De legerberichten van gisteren. Tweede Blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 14 Juni 1941 Kroniek van den dag Oorlogsbalansen. Zoolang de oorlog nog niet ten einde i3, zoo zal wellicht menigeen opmerken, is het nog te vroeg om de balans op te ma ken. In deze opmerking schuilt een kern van juistheid. Immers, men moet den dag niet prijzen vóór den avond. Nu gaat het er bij de tusschentydsche oorlogsbalansen ook niet om, op de con clusies vooruit te loopen, doch slechts om over een bepaalde periode verlies en winst tegen elkander af te wegen en er zich een indruk van te vormen, hoe de kansen nu werkelijk staan. Het is een oogenblik van bezinning, dat iederen goeden zaken man zich in de roerende jacht van het leven moet veroorloven. Dat is een symp toom van gezond beleid. De laatste dagen zijn er drie tusschen tydsche balansen verschenen, een te Rome, een te Londen en een te Berlijn. Voor de vereenigde vergadering der Ka mer van fasces en corporaties heeft Mus solini dezer dagen een overzicht gegeven van wat de Italiaansche legers in het eerste oorlogsjaar hebben bereikt. De eer ste resultaten zq'n voor Italië zeker niet gunstig geweest, zoowel in Afrika als in den Balkan hebben de Italianen met groote tegenslagen te kampen gehad. Maar zg, die er reeds rekening mede hielden, dat het met den militairen weer stand der Italianen spoedig gedaan zou zijn, hebben zich schromelijk vergist. De Duce heeft niet verzuimd er den nadruk op te leggen, dat het jonge Italië zich ook van tegenslagen weet te herstellen. In December, aldus Mussolini, had ik na mijn inspectiereis door Albanië reeds de overtuiging, dat de Grieksche weer stand in April gebroken zou worden, ook ongerekend de wijzigingen, welke zich sindsdien op den Balkan voltrokken. En hij heeft gelijk gekregen en zoo kon de Duce thans verslag doen van de zege vierende opmarschen der Italiaansche troe pen, welke hun afsluiting hebben gevonden in de inschakeling van Griekenland in het Italiaansche leefgebied. Er blijkt uit, dat wat de toekomstige ordening van Europa betreft, ook reeds thans wordt vastgehouden aan de afba kening, welke van den aanvang af in het Dultsch-Italiaansche schema werd aangenomen. Italië ziet zich zijn leefgebied toegewe zen, waarop het krachtens zijn ligging en zijn imperieele bedoelingen sinds lang aan spraken heeft doen gelden. Vandaar dan ook dat Mussolini op grond daarvan zijn overtuiging kan uitspreken, dat ook in Oost-Afrika de uiteindelijke overwinning zal worden bevochten. Uit den aard der zaak heeft de Duce de wereld in het on zekere gelaten, of de wijze waarop dit doel verwezenlijkt zal worden. Op het oogenblik doet dit ook weinig ter zake, maar zeker kan men er van zijn, dat waar de as-mogendheden nu reeds gerui- men tijd bezig zijn voor den beslissenden stoot op de Suez-posities, de toebereid selen te treffen in dit plan ook Abessinië een plaats inneemt. Dat het resultaat van deze operaties ook op de verdere ontwik keling in Oost-Afrika van beslissende be- teekenis zal zijn, is zonder meer duidelijk. Geheel bij het verslag dat de Duce heeft gegeven sluit aan het rapport, dat van Duitsche zijde is verstrekt over de opera ties van de laatste vier maanden, welke eindigden met de bezetting van Kreta. A Het rapport is een document van bijzon dere beteekenis, omdat daarin de groote paraatheid van het Duitsche leger wordt vastgelegd. Speciaal dat gedeelte, waarin de strijd om Kreta wordt beschreven legt er getuigenis van af, hoe de Duitsche sol daat ook de grootste moeilijkheden weet te overwinnen. En dat is niet alles: het Duit sche rapport toont aan, dat deze sterke stelling werd veroverd met een uitermate gering verlies aan manschappen en mate riaal. In zijn verslag over den oorlog in Griekenland heeft Hitier reeds gewezen op de zeer kleine verliezen, welke de Duit- schers hebben geleden. Op Kreta was het niet anders en zoo werd deze strijd, ook wat dat betreft een herhaling van wat de gevechten in Polen, in Noorwegen, in Ne derland, België en Frankrijk te