Distributie vraagstukken. WELKE BONNEN GELDIG ZIJN? Kleine omzetten op de Amsterdamsche beurs. De laatste beursdag van deze week had een rustig verloop. Waar de animo om za ken te doen de laatste dagen reeds zeer gering was lag het voor de hand, dat het initiatief met twee vrije dagen voor den boeg niet groot zou zyn. De omzet ten waren gisteren van geringe afmetin gen, daarbij was de stemming lusteloos. Hoofdzakelijk wegens* gebrek aan affaire vertoonden de koersen een neiging tot achteruitgang en vrijwel alle afdeelingen gaven affaire op een lichtelijk verlaagd peil te zien. De koerswinsten welke dezer dagen werden verkregen, gingen thans geheel of gedeeltelijk verloren. Een goed voorbeeld vormden de cultuurwaarden, H. V. A's, die deze week geleidelik aan naar boven gingen van 385 tot 400, zakten gis teren weer tot 385 in. De rubberwaarden verkeerden algemeen in reactie, zij het dan ook dat geen groote verliezen wer den geleden. Amsterdam rubbers daalden tot 237 en vergeleken met Woensdag moest dus weer een nadeelig verschil van een tiental punten worden opgeteekend. De tabaksrubriek was zeer stil. Slechts in enkele tapes kon het tot noteering komen, waar dit het geval was kwamen d.e koersen lager te liggen. De petroleum- markt was kalm. Olies werden eenige punten beneden het vorige slot ingezet en zakten onder beurstijd langzaam in tot 221%. Voor scheepvaartaandeelen bestond maar geringe belangstelling. Nederland- sche scheepvaartunies bewogen zich een paar punten beneden het vorige niveau. Onder beurstijd werden slechts onbetee- kende fluctuaties meegemaakt. Ook diver se andere specialiteiten bewogen zich on der de vorige prijzen. De affaire in in- dustrieelen was van onbeteekenende pro porties. De Philips aandeelen en Unile vers waren maar weinig veranderd. Ook Aku's gaven geen mutaties te aanschou wen. De minder druk verhandelde soor ten hadden een zeer stille markt en daarbij was de lcoersbeweging onregelma tig. De notecringen kwamen tot stand naar verhouding van de technische markt posities van iedere specialiteit op zich zelf. Hoewel de handel in beleggingsfondsen van rustigen aard was, bestond wederom een goed prijshoudende stemming. Van de Nederlandsche staatspapieren waren de nieuwe 4 obligatien zoo goed als on veranderd. In hoofdzaak werd afgedaan in de onmiddellijke nabijheid van 99. De gestaffelde leening kon zich opnieuw ver beteren en steeg van 90% tot 999/ie- Voor het overige vielen er geen groote vari aties op te merken, de oude schuld was goed van toon evenals de Indische leenin gen. Gemeentelijke en provinciale obliga tien waren stil maar wederom vast. Voor pandbrieven was op bescheiden voet weer vraag komen opdagen. GROOTE PARTIJ ZOUTEVISCH INGEVOERD. Door de medewerking van de verschil lende regeéringsinstanties is het aan van Toor's handelmaatschappij N.V. te Vlaar- dingen gelukt een partjj van ruim 2800 heele vaten met een inhoud van circa 100 kg. netto, zoutevisch-filet te importeeren. Deze partij is reeds begin dezer week in Holland aangekomen en over een even redige en rechtvaardige verdeeling onder de diverse haring- en vischhandelaren in Vlaardingen wordt momenteel nog onder handeld. Deze import beteekent weer werk voor vele kuipers en pakkers en met vreugde wordt deze lading dan ook in Vlaardingen tegemoet gezien. Mede in verband mét de voedselvoorziening in ons