De Raad van Vlissingen vergaderde. Derde blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 14 Juni 1941 De nieuwe vischmijn te Vlissingen. Gisteren kwam de raad van Vlissingen. onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer C. A. van Woelderen, in ver gadering bijeen. Afwezig de heer De Wil de één vacature. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven van den heer W. de Ruiter, waarin deze bericht, dat hij met ingang van Au gustus a.s. wegens vertrek uit de gemeente ophoudt lid van den Raad te zijn. De VOORZ. bracht den heer De Ruiter dank voor al hetgeen hij gedurende zijn raadslidmaatschap voor de gemeente heeft gedaan en voor de toewijding en ijver waarmede hij haar belangen heeft gediend en in den raad heeft behartigd. De raad onderstreepte deze woorden met applaus. De heer DE RUITER dankend voor de vriendelijke tot hem gerichte woorden, bracht zijnerzijds den burgemeester dank voor de prettige wijze, waarop hij steeds de vergaderingen heeft gepresideerd. Ik heb dat steeds gewaardeerd, aldus spr. en ik wensch U toe, dat het U gegeven moge zyn de zaken van Vlissingen nog lang te behartigen en dat U het „schip van stad" door de branding van dezen tijd moogt loodsen naar veilige haven. Spr. dankte vervolgens de wethouders voor de vlotte samenwerking en de raads leden voor de prettige verstandhouding, waarin de besprekingen steeds werden ge voerd. Ook den secretaris betrok spr. in zijn dankwoord, om tenslotte allen alle goeds toe te wenschen in persoonlijk en gezinsleven. (Applaus). Mededeeling werd gedaan van een brief van den heer J. M. C. de Roo, waarin deze bericht, wegens vertrek naar Rotterdam opgèhouden te hebben, lid van den raad te zijn. De heer De Roo, aldus de VOORZ., heeft zitting in den raad gehad gedurende een veelbewogen periode. Wij brengen hem dank voor wat hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Van den voorzitter van het Centraal Stembureau was bericht ingekomen van een besluit, waarbij de heer A. de Bart be noemd is verklaard tot lid van den raad. Mededeelingen waren ingekomen van be sluiten van Ged. Staten, tot goedkeuring van raadsbesluiten, alsmede van eenige re keningen. Aan den heer W. de Ruiter werd met dankzegging eervol ontslag verleend als regent van het Gasthuis, als vertegenwoor diger van den raad. Voorts werden overgelegd de jaarver slagen van den schoolarts, van de Ver- eeniging voor Ziekenhuisverpleging, van het algemeen afdeelingsziekenfonds „Wal cheren", van de Woningbouwvereniging „Goed Wonen", van de Commissie van sa menwerking voor bijzondere nooden, van het Vlissingsch Drankweercomité, van het Middelbaar Onderwijs en van -de Vlissing- sche Vrijwillige Brigade tot redding van drenkelingen. Leeraar lichamelijke opvoeding. B. en W. bieden voor de vervulling der betrekking van vakonderwijzer in de licha melijke opvoeding aan de school voor Ulo de volgende voordracht aan W. S. Mijn heer, Den HaagJ. W. Breuk, Amster dam J. H. Koers, Middelburg. De jaarwedde aan deze betrekking ver bonden zal bedragen 1.10 per lesuur van 60 minuten. De heer VAN OORSCHOT wijst er op. dat het hier gaat om de weder-invoering van het vak lichamelijke opvoeding, waar mede de raad dus niets nieuws doet, maar slechts voortbouwt op vroeger genomen be sluiten. De lichamelijke opvoeding is bij de be zuiniging steeds het kind van die rekening geweest. Spr. zou thans echter op B. en W. en den raad een beroep willen doen ge heel terug te willen keeren tot den toe stand van vroeger. Dat is ook een kwestie van billijkheid ook de hoogste klassen der lagere scholen dienen in dit onderwijs te worden betrokken en spr. heeft den in druk, dat deze tendenz ook eeniger mate in het voorstel besloten ligt. De eerste indruk was echter, dat de te beno'emen leerkracht voor een "schijntje zal moeten werken 550 per jaar. Wel heeft spr. vernomen, dat een verbetering van po sitie in uitzicht is gesteld, maar zekerheid bestaat er niet en de kans bestaat dus, dat Vlissingen een goede kracht na korten tijd weder zou moeten missen. Spr. vraagt een prae-advies of een rap port over de gevolgen eener invoering van het vak lichamelijke opvoeding op de hoogste klassen van alle lagere scholen. Wethouder EDELMAN betoogt, dat In dien mogelijk zeker een voorstel tot een zoodanige uitbreiding zal worden gedaan. Reeds is een uitbreiding aan de functie ge geven in dier voege, dat het aantal lesuren is uitgebreid tot 10 uren van 45 minuten, met ingang van 1 September. Wanneer ook de Chr. U.L.O.