Restaurant Nootdzeebouleverd STADSNIEUWS Vlissingen. LUNCH en DINER PREDIKBEURTEN. «ZEELAND» STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Burgerlijke Stand Woensdag opent de centrale keuken. Naar wij vernemen zal de centrale keu ken die op den h^ek Hendrikstraat-Emma- straat is verrezen, Woensdag officieel worden geopend. Voor vele huismoeders zal dan een einde komen aan de zorgen voor een goeden middagpot in een tijd als deze, met rant soeneering van kolen et-. Doch dit is nog niet de voornaamste reden waarom van rijkswege tot den bouw van centrale keu kens in verschillende plaatsen des lands is besloten. In dezen tijd van schaarschte aan levensmiddelen moet het eten ook zoo danig worden bereid dat de hoogste voe dingswaarde wordt verkregen. Juist hierin wil men met een centrale keuken voorzien. Voor slechts enkele centen zal men hier dagelijks duizenden personen aan een flink, voedzaam middagmaal kunnen helpen, uit de beste grondstoffen bereid op een wijze waarbij geen voedingsbestanddeelen verlo ren gaan. Dat hetgeen opgeschept wordt, ook inderdaad goed bereid is, daar staat de leider van de keuken, de heer A. van Dijk Soerewjjn, die bjjna een halve eeuw in het hotelbedrijf werkzaam was en het personeel, alle oud-militairen, borg voor. De inrichting. Dezer dagen brachten wjj een bezoek aan de keuken. De mannen waren juist bezig met „schoon schip" maken. Er werd geschrobd en geboend dat het een lust was, want een eerste vereischte voor een keuken is, dat alles zindelijk en helder is. Ons een weg banend tusschen de emmers en tobben en de waterstralen ontwijkend, waren wjj in de gelegenheid ons te over tuigen van de keurige inrichting van de keuken. Achterin bevindt zich een electri- sche aardappelschilmachine, waarboven een trechter is geplaatst langs welke de aard appelen uit den „bunker" die op de boven verdieping is gelegen, in de machine wor- Vlissingen voor Uw den gevoerd. Voorts is er een snijmachine voor de groenten. Om het geheele werkproces te volgen, zullen wij dan bij het schillen van de aard appelen beginnen. Is dit geschied dan ko men zij in een grooten spoelbak terecht waar zij verder worden gereinigd. Hierna gaan zij, evenals de schoongemaakte groen te voor welk doel groote houten vaten be schikbaar zjjn, naar de vier kookketels die op een verhoogd bordes zijn geplaatst. Hier worden de aardappelen en de groenten' met behulp van stoom die in buizen door de ketelswordt geleid, ge kookt. Het voordeel van deze kookmethoden is, dat niet zooals bij het koken in water, vele voedingsbestanddeelen worden uit gekookt en met het water verloren gaan. Is het eten gaar! dan worden de ketels met een enkele handbeweging in de hieronder opgestelde bakken leeggestort. Ondertusschen is in de slagerij, die zich naast de keuken bevindt, het vleesch uit gebeend en in twee kookketels gedaan, die eveneens door stoom verhit worden. Is het vleesch gaar dan verhuist dat ook in de bakken waarna alles door een electrisch aangedreven apparaat, wordt gemengd, waarna de stamppot gereed is voor de uitdeeling. Voor deze uitdeeling zjjn aan beide zjjden van de keuken groote toonbanken ge maakt. Alvoren het publiek hier zjjn portie kan bekomen, moet het echter eerst aan de loketten, die aan de zijde van de Emma- straat zijn gelegen, de vereischte kaarten betrekken. In een publicatie in dit num mer wordt uiteengezet wanneer en hoe men in het bezit van deze kaarten kan komen. Wat verder de inrichting van de keuken betreft, kan nog worden verteld, dat er zich ook een flinke opslagruimte bevindt, waarin de zware zakken