Verduisteren: J. UIT DE PROVINCIE Gemengd Nieuws Uit onze couranten van vóór 50 jaar. 0FFIC1EELE PUBLICATIES. van hedenavond 22.04 uur tot morgenochtend 5.17 uur Morgen komt de maan te 2.01 op en gaat te 14.28 onder. HANDELSREGISTER ZEEUWSCH VLAANDEREN (TERNEUZEN). Nieuwe inschrijvingen Geelhoedt's Effectenkantoor, comm. in effecten x bez. assur. E.:: P. Loof. Fa. PL.sschaert, Uzendijke, handel in manuf. en conf. V.M. en J. P. Plas- schaert. Slagersbedr. „Eigen Kracht" (F.), Ter- neuzen, rund-, varkens- en lamsslagerij en winkel in -gne vleeschw. E. van Dam me, Bell. G. H. van Damme. (B.P.). „Steenhouwerij Rooms Co.", St. Jans steen V. A. L. A. Rooms, Kemseke (Bel gië). J. E. Reyns, A. G. Ferket. Wijzigingen J. Claerhoudt-van Vooren, Sluis, handel in granen, zaden, -kunstmest, veev., poot- aardapp., modemag. Modemag. opgeh. Bedr., uitgebr. met handel in vlas, hooi en stroo. F. J. Dhaeze-Lauret, Sas van Gent, Handelsn. gew. in F. J. Dhaeze. Adres zaak en E. gew. in Westsluis 3. Als bedrijf thans nog uitgeoef. handel in kachels en huish. art. K. Dieleman, Zaamslag, aann., winkel in kruiden.w. en manuf. Handel in manuf. opgeh. Sedert 1922 mede uitgeoef. electr. timmerbedr., fabr. rolluiken. J. van Donk, Terneuzen, kantoorboekh., boekbinderij en lijstenh., leesbibl. Sedert April 1931 mede uitgeoef. drukkersbedrijf. J. F. den Do,elder. Axel, houth. Bedrijf uitgebr. met houtzagerij. Adres bedr. Ka naalkade 88. Gevolm. F. dt Doelder. „De Goedkoope Winkel", Terneuzen, galant.ii. Handelsn. gew. in Wed. L. Smits- Scheepers, Smits' Bazar. Wijz. bedr. handel in galant, glas, porcelein, aardew., speelgoed, kinderw. en lampekappen. Fa. Gebr. Gijsel, Sas van Gent, bakkerij winkel in kruid1.w. en broodverk. V.: A. J. Ggsel overl. Hotel „Den Appel", Terneuzen. café, rund. en varkensslagerij. Ingang 14 Juni 1940 te Terneuzen een F. van slagersbedr. gev. onder handelsn. „Eigen Kracht". J. F. Kense, Terneuzen, drogisterij. E. overl. D. Leenknegt .Hontenisse, café, koop man en comm. in paarden. Cafébedr. opgeh. Textielcentrale, Hulst, vertegenw. di verse textielfabr. E.: R. L Micliiels overl. Nieuwe E.esse M. F. Behiels, wed. R. L. Michiels. Bedrijfsl. P. Warnier (B.P.) P. L. Willems, Graauw, winkel in manuf. en kol.w., herberg. Cafébedr. (herberg) opgeh. Opheffingen Gebrs. Jos. en Des. de Backker, Clinge, mach. klompenmakerij. A. Meeusen, Hoek, handel in aardapp., groente, fruit, steenkolen en andere brandst. Walcheren De Raad van Oostkapelle vergaderde. OOSTKAPELLE. Zaterdag vergaderde de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Fabjus. Tegenwoordigd 4 leden. Afwezig met kennisgeving de hee- ren Van Adrichem Boogaert, W. N. van Liere en D. Coppoolse. De .begrooting van 1940 werd gewijzigd. Op zijn verzoek werd aan den heer F. C. de Roo ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken stand. In zgn plaats werd als zoodanig benoemd de heer Z. Maljaars. Vastgesteld werd een nieuwe gemeen schappelijke regeling voor den vleesch- keuringsdienst kring „Oostkapelle". Tot waarnemend gemeente-secretaris werd benoemd dè heer A. J. de Broekert, ambtenaar ter secretarie, die in handen van den voorzitter de vereischte eeden af legt. Hierna sluiting. GARNALENVISSCHERIJ. VEERE. De opbrengst der garnalen- visscherij bedroeg, gedurende de week van 9 tot 14 Juni, tijdens een vischweek van 4 dagen 14.656 kg. Zuid-Beveland. LOOP DER BEVOLKING. KLOETINGE. De loop der bevolking was in Mei Ingekomen A. van Bendegem, winkelbe diende, van Goes naar Tervaten D 53 A. Driesprong, zonder beroep, van 's Graven polder naar Groe C 48 