STADSNIEUWS Middelburg Hedenavond ^cnccrl Sport STADSNIEUWS Vlissingen. Burgerlijke Stand STADSNIEUWS Goes. Besluiten, benoemingen enz. Rechtszaken Marktberichten de paardenmarkt. Nu het gisteren de 10de paardenmarkt was zonder dat daaraan een verloting was verbonden, hebben wij dién loop der cijfers over den aanvoer in die 10 jaar eens na gegaan en dan bleek ons dat in 1932 254 dieren waren aangevoerd; in 1933 237; in 1934 309 in 1935 268 in 1936 354 in 1937 293, in 1938 356, in 1939 432, in 1940 249, voor 1941 volgt dan het lage cijfer'van ongeveer 131 paarden en veulens. Voor dezen lagen aanvoer, die de ver wachtingen echter nog overtrof, zijn twee voorname oorzaken, ten eerste zijn vele paarden gevorderd, maar ten tweede zgn er belangrijke bepalingen inzake maxi mumprijzen ingevoerd. Dit laatste was oorzaak, dat nadat de paarden voor toelating tot de Markt op de gewone wijze waren gekeurd, een nieuwe keuring moest plaats hebben door een taxatiecommissie, die ingesteld is door de Ned. Veehouderij Centrale en waarin zitting hebben een dierenarts, een verte genwoordiger uit landlbouwkringen en een uit den paardenhandel. Het betreft dan de taxatie der paarden en wel of zij voor den verkoop vallen on der klasse I of II. Voor klasse I zijn de maximumprijzen voor éénjarige paarden 825, twee jarigen 1125 van drie tot 10 jaar 1350 en voor oudere paarden 1200, voor klasse II zijn die bedragen resp. 600, 750, 825 en 750. De paarden kragen op de hoeven der vooi'beenen een nummer en dit komt ook voor op de kaart, die gedurende drie maan den het recht geeft het betrokken dier te verkoopen tegen de genoemde prijzen of lager en dat aan een erkend paarden handelaar of aan een particulier die een aankoopvergunning in zijn bezit heeft. De handelaren mogen verkoopen tegen 10 boven de taxatieprijzen. De groote prijsstij ging van paarden is oorzaak geweest voor het nemen van deze maatregelen. Het taxeeren heeft veel tijd in beslag ge nomen en dit zou den verkoop hebben be lemmerd, indien niet reeds voor ds markt verschillende paarden door kooplieden BIJ WARM WEER EEN KOELE DRONK van Melk-shakes. Een mixed ijsdrank in diverse smaken. KENT U ZE? NIET DUUR! LUNCHROOM PETERSE DAAl MIDDELBURG. waren gekocht in afwachting van de clas sificeering. Dit is oorzaak geworden, dat velen der dieren van eigenaar veranderden en dit gold ook voor de veulens, die buiten de taxatie vielen. Zooals altijd had de paardenmarkt het bezoek van buitenlieden aan de stad groo- ter doen zijn dan op andere Donderdagen en daaronder behooren dan ook jongere personen, voor wie de paardenmarkt een <3er traditioneele uitgangsdagen is. In verband met hetgeen wij over de nieuwe regelingen schreven, zij nog ver meld, dat er in Zeeland nog op de vol gende dagen gelegenheid zal zijn paarden te laten taxeeren te Hulst 23 Juni en 21 Juli, te Goes 24 Juni en 22 Juli, te Oostburg 25 Juni en 16 Juli, te Kortgene op 30 Juni en 28 Juli, te Zierikzee op 3 Juli, te Axel op 5 Juli, te Middelburg op 10 Juli en te Tholen op 31 Juli. een concert op den dam. Er was gisteren groote belangstelling voor het concert, dat het stafmuziekkorps van de Duitsche Ordmungspolizei van vier tot half zes op den Dam in den hoek bij dte Graanbeurs heeft gegeven en die be langstelling was ten volle verdiend. Dit uit totaal 55 personen bestaande korps staat muzikaal op hoog peil, en ieder der in bijna zuiver Nederlandsch aangekondigde nummers werden zeer ver dienstelijk uitgevoerd. Dit was zoowel het geval met marschen als bijv. de Suite van walsen van Strauss, die wij in het begin van het concert aanhoorden. Later kwamen ook de