met boonen reeds klaar liggen, verder een kantoortje voor den leider, een kleedgelegenheid en toilet voor het personeel en een stookruimte waarin de ketel staat opgesteld die den stoom voor de ketels levert. Voorts zijn er groote ventilators op het dak, terwijl er nog een installatie is aange bracht, waarmee zoo noodig warme lucht kan worden toegevoerd, zoodat de tempe ratuur in de keuken op peil kan blijven, waardoor het eten ook niet te veel kan afkoelen. Daar er behalve in de centrale keuken ook op twee andere plaatsen in de stad, n.l. in het schaftlokaal van „De Schelde" (alleen voor personeel) en in de Bloemen- laan (slagerij Pol) eten uit de keuken verstrekt zal worden, beschikt men tevens nog over een aantal ketels met dubbele wanden waarin het eten naar deze ver- deelplaatsen kan worden vervoerd. BEDRIJFSVOETBAL. Uitslagen van 13 Juni. Scheldemeeuwen—Timmerloods Sch. 82 ReparatiewerkplaatsT.V.V. 05 ScheldemusschenM.R.P.S. 42 Gereedschapswerkpl.Laschboog Sch. 90 APOTHEEK GEOPEND. Van heden tot en met volgende week Vrijdag is des avonds en 's -nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. A. J. van Ockenburg, Singel- weg 5. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 15 JUNI. GEREF. KERK. (H.V.). MIDDELBURG 10 u. preeklezen. NED. HERV. KERK. GOES 9.30 u. ds. Steinz, 6 u. ds. Korevaar. WILHELMINADORP 10 u. ds. Odé, 2.30 ds. Steinz. STOOMWASSCHERIJ TELEFOON 637 MIDDELBURG Het adres voor beter werk Van Vlissingens Vroedschap. Na een vrij langdurige onderbreking is de raad van Vlissingen gisteren bijeen ge weest. Nog is het behelpen in de Zeevaart school, waar de besprekingen in een knus vertrek, waar men bepaald gezellig bij elkander zit, om zoo te zeggen onder de palmen worden gevoerd. Maar hoe gezellig de zakelijke sfeer, mede een kenmerk van de raadsdebatten, ontbreekt er niet, de korte tik van den voorzittershamer, het rustige betoog waar in de argumenten tegen elkander worden afgewogen ziedaar de stijl van onzen vroedschap. Geen afdwalingen op zjj wegen O, zeker daargelaten ook de verzuchting van den heer van Linschoten over het Nollebosch maar deze afdwalingen zjjn als zoete most bjj een gepeperd menu. Een uitdrukking met culinairen bijsmaak, geenszins passend in dezen tjjd van Cen trale Keuken-menu's en vleeschlooze scho tels. x Ook de distributie kwam om den hoek loeren en wel toen de raad een der ge wichtigste besluiten nam de bouw van een nieuw vischmjjngebouw. Elders in dit no. treft men uitvoerige bijzonderheden. Thans willen wjj slechts wenschen, dat de stichting van dit gebouw dat in een sinds lang gevoelde behoefte voorziet mag beantwoorden aan de hooggestemde verwachtingen eu dat 2ij mag oij-ragen tot een groote ontwikkeling van het nijvere ambacht. Een goed geoutilleerd af- slagbearijf is mede een der voorwaarden voor het welslagen der onderneming en het getuigt van wijs beleid, dat het gemeente bestuur van Vlissingen de stichting ex*van thans heeft door gezet. Ongetwjjfeld hebben de omstanaigneiu eener minder florissante voedselpositie het probleem urgent ge maakt, maar daarnaast mag van de tot standkoming van dit bedrijf voor de toe komst veel goeds worden verwaciit. Wij mogen daarop thans bjjzonder den nadruk leggen, nu ook elders in Vlissingen de teekenen er op wjjzen, dat men zich van de slagen bezig is te herstellen. Wie zoo aan zijn toekomst bouwt heeft een groote kans, den koers te winnen. Er is haast bjj het werk uit over wegingen van voedselschaarschte en uit een oogpunt van materiaalvoorziening. Dat de cement-kwestie met het bureau van voed selvoorziening