UIT DE PROVINCIE Verduisteren: Besluiten, benoemingen enz. van hedenavond 22.05 uur tot morgenochtend 5.17 uur Morgen komt de maan te 2.46 op en gaat te 16.35 onder. Walcheren DRUTVENTEELTMIDDAG DER F.Z.T.O. De Federatieve Zeeuwsche Tuinbouw Organisatie, welke zich o.m. ten doel heeft, gesteld het geven van voorlichting aan de kweekers, hield Dinsdag een druiventeelt- middag op het bedryf der N.V. Walcher- sche Fruitteelt Maatschappij te Nieuw- en St. Joosland. Deze middag was speciaal bestemd voor de druivenkweekers van Walcheren. Be gunstigd door schitterend weer en de steeds toenemende behoefte aan goede voorlichting, mag deze middag als een groot succes worden beschouwd. Aanwe zig waren ruim 35 kweekers. Als sprekers traden op ir. B. Bosma, S. K. Phaff, Koole en Robijn. Na een technische uiteenzet ting gaf de heer Robijn een demonstratie van de behandeling der boomen in de kas. De heer Wattel opende de bijeenkomst met een woord van welkom en wees er op dat er juist in dezen tijd een groote behoefte bestaat aan onderling contact, welk contact verkregen wordt door het werk der F.Z.T.O., waarin de kweekers in verschillende vakgroepen zijn onderge bracht. Ir. Bosma gaf een uiteenzetting van de teelt der druif en de daaraan verbonden moeilijkheden, terwijl speciaal werd stil gestaan bij het krenten. Het blijkt nl. dat veelal te weinig wordt gekrent, uit een zekere angst voor een te kleine opbrengst. Dit is juist over het algemeen andersom. Hoe ruimer gekrent, hoe beter de korrel kan uitgroeien met als uiteindelijk resul taat een veel betere kwaliteit en hoogeren prijs. Het is een werk waarbij het vakoog van den kweeker geregeld moet meewer ken om het beste resultaat te verkrijgen. De heer Phaff behandelde meer speciaal de verschillende ziekten waarmede de druif te kampen kan hebben en de beste wijze om deze te bestrijden. De heer Koole, voorzitter der Coöp. Vei ling „Walcheren" behandelde de onderwer- pen verpakking en afzet. Hij wees hier speciaal op het feit dat het helaas op de veiling nog veel voorkomt, dat partijen worden aangevoerd in zgn. groote poot- bakken met een inhoud van 1215 kg. De druif leent «ich hier niet toe en vraagt speciaal om den kleinen pootbak met een inhoud van 5 kg. Ook de sorteering laat nog vaak te wenschen over. De druif is en blijft een fijn product en moet ook dien overeenkomstig behandeld worden. Wan neer de kweekers die deze zorgen er niet aan besteden, eens kijken naar de goed aangevoerde partijen, zullen zij tot de overtuiging komen dat het meerdere werk ruim betaald zal worden. Vervolgens deel de spreker mede dat verleden jaar gedu rende twee maanden iedere week nog ruim 400 bakjes druiven van buiten Zeeland werden ingevoerd, wat dus een bewijs is, dat er op Walcheren voorloopig nog geen gevaar voor overproductie bestaat. Nadat verschillende aanwezigen een ruim gebruik hadden gemaakt van de ge legenheid tot het stellen van vragen, die door de verschillende sprekers werden be antwoord, sloot de heer Wattel het theore tische gedeelte van deze bijeenkomst, on der dankzegging voor de groote opkomst en de bereidwilligheid der directie der N.V. Walchersche Fruitteelt Mij. om haar ter rein en bedrijfsgebouw voor dezen middag open te stellen. Hierna werd onder leiding van den heer Robijn in de druivenkassen een demonstra tie van het krenten gegeven, waar ook het gewone personeel mee bezig