Verauisieren: UIT DE PROVINCIE De Raad Van Westkapelle vergaderde. Marktberichten van hedenavond 22.01 uur tot morgenochtend 5.18 uur De maan komt morgen te 0.13 op en gaat te 9.59 onder. Geen kermissen in Zeeland. Blijkens schreven van den secretaris-ge neraal van het departement van binnen- landsche zaken is het houden van kermis sen in het gebied, genoemd in artikel 1 der verordening 129 van 1940 (o.a. Zeeland), niet toegestaan. HET PROVINCIAAL ZEEUWSCH COMITÉ. Van de hand van mr. W. K. H. Diele- man is in druk verschenen een verslag van de werkzaamheden van het Provin ciaal Zeeuwsch Comité tot Hulp en Her stel, sedert de oprichting tot I April 1941. Zooals men zich herinneren zal hebben we dit verslag geplaatst in ons nummer van 11 April, toen daarvan voorlezing was gedaan in de bijeenkomst van het comité ter gelegenheid van het afscheid van den heer P. W. M. Hoegen Van Hoogelanden. VEREENIGING „ZIEKENHUISVERPLEGING OP WALCHEREN". Jaarverslag 1940. Aan het jaarverslag over het 12de ver- eenigingsjaar van de vereeniging „Zieken- huisverpleglng op Walcheren," loopende over 1940, ontleenen het volgende: Voor de vereeniging brachten de oorlogs omstandigheden mede, dat allerlei voor zieningen moesten worden getroffen, vooral na de eerste gebeurtenissen en de evacuatie van Middelburg en enkele dorpen. Hoewei aan het huis, waar de zetel der vereeni ging is gevestigd aanmerkelijke schade werd aangericht, bleef het kantoor volledig in tact. Direct na het uitbreken van den oorlog waren alle belangrijke bescheiden reeds op een andere plaats in veiligheid gebracht. Door dit alles kon direct na de capitulatie, weer begonnen worden met l.et gewone werk in die plaatsen waar die door de evacuatie was onderbroken. Voor welke moeilijkheden men kwam te staan in de plaatsen waar bijna de geheele bevolking tijdelijk was weggetrokken en nog meer te Middelburg, waar talloozen van de leden hun woningen niet meer terugvonden, is moeilijk te beschrijven. Terecht kon het bestuur vreezen, dat de vereeniging daar door voor een groot deel zou worden uit eengedreven, met alle gevolgen van dien. Het is gelukkig anuers gsloopen. De a.fdse. lingsbesturen en in het bijzonder de boden, hebben in de spannende Meidagen getoond te weten wat hun plicht was en, zij het dan ook met een niet te vermijden tijde lijke vertraging, gezorgd dat alle contribu ties, zelfs uit de meest getroffen gemeen ten, volledig binnenkwamen, zoodat de verliezen aan contributie uiterst gering zijn en de achterstand spoedig was inge haald. Mede daardoor ook vond het be stuur vrijheid, zonder vrees voor verzwak king van den financieelen draagkracht, in afwijking met het besluit der algemeene vergadering, alle oorlogsslachtoffers onder de leden volledig schadeloos te stellen en hen ten volle het hen toekomende uit te keeren. Dat beteekende voor 1940 een uitgaaf van rond 2500. Bewezen werd daardoor dat de vereeniging in de meest moeilijke omstandigheden weet wat plicht is tegenover hare leden. Het is dan ook niet te verwonderen, dat het ledental nog meer steeg dan vorige jaren. Daarbij mag niet uit het oog verloren worden de nog steeds voortdurende vrijwillige evacuatie van een deel der bewoners van Vlissingen, waarvan de zustervereeniging te Vlissingen zeer veel te lijden heeft en dat haar nog steeds voor groote moeilijkheden geplaatst ziet. Het tijdroovende bijhouden van het bui tengewoon groot aantal af- en over schrijvingen heeft over 1940 geen zin.. Cij fers zijn alleen belangrijk als zij een beeld geven van normale omstandigheden. De