r -\ Verduisteren: JJ. UIT DE PROVINCIE 406.00 GULDEN V» Agenda verkoopinger en verpachtingen. Laatste Berichten Bioscopen Marktberichten Besluiten, benoemingen enz. DE KRANT KWAM TOCH OP TUD. De „Arm 28" verzorgde de expeditie. Van Zaterdagavond 22.03 tot Zondagochtend 5.17 Van Zondagavond 22.03 tot Maandagochtend 5.17 Zondag komt de maan te 1.14 uur op en gaat te 12.17 uur onder. Voor Maan dag zyn deze uren resp. 1.37 en 13.24 L.K.) NED. CHR. LAND ARBEIDERSBOND. Steike groei. De Ned. Chr. Landarbeidersbond mag zich in een sterken groei verheugen. Te Arnemuiden werden 5 nieuwe leden ingeschreven en te Kloetinge 21 waar door het ledental binnen enkele weken met 150 vermeerderde. AANBESTEDING. Heden vond te Kortgene, wijk Kats, de aanbesteding plaats van herstel van den zeedijk enz. van den Cal. Leendert Abra hampolder, ter plaatse van den dijkval van 2 op 3 Januari p.l. Hoogste inschrijver A. M. Kuyper, Mid delburg, 70.900. Drie laagste inschrijvers M. van de Velde, Bruinisse, 58.940 P. de Regt, Terneuzen, 58.850 L. v. d. Klippe, Zierikzee, 58.000. Zuid-Beveland De Raad van Nisse vergaderde. NISSE. De raad dezer gemeente verga derde onder voorzitterschap van den bur gemeester A. van der Poest Clement. De veldwachtersverordening werd op nieuw gewijzigd in verband met een schrij ven van den waarnemend commissaris. De algemeene politie-verordening werd gewijzigd in verband met de opruiming van sneeuw en ijs. De gemeentebegrooting 1940* werd ge wijzigd tot diverse bedragen van een totaal bedrag van 990,40. De wijziging begrooting 1940 in verband met hèt nieuwe belastingstelsel tot een bedrag van 2288, deze nieuwe belasting wijziging is een voordeel voor de gemeente van 1056,42. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur 1940 werd goed gekeurd in ontvangst op 4126,73 en uitgaaf 2736.95 een goed Slot k 1389,78. In overweging werd genomen tot uit voering van het plan 1938 tot leggen van een trottoir (gedeeltelijk) indien over stemming bereikt wordt met de bewoners van de aangrenzende perceelen om een gedeelte in de kosten te betalen. BURGEMEESTER VAN HORSIGH HERSTELD. 's-HEERENHOEK. Burgemeester Van Horsigh die om gezondheidsredenen buiten de gemeente is geweest, zal met ingang van 15 Juni zijn ambt weer op zich nemen. «t Cen riike oogst Ook U zult vele premies oogsten, indien U regelmatig Uw aankoopen ln de Goesche Midza-zaken doet. Weest zuinig op Uw bonnen en laat er niet één verloren gaan. Deze week aan premies. Zuid- en Noord-Beveland. GEITENKEURING. BORSSELE. De Keer J. Versluys van Serooskerke keurde op Donderdag voor de Provinciale vereeniging de geiten van de te Borssele bestaande plaatselijke geiten- vereeniging. In totaal waren aangevoerd 31 stuks, n.l. 13 lammeren, 3 éénjarige, 4 tweejarige, 9 oudere geiten en 2 stamboek geiten. Voor hij tot die keuring overging, herdacht h\j de overleden bestuursleden, wijlen de heeren J. van Schaick en W. Goedheer. Hij roemde hun steeds betoonden ijver en achtte hun heengaan een groot verlies voor de vereeniging. De Borsselsche vereeniging neemt vol gens den heer Versluys een vooraanstaan de plaats in in onze provincie. Hij wekte de leden op om zooveel mogelijk deel te nemen aan de a.s. kringkeuring te Kloe tinge. Het zou te bejammeren zyn, als Borssele daar ontbrak: Daarna ging hij