UIT DE PROVINCIE 'denrug Verduisteren PREDIKBEURTEN. van hedenavond 22.05 ot morgenochtend 5.17 uur De maan komt morgen te S.ll op en gaat te 17.37 onder. De visscherij In Zeeland. KREEFTENYISSCHERIJ. In verband met de slechte vangsten in het voorgaande jaar, was men in 1940 niet vlug met het gereedmaken der korven. Zij, die ander werk hadden, wachtten af welke resultaten door anderen werden behaald. De vangsten bleken slecht, zoo idat enkele visschers nog eenigen tijd uit stelden, terwijl door anderen in het ge heel niet is gevischt. Ge vischt is in twee perioden t.w. 'van 1 April tot 27 Juni en van 9 Augustus tot 16 September. De maat der vrouwe lijke kreeften werd vastgesteld op 12 c.m. d.i. 1 c.m. meer dian het reglement voor schrijft. Ook in de tweede periode het water was warm, zoodat verwacht werd, id'at de kreeften zouden gaan loopen bleef de vangst gering. Ook het weer werkte niet mee, hetgeen bleek uit het feit, dat in het begin van Juni enkele verschaalde kreeften voorkwamen, terwijl ook aan het begin van de tweede periode nog zachte exemplaren werden gevangen. Kleine zaadkreeften zijn ook in veel min dere hoeveelheid gevangen dan in andere jaren. De krceftenvisscherij gaat jaar lijks achteruit en spoedig zal deze visscherij niet meer loonend zijn. In de Westerschelde is niet op kreeften gevischt; in de overige districten door 30 visschers met 2730 korven en 300 m. netten. Doordat veel minder buitenlandsche kreeften zijn aangevoerd, waren de prijzen veel hooger en wel van 2.20 tot 3.20 per kg. In totaal werden 5651 kg. minder gevangen dan vorig jaar, doch daar de prijzen veel hooger waren was de opbrengst 1379 meer. Touwwerk, korven en aas waren duurdier en het resultaat was, dat niet deze visscherij weer niets is verdiend. Nauw betrokken bij de kreeftenvisscherij is DE VISSCHERIJ OP KRABBEN. Voor verscheidene kreeftenvisschers le vert het visschen op hoofd- of zeekrabben een mooie bijverdienste op. Thans vischten enkelen voor Vlissingen, Breskens en Burghsluis uitsluitend met kreeftenkorven, idoch wegens de strenge vorst bleken de krabben doodgevroren te zijn, waardoor de vangst absoluut zonder resultaat bleef en spoedig werd gestaakt. Van half April tot begin Mei werd met twee vaartuigen op de Westerschelde ge vischt naar kleine strandkrabben. Dit zelfde geschiedde tegelijk met het kreukel- rapen onder Yerseke en op steigers, langs dijken en op de bovenperceelen van de Yerseksche bank. De vangst was veel minder dan voorgaand jaar en de ont vangsten bleven dan ook 8015 lager. ZEEUWSCHE LANDBOUW MIJ. Het dagelijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij heeft dezer dagen in hotel „Centraal" te Goes een vergade ring gehouden, onder voorzitterschap van mr. P. Dieleman. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking Dorschen In verband met het noodzakelijk gebruik van papieren bindtouw en met die moge lijkheid dat voor vervroegde inlevering van granen een premie zal betaald worden, was het Dagelijksch bestuur, van meening, dat ten sterkste moet wonden aangeraden, het graan zoo veel mogelijk op kleine schelven te plaatsan. In de eerste plaats wordt bereikt, dat het papiertouw minder aan weersinvloeden onderhevig is en dus beter intact bl'ijft en in de tweede plaats zal men veelvuldig het