprys zoo vast te stellen, dat voor grossier en winkelier procentueel de zelfde winstmarge overblijft als op 9 Mei 1940. Hetzelfde geldt voor den grossir t.a.v. den winkelier. Waar z.g. marge-contracten van kracht zijn, voorziet de nieuwe regeling in de instandhouding daarvan. De beschikking en daardoor dus ook de nieuwe maximumpryzen, treden met ingang van heden in werking. MELKPOEDER TE DUUR VERKOCHT. Verschillende winkeliers hadden zich in de laatste dagen te verantwoorden voor de prysbeheersching te 's-Gravenhage wegens pi-ijsopdryving by den verkoop van magere melkpoeder, karnemelkpoeder en gecon denseerde melk. In al deze gevallen meenden de overtre ders ter rechtvaardiging van hun te hooge prijzen te kunnen aanvoeren? dat zy hadden ingekocht tegen prijzen, welke boven, ten deele zelfs ver boven den hoogst toelaat baren verkoopprijs lagen. De inspecteur voor de prijsbeheersching stelde echter vast, dat er dan in deze gevallen was inge kocht tegen pryzen, hooger dan de overtre- dex-s hadden mogen betaen, zoodat zy reeds daardoor in overtreding waren en dus ook alle gevolgen moesten dragen. Wegens overtreding van de prijzenbe- schikking 1940 (zuivelproducten) werden veroordeeld: de winkeliers W. en K. te Axel, ieder tot een geldboete van 50, K. te Alphen aan den Ryn tot 60,en N. te Overschie tot 80.boete met verbeurdverklaring van een aantal by hem in beslag genomen busjes gecondenseerde melk. DESK—ZEELANDIA 2—2. Het is Zeelandia in den uitwedstrijd te gen DESK niet mogen gelukken de volle winst mee naar huis te nemen. Wederom moest men met een geyk spel genoegen nemen. Met dezen uitslag heeft de thuis club meer gekregen daar haar toekwam, daar ongetwyfeld Zeelandia de overwin ning verdiend had en den geheelen wed strijd in de meerderheid is geweest. Bijna was dit ook gelukt, doch1 minuut voor het einde, toen Zeelandia trachtte door verdedigen den 21 voorsprong te conso- lideeren, gelukte het DESK den gelijkma ker te scoren. Al met al is dit gelijke spel echter voor onze groenzwarte stadgenoo- ten een behoorlyk resultaat en zij hebben de kans om het 2e klasseschap te behou den nog steeds in eigen hand. Over den wedstrijd het volgende. Ondanks de groote hitte werd vooral de eerste helft in zeer hoog tempo gespeeld. By Zeelandia stond Janisse wederom in de voorhoede, hetgeen voor deze linie een ge duchte versterking was. Echterde Desk-menschen kenden Janisse en deze speler genoot dus een extra bewaking en wel een zoodanige, dat hy zeer weinig kans heeft gekregen. Toch speelde de voorhoede veel beter dan in andere wed- stryden en het spel werd meer open ge houden. Het korte spel van het binnentrio kwam nu niet voor en de open aanvallen wax-en nu veel gevaarlyker. Toch gelukte het voorloopig niet doelpunten te fabricee- ren, ondanks de veldmeerderheid. En, zoo als dit meermalen gaat, succes kwam aan den anderen kant. Toen het spel plm. 15 min. oud was gelukte het den DESK-mid- denvoor v. d. Ven door te breken en on houdbaar te doelpunten (10). Zeelandia pakte toen nog iets harder aan om den gelijkmaker te scoren, doch tegen de stugge- DESK-verdediging met den bravour- en gelukskeeper aan het hoofd, kreeg men .niet veel kans. Echter, na 35 min. gaf Janisse een afgemeten pass aan linksbuiten De Ruyter en deze wist van dichtbij den gelijkmaker in de touwen te jagen (11). In de tweede, helft was het weer Zee landia die den toon aangaf en tengevolge van de hitte waren vei-schillende DESK- spelers uitgespeeld. Het grootste gedeelte van den stryd speelde zich dan ook voor het doel van de thuisclub