tot de keuring over. Prijzen behaalden met de lammeren le pr. A. Huyser, 2e pr. W. Bras, 3e pr. J. Cor- stanje Jz. en 4e pr Jacob Bruinooge. De eerste twee bekroonden werden opgenomen in het provinciale jongvee-register. De heer Versluys constateerde tot zijn genoe gen, dat al de 13 lammeren zeer goed kon den genoemd worden. Voor éénjarige geiten verkreeg Jacob Bruinooge de le en A. Walhout Jansz de 2e pr. De eerste prijswinnaar verkreeg bo vendien een diploma. Tweejarige geiten le pr. C. Bruinooge, wiens geit wordt opgenomen In het stam boek, 2e pr. met diploma, J. Paardekooper, 3e pr. Jan Rottier. Voor oudere geiten verkregen le pr. met diploma H. Guiljam, 2e pr. H. Guiljam, cse pr. M. Welleman, 4e pr. C. Bruinooge Van de twee stamboekgeiten verwierf» die van J. Corstanje Jz. de uitgeloofde prijs. DE OESTERVERZENDING. YERSEKE. De oesterverzending bedroeg over de maand Mei 1941 als volgt Neder land 8675 stuks, België 7550 stuks, totaal 16.225 stuks. Over Mei 1940 bedroeg de ver zending in totaal 21.973 stuks. WONINGBOUW. YERSEKE. In den bouw van de 10 wo ningen in de Irenestraat gaat thans wat meer teekening komen. Het gebrek aan voldoende materiaal laat zich vanzelf hier af en toe gelden, daar mo menteel alles niet zoo spoedig kan worden aangevoerd als voorheen. Thans is echter ook het ijzer dat noodig is, aangekomen, zoodat men weer een eind in de goede richting is. De Irenestraat belooft een straat vol af wisseling te worden. Zeeuwsch-Vlaanderen NOG MEER GRAFKELDERS BLOOTGELEGD. OOSTBURG. By de voortgezette werk zaamheden aan het Ledelplein, waarbij men op eenige grafkelders is gestuit, heeft men Donderdag nog twee grafkelders ge vonden, zoodat er in totaal vflf zyn bloot gelegd. Met de grootste 'voorzichtigheid heeft men eerst de aarde en het puin er omheen verwijderd en de steenen aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Daar men aan de buitenzijde geen enkele aanwijzing kon ontdekken, was alle hoop gevestigd op 't interieur van de grafkelders. Deze zyn daarop voorzichtig opengemaakt. In de derde en vierd- trof men één geraamte aan, doch in de laatste, die grooter was, werden er drie gevonden. Deze laatste grafkelder was dus blijkbaar een familie graf. Kon men aan de steenen van de eerste grafkelders vrij zeker vaststellen dat deze graven dateeren uit de 15de eeuw, de twee laatste grafkelders zijn kennelijk van een lateren datum. Niet alleen waren de wanden aan de binnenzijde glad bestreken, doch ook de gebruikte steen is kleiner van formaat. In de eerste grafkelders heeft men overblijfselen gevonden van spijkers waarmede de kisten moeten zijn dichtge maakt. De kisten van de laatste graf kelders zijn met houtschroevey bewerkt. Ook deze zijn gevonden. Men leidt hieruit af dat deze graven dateeren uit de 16de eeuw. In alle grafkelders werden nog stukjes verpulverd hout gevonden. Hoewel alles aan een nauwkeurig onder zoek is onderworpen, heeft men nergens eenig teeken kunnen vinden dat tot op heldering van de identiteit zou kunnen leiden. Daar er ook gepn archieven be staan over de kerk uit dien tijd (deze moeten allen verbrand zijn), zal het wel niet mogelijk zijn meerdere gegevens over deze vondsten te verkrijgen. De grafkelders dichtgegooid. Nader meldt onze correspondent nog: De blootgelegde grafkelders met inhoud