L. Bal, zonder be roep, van Goes naar Achterweg A 180 B. Weststrate, dienstbode, van 's H. Arends- kerke naar Lewestraat A 48-; B. Schipper, Leider Bijk. Gew. Arbeidsb. Bijk., van Oud Beijerland naar Lewestraat A 33M. Schipper, zonder beroep, van Oud Beijerland naar Lewestraat A 33. VertrokkenNe. Kole, zonder beroep, van Wilhelminalaan A 5 naar Rotterdam, Putsche Bocht 10b A. Sonke, zonder be roep, van Tervaten D 37 naar Kortgene, SnellenstraatG. M. de Kater en gezin, zonder beroep, van B. Ballotstraat B 164 naar Goes, Piccardstraat 8 L. D. Reijerse, zonder beroep, van B. Ballotstraat B 148 naar Koudekerke, Landweg B 119 G. Wa genaar, geleidster, van Lewestraat A 27 naar Oostkapelle, ZonneveldJ. van Dalen, kok, van Tervaten D 46 naar Noordwijk a. Zee, Beethovenweg M. Platschorre, zonder beroep, van Groe C 41 naar 's H Abtskerke A 12 H. Veldhuis, winkelier, van Kerk plein A 141 naar Zaandam, Gedempte gracht 100 E. J. Milhous, zonder beroep, van Wilhelminalaan A 13 naar Rheden Velp, Enkweg 21. Restitutie op 60-dagenkaartèn voor wegenbelasting. BEN VERZOEK VAN DEN A.N.W.B. De A.N.W.B. deelt het volgende mede: Houders van 60-dagenkaarten der motor rijtuigenbelasting, die niet meer in het bezit zijn van een rijvergunning en dus de kaart niet meer kunnen opgebruiken in het tijdvak van een jaar na de uitreiking, kunnen momenteel geen restitutie verkrij gen voor het niet gebruikte aantal dagen. Toen verleden jaar de ruimere mogelijk heid van het verkrijgen van een 60-dagen- kaart werd opengesteld, werd niet voor zien, dat de rijvergunningen zoo sterk zouden worden beperkt, als thans is ge schied. Aangezien door deze beperking velen ernstig zijn gedupeerd, ook wat de wegen belasting betreft, heeft de A.N.W.B. aan het departement van financiën verzocht in deze gevallen restitutie te willen verleenen over de niet verbruikte dagen van de kaart. De A.N.W.B. heeft vertrouwen, dat het verzoek zal worden ingewilligd. Een beslissing zal echter eerst eind Juni tege moet gezien kunnen worden. De geldig heidsduur van de eerste kaarten, die onder de nieuwe voorwaarden uitgereikt zijn, ver strijkt trouwens pas op 1 Augustus a.s. Het gebruik van de Duitsche taal. IN STUKKEN AAN DUITSCHE INSTANTIES. De dienstinstanties van de Duitsche weermacht in Nederland constateeren, dat zoowel Nederlandsche overheidslichamen (bijv. gemeenten) alsook Nederlandsche ondernemingen en onderdanen zich vaak in hun verzoekschriften of andere brief wisseling van de Nederlandsche taal be dienen. Er wordt bekend gemaakt, dat Neder landsche stukken van overheidslichamen en ondernemingen, van wie moet worden verondersteld, dat zij de Duitsche taal meester zijn, in het vervolg niet in overwe ging worden genomen, en dat de daarin vervatte verzoeken zonder meer van de hand worden gewezen. Ook aan particulieren wordt op de meest dringende wijze aanbevolen, iedere brief wisseling met de dienstinstanties van de Duitsche weerm'acht, in de Duitsche taal te voeren, en bij Nederlandsche stukken een Duitsche vertaling te voegen, aange zien anders de bewerking van dergelijke verzoekschriften enz. aanzienlijk vertraagd wordt, vergeleken met in het Duitsch ge stelde stukken,, daar eerst een vertaling bij de dienstinstanties noodig is. Ter aanvulling wordt nog medegedeeld, dat dit voorschrift ook voor „dienststellen" van het rijkscommissariaat geldt. AGRARISCHE JONGERENBEWEGING EN NATIONALE JEUGDSTORM. Te Assen werd dezer dagen een bijeen komst gehouden van de streekleiders der agrarische jongerenbeweging, waarin de leider dezer beweging, de heer L. Weyei' te