zien heb ben gegeven. De manschappen worden niet noodeloos opgeofferd en de verliezen worden tot een uiterste teruggebracht. Waren de verliezen tijdens den Balkan veldtocht gering 125 officieren en 1629 onderofficieren en manschappen, op Kreta bedroegen deze cijfers 231 officieren en 3287 onderofficieren en manschappen. Het rapport sluit met de conclusie van Hitier zelf, die zijn jongste verslag besloot met de woorden: den Duitschen soldaat is niets onmogelijk. De derde tusschentydsche balans is uit Londen gekomen, waar Churchill de aan vallen van de oppositie moest pareeren en wiens verslag reeds daarom van een ge heel anderen aard was. De Britsche pre mier heeft den blik op het Westelijk half rond gevestigd, vanwaar hij de uitredding verwacht. Ook hij wordt tot conclusies ge dreven, conclusies welke echter afhankelijk zijn van de mate en van het tempo waarin de Vereenigde Staten hun steunbeloften kunnen inlossen. Tegelijk heeft Churchill het parool uit gegeven tijdens een vergadering der ge allieerde regeeringen: doorvechten tot de overwinning is behaald. In dat opzicht stemmen alle balansen overeen. Wie gedachten heeft gekoesterd over een compromis, zal na deze tusschentijd sche balansen wel van deze opvatting ge nezen zijn. Nieuwe regeling voor de distributie van vaste brandstoffen. Nieuwe glijdende loonschaal in Italië. Stefani meldt uit Rome. Maatregelen, ge nomen op bevel van den Duce, brengen de salarissen op het peil der huidige kosten van levensonderhoud, waarbij rekening ge houden wordt met de gezinslasten van den werknemer. Opzettelijk heeft men een algemeene loonsverhooging vermeden, daar deze het prijspeil zou hebben verhoogd on danks de voortdurende strenge contróle. Deze maatregelen komen millioenen ten goede, die er ter dtond van zullen profl- teeren. Zij verhoogen de loonen in verhou ding tot het aantal kinderen. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart maakt inzake de distributie van vaste brandstoffen het volgende bekend: Zooals bekend, zrjn of worden dezer dagen de nieuwe bonkaarten voor vaste brandstoffen uitgereikt. De reden, waarom hiertoe reeds thans is overgegaan, is gelegen in het feit, dat een regeling is ontworpen, waarbij zoo mogelijk de verbruikers in de gelegenheid worden gesteld een gedeelte van het hun toekomende rantsoen tijdens de zomer maanden aan te schaffen. Over de wijze, waarop een en ander zalworden uitge voerd, zullen binnenkort nadere mededee- lingen in de pers verschijnen. Tevens zal het tengevolge van deze vroege uitreiking mogelijk zijn gedurende den zomer op ruime schaal de juistheid van de gegeven inlichtingen en mededeelingen op de en quêteformulieren te controleeren. Indien bij de contróle blijkt, dat een verbruiker onjuiste opgaven heeft verstrekt, zullen vanzelfsprekend de bonnen, waarop de betrokkene geen recht heeft, worden inge nomen, terwijl bij frauduleuze bpgaven een strafvervolging zal worden ingesteld. Thans volgen enkele bijzonderheden over de al gemeene strekking der komende regeling. De verdeeling der verbruikers in de groe pen A, B, C. D en E blijft gehandhaafd, evenals de onderscheiding of gestookt wordt methaarden en kachels dan wel door middel van centrale verwarming. Echter heeft deze laatste onderscheiding voor het komende seizoen alleen nog maar betrekking op de hoeveelheid vaste brandstoffen, welke wordt toegewezen, en niet meer op de soort. Alle verbruikers ontvangen thans bonnen of toewijzingen, waarop per eenheid het volgende kan worden betrokken: 1 hl. anthraciet of steenkool of indus trie- of eierbriketten (max. 75 kg) of 110 kg. bruinkoolbriketten, of 2 hL cokes, of gascokes, of 150 kg. cokesbries óf cokesgruis, of 175 kg. fabrieksturf, of 195 kg. persturf (300 stuks) of 200 kg. baggerturf (450 stuks), of 275 kg. uit de peel afkomstige turf, of 200 kg. turfbriketten, of 200 kg. overige soorten turf (aanmaakturf is vrijgesteld), of 100 kg. briketten, geheel of gedeeltelijk van uitval en/of afval van vaste brandstoffen (mits niet van turf) vervaardigd, of 250 