land is het te ho pen, dat deze eerste party door meerdere en grootere ladingen zal worden gevolgd. AANNEMING VAN LEDEN DER N.S.B. WORDT STOPGEZET. In een hoofdartikel in Volk en Vader land deelt ir. A. A Mussert mede, dat met ingang van Zaterdag 19 Juli, de N.S.B. wordt gesloten voor de toetreding van nieuwe leden. Deze sluiting geldt tot nader order. Met ingang van denzelfden datum wordt de gelegenheid opengesteld, te worden in geschreven als „sympathiseerende". Voor waarde hiertoe is, dat men begrip heeft voor den nieuwen tijd. Uit de ryen van de sympathiseerenden zullen te zyner tijd diegenen worden toe gelaten als lid van de N.S.B., die daarom vragen en daartoe geschikt worden geoor deeld. Dit besluit vindt zijn oorzaak in het feit, dat een te groot ledental de begin selvastheid zou kunnen schaden. GROOTE OPENLUCHT. VERGADERING VAN DE N.S.B. REDE VAN IR. MUSSERT. De nationaal-socialistische beweging heeft gisteravond op het terrein van „Hout- rust" te 's-Gravenhage een groote open- luchtsamenkomsrt gehouden, waaraan tien duizenden leden en geestverwanten hebben deelgenomen. Medewerking verleenden de w.a. met zijn harmonie-kapel en die Nederlandsche SS. Afdeelingen, van deze troepen, met inbe grip van de motor-w.a., maakten by den aanvang van den avond, een défilé langs de tribunes. Dit défilé werd namens den leider door diens gemachtigde voor Zuid-Holland, J. W. Baron van Haersolte, afgenomen. Hierop volgde de vlaggenparade. Aanwezig waren o.a. de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor Zuid-Holland, dr. Schwebel, vergezeld van zijn referent Dieckman, de secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten, dr. T. Goedlewaagen, de chef van de afdeeling algemeene propaganda by dit departement, N. Oosterbaan, de procu- aeur-generaal bij het Haagsche gerechts hof, dr. R. van Genechten, hoofd van de vorming der N.S.B. De leider der beweging, ir. A. A. Mus sert, sprak hier een rede uit. In geen honderd, jaar, zoo zeidie spr., heeft ons volk een zoo groote omwenteling beleefd als trans. Het is te begrypen, dat de Hollanders nu de kluts zyn kwyt ge raakt, doch waar is het gezond verstand van de nuchtere landgenooten gebleven? Het antwoord hierop is eigenlyk eenvoudig. Het wil de waarheid nog niet zien. Spreker wilde daarom dezen avond enkele eenvou dige waarheden zeggen. Om te beginnen hebben wij onze dagelyksche beslommerin gen in oorlogstijd, een tijd, die moeilykhe- den met de voedselvoorziening met zich brengt. Inderdaad is er op het oogenblik minder voedsel dan wy zouden kunnen ge bruiken. Colijn zei in die zoogenaamde crisisjaren wees maar niet ongerust, want er is erasis. Wij zeggen thans Houd je maar rustig, want er is oorlog. Voor onze voedselvoorziening zyn wy voor een deel afhankelyk van Amerika en Azië. De voorziening hierin zou ongestoord kunnen voortgaan, indien er geen Enge land was, dat chantage pleegt op Europa. Doch Europa heeft inmiddels haar maat regelen genomen en nu beleven wij, dat niet Engeland ons kan uithongeren, maar dat Engeland er onder gaat lijden en zyn eigen wapens tegen zich gericht ziet. In de oorlogsjaren 1914/1918 was er ook in Nedterland tijdenlang geen vleesch te la-ij gen. Toen was er geen Duitsche bezet ting, waaraan de schuLd kon worden ge geven. Spr. wydde vervolgens aandacht aan het geestelijk gemis in onzen tyd. De heeren, die