Meppel. o.a. mededeelde, dat de agrari sche jeugdbeweging voortaan zelfstandig verder zal kunnen werken onder den naam „Agrarische jongerenbeweging". Deze om vat de agrarische jongens en meisjes van 18 tot 25 jaar, waarmede echter ook jon geren en ouderen kunnen samenwerken. DREIGBRIEFSCHRIJVER GEARRESTEERD. Op Donderdag 12 Juni kreeg pen'rent meester. wonende in een plaatsje nabij Den Haag, een dreigbrief, waarin verlangd werd dat hij Vrijdag 13 Juni vóór een bepaald uur in een kiosk op een dor sta tions een enveloppe zou deponeeren. ge kenmerkt met de letters AZ, waarin een post-chèque moest zijn. gesioten van 5000 ten name van de dame, bij wie de rentmeester in betrekking is. De brief be vatte tal van dreigementen voor het geval dat de rentmeester niet aan de opdracht voldeed. De rentmeester waarschuwde dadelijk de politie in Den .Haag, welke een plan maakte om den briefschrijver to vangen. Ze gaf den rentmeester den raad, een enveloppe als bedoeld, aan de kiosk te bezorgen, uit den aard der zaak zonder chèque, doch wel met de letters AZ. Hij moest dan weggaan, en de zaak verder aan de politie overlaten. Een politieman, in een stofjas gehuld, ging nu fungeeren als verkooper in de kiosk. Een andere rechercheur bleef in de nabijheid, zich voordoend als reiziger. Van den vroegen ochtend tot den laten avond heeft de politieman-kioskhouder met on uitputtelijke vriendelijkheid! het publiek te woord gestaan. Eindelijk, tegen half acht des avonds, kwam er een jongeman vragen naar den brief met de initialen AZ. Onmiddellijk was hij gearresteerd. Hij ontpopte zich als een 26-jarigen teeke- riaar uit Rotterdam. Deze had eenigen tijd geleden, door personeel uit te hooren, al lerlei bijzonderheden vernomen over de vei'mogensomstandigheden dergene, van wie hij geld wilde loskrijgen. De man was bij zijn aanhouding totaal overbluft. Ï>E RAAD VAN 's HEERENHOFJX VERGADERDE. 's HEERENHOEK. De Raad dezer ge meente werd Vrijdag in een spoedvergade ring bijeen geroepen. Medegedeeld werd, dat burgemeester Van Horsigh 15 Juni a.s. weer in functie treedt. Kas en boeken, ge controleerd door den verificateur van de Ver. van Ned. gemeenten, werden bij den ontvanger in orde bevonden. De begrooting 1941 werd met algemeene stemmen aangenomen, alsmede een wijzi ging der begrooting 1940. Een vergoeding werd toegestaan voor de leerplichtige kinderen van de U.L.O.-school te Goes. Aanschaffing van boeken en meu belen aan de R.K. Jongensschool werd toe gestaan. Verder werd besloten om van het R.K. Kerkbestuur een lokaal te huren in het Jeugdgebouw voor het houden van li chamelijke oefeningen. Een aanvrage om een extra bijdrage, zal bij het Rijk ingediend worden. De kasgeldleening zal tot 31 December 1941 worden verlengd. Duitsche luchtaanvallen op Engeland. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Za terdagnacht belangrijke militaire doelen in Groot-Brittannië aangevallen. Havenwerken aan de monding van de Theems en aan de Britsche Zuid- en Oostkust werden op suc cesvolle wijze met bommen bestookt. In dappere aanvallen ondernamen Duitsche ge vechtsvliegtuigen bovendien met groot suc ces aanvallen op talrijke vliegvelden in Oost-Engeland. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. Uit Berlijn meldt het D.N.B.Zwakke afdeelingen der Britsche luchtmacht zijn Zaterdagnacht boven West-Duitschland ver schenen. Hoewel er geen grondzicht was, wierpen de vliegtuigen eenige brisant-bom- men, die op open veld vielen en geen scnaue aanrichtten. In den afgeloopen nacht vloog de vijand op verschillende plaatsen Noord- en West- Duitschland binnen en wierp in verspreide aanvallen, deels bij slecht uitzicht, op ver scheidene plaatsen brisant- en brandbom men. Een groot aantal der bommen viel zonder schade aan te richten op het open veld. Overigens werd vooral schade aan huizen aangericht in woonwijken. Britsche bommenwerpers omlaag gehaald. De poging van een Britschen bommen werper om een Duitsch patrouillevaartuig op de Nodrdzee aan te vallen mislukte. Het schip haalde door welgemikt vuur het Brit sche vliegtuig omlaag, dat brandend in zee stortte. Na nog bekend wordt, zijn in den nacht van 13 op 14 Juni twee Engelsche vliegtui gen bij operaties boven het Kanaal en de kust van het bezette gebied door den Duit- schen luchtafwteer neergeschoten. De gevechten In Noord-Afrika. Uit Berlijn meldt het D.N.B. Duitsche en Italiaansche batterijen hebben op 13 Juni Britsche geschutstellingen in het ves- tinggebied van Tobroek bestreden. Duit sche gevechtsvliegtuigen bombardeerden de havenwerken van Tobroek op succes volle wijze. Britsche luchtaanvallen waren gericht op Tripolis en Benghasi, doch richtten geen militaire schade aan. Brj den aanval van Duitsche gevechtsvliegtui gen in den nacht van 11 op 12 Juni werden met stelligheid twee, waarschijnlijk echter nog meer Britsche vliegtuigen op den be- ganen grond vernietigd. BRITSCHE VAARTUIGEN BIJ TOBROEK VERNIETIGD. Uit Berlijn meldt het D.N.B. Dezer da gen hebben Duitsche en Italiaansche vlieg tuigen boven de wateren van Tobroek weer een vrij groot aantal kleine Britsche vaar tuigen tot zinken gebracht. Daaronder be vonden zich met munitie geladen motor- zeilbooten, oude logge barken en motor booten, die zich des nachts in den door vele wrakken geblokkeerde» - haveningang probeerden te verbergen. Eenige van deze kleine schepen, welke den Britschen solda ten, die onverzorgd geïsoleerd waren, water en levensmiddelen wilden brengen, verborgen zich bij het naderen der vlieg tuigen achter wrakken en half gezonken schepen. Doch ook deze nietige vaartuigen ontkwamen niet aan het vuur van de boordwapenen der vliegtuigen. De Britsche ambassadeur Cripps niet naar Moskou terug. Cripps keert niet naar Moskou terug. Opder dit opschrift publiceert Svenska Dagbladet een commentaar van de Times op de Londensche reis van sir Stafford Cripps, den Britschen ambassadeur te Moskou. Cripps, zoo schrijft de Times, is destijds naar Moskou gestuurd, als een der flinkste en bekwaamste vertegenwoordi gers der openbare meening op den linker vleugel van het Engelsche politieke leven, in de hoop, dat zrjn benoeming een betere verstandhouding tusschen Engeland en de Sovjet Unie zou meebrengen. Deze hoop is niet in vervulling gegaan. Cripps heeft het vertrouwen van den Rus- sischen volkscommissaris van buitenland- sche zaken niet weten te verwerven. Men kan zich afvragen, of de buitengewone ca paciteiten van Cripps niet beter in eigen land gebruikt kunnen worden. Engeland heeft immers dringend alle beschikbare talenten noodig; Nieuwe Fransche Jodenwetten. Uit Vichy meldt het D.N.B.Naar de secretaris-generaal voor Joodsche vraag stukken, Vallat, mededeelt, verschijnen Za terdag in het staatsblad twee omvangrijke wetten, waarvan de eerste aanmerkelijke verzwaringen van de thans geldende Joden- wetten bevat en de tweede een algemeene telling van de Joden in geheel Frankrijk gelast. De verscherping bestaat hierin, dat tal- rgke beroepen, vooral in het bank-, beurs en makelaarsbedrijf, voortaan niet meer voor Joden toegankelijk zijn. Een volstrekt verbod bestaat ook voor alle taken van werkzaamheid, die met radio, pers en film