was. Dit werk gaf aanleiding tot het stellen van vele vragen, terwijl een zeer geanimeerde be spreking ontstond. De heeren ir. Bosma en Phaff gaven eveneens vele leerzame op merkingen. Na een rondwandeling door de perziken- kassen en boomgaard werd deze zeer ge slaagde en leerrijke bijeenkomst om half zes gesloten. GEITENKEURING. DOMBURG. Dinsdagmiddag had alhier op het plein van den heer Joh. Corré de geitenkeuring plaats onder leiding van de heeren Sietema en Versluys ook was de voorzitter van den kring, de heer Klelnepier aanwezig. Aangevoerd waren 36 geiten. Volbloed lammeren le prijs A. Trieller, 2e prijs J. de Visser. Niet-volbloed lammeren le pr. H. v. d. Welle, 2e pr. A. Trieller, 3e pr. J. Louwerse, 4e pr. A. Trieller, 5e pr. J. Lourense. Volbloed eenjarige le pr. J. de Visser. Niet-volbloed eenjarige le pr. J. Bim- mel, 2e pr. H. v. d. Welle, 3e pr. G. de Pag- ter, 4e pr. P. Provoost. Volbloed tweejarige le pr. J. Bimmel, 2e pr. J. de Visser. Niet-volbloed tweejarige le en 2e pr. A. Provoost Jz., 3e pr. A. Trieller. Oudere geiten le pr. J. Pattenier, 2e pr. Chr. Louws, 3e pr. J. Bimmel, 4e pr. J. Pat tenier, 5e pr. H. v. d. Welle. GEITENKEURING. VEERE. De jaarlijksche geitenkeuring van de plaatselijke Geitenvereeniging vond alhier plaats op het daartoe belangeloos ter beschikking gestelde grasveld van den heer W. de Buck Pz., onder aanwezigheid van den kring-voorzitter, den heer F. Kleine- pier, en de keurmeesters Sietema en Ver sluys. Achttien lammeren werden ter keuring aangevoerd, die moeilijk te beoordeelen wa ren vanwege het geringe verschilalle wa ren echter van uitstekende soort. De prijzen werden als volgt toegekendle prijs J. Melis, 2e W. de Buck Czn., 3e D. de Bree, 4e J. van Keulen, 5e J. Francke, 6e J. Ver sluys. De éénjarige werden als volgt be kroond eigenaar P. van de Bosse le prijs, Chr. Volkers 2e. Voor de twee-jarige le prijs J. van Keulen, 2e F. de Bree, 3e Joh. Sevaal, 4e wed. A. Janse. Voor de drie jarige en oudere geiten le prij3 J. Melis, 2e Jac. Besuyen, 3e J. Francke, 4e P. van de Bosse. De premie voor de stamboekgeit werd toegekend aan de wed. A. Janse. In totaal werden aangevoerd 38 stuks. Men deelde ons mede, dat het aanfokken met steun van winterhulp een groot succes is geworden. GEITENKEURING. AAGTEKERKE. Dinsdag had alhier de jaarlijksche geitenkeuring plaats. Als keurmeesters traden op de heeren Sietema en Versluijs. Mede aanwezig was de heer Kleinepier, voorzitter van den kring Wal cheren. Aangevoerd waren 16 lammeren, 2 een jarige, 6 tweejarige en 14 driejarige en oudere, in totaal 38 dieren. De lammeren waren van zeer goede klasse, en het viel den keurmeesters dan ook niet gemakkelijk deze te rangschikken naar kwaliteit. De prijzen waren als volgt: le prijs Jac. Wisse Lz., 2e prijs J. Willemse, 8e prijs R. Boogaard, 4e prijs I. van Eflze- ren, 5e prijs Joh. de Visser, 6e en 7e prijs I. van Eijzeren, 8e prijs W. Louws en 9e prijs W. Wisse. Eenjarige geiten le prijs W. Wisse. Groep tweejarige geiten: le en 3e prijs W. Kodde, 2e prijs A. Jobse, 4e prijs J. Boogaard. Groep driejarige geiten: le prijs J. den Hollander, 2e prijs W. Wouters, 3e prijs Joh. Wijkhuijs, 4e prijs Joh. Vos, 5e prijs Joh. Wijkhuis, 6e prijs R. Boogaard, 7e prijs J. Willemse, 8e prijs J. den Hollander en 9e prijs A de Vos. Gevonden voorwerpen. WESTKAPELLE. Gevonden: Twee zil verbons. Inlichtingen