graan direct van het land uit de schelven kunnen dorschen en daardoor dus kunnen profiteeren van de inleveringspremie. Veeleveringen. Het dagelijksch bestuur besprak de ern stige gevolgen van de verplichte veeleve ringen en de groote moeilijkheden welke hierdoor voor verschillende bedrijven ont staan. In deze moeilijkheden dient de boerenstand zich solidair te toonen en zoo veel als mogelijk is elkaar te helpen en daardoor de gevolgen te verzachten. Met onderlinge hulp, met het daadWerke. lijk toonen van gemeenschapszin is ook hier zeer veel te bereiken. Voorts besloot 't dagelijksch bestuur de desbetreffende instanties te wijzen op de groote onbillijkheid, wanneer verplichte levering zou moeten plaatsvindien van o.m. kalf vaarzen, welke tegen den prijs van mestvee zouden worden betaald, waardoor dj boer dus van de verplichting de dupe wordt. Aangedrongen zal worden op een wijziging in de thans bestaande regeling, waardoor bij de levering van drachtig vee het gewicht van de vrucht niet meer in mindering wordt gebracht. Slachtver zekering. Het dagelijksch bestuur besloot mede te werken aan de in een nota van den Natio naal Coöperatieven Raad uitgesproken noodzakelijkheid, om ten aanzien van de slachtverzekering intensief samen te wer ken met het Centraal-Bureau. Melkprijs. De Friesche Mij. van Landbouw verzocht aan het Landbouw-Comité nogmaals met klem aan te dringen op een spoedige vast stelling van den zomermell- rij Daarbij dient ex rekening mee gehouden te worden, dat intusschen reeds minstens ongeveer zeven weken van het zomerhalfjaar, voor bij zijn gegaan en dat in dit tijdvak een belangrijk deel der totale melkproductie verkregen is. De veehouders zullen op eeni_ gerlei wijze diienen te worden schadeloos gesteld voor de derving van inkomsten, die een gevolg "is van de te late vaststelling van den zomerprijs, hetzy door aan de prijsveihooging terugv. erkende kracht toe te kennen cop andere wijze. Het dage lijksch bestuur besloot dit verzoek met die meeste kracht te steunen. Instituut voor sociaal onderzoek van het Nederlandsche volk. Het dagelijksch bestuur besloot, als be gunstiger toe te treden tot het Instituut voor sociaal onderzoek van het Nederland sche volk. Hoefijzers en hoefnagels. Het dagelijksch bestuur achtte een ge regelde voorziening van hoefijzers en hoef nagels van het grootste belang en besloot nogmaals op de noodzakelijkheid van een geregelde voorziening te wijzen, vooral ook, omdat door het uitvallen van andere vervoersmogelijkheden steeds meer van paardentrekkracht gebruikt moet worden gemaakt en dus steeds meer paarden op den weg komen. Besloten werd ook om de actie van den bond van smedenpatroons in dezen te steunen. Jachtgeweren. Ingevolge een gedane mededeeling be sloot het dagelyksch bestuur bekendheid te geven aan die mogelijkheid om het schadelijk gevogelte te bestrijden. De ja gers dienen daartoe een verzoek in te dienen bij den burgemeester, waarna deze een voordracht kan doen bij de betreffende Duitsche instantie. Alleen het eiland Walcheren en enkele andere plaatsen zijn van deze mogelijkheid uitgesloten. Hoofdbestuurs- en algemeene vergadering. Het dagelijksch bestuur besloot om, be houdens toestemming va., den proc.