verband houden. Voorts wordt een numerus clausus voor Joodsche studenten ingevoerd. Voor de pers heeft Vallat de nieuwe maatregelen toegelicht en verklaard, dat de definitieve oplossing van het Joodsche vraagstuk in Frankrijk pas na den oorlog kan wordén bereikt, daar het thans onmo gelijk is de op'Fransch gebied woonachtige Joden te evacueeren. „SPAANSCHE TWEELING". Te Cadiz heeft de vrouw van een mgn- werker een tweeling te wereld gebracht, die met de borst aan elkaar gegroeid zijn. Overigens zijn de' kinderen volkomen nor maal ontwikkeld. KNAAPJE BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Zondagavond is aan den linker veerdam te Rotterdam de zesjarige W. H. Povinelli, bij het spelen in de Maas gevallen en ver dronken. Het stoffelijk overschot is korten tijd later door de politie gedregd en naar het Zuiderziekenhuis ovei'gebracht. TWEE BERUCHTE INBREKERS IN DEN VAL GELOOPEN. De Haagsche politie is er in geslaagd twee beruchte inbrekers te arresteeren. Dinsdag j.1 werd een inbraak ontdekt in een winkel van levensmiddelen aan de Van Alkemadelaan. Uit een kantoortje werd een klein bedrag aan geld vermist en uit den winkel eenige kilogrammen on verpakte koffie en thee, alsmede een groot aantal busjes Droste en Blookers cacao, in totaal ongeveer 40 kg. en zeven reepen chocolade. Nog denzelfden ochtend ontdekte een tuinman, die werkzaam was op het land goed Arentsdorp, in een plantsoentje een hoop zand. Door nieuwsgierigheid gedre ven deed hij het zand uit elkaar en zag toen twee zakken, waarin busjes cacao waren geborgen. Hij waarschuwde onmid dellijk de politie, die de cacao in beslag nam en het zand weer in den oorspronke- lijken toestand bracht. Eenige politieman nen stelden zich vervolgens verdekt op en wachtten. Het volgende bedrijf in deze zaak liet toen niet lang óp zich wachten, 's Middags naderden twee mannen, die een koffer droegen. Zij stapten van hun fietsen en begaven zich naar het plantsoentje. Dei po litiemannen grepen in. Het bleek, dat men een goede vangst had gedaan Het waren de 37-jarige E. en die 23-jarige v. d. R. Vooral E. is een berucht inbreker. Hij is Nederlander van geboorte, doch heeft vele jaren in Amerika doorge bracht en is daar herhaalde malen voor misdrijven, o.a. inbraken, gearresteerd en tot gevangenisstraffen veroordeeld. Ook heeft hij eenige jaren in de Sing-Sing-ge- vangenis gezeten. E. is lid geweest van een gangsterbende en maakte indertijd New York, Pittsburg en Buffalo onveilig. Later werd hij uit Amerika naar Nederland uit gewezen. Hier zette E. zijn praktijken voort. In 1937 maakte hij met twee ande ren zich schuldig aan een roofoverval op een postauto. Hij en zijn beide handlan gers werden toen aangehouden, waarna E. tot twee jaar en zes maanden gevangenis straf werd veroordeeld. Oningewijden zou den achter E. nooit een misdadiger hebben gezocht, daar hij steeds eerste klas ge kleed ging en zich in gezelschap ook keu rig voordeed. V. d. R. is ook meermalen met de politie in aanraking geweest en heeft eveneens eenige jaren in de gevange nis doorgebracht. De centrale opsporingsdienst begaf zich onmiddellijk naar de woning van E., doch deze had een valsch adres opgegeven. Na een nauwkeurig onderzc _-k wist men echter het juiste adres te vinden. Bij een huiszoe king op de kamer van E. werden 10 bus jes cacao, alsmede twee reepen chocolade gevonden. Ten huize van v. d. R. werd een aantal inbrekerswerktuigen ontdekt. KETTINGHANDEL IN HENGELO ONTDEKT. De Hengelosche politie heeft weder een kettinghandel, die zijn ooi-sprong vond in frauduleuze slachting, tot