Rechtszaken KUNST Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws V 0ïtej£ KLOMPERTJE KLOMP EEN ECHTE HOLLANDSCHE JONGEN Radioprogramma KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: L. P. v. H., te Wissenkerke: 2,b. s. 1 d. h,; W. A. d. J. te Oost- en West- Souburg: 4 b. s. 2 d. h.; L. J. te Oost en West-Souburg: 4."b. s. 2 d. h.; E. M. V. te 's-Heer Arendskerke: 2, en 3.— b. s. 2 X 2 d. h.; P. G. G. te Aardenbürg: 2.b. s. 2 d. h.; A. S. D. te Kapelle: 40.— b. s. 20 d. h.; J. d. B. te 's-Heer Arendskerke: 3,b. s. 3 d. h.; J. P. P. te Borssele: 2.b. s. 1 w.t.; A. T. M. P. te Vlissingen: 4.b s 2 d. h.; G. H. te Vlissingen; 2.— b. s. 2 d. h.; F. V. te Goes: 2.b. s. 2 d. h.; J. W. B. te Vlissingen: 10.— b. s. 5 d. h.; M. P. te Goes: 10.— b. s. 1 w.t.; J. S. te Biggekerke: 15.b.s. 10 d.h.; P. W. te Hansweert: 4.b. s. 2 d.h.; A. E. V. te Vlissingen: 4.b. s. 2 d. h.; J. R. te 's-Heer Arendskerke: 4.b. s. 2 d. h.; S. K. te Oost- en West-Souburg: 4.»b. s. 2 d. h.; A. P. te Vlissingen: 4.— b. s. 2 d. h.; A. J. v B. te 's- Heerenhoek: 5.b. s. 3 d. h.; H. M. te Goes: 4,b. s. 2 d. h.; P. V. te Vlissingen: 4,b. s. 2 d. h.; C. M. v. d. B. te Kortgene: 4,b. s. 2. d. h.; P. H. te Oost- en West-Souburg: 5, b. s. 3 d. h.; J. L. te Koudekerke: 2, b. s. 2 d. h. Overtreding Verordening R. C. Ver duisteren: J. v. W., te Driewegen: 2.b. s. 2 d. h.; G. A. V. te Sint Laurens: 2 X 1,50 b. s. 2 X I'd. h.; P. T. V. te Hansweert: 3,en 2.— b. s. 2 X 2 d. h.; G. G. P. te Aardenburg: 3,b. s. 2 d. h.; J. A. v. d. B.. te 's Heerenhoek 3,en 2,b. s. 2 X 2 d. h.; J. u te Dom burg: 3,en 2,b. s. 2 X 2 d. h.; J. M. d. R. te Grijpskerke: 1,b. s. 1 d. h.; A. H. te Goes: 3,— en 2,— b. s. 2 X 2 d. h.; J. P. C. E. te Oost- en West- Souburg: 2.b. s. 2 d. h. Overtreding Identificatieplicht: A. R. te Sint Laurens: 3,b. s. 2 d. h.; I. v. d. V. te Hansweert: 3,-^ b. s. 2 d. h.; W. M. d. V. te Vlissingen: 3,b s. 2 d. h.; P. B. te Kruiningen: 3,— b. s. 3 d. h. Overtreding Arbeidswet: A. v. d. S. te Oost- en West-Souburg: 1,— b. s. 1 d. h. Straatschenderij: J. d. V. te Grjjpskerke: 6,b. s. 1 w. t.; W. d. V. te Grijpskerke: 6,b. s. 1 w. t.; P. S. te Grijpskei'ke: 6,b. s. 1 w. t Overtreding Aardappelenbesluit V. V. O. 1940: P. M. P. te Kruiningen: 3,b. s. 1 d. h. Overtreding Trekhondenwet: F. v. O. te Goes: 5,b. s. 3 d. h. Overtreding Varkensbesluit 1940: J. v. W. te Borssele: 5.b. s. 3 d. h.; A. v. S. te Borssele: D.b s. 3 .d. h.; J. N. te Ovezande: 2 X 40,— b. s. 2 X 15 d. h.; J. R. te Ovezande: 5.b. s. 3 d. h.; A. R. te Ovezande: 5.b. s. 3 d. h.; J. R. te Ovezande: 5.b. s. 3 d. h. Overtreding Mengvoederbesluit 1939: L. R. te 's Heer Arendskerke: 1,b. s. 1 d. h.; Overtreding A. P. V. Vlissingen: J. d. W. te Koudekerke: 2,b. s. 2 d. h.; Overtreding A. P. V. Middelburg: J. v. d. K. te Amemuiden: 5,b. s. 5 d. li.; Overtreding A. P. V. Serooskerke: A. d. H. te Serooskerke: 5,b. s. 1 w. t.; K. L. d. L. te Serooskerke: 5.b. s. 1 w. t.; C. F. te Serooskerke: 5,b. s. 1 w. t.; G. D. d. V. te Serooskerke: 5, b. s." 1 w. t.; K. W. te Serooskerke: 5. b. s. 1 w. u; C. v. d. B te Serooskerke: 5,— b. s. 1 w. t; Dronkenschap: F. C. D. te Hansweert: 15,b. s, 10 d. h.; J. C. S. te Hansweert 15,b. s. 10 d. h.; L. E. te Hansweert: 15,b. s. 10 d. h. Overtreding Leerplichtwet: J. A. te Borssele: 5,b. s. 3 d. h.; R, C. te Middelburg: 15.b. s. 6 d. h. Overtreding Jachtwet: A. M. te Kattendgke: 7.50 b. s. 5 d. h. Overtreding Reglement op de Zeeuw- sche Stroomen: C. P. te Yerseke: 2 b. s. 2 d. h. per had opdracht gekregen om die te ver voeren. De rechtbank te Middelburg bad verdachte veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, doch P. betoogde met het geval niets te maken te