kg. briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en afval van turf. Voor de uitreiking van de bonkaarten voor verbruikers in de categorie A komen alleen in aanmerking gezinshoofden, die een afzonderlijke huishouding voeren, dus niet op kamers, of en pension, of in een hotel wonen. Personen, die stoken met haarden en kachels, ontvangen naar gelang hun wo ning 1 tot en met 4 dan wel 5 of meer vertrekken bevat, een bonkaart J of K, respectievelijk met 15 bonnen en 20 bon nen. Onder woningen worden verstaan: het perceel, of perceelsgedeelte, dat door be trokkene wordt bewoond. Voor de bereke ning van het aantal vertrekken worden niet meegerekend: gangen, portalen, trap ruimten, toiletten, zolders, kelders en ga-, rages. Keukens en bijkeukens tellen teza- mèfa voor één vertrek. In de nieuwe distributieregeling zijn enkele aanvullingen in vergelijking met die van het vorige seizoen, aangebracht, welke, naar aangenomen mag worden, ver beteringen zullen blijken te zijn. Extra rantsoenen. In bijzondere omstandigheden zullen extra-rantsoenen worden verstrekt. Als zulke „bijzondere omstandigheden" zullen gelden: 1. Wanneer men voor kookdoeleinden uitsluitend op het gebruik van vaste brand stoffen al dan niet gecombineerd met petroleum is aangewezen. Hierover zijn reeds nadere mededeelingen gedaan in de dagbladen van 30 April 1941; 2. Wanneer het een groot gezin be treft (bestaande uit zeven tot tien of meer personen) 3. Voor geheel of grootendeels vrij staande huizen. Wat de tweede groep, die der groote ge zinnen, betreft, kan het volgende worden medegedeeld. Voor gezinnen, welke uit zeven tot tien personen bestaan, wordt een extra rant soen van drie eenheden beschikbaar ge steld. Gezinnen, welke uit tien of meer personen bestaan, ontvangen daarenboven nog drie eenheden, dus in totaal zes een heden extra. Tenslotte de derde groep, welke voor een extra rantsoen in aanmerking komt, n.L de bewoners van vrijstaande huizen. Als cri terium of men een vrijstaand huis bewoont, is gesteld, dat het huis drie of vier bui tenmuren moet hebben. De extra bonnen voor deze groep zullen niet bij de uit reiking der kaarten in ontvangst kunnen worden genomen, doch nadere mededee lingen hierover zullen in de pers geschie den. Centrale verwarming. Hoe is de regeling nu voor hen, die in hun huis een centrale verwarming stoken? Zij ontvangen een bonkaart L. met 44 bonnen. Hierbij is uitgegaan van een in houd van 300 m3 van de vertrekken, welke van een radiator zijn voorzien. Het aan tal vertrekken is derhalve geen basis meer voor de toewijzing. Voor woningen, welke een grootere inhoud dan 300 m3 hebben, alsmede voor huizen met drie of vier buitenmuren zullen nog nadere voor zieningen worden getroffen, welke zoo spoedig mogelijk bekend zullen worden gemaakt. In gevallen, dat centrale verwarming in een huis aanwezig is, zullen geen extra toewijzingen voor groote" gezinnen worden verstrekt. Voor flatgebouwen is een aparte regeling getroffen. Voor alle categorieën geldt, dat de extra toewijzingen zullen plaats hebben met z.g. periodeborihen of losse rantsoenbonnen. Het is goed er reeds nu op te wijzen, dat het feit, dat de bonkaarten J, K en L. respectievelijk 15, 20 en 44 bonnen be vatten geenszins beteekent, dat al deze bonnen geldig zullen worden verklaard. Van tijd tot tijd zal een bonnummer wor den overgeslagen, zoodat het afleveren van brandstoffen of bonnen, welke nog niet geldig' verklaard zijn, verboden is. Het is van belang vooral de handelaren hier met grooten nadruk op te wijzen, omdat zij op de overgeslagen bonnen vanzelfsprekend geen herbevoorrading zullen kunnen krij gen. De bonnen van de bonkaarten J. K. en L. zullen elk voor het tijdvak, dat zij geldig zijn verklaard, recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstof fen. Indien een handelaar niet in de gele genheid mocht zijn, om gedurende het tijdvak, dat de bonnen geldig zijn, hierop af te leveren, mag deze aflevering nader hand ook nog plaats vinden, mits de bonnen gedurende den termijn van geldig