-gen., de vergadering van het hoofdbestuur te doen plaats vinden op Dinsdag 15 Juli a.s., te Goes. De algemeene vergadering der maatschappij zal gehouden worden op Woensdag 16 Juli a.s. in de zaal van den heer Krijger te Goes. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Verslag over het afgeloopen jaar. De stichtng „Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden", die in 1936 werd opgericht, omvat Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland en S'chouwen-Duiveland. Het kapitaal der stichting, dat hoofd zakelijk is ontstaan door een bijdrage van de aangesloten gemeenten op een basis van 10 cent- per inwoner, bedroeg op 31 De cember 1939 8.387,59, terwijl de ver lies- en winstrekening over 1940 .sluit met een voordeelig saldo van 7.161,02. De provincie steunde wederom met een subsidie van 1.000,en de Kamer van Koophandel te Middelburg verleende een bijdrage van 750, Van de 66 gemeenten in het district met 154.861 inwoners zijn thans 12 gemeenten met 82.208 inwoners aangesloten n.l. Vlis singen, Middelburg, Goes, Zierikzee, Oost en We3t-Souburg, Yerseke, 's Heer Arends- kerke 's Heerenhoek, Domburg, Bruinisse, Wemeldinge en Wolphaartsdijk. De uitzetcapacitet zal ook in 1941 zoo danig zijn, dat ongetwijfeld aan alle aan vragen van middenstanders, voor zoover deze daarvoor in aanmerking komen, vol daan zal kunnen worden. In 1940 zijn 63 aanvragen voor een borgstelling binnengekomen, waarvan er 34 zijn toegestaan, n.l. 14 Ln Middelburg, 10 in Yerseke, 6 in Goes, 2 in Zierikzee, 1 in Vlissingen en 1 in Bruinisse. Het bedrag dezer borgstellingen varieer de van 100,tot 500,in totaal werd voor een bedrag van 13.725,borgstel ling verleend. De achterstand op de aflossingen be draagt nu 1.542.90, verdeeld over 58 posten. In procenten uitgedrukt is de ach terstand bijna 5 van de verleende cre- dieten (vorig jaar was dit ruim 7 Het jaar 1940 heeft een belangrijke ver liespost gebracht, doordat van verscheidene credietnemers door oorlogshandelingen alle of bijna alle bezittingen werden vernield of hun bestaansmogelijkheid zooveel moei lijker was geworden, i at van aflossing geen sprake meer kon zyn. Het dagelijksch bestuur besloot dan ook acht credieten als oninbaar te verklaren tot een gezamenlijk bedrag van '2.924,11. Ongetwijfeld zal de rijksbijdrage in deze verliezen worden uitgekeerd. In de vier jaar van haar bestaan heeft de stichting 92 credieten verleend en 204 aanvragen behandeld. In 1937 werd aan credieten verleend 4.754,—, in 1938 5967,— in 1939 7.860,— en in 1940 13.725,—. De stijging van het aantal aanvragen in 1940 is niet geheel normaal te noemen. Op verzoek van de „Stichting Zeeland 1940", welke stichting aan verschillende door oorlogsmolest getroffen personen, cre dieten verleende, nam het borgstellings fonds de posten beneden 500,in onder zoek en verleende, voor zoover dit in het raam van de doelstelling paste, aan deze personen credieten. Verder is een nieuwe categorie personen geholpen, n.l. verschillende mosselkweekers uit Yerseke. Deze menschen behoefden een cre'diet voor het financieeren van de mos selexport naar België. Deze credieten zijn verleend voor één seizoen en moesten voor 1 Mei 1941 weer worden afgelost, omdat het mósselseioen dan geëindigd was en het dagelijksch bestuur het beter achtte,' dat de gelden die tijdelijk in-het bedrijf konden