hebben geen verdere gegevens meer opge leverd. Door den heer Aalbregtse zijn di verse opmetingen verricht, teekeningen gemaakt en foto's genomen. De schedels heeft men uit de graven verwijderd en zul len bewaard blijven. Daar de rioleeringswerkzaamheden voort gang moeten hebben, is men'Vrijdagmorgen begonnen de grafkelders, zoover noodig te sloopen en verder dicht te gooien. Buiten de grafkelders worden veel men- schenbeenderen gevonden, een bewijs dat ter plaatse een begraafplaats is geweest. Deze bijzondere vondsten hebben eenige dagen een zeer groote belangstelling ge trokken. Ook Vrijdag kwamen nog velen een kykje nemen. Nu er echter niets bij zonders meer is te zien, is ook deze be langstelling verdwenen en is de rust weer gekeerd. 18 Zierikzee. Woonhuis. Soc. Concordia, 11 uur. Not. Biermansz. 18 Zierikzee. Meubilair Soc. Concordia, 14 uur. Not. Biermansz. 19 Middelburg. Huizen. Notarishuls, 14 uur. Not. Van der Harst. (Zie adv. P.Z.C. 7 Juni) 20 Serooskerke (S.). Huis, schuur en erf, Café Boot, 11.30 uur. Not. Van den Bout. 21 Domburg. Timmermansgereedschap. Café Wilhelmina, 13.80 uur. Not. Her- togs. (Zie adv. P.Z.C. 13 Juni) 25 Aagtekerke. Inboedel. Huis no. 108, 2.80 uur. Not. Hertogs. (Zie adv. P.Z.C. 12 Juni) 25 Serooskerke. Landbouw-inspan. Oost- kapelscheweg B 28, 14 uur. Not. J. Terpstra. (Zie adv. P.Z.C. 14 Juni) 27 Serooskerke. Huis en erf. Café West dorp, 14 uur. Not. Hertogs. (Zie adv. P.Z.C. 12 Juni) Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Het D.N.B. meldt uit Berlijn In den af- geloopen nacht heeft de vijand West- Duitschland en het Noordwest-Duitsche kustgebied met zwakke strijdkrachten aan gevallen. Hij liet brisant- en brandbommen vallen, welke slechts geringe schade aan gebouwen- aanrichtten. Er ontstond geen schade aan militaire of voor de oorlogvoe ring belangrijke inrichtingen. Onder de bur gerbevolking vallen enkele slachtoffers aan dooden en gewonden te betreuren. Twee vijandelijke machines werden nergeschoten. Uw kamer - Uw wereld. Schep een eigen sfeer. Kies Uw meubelen naar eigen smaak en per soonlijkheid. Onze voorraad meubelen bevat zeker veel moois dat overeen- stemt met Uw eigen ideeën van ge- zeïligheid en sfeer. ALHAMBRA-THEATER VLISSINGEN. Monika. Op een skitocht in het Schwarzwald komt Günther Nordmann, instructeur van een Berlijnsche rijschool in contact met een eenvoudig, knap boerenmeisje, Mo nika. Er ontstaat een liefdesverhouding tusschen deze twee jonge menschen, waar om Günther op listige wijze zijn verblijf op de boerderij rekt, zeer tot ongenoegen van de knorrige grootmoeder en den jaloerschen knecht Vir.cenz. Lang kan het verblijf echter niet duren daar zijn taak in Berlijn hem roept. Daar wordt hij zóó door zijn werk in beslag genomen dat van brie ven sehryven niets komt. Monika besluit dan, mede doordat het leven haar op de boerderij niet veraangenaamd wordt, haar verloofde in Berlyn op te zoeken. Zij maakt dan kennis met het leven in de groote stad en moet ervaren dat alle vrou welijke leerlingen van Günther min of meer verliefd op hem zyn. Als zy het ge- coquetteer niet langer meer kan uitstaan gaat zij terug naar haar dorpje temidden van het gebergte. Wanneer Günther dit te weten komt, neemt hij het besluit zijn goede positie in Berlyn vaarwel te zeggen. Monika