tamboers en hoornblazers het corps versterken en toen kwam bij de taptoes en marschen nog meer tot uiting wat men kan presteeren. Het applaus dat na ieder nummer gehoord werd stelden de uitvoerenden op prijs hetgeen ook bleek toen de woordvoer der dank bracht voor de betoonde aandacht en een tot weerziens bij een volgend be zoek uitsprak. Nog een dtefileermarsch en de tamboers en hoornblazers verlieten in stramme paradepas den Dam. verhuring industrieterrein aan c. pieters. De heer c. Pieters, betonfabrikant heeft aan den Raad verzocht een terrein van ongeveer 3000 m2 te mogen huren in de onmiddellijke nabijheid van zgn fabriek aan den Kleverskerkschen weg. Na verschillende onderhandelingen met de verschillende pachters is overeenstem ming bereikt over een gezamenlijke grond- strook ter gezamenlijke oppervlakte van 4020 m2. Deze gronden zijn in pacht bij j. Janse Jz. voor wat het deel benoorden den Kleverskerkschen weg betreft en bij wed. J. Lorier en W. Meliefste voor het deel bezuiden dien weg. Al deze pachters hebben zich bereid verklaard afstand van de pacht te doen tegen een billijke schade vergoeding. Waar inwilliging van het ver zoek van groot belang is voor de ter plaatse gevesugde industrie en bovendien ten nauwste samenhangt met den weder opbouw der stad, adviseeren b. en W. den raad gunstig en stellen zij voor den grond te verhuren aan den heer Pieters tegen 15 cent per m2 per jaar. Op grond van het bepaalde in art. 41 der pachtwet hebben B. en W. intusschen ontbinding der pachtovereenkomsten aan de pachtkamer verzocht, die dan ook de datum van ingang der ontbinding, de ver mindering van de pachtprijzen en de even- tueele schadevergoedingen zal bepalen. de heer bliek verlaat zijn werk in het gasthuis. Na een dienstverband van 36 jaar zal de heer I. W. Bliek, die sedert Februari 1905 werkzaam is geweest in het Gasthuis alhier, zijn functie neerleggen. De heer Bliek is 4 Juni 65 jaar geworden en had dus den pensioengerechtigden leeftijd be reikt. Voor ons was het aanleiding eens een praatje te gaan maken met den man, die bij zoovelen in Middelburg en omgeving, die zelf in het ziekenhuis vertoefd hebben of er familie of kennissen aan toe hebben vertrouwd, bekend is. De heer Bliek vertelde ons, dat hij aan vankelijk portier was, doch reeds binnen twee jaar naar het administratiekantoor verhuisde. Was toen die administratie ver geleken bg thans nog vrij eenvoudig, zg werd steeds uitgebreider en de nu schei dende is er mede op gegroeid, terwijl hij er in den laatsten tijd bovendien nog de op het Molenwater, Middelburg. Koopt het programma a 2 cent beslommeringen van loonbelasting e.d.# bij heeft gekregen. Wij vernamen, dat de heer Bliek onder vijf verschillende voorzitters van de Gods huizen heeft gewerkt en wel onder wijlen de hoeren mr. A. P. Snouck Hurgronje en J. P. Fokker en onder de heeren Herman Snijders, mr. G.. J. Sprenger, die beide nog in leven zijn en thans onder den huidigen voorzitter, den heer W. Berdenis van Ber- lekom. Het aantal andere leden van het bestuur is natuurlijk veel grooter en ook in de di rectie en het verplegend personeel alsmede in den medischen staf heeft de vertrekken de vele mutaties medegemaakt. Natuurlijk hadden wij het ook oyer de beide groote veranderingen, die in den loop der jaren in het Gasthuis zelf hebben plaats gehad. Eerst de verbouwing van het oude gebouw voornamelijk aan de achterzijde, en nu betrekkelijk kort gele den, gedurende drie jaar, de groote ver bouwing tijdens welke het werk ook moest voortgaan. De heer Bliek is al de jaren intern ge weest en dit was oorzaak, dat hij ook bui ten