in oorlogstjjd is besproken men houde ons ten goede maar dat doet je denken aan Blauwbaardiaansche gruwelsprookjes. Zoo zal de wethouder van sociale zaken het echter met bedoeld heb ben. Een niet onbelangrijke kwestie heeft de heer van Oorschot- aangesneden, toen hjj de vraag opwierp moet ae gemeenschap fi nancieel opdraaien voor bevelen van de ovex-heid In dezen ietwat simplistischen vorm ge steld is men licht geneigd, de vraag met een „geen sprake van!" af te doen. Maar men kan de zaak ook anders stellen en haar bezien vanu.t den gezichtshoek ver ordent een overheid het treffen van be paalde maatregelen ten haren eigen ge rieve? In het onderhavige geval in enting tegen typhus en paratyphus is dat zeker niet waar. Zuiver zakelijk ge redeneerd, kan het de overheid een aorg zijn, ware het niet, dat zjj geroepen is voor de belangen der gemeenschap te waken, in sommige gevallen die gemeen schap tegen zich zelf te beschermen. En dan is het niet zoo wonderlijk en niet ver werpelijk de kosten eener zoodanige maat regel op de leden dier gemeenschap af te wentelen, wanneer het althans betreft maati-egelen, waarvan de financiering on der het bepaalde hoofdstuk van het ge meentelijke budget niet is voorzien. Daarbij komt dan het technische be zwaar, dat de gemeente, ook wanneer zij wilde, in de onmogelijkheid verkeert, de kosten voor haar rekening te nemen. Eener- zjjds zou het tekort toenemen, anderzjjds mag zij krachtens nieuwe belastingen verordeningen deze kosten niet dekken door een heffing in anderen vorm. De gemeente zit tusschen verschillende vuren en er is maar één uitweg de leden der gemeenschap. Het was geenszins een bemoedigend beeld, dat wethouder Rorije schetste, maar daarnaast viel een duidelijke waai-scnuwing te beluisteren geen va-banque-spel, ook al staan wij thans meermalen voor uitgaven, waaraan wij in normale omstandigheden niet zouden denken. De vergelijking met een slecht gebit, wat de Badhuisstraat betreft, waarmede de heer Verhagen dien raad verraste, was niet slecht, maar zjj vermocht zelfs den wet houder van openbare werken niet van zjjn stuk te brengen. Overigens liet de burgemeester dezen vrager niet in de kou staan. Zjjn antwoord: het stadsschoon heeft de aandacht, is uit den mond van den heer Van Woelderen, geen zoethouder. Vlissingen zal ook wat dat betreft uit zjjn lethargie ontwaken. Daarop zjjn de zinnen gespitst en dat geldt ook voor het stadsschoon. Tenslotte een afscheid. De heer De Roo moest reeds verstek laten gaan, de heer De Ruiter werd op hartelijke wjjze uitgeluid en dat deze laatste vergadering voor hem geen bijzaak was bewees zjjn laatste woord denk om de Noordstraat, de Vrouwenstraat en de klok naast het postkantoor. Geen laatste wilsbeschikking, maar een wensch. Moge hjj van de vervulling dier wenschen nog getuige zijn. Geref. Kerken. Aangenomen naar 's-Gravenhage-West (6e pred. pi.) J. C. J. Kuiper te Arnhem (voorheen te O. en W. Souburg). WIE HEEFT EEN VERKEERDE STAMKAART? Vrjjdagmorgen heeft een bezoeker van de afdeeling Brandstoffen van het distribu- -tiebureau zijn stamkaart achter gelaten en een andere medegenomen. Het is ge- wenscht, dat allen, die in de morgenuren zijn geweest even na kijken ol zij eeü verkeeide kaart hebben. Is dit het geval, dan wordt men verzocht de kaart terug te brengen aan genoemde afdeeling. Het is gewenscht, dat ieder zich over tuigt, of hjj of zjj de goeoe kaart terug krijgt alvorens het bureau te verlaten. HET CONCERT VAN EXCELSIOR. Het is gisteravond gebleken, dat velen het waardeeren, dat weer muziek op het Molenwater wordt gegeven, want