af. Na plm. 15 min. was het wederom de linksbuiten De Ruyter die een keurige kans kreeg en deze onberispelyk benutte en zyn ploeg de lei ding gaf (12). Ondanks de veldmeerderheid wist Zee landia verder geen doelpunten meer te maken en tegen het einde ging men, zeer begrypelijk, wat meer aandacht aan de verdediging schenken. Dit had echter tot gevolg, dat DESK nu wat meer in den aanval kwam, doch Zeelandia wist steeds het terrein te zuiveren. Iedereen dacht reeds dat de uitslag onveranderd zou blij ven, hetgeen ook de verhouding goed weergaf, toen 1 minuut voor het einde de DESK-linksbinnen Van Laarhoven nog een kans kreeg en deze uitstekend benutte ook (22). Met dezen stand kwam het einde van een door scheidsrechter Pynen- borgh uitstekend geleidén wedstryd. OUDE VOETBALGESCHILLEN OPGELOST. Weer algeheele samenwerking in West-Zeeuwsch-Vlaanderen bereikt. Door den heer Ph. de Vuijst, bestuurs lid van de onderafdeling Zeeland van den N.V.B., was Zondagmiddag te Oostburg een vergadering belegd ter bespreking van de onderlinge samenwei'king der voetbal verenigingen in West Zeeuwsch-Vlaande ren. Op deze vergadering waren van alle verenigingen afgevaardigden aanwezig. Deze onderlinge samenwerking was sinds eenige jaren, door enkele misverstanden, niet best. Na een geanimeerde bespreking werden de geschillen gelukkig opgelost en besloot de vergadering eenparig tot een weer vol ledige samenwerking. MIDDELBURG KOMT NAAR OOSTBURG. Zondag 29 Juni a.s. zal Middelburg I een bezoek brengen aan Oostburg, waar een oefenwedstrijd gespeeld zal worden te gen een versterkt elftal van Oostburg I. Aan dezen wedstryd zal een voorwedstryd voorafgaan Jusschen Oostburg en Groeüe. COMBINATIEWEDSTRIJD. Op Zondag 6 Juli a.s. zal te Schoondijke een combinatiewedstrijd worden gespeeld, waarvoor de elftallen zullen worden sa mengesteld uit de vereenigingen uit de on- derafdeelingen Zeeland van den N.V.B. in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. SERIEWEDSTRIJDEN V. V. AXEL. Steensche BoysBiervliet 45. Zaterdagavond hebben de seriewedstry- den der V. V. Axel ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan een aanvang genomen. Nadat vooraf de junior-elftallen van Axel en Com. Boys.elkaar hadden bekampt met als uitslag 02 kwamen de Steensche Boys tegen Biervliet in het veld. Dit is een goede party voetbal geworden, waarbij de grensbewoners geenszins de minderen waren van de 3e klassers. By de mst leid de Biervliet met 21; daarna liepen de Boys dezen achterstand in tot 42, Bier vliet wist nog voor het einde gelyk te ma ken (44). In de verlenging wist Biervliet na 5 minuten het winnende doelpunt te maken. R. L A. KAMPIOEN. Zondag behaalde R.I.A. van Westdoxqxe het kampioenschap le klasse C van de on- derafd. Zeeland van den N.V.B., door den extra-wedstrijd tegen Axel H met 42 te winnen. BEDRIJFSVOETBAL ONDER DEN N.V.B. Naar men in bevoegde kringen aanneemt kan een inschakeling van het bediryfsvoetbal in de organisatie van den N.V.B. t.z.t. wor den tegemoet gezien. Het departement voor Opvoeding, Weten schappen en Cultuurbescherming moedigt het bedryfsvoetbal ten zeerste aan, doch streeft er naar het voetballen in bedryfs- elftallen te beperken tot degenen, die niet in verenigingsverband spelen. Ten aanzien daarvan zijn dan ook wel bepalingen van de zyde van het departement te venvachten. Wedstrijduitslagen N.V.B. onderafd. Zeeland. Schoondyke 2Oostburg 2 4—2 Braakman Boys 1Breskens 2 2—11 Sluis 2Biervliet 2 1—8 le klasse C. Ria 1Axel 2 4—2 2e klasse A. De Zeeuwen 4R.C.S. 3 2—4 2e klasse B. Clinge 2Corn. Boys 