worden gemist, weer werden teruggestort. Dit is dan ook gebeurd. Zoonoodig kunnen betrokkenen het volgend seizoen opnieuw worden geholpen. Deze posten zijn met medewerking van den correspondent der Middenstandsbank te Yerseke op vlotte wijze afgewikkeld. Het verslag twijfelt er niet aan dat de naaste toekomst groote moeilijkheden zal brengen voor de middenstanders en hoopt dat het fonds ingeschakeld zal blijven om daar, waar dat mogelijk is, hulp te ver- leenen of van voorlichting te dienen. De actie in 1940 tot aansluiting van meerdere gemeenen heeft tengevolge gehad dat de gemeenten Wemeldinge, Wol phaartsdijk en Bruinisse zich aansloten als üd. VERKIEZING POLDER WALCHEREN. Brj de gisteren gehouden verkiezing van commissarissen van den Polder Walcheren zijn bij enkele candidaatstelling herkozen de commissarissen van het gebouwd de heeren K. J. van Loo en J. Osté, terwijl gekozen werd tot commissaris van het ongebouwd, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer L. Dingeman- se, de heer Z. Maljaars te Oostkapelle. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. Bij den ontvanger der directe belastingen te Heinkenszand is wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) ontvangen een bedrag van 9.57. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 tot en met 14 Juni kwamen in deze provincie 5 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. 2 gevallen van malaria te Middelburg (wo. een 2de geval in één gezin) en 2 gevallen van roodvonk te Tholen en 1 te St. Maartens dijk. Walcheren DE PERSOONSBEWIJZEN. OOST- EN WEST SOUBURG. De 'uitreiking van de persoonsbewijzen vindt alhier regelmatig voortgang. Van verschillende personen moesten ech ter de foto's worden afgekeurd. Men wordt daarom aangeraden zijn foto's van te voren ter secretarie te laten keuren. De secreta rie is daartoe opengesteld des morgens van 912 uur. Het komt ook meermalen voor, dat per sonen, die verhinderd zijn hun persoonsbe wijs op het vastgestelde uur af te halen, daarvan geen kennis geven. Men wordt er daarom met nadruk op gewezen, dat voor personen, die niet tijdig verschijnen of van een geldige reden van verhindering geen kennis geven, het recht aan leges tot 2 kan worden verhoogd.- Voorts deelde men ons mede, dat. binnen enkele dagen een belangrijk grooter aantal personen per dag zal worden opgeroepen. Het zal dan niet meer mogelijk zijn per sonen te helpen, die op een ander uur verschijnen dan dat, waarop zij waren uit- genoodigd. Nauwgezet op het juiste tijdstip verschij nen, voorzien van alle noodzakelijke stuk ken en bescheiden (in het bijzonder wordt gewezen op het identiteitsbewijs) is dus absoluut noodzakelijk. Men leze daartoe aandachtig de mede- deelingen en aanwijzingen, die bij de uit- noodiging zijn ingesloten. GEITENKEURING. MELISKERKE. Woensdagavond had op het Dorpsplein de jaarlijksche geitenkeu ring plaats. Aangevoerd waren 41 dieren: 16 lammeren, 8 éénjarige, 7 tweejarige, 8 ouderen en 2 stamboek-geiten. Lammeren: le prijs J. Brouwer, 2e prijs P. Geschiere, 3e prijs Jac. Brouwer, 4e prijs J. Maljaars. Éénjarige, drie aanbevolen voor de fok: één van J. Brouwer, J. Geertse en L. van Keulen. Tweejarige van A. Francke werden zeer aanbevolen. Oudere aanbevolen geiten van J. Maljaars, P. Sturm en