vereeniging bleef aangesloten bij de Landelijke Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland, welke op 1 Januari 1941 1.109.500 leden omvatte, waarvan 101.975 in Zeeland, waar slechts twee organisatie's niet zijn aan gesloten. Het aantal opnamen bedroeg 739 (waar van uit Middelburg 434), het aantal dagen 12701 (7519%), tegen 826 (493) opnamen en 13306% (8246%) dagen in 1939. De opnamen waren verdeeld als volgt: Gasthuis Middelburg 577; St. Joseph Zie kenhuis, Vlissingen 40, Bethesda, Vlissingen 82 en elders 40. Op 1 Januari 1940 was het ledental 28011, op 1 Januari 1941 was het 29013 of resp. 69.7 en 61.1 van het aantal in woners. Van de 739 opnamen kwamen er 65 mede voor rekening van de klinische kostenver- zekering B en C, die alle kosten dekt, welke niet door verzekering A worden betaald. De kosten van de operatiegevallen waren gemiddeld f 84.80 tegen' 76.90 in 1939, van de overige gevallen, de interne opna men buiten rekening gelaten, waren de kosten 45.85, tegen 62.60, vorige jaar. Het aantal verzekerden bij B en C was resp. 1937 en 712, of samen 2709, van welke w onen te Middelburg 1221, Vlis singen 733 en dorpen 705. De exploitatie rekening g;eeft voor ver zekering A een voordeelig saldo van 6100.45 en voor B en C 3948,85, by een contributie van 65.225.59 voor A en 9824.59 voor B en C. Besmettelijke ziekten. In de provincie Zeeland kwamen over de week van 1 tot en met 7 Juni drie ge vallen van besmettelijke ziekten voor nJ. twee gevallen van malaria in Middelburg en een geval van roodvonk in Vlissingen. Walcheren DE „UITREIKING VAN DE PERSOONS BEWIJZEN BEGONNEN. T ZAND. Dinsdagmiddag is hier een begin gemaakt met het uitreiken van de persoonsbewijzen voor de bewoners van dit deel van de gemeente. De uitreiking vindt plaats in het Vereenigingslokaal. Hier is nu ook eiken middag gelegenheid om de foto's te laten keuren. Dit voorkomt dan vertraging wanneer men aan de beurt is. HULPPREDIKER TE O. EN W. SOUBURG. De heer H. Roest, Cand. tot den Heiligen Dienst tè Wageningen, heeft zijn be noeming tot hulnprediker by de Hervormde Gemeente te Oost- en West-Souburg aan genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. MELISKERKE. Gevonden een padvin dersmes met schede. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter te Meliskerke. LOOP DER BEVOLKING. VROUWENPOLDER. De loop der be volking over de maand Mei was: Ingekomen: N. Wattel, dienstbode, Dorp A 90, uit Middelburg, Singelstraat 5; L. Matthijsse, molenaarsknecht, Gapinge- scheweg B 77, uit Nisse, Drieweg 145; P. Vermeulen en gezin, zonder beroep, Ga- pinge B no. 11, uit Serooskerke Z (W), Rijkebuurtweg, B 113; J. J. Bakker, zonder beroep, Gapinge B no. 30, uit St. Laurens A 8. Vertrokken: J. P. Dingemanse, dienstbode, van Gapinge, Meiwerfwegje, B 141, naar Meliskerke, B no. 29; P. *Delbeke, zonder beroep, van Gapinge, B no. 85 naar Middelburg, Bi-anderijmolen- gang, Geref. Rusthuis; L. de Ryke, land bouwersknecht, van Gapinge, B no. 116 naar Serooskerke Z (W), B no. 116; W. S. Goedbloed, dienstbode van Noorddyk, A no. 121, naai- St Laurens, Noordweg, B no. 6; H. Duvekot, dienstbode, van Dorps'drjk, A no. 51, naar Serooskerke Z (W), B no. 39; L A. de Visser, en gezin, majoor bottelier K.N.M. van Dorpsdijk, A no. 58, naar Vlissingen, Beatrixlaan 43. Afloop verkooping. BIGGEKERKE. Notaris J. L. Hertogs heeft Woensdagmiddag in café Simpelaar alhier publiek verkocht: een woonhuis met tuin en schuurtje te Aagtekerke no. 92, groot 4 a 18 ca. Kooper P. W. Jobse te Domburg voor 4330. Zuid-Beveland JAARLIJKSCHE PREMIEKEURINGEN VOOR MERRIES. Keuring te Goes. Op de Groote Markt werden voor mer ries van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij en de afd. Zeeland van de ver. „Hét Nederlandsche Trekpaard", premie keuringen gehouden. 