ons, nationaal-socialisten in de verkiezingscampagne van 1937 in het zonnetje hebben gezet, en die zoo aan het parlement gehecht waren, zyn nu grooten- deels verdwenen en voorzoover zy nog aan wezig zyn, koesteren zy nog slechts één wensch: als vergeten burger te leven. Dat neemt niet weg, dat zij tot den veertienden Mei 1940 hebben geregeerd en dat zij niet in staat zijn gebleken den oorlog van ons land af te houden. Het tragische is, dat zij nu uit een hoekje, waar zij zich veilig wanen, terwijl zy ons weer- en regeeringloos hebben ach tergelaten, ons volk tegen de bezetting ophitsen. Goddank echter is het vaderland er nog en dat wordt ons niet ontnomen. Toen de heeren naar Londen vertrokken, stond ons land voor een deel onder water. Wij hebben het direct weer drooggelegd en het land brengt zijn rijke vruchten weer voort. Tal van bruggen, die millioenen gul dens hebben gekost, waren door onze leger- leidiing opgeblazen, doch ook daarvan is alweder een groot deel hersteld. Alleen de huizen, die in Rotterdam en Middel burg werden verwoest, moeten nog worden herbouwd en dat zal ten spoedigste gescheiden, want wij kunnen geen ruïne zien. Onze volkskracht moet ongeschonden blijven en wanneer wy dan ook Indië mo gen behouden, dan zal ons volk niet slechts er weer boven op komen, doch sterker worden dan het ooit tevoren geweest is. De belangrykste vraag is deze krijgen wy' 'de kans tot opbouw of krygen wij die niet. Ieder volk, dat nog wiiet nationaal-socla- listisch of fascistisch is, heeft nu de keus dit te worden of als volk te worden uitge schakeld. Wy, nationaal-socialisten, heb ben onze keus al vele jaren geleden ge daan en wij zullen er voor vechten, dat ons volk de plaats verkrygt, die het in het nieuwe Europa toekomt. Wy kunnen vriend en bondgenoot van Duitschland worden en wij zullen dat worden. Degenen, die nog van meening mochten zyn, dat straks de Engelschen weerv in Scheveningen aan land zullen komen, en dat de N.S.B.'ers zullen worden vermoord, in welk geval er voor hen weer een heer lijk leven zal komen, weten heel goed; dat wij hen in het tegenovergestelde geval niet zullen vei-moorden. De moordgedachte im mers gaat niet van ons uit. Hebben zij wel eens bedacht, welk een strijdtooneel het hier zou worden, indien zy hun zin kregen Het zou voor Europa alleen maar op bolsjewisme uitdraaien, want dat ds de consequentie van een dergelyke mentali teit. Doch wy behoeven niet bevreesd te zyn daarvoor, want de volkeren van Europa's vasteland worden aaneengesmeed en er zal een bond van Germaansche sta ten komen en wie den bond aanvalt, krygt niet met een stuk, maar met het geheel van 150 millioen inwoners te doen. De nieuwe gemeenschap wordt zoo opge bouwd, dat er rust en orde in Europa zal zyn, en dat wy een gerechtigheid zullen beleven, waarvan men aan den anderen kant nooit heeft kunnen droomen. Daar over beslist de grootste figuur sinds hon derden jarenAdolf Hitler. (Langdurige byvalsbetuiglngen.) Spreker weet, dat Hitier het beste met ons volk voorheeft. Geen levend mensch is echter zoo gehoond en belasterd als hy. Wij begonnen tien jaren geleden, beu van de heerschende politieke verwarring, den strijd tegen het kapitalisme en dte demo cratie. De heeren aan den anderen kant hebben toen gezegd Wy zullen die N.S.B. bestryden. De opperleiding van die bestryding was in handen van den Engelschen