te bekomen bij J. Gabriëlse, 't Hout D 38. GEITENKEURING. OOSTKAPELLÊ. Dinsdag had alhier de gewone geitenkeuring plaats, onder leiding van den vice-voorzitter De Voogd. Keur meesters waren de heeren Sietema en Ver sluijs, in bijzijn van den heer Kleinepier, voorzitter van den kring „Walcheren". Aangevoerd waren 41 geiten waaronder 16 lammeren. De prijzen werden toegekend voor: Lammeren, geboren 1941: le prjjs A. Jobse, 2e prijs H. Maljaars, 3e pry's A. Wattel, 4e prijs L. v. d. Broeke, 5e pry's W. Louwerse Wzn. Klasse I 3-jarige geiten: le prijs J. Wat tel. 2e prijs L. Sturm, 3e prijs J. Jobse, 4e prijs B. Corbyn, 5e prijs J. Louws. Klasse n 2-jarige geiten: le prijs J. Jobse, 2e prijs H. Janse, 3e prijs J. Hoef- kens, 4e prijs B. Corbyn, 5e pry's M. Lou werse. Klasse III 1-jarige geiten: le pry's A. de Kam Andrzn., 2e prijs W. de Kam Andrzn. Stamboekgeiten: le pry's H. Janse. Het keuringsterrein was welwillend af gestaan door den heer H. de Kam. Velen toonden hun belangstelling voor deze keu ring. LOOP DÉR BEVOLKING. KOUDE KERKE. In Mei hebben zich hier gevestigd J. P. Leynse, veehandelaar, E 191, van Middelburg A. Sturm, landbouwer, C 55, van Serooskerke S. A. van Dijk, verkoop ster, D 127, van Middelburg D. Wiskerke, assistent rijkslandbouw, D 83, van Mid delburg P. van Huizen, kantoorbediende, D 103 van Weststellingwerf M. C. Schot, zonder beroep, B 469, van Amemuiden G. C. Schuit, zonder beroep, D 63, van O.- en W.-SouburgJ. Dorleijn, student, D 123, van Delft M. Mol. metselaar, E 343, van Vlissingen C. Marinissen, tuinman, D 84 van Middelburg; D. Kole, boeren knecht, E 128, van Haastrecht L. D. Rerjerse, zonder beroep, B 119, van Kloe- tingeJ. A. Appel, kantoorbediende, E 215, van Vlissingen F. Postema, bedrijfs- assistent, B 367, van 's-Gravenhage L. Davidse, timmerman, B 278, van Bigge- kerke M. A. Steendam, huishoudster, E 337, van Coljjnsplaat L. G. J. van de Ven, aannemer, E 161, van Goes J. J. van der Moer, leerling verpleegster, E 3, van Utrecht P. E. Polelj, zonder beroep, C 33, van KruiningenG. Th. C. Schuerman, rijksambtenaar, D 136, van Goirle S. T. Heij, student, A 138, van Amsterdam T. Vos, dienstbode, E 69, van Middelburg'; K. Stapel, zonder beroep, C 46, van 's-Gra venhage P. Joziasse, dienstbode, C 32, van O.- en W.-Souburg. VertrokkenP. de Kam, landbouwers- knecht, B 64, naar Domburg C. Koppe- jan, dienstbode, B 133, naar Zoutelande J. Izeboud, los werkman, B 192, naar O.- en W.-Souburg, Marnixplein 25 M. Meul- meester, los werkman, B 205, naar Vlis singen, Koudenhoek L. C. Willemse, dienstbode, C 32, naar St. Laurens, A 39 E. M. de Kroo, zonder beroep, A 15, naar O.- en W.-Souburg, Oude Vliss. weg 118 S. A. van Houte, dienstbode, E 69, naar O.- en W.-Souburg, Braamstraat 35F. van Aartsen, hulshoudster, E 325, naar Middelburg, Singelstraat 7 J. Kasteleyn, zonder beroep, D 127, naar Middelburg; Rozenstraat 202 J. de Kuiper, handels reiziger, E 341, naar Vlissingen, Azalea straat 11; C. Herrebout, huishoudster, E 201, naar Temeuzen E. Wattel, dienst bode, B 49, naar Biggekerke, B 18 W. de Visser, zonder beroep D 71, haar Oostka- pelle, DuinwegM. de Jonge, huishoud ster, E 372, naar Middelburg, Veerscheweg 14 K. Siera, monteur, A 175, naar Ber gen op Zoom, Noox-dsingel 76a D. L. Blaasse, zonder beroep, A 175, naar Ber gen op Zoom, Noordsingel 76a M. Wa genaar, dienstbode, B 129, naar Bergen op Zoom, Zuivelstraat 49 P. Poppe, zonder beroep, C 33, naar Middelburg, Graven straat 86 J. C. Puype, jachtopziener, B 328, naar Chaam, Gilzeweg B 137; G. K. Sportel, zonder beroep, B 357, naar O.