-school in de regeling kan worden betrokken, betee- kent zulks een uitbreiding met 8 lesuren. De kwestie door den heer Van Oorschot op het tapijt gebracht is reeds besproken met den nieuwbenoemde'n consulent. Spr. zegt toe dat de mogelijkheden nader zullen worden bezien, maar hij wijst tevens op de bestaande moeilijkheden, doordat de twee grootste lokalen bezet zijn. De heer VAN OORSCHOT repliceerend is verheugd over de toezegging en wijst er voorts nog op, dat, wil er van de lichame lijke opvoeding iets terecht komen, de aan stelling van een vakonderwijzer noodzake lijk is. Deze laatste opmerking wordt door den heer VERHAGEN onderschreven. Nadat de heer - Edelman een rapport heeft toegezegd, wordt met algemeene stemmen benoemd de heer W. S. Mijnheer te 's-Gravenhage. Onderzoek geloofsbrieven. Een commissie bestaande uit mevr. Hartjes, en de heeren Van Oorschot en Andriessen, onderzocht vervolgens de ge loofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den raad den heer A. de Bart. Nadat de heer ANDRIESSEN gerappor teerd had, besloot de raad tot toelating. De raad vereenigde zich vervolgens met de voorstellen van B. en W. om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling van gemeenten ter bevordering van een doelmatige behandeling van gemeenschap pelijke personeelsaangelegenhedentot wijziging van de verordening betreffende het politiepersoneel en tot het verleenen van medewerking aan de wachtgeldrege ling voor het personeel van de N.V. Vlis- mar en het centraal bureau voor de gra fische bedrijven. Bij het voorstel tot het tijdelijk wyzigcv, van art. 16 der verordening op de genees kundige verzorging van on- en minvermo genden, waarbij B. en W. voor onderhouds plichtigen, die lid zijn van een ziekenfonds en aan him verplichtingen tot verzekering van zichzelf en hun gezin hebben voldaan in de kosten der ziekenhuisverpleging een reductie van 50 wenschen toe te staan en aan hen die zich aan deze zedelijke ver plichting hebben onttrokken een reductie van 25 in die kosten te verleenen, stel de de heer VERHAGEN de vraag, of de Raad zich dusdoende niet ten onrechte be geeft in een waardeering van het al of niet verzekerd zijn. Indien bij toepassing dezer verordening het ziekenfonds geen subsidie verleent, waarom dan deze wijziging. Wethouder RORIJE wyst er op, dat de materie van verzekerd of niet-verzekerd zijn in de verordening is vastgelegd. Goed beschouwd gaat het hier slechts om een theoretische kwestie en heeft de voorge stelde wijziging betrekking op de uitge- trokkenen. Het blijkt, dat de verordening te zwaar is. Indertijd is een gunstiger ver ordening bij Ged. Staten op bezwaren ge stuit. In het onderhavige voorstel is een verlichting neergelegd van 25 Het voorstel werd daarop aangenomen. Inentingsverordening. B. en W. stellen voor een verordening op de heffing en invordering van rechten we gens inenting tegen typhus en parathy- phus vast te stellen. De commissie voor de financiën adviseert tot aanneming. Een lid dier commissie ontwikkelde bezwaren. De heer VAN OORSCHOT heeft zich by de beoordeeling niet lós kunnen maken van de gedachte, dat hier een verkeerden weg wordt ingeslagen. Wanneer van overheids wege een bevel tot inenting wordt gege ven, als zijnde een zaak van zoo groot al gemeen belang, dan is het niet meer dan billijk, dat de kosten door de gemeente worden gedragen. Nu gaat de gemeente echter de kosten verhalen op het publiek. Het betreft een maatregel van dwingend karakter. In principe gevoelt spr. voor dit voorstel niets en zich beroepend op een betreffend schrijven van den secretaris generaal van net departement van binnen- landsche