klaarheid weten te brengen. Men had er hier lucht van ge kregen, dat iemand, een zekere B., van een Almelo'er vijf halve varkens had ge kocht, welke van frauduleuze slachting afkomstig waren. B. deed dit vleesch weer van de hand en verkocht het aan een zestal andere personen, waarvan een zelfs de kooper werd van twee halve beestjes. Een der „afnemers" wist nog vier andere klanten te vinden en zoo was de ketting- handel in vollen gang. De prijs beliep een gemiddelde van 1.75 per pond. De Almelo'er, van wien het vleesch oor spronkelijk afkomstig was, had zijn afzet gebied in Hengelo echter niet tot één per soon bepaald en zoo kwam het dan ook, dat opnieuw 4 Hengelo'ers tegen de lamp liepen. Het vleesch werd grootendeels in weck- flesschen aangetroffen, hetgeen de politie niet verhinderde te constateeren, dat het van frauduleuze slachting afkomstig was. In verband met deze frauduleuze slaCht'ing en den kettinghandel zullen 14 personen uit Hengelo worden vervolgd, mede naar aanleiding van een belangrijke overtreding der prijsvoorschriften. De politie deed verder een inval in een woning, juist toen hier een gezelschap van twaalf personen broederlijk bijeen was, om niet minder dan 220 pond vleesch te ver- deelen. Toen de politiemenschen binnen kwamen, stoven alle aanwezigen uiteen, met medeneming van de pondjes vleesch. ■Het heeft de politie heel wat moeite ge kost om de zaak weer bij elkaar te krij gen, doch tenslotte is men er in geslaagd. De geheele voorraad werd in beslag geno men, terwijl tegen het 12-tal proces-ver baal wordt opgemaakt. Zoo is het de Hengelosche politie dus in korten tijd gelukt 26 kettinghandelaars op te sporen en te verbaliseeren. ERNSTIG GEVAL VAN INFECTIE-ZIEKTE. Enkele dagen geleden kwamen twee jongens resp. 9 en 11 jaar oud, uit een gezin, wonende op den Haarlemmerdijk te Amsterdam, des middags uit school thuis en klaagden over buikpijn en misselijkheid, heid. De ziekteverschijnselen verergerden en daarom waarschuwden de ouders den huis dokter, die opneming in een ziekenhuis adviseerde waarop de beide jongens naar het Julianaziekenhuis werden gebracht. Daar zijn zij na twee dagen overleden. Bij onderzoek is gebleken, dat het over lijden der beide jongens het gevolg is van een baccilaire dysenterie-besmetting. Aan vankelijk werd vermoed dat hier sprake was van vergiftiging. MUGGENPLAAG OP URK. De muggenplaag op Urk is dit jaar zoo groot, dat het des avonds boven het Urker top en langs de dijken lijkt, of er brand woedt. Milliarden LJsselmeermuggen drijven als wolken over het eiland, en meermalen is er geen vierkante centimeter onbezet. De bevolking ondervindt er den grootsten hin der van, vooral doordat de vergaarbakken voor het regenwater, die voor de water voorziening moeten zorgen, er door verstopt raken. De muggenplaag is in de afgeloopen jaren nog niet zoo groot geweest als thans. Men wijdt dit aan het feit, dat de visch- stand in de N.O.-polder steeds meer ach teruit gaat. 24e week 1891 Door de Centrale Vrijzinnige Kiesvereenl- ging in het hoofdkiesdistrict Middelburg is met algemeene stemmen tot candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal geproclameerd de heer mr, E. Fokker, griffier der Provinciale Staten van Zeeland. In het jaar 1890 scheepten zich te Vlis- singen in aan boord van 26 schepen der „Castle"-linie met bestemming naar Zuid- Afrika 313 volwassen personen en 27 kin deren. Alle schepen, welke daartoe in de termen vielen, werden door de commissie bezocht zij bevond dat aan alle voorschriften en ver plichtingen met betrekking tot het vervoer van