- en W.-SouburgA. C. M. Somers, zonder be roep, E 205, naar Middelburg, Achter de Houttuinen 14Cath. Vogel, dienstbode, E 69, naar St. Laurens, Noordweg A 98; J. Hamelink, E 14, naar O.- en W.-Sou burg, Vlissingsche straat 4 G. Potappel, zonder beroep, A 131, naar Zierikzee, Kraamplein D 440 W. P. van den Broeke, zonder beroep, B 352, naar Groede, Molen straat A 33. Zuid-Beveland AGENDA RAADSVERGADERINGEN. KRUININGEN. De raad van de ge meente Kruiningen zal op Maandag 30 Juni 1941 n.m. 5 uur in openbare vergadlerimg bijeenkomen. O.m. zal behandeld worden een voorstel tot wijziging van het raads besluit van 15 April 1941 tot intrekking van verschillende belastingverordeningen der voormalige gemeente Schore en tot wijziging van de ^verordening tot intrek king van de verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet voor de gemeente Schore. En een voorstel tot het vaststellen van het wachtgeld voor den agent der arbeidsbemiddeling in de ge meente Kruiningen. „HET GROENE KRUIS". DRIEWEGEN. De vereeniging „Het Groene Kruis" te Driewegen-Ovezande vergaderde Dinsdagavond in de consistorie kamer alhier onder voorzitterschap van ds. Van Burgeler. Na goedkeuring der no tulen deed de penningmeester rekening en verantwoording en liet hierbij nog eens dui delijk uitkomen, hoe in de achter ons liggen de jaren dè zorgen voor de Wijkverpleging onze financieel^ krachten te boven gingen, zoodat in sommige jaren de rekening met een nadeelig saldo afgesloten moest wor den. Hieraan is nu een einde gekomen, daar de rekening 1940 met een batig slot van 208,67 sluit. De rekening werd vervol gens nagezien en in orde bevonden. De voorzitter deed verder mededeelingen om trent de verrichtingen van het bestuur sinds de laatste vergadering. Na de ont slagname van zuster Immig is mej. Oost hoek als wijkverpleegster aangesteld. Hoe wel ongediplomeerd zynde hooren we van haar werkzaamheden niets dan lof. De verkoop der zusterwoning ging met vele moeilijkheden gepaard, doch heeft nu zyn beslag gekregen. Machtiging werd ver leend om de provenuen te besteden aan uitbreiding van het magazijn en herstel lingwerkzaamheden en aanschaffen van materialen, daar hieraan de laatste jaren weinig besteed is kunnen worden. De heeren P. Koeman en G. A. van Noort werden als bestuursleden herkozen. Na een opwekkend woord tot de leden om hun vollen steun .aan de vereeniging te geven en de belofte dat het bestuur zooveel mogelyk den bloei zal bevorderen en door de zuivere geldmiddelen daartoe in staat gesteld, zijn werkzaamheden nog meer in overeenstemming zal brengen met het hun gestelde doel, sloot de voorzitter de vergadering. VERGADERING INGELANDEN WATERSCHAP BAARLAND. BAARLAND. Maandag vergaderden de ingelanden van het waterschap Baarland c.a. Aanwezig waren 39 ingelanden uit brengende 44 stemmen. Onder de ingekomen stukken was een adres van den Ned. Bond van personeel in overheidsdienst met verzoek het salaris der vaste arbeiders te verhoogen, met toe kenning van afzonderlijke kinderbijslag regeling. Besloten werd op dit verzoek afwijzend te beschikken, omdat de vergadering niet boven de rijksregeling wilde uitgaan. De vaste arbeiders krijgen de 6 duurte toe