zaken, acht spr. dat B. en W. met hun voorstel vooruitloopen op de moge lijkheid van financieele afhankelijkheid. De heer DE RUITER zegt, dat in het betoog van den heer Van Oorschot wel een grond van waarheid zit, maar dat bij kostelooze inentir.j de kosten toch op de een of andere manier op de gemeenschap verhaald zouden moeten worden. Spr. vraagt tenslotte naar een concreet kosten- cy'fer. Mevrouw HARTJES vraagt of deze ver ordening ook voorziet in andere gevallen. Dit is toch goed beschouwd slechts een halve maatregel. De heer WOLTERING dringt aan op aanhouding. Wethouder RORIJE zegt, dat het kos- tencijfer nog steeds niet bekend is. Het betreft bier een zaak van algemeen belang en het is daarom ook voor ieder burger van belang, dat hij er iets voor betaalt. Spr. heeft over het schrijven van den se cretaris-generaal een andere opvatting. Het is dwingend. Wat het verhalen op de ge meenschap betreft, wijst spr. op de on mogelijkheid om gemeentelijke belastingen te heffen. Daarbij ,wy mogen, ook al gaat het misschien om een betrekkelijk gering bedrag, den toestand der gemeentefinan- ciën niet uit het oog verliezen. Aan het einde van het jaar moeten de touwtjes toch aan elkander worden gepast. Spr. heeft geen bijster moedgevend vooruitzicht met betrekking tot de gemeentelijke zelfstan digheid ten deze, nu onlangs een sterke contróle is afgekondigd. Er moet rekening mede worden gehouden, dat de inkomsten ver beneden de verwachtingen blijven en dat de uitgaven daar ver bovenuit gaan. De heer VAN OORSCHOT repliceert en handhaaft zijn standpunt, betoogend dat het principe door den wethouder niet is aangetast. Het is onjuist met een beroep op de gemeentefinanciën alle mogelijke dingen op de gemeentenaren te verhalen. Waar moet dat naar toe Wethouder RORIJE zegt nog, dat de wet niet toelaat de'inenting voor rekening der gemeente te doen geschieden. Het voorstel wordt aangenomen met 14 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren König, Castel, Post en Van Oorschot. Terzake van het afwijzend advies van B. en W. inzake een rijdende baar voor be grafenissen, doet de heer Castel nogmaals een beroep op B. en W. een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot het verlengen van de over eenkomst tot 31 December 1941 met de N.V. Reclamebureau „Remaco" te Amster dam betreffende de exploitatie der ge meentelijke aanplakborden betreffende het toekennen van 963.61 aan de Wo- ningbouwvereeniging „St. Willibrord" we gens het betalen van een deel der kosten voor het maken van plannen voor den bouw van woningen tot het bepalen van het bedrag per leerling wegens kosten van het vak voor lichamelijke oefening, over 1941 op 4.97 ten behoeve van het bijzon der lager onderwijs en tot het vaststellen van het verslag over 1940 betreffende het verstrekken van voeding en schoeisel aan behoeftige schoolkinderen. Do nieuwe vischmijn. B. en W. stellen voor een verhoogd cre- diet te verleenen van 11.050 voor het stichten van een vischmjjngebouw in on- derhandsche aanbesteding. De heer KORTEWEG bespreekt naar aanleiding van dit voorstel het feit, dat de uitvoering van dit werk onderhands is aanbesteed. Is dit geval alleszins gerecht vaardigd, maar als systeem kleven er zeer De Vlissingsche raad heeft in zijn verga dering van gisteren een besluit genomen dat in de kringen van visschers en visch- handelaren met groote instemming zal worden begroetEr wordt nu een nieuwe vischmijn gebouwd. Iedereen die tijdens het mijnen in het onoogelijke gebouwtje aan het De Ruyter- plein, waarin thans de vischmijn is onder gebracht, wel eens een blik heeft geslagen, zal er van overtuigd zijn dat een nieuw vischmijngebouw voor Vlissingen geen overdadige luxe is. De outillage van het bestaande gebouw ontmoette steeds meer critiek, zoowel van visscherszyde als van de zijde der handelaren. Hoewel door het aanbrengen van betimmeringen zooveel mogelijk getracht werd een eenigszins af gesloten ruimte te verkrijgen, waar althans beschutting tegen regen en wind gevonden zou kunnen worden, moet erkend worden dat het gebouwtje zelfs