geheimen dienst. De inlichtingendienst van het Ne- derlancüsche Leger was niets anders dan een filiaal van den Engelschen Secret Service. Er zyn nog altijd mensehen, die beweren, dat de Nederlandsche weermacht den strijd niet zou hebben verloren,, omdat ons leger tezamen met de toenmalige bondgenooten niet tegen het Duitsche was opgewassen, maar omdat wy, N.S.B.'ers dien boel had den verraden, al hebben de feiten bewezen dat hetzelfde Duitsche leger ook België, Frankryk, Joegoslavië, Griekenland, enz. heeft verslagen. De Duitsche weermacht was en is vol komen superieur en de Nederlandsche weermacht heeft de nederlaag in enkele dagen geleden, omdat ons officierencorps bij verre niet voor zyn taak berekend was. Tot zijn vreugde kan spreker zeggen De N.S.B. marcheert en zy is in één jaar tyds driemaal zoo sterk geworden. De N. S.B. durft de verantwoordelijkheid aan, want er is een kern gebouwd in negen ja ren van strijd, op wier schouders de toe komst kan worden gelegd. Er zal hier een volkseenheid komen, die de gerechtigheid zal doen zegevieren. Gaat straks, zoo eindigde spreker, weer blymoedig aan den arbeid, de lichtende toekomst tegemoet. Ingevolge den wensch van den leider werd tenslotte gemeenschappeiyk gezon gen „Alle man van Neerlands stam, voe len zich der vaadren zonen". De nieuwe distributiebescheiden en de vacantlegangers. Nu in de komende weken zoo vele en de voornaamste distributiekaarten ver nieuwd moeten worden stellen velen, die met vacantie zijn of gaan, zich de vraag hoe te handelen om tijdens of na de va cantie niet in moeilijkheden te geraken. Wat het afhalen der kaarten betreft kan men by iederen distributiedienst, waar men ook vertoeft, terecht, uitgezonderd dan voor de extra kaarten voor zwaren of zeer zwaren arbeid, welke men moet af halen bij den distributiedienst zijner woon plaats. Ofschoon de uitgifte der kolen- kaarten in de meeste plaatsen reeds voor- by is, zullen personen die door uitstedig- heid of andere redenen deze kaarten" niet hebben kunnen afhalen, op bepaalde da gen by den Distnbutiedenst hunner woon plaats deze kaarten nog wel in ontvangst kunnen nemen. Aangeraden wordt echter niet te lang te wachten met de kolen- kaarten. .Desnoods late men de kolen- kaart afhalen door een kennis, waarvoor deze in het bezit moet zyn van de hoofd stamkaart, nadat men reeds een witte aanvraagkaart voor brandstoffen bij den betrokken distributiedienst heeft inge diend. Wat de nieuwe distributiebeschei den betreft, schijnt het niet in het voor nemen te liggen deze vóór 5 Juli a.s.- te gebruiken. Ieder kan dus handelen naar omstandigheden, hetzy dat de kaarten worden gehaald in de woonplaats óf in het vacantieoord, als men maar zorgt vóór 5 Juli in het bezit der verschillende kaar ten te zijn. De aardappelkaarten. Naar wy hebben vernomen ondervinden vele personen thans moeilykheden met de aardappelenvoorziening. Een groot aantal personen heeft zich indertijd niet in het bezit gesteld van aardappelkaarten, om dat men nog voldoenden voorraad had, althans zooveel, dat voor ieder gezins lid minstens 15 kg aardappelen beschikbaar was. De meeste menschen, die voorraad hadden, hebben echter geen rekening ge houden met het feit, dat zy met dezen voorraad zullen moeten toekomen totdat de nieuwe aardappelkaarten of bonnen geldig worden verklaard. Het ligt nl. in de bedoeling om