slag en vallen onder de kinderbijslagwet. Het jaarverslag wordt voor kennisgeving aangenomen. De rekening over 19401941 geeft aan inkomsten een bedrag van 29.828,63 en aan uitgaven 26.610.41, alzoo een goed slot van 3218,22. De financieele commissie brengt gunstig rapport uit en adviseert tot vaststelling der ingediende rekening. Aldus besloten, met décharge van den ontvanger. Nog wordt besloten tot het sluiten van een kasgeldleening. Op de aanbeveling tot het benoemen van een dijkgraaf wegens periodieke aftreding van den heer P. van Wingen Mzn., worden geplaatst de heeren: A. J. Bruggeman, P. van Wingen Mzn. en J. Steketee. Z eeuwsch-Vlaanderen UITGESLOTEN SLAGERS. Het ryksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat we derom een aantal slagers, o.m. H. J. Col- sen, Nieuwe Kerkstraat 23, te Sluiskil, wegens frauduleuze slachtingen, voor ge- ruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Ne- derlandsche veehouderijcentrale is uitge sloten. Tegen deze slagers is proces-verbaal opgemaakt. EEN NIEUWE WEG?! SINT KRUIS. Toen Sint Kruis nog een zelfstandige gemeente was, werd er de laatste jaren in de raadsvergaderingen vaak over gesproken om de belangrijke buurt „Het Eiland" door een korten ver harden weg met de kom van het dorp te verbinden. Vooral het vroegere raadslid, de heer I. de Bruijne, ijverde daar sterk voor, maar kon de meerderheid van den Raad niet aan zyn zyde krijgen. De weg werd gedacht door de nu reeds verharde Molenstraat, dan dwars door den smallen Passageulepolder, aansluitende op een verharden weg in „Het Eiland". Veel onteigening was er niet voor noodig. De raad had echter geen oog en oor voor de voordeelen, welke uit dien verbindingsweg zouden voortvloeien: lc Voor het onder wijs: De kinderen uit „Het Eiland" zouden niet meer genoodzaakt zijn èf naar Oost burg, óf naar Sint Marqueriet (België) naar school te gaan. 2e Voor de nering doenden en ambachtslieden te Sint Kruis. 3e De Eilandbewoners zouden zich meer een gevoelen met het overig deel der ge meente. Bij de laatste verkiezing voor den Raad werd de heer De Bruijne niet gekozen. Men dacht nu aan een andere verbinding en wel langs de Tonneburgstraat. Zwarte Sluis en den kronkelenden Boomdijk! Degenen die ter plaatse bekend zijn, zul len moeten toegeven, dat dit zou zijn, wat men wel eens noemt: „De weg op zeven" of „Over Gent naar Brugge gaan". Hoe dit zij, de korte, rechte verbindings weg was van de baan. De Raad van SL Kruis besloot in een van de laatste ver gaderingen van het zelfstandig bestaan der gemeente om een breed voetpad aan te leggen, ongeveer daar, waar de verbin dingsweg gedacht was; dan konden de Eilandbewoners toch op gemakkelijke wijze het dorp bereiken. Dit besluit kreeg echter niet de goedkeuring van Ged. Staten want of het idee van bovengenoemden verbin dingsweg er aanleiding toegegeven heeft, weet men niet men schijnt nu het oog te hebben op een anderen nieuwen weg van LJzendijke over Waterlandkerkje met een brug over de Linie door „Het Eiland" van Sint Kruis en de Molenstraat naar Sint Kruis met als uiteinde Moershoofd (aan de Belgische grens, by Sint Lau- reyns) „Uitstekend" zeggen enkele voorstan ders van den verbindingsweg tusschen „Het Eiland" en het dorp St Kruis, „maar voor alles daartoe In kannen en kruiken is, zullen er wel eenige jaren verloopen. „Overweeg nu eens heel ernstig of het niet mogelijk is het deel van dien ge dachten mooien nieuwen weg, die gaat door den Passageulepolder spoedig be rijdbaar te maken, dan zijn „Het Eiland" en Sint Kruis al vast geholpen. ZILVEREN PRIESTERFEEST. HOOFDPLAAT. Dinsdag vierde pastoor van Beekhoven den dag waarop hij voor 25 jaar de priesterwijding ontving. 