de eigenlijke kantooruren, bereid was te helpen als het noodig was en geheel met het personeelsgezin medeleefde. De heer Bliek verzekerde ons dat het werk steeds in de beste verstandhouding met alle in stanties was verloopen. Steeds heeft hij onder alle omstandigheden met lust zijn arbeid in deze omgeving volbracht. Met groote waardeering sprak de heer Bliek ook over het mooie sociale werk der ziekenhuisverzekering. Vooral het werken van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren heeft zijn groote waardeering. Duizenden patiënten heeft de heer Bliek in den loop der jaren ingeschreven en weer afgeschreven en hg verzekerde ons, dat het hem moeilijk valt het gebouw metterwoon te moeten verlaten, temeer, daar hij nog niet zeker wist, waar hij zal gaan wonen. Wg weten zeker gesproken te hebben namens de vele vrienden, die de heer Bliek zich in den loop van zijn werkkring in het Gasthuis verworven heeft, toen wg hem toewenschten vele jaren van de rust te mogen genieten. Het officleele afscheid. Gistermiddag vereenigde het bestuur der Godshuizen zich met de directie, het ad ministratief personeel, het verplegend per soneel, het keukenpersoneel en de portiers, om van den heer Bliek officieel afscheid te nemen. De voorzitter van het bestuur, de heer W. Berdenis van Berlekom, heeft getuigd van de groote erkentelijkheid voor de wij ze, waarop de heer Bliek zgn taak steeds heeft vervuld en zulks onder aanbieding van een geschenk in enveloppe. De secretaris van het bestuur, mr. A. J. van der Weel, heeft namens het admi nistratief personeel ook woorden van waardeering gesproken aan het adres van den scheidenden administrateur en hem twee albums, een met foto's van het oude en een met foto's van het nieuwe gebouw, aangeboden en bovendien nog een boek werk. Namens het verplegend personeel voerde de heer arts L. J. H. Brongers het woord. Ook aan die zijde is men zeer dan- baar voor den steun, die men steeds bij den heer Bliek vond. Deze dankbaarheid toon de men door het aanbieden van een drietal boekwerken. De heer L. Onderdijk heeft als secreta ris-penningmeester van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren gesproken en ook zijnerzijds dank gebracht voor de vele medewerking, die hij van den heer Bliek heeft gehad bij zgn arbeid voor de leden, die gasthuisverpleging noodig hebben. De heer Bliek heeft met enkele woorden voor de hem gebrachte waardeering en de geschenken bedankt en heeft dit met een handdruk aan de schenkers bezegeld. verkeersovertredingen! De politie maakte ook gisteren weder verschillende bekeuringen op wegens ver keersovertredingen. de temperatuur van het water. De temperatuur van het water was heden 68 graden. v.i.o.s. izeeland ia (comb.) 8—1. Gisteren speelde V.I.O.S. I uit Krabben- dijke op eigen terrein een korfbalwedstrijd tegen een combinatie van Zeelandia uit Hansweert. De ontmoeting eindigde met een 31-overwinning voor V.I.O.S. algemeene uurloonberekening bij „de schelde". Met ingang van 15 dezer is aan de werklieden van de N.V. Koninklgke maat schappij „De Schelde" alhier een algemeene uurloonverhooging toegekend. Deze verhooging bedraagt voor ge schoolden: van 14 t.m. 17 jaar 1 ct; van 18 t.m. 20 jaar 2 ct; van 21 t.m. 27 jaar 4 ct; gemiddeld met een minimum van 2 ct; van 28 t.m. 29 jaar 3 ct, gemiddeld met een minimum van 2 ct; van 30 t.m. 65 jaar 2 ct. Voor geoefenden bedraagt de verhooging van 14 t.m. 17 jaar 1 ct., van 18 t.m. 20 jaar 2 ct; van 21 t.m. 27 jaar 3 ct, gemid deld met een minimym van 2 ct; van 28 t.m. 65 jaar 2 ct. In de vergunning om de loonsverhooging in te voeren, is de voorwaarde