aan de meest ele mentaire eischen niet voldeed. Reeds by de oprichting van het ge meentelijk vischmijnbedryf in Augustus 1937, werd de dringende behoefte gevoeld aan een behoorlijke ruimte, waarin de da- gelijksche werkzaamheden konden plaats vinden. Enkele maanden daarna, in Novem ber van genoemd jaar, besloot de raad dan ook over te gaan tot den bouw van een vischmijngebouw. De kosten werden toen groote bezwaren aan, temeer waar er de laatste jaren geen enkele maal van het systeem van onderhandsche aanbestedin gen werd afgeweken. In de toekomst dient er wel rekening mede te worden gehouden, dat werken als deze in openbare aanbe steding worden gegund. Ook de heer POST ontwikkelt ten deze bezwaren. De heer SOREL vraagt of de conclusie van dit voorstel is, dat de visschershaven voor de visschers open zal blijven. De heer DE RUITER vraagt, of er ge bouwd zal worden, wanneer de zekerheid bestaat, dat over alle materialen beschikt kan worden. Wethouder RORIJE zegt dat B. en W. ook geen aanhangers zyn van het systeem van onderhandsche aanbestedingen. Spr. is het niet eens met den heer Korteweg, dat hier sprake zou zijn van een systeem. De groote werken zyn openbaar aanbesteed. Spr. noemt de brandweerkazerne, de rio- leering en de scholenbouw. De heer KORTEWEGOok van de school op de Groote Markt De heer RORIJE Inderdaad, ook die. De heer KORTEWEG En de doorbraak by de kazerne? De heer RORIJE Die is openbaar aan besteed. Alleen het werk by het zgn. ha ventje van Meyer niet, omdat het in werk verschaffing werd uitgevoerd. Er moest nu zeer vlug worden gehan deld in verband met de voedselvoorziening en de materiaalpositie. De levering van materialen is verzekerd, behalve dat er met' de cementlevering hapering kwam, doch daarover is overleg gepleegd met het bureau van voedselvoorziening in oorlogs tijd. Dat het werk in dit formaat kan worden uitgevoerd, houdt ook verband met de voedselvoorziening. De vleeschpositie zal zeker niet rooskleuriger worden, waar door de vraag naar visch toeneemt. Op het oogenblik zijn de uitkomsten van het visch- mijnbedrijf alleszins bevredigend. De vraag van den heer Sorel kan spr. bevestigend beantwoorden. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer VERHAGEN vestigt de aandacht van B. en W. op de stadsbeplanting en wijst met name op de Badhuisstraat, waarvan het aanzien thans doet denken aan een slecht gebit. Is het ook wensche- lijk alle boomen thans door nieuwe te ver vangen? Spr. zal voorstellen terzake toe juichen. De VOORZ. zegt, dat men hem niet kan verwijten geen oog te hebben voor de be plantingen en voor het stadsschoon. Echter komt het spr. voor, dat deze tijd zich niet direct leent voor vernieuwingen als thans aanbevolen. De kwestie heeft de aandacht. De heer VAN LINSCHOTEN tenslotte vraagt of langere openstelling van het Nollebosch mogelijk is. De VOORZ. zegt overweging toe. Hierna sluiting. BRANDJE IN EEN DEPARTEMENT. Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in een opslagplaats van oud papier in den kel der van het gebouw waarin gevestigd zijn de departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vis- schierjj. De oorzaak is onbekend, doch waarschijnlijk is een en ander aan onvoor zichtigheid van een bediende te wyten. Vanwege den aard van het gebouw waarin brand ontstond, rukte de branweer uit met groot materiaal, dat echter geen dienst behoefde te doen. Met een slang op de wa terleiding was het vuur in een ommezien gebluscht. op ongeveer 6600 geraamd, af te lossen in 15 jaar. Tot op heden was het nog niet tot verwezenlijking van het plan geKomen. Eerst werd het beter geacht te wachten in verband met mogelijk aan te brengen verbeteringen aan of gedeeltelijke demping van de Visschershaven, terwijl by den in September 1939 ingetreden oorlogstoestand werd verwacht dat er door de gevaren ter zee voor de visscherrj weinig vooruitzicht was. Doch wat dit laatste betreft, de toe stand voor de visschex-s heeft zich juist in géheel tegenovergestelde richting ontwik keld. In verband met de voedselvoorziening is de garnalenvisscherij