's Morgens werd een plechtige H. Mis met assistentie opgedragen. Het zangkoor bracht een muziekmis ten gehoore. Voor deze gelegenheid was 't kerkgebouw luis terrijk versierd; vooral het priesterkoor be vatte een schat van bloemen en licht. De feestrede werd uitgesproken door den pastoor van IJzen'dyke. De kerkelijke plechtigheden werd besloten met den lof zang „Te Deum Laudamus". Hierna werd de jubilaris met zyn fa milie, vergezeld van kerk- en armbestuur en feestcommissie naar de pastorie geleid ;*door een stoet van bruidjes. De heer Cam- maert wenschte daar den jubilaris geluk, waarna namens verschillende vereenigin- gen en instellingen fraaie bloemstukken werden aangeboden. Vervolgens sprak de pastoor een kort woord van dank voor de hem gebrachte hulde. Nadat de schoolkinderen een zakje ver snaperingen hadden ontvangen was de plechtigheid afgeloopen. Verder werd er tot één uur een druk bezochte receptie gehouden. Gedurende den dag en voorafgaande dagen werden den jubilaris door de parochianen fraaie en nuttige geschenken aangeboden. PREMIEKEURING VAN MERRLËN. LJZENDIJKE. Alhier had Dinsdag de jaarlijksche premiekeuring plaats van merriën. De jury bestond uit de heeren A. Stallaert te Kloosterzande en J. de Feyter te Schoondijke. De uitslag luidt als volgt 2-jarige merries 1. Freule, stallen De Dobbelaere, IJzendy'ke 2. Frieda, idem 3. Fina, G. Buijsse, IJzendy'ke 4. Kitty d'Amice, A. Temmerman, IJzendy'ke 5. Nora, J. den Hamer, IJzendijke 6. Julia van 't Kerkje, W. de Feyter, Waterland kerkje 7. Fientje, stallen De Dobbelaere, LJzendyke 8. Nellie, G. Buysse, Biervliet 9. Paula van 't Kerkje, F. Dieleman, Wa terlandkerkje 10. Favorie, stallen De Dobbelaere, IJzendijke11. Martha, Jac. den Hamer, IJzendijke 12. Renée, A Lu- teijn, Schoondyke 13. Diane, Cyr. Buysse, LJzendyke. 3-jarige merries, kleine maat1. Belle Fleur, Aug. Buijsse, LJzendijke 2. Joviale d'Amice, A. Temmerman-Doelman, IJzen dijke 3. Dora van 't Kerkje, F. Dieleman, Waterlandkerkje 4. Elza van 't Kerkje, W. de Feijter, Waterlandkerkje 5. Pau line van Plankenpoortje, C. Risseeuw, IJzendijke 6. Caline van 't Eiland, C. v. d. Hauwe-Burm, IJzendyke 7. Emmy, stallen De Dobbelaere, IJzendijke 8. Car- main, Aug. Buijsse, LJzendijke9. Erna, stallen De Dobbelaere, IJzendijke 10. Grietje van Dragon, Cam. v. d. Hauwe, IJzendijke; 11. Jantien, A A Quist, IJzen dijke. 8-jarige merries, groote maat: 1. Jac- quline, A. Temmerman, IJzendyke; 2. Ju liette d' Amice, idem; 3. Lady van Mignon, M. de Blaey, IJzendijke; 4. Francisca, F. Dieleman, Waterlandkerkej; 5. Cerita, F. Dieleman, Waterlandkerkje; 6. Ida, A. H. van Waes, IJzendijke. 4-jarige merries, kleine maat: 1. Del- fine, stallen De Dobbeaere, IJzendijke. 2. Calinee Clem. v. d. Hauwe, LJzendyke. 3. Annie. G. Buysse, Biervliet. 4. Nora, idem. 5. Julia van Schoondyke, A. Verhage, Schoondyke. 4-jarige merries, groote maat: 1. Dalia van 't Eiland, C. v. d. HauweBurm, LJzendijke. 510 jarige merries, kleine maat: 1. Ol- ga, Clem. v. d. Houwe, IJzendijke. 2. Em ma, W. de Feyter, Waterlandkerkje. 