de groene bonnen van de nieuwe bonkaart A I, waarop het woord „reserve" gedrukt staat, voor aard appelen aan te wyzen. Ondertusschen zyn de in voorraad gehouden aardappelen sterk in kwalteit achteruitgegaan of wel de voorraad is geheel verbruikt, doordat men teveel aardappelen gegeten heeft. Dat is alleszins vei'klaarbaar, doch men moet niet vergeten, dat degenen, die géén voor raad hebben gehad, ook niet meer heb ben kunnen gebruiken dan 1% kg per persoon en per week. Op grond van de vele vragen, die ons hieromtrent bereiken hebben wy ons tot een bevoegde instantie gewend om te ver nemen of er nog aardappelkaarten kun nen worden verstrekt aan personen, die door de een of andere oorzaak geen aardappelen meer hebben. Wy vernamen, dat het Centraal Distributiekantoor juist dezer dagen heeft voorgeschreven, dat in het algemeen geen aardappelkaarten meer mogen worden verstrekt, behoudens dan by geboorte, terugkeer uit het buitenland of een andere reden, waaruit duidelyk biykt dat iemand niet in het bezit ge weest kin zyn van voldoende aardappe len. Aan deze voorschriften hebben de Distributiediensten zich te houden. Een andere moeilijkheid is het gebruik van aardappelen op reis. Weliswaar zyn aardappelen in hotels vrij verltrygbaar gesteld, doch daar is wel een beetje the orie bij, want juist de hotels en restau rants zyn dezer dagen sterk beperkt in hun verbruik van aardappelen. Zooals men suiker, koffie of thee en wat boter mee neemt op reis naar familie of vrienden, zoo zal men ook aardappelen moeten mee nemen, of beter gezegd sjouwen, want los se bonnen of kaarten mogen aay perso nen die voorraad hadden ook in derge lyke gevallen niet worden verstrekt. Zoo zyn er nog meer vraagpunten, o.a. het verstrekken van aardappelenkaarten aan hen, die uit een huisgezin „met voorraad" vertrekken naar elders; personen, die in de Centrale Keukens willen eten, doch geen aardappelbonnen bezitten, enz. In het algemeen neemt Den Haag tegenover al die gevallen een afwijkend standpunt in. In sommige gevallen kan men wel eens iets bereiken door een bespreking bij den distributiedienst, doch deze zijn uiteinde lijk aan de voorschriften gebonden. Er is slechts één lichtpunt. Over 14 dagen, op 5 Juli a.s., zullen waarschynlijk de eerste aardappelbonnen geldig worden verklaard van de nieuwe kaarten. Over 14 dagen zullen de hierboven geschetste moeilijkheden dus opgelost zyn, want dan heeft ieder aardappelenbonnen. De bonnen voor de Centrale Keukens. Als men in een Centrale Keuken wil gaan eten of daarvan maaltijden wil be trekken dan moeten daarvoor bonnen wor den afgestaan. Voor zoover heele bonnen moeten worden ingeleverd levert dat geen bezwaren op. Lastiger wordt het met het inleveren van halve of kwart bonnen. Aangezien bijv. halve aardappelbonnen of een derde peulvruchtenbonnen niet be staan hebben de Centrale Keukens zelf een soort wisselbonnen ingevoerd. Op inle vering van den aardappelbon ontvangt men een bewysje terug, dat de volgende week weer kan worden ingeleverd. De aardappelbon voor die week, die dan in- tusschen geldig verklaard is, kan dan dienen voor eigen gebruik om aardappe len te koopen voor de maaltyden op Zon dag. Om de veertien dagen heeft men dus zelf een geheelen bon ter beschik king, waarmee men de behoeften aan aardappelen voor 's Zondags ruim schoots kan dekken. Voor boterbonnen hebben de