achterna te reizen en voorgoed in het Schwarzwald te blijven, waar hij zyn Monika en zyn ge luk heeft gevonden. Een lichte, opwekkende film, naar de operette „Monika", waarin Hansi Knoteck (Monika) en Wolf Alb#h-Retty (Günther Nordmann) door hun voortreffelijk spel veel te genieten geven. Bovendien biedt deze rolprent veel aan mooie natuuropna men, terwijl er mooie muziek in te beluis teren valt. ELECTRO-BIOSCOOP MIDDELBURG Operette. De titel doet het reeds vermoedende operette speelt in deze film de voornaam ste rol. Dat beteekent dus veel muziek en zang. En daar ontbreekt het ook niet aan. Zelfs een ware operette-oorlog woedt in deze film. Beide partijen bombardeeren elkaar met operettes. Het zijn aangename explosies welke daaruit voortvloeien, aan genaam voor oog en oor. Want de eene operette na de andere slingeren de twee elkaar beconcurreerende operette-gezel schappen de wereld in. Operettes van Jo- han Strauss, Franz von Suppé, Mülöcher enz. enz. De toeschouwer kan met volle teugen genieten van meesleepende walsen, pittige marschen, aardige liedjes, heerlylsè muziek en goede zang. Er zit vaart in deze film en het is een genot naar deze ope rettemuziek te luisteren. Het verhaal dat rond en tusschen dit operette-bombardement is geweven, is amusant en spannend. Het vlotte spel van Willy Forst, Maria Holst, Paul Hörbiger en Leo Slezak, brengen deze film op hoog peil. Willy Forst maakt in deze film snel carrière. Van een eenvoudig zanger wordt hij benoemd tot regisseur aan een Weensch operettetheater. Daarmee is men direct ge komen in de sfeer van het Weenen der vorige eeuw, de stad van vroolijkheid en humor. Maria Geistinger is de directrice. Zy is een knappe verschijning, maar deze vrouw heeft jammer genoeg een humeurig ka rakter. Zij is koppig en de waarheid hoort zij niet graag. Althans niet van haar re gisseur. Er ontstaat verschü van meening, met het gevolg, dat de regisseur de knap pe vrouw in den steek laat en bij een con current zyn geluk gaat beproeven. Maar onze vriend de regisseur is een vakman en hij begrijpt wat de menschen willen hooren en zien in zijn theater. Zoo ontstaat de concurrentiestrijd, die een voor den toe schouwer buitengewoon aardig verloop heeft en waarmede men zich eenige uren uitstekend zal vermaken. SCHOUWBURG-BIOSCOOP TE MIDDELBURG. De verstokte vrijjgezel. Theo Lingen heeft al vele malen in een film de rol van huisknecht gespeeld. Zyn type leent zich uitstekend voor het vertol ken van dergelijke eerzame beroepen. Met een uitgestreken gezicht, waarin de lippen tot een fyn streepje zijn samengeknepen, beweegt hij zich onderdanig in de omgeving van zijn meester, die hy uit de onmogelyk- ste situaties redt of nog verder van den wal in de sloot helpt. In de rolprent, die deze week in de Schouwburg-bioscoop draait, is hij de huis knecht van den beroemden schrijver Fredro de Merano, in het gewone leven Ernst Schroder geheeten. Fredro is een echte „Lebemann". Vele liefdesgeschiedenissen heeft hij al achter den rug en töt groote Vrijdagmiddag 2 uur. Rrrriiing. De telefoon roept ons. Hallo, wat is er voor nieuws? Slecht nieuws meneer, de kranten kun nen niet naar d'overkant. Niet naar d'overkant? Dus onze lezers in Zeeuwsch-Vlaanderen krijgen vandaag geen Provinciale Zeeuwsche Courant in huis? Dat kan niet. Alles