ook nu Excelsior musiceerde, was het er een groot deel van den avond druk en is er met be langstelling en aandacht naar de muziek geluisterd. Onder directie van den heer J. J. van Soelen, is voor de pauze o.a. Firen- za, het Concoursnummer gebracht, dat een dankbaar applaus mocht oogsten. Na de pauze waren het vooral de beide solo nummers, voor piston en voor Sopraan- saxophone, die den vertolkers eer aan de den. Daarnaast werd o.a. de Indische Bruidsstoet vertolkt. De jeugd was wat rustiger dan Woens dag. Ook nu was het te kil voor den tjjd van het jaar. DE PLANTSOENEN IN ZOMERTOOI. Niettegenstaande het nóg steeds een voor den tjjd van het jaar lage temperatuur Is, heeft de natuur voortgang gehad en de plantsoenen zjjn mede door de goede zorgen van het personeel van gemeente werken en tijdelijke krachten in vollen zomertooi. Schrijvende over de plantsoenen denken wij niet in de laatste plaats aan het Mo lenwater. Onze herinnering gaat daarbij 8 jaar terug, toen de gemeenteraad beslo ten had tot een grondige verandering van dit plein. Die verandering is desdjds voor een belangrijk deel in werkverschaffing uitgevoei'd. Toeix waren velen van ge dachten dat door de verandering het geheel minder fraai zou worden, vooral omdat eenige groote boomen werden gerooid en vele kleine anderen werden geplant. Toen hoorden wjj van bevoegde zijde de op merking, dat men het best deed met enkele jaren af te wachten. Zoo gezegd, zoo ge daan; wjj zijn nu 8 jaar verder en wij hebben nu de overtuiging, dat de deskun digen het aan het rechte eind hadden. Vooral het deel tusschen het speelterrein en de Huishoudschool is thans bjjzonder mcoi, maar ook aan de zijde van de Ambachtsschool is het plantsoen zeer ver fraaid. Waar in de stad zooveel voor lan gen tijd vernield is, mag het een geluk worden 'genoemd, dat steeds groote zorg aan de plantsoenen wordt besteed. HET NIEUWE MARKTPLEIN. De toestand op de markt geeft al meer en meer het model aan, dat het plein in den toekomst zal hebben. De verbinding Noord straatLange Delft is op het lage niveau gereed gekomen. Er is daarbjj de nieuwe grens van het plein aan die zijde duidelijk aangegeven. Nu de route rond het nieuwe plein bijna geheel bestraat is, kan men aan het middenterrein beter voortwerken. VERDUISTERT UW WONING. Nu het lang licht blijft en er velen naar bed gaan zonder kunstlicht te hebben ont stoken, wordt daarbij meermalen vergeten het huis toch te vei'duisteren. Dat dit gevaarlijk is ondervond een stad- genoote, dio gisteren om kwart over elf ver- baliseerd werd, wegens het niet verduisterd hebben van haar woning, waaruit licht uit straalde. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 612 Juni zjjn In deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: J. van Liere, onder wijzer, Veersche weg 62, van Oudelande; J. J. Pieterse, los werkman, Spanjaard straat 56, van Vlissingen; J. Abrahamse, zonder, Segeersweg 82, van Oostkapelle; M. E. Seymour, huisonderwijzeres, Lelie straat 19, van Baarn; M. J. Jonker, ver pleegster, Kromme Weele 13, van Den Haag; A. L. Elsman, verpleegster, Hee rengracht 14, van Leiden; W. van Wijn gaarden, chef verkooper, Segeerstraat 18, van Den Haag; A. J. Selbach, verpleeg ster, Noordpoortplein 2, van Rotterdam; C. J. 