opgenomen, dat de tarieven van aangenomen werk slechts zoodanig mogen worden verhoogd, dat het uurinkomen niet meer stggt dan het uurloon. Als gevolg daarvan zullen bij dezelfde werkprestatie de percentages der over- verdiensten iets dalen. De regeling is voor ongeschoolden als volgt: 14 t.m. 17 j. 1 ct-, 18 t.m. 20 j. 2 ct., 21 t.m. 25 j. 3 ct., gemiddeld met een minimum van 2 ct., 26 t.m. 65 j, 2 ct. vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Woensdagavond hield de afd. Vlissingen van de Vereeniging tot Bevordering der belangen van slechthoorenden haar maan- delgksche bijeenkomst. Mej. Kamp, de voor zitster, begon met het nieuwe bestuurs lid en proefkisthoudster, mevrouw Schreu- derJorissen, voor te stellen aan de le den. Hierna volgde als bijzondere aantrelc- kelgkheid van den avond de projectie van prachtige foto's uit de particuliere col lectie van dr. Wolters, die de aanwezigen liet genieten van heerlijke berglandschap pen, gletschers, chalets en van al wat er op een buitenlandsche reis te zien valt van de natuur, in opnamen, die door een kennersoog, onder schitterende belichting, gekozen waren. Mevrouw Wolters lichtte een en ander toe. ons mooie Zeeuwsche landschap, Veere, Na de pauze volgden kleurenfoto's van Eliewoutsdijk, Hulst, Duinen met planten groei, vergezichten, stadshoekjes van Vis singen en Middelburg, bloemen in tuinen, interieurs met bloemvazen, enz. enz., te veel om op te noemen, alles in schitte rende kleuren. Het spreekt van zelf, dat mej. Kamp den heer en mevr. Wolters hartelgk dankte namens de leden, die van dat alles zoo buitengewoon hadden genoten en hoogst voldaan huiswaarts keerden. openbare leeszaal en bibliotheek. Gedurende de maand Mei werd de lees zaal bezocht door -461 personen, t.w. 31 vrouwen en 430 mannen. Uitgeleend wer den 1607 banden, w.o. 1074 Ned. romans, 59 romans in andere talen, 293 studiewer ken en 181 kinderboeken. Aanwinsten: Romans: Leeuw, A. van der: Vertellingen. Huizinga, L.: Adriaan en Olivier. Vachek, E.: De kippeladder. Wallach, G. H.: In „De Trou". Wheatley, D.: A century of horror- stories. Studiewerken: Dietz, p.: Telepathie en helderziendheid. Westendorp Boerma, J. J.Twintig eeuwen geschiedenis van het Nederland- sche volk. Young, Y.: Opnieuw beginnen. Widman, W.: Welke ster is dat? Spit, G.: Van vliegen en vliegtuigen. Oderwald, J.: Nederlandsche snelzeilers. Kromdgk, G.: Onze tuin. Hannema, D. en A. van Schendel: Noord en Zuid-Nedei'landsche schilderkunst der 17e eeuw. Stopford, f.: The romance of the jewel. Kinderboeken: Valkema Blouw, J. P.: Drie jongens op avontuur. Idserda, S van: Moed houd n, Maud. Pétillon, W.: Problemen rondom Rex. Sidgwick, A.: Kolibrie. Valkema Blouw, J. P.: Diamanten. Welden, N.: Idylle met Benno. gecombineerde vergadering der geref. j.v. en m.v. Woensdagavond werd in het „Jeugdge- bouw" een gecombineerde vergadering van de Geref. J.V. en M.V. gehouden. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer A. Woltering, voerde de M.V. een stukje op, waarbij een twin tigtal meisjes rond een „kampvuur" za ten, waarbij zij liedjes zongen en elkaar griezelige verhalen vertelden. Na de pauze, die daarop volgde, voerde de M. V. en J. V. uit Middelburg een tooneelstuk op, getiteld: „Branding". Het werd door alle aanwezigen met groote aandacht gevolgd en een dankbaar applaus beloonde aan het eind dan ook de spelers. De vergadering werd door ds. Smeenk met 'dankgebed geëindigd. zeebaden. In de week van 1319 Juni wei-den 1722 zeebaden genomen, waarvan 599 in het gewone bad en 1123 in het Volksbad. De gemiddelde temperatuur van het water en de lucht was resp. 61 en 75 gr. loop der bevolking. De lijst van ingekomen personen over de le helft van de maand Juni 1941 was als volgt: Ingekomen: l. v. Eenennaam v. d. Broeke, zonder, Prinsenstraat 13, van Oost- en West-Souburg. G. J. van Maasbommel, zonder, A. Dekenstr. 