goed en wel, maar we kunnen de groote zware pakken kranten toch niet over de Schelde roeien. Neen, dat gaat niet. Maar ge weet ook welde P.Z.C. brengt niet alleen het nieuws, doch er bestaat ook nog een service ten behoeve van onze lezers. De Zeeuwsch-Vlamingen willen vanavond natuurlijk hun krant op tafel hebben. Daar moéten en züllen >ve voor zorgen. De P.Z.C. is een dagelyks verschijnende gast in vele Zeeuwsch-Vlaamsche gezinnen en de teleurstelling haar dezen avond niet te zullen zien verschijnen mogen we onzen lezers niet aandoen. Het is al 2 uur geweest, en om 3 uur vertrekken uit Breskens de trams en bus sen Zeeuwsch-Vlaanderen in, naar alle rich tingen. En met deze vervoergelegenheden moeteh de kranten mee om nog denzelfden dag in alle plaatsen bezorgd te kunnen worden. Er valt dus geen tijd te verliezen. Wik ken en wegen helpt niet, besluiten moeten genomen worden. En heel vlug zelfs. We trekken de havens langs op zoek naar een vervoergelegenheid. In de Vlis- singsche visschershaven is nog maar een enkel vaartuig van de vischvangst terug gekeerd. Zou er een visscher bereid zijn ons uit den nood te helpen Bij het sluisje ligt de „Arm 28". De vis- schers zijn het net aan het repareeren. De schipper blijkt na een korte onderhande ling genegen dit werk een oogenblik in den steek te laten om zijn vaartuig in dienst van de P.Z.C. te stellen. De tijd dringt. Snel worden de vele kranten op de voorplecht geheschen. Schipper Marijs staat aan het roer, de mo tor wordt aangeslagen en het vaartuig van den wal geduwd. De motór puft er lustig op los. De „Arm 28" glijdt het knusse ha ventje uit en eenmaal buiten op de breede Schelde wordt koers gezet naar de haven van Breskens. Het is frisch op het water; maar gezond voor dén landrot, die in de zomerzon ge niet van de zeelucht. De visschersvaartuigen, welke hun geluk op de Schelde beproefd hebben, keeren schrik en ergernis van de dames, die in die geschiedenissen een rol spelen, beschrijft hij die in zijn romans. Eindelijk is Fredro echter het eeuwig wis selen van voorwerp zijner liefde beu gewor den. Hy heeft een jongedame ontmoet, die hem bekoort en hy besluit haar te trouwen. Zyn bruid weet evenwel niet, dat haar aan staande man de beroemde auteur is zij kent alleen Ernst Schroder. Vergissingen en aller onaangenaamste situaties kunnen natuurlijk niet uitblijven en er gebeurt in de enkele dagen, die het paar van hun trouwdag scheidt, heel veel. Deze komische füm geeft vaak aanleiding tot een vroolyken lach. Het zijn vooral de scènes, waarin de huisknecht verschijnt, die kluchtig zijn. Natuurlijk, want waar Theo Lingen komt, daar wordt gelachen. Ralph Arthur Roberts speelt de rol van Fredro en de charmante Grethe Weiser is zijn Tsruid. GRAND THEATER GOES. Wintersport en minnebrieven. Een adellijke jongeman stelt zijn groot sten schuldeischer gerust met de belofte, dat zijn ryke verloofde er goed voor is. Deze hoort dat gesprek echter en is er nu van overtuigd, dat het om haar geld gaat. Dus laat zij haar verloofde met zijn schuld eischer achter en gaat zy op avontuur uit. Daarbij wordt zij vergezeld van haar beste vriendin, de zuster van haar ver loofde. Zij ontvangt een brief van een knappen Europeeschen ski-kampioen, die haar uitnoodigtnaar een ski-centrum in Zwitserland te komen. En zoo