2 6—2 2e klasse C. Zeelandia '40Robur 2 14—1 ZATERDAG VOETBAL-COMPETITIE. De onderafdeeling Zeeland van den N.V. B. heeft een commissie in het leven ge roepen ter propageering van het Zaterdag voetbal. In de eerste plaats is deze com missie opgedragen in Zuid-Beveland een Zaterdagcompetitie tot stand te brengen. De heeren dr. Ten Have te 's-Heer Arendskerke en P. Hoogstrate te Kloetin- ge, die de commissie, waaraan nog een derde lid zal worden toegevoegd, vormen, hebben alle daarvoor in aanmerking ko mende vereenigingen byeengeroepen en na een tweetal vergadeiïngen, welke resp. werden bijgewoond door den heer J. Kole, bestuurslid van de onderafdeeling Zeeland en den heer ir. J. Ph. van Dalsum, voor zitter van de onderafdeeling Zeeland van den N.V.B., is het gelukt weer een Zater dagcompetitie op Zuid-Beveland tot stand te brengen. In verband met de reisgelegenheid zyn er twee afdeelingen van vyf elftallen ge vormd. In afdeeling A werden ingedeeld Rilland, Yerseke, Wemeldinge, Kapelle en Kloetinge. Afdeeling B zal bestaan uitKatten- dijke, 's-Heer Arendskerke, Cortgene, El- lewoutsdyk en Colynsplaat. Bovendien werd in de bovenaangehaalde vergaderingen de mogelijkheid van het or- ganiseeren van een juniox-en-competitie dn- der het oog gezien en besloten een afdee ling te vormen. De vereenigingen Goes (3 elftallen), 's-Heer Arendskex-ke, Luctor en Zeelandia '40 zullen aan deze competitie deelnemen. Het scheidsrechtersvraagstuk, dat ten gevolge van deze uitbreiding van de com petities van de .onderafdeeling Zeeland van den N.V.B. ontstond, zal waarschynlijk tengevolge van enkele nieuwe aanmeldin gen van candidaat scheidsrechters kunnen worden opgelost. Intusschen wordt nog medegedeeld, dat de vereeniging „Kattendijke" zich voor de Zaterdagcompetitie zou hebben terugge trokken en niet tot den N.V.B. toetreedt, doch dit zal doen omstreeks Augustus om dan aan de Zondagcompetitie te kunnen deelnemen. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. De uitslagen van Zaterdag waren: le klasse: Volharding IMadjoe 00. ZeelandiaSwift 1 22. 2e klasse C: Swift 4—V.Z.O.D. 2—0. ZEELANDIA—SWIFT I 2—2. In ctezen belangryken wedstrijd, waar voor vry veel belangstelling bestond, hebben Zeelandia en Swift de punten ge deeld. De positie van Swift is hierdoor niet verslechterd, daar alle andere teams uit de le klasse reeds één of meer wed- st rij den verloren hebben, terwyl deze wed stryd voor Swift de eerste is die in een gelyk spel eindigt. Door dezen uitslag wordt de krachtsverhouding vrij juist weergegeven. Ondanks de zomerhitte is het een snelle en forsche wedstryd gewor den die slechts enkele zwakke momenten vertoonde. Gedurende het eerste gedeelte ontloopc-n de partijen elkaar niet veel. Zeelandia onderneemt eenige gevaarlyke aanvallen en menig schot wordt door J. Zoetewey op de Swift-korf gelost. Doch de verdedi ging van Swift weet den bal telkens spoedig te bemachtigen en door goed uit werken ruimte te maken. Goed spel van de beide middenvakken doet den bal snel van de ééne korf naar de andere verhui zen. By de Swift-aanval ontstaan ver scheidene kansen door wat xüskant spel van de Zeelandia-verdedigingook hieruit wordt echter geen doelpunt geboren. Wan neer ongeveer een half uur gespeeld is. scoort Zoetewey op goede wijze voor Zee landia (10). Gedurende het laatste kwar tier van de eerste speelhelft is Zeelandia iets in de meerderheid. In den Swift-aan val klopt het niet meer zoo goed en Zee landia weet de meeste ballen te onder scheppen voor het tot een doelworp geko men is. Ook het Swift-mididienvak