distributiediensten wel wis selbonnen in den vorm van 50 vijftigste- bonnen, waarby dus ieder wisselbonnstje recht geeft op 5 gram. Een bezwaar is, dat deze wisselbonnen alleen gebruikt kunnen worden in hotels, restaurants of patatesfriteskramen. Daarom geven de Centrale Keukens ook eigen wisselbonnen voor boter en vet uit, terwyl men, even als bij de aardappelen, over een tydsver- loop van eenige weken ook enkele bonnen ARTIKEL BON DUUR FTOmv hiET.h h:i i Aardappelen Ak 6 Ak 7 16 t/m 22 Juni 23 Juni t/m 29 Juni 2 kg aardappelen Bloem BI. 9 16 Juni t/m 13 Juli 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (geen boekweitmeel) Boter of margarine Bo. 19 Bo. 20 Ve. 19 Ve. 20 12 t/m 29 Juni 12 t/m 29 Juni 12 t/m 29 Juni 12 t/m 29 Juni 250 gr. boter, 250 gr. boter. 250 gr. bo. (15 c. red.) 250 gr. bo. (15 c. red.) Brandstoffen „02 KF" van bonnenkaarten M en N 1 t/m 30 Juni eenheid vaste brandstof Brood Br. 24 Br. 22 Br. 23 26 Mei t/m 22 Juni 9 t/m 22 Juni 23 Juni t/m 6 Juli 100 gr. roggebrood of ander brood of 1 rant soen gebak 200 gr. brood of 2 rant soenen gebak Eieren A 36 en 98 A 37 A 99 16 t/m 22 Juni 23 t/m 29 Juni 23 Juni t/m 6 Juli 1 el Gebak Br. 22 BL 9 Br. 23 Br. 24 9 t/m 22 Juni 16 Juni t/m 13 Juli 21 t/m 6 Juli 24 t/m 22 Juni 2 rantsoenen rantsoen 2 rantsoenen 1 rantsoen Gort, gortmout of grutten A 45 16 Juni t/m 10 Aug. 250 gram Havermout haver vlokken, ha verbloem, aardappelmeelvlok- ken, gortmout, gort of grutten A 44 16 Juni t/m 10 Aug. 250 gram Kaas A 67 en 77 A 68 en 78 2 t/m 15 (29) Juni 16 t/m 29 Juni (13 Juli) 100 gram Koffiesurrogaat A 34 A 46 26 Mei t/m 22 Juni 23 Juni t/m 20 Juli 250 gr. koffiesurrogaat Macaroni of vermi celli of spaghetti A 54 16 Juni t/m 10 Aug. 100 gram Maïzena of gries- meel of pudding poeder of sago of aardappelmeel A 55 16 Juni t/m 10 Aug. 100 gram Melk Me. 21 Me. 23 16 t/m 22 Juni 23 t/m 29 Juni 1% liter melk Peulvruchten A 52 A 57 2 t/m 22 Juni 23 Juni t/m 6 Juli 500 gram Petroleum Per. 11 16 Juni t/m 10 Aug. 2 liter voor de keuken Rijst, (-emeel, -gries, -ebloem) of grutten- meel A 43 16 Juni t/m 13 Juli 250 gram Scheerzeep letter K tex- tielkaart 1 Mei t/m 31 Aug. 50 gr. scheerzeep of een tube of pot Sla-olie Bo. 17 en Ve. 17 t/m 31 Juli 200 gr. sla-olie of raapolie Suiker A 42 A 56 9 t/m 22 Juni 23 Juni t/m 6 Juli 1 kg 1 bee A 34 A 46 26 Mei t/m 22 Juni 23 Juni t/m 20 Juli 40 gram Vleesch VI. 19 16 t/m 23 Juni rantsoen Vleeschwaren VL 19 16 t/m 23 Juni rantsoen Zeep A 35 1 t/m 29 Juni 1 rantsoen Financiën. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK. Aan het verslag wordt het volgende ontleend: „Zooals wy reeds in het vorigé jaar verslag mededeelden gingen door de oor logshandelingen, welke in ons land op 10 Mei 1940 een aanvang namen, de opstal len van een aantal hypothecaire onder panden verloren. Geheel verwoest werden de opstallen, betrekking hebbende op de onderpanden van 25 leeningen te Rot terdam, 10 te Middelburg en 2 te Vlis- singen, in hoofdsom groot resp. 1.151.420, 42.500.