reizen de meisjes naar het schoone Zwitsersche ski oord. Met nog vele andere meisjes en ge trouwde vrouwtjes, die allen een dergelij- ken minnebrief ontvingen. De beroemde ski-kampioen is echter onschuldig aan deze minnebrievenschrijverij, want ze zijn het verzinsel van den handigen hotelhouder van het ski-oord. De ski-kampioen krijgt zoo heel wat aanbidsters, maar de hard nekkigste is wel de zuster van den verlaten verloofde, die zoo hoopt haar vriendin voor haar broer veilig te stellen. Maar het meisje wordt nu zelf verliefd op den kam pioen en dat maakt het geval nog inge wikkelder. Tenslotte wordt de liefde van het hardnekkige en vindingrijke meisje toch beantwoord. Het is een geschiedenis, die goed ge speeld wordt, en waarin tal van vroolijke scènes voorkomen, maar de bijzondere aan trekkelijkheid van deze film is toch het beeld van bergen, ijsrotsen en vooral van fraaie en spannende ski-tochten. V1SCHMIJN VLISSINGEN. Donderdag 12 Juni. Aangevoerd door 24 vaartuigen 1988 kg. handelsgarnalen k 0.320.38 3028 kg. pellerijgarnalen k 0.28 1223 kg. schar k f 0.340.45 212 kg. bot k f 0.50— 0.89 128 kg. tong, griet k 0.92—1.50, alles per kg. Vellingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 13 Juni. Dubb. princesseboonen 108, peulen 6384, lamsooren 46.50, postelein 2527, rabarber 6, spinazie 19, zeekraal 1316, nieuwe aardappelen 33 35, idem drielingen 30, idem kriel 19, alles per 100 kg. sjalotten 411, selderie 2 5, wortelen 13, alles per 100 bos bloem kool 314, kropsla 0.101, koolplanten 0.06, komkommers 5.6014, per 100 stuks. langzamerhand huiswaarts. Zouden ze een goede vangst gehad hebben? We hopen dat ze meer geluk hebben ondervonden dan onze schipper, die een groot deel van z(jn net heeft verspeeld, dat aan een voorwerp onder water is blijven haken. Schipper Marijs en zijn knecht zfln aan gename causeurs. Zij vestigen onze aan dacht op bepaalde dingen en vertellen van de visscherij. De laatste dagen is de vischvangst niet rijkelijk. Wat de oorzaak daarvan is? De kwallen. Hoe is dat mogelijk? Nog al eenvoudig meent de schipper. Wanneer er veel kwallen in het net ko men, drukken deze weekdieren het net naar boven. Elk jaar op dezen tijd heeft men met deze kwallenplaag te kampen vooral bij warm weer. Men zal er nog wel een dag of veertien last van ondervinden. De „Arm 28" doorklieft intusschen dap per de golven. De motor laat zijn regel matig puffend geluid hooren. We zijn de Zeeuwsch-Vlaamsche kust al dicht gena derd. Het is tien over half drie. We staan er goed voor. Op tijd kunnen we in Breskens aanleggen. Daar is de haveningang reeds. Met een flinke zwaai varen we het kalme water in. Even later is ons krantenschip gemeerd, de loopplank uitgelegd en eenige stevige handen brengen de zware pakken met kranten op den waL Tien voor drie liggen ze, zooals lederen dag, op den wal in Bres- kens, voor verdere verzending ge reed stipt op tijd. Wij stappen weer aan boord en schipper Marijs zet koers naar de thuishaven. Thans hebben we wind tegen. De „Arm 28" danst over de golfjes alsof deze botter verheugd is dat hij de nieuwe taak van „krantenboot" zoo fijn vervuld heeft. En onze Zeeuwsch-Vlaamsche lezers vonden des avonds hun Provinciale Zeeuw sche Courant, zooals gewoonlijk, op tafel, niet wetende hoe weinig het gescheeld had