is in deze periode minder zeker van haar zaak, waardoor de verdediging het zwaar te ver duren krijgt. Toch houdt zy stand en de rust gaat in met 10 voor Zeelandia. Reeds vlug na de hervatting wordt door Bruggeman de gelykmaker ingeschoten (11). In de volgende opstelling wordt geruimen tijd gespeeld, zonder dat van een uitgesproken overwicht van één der par tyen gespx-oken kan worden. Alle aanval len woiden van weei-szyden tijdig onder broken en pas wanneer er een kleine inzin king in de Zeelandia-verdediging merk baar wordt, gelukt 't Swift door een goed schot van A. Brasser de leiding te nemen (12). Zeelandia zet nu alle zeilen bij, er wordt ondanks de hooge temperatuur fel gespeeld. Ook Swift zet alles op alles om den voorsprong te vergrooten en zoodoende een overwinning veilig te stellen maar slaagt hierin niet. Kort voor het einde schiet een Zeelandia-dame in (22) met welken stand het einde komt. VOLHARDING I—MADJOE I 0—0. Direct na het beginsignaal komt Vol harding geducht opzetten en blyft voort durend in den aanval. Ondanks de hooge temperatuur spelen beide partijen in een flink tempo. De eerste helft gaat voorbij zonder dat er doelpunten gemaakt worden. Na de x-ust komt Madjoe wat meer in den aanval, aan weerskanten wordt er stug verdedigd, zoodat de aanvallers van belde partyen geen kans zien in de tweede helft een goal te maken. MADJOE H—B.K.C. 0—0. Daar B.K.C. uit Breskens niet in een competitie is ingedeeld, speelde zij t~, Madjoe n een vriendschappeiyken wed strijd. In een gelijk opgaanden strijd ge- ven beide partyen elkaar geen ki-imp. Lr werd veel op de korf geschoten maar gec enkele bal ging er door, met gevolg d de eindstand 00 was. SWIFT IV—V.Z.O.D. 2—0. Swift IV heeft voor een verrassing ge zorgd, door in een spannenden stryd een 20 overwining op V.Z.O.D. uit Wissen- kerke te behalen. Reeds kort na het begin teekent zich een zeker overwicht van Swift af dat echter voor de rust niét in een doelpunt"? tot uitdinxkking komt. Na de rust blijft dit overwicht bestaan en na 10 minuten spelen schiet Janny Jo- ziasse in. Weer 5 minuten later brengt zij den stand op 20. Alhoewel V.Z.O.D. flink party geeft komt het niet tot een tegen- punt en moet V.Z.O.D. met een blanco score huiswaarts. KORFBALWEDSTRIJD HOLLAND—ZEELAND. Te Bergen op Zoom vond weer eens een ontmoeting plaats tusschen Holland en Zeeland. Dit maal was het „Achilles" uit Den Haag, dat een bezoek kwam brengen aan de Zeeuwen. Vanwege het warme weer moesten er enkele nummertjes op 't pro gramma van dezen dag geschrapt worden. De eerste wedstryd Zeeuwsche Combi natie AAchilles I werd reeds bekort door na het halve uur te wisselen. De Zeeuw sche Combinatie was als 't volgt samenge steld: Aanval: J. Meyer, J. Zoetewij, Nel Gan seman en Bep Openeer (allen Zeelandia); Middenvak: P. Koenders en Mies de Gra- Zeeuw (Volharding); ve (Madjoe), K. v. d. Plasse en Willy de Verdediging: H. Brugeman, G. de Ru. Tany de Ru en Ans Bruggeman, (allen Swift). Deze wedstrijd, welke Achilles met 41 zeer geflatteerd won, getuigde van snel en vlot samenspel. Een op- en neergaande strijd, waarin aan beide zijden geregeld doelkansen werden geschapen. jNadat Achilles de leiding genomen had, wist Ans Bruggeman den gelykmakker te scoren. Na wisseling bleek Achilles fortuinlyk te zijn en tot slot met 41 te winnen. Op het veld er naast van „Plein 13" speelde vervolgenc Achilles nVolharding (Yerseke). De uitslag 11 gaf uitstekend de verhouding weer. Het was Stobbelaar (Volh.) die den gelijkmakker wist te sco ren. Tot slot van dezen inspannenden korfbal