't Gilde, ambt. Prov. Z. Comité tot hulp en herstel, Singelstraat 6, van Axel; T. Marinissen, hulp in de huishouding, Blauwedijk 13, van St. Laurens; P. Bos man, vertegenwoordiger, Brakstraat 4b, van Breda. Vertrokken: M. C. Duine, geb. Bo- lier, zonder, Spuistraat 14, naar Arnemui- den D 8; M. J. Dijkgraaf en echtgen., ma rinier K.M., van Jodengang 27 naar Vlis singen, Boterbloem laan 28; C. J. Geers, steno-typiste, van Molenwater 3 naar Den Haag, Bentinckstraat 105; M. C. Mak, pensionhoudster, van Wal 10 naar Utrecht, Zandhofsche straat 30; mej. P. C. Mak, zonder, van Wal 10 naar Utrecht, Zand- hofsche straat 30; B. V. A. Röling, ï'ech- ter, van Hofplein 10 naar Oostkapelle, Domburgsche weg B 150; 'I. C. van de Klippe, zonder, van Spanjaardstraat 19 naar Goes, Vogelzangsweg 48; W. Vreeke, dienstbode, van Rouaansche Kaai 35 naar Grjjpskerke, Noordstraat A 93; A. de Vis ser, echtgen. en 1 kind, contr. Rijksver keersinspectie, van Zuidsingel 110 n. SL Laurens, Noordweg B 99a E. Smit, kan toorbediende, van Leliestraat 30 naar W. Souburg, Nieuwstraat 71C. Dooms, schipper, van Veersche singel 124 naar Woubrugge, A 25; W. Koppejan, dienst bode, van Noordpoortplein 2 naar Melis- kerke, A 10; mej. N. Trimpe, zonder, van Langeviele 81 naar Rilland-Bath, D 17; N. I. Verhulst, landbouwersknecht, van Eigenhaardstraat 1 naar Koudekerke, p.a. A. Rejjnierse; C. van der Hart, bi-ug- knecht, van Seisweg 64 naar Vlissingen, Irislaan 25; B. J. Besier, echtgen. en 2 kinderen, ambtenaar O.M., van Zuidsingel 108 naar Bloemendaal (Overveen), Oranje VAARWEL, TANTE MAT. Bij het overlijden van mevrouw M. PenningsStokmana te Goes Wij hebben haar allen zoo heel goed gekend, We waren haar vriend'lijken groet zoo [gewend, Haar lachende oogen, haar hartelijk woord, Haar spél, dat ons altijd zoo echt heeft [bekoord. Zij speelde zoo gaarne, zij speelde zooveel, De minzame Moeder van 't Gaesche [Tooneel\ Zij gaf haar Moederfiguren zoo fijn, Hoewel zij toch zelf nooit een Moeder [mocht zijn Het scherm is voor *t laatst nu voor [haar gedaald. En nooit zal het weer voor haar worden [gehaald. Ze gdf wat ze voelde, ze gdf wat ze had. Zy ruste in vredevaarwel Tante Mat. LANGE JAN, UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. Een vlot verioop. Het uitreiken der persoonsbewjjzen te Goes heeft een vlot verlog. Sinds 19 Mei, toen er mede begonnen werd, zijn er reeds plm. 1300 uitgereikt, ondanks dat slechts enkele dagen per week aan de uitreiking besteed wordt. Degenen, die aangeschreven worden, ver toeven in den regel maar enkele minuten in het Beursgebouw, waar de uitreiking plaats vindt, en de behandeling der per soonsbewijzen „langs den loopenden band" geschiedt. Aan elk der zes tafels doet men er iets aan en het geheele geval is na een kléine rondwandeling van een paar minu ten achter den rug. Zoo is men tot de uitgifte van plm. 130 persoonsbewijzen per dag gekomen en de verwachting is, dat men met October het geheele vereischte aantal, 8000 8500, uitgereikt zal hebben. Hoewel de bediening zoo soepel mogelijk is, blijft medewerking van het publiek ge wenscht. Vooral is het geraden, bjj abso lute verhindering, daarvan tjjdig kennis te geven. TWEE VISSCHERS BEKEURD. Twee visschers, J. V. te Tholen en A. K. te Goes, werden verbaliseerd, omdat zjj visebten met een kruisnét en daarvoor geen acte of vergunning bezaten. Krachtig optreden ten bate van de voedselvoorziening. AFSCHRIKWEKKENDE VOORBEELDEN. Dat niet geschroomd wordt, krachtig op te treden, wanneer maatregelen, in het be lang van de voedselvoorziening genomen, worden overtreden, bewjjst het volgende. Op een boerderij in Gelderland bleek men zich van die maatregelen weinig aan te trekken. Toen de eigenaar een gevorderd paard niet vrjjwillig wenschte te leveren, namen de marechaussees het, drie weken geleden, in beslag. En toen de runderen, die ingevolge de verplichte veelevering moesten