2-Jarige merries, geboren 1939. 1. Roza van Goes, Gebr. Rouw, Goes; 2. Certina. P. Nieuwenhuize, Kattendyke; 3. Aviana van Dijkzicht, M. A. Geelhoed-Boogaard, 's H. Arendskerke; 4. Gounie van Bieze- linge, P. Scheele-de Putter, Biezelinge; 5. Alidine. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 6. Willy van CapellepoldeiJ. Boogaard, Hoedekenskerke; 7. Clara van Brunswijk, Gebr. Verdonk, Nieuwdorp; 8. Pauline van Achterduin, J. van 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp; 9. Ida van Dorpzicht, K. D. Lsendertse, Hoedekenskerke; 10. Fiorina, C. v. d. Velde, Borssele; 11. Liza van den Boerendijk, Albr. Vermue, Heinkenszand; 12. Nora, Jac. de Jager J.Azn., Oudelan- de; 13. Ida, J. L. Goetheer, Wolfaartsdyk. 3-jarige merries, geboren 1938, kleine maat. 1. Caline, A. van Strien, Wolfaarts dyk; 2. Anna, J. L. Goetheer, Wolfaarts dyk; 3. Helena, A. van Strien, Wolfaarts dyk; 4. Anna, Joh. Driedrjk, Wolfaarts dyk; 5. Mina, J. L. Goetheer, Wol faartsdyk; 6. Caline van Clairon. J. Heins- dijk, Goes; 7. Clara van Dorpszicht, K. D. Leendertse, Hoedekenskerke. 3-jarige merries, geboren 1938, groote maat. 1. Judith van Clinge, Albr. Vermue. Heinkenszand; 2. Willy, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge; 3 Elza van Plantlust, L. de Jager Gzn., Biezelinge; 4. Wenda, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 5. Certina van Goes, P W. van Overbeeke, Kapelle; 6. Moeina, A. Janse, *s H. Arendskerke; 7. Fortur.a van Biezelinge, P. Scheele-de Putter, Biezelinge 8. Wanda, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 9. Olga van Achter duin, J. van 't Westeinde-Vermue, Nieuw dorp. 4-jarige merries, geboren 1937, kleine maat. 1. Vera, J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge; 2. Nellie, Wed. M. J. Noteboom, Kloetinge. 4-jarige merries, geboren 1937, groote maat. 1. Eva van Biezelinge, P. Scheele- de Putter, Biezelinge; 2. Valda, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Corrie van Einde- wege, Wed. D. Wisse-Nyssen, Kapelle; 4. Gerda, P. Nieuwenhuyse, Kattendyke; 5. Ajola, A. van Strien. Wolfaartsdyk; 6. Di ana, G. de Feyter, Goes. 5—10-jarige merries, geb. 19361931, kleine maat. 1. Corrie, D. A. Timmerman, Kattendyke; 2. Greta van Oostburg, P. Scheele-de Putter, Biezelinge; 3. Suzanna van Clinge, Wed. D. Wisse-Nyssen, Ka pelle; 4. Oma van Goes, Gebr. Rouw, Goes; 5. Mina, D. A. Timmerman, Kat tendyke; 6. Caline van Westkerke, L. de Jager Gzn., Biezelinge; 7. Cora van Pau- luspolder, G. M. Nysse, 's Heer Arends kerke; 8. Lena, A. van Strien, Wolfaarts dyk; 9. Mira, H. Vermue, 's Heerenhoek; 10. Uline, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 11. Olga van Goes, Gebr Rouw, Goes; 12. Flora van Zuidzande, J. Sinke, Goes; 13. Erna, Jac. Boonman Pzn., Ovezande; 14. Mimi van Laboureur, A. van Strien, Wol faartsdyk. 510-jarige merries, geb. 19361931, groote maat. 1. Élégante du Bouweloo, P. W, van Overbeeke, Kapelle; 2. Meta, P. Nieuwenhuyse, Kattendyke; 3. Ida, Jac. Boonman Pz., Ovezande; 4. Mirza, J. Sin ke, Kloetinge; 5. Peronne, J. Sinke Dzn., Kloetinge; 6. Marie, L. Boonman, Ove zande. Keuring te Krabbendyke. 2-jarige merries, geb. 1939. 1. Ada, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2. Elza van Kijkuit, C Mol, Waarde. 3-jarige merries, geb. 1938, kleine maat. Geen bekroningen. 