hebben. Door zeke ren Van A. zou het voornaamste deel in de geschiedenis zijn geleverd. Deze Van A. ver toeft in het buitenland, en de verdediger, mr. Van Hammerstein uit Den Haag zei prijs te stellen op zijn aanwezigheid, evenals die van nog een anderen getuige die niet was verschenen. De Rijksadvocaat voelde er niets voor de zaak nog eens aan te houden, en nadat het Hof in raadkamer was ge weest, werd het verzoek van den verdediger afgewezen. Er was, nadat de vorige maal getuigen k charge waren gehoord, nu een getuige k décharge, de dienstbode G. M. uit Oost burg, die bij P. in betrekking was, en die vertelde een telefoongesprek te hebben ge hoord dat door Van A. werd gevoerd met den schipper R. te Breskens, waarbij werd gevraagd hoe laat de schipper zou vertrek ken. Toen den volgenden dag de lampjes met dit schip vervoerd zouden worden, kwamen de ambtenaren en namen een en ander in beslag. De Rijksadvocaat herinnerde eraan, dat te Middelburg deze zaak ook reeds twee maal is aangehouden. Aanvankelijk is in deze zaak Van A. gearresteerd, hoewel op P. reeds verdenking rustte. Na de arrestatie is Van A. zoo verstandig geweest om mede- deelingen te doen, waardoor P. als ver dachte werd aangemei'kt. Deze heeft voort durend ontkend iets van het geval af te weten, er was geen enkele medewerking zijnerzijds. Zulks staat hem vrij, doch even vrij staat het nu aan de justitie hieruit de conclusie te trekken. In zijn ontkenning blijft hij ook nu vol harden, en doet het voorkomen, alsof hij niets met het geval te maken heeft, en hij eigenlijk slachtoffer is geworden van een complot van A. en de anderen, die hem als de man aanwijzen. Anderzijds vond spr. het een ernstig feit dat P. ook hier niet de waarheid wil zeggen, hetgeen hem zwaar moet worden aangerekend. Ook Van A. is voor zijn medewerking gestraft en heeft daarin berust. Spr. wees erop dat op den vrachtbrief voor de lampjes een aanteeke- ning voor komt, die volgens schriftkundigen van P. afkomstig is. Voorts is gebleken dat P. zich inderdaad met smokkelarij van lampjes heeft bezig gehouden. Het vonnis van den Politierechter te Middelburg vond spr. eigenlijk aan den lagen kant, en z.i. zou verhooging noodig zijn. De Proc. Gene raal vorderde vervolgens opnieuw twee maanden gevangenisstraf. De verdediger betoogde dat P. inderdaad het slachtoffer dreigt te worden van ande ren, die in deze zaak een rol hebben ge speeld. PI. wees erop dat Van A. aan het belasten is gegaan. Toen hij zelf werd aan gemerkt als dader, gaf hy een heele uiteen zetting over P. Ook Van A. was in het smokkelwerk niet „groen". Waarom zou Van A. volgens zijn zeggen op verzoek van P. de lampen naar de boot van R. hebben gebracht PI. meende dan ook dat P. in deze geen schuld heeft, en pleitte vrijspraak. DR. JOHAN WAGENAAR HERDACHT BIJ DEN NEDERLANDSCIIEN OMROEP Tijdens de pauze van het Pfitzner-con- cert bij den Nederlandschen Omroep, sprak de heer Willy D'Ablaing Donderdagavond een woord van piëteitvolle herdenking bij het verscheiden van onzen grooten toon dichter, dr. Johan Wagenaar. Na 's mees- tersgaven als mensch en musicus en zijn beteekenis voor ons muziekleven naar vo ren gebracht te hebben, eindigde hij aldus: De nieuwe tyd waarin wij thans leven, geeft de Nederlandsche muzikale kunst nieuwe groote kansen, en nu allerwege het werk onzer eigen toondichters veelvuldiger dan voorheen opklinkt, zal dat van Johan Wagenaar, dien wij zoolang als onzen nes- zeker talloos velen nog vaak in de her innering terugroepen den prachtmensch agenaar, dien wij zoolang als onzen nes tor mochten eeren en liefhebben. N1EUWD0RP. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent M. ILÜ KOK. Geringe handel op de Amsterdamsche beurs. De vaste stemming die zich in de eerste helft van deze week op de Amsterdamsche Effectenbeurs baan brak, had gisteren plaats gemaakt voor een loome tendenz. Evenals men echter in het duister tastte omtrent de oorzaken, welke de koersen de laatste dagen geleidelijk aan naar boven stuwden, evenzeer zocht men gisteren te vergeefs naar die beweegredenen, welke een verandering in het sentiment te voor schijn riepen. Reeds dadelijk werd gisteren beneden de slotpryzen van Woensdag ge handeld en daarna legden de koersen nog een neiging tot achteruitgang aan den dag. De markt was echter zeer dun zoodat slechts het aanbod van enkele stukken voldoende was om een inzinking tever oorzaken. Evenals de laatste dagen Werd de marktbeweging het zuiverst weerge geven door de cultuurfondsen. Van de Suikeraandeelen werden H.V.A. op 395 ingezet, terwijl reeds spoedig daarna een vijftal punten lager werd afgedaan. Ver volgens was van affaire niet veel meer te bemerken. Vorstenlanden zagen even eens eenige procenten verloren gaan, ter wijl ook enkele minder courante soorten wat lager golden. De affaire in Tabakken was onbeteskenend, slechts in enkele tapes kwam het tot noteeringen en daarbij moes ten kleine nadeelige verschillen worden opgeteekend. Van de Rubberfondsen waren Amsterdam Rubbers bij die opening,ver geleken met het vorige slot, niet veel veranderd. Nadat een transactie was afge sloten tegen 243 werd niet lang daarna voor 240 gehandeld. De Petroleum-rubriek was stil. Koninklijken waren vrijwel onbe wogen en werden een kleine vijftal pun ten lager afgedaan. De affaire in Scheep vaartpapieren v/as van kleine afmetingen. Nederlandsche Scheepvaartunies zakten na op 161 te zgn gedebuteerd in tot 159, waarna geen groote mutaties meer voor kwamen. Oude vaarten Japanlijn en enkele outsiders kwamen iets lager te liggen. Voor Industrieelen was de animo gering. De Philipsaandeelen en Unilevers waren iets lager. AKU's daarentegen trokken een kleinigheid aan. De kleine vraag, die zich dezer dagen voor de minder courante industriepapieren openbaarde, was giste ren verdwenen. De affaire was uiterst gering. De Beküggingsmarkt had een kalm ver loop, maar de stemming bleef goed prijs houdend. Van de Nederlandsche Staats- obligatiën werden de nieuwe vieren en de gestaffelde leening op bescheiden schaal in een open hoek verhandeld, waarbij de koers wederom een fractie naar boven ging. Ook de andere jongere leeningen waren meerendeels iets hooger. De Oude Schuld en de Indische leeningen waren prijshoudend. Voor gemeentelijke en pro vinciale obligatiën bleef een goede stemming bestaan. De kooplust voor pand brieven, die de laatste dagen om den hoek kwam kijken, had zich gisteren terug getrokken. De koersenwaren -echter "nau welijks veranderd. MIDDELBURG. Geboren Ingrid, d. van E. F. Frangois en J. M. van Poelje Hendrik Bartel Au gust, z. van J. H. Nelisse en C. S. de Paepe Lena Louisa, d. van A. de Kubber en D. FloresseCornelis Joost, z. van A. Cornelisse en M. C. de Bruijne. Pndertrouwd J. J. Cosgn, 22 j. en S. de Kam, 20 j. B. G. van der Stel, 47 j. en J. C. van den Bergen, 40 j. A. Houmes, 52 j. en J. Willeboordse, 49 j. Getrouwd M. P. Verhage, 22 j. en M. van der Weel, 20 j. Overleden D. C. Frangois, 62 j., ongeh.; A. J.Ladenberg, 88 j., wedn. van N. Ver hage W de Visser, 8 d., z. KRUININGEN. van 12 tot en met 19 Juni. Geboren: Adriaan Pieter, zoon van Ma- rinus Poortvliet en van Maria Bal. OOST EN WEST SOUBURG. Van 11—18 Juni 1941. Geboren Magda Johanna, d. v. J. P. de Rooij en M. P. Manhave. Getrouvyl: J. Russchen, 24 j. en M. van Hemert, 20 j. 2280 POND KOFFIE IN DEN SLUIKHANDEL. Een sluikhandel-transactie van grooten omvang vond in het begin van