heid bij den handelaar zijn ingeleverd. Bij de uitreiking van de bonkaarten is geen rekening meer gehouden met even- tueele voorraden, welke nog bij de ver bruikers aanwezig mochten zijn. Deze behoefden bg het indienen van het enquête formulier derhalve niet te worden opge geven en hiervoor is ook geen korting op het uit te reiken aantal bonnen toege past. In alle gevallen, waarin verbruikers, die reeds een bonkaart J. K of L. ontvangen hebben, nog voor een extra hoeveelheid brandstoffen in aanmerking komen, door dat b.v. aan hun woning een winkel is ge bouwd, welke zij exploiteeren, doordat zij kamers verhuren, doordat zij een kantoor aan huis hebben enz., in het algemeen dus de gevallen, waarin het verbruik volgens de categorie A in hetzelfde perceel gecom bineerd is met 'een verbruik volgens de categorieën B, C en D, zullen de betrok kenen op nader door de distributiediensten bekend te maken tijdstippen in staat wor den gesteld een nieuw formulier (MD 112) in te vullen en de hun toekomende extra bonnen in ontvangst te nemen. Het bovenstaande geldt echter uitslui tend voor die groep van personen, die naast A-verbruiker in hetzelfde perceel tevens B- C- of D-verbruiker zijn. Ver bruikers in de categorieën B, C en D, die niet tevens A-verbruiker zijn, behoeven, indien zij vorig jaar een B, C of D formu lier hebben ingevuld en de hierop vermelde gegevens niet zijn gewijzigd, geen nieuwe enquête-formulier B, C of D meer in te vullen. Wijzigingen in de gegevens. Zijn de indertijd vermelde gegevens thans onjuist geworden, doordat zich wijzigingen hebben voorgedaan, dan dienen de B-, C- of D-verbruikers zich wel tot de distribu tiediensten te wenden ter invulling" van een nieuw enquêteformulier. Nieuwe ver bruikers in de categorieën B, C en D, die verleden jaar nog geen enquêteformulier hebben ingediend, kunnen uiteraard, even-, eens een nieuw enquêteformulier B, C of D aanvragen en inleveren. Verbruikers be- hoorende tot de categorie E dienen zich rechtstreeks tot de brandstoffencommissie van hun district te richten. Groot- en kleinverbruikers huisbrand. De verbruikers van de groepen B, C en D worden onderscheiden in groot- en kleinverbruikers huisbrand. De kleinver bruikers huisbrand zullen thans echter strooken van twaalf periodebonnen ont vangen tegenover in het vorige distributie tijdvak bonnen met 6 perioden- bedrukt. De nieuwe periodebonnen zullen vanaf den dag, dat zij geldig worden verklaard tot het einde van het stookseizoen recht geven op het koopen van één eenheid brandstoffen. In verband hierméde is de grens tusschen groot- en kleinverbruikers huisbrand terug gebracht van 25 eenheden op 13 eenheden per periode, hierdoor wordt bereikt, dat zij, die in het afgeloopen distributietijdvak tot de categorie grootverbruikers behoorden, thans hieronder gerangschikt blijven. Even als vorig jaar zullen de kleinverbruikers in deze categorieën de bonnen voor het geheele stookseizoen tegelijk ontvangen, terwijl de grootverbruikers in deze cate gorieën op vertoon van identiteitskaarten de toewijzingen per periode dienen af te halen. De distributiediensten zullen de verbruikers tot het in ontvangst nemen van bonnen of toewijzingen oproepen. Ver bruikers in de categorieën B, C en D, die in aanmerking komen voor toewijzingen voor zomerverbruik hebben deze reeds van de distributiediensten ontvangen. Met na druk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de hun toegewezen hoeveelheid bestemd is voor het totale zomerverbruik. Het nieuwe brandweer-uniform. Zooals reeds met een enkel woord is meegedeeld, zijn in een uitvoeringsbesluit van den secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsche zaken voor schriften uitgevaardigd'betreffende de uni formen der brandweer,, (uitvoeringsbesluit ingevolge het besluit brandweren). Nader is hieromtrent te melden, dat deze nieuwe uniformen in groote lijnen aansluiten bij de nieuwe uniformen der po litie. De voornaamste afwijking vormt de kleur, welke bij de politie zwart is, by de brandweer donker