P. Geschiere. Twee stamboekgeiten: le prijs P. Geschie re. Er waren zeer vele goede geiten aan gevoerd. MUTATIES BIJ DE BRANDWEER. KOUDEKERKE. Aan den heer C. v^n Noppen is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als oppercrandmeester met ingang van 1 Juli 1941, na een diensttijd van 31 jaar. Tot zijn opvolger is benoemd, de brand meester J. W. Christiaansen. De vacature van brandmeester, voor deze benoeming ontstaan, blijkt voorloopig onvervuld- HET GEHUCHT OUDE DORP GEËLECTRIFICEERD. NIEUW EN SINT JOOSLAND. Het ge hucht Oude Dorp alhier is thans uit zijn lichtisolement verlost. Woensdagmiddag heeft ir. De Regt, van de N.V. P.Z.E.M. het klompemakersbedrijf van den heer D. de Klerk aldaar ingeschakeld op het electrisch net, zoodat daar nu allés electrisch kan geschieden. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig de burgemeester -dezer gemeente, wethou der Verlare, de opzichter van de P.Z.E.M.,. de heer Vader, het personeel dat de aan sluiting tot stand bracht en de familie De Klerk. Sommige woonhuizen op het gehucht zijn ook reeds aangesloten op het lichtnet, ter wijl nog meerdere zullen volgen. De gemeentelantaarn zal ook ingescha keld worden. Zuid-Beveland Jongen bij het zwemmen verdronken. WEMELDINGE. Gisteravond had alhier een treurig ongeval plaats. De 13-jarige scholier J. F. Oudeman, was met eenige kameraadjes aan den laag- waterrand in de Ooster-Schelde, het zgn. Panhuisje, aan het zwemmen. Doordat de jongen de zwemkunst nog niet voldoende meester was en daar ter plaatse nogal stroom liep, geraakte hij aan het wankelen en trachtte zich aan een van zijn vriendjes vast te houden. Doch ook deze moest hem tenslotte loslaten, zoodat hg jammerlijk is verdronken. Men is gaan dreggen, doch tot op heden zonder resultaat. De deernis met de familie is algemeen. De Raad van Wolphaartsdijk. WOLPHAARTSDIJK. Woensdag hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Op voorstel van B. en W. werd besloten de onderwijzerswoning te Oud-Sabbinge opnieuw te verhuren aan het hoofd der o. 1. s. aldaar voor de som van 225 per jaar. Aan den agent der arbeidsbemiddeling, den heer J. Goetheer, gemeente-secretaris, werd wegens reorganisatie eervol ontslag verleend, met dank voor de vele diensten door hem als zoodanig verricht. De wijzigingen van de gemeenschappe- en lendenpijn? Ai, dal kan het beste humeur bederven. Neem een "AKKERTJE", de vlugwerkende pijnverdrijverl Reservisten opgeroepen in Finland. Het persbureau der Finsche regeering dfeelt, naar het D.N.B. uit Helsinki meldt, mede „Officieel wordt bekend gemaakt, dat Finland om zijn veiligheid te waarbor gen, evenals andere neutrale staten, voor bereidende maatregelen tot versterking der defensieve paraatheid heeft genomen, door reservisten voor buitengewone oefeningen op te roepen". lijke regeling vleeschkeuringsdienst kring Goes werden opnieuw vastgesteld. Even eens werd opnieuw vastgesteld de veld wachtersverordening. Op voorstel van B. en W. werd besloten op het verzoek van de Vlissingsche Mineraal olie en asphalt- raffinaderij gunstig te beschikken en 50 pet. bij te dragen in de wachtgeldregeling van bovengenoemde maatschappij. In deze gemeente is een persoon woonachtig die voor wachtgeld in aanmerking zal kun nen komen. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot opschorten van het be sluit tot verhuring van de kluis in het sousterrain van het gemeentehuis aan de polders. Op de begrootingen 1940 van de gemeente en het Burgerlijk Armbestuur hadden eenige a'f- en overschrijvingen plaats. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan de aangewezen ambtenaren belast met de afgifte van de persoonsbewijzen, de heeren Ruisaard en Boonman elk 250 als vergoeding toe te kennen. Voor het verbeteren van het weggedeelte te Oud- Sabbinge van het schoolhek tot den ouden vijver werd aan B. en W. een crediet van 1000 verleend. Bg de rondvraag vestigde de heer J. Hannewgk de aandacht van B. en W. op een slecht gedeelte in den Papeweg. Hetzelfde lid vroeg of het verplicht is dat ieder ingezetene voldoet aan de ver plichtingen, vervat in de circulaire van den luchtbeschermingsdienst n.l. het op zolder in voorraad hebben van water, zand, een schop en een vuurzweep. De voorz. antwoordde hierop bevestigend. Men is hiertoe verplicht volgens de wet op de luchtbescherming. De heer Lindenbergh vroeg of het den burgemeester bekend is wanneer er ge sproeid moet worden ter bescherming te gen den coloradokever, daar reeds vol gende week gesproeid zal worden ter be strijding van de aardappelziekte. Een en ander kan dan ter besparing van kosten gezamenlijk geschieden. De voorz. zeide hierop geen afdoend antwoord te kunnen geven. AANBESTEDING. YERSEKE. Donderdag werd alhier aan besteed het bouwen van een woning en garage voor den heer H. Glerum en een café voor den heer M. de Bel, wier wonin gen door oorlogsgeweld werden vernield. Ingeschreven werd als volgt: J. Luteijn, Yerseke, pand Glerum 12.800, pand De Bel f 14.925. In combinatie 27.725. J. M. Goeman, Yerseke, pand Glerum 12.592, pand De Bel 13.614. In combinatie 26.206. Fa. Blok, Rotterdam, pand Gle rum 11.983, pand De Bel 11.845. In combinatie 23.578. LOCO-BURGEMEESTER GEKOZEN. KAPELLE. Als loco-burgemeester dezer gemeente is gekozen de heer J. van Win- gen, wethouder der gemeente Kapelle. Gevonden voorwerpen. BIEZELINGE. Gevonden Een mes rhet de letters A. V. Inlichtingen te bekomen bij de rijkspolitie. Zeeuwsch- Vlaanderen HET STRAND VAN CADZAND WEER GEDEELTELIJK VRIJ. Groot was de vorige week de teleurstel ling voor de strand- en zeèminnende bevol king van West Zeeuwsch Vlaanderen, toen bekend werd dat het geheele strand en de duinen tot verboden terrein waren ver klaard. Speciaal het feit, dat de duinen van Cadzand ontoegankelijk waren, trof het ergste, want, nu de zomer dan inderdaad toch is gekomen, willen velen, niet alleen 's Zaterdags en 's Zondags, doch ook op door de weeksche dagen, zich ontspannen en zonnen op het heerlijke strand van Cad zand, de meest zuidelijke badplaats van ons land. Hoewel deze zomer er geen sprake zal zijn van een druk vreemdelingenver keer, doordat speciaal de vele Belgen die in normale tijden Cadzand bezoeken, ver stek 'moeten laten gaan, beteekende deze sluiting voor Cadzand toch een gevoelige slag. Het spreekt dus haast vanzelf dat de burgemeester, de heer C. le Nobel, niet al leen in zijn kwaliteit als burgervader, doch tevens als ijverig voorzitter van V.V.V., onmiddellijk alle pogingen in het werk stelde om te trachten te redden wat er maar te redden viel. En deze pogingen heb ben