3. Carla, A. Temmerman-Daelman, LJzendijke 4. Martha, W. de Feijter, Waterlandkerkje. 5. Chaumante, stallen de Dobbeaere, IJzen dyke. 6. Olga, G. Buijsse, Biervliet. 7. Ulri- ka, stallen De Dobbeaere, LJzendijke. 8. uloise, idem. 9. Bea, Cam. v. d. Hauwe, IJzendyke. 10. Vedette. Cyr. Buysse, LJzen dijke. 11. Clara. El. Fermoe, IJzendijke. 12. SNtella, Edm. Deveneyns, LJzendijke. 13. Ida, G. Buijsse, Bierviet. 14. Cora du Val- lon, A Temmerman, LJzendijke. 15. Ger- maine van Plakkebord, El. Termote, LJzendyke. 16. Oliva van Sasput, A. Tem merman, IJzendijke. 17. Caline, M. Riemens SNchonodijke. 18 Alice van Schoondijke, A. Verhage, Schoondijke. 19. Martha, G. Buijs se, Biervliet. 20. Jenny van Plakkebord. E. Termote, IJzendijke. 21. Fany, P. van Hyfte, LJzendyke. 510 jarige merries, groote maat: 1. Li- sette, A. Temmerman, IJzendijke; 2 Her mine van 't Kerkje, W. de Feyter, Water landkerkje; 3 Colma, Eug. Wyffels, Yzen- dijke; 4 Corry d'Amice, A. Temmerman, Yzendijke; 5 Hermine, stallen de Dobbe laere, Yzendijke; 6 Bellefleur, idem; 7 Freeza van Vogelschor, Clem. v. d. Hauwe, Yzendijke; 8 Sadie, Eug. Wyffels, Yzen dyke; 9 Dora d'Amice, A Temmerman, Yzendijke; 10 Mina van Diamant, Cam. v. d. Hauwe, Yzendijke; 11 Liza van Schoon dijke, A. Verhage, Schoondijke; 12 Melonne, Aug. Buysse, Yzendyke. Ter opluistering waren aanwezig Du- chesse d'Hermino, nationale kampioene 1935 en Victoria, nationale kampioene 1939, belde van stallen de Dobbelaere, Yzendyke. (Ongecorrigeerd.) „VREDERUST" BERGEN OP ZOOM. Op 16 en 17 Juni jl. hadden in de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom de overgangsexamens plaats voor het ver- pleegpersoneel en het eindexamen in de Geloofsleer. Aan het overgangsexamen van het eerste naar het tweede leerjaar namen deel 13 broeders en 32 zusters. Van deze slaagden de broeders G. J. van Alphen, I. L. van As, C. den Engelsman, W. de Jong, P. Korteweg, W. J. Leijs, C. Mouthaan, H. Trachter. J. in 't Veld, en J. van Wouwe en van de zusters W. Bout, K Bijl, S. M. Catseman, D. le Comte, A. C. Coomans, A J. van Diermen, M. Geuze, M. C. de Graaf, E. A A. A. Guérand. C. S. van Hal, A W. van Heivoort, J. M. Keemink, F. Kooyman, C. van Liere, M. A. P. v. d. Lind M. Louwerse, J. de Nooyer, A J. Oostenrijk, J. Peute. L. Prins, C. Rogge band, M. M. de Ruiter, W. M. van Rijs wijk, N. M. de Visser, L. de Vogel en J. Vroegop. Aan het overgangsexamen van het tweede naar het derde leerjaar namen deel 4 broeders en 13 zusters. Van deze slaag den de broeders H. P. Beyer, L. Maat en M. Reynhout en de zusters M. W. van Bracht, M. le Comte, H. H. vari Diermen, D. A. den Engelsman, A. W. A. Geenen, J. L. Groenewegen, N. Knöps, M. C. Maat en D. J. van de Vrede. Aan het overgangsexamen van het eerste naar het tweede leerjaar in de Theologische vakken namen deel 12 broe ders en 33 zusters. Van deze slaagden de broeders G. J. van Alphen, C. den En gelsman, W. de Jong, P. Korteweg, W. J. Ley's, C. Mouthaan, J. Polderman, M. Quist, H. Trachter. J. in 't Veld en J. van Wouwe en de zusters W. Bout, S. M. Catse- man, D. le Comte, A. C. Coomans, H. H. van Diermen, M. Geuze, M. C. de Graaf, E. A. A A. Guérand, C. S. van Hal, A W. van Heivoort, J. M. Keemink, F. Kooy man, C. van Liere, M. A. P. v. d. Linde, A Louwerse. M. Louwerse, W. Th. Menheere, J. de Nooyer A. J. Oostenrijk, N. Drop- pert, J. Peute, L. Piins, C. Roggeband, M. M. de