landverhuizers werd voldaan. Naar de „Vlïss. Crt." verneemt worden te Souburg pogingen in het werk gesteld om ten behoeve van de Gereformeerde Kerk aldaar een kerk te bouwen. Bij onderhandsche inschrijving is aan de Kon. Mij. „de Schelde" alhier opgedragen het verder gereedmaken en opstellen der stoomwerktuigen en ketels, ten dienste van het ramsehip „Reinier Claeszen", gedeelte lijk vervaardigd door de Kon. fabriek van stoom- en andere, werktuigen te Amster dam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostkapelle ds. G. B. Fijnvandraat te Nieuwerkerk (Dui- veland) te Ankeveen ds. L. F. A. Wester beek van Eerten te Serooslcerke (W.) te Wissekerke en te Zaamslag ds. A. Lager- weij te Scherpenisse. Aangenomen het be roep naar !s Heerenhoek door cand. H. Snel te Utrecht. EEN GEWIEKST OUDJE. Een behanger kwam in een perceel in de Monnikenstraat te Amsterdam, bewoond door een bejaarde vrouw. De bewoonster liet den man, die in het bovenhuis eenige werkzaamheden moest verrichten, naar boven gaan en bleef zelf in het beneden huis. Na eenigen tijd herinnerde zij zich, eenig geld in de kamer, waar de behanger was, te hebben achtergelaten. Zij deed haar schoenen uit en sloop op haar kou sen de trap op, om te zien, wat de be hanger uitvoerde. Zij kwam juist op tijd om te zien dat deze een bankbiljet van twintig gulden in zrjn zak frommelde, dat niet hem, maar de oude dame toebehoorde. Zij sloop verder, deed onopgemerkt de deur dicht en draaide den sleutel aan den bui tenkant om. Daarna liep ze, zoo snel haar oude bee- nen haar dragen konden, naar de politie en toen.was het eenvoudig den opgesloten behanger te arresteeren. GEMEENTEBESTUUR VAN YLISSINGEN. DISTRIBUTIE. UITREIKING NIEUWE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De Burgemeester van Missingen maakt bekend; dat in de periode van 17 Juni 1941 tot en met S Juli 1941 aan alle houders van distributie-stamkaar ten verschillende distributiebeschei den zullen worden uitgereikt. Deze uitreiking zal geschieden in volgorde van het ctamkaartnum- mer van het hoofd van het gezin, i het Distributiegebouw, Wilhel- minastraat, aan de loketten 6, 7 en 8, tusschen des morgens 9 en 12 uur en des middags 2 en 4 uur, op de volgende data DINSDAG, 17 JUNI 1941 f 1 t./m 1000 WOENSDAG, 18 JUNI 1941 1001 t/m 3000 DONDERDAG, 19 JUNI 1941 3001 t/m 5000 VRIJDAG, 20 JUNI 1941 5001 t/m 7000 MAANDAG, 23 JUNI 7001 t/m 9000 DINSDAG, 24 JUNI 1941 9001 t/m 11000 WOENSDAG, 25 JUNI 1941 11001 t/m 13000 DONDERDAG, 26 JUNI 1941 13001 t/m 15000 VRIJDAG, 27 JUNI 3941 15001 t m 17000 MAANDAG, 30 JUNI 1941 17001 t/m 19000 DINSDAG, 1 JULI 1941 19001 t/m 21000 WOENSDAG, 2 JULI 1941 21001 t/m 23000 DONDERDAG, 3 JULI 1941 23001 en hooger. In verband met het feit. dat voor de in ontvangstname van de ver schillende bonkaarten een ont vangstbewijs moet worden ondertee kend door degene, die de kaarten afhaalt, kunnen de bonkaarten slechts ter hand worden gesteld aan personen, die tenminste den leef tijd van 15 jaren hebben bereikt. Personen, die op grond van het voorhanden hebben van distributie goederen uit „eigen productie" (huisslachting: brood uit eigen oogst; kippenhouders) bonkaarten of bonnen dienen in te leveren, zul len vóór 5 Juli 1941 per publicatie óf met een persoonlijk schrijven worden opgeroepen hieraan te vol doen. Het publiek wordt er aan her innerd, dat het in het belang van een regelmatig verloop der uitrei king verplicht is gevolg te geven aan de hierboven gepubliceerde re geling. .Vlissïngen, 16 Juni 1941. Dé Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3