inderdaad succes gehad. Weliswaar is niet het geheele strand vrijgegeven, doch het verblijfverbod is opgeheven voor een strook strand van 400 M. en een duin, ter breedte van 200 M. Het vrijgegeven ge deelte is gelegen ten Oosten van het bad huis, ter hoogte van de bekende- wafel- bakkerij, tot aan het zomerhuisje „Sport- lust", of wel tot hectometerpaal 2. Het strand ter pladtse is gelegen tusschen 2 paalhoofden en is één van de mooiste ge deelten. Het strand is daar fijn vlak, zacht glooiend en geheel ongevaarlijk voor de baders en zwemmer^ Het is wel het meest geliefkoosde plekje van de geregelde bad plaatsbezoekers. Dit succes van burgemeester Le Nobel zal ongetwijfeld met zeer veel vreugde door een groot deel van de bevolking uit geheel Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen worden worden vernomen ZONDAG 22 JUNI 1941. NED. HÉBV. KEEK OP WALCHEREN. AAGTEKERKE: 10 en 2.30 u. ds. Panhuise. ARNEMUIDEN 10 en 2,30 u. ds. Van Winger- den. BIGGEKERKE: 10 en 2.30 u. ds. Brandenburg» DOMBURG: 10 en 2 u. ds. Nicolai, GAPINGE: 10 u. ds. De Bie. GRIJPSKERKE": 10 en 2.30 u. ds. Van Loon. KLEVER5KERKE; 10 u. ds. Van Woerden ya4 Middelburg, 2,30 u. ds. Warners (doop). KOUDEKERKE: 10 u. ds. Visbeek, 2.30 u. ds» Warners (Doop). MELIS- EN MARIENKERKE: 10 en 2.30 u. ds. Bakker. OOST- EN WEST-SOUBURG: 10 en 2.30 u. ds, Spijkerboer. OOSTKAPELLE 10 u. en 2,30 u. dB. Don. SEROOSKERKE: 10 en 2.30 u. ds. Visser, RITTHE1I 10 u. en 2 u. ds. Bartlema. ST. LAURENS: 10 en 2.30 u. ds. Simoons, VEERE: 2 u. ds. Van Voorst Vader van Midi delburg. VROUWENPOLDER: 2.30 u. ds. De Bie. WESTKAPELLE: 9.30 en 2 u. ds. Reus. 'T ZAND: 10 u. ds. Warners, 2.30 u. geen dienst» ZOUTELANDE: 9.30 u. ds. Jonker. 2 u. ds» Oosthoek. NED. HEBV. KERK OP NOORD- EN ZUID-BEVEL AND. BAARLAND 3 li. ds. Dagevos. COLIJNSPLAAT: 11 u. de heer Hoogerheïde, 3 u. de heer Overgouw. BORSSELE 10.30 en 3 u. ds. Bunjes. DRIEWEGEN: 3 u. ds. Van Willenewaard van Ellewoutsdijk. ELLEWOUTSD1JK t 10,30 u. ds. Van Willensi waard. HANS WEERT: 9.30 en 6.30 ds. Plaggemars. 's HEER ABTSKERKE: 10 u. ds. Evelein, 3 it» ds. Boersma van Kloetinge. 'B HEER ARENDSKERKE 10 u. dhr. B. de Jager, 2,30 ds. Hartjes van Vlissingen. 's HEER HENDRIKSKINDEREN: 10 en 2 u, ds. Zandee. HEINKENSZAND 10,30 en 3 u. ds. Renting. HOEDEKENSKERKE: vm. ds. Van Hulsbergen'» KAPELLE 10 en 2,30 u. dr. Schmidt. KLOETINGE: 10 en 2.30 u. ds. Boersma. KORTGENE 10.30 en 3 u. ds. Van der Mosfi van Spijk. KATTENDIJKE: 3 u. ds. Van Dijk van Wol-* phaartsdijk. KRABBENDIJKE 10.30 en 3 u. ds. Baarslag» NIEUWDORP: 10.30 u. leesdicust, 3 u. ds» Hoogstraten. NISSE: vm. ds. Van Voorat Vader, nm. ds» Hulsbergen van Hoedeken.sk orke. OVEZANDE: 10.30 u. de heer Overgouw. RILLAND 10.30 en 3 u. ds. Sickcsz. SCHORE: 10.30 u. geen dienst, 3 u. ds. Postma» YERSEKE vro. en n.m. ds. Bons. WEMELDINGE 10 u. ds. DE Bruijn, 2 u. ds» Korevaar van Goes. WOLFAARTSDIJK: 10.30 u. ds. Van Dijk, 3 u, de heer Kraak. NED. HEBV. KERK IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. AARDENBURG 10.30 u. ds. Van Dalfsen. BRESKENS 9.30 u. geen dienst, 5.30 u. ds» Talma van Cadzand. CADZAND 10,30 u. ds. Talma. GROEDE 9,3Qfu. ds. Derksen. HOOFDPLAAT: 10.30 u. ds. PIiester. LJZENDIJKE: 10.30 u. ds. Van Yperen van Waterlandkerkje (Doop). N1EUWVLIET: 