Maart plaats te Deventer, waar 20 balen, welke niet minder dan 2280 pond ongebrande koffie inhielden, in één keer werden ver handeld. Een handelaar in Apeldoorn had reeds in Juni van het vorig jaar deze 20 balen ongebrande koffie doen opslaan in het eberpakhuis van een zijner relaties te De venter. De eierkoopman, volgens zijn zeg gen verontrust door vele inbeslagnemin gen, vólde in Februari van de koffie af en zocht dus een kooper, dit alles zonder medeweten van den eigenaar. De big dergelijke affaires bijna altijd op duikende „bemiddelaars" begonnen nu hun werk, allen op zoek naar een kooper. Vijf man schakelden zich in, voordat de eier- handelaar in contact was met een zekeren B., die bereid was de geheele partij onge brande koffie af te nemen voor 4.60 per pond. Koffie, welke het vorig jaar bij in koop ongeveer 40 cent per pond had ge kost werd nu door den eierhandelaar ver kocht tégen een prijs van 3.65, waarop de „bemiddelaars" nog een provisie van 0.95 par pond hadden gelegd. Nadat de koffie uit Deventer was weg gehaald, lekte de zaak echter uit. De Deventer politie wist de erbij betrokken personen te achterhalen, behalve één der tusschenpeYsonen, die spoorloos was ver dwenen. De inspecteur voor de prijsbeheersching te Arnhem, die deze zaak berechtte, ver oordeelde den verkooper P., den man bij wien de partij was opgeslagen, wegens overtreding van art. 3 Prijzenbeschiklcing 1940 nr. 1 tot 150 boete, terwijl de op brengst van de koffie 8.322 werd ver beurd] veiklaard. De tusschenpersoon L., zelf handelaar in koffie en thee, zag zich beboet met 10 en daarenboven werd de provisie van 670 en zijn eigen voorraad van ongeveer 125 pond koffie en 200 pond thee verbeurd verklaard. Van D., wiens provisie van 500, ook al werd ver beurd verkiaard, kreeg daarby nog een boete van 100, terwijl de bemiddelaars S. en L. zich tot boeten van 350 en 225 zagen veroordeeld, waarbij de inspecteur voor de Prijsbeheersching rekening hield met de bedragen, welke zij met deze sluik handelaffaire hadiden verdiend. Het onderzoek tegen dien kooper en den oorspronkelijken eigenaar van de koffie wordt nog voortgezet. AARDBEVING GEREGISTREERD. Woensdag om 13 uur 15 minuten 2 re- conden hebben de seismometers van de Reichsanstalt für Erdbebenforsehung in Jena een zware aardbeving geregistreerd, welker haard op een afstand van ruim 500 km. lag. De haard zal waarschijnlijk heb ben gelegen in den Noord-westhoek van Iran, ten zuiden van de Kaspische zee. VIJFTIG GULDEN VOOR ZAAGSEL IN PLAATS VAN VET. Een koopman uit Arnhem bood een bak ker in Nijmegen een groot pak vet aan, bestaande uit vijftig pakjes en vroeg daar voor den prijs van ongeveer vijftig gulden. De bakker ging op den koop in en zou de party vet in eep winkel in ontvangst nemen. De zg. koopman zette het pak in den winkel met het verzoek om het pak voor hem' te bewaren. Toen de bakker kwam, trad ook de koopman den winkel binnen en gaf het vet aan den bakker over om verder op straat af te rekenen. Dat gebeurde. Toen de bakker thuis kwam, bleek het vet te bestaan uit nat zaagsel. Het signalement van den bedrieger werd aan de politie opgegeven en deze kon hem later in de stad arresteeren. Het bleek te zijn zekere Van R. uit Arnhem, die zich reeds meer aan dergelijke practijken had schuldig gemaakt. Hij is aan de justitie overgeleverd. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Woensdagavond gingen eenige mannen zwemmen in het diepe Amsterdam-Rijnka naal onder de gemeente Oudenrijn. Een van hen, de 24-jarige H. van B., wonende te Hoog Raven bij Jutphaas, is hierbij ver dronken. Het lijkt zoo eenvoudig, een leven tje van weelde en gemak op te geven om met hard werken het eigen brood te verdienen, maar als men er een maal voor staat, valt het niet mee. Dan komen allerlei verrassingen, die meestal van onaangenamen aard zrjn, en men moet wel een heel sterk ka rakter en een groote wilskracht hebben, om dan nog te kunnen door zetten. Mavis Casslene deed het, maar daarvoor was zij ook de dochter van haar vader, John Casslene, die het door zijn wilskracht en doorzettings vermogen gebracht had van een een- voudigen jongen tot eigenaar van een groote, welvarende fabriek. John Casslene kon zich door zijn rijkdom vrijwel alles veroorloven, maar hij kon niet hebben, dat men hem tegen streefde. Zoo was hij in de fabriek en zoo was hij ook thuis. En daar botsten de beide karakters van vader en doch ter, die geen van beiden wilde toe geven, wanneer het iets betrof, waar ze hun zinnen op hadden gezet. Het was ook geen eenvoudige kwestie, die vader en dochter uiteen hield. Het nieuwe feuilleton, waarvan morgen de eerste aflevering ver schijnt, vertelt daarvan. Het vertelt ook van het besluit dat Mavis nam, om uit huis te gaan, toen haar vader haar voor de keus stelde haar liefde op te geven voor den man, dien zij aanbad, maar die op de fabriek van haar vader een ondergeschikte positie bekleedde, of haar eigen weg te gaan. Zij kreeg het niet makkelijk, niet alleen in materieel opzicht, maar ook moreel kreeg zij veel te verduren, doordat haar liefde op een zware proef werd gesteld. Niet minder moei lijk was evenwel het lot, dat den man van haar keuze beschoren werd. Tal van avonturen werden zijn deel, die telkens weer, wanneer de zon scheen door te zullen breken, de toekomst verduisterden. Zou het tenslotte niet beter zijn, wanneer hij haar opgaf en haar geluk, dat haar van alle kanten elders toelachte, niet langer in den weg stond Het was een moeilijk pad, dat Ma- vis opging, toen zij haar groote be sluit nam. Telkens doet zich de vraag voor, of zij tegen deze moeilijkheden wel is opgewassen. Maar tenslotte komt er een keer in haar leven, als het geluk, waarnaar zij zoo lang ge haakt heeft, haar eindelijk in zijn ar men sluit. Dat is het slot van een episode in haar leven, waaraan zij later misschien glimlachend terug denkt, maar welk deel van haar le vensweg toch ook het beste omschre ven kan worden als HET DOORNIGE PAD. KIP LEGT KALKOENEN-EL En een kalkoen met vier pooten! Een wel heel zonderling kind heeft een kip van den heer v. d. L. in de Nassau- straat aan den Maasdijk (gem. Naaldwijk) ter wereld gebracht. Het dier broedde nl. een ei uit, waar een jonge kalkoen uit te voorschijn kwam. Bg die verrassing bleef het niet, want het kind bleek boven dien vier pooten te bezitten. Twee ervan worden gebruikt, doch de twee anderen zijn even normaal. Uiteraard trekt deze bgzondere geboorte nogal wat belangstelling! GRASDROGERIJ UITGEBRAND. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak gisteravond brand uit in de gras-, drogerij van de N.V. Ontginningsmaat schappij Overijssel, staande op een afge legen plaats in het Staphorsterveld. De brandweer van Meppel was spoedig met de autobrandspuit ter plaatse, doch hoewel zg met drie stralen liet vuur bestreed, kon zij niet verhinderen, dat de gras drogerij van binnen geheel uitbrandde. Ztj was na een uur de situatie meester. De kostbar© installatie, die ruim 65.000 heeft gekost, ging grootendeels verloren. Deze grasdrogerij, die de tweede in Ne derland was waarin grasmeel vervaar digd werd, werd pas in het voorjaar van 1940 in gebruik genomen. DOOS 25 CT. - JBE 35 Cl. MOEDER VERWAARLOOSDE HAAR KINDEREN. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gisteren een 23-jarige vrouw terecht, die haar twee kinderen van drie en een jaar onverzorgd in haar woning had achterge laten. Toen haar echtgenoot enkele dagen afwezig was, had zij de kinderen des morgens in bed gestopt en was zg in Amsterdam met een anderen man op stap gegaan. Den volgenden dag kwam zg 's avonds laat weer thuis, waar zij werd opgewacht door de politie, die inmiddels door buren was gewaarschuwd en die de kinderen elders had ondergebracht. De of ficier van justitie gaf de vrouw een ern stige terechtwijzing en eischt zes weken gevangenisstraf. De rechtbank zal op 1 Juli uitspraak doen. HAAGSCHE GERECHTSHOF. De smokkelarij van gloeilampen. Het was een zaak die al heel wat aan dacht van de justitie heeft gehad, en daar door langen tijd gevorderd heeft. Volgens wensch van den verdediger zou het nog langer moeten duren, want nadat het Haag- sche Hof al eerder het hooger beroep dat was ingesteld had doen verdagen na eerste behandeling, zou dit nu weer moeten ge schieden, omdat een bepaalde getuige niet was verschenen. En speciaal voor dien getuige was de eerste maal aangehouden. Op 18 Februari van het vorig jaar zou J. A. P. uit Oostburg met smokkelarij van gloeilampen bezig geweest zyn. Een schip- 7. Vader Klomp, die groote stappen kor. nemen, was er het eerst en in zgn haasf zag hij Teun Zwartkijker niet, zoodat hi. hem en zijn ton met visch pardoes on dersteboven liep. Teun schrok zoo, dat hij met zijn ton en al omrolde en al de vis- schen eruit vlogen. 8. Klompertje was een echte Holland- sche jongen en dus een brave zoon, die zijn vader niet in den steek wilde laten. Twee zien er meer dan een, dacht Klom pertje en wie weet, misschien ben ik vandaag eens gelukkig en vind ik het geld van vader weer terug. 9. Juist wilde Klompertje met een vaart van den wal op den aanlegsteiger sprin gen, toen hg over een van de glibberige visschen van Teun Zwartkijker uitgleed. Het nare ding lag ook precies voor zgn voeten. Klompertje maakte een lucht sprong van belang. Maandag vervolg. Zaterdag 21 Juni 1941. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. <7.00 Gram. 7.45 Ochtenrg. 8 00 BNO: Ber. 8.15 Gram. (9.15—9.25 Voor de Huisvrouw). 10.00 Ernstige muziek (e.o.) 12.00 Het Nationale Trio. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 1.40 Gram. 2.20 Gevari eerd progr. 4.00 Bijbellezing (Christ. Radio- Stichting). 4.20 Zang met piano. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Orgel. 6.00 Gram. 6.15 Voor den binnenschipper. 6.30 En semble Bandi Balogh. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Klaas van Beek en zijn orkest. 7.45 Voor den boer. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Christ. Oratorium Vereen., het Utrechtsch Stedelijk Orkest en declamatie. 9.30 Ber. Engelsch- 9.45 Causerie. „Ik was er zelf bij (opn.). 10.00—10.15 BNO: Engelsche uitzending. HILVERSUM II. 301.5 BI. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Ber. S.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Orgel, harp cn viool (opn.). 10.50 Gram. 11.10 Ons Schemeruurtje (opn.). 12.00 Ber. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Hobo met piano en gram. 1.40 Voor de rijpere jeugd. 2.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest. 2.45 Voor de jeugd van het platteland. 3.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest cn solist. 4.00 Orkest Eloward en gram. 5.00 Bijbel vertelling (Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, ccon.- en beursber. 5.30 Piano. 6.15 Collegium Musica Divina. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Groningscli praatje. 7.15 Gram. 7.30 Wer kers ontmoeten elkaar (VI). 7.45 Gram. 8.00 BNO: Ber. 8.15 Vroolüke voordracht. 8.30 Revue-progr. 9.45 Gram. 9.55 Dagsluiting (Chr. Radio-Stichting). 10.00 BNO: Ber., sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6