105, van Zandvoort. N. E. Tjebbes, ass. be- drgfsl. Sch., Badhuisstr. 38 van Middel burg. I. A. de Visser, maj. Bott. Pens., Beatrixlaan 43, van Vrouwenpolder. P. C. DingemanseElenbaas, zonder, Begonia laan 3, van Poortvliet. J. f. M. van Oost veen, zonder, Bonedijkestr. 70, van Goes. A. P. Verburg, wachtgelder K. M., Bo nedijkestr. 74, van Middelburg. M. J. Ber- naardsv. Gils, zonder, Boterbloemln. 11 van Oud- en Nieuw Gastel. C. Stol, leider Rijksarbeidsbureau, Bid. Bankert 20, van 's-Gravenhage. C. Hondsmerk, bakker, Gravenstr. 25, van Middelburg. M. de Rid der, lasscher, Groenewoud 58, van Mid delburg. J. S. J. M. Willems, marechaus see, Hellebardierstr. 11, van Breskens. J. v. d. HartSlabbekoorn, zonder, Irlslaan 25, van Kapelle. O. van Veen, machine bankwerker, Irislaan 34, van Rotterdam. J. van de Zande, machine-bankwerker, KI. Kerkstr. 2, van Zierikzee, J. I. Stuij, kan- toorbed., v. o, Manderestr. 2, van Eind hoven. H. W. van Eekeren, bankwerker, Nijverheidstr. 7, van Bergen op Zoom. L. F. Kaijser, schilder, Palingstr. 20, van Terneuzen. C. Goverse, controleur Sch., Riebesstr. 58, van Arnemuiden. A. B. Naijen, smid-bankwerker, Scheldestraat 21, van Waalwijk. C. J. Corré, chauffeur, Schuitvaartgr. 99, van Middelburg. J. van Dijk, commies t. Secr., Singelweg 75, van Ouder-Amstel. J. Bouwman, zonder, Gr. Markt 1, van Goes. M. Brandenburg Knop, zonder, Kasteelstr. 77, van Vlie land. M. Dolk, electro-monteur, Badhuis str. 94, van Arnemuiden. M. Eijgelaar Schroevers, zonder, Marinestraat 36, van Rotterdam. H. Le Grand, sergt. Mach. K. M., Gr. Markt 3, van St. Laurens. P. J. Kentin, koperslager, Nieuwstraat 37, van Goes. A. de Klerk, handelsreiziger, P. Krugerstraat 16, van Oostkapelle. J. C. Leenhouts, zonder, Scheldestraat 34, van Goes. A. Maas, zonder, Zwanenburg 2, van Nw.- en St. Joosland. J. Minderhoud, kan toorbediende, Clgverstraat 63, van Am sterdam. A. Moens, zonder, Hurgronjestr. 18, van Terneuzen. M. SmitGrol, zonder, Hobeinstr, 268 van Terschelling. J. Smoor, zonder, Palingstraat 13, van Breskens. J. Tielrooij, zonder, Koudek. weg O 16, van Amsterdam. J. Brockschmidt, bankwerker, Anjelierenlaan 68, Koudekerke. C. v. d. Ketterij, visscher, Palingstraat 29, van Arnemuiden. M. J. Dgkgraaf, ziekenver pleger K.M., Boterbloemlaan 28, van Mid- delbuz-g. Vertrokken: W. van Dam, scheepswerkt.k Vrijdomsweg 12, naar De Bilt. Wed. B. H. MinderhoudBai-bé, zon der, Bid. De Rugter 60, naar Dordrecht. T. A. S. Borst, machinist, Hendrikstr. 10, naar O.- en W.-Souburg. J. Jobse, land bouwer, Oost Bermweg 4, naar O. en W.- Souburg. J. Stokx, chauffeur, Glacisstr. 151 naar O. en W. Souburg. Wed. J. Mon- tenrjWestdijk, zonder, Oranjestr. 3, naar Brielle. G. J. Reimerink, machinist, Sin- gelweg 48, naar 's-Gravenhage. J. L. v. Leeuwen, scheepswerkt.k., Bid, de Ruy- ter, naar Oostkapelle. Wed. B. v. d. Hoe venBraamse, zonder, Gr. Markt 4, naar 's-Gravenhage. J. J, Pieterse, los werk man, L. Zelke 39ben., naar Middelburg. Mej. A. A. Meijer, zonder. Kanaalstraat 76, naar N. en St. Joosland. H. Mejjer, zonder, Kanaalstraat 76, naar Nw. en St. Joosland. P. C. Boekhoorn, bankwerker, Emmastraat 22, naar 's-Heerenhoek. A. J. de Rijcke, lichtwachter, Primulalaan 26, naar Zoutelande. J. Dobbelaar, gzerwer- ker, Ravestegnplein 9, naar O. en W.- Souburg. wed. J. J. van JoleXan Gessel, pensionhoudster, Badhuisstr. 