— en 6.900,—, totaal 1.200.820. De grondwaarde van de te niet gegane onderpanden van leeningen te Rotterdam bedraagt, volgens een voorloopige taxatie van onze deskundigen, 653.285,Bo vendien gingen geheel verloren de opstal len van een ingekocht onderpand te Rot terdam met een balanswaarde van 40.000,Van enkele andere leeningen gingen de onderpanden gedeeltelyk verlo ren of werd daaraan schade toegebracht. Aangehomen mag worden, dat de schade vergoeding voor de opstallen in de meeste gevallen zoodanig zal zyn, dat onze Bank geen verlies zal lyden en dat ook voor den grond, voor zoover deze is of wordt ont eigend, behoorlyke schadeloosstelling zal worden gegeven. Onze liquiditeitspositie is van dien aard, dat wij in staat zullen zijn aan daarvoor in aanmerking komende de biteuren gelden op eerste hypotheek te verstrekken ter financiering van eventu- eelen wederopbouw. Overigens mogen wij over den gang van zaken in het afgeloopen jaar niet onte vreden zijn. Door het vrywel stil liggen van de bouwnyverheid werd echter de vraag naar hypotheken vooral tegen het einde van het jaar gering. Een toename van den renteachterstand der debiteuren komt ten volle op rekening van hen, die door oorlogsmolest niet in staat waren hunne verplichtingen te blyven voldoen. Dat deze rente alsnog zal worden betaald is nagenoeg zeker. Wanneer wy dan ook dit jaar alle achterstallige hypotheekrente hebben afgeschreven, dan is dit geschied uit de overweging, dat wy daardoor een niet onbelangryke stille reserve kweeken, voor eigen gebruik overhoudt. Het Inleve ren van bonnen is natuurlyk een lastige kwestie, doch zonder deze bonnen kunnen de Centrale Keukens zich niet bevoorra den, want zy moeten evenals een hotel of restaurant, door middel van toewijzin gen in het bezit komen van de vereischte levensmiddelen. welke ons kan te stade komen, voor het geval de regeling der molestschade onver wachte tegenvallers mocht opleveren. Me de door andere maatregelen van afschrij ving en reserveering, welke ten deele het karakter van de vorming van stille re serves hebben, wordt de in het afgeloopen jaar behaalde winst wederom geheel in het bedryf gehouden, met uitzondering van het bedrag, benoodigd voor de uit- keering van de statutaire 4 over de onverplichte kapitaalstortingen. De Raad van Toezicht benoemde op 26 Juni 1940 den heer Mr. J. F. van Deinse tot dusver lid van genoemd college tot voorzitter van dezen Raad, zulks ter" vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. A. Ver- tregt. Het geplaatste maatschappeiyk kapi taal bedraagt 2.250.000,waarop ver plicht is gestort 10 Zeven en tachtig aandeelen zyn volgestort. De gemiddelde rente der in dit boekjaar gesloten leeningen bedraagt 4,2938 De gemiddelde rente van alle leeningen bedroeg by het einde van het boekjaar 4,4196 Het Reservefonds bedroeg aan het ein de van het vorige bóekjaar 625.334,40. Na byboeking van de met de beleggin gen gekweekte rente en na aftrek van eenig op de effecten geleden koersverlies stygt het fonds tot 645.913,64. Het fonds is thans geheel in effect belegd. In overeenstemming met hetgeen in het „Algemeen Overzicht" werd opgemerkt, acht de directie het gewenscht de wistuit- deeling te beperken tot 4 dividend over de onverplichte kapitaalstortingen, waai-voor benoodigd is 3.132. AGENDA VLISSINGEN. Alhambra-theater. Van Vrijdag 20 tot en met Dinsdag 24 Juni: „Winter sport en minnebrieven". MIDDELBURG. Schouwburg bioscoop Middelburg vanaf Vry'dag 20 t/m Maandag 23 Juni „Jeugd". Electro bioscoop Middelburg vanaf Vrij dag t/m Donderdag 27 Juni „De ge temde Draak". Grand-theater. Vry'dag 20, Zaterdag 21, Zondag 22 en Dinsdag 24 Juni: „Monika",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6