marineblauw. Verder zijn de biezen langs kraag en mouwomsla gen bij de brandweer als rood ontworpen, terwyl die bij de politie blauw zijn. Ook de schouderbedekking wijkt af. De politie heeft deze schouderbedekking altyd, de brandweer zal die alleen dragen by de ge- gekleede tenue, dus niet wanneer uit gerukt wordt. In het model van de kraag is eveneens een af wy king. Heeft de politie een staan- den kraag, de brandweer zal het doen met een halfopstaanden kraag, dit in verband met de noodzakeiyke bewegingsvrijheid van den brandweerman. Wordt door de politie in het algemeen een rijbroek met laarzen gedragen, voor de brandweer is de broek ontworpen speciaal als uitrukklee- ding. In gekleede tenue mag ook een rij broek worden gedragen. Tenslotte zgn er verschillen gebracht voor de onderscheidene groepen waaruit de brandweren bestaan. Van de beroemde molens aar. de Zeswielen onder den rook van Alkmaar zal het fraaie exemplaar op den voorgrond moeter verdwijnen, omdat ter plaatse een begin gemaakt is met den aanleg van drie kanaalvakken, nl. onder de gemeenten Alkmaar, Oudorft Heerhugowaard en Ursem (Pax-Holland) HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend „In den handelsoorlog tegen Groot- Brittannië heeft het luchtwapen nieuwe successen behaald. Gevechtsvliegtuigen hebben in het Kanaal van St. George vier gewapende vyandelgke koopvaardijschepen, met tezamen 28.000 brt., tot zinken ge bracht en in hetzelfde zeegebied en aan de Oostkust van Schotland vier andere groote vrachtschepen beschadigd. Lichte gevechts vliegtuigen hebben in den nacht van Don derdag op Vrgdag verscheidene vliegvel den in Zuid- en Midden-Engeland met goed resultaat aangevallen en daarbg twee Britsche vliegtuigen neergeschoten. In het gebied van de Middellandsche Zee was een aanval van het Duitsche luchtwapen op Haifa, in den nacht van 11 op 12 Juni bijzonder succesvol. In Noord-Afrika geen bijzondere ge vechtshandelingen. By pogingen van den vgand om Noor wegen binnen te vliegen schoten jagers twee Britsche gevechtsvliegtuigen omlaag. De vfand liet Donderdagnacht op ver scheidene plaatsen In West-Duitschland brisant- en brandbommen vallen, waardoor verscheidene burgers werden gedood of gewond. Eenige woonhuizen werden ver woest of beschadigd. Branden kondendoor den veiligheids- en hulpdienst en door den luchtbeschermingsdienst spoedig worden gebluscht. Nachtjagers en luchtdoelartil lerie schoten 4 van de aanvallende vlieg tuigen omlaag. f In den tgd van 9 tot 12 Juni heeft de vgand by elkaar 37 vliegtuigen verloren. Hiervan werden 26 door nachtjagers en in luchtgevechten, 7 door luchtdoelartillerie en 4 door eenheden van de marine neer geschoten. In hetzelfde tgdvak gingen 7 eigen vliegtuigen verloren. HET ÏTAIIAANSCHE. Het Italiaansche weermachtsbericht van Vrydag luidt als volgt Onze jagers hebben Donderdag tgdens felle luchtaanvallen boven Malta 8 Hurri canes neergeschoten. Een Roode Kruis- watervliegtiiig werd, ofschoon het dulde- lgk zichtbaar het internationale teeken van het Roode Kruis droeg, door vyf En- gelsche jagers aangevallen, gedwongen neer te strgken, en daarna nog met mi- trailleurvuur bestookt Behalve het Roode Kruis-vliegtuig worden twee van onze ja gers vermist. In de Egeïsche Zee hebben Engelsche vliegtuigen het eiland Rhodos gebombar deerd. Een vgandelgk vliegtuig is door on zen luchtafweer neergeschoten. In Noord-Afrika, aan het front van Tobroek, activiteit der wederzydsche artil lerie. Formaties van onze duikbommen werpers hebben stellingen, luchtafweer- battergen, barakkenkampen en troepen bg Tobroek herhaaldeigk gebombardeerd. Een batterg kreeg een voltreffer. Verder wer den branden en ontploffingen waargeno men. Eén van onze vliegtuigen is niet te ruggekeerd. Vgadelrjke vliegtuigen hebben wederom eenige bommen geworpen op Benghasi en naburige plaatsen. In Oost-Afrika is in den ochtend van 11 Juni een Engelsch- Indische vlootformatie voor Assab ver schenen, heeft de reeds door onze troepen ontruimde stad gebombardeerd en haar be zet. In de zóne