Ruiter, W. A van Rijswijk, N. M. de Visser en J. Vroegop. Aan het overgangsexamen van het tweede naar het derde leerjaar in de Theologische vakken namen deel 5 broe ders en 12 zusters. Van deze slaagden de broeders H. P. Beijer, L. Maat, M. Reijn- hout en W. van Wouwe en de zusters M. W. van Bracht, H. H. van Diermen, D. A den Engelsman, N. T. Franse, A. W. A. Geenen, J. L. Groeneweigen, N. Knöps, M. Louwerse, M. C. Maat en D. J. v. d. Vrede. Aan het eindexamen in de geloofsleer namen deel 2 broeders en 10 zusters. Van deze slaagden de broeders J. v. d. Leek en K. J. Stoutjesdyk en de zusters M. le Comte, N. Dieleman. A van Liere, C„ Nieuwcni uyse, P. N. Suurmond, E. M. Ta- venier, J. Uyl, M. Verkerke en A. J. de Weerd. Tot gemeenteveldwachter te Oudelande en Baarland is benoemd de heer K. Bakker, voorheen rijksveldwachter te Koewacht. WESTKAPELLE. De heer L. Kooiman, tijdelijk onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier, werd benoemd tot onderwijzer in vasten dienst aan dezelfde school. Voor het tweede gedeelte van het doet. examen geneeskunde slaagde te Utrecht de heer P. E. J. Ouborg. Mej. J. A. Meulmeester te Middelburg slaagde te 's-Gravenhage voor Tessel- schade, diploma hulpder moeder, leerlinge van de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Te 's-Gravenhage slaagde voor het di ploma G.AI., afgenomen door de Neder- landsche Vereeniging voor Gemeentebelan gen, de heer A. Anker, Ambtenaar ter secretarie van Serooskerke (W), woonach tig te Middelburg. De heer G. J. van Hoethuysen, ambte naar by het distributiebedrijf te Middelburg is benoemd tot directeur van het distribu tiebedrijf in den kring Kloosterzande. BAARLAND, tot gemeenteveldwachter dezer gemeente, met standplaats Oude lande. is benoemd de heer H. Bakker, thans marechaussee te Koewacht. VERDRONKEN. Gistermiddag is het vierjarig jongetjé A. B. by het spelen nabij de Peperstraat e Zaandam in de Zaan geraakt en verdron ken. Pogingen van den geneeskundigen dienst om door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken mochten niet baten. Op den Gravendykwal te Rotterdam ïs gisteren een doodelyk ongeluk gebeurd. Het 5-jarige meisje P. de Groot geraakte tusschen den dam en den tunnehvand van den tunnel aan den Beukelsdijk, waar on geveer drie meter water staat. Een wachts- man bracht het kind op het droge, doch spoedig na aankomst in het ziekenhuis bleek het slachtoffertje te zijn overleden. Uit de Waal te Nijmegen is opgevischt het lijk van den 69-jarigen F. K. van M. uit Nijmegen, die reeds eenige maanden gele den, door de duisternis misleid bij het op stappen op de pont te water geraakte en verdronk. DE ZWEMINRICHTING GAAT OPEN. TERNEUZEN. In tegenstelling tot reeds eerder gepubliceerde berichten dat de Ter- neuzensche Bad- en Zweminrichting dit seizoen niet geopend zou zijn, kan thans worden medegedeeld, dat dit wel het geval zal zyn. Hoewel de schade die tengevolge van de oorlogshandelingen werd aange richt niet gering is, heeft men thans ener giek de herstellingswerkzaamheden aange pakt. Het bad zal dit seizoen nog wel iets van zijn aantrekkelijkheid moeten inboeten omdat men alles niet tijdig zal kunnen herstellen, doch het bestuur twyfelt er niet aan of de „oude getrouwen" zullen niet op zich laten wachten. Bovendien zal het warme weer er hen zeker toe aansporen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3