van groot belang geworden. Sedert de eerste maanden van dit jaar gaat er dagelijks vanuit Vlissin gen een vloot van 20 a 30 vaartuigen ter visscherij, waardoor de bedrijvigheid in zeer belangrijke mate is toegenomen. Trou wens de behoefte aan een behoorlijk visch mijngebouw is sedert de groote sardijn- vangsten van het vorige jaar reeds op bij zondere wijze naar voren getreden. In vergelijking met andere visschery- plaatsen in Zeeland en elders was de toe stand hier ter stede niet houdbaar meer. Zelfs by kleine aanvoeren konden de visch en garnalen niet tegelyk in den afslag ge plaatst worden cn was men genoodzaakt om bij regen of felle zon met de garnalen buiten te wachten, hetgeen voor de kwali- Rechtszaken POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 13 Juni 1941. De volgende personen werden gedag vaard: J. L. de K., 31 jaar, schilder te Kortgene, wegens diefstal van 4 sierkleedjes met nik kelen siervaasje en 2 schilderijtjes. Eisch: 30,sub. 15 dg. hecht. Uit spraak: conform. J. W., 28 jaar, groentenkoopman te Sei-ooskerke, wegens diefstal van een zak voederbieten. Eisch: 20,sub. 10 dg. hecht. Uit spraak: conform. J. C. van I., 31 jaar, kantoorbediende te Utrecht, wegens verduistering van 2 rij wielen, welke rijwielen hij in huur had. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 6 weken gevangenisstraf. A. L. H. B., 45 jaar, ijzerboorder te Vlis singen, wegens valschheid in geschrifte. Eisch 25 sub. 10 dg. hechtenis. Uit spraak conform. C. van de KI., 43 jaar, aannemer te Vlissingen, wegens het doen plegen van diefstal van een hoeveelheid zand. Eisch: 35 sub. 15 dg. hecht. Uit spraak: conform. J. W. H., 32 jaar, garagehouder te Vlis singen, wegens het feit, dat hij des avonds op den openbaren weg een auto heeft ge parkeerd, zulks in strijd met een door den burgemeester van Vlissingen vastgestelden gedragsregel. Eisch: 10 sub. 5 dg. hecht. Uitspraak: conform. J. v. d. M., 29 jaar, banketbakker te Vlissingen, wegens diefstal van een hoe veelheid lood. Eisch: 20,— sub. 10 dg. hecht. Uit spraak 20 sub. 10 dg. A. P., 28 jaar, werkman te Vlissingen, wegens diefstal van een hoeveelheid lood. Eisch: 20 sub. 10 dg. hecht Uitspraak: conform. J. R., 29 jaar, werkman te Ritthem, we gens diefstal van een achttal tegels. Eisch: 20 sub. 10 dg. hecht. Uitspraak: conform. J. H. W. K., 34 jaar, werkman te Vlis singen, wegens vernieling van een ruit. Eisch: 15 sub. 10 dg. Uitspraak: con form. J. G. van SI., 18 jaar, naaister te Middel burg, diefstal van een eostuumrokje met ceintuur, een oorbel, een halskettinkje, een bankbiljet van 25,en 3 pakjes koffie. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak: 3 weken gevangenisstraf. ERGERLIJK GEVAL VAN OPLICHTING. De Rotterdamsche grossier B. was het vorige jaar ernstig gedupeerd door zijn 47- jarigen, thans te Zutphen wonenden, ex- vertegenwoordiger Van E., die hem voor een bedrag van ongeveer zeshonderd gulden oplichtte. Hy kwam bij de klanten met een verhaal, dat de Rotterdamsche firma door het bombardement was ten onder gegaan en dat de zaak nu naar Apeldoorn was overgeplaatst. Hij speculeerde er op, dat by de schade, welke de grossierderij inderdaad by1 het bombardement opgeloopen heeft, ook de boeken zouden zijn vernietigd, zoodat niet meer zou kunnen worden nagegaan, of de klanten al of niet betaald hadden. Hij beurde dan de gelden en zeide aan zjjn patroon, dat de klanten vóór het bombarde ment betaald hadden. Deze opzet mislukte echter doordat de boeken behouden bleven. Hy hoorde voor de Zutphensche rechtbank een jaar gevangenisstraf tegen zich eischen, terwijl zijn onmiddellijke inhechtenisneming werd bevolen. teit van het product niet bevorderlijk is. Nu echter definitief tot den bouw beslo ten is, zullen binnen afzienbaren tijd al deze bezwaren ondervangen worden. Het werk is gegund aan den heer Joh. Loois Hzn. voor een bedrag van 11.050. Het uitgetrokken crediet is door wijziging van het oorspronkelijke plan en stijging van de materiaalpryzen dus aanmerkelijk ver hoogd moeten worden. De Inrichting. Het gebouw zal