4, naar St. Laurens. P. A. Beun, scheepmaker! v. H. v. Burghstr. 5, naar O. en W. Souburg. W. J. Lancee, officier L. d. H., Graven str. 8, naar Rotterdam. A. de Bruijne, machinist N.L., v. Dishoeckstr. 47, naar Kruiningen. C. v. Reemst? leider bijkan toor A. B., Singelw. 89, naar Oud-Beij er- land. F. v. Hoorn, metaalslgper, Glacis- straat 159, maar Middelburg. I. Kense, smidsknecht, Bonedgkestr. 104, naar O. en W. Souburg. K. Wattel, brouwers knecht, Kasteelstr. 71, naar Wassenaar. R. Blaauw, kommies Dir. bel., V. Quakk. str. 146, naar Middelburg. J. Meijers, tim merman, Glacisstr. 50, naar Kapelle. J. de Beer, loodsschipper, Steenhuisstr. 21, naar Harlingen. R. J. v. Laere, kantoorbedien de, Gr. Markt 3, naar Hontenisse. M. C. Harinck, schrijver R. W. S., Kasteelstr. 46, naar Arnhem. L. Brasser, bankwerker, Boschjeslaan 62, naar Koudekerke. W. Wortel, hulp-kommies, Nijverheidstr 7, naar Kruiningen. A. P. Boender, bank werker, Spuistraat 56, naar Eindhoven. J. H. Appel, kantoorbediende, P. Krugerstr. 50, naar Koudekerke. M. Mol, metselaar, Kanaalstraat 64, naaf Koudekerke. W. Jongkoen, machinedrijver, Bonedgkestr. 7, Roosendaal c.a. P. C. Lipjes, hulp in de huishouding, C. Buskenstr. 30, naar Leer- sum. W. Schinkelshoek, magazijnbedien de, Hendrikstr. 32, naar Middelburg. K. B. L. Vreeke, wagenmaker N.S., Glacis- straat 83, naar O.- en W.-Souburg. A. Baljé, reiziger, Palingstraat 13, naar O.- en W. Souburg. J. de Ridder, huishoud ster, Boschjeslaan 14, Kortgene. J. Huser, kantoorbediende, P. Krugerstr. 50, naar Middelburg. goes. Geboren Pieternella Veronica Maria, d. van P. J. Aertssen en P. Rooze Adriana, d. van J. G. Gijzel en P. Rottier, te Kapelle. OndertrouwdJ. Naber, jm. 36 j. te Utrecht en H. J. Wisse, jd. 30 j. Getrouwds. Boone, 44 j. en P. van Eijkeren, 35 j. J. J. Dagevos, jm. 28 j. te Zoetermeer en P. van Hese, jd. 24 j. J. Hordijk, jm. 24 j. en E. Gunst, jd. 21 j. ondermaatsche paling in beslag genomen. De Harderwyksche politie heeft een party van 182 k.g. ondermaatsche paling in beslag genomen in de vischconservenfa- briek van den heer D. te Harderwijk. De zware vracht paling werd, onder ge leide van de politie, naar de haven ge transporteerd en daar, ten aanschouwe van een verblufte menigte, in het zilte nat in vrijheid gesteld. Tegen den fabrikant is proces-verbaal opgemaakt. jongen verdronken in de maas. Donderdagavond is in de Maas onder de gemeente Maastricht ter hoogte van Su Pieter de 15-jarige J. Godding verdronken. Na langdurig dreggen werd het lichaam door een schipper met een dreghaak opgl- haald. Men heeft nog langen tijd kunst matige ademhaling toegepast om de le vensgeesten op te wekken, maar deze po gingen bleven zonder resultaat. teraarde-bestelling van wijle?. mevrouw zuring-koopmans. In een week tijds zijn twee Goesche bur geressen heengegaan, die in wijden kring geacht en gezien waren. Eerst, en hoewel zij bijna 78 jaar was, nog onverwachts, mevrouw Pennings-Stokmans, en op haar volgde mevrouw Zuring-Koopmans, die slechts 54 jaar oud werd. Beide vrouwen hadden veel gemeen: hun prettig karakter, hun naastenliefde en gemeenschapszin, en vooral: hun toewijding voor het kind. Ook mevrouw Zuring zal blijven leven in de harten van allen die haar gekend hebben. Gistermiddag vond op de algemeene be graafplaats de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen mevrou^ Zuring-Koopmans plaats. Onder de vele belangstellenden merkten wij den oud- ddrecteur ir. De Looze, den directeur en leeraren van de R.H.B.S. op, en voorts le den van de verschillende instellingen van welke de overledene deel uitmaakte. Tal