of de dagelijksche gast was reeds bij het begin van de reis gestrand. Onzen lezers kan hieruit blijken, dat wij het niet alleen als onzen plicht beschouwen iederen dag het belangrijkste 'en laatste nieuws - te brengen, doch dat wij tevens moeite no; kosten sparen om ook in dezen tyd de groote verkeersmoeilijkheden, waar tegenover onze expeditie zoo dikwijls komt te staan, te overwinnen. De P.Z.C. iederen avond op tijd bij de lezers in huis, is en blijft een onzer voor naamste leuzen. Brj het gisteren te Terneuzen gehouden examen voor het Middenstandsdiploma Algemeene Handelskennis zijn geslaagd A, J. v. cL Bliek te Ellewoutsdijk, J. W. H. Boerbooms te Terneuzen, G. J. C. Bos te Hulst, J. A. Bracké te Hontenisse, G. J. P. v. d. Brande te Hulst, F. Brevet te Oost burg, mej. V. M. van den Eruele te Terneu zen, C. Burger te Kapelle, B. A. Buyck te Zuiddorpe, M. J. Contant te Hoek, M. Diele- man te Axel, L. van Dixhoorn te Axel, mej. J. S. Ferj te Terneuzen, R. A. Groosman te IJzendijke, mej. M. P. J. van Hecke te Ter neuzen, H. Hoebé te Axel, J. A. Huisman te Oostburg, J. J. de Jonge te Vogelwaarde, mej. M. J. J. v. d. Kaa te Oostburg, G. A. Leenknegt te Hontenisse, J. J. C. Lucieer te Terneuzen, R. Rademakers te Hontenisse, H. de Rijke te Wemeldinge, mej. P. Schip pers te Oostburg, J. P. van Sorgen te IJzen dijke, mej, C. L. Spuij te Vlissingen, P. A. Sturm te Wissenkerke, J. Velders te Vlis singen, J. N. Wirtz te Heinkenszand, J. J. •Wolfert te Hontenisse en mej. J. P. Zonne- vijlle te Oostburg. Afgewezen werden 19 candidaten, terwijl by het schriftelijk examen reeds waren af gevallen 23 candidaten. Voor de vereeniging van Christelijke Bewaarschoolonderwyzeressen in Nederland is te Utrecht voor het practlsche gedeelte der hoofdacte geslaagd mej. Chr. Roelse te Vlissingen. Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor doctoraal examen geneeskunde de heer A. C. Barentsen, vroeger te Middel burg. Voor het examen nuttige handwerken zyn aan de Chr. Kweekschool te Middel burg 7 dames geëxamineerd. Geslaagd zijn de dames: P. M. Adriaanse, Vlissingen; M. E. Heijt, Koudekerke; M. J. van Moosel en W. C. M. Bouwense, beide Middelburg; W. C. van Riet en C. H. Dominicus, beide Goes. Mej. M. de Ridder te Terneuzen ia be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Be waarschool „Eben-Halzer" te Yerseke. Vellingsvereeniging KapeUe-Blezelinge. Veiling van 13 Juni 1941. Kruisbessen 14, Aardbeien 1.261.75, beide per kg., Rabar ber 4.806,00 per 100 kg., Postelein 2.3—25 per kg., Natuursla 0.701.40 per 100 krop, Bosselderij 2.403.10, Sjalotten 5.20, belde per 100 bos, Roode Bessen (Prolefic) 1.57 per kg. MIDDELBURG, 13 Juni. Groentenveillng. Aardappelen, groote 4046 c., drielingen 3436 c., beiden per kg., Spinazie 10— 24, Postelein 12—25, Moskrul 15— 18, Zuring 24, Stoksnijboonen 85— 115, Doppers 70—80, Andijvie 10 24, Rabarber 4.80—6.00, Waspeen 12—27, Prei 12—18, alles per 100 kg. Peen 10—13, Sjalotten 5—11, Sel derie'/ 26, Rammenas 1115, alles per 100 bos, Bloemkool 2//14, Kropsla 0.502, Komkommers 6^—14, alles per 100 stuks, Peterselie 512 c. per chip, Aardbeien 2.202.60 per kg. SLUIS Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door. den Agent P. A. SOMERS, Geweldlgestraat 12,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3