worden geleverd, evenmin werden afgestaan, voerden ten slotte controleurs van den centralen Crisiscontróledienst drie dieren van het bedrijf weg. Inmiddels ble ken nog meer zaken niet in orde, *zoodat genoemde controleurs besloten, het geheele bedrijf aan een uitgebreide controle te onderwerpen. Men verwachtte, dat de bewoners, die reeds eerder een dreigende houding hadden aangenomen, een en ander niet zonder verzet zouden toelaten, zoodat de hulp van de politie werd ingeroepen. Daar ook de politie met zekere mogelijkheden rekening hield en bovendien het bedrjjf uit verschei dene onderdeelen bestond, welke tegeljjker- tjjd moesten worden gecontroleerd, werd met een uitgebreide macht, bestaande uit tien marechaussees, een rijksveldwachter en een gemeente-veldwachter, assistentie ver leend. Toen men het erf had betreden, ver zocht men inzage van de administratie. Dit weigerden de bewoners, maar toen werd opgetreden, moesten zjj er spoedig mee voor den dag komen. Het werd hun toen wel duidelijk, dat het pleit verloren was, en, ten einde den ambtenaren de .vrije hand te laten, verlieten zjj het bedrjjf. Bjj het onderzoek, dat vervolgens werd ingesteld, werden vijf-en-twintig varkens, wglke niet aanwezig mochten zijn, aan getroffen. Al deze dieren werden in beslag genomen en naar een slachthuis overge bracht. Tevens werd een hoeveelheid van ongeveer zevenhonderd kilogram graan, die niet in voorraad mocht worden gehouden, in beslag genomen. Even krachtig werd opgetreden in het geval van een veehouder in Zuid-Holland, in wiens veeboekje erg bleek te zijn ge knoeid, waardoor hjj in ernstige mate de verdenking op zich had geladen, zich aan frauduleuze slachtingen te hebben schul dig gemaakt. Om zulks in de toekomst on mogelijk te maken, besloot men, tot vor dering over te gaan. Hierop heeft de pro vinciale voedselcommissaris voor ZuicJ- Holland alle vai'kens. in het geheel hon derd-zeventien stuks, namens de Neder- landsche Veehouderjj-centrale overgenomen. Door de intrekking van de varkenstoewjj- z;ng is dezen veehouder de mogelijkheid, in de toekomst varkens te houden, ont nomen. BRAZELLAANSCH VLIEGTUIG VERLOREN GEGAAN. Een watervliegtuig van de Braziliaan- sche luchtbasis in Belem is bij het dalen in de buurt van Belem verloren gegaan. Van de fci-en inzittenden, meerendeels militaire piloten, werden er slechts vier gered. Nassaulaan 164; C. L. Schnitser, geb. Mlih- len, zonder, van Zuidsingel 108 naar Bloe mendaal (Overveen), Oranje Nassaulaan 164. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water was he den 63 graden. Als ik Donderdagavond tijdens het lezen van de krant een hoed op had gehad, zou ik hem, toen de rubriek stadsnieuws Mid delburg onder mjjn oogen kwam, eerbiedig hebben gelicht. N.l. voor de 11 hulpen in de huishouding, die tusschen 10 en 35 jaar bij eenzelfde familie in dienst bleken. Ik heb eerbied en bewondering voor de trouwe standvastige Maria's, Pietenxella's, Cornelia's en Tannetjes van Middelbixrg. Zij zijn uitblinkers in den lande. Vroeger, toen Emergo nog een Emer- gotje was, was het heel gewoon, dat hul pen in de huishouding, toen nog weinig fraai meiden of booien geheeten, een dienst aanvaardden en deze niet eerder prjjs gaven voordat de man harer keuze haar naar den burgerljjken stand leidde. Nadien werd het anders. De Jopie's, Annie's, Jennie's, Puck's, en Carolina's, meer gesteld op dansen en bioscoopjes dan op keukenfornuis en veer- tiendaagsche wasch, waren soms zelfs zoo vluchtig, dat de heer des huizes niet eens de gelegenheid kreeg aan haar namen te wennen. Ik werp geen