van Gondar pogingen tot aanvallen op onze stellingen van' Woltsje. Zg werden volledig te niet gedaan en de vgand leed verliezen van honderden man schappen. Andere vgandelgke detachemen ten, gesteund door bommen en machinege weervuur, hebben met talrgke strgdkrach- ten ons garnizoen van Drabra-Tabor aan gevallen. Zij werden afgeslagen, na tegen aanvallen achtervolgd en door onze jagers met machinègeweervuur bestookt. In het gebied van Galla en Sidamo worden de be wegingen van onze troepen voortgezet, waarbg zg den vgand aanzienlgke verlie zen toebrengen. De luchtaanvallen op Engeland. Naar de Londensche berichtendienst meldt, zijn in Mei 5400 personen gedood in Groot Brittannië door luchtaanvallen. Ge wond werden 5200 menschen. TWEE BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. Uit Berlgn meldt het D.N.B. By een aanval van Duitsche jagers heeft luitenant kolonel Galland gistermiddag boven Zuid- Oost-Engeland binnen enkele minuten twee Britsche jachtvliegtuigen van het type Hur ricane neergesehoten. Hg heeft hiermede zgn 61ste en 62ste overwinning in de lucht behaald. De Duitsche jagers leden geen ver liezen. DE ENGELSCHE VLIEGTUIG- VERLIEZEN. In de maand Mei hebben, naar aan het D.N.B. wordt medegedeeld, Duitsche jacht vliegtuigen aan het luchtfront boven En geland in den strijd tegen Britsche jagers 57 overwinningen behaald. Hierbij werden 41 Spitfire en 16 Hurricane toestellen neer geschoten. De verliezen aan Duitsche jacht vliegtuigen aan het Britsche front bedroe gen in dezelfde maand 17 vliegtuigen. Schuldvorderingen ten laste van den Opbouwdienst. De staatscourant van gisteravond bevat de volgende bekendmaking De secretaris-generaal van het departe ment van algemeene zaken deelt belang hebbenden mede, dat, ten einde tgdige be taling mogelgk te maken, het gewenscht is, dat alle vorderingen ten laste van den Op- bouwdienst zoo spoedig mogelgk worden in gediend bg het hoofd van het afwikkelings bureau Opbouwdienst, Arnhemschestraat S Velp. Ten einde zekerheid van spoedige vol doening van de vorderingen te verkrijgen, zullen deze uiterlgk ultimo Juni a.s. moeten zgn ingediend. Latere indiening zou tot aanmerkelyke vertraging in de afdoening kunnen leiden. DE OORLOG TER ZEE. Naar het D.N.B. verneemt, hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen Donderdagnacht in het Kanaal van St. George vier Britsche vrachtschepen met een gezamenlgken in houd van 28.000 ton vernietigd. Verschei dene andere groote vrachtschepen ernstig beschadigd in hetzelfde kanaal en aan de Noordkust van Schotland. In reederskringen te New York verneemt men, dat het 4597 ton metende Britsche vrachtschip „Trebartha" onlangs by een Duitsche luchtaanval op den Firth of Forth tot zinken is gebracht. Uit Berlgn meldt het D.NJ3. voorts, dat de Engelsche tankvloot een nieuw zwaar verlies heeft geleden. Een tankschip van 5.000 b.r.t. waarvan de naam nog niet be kend is, is dezer dagen in het zeegebied van het Noordelijk deel van den Atlanti- schen Oceaan op reis naar Engeland door een torpedotreffer tot zinken gebracht. Voorts hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen in den nacht van 12 op 13 Juni ter hoogte van Aberdeen een Britschen koop vaarder van 5800 brt. met succes aange vallen. Het schip werd door een bomont ploffing zwaar beschadigd en geraakte in brand. Bij het vertrek der Duitsche vlieg tuigen dreef het onder rookontwikkeling zonder vaart op het water. Het bezoek van Antonescu aan München. De vraag, of men nadere byzonderheden zou kunnen hooren over den inhoud van de besprekingen, die gevoerd zgn tijdens het bezoek van den Roemeenschen staatsleider, generaal Antonescu, aan München is naar het A.N.P. meldt in de Wilhelm- strasse tegenover vertegenwoordigers van de pers ontkennend beantwoord. Voor Duitschland, zoo verklaarde men slechts, is ook de diplomatie een front in den strijd tegen Engeland. Dit front, zoo voegde men er hier aan toe, werkt dag en nacht, pre cies zooals het militaire.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 5