van bloemstukken getuigde van veler me deleven, o.a. van oud-directeur, directeur en leeraren der R.H.B.S., van het Centraal Genootschap Vacantiekolonies en van het Brokkenhuis. Bij de groeve werd het woord gevoerd door den heer A. de Roo, loco-burgemees ter en voorzitter van het „Centraal Genoot schap", die er op wees, dat het bericht van het overigden van mevrouw Zuring-Koop mans, door velen met ontsteltenis verno men zal zgn. Zij stierf nog jong, aldus spr., en had nog zooveel goeds kunnen doen, voor haar gezin, voor de gemeenschap. Spr. memoreerde den. steun die de over ledene aan diverse instellingen verleende aan het comité „Koninklgke boodschap", het „Brokkenhuis", het „Centraal Genoot schap" waarvan zij secretaresse was. Zij had vaak 't moeilijkste werk te doen, bijv. een onderzoek instellen naar de hulpbe- hoeveelheid, en steeds kwam zij terug vol medegevoel, vol vuur om te helpen. Aan de kleuters van het Centraal Genootschap gaf zij zich meer dan tien jaar. Punctueel verzorgde zij de administratie en met ge heel haar hart gaf zij zich ook aan het praktische werk. Groote eerbied en respect moet men hebben voor de toewijding die zij had voor al het maatschappelijke werk. Het zal zeer moeilijk voor ons zijn, voor mevrouw Zuring een plaatsvervangster te vinden. Spr. schetste dan nog, welk een ver trouwen de moeders in mevrouw Zuring stelden en besloot: dat zij ruste in vrede. Ds. Borgman van Middelburg bad hierop het „Onze Vader". De begrafenisdienaar, de heer J. G. van Zaltbommel, sprak namens de familie een woord van dank voor de betoonde belang stelling. een rijwiel terecht. Het rijwiel van den heer J. M., dat van een plaats achter de verffabriek v.h. Wat- tez en de Vos spoorloos verdween, is we der terecht. Het werd voor het postkantoor gevonden, rfoe het daar terechtkwam is een raadsel. geen identiteitsbewijs. Tegen D. P. van Z. werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij- niet in staat was zijn identiteitsbewijs te toonen. eindexamen gymnasium te middelburg. Voor het einddiploma B van het Gym nasium te Middelburg slaagden Donderdag H. F. Beenhakker, J. van Beusekom, W. Chr. van der Burgt, P. A. van Slugs en A. II. Wesselink. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. Voor het examen gemeente-admini stratie slaagde te 's-Gravenhage de heer S. J. Frelier, te Bellingwolde (Gr.), vroe ger woonachtig te Oostkapelle. Aan de Leidsche Universiteit is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld De rattestaart als proefobject voor de beoordeeling van de bloeddoorstroo- ming in perifere organen, de heer A. Th. Knoppers, geb. te Kapelle (Z.), te Amster dam. Geslaagd te Den Haag voor het examen coupeuse mej. J. Meyaard te Kloetinge, en voor het examen costumière de dames A. Wisse te Zaamslag en M. P. Sonke te Wilhelminadorp. rechtbank middelburg. uitlokken van oplichting. Voor de rechtbank te Middelburg had zich o.a. te verantwoorden de 40-jarige kooppran A. W. uit Goes wegens het uit lokken van oplichting. Op 28 Augustus 1938 had verdachte L. Koster 150 be loofd en hem daardoor bewogen voor hem een gevangenisstraf van 4 weken te on dergaan in de strafgevangenis te Sche- veningen. De eisch luidde 2 maanden gevangenis straf. Uitspraak 10 Juli. Vischmjjn Vlissingen. 18 Juni. Aangevoerd door 25 vaartuigen 2878 kg. handelsgarnalen 0.280.33 3832 kg. pellerggarnalen 0.28 1585 kg. schar 0.35—0.45 149 kg. bot 0.42—0.51 141 kg. tong 0.921.60, alles per kg Veilingsvereeniging E.M.M. Krabbendrjke. Veiling van 19 Juni. Kruisbessen f 14 per 100 kg. Aanvoer 24000 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2