steen naar deze dartele meiskes, en ik weet zeer wel dat het moderne dienstbodenprobleem ook een mevrouwen-kant heeft. Maarik neem eenvoudig mijn hoed af voor de elf Middelburgsche dienstbare vrouwen met een prachtigen staat van dienst, en voor haar elf mevrouwen, die het verstonden haar voor onzen tjjd onge woon lang aan haar gezinnen te binden. Meiskes en mevrouwen van thans, die elkaar voor een paar maanden in dienst verhouding nauweljjks leeren kennen, wat is door uw gemoed geschoten toen u het bericht over de oud-gedienden in Middel burg las? Door Emergo's hart schoot een schoone veiTe heriixnering, die uitgebeeld zou kun nen worden door een jongetje van 5 jaar in een hansop op den arm van een Bra- bantsche dienstbode met een onvergetelijk trouw gezicht, die alle denkbeeldige ge varen kon bezweren. Ik heb een zwak voor blijfsters in huis houdelijk verband. OOST EN WEST SOUBURG. over de week van 4 Juni11 JunL Qeboren: Christina Suzanna Maatje, d. v. W. P. Huibregt en M. Lampert. ^Ondertrouwd: L. J. van Splunder, 25 J. en W. J. Verhage, 21 j. Getrouwd: J. Russchen, 24 jaar en M. van Hemert, 20 jaar. Overleden: J. P. Kloeg, 73 j., wed. van F. W. Arnoldus; F. Giffard, 78 j., weduw naar van K. Jobse; L. Breel, 78 j., weduwe van J. Bal jeu. HEINKENSZAND. Over de maand Mei. Geboren Cornelia Paulina Josina Maria, d. van P. J. W. van den Dries en C. F. M. SchipperJobina Johanna, d. van D. Rijk en van A. van den Dries Adriaan Petrus, z. van A. Knuit en van M. C. van den Dries; Jan Marinus, z. van L. Evers- djjk en van M. S. Kramp; Jobina, d. van A. Janse en van P. Bal. Getrouwd Laurentius Traas, 25 j. en Cornelia Moisson, 22 j.; Jan Cornells Nijsse, 26 j. en Janna IJzerman, 27 j.; Adriaan Bos, 19 j. te Nisse, en Elizabeth de Wilde, 21 j. OverledenCornells Uitterhoeve, 74 j., wonende te Heinkenszand (overleden te Goes) Maria Maas, 68 j., echtgen. van Jacobus Johannes Geijs. WOLPHAARTSDLJK. Gedurende Mei. Geboren: Adriaan Pieter, z. v. Pieter Tramper en Adriana Saaman; Jan, z. v. Adriaan Rjjnhout en Jacomina Louisa Hannewjjk; Jozina, d. v. Janus Adriaan van Damme en Jannetje van Schaik; Da vid Leendert, z. v. Jan Tavenier en Jo hanna Hannewrjk; Jan Jacob, z. v. Jan Kakebeeke en Maria Ochtman; Pieter Jo- han, z. v. Petrus Alphonsuè Seghers en Pieternella Johanna Brandt; Janna Maria, d. v. Gillis Oreel en Dina Wilhelmina Tol- hoek. Getrouwd: Jacob Pieter Kole, 20 j. jm. en Jannetje Bakker, 20 j. jd.; Evert van de Linde, 27 j. jm. en Elisabeth Brilman, 33 j. jd. Overleden: Janna van Gilst, 55 j., vrouw van Gerard de Jager; Lena de Maker, 67 j., vrouw van J. Oudkerk; Adriaan van Strien, 70 j., man van Maria Ver hage; Jan Rjjnhout, 57 j., man van Mar tina Snood jjk. GOES. Overleden M. Stokmans, 77 j., vrouw van G. V. Pennings E. van der Linden, 77 j., wed. van M. Koppelaar; J A. E. Blanckenburg, 69 j., vrouw van J. de Kra- mér. Belgen ontvangen textielkaarten. VOLLE KAAKT (80 PLUTEN) VOOR EEN COSTUU3I. Men is in België thans bezig met de uitreiking van textielkaarten. Tot voor kort was hier voor eiken aankoop van textielwaren een speciale ten stadhuize af te geven vergunning noodig; maar voort aan zal de textieldistxibutie ongeveer vol gens hetzelfde systeem als in Nederland geschieden, meldt de Tel. De Belgische textielkaart voor volwas senen is tachtig punten rjjk. Een dames mantel vergt 45 punten, een japon 21 en een paar kousen 4 punten. De heeren moe ten voor een costuum het volle pond: 80 punten inleveren, voor een overhemd 40 en bijvoorbeeld voor een das 1 punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2