11.15 u. ds. Derksen. OOSTBURG: 10 u. ds. Oort, 11.30 kinderkerk, 2.30 u. de bc^ Verduijn van Breskens. RETRANCHEMENT: 11 u. ds. Everts van Zuid- zand e. SLUIS: 10.30 u. ds. Beukenhprst. ST. KRUIS S u. ds. Van Dalfsen. WATERLANDKERKJE: 3 u. ds. Van Yperen. ZUIDZANDE: 3 u. ds. Everts (Jeugddienst vooc W.Z.VL). GEBEF. KEBKEN OP WALCHEREN. ARNEMUIDEN 10 en 2,30 u. ds. Scholing. DOMBURG: 10 en 2.30 u. ds. Visser (Bed, H.Av. en Dankz.). GAPINGE: 10.30 en 2.30 u. ds. De Graaff. GRIJPSKERKE: 10 en 2.30 u. ds. Kraan» KOUDEKERKE 10 en 2.30 u. ds. Heij. ST. LAURENS 10.30 en 3 u. ds. Koning, SEROOSKERKE 10.30 u. ds. De Kluis. SOUBURG: 10 en 2.30 u. ds. Van Andel. VEERE 10.30 en 3 u. ds. Smltt. VLISSINGEN: 9.30 en 5.30 cand. Wamsteekep van IJmuiden. VROUWENPOLDER 10.30 en 8 u. ds. Da Vries. WESTKAPELLE: 9.30 u. leesdienst, 2 u. ds. De Kluis. BAARLAND: 10.30 en 3 u. ds. Do Ruiter. BORSSELE: 10.30 en 3 u. ds. Fransen. COLIJNSPLAAT 11 en 6.30 u. ds. Veenslra. DRIEWEGEN: 10.30 en 3 u. leesdienst. GOES 9.30 en 5.30 u. ds. Van de Vegt HEINKENSZAND 10.30 en 3 u.ds. Booy. KAPELLE—BIEZELINGE 10 en 2,30 u. ds, Scheele. KRABBENDIJKE 10.30 en 3 u. ds. Ros. KRUIN INGEN 10.30 en 2.30 u. ds. Kooistra. LEWEDORP: 's av. ds. Beukema. NIEUWDORP 10.30 en 3 u. ds. Beukema. RILLAND-BATH10.30 en 3 u. ds. Van Her- wijnen. WOLPHAARTSDIJK 10.30 cn 2.30 u. ds. Van Heiningen WEMELDINGE 10 en 2,30 u. ds. Van Dijk. YERSEKE vm. en n.m. ds. Van Egmond. GEBEF. KERKEN IN ZEEUWSCH- VLAANDEBEN. AARDENBURG 10.30 en 3 u. ds. TIemens. AXEL. 10 en 2.30 u. ds. Post. OOSTBURG: 10.30 en 3 u. ds. Postma. TERNEUZEN: 10 en 2.30 u. ds. Van Houten. SCHOONDIJKE 11 en 3 u. ds. De Vries. CHB. GEBEF. GEMEENTEN. VLISSINGEN: 10 en 5 u. ds. Mejjnhout. MIDDELBURG (Gasthuïskerk)10 u. leesdienst, 2.30 u. ds. Meijnhout van Vlissingen. BIEZELINGE vm. en nm. ds. Franssen» GEBEF. GEMEENTEN. AAGTEKERKE: 10, 2.30 en 6.30 u. leesdienst MIDDELBURG: 10, 2 en 6 u. leesdienst. OOSTKAPELLE: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. Visser, OOSTBÜRG 10.30 en 3 u. leesdienst. BORSSELE: 10.30, 3.30 en 7 u. leesdienst. WESTKAPELLE 9.30, 2 en 6 u. leesdienst. HOEDEKENSKERKE 10.30, 3 en 6 u. lees dienst. KRABBENDIJKE: 10, 2.30 en 6.30 u. ds. Van den Berg. YERSEKE vm., nm. en 's av. ds. Van Stuy* venberg. WEMELDINGE 10, 2 en 6 u. leesdienst. VLISSINGEN: 9.30 en 2 u. leesdienst. RILLAND-BATH 10.30. 3 en 6.30 u. leesdienst. COLIJNSPLAAT: 11, 3.30 en 7 u. leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTEN. OOSTBURCf10.30 en 3,30 u. de heer Van da Gruiter. COLIJNSPLAAT 10-30 en 6.30 u. ds. Kraaycn- veld,_ EVANG. LUTH. KERK. VLISSINGEN: 10 u. ds. Nolte: „Een oorlogs- gewonde" (Gal. 6:17). MIDDELBURG: 7.30—S.30 u. ds. Nolte (Voc, medew. mej. Caro). GROEDE 10 u. da. Stol. VRIJE EVANGELISCHE KERK. GOES 10 en 6 u. ds. Vis. YERSEKE vm. en n.m. ds. Mooy; 's av. Bid stond. WEMELDINGE 10.30 en 2.30 u. ds. Werges. Maandagavond 8,30 u. bidstond. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. MIDDELBURG Geen dienst. VLISSINGEN 10 u. da. De Boer. GEBEF. BOND. GOES: 10 u. Mej. dr. Bakker. MIDDELBURG (Luth. kerk): 10 en 2.30 u. de heer Van Teilingen van Leiden. WAALSCHE GEMEENTE. GEBEF. KEBK H. V. MIDDELBURG 10 en 6 u. ds. De Ridder van Zaandam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3