verrijzen op het De Ruy- terplein naast het beltaande gebouw. Het zal sober, doch doelmatig worden inge richt. In totaal krijgt het een oppervlakte van 20 x 8,60 meter. In de eerste plaats komt er een ruime vischafslag met afgeslo ten ruimte voor de koopers. Voorts komt er in het uitspringende deel. op de tee- kening ter linkerzijde zichtbaar, een kan toor voor den mijnmeester. een toilet en en een 5.20 x 3,60 M. groote ruimte voor het opbergen van manden en ander mate riaal. Tenslotte zal tegelijk met- den bouw een hekwerk worden geplaatst tusschen de beide kaaimuren van de Visschershaven en de naastliggende haven, waardoor het geheele terrein ter beschikking van het Vlschmynbedrrjf komt. Loonen bij de tramwegen. Het College van Rijksbemiddelaars heeft, naar het weekblad van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso neel mededeelt, goedgevonden, dat bij wijze van trjdelyken maatregel, te rekenen vanaf 1 Januari 1.1. of later, tramwegmaatschap pijen en auto vervoersbedrijven een loonbe slag van 1,75 per week voor beambten en 8 per maand voor ambtenaren van 18 jaar en ouder mogen verleenen. Voor de beambten beneden 18 jaar mag de loon- brjslag ten hoogste 1 en voor ambtena ren beneden dien leeftijd ten hoogste 5 per maand bedragen. Het loon met den byslag mag echter het bedrag van 1900 per jaar niet overschrijden. Voormelde goedkeuring geldt o.m. ook dè Walcheren en de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatscbappy. EEN JONG MEESTER IN DE RECHTEN. Met 20 jaar het diploma in de zak. Een simpele naam op de lijst van ge slaagden voor het doctoraal i*echtsweten- schappen aan de Utrechtsche universiteit D. Verloop, en er zou geen enkele aanlei ding zijn om aan dezen nieuwen meester in de rechten meer aandacht te schenken dan aan den examenuitslag, ware het niet, dat by' dit doctoraal examen toch al iets bijzonders te vermelden valt. Mr. D. Verloop is nl. eerst op 8 Januari 1921 geboren en heeft dus voor dat hij meerderjarig werd den meesterstitel be haald, een prestatie, welke slechts hoogst zelden voorkomt en aan de Utrechtsche academie een unicum is. Het is dan ook intex-essant den korten leertijd van den 20-jarigen meester in de rechten na te gaan. Reeds op de lagere en later op de middelbare school blonk de heer Verloop uit door zijn studiecapaciteiten. De scholier Verloop, die aanvankelijk op de H.B.S. was, voelde zich halverwege deze studie gedrongen verder de gymnasiale opleiding te volgen. De sprong van de derde klasse H.B.S. naar de vijfde klasse gymnasium kon met succes worden gemaakt, omdat de heer Verloop in de zomervacantie „even" de ontbrekende kennis in Grieksch en La tijn, noodig voor de vijfde klasse gymna sium, in enkele weken tijds dus, in zich opnam. Nauwelijks 16 jaar werd de heer Verloop ingeschreven als student in de rechtswetenschappen aan de Utrechtsche universiteit en nog geen vier jaar later verliet hij de academie al weer met zijn meesterstitel in zijn zak. Wie nu denkt, dat mr. Verloop nu niets anders heeft ge daan dan hard blokken,- heeft het mis. Hij had een zeer groot aandeel in het socië teitsleven en werd een uitstekend corpslid, die onder meer als ab actis van het schaakgezelschap „Lasker" voortreffelijk werk heeft verricht. De sport vond boven dien in hem een trouw beoefenaar en met name als uitstekend zeiler wist hij in wed strijden vex'schillende successen te boeken. En passant haalde mr. Verloop het prac- tykdiploma boekhouden, omdat hij het nut tig vond, later ook een en ander daarvan af te weten. Het studeeren zit den jongen meester zoo in het bloed, dat hy er niet aan denkt thans reeds een plaats te zoe ken in de maatschappij, Voorloopig gaat mr. Verloop economie studeeren en als dat even vlot verloopt als zyn studie rechts- wetenschappeni zal hij verder zien. Over de toekomst maakt de jonge meester zich thans nog geen zorgen. TERNEUZEN. Abonnementen en advertenties voor de provinciale Zeeuwschc Courant worden aangenomen door den Agent. Boekk, LITIOOY, Vlooswijkstraat 21.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 9