dag en de steeds toenemende hitte, speel de een combinatie van de Bergen op Zoom- sche clubs H.D.S. en Achilles tegen Zee land B, waarin deze laatste met een over tuigende meerderheid met 111 won. Over het algemeen werkten de weersom standigheden remmend op de px-estaties van alle poegen, wat wel jammer was, daar deze krachtmetingen tusschen Zeeuw sche en Hollandsche teams een groote waarde hebben voor het korfbalspel in on ze provincie. HET ZEEUWSCHE DAMTOURNOOI. /Zooals gisteren gemeld, is Zaterdag de laatste ronde gespeeld van het Zeeuwsch damtournooi. Deurloo speelde tegen Lente een keurige party. Op fraaie wijze omzeilde hij de moeilijkheden, ,die de Middelburger hem vooral tegen het einde voorzette. Deurloo heeft door deze remise een belangrijk woordje meegesproken in den strijd om den beker, die Lente door een overwinning de zyne had kunnen noemen. Lente speelde op zijn gewone, solide wijze en dat Deur loo zyn sterken tegenstander wist te weer staan, pleit wel voor zijn speelsterkte. Jammer genoeg ontbreekt het hem mees- tijds aan het laatste tikje Ausdauer, dat het verdiende resultaat moet brengen. Dit keer had Deurloo geen zwak moment en in dezen vorm spelende is de laatste plaats zeer zeker beneden zyn stand. Boogaard bewees door zyn overwinning op De Jonge een speler van groot formaat te 'zyn. De Jonge lokte een schijf van zyn tegenstander ver naar voren met de bedoe ling deze na omsingeling te veroveren. Boo gaard speelde echter correct tegen, waar door De Jonge tenslotte gedwongen werd dezen witten voorpost af te ruilen. Het resultaat van een en ander was een ver teruggetrokken stelling van De Jonge, waar tegenover Boogaai'ds positie fraai was te noemen. De Jonge speelde daarna bepaald zwak, waardoor de in vollen vorm spelende Boogaard zich dan ook niet de gelegenheid liet ontnemen bij de eersten te eindigen. Anderson leverde in zijn partij tegen Strooband twee opmerkelijke prestaties. De eerste bestond uit een kapitalen blun der, waardoor hij reeds bij den lOen zet een schyf achter kwam. De tweede was het tot remise-leiden van deze party. Door krachtig spel werd Strooband tenslotte ge dwongen een schyf terug te offeren, waar na het tot een volkomen gelijkwaardige puntenverdeeling kwam. De geheele partij heeft Anderson geen hinder ondervonden van .zijn materiaal-achterstand. Stroo- bands stelling wei'd zelfs totaal als door een tang omklemd, waaruit hy zich niet dan door een offer bevryden kon. 40.000 BOETE VOOR PRIJSOPDRIJVING VAN HOUT. Een houthandel te 's-Gravenhage be schikte bij het uitbreken van den oorlog over groote voorraden van verschillende houtsoorten. De directeur der naamlooze vennootschap, de heer P. P. L., liet het hout tegen veel te hooge pryzen verkoo- pen. Voor Amerikaansch eikenhout b.v. vroeg hy 230 per m3, terwyl die prys niet hooger mocht zyn dan 165. De inspecteur voor de prysbeheersching te 's-Gravenhage, die een vervolging in stelde, rekende verdachte L. zyn overtre dingen zwaar aan. Daar hy veel winst maakte op de oude voorraden, kon hy ook tegen veel te hooge prijzen Ixout in- koopen. Hierdoor berokkende hy andere houtfirma's, die zich wel aan prysvoor- schriften hNiden, groot nadeel. Daarenbo ven leidde de Ïïooge inkooppryzen van het bedxqjf er toe, dat het prijsniveau van verschillende houtsoorten in het algemeen bclangryk werd opgeschroefd. Op grond van deze overwegingen en van de gemaakte onrechtmatige winst, werd verdachte veroordeeld tot een boete van f 40.000 en tot publicatie van het vonnis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2