3-jarige merries, geb. 1938, groote maat. 1. Bertha van Reigersberg, W. C. v. d. Werff CJz., Rilland-Bath; 2. Pietje, L. Verdurmen, Schore; 3. Wilhelmina, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 4-jarige merries, geb. 1937, kleine maat. 1. Venus, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2. Victoria, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Ida van Waarde, C. Mol, Waarde; 4. Magda, L. B. van Nieuwenhuysen, Rilland- Bath. 4-jarige merries, geb. 1937, groote maat. 1. Verona, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2. Valerie, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Vesta, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 4. Cora, L. B. van Nieuwenhuysen, Ril land-Bath. 510-jarige merries, geb. 19361931, kleine maat. L Certa van Castorina, A. J. Boone, Kruiningen; 2. Erna van Castorina, L. J. Boone, Kruiningen; 3. Truda, C. Mol, Waarde; 4. Roos, J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge; 5. Elza van Alstein, C. Mol, Waar de. 510-jarige merries, geb. 19361931, groote maat. 1. Flora, C. Mol, Waarde; 2. Victorina, J. Q. C. Peman-Kakebeeke, Krabbendyke; 3. Deli van Waarde, C. Mol, Waarde. RAADSVERGADERING. KLOETINGE. Donderdagavond a.s. komt de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a.; Voorstel tbt verbouwing van een schoollokaal tot gymnastieklokaal en inrichting van een speelterrein voor lichamehjke oefening. Wyzigin'g der algemeene politieverorde ning in verband met het wegruimen van sneeuw en ys en vaststelling der oe- bouwde kom. Nadere vaststelling pensioensgrondslag van C. Zandee Az. als ambtenaar van den burgerlyken stand. GEVAARLIJK SPEL. KLOETINGE. Het 12-jarig dochtertje van den heer P. H. trachtte spelenderwyze op een passeerende wagen te klimmen, doch ze had het ongeluk daarby te vallen en geraakte tusschen spaken van èèn der wielen. Gelukkig werd dit dadelijk opge merkt door den voerman Brumooge, van Kapelle, die de paarden snel tot stilstand wist te brengen. Hoewel de hulp van df. Wouda ingeroepen werd zal dit ongeval, dat zulke ernstige gevolgen had kunnen hebben, naar verwachting, voor het meisje geen nadeelige gevolgen hebben. DISTRIBUTEENIEUWS. KLOETINGE. Ten gerieve van het pu bliek zijn op verschillende plaatsen in onze gemeente kleine aanplak'oordjes voor distributienieuws geplaatst Dit mag een prachtige verbetering genoemd worden, waarvan zoowel het publiek als de distri- butiedienst profyt van hebben zal. GEITENKEURING. HEINKENSZAND.-Dinsdag werd alhier de plaatselyke geitenkeuring gehouden. Voorgebracht werden 30 dieren. Daar. veel mooie geiten en lammeren werden aange voerd kon geconstateerd worden, dat de geitenstapel alhier vooruitgaande is. De prijzen werden als volgt toegewezen: Groep 1 (Lammeren)le pr. A. Hanne- wijk, 2e pr. M. van de Velde, 3e pr. M. Han- newyk, 4e pr. Jan Traas Sr. Groep n (eenjarige geiten): le pr. JaJn Traas Sr., 2e pr. P. de Smidt; 3e pr. M. van de Velde. 4e pr. W. de Vriend. Groep m (Tweejarige geiten): le pr. W. Braamse, 2e pr. Jan Vermeulen. Groep IV (meerjarige geiten): le pr. M. van de Velde, 2e pr. G. Verschiere, 3e pr. Jan. Bek, 4e pr. C. Lokerse, 5e pr. P. de Smidt, 6e pr. P. de Smidt TOENEMEND GASVERBRUIK. YERSEKE. Door de vele nieuwe aanslui tingen neemt de gasafname den laats ten tijd zeer toe. Verleden week werd per dag ongeveer 13001500 M* afgeleverd. Verle den jaar varieerden deze cyfers om denzelf den tijd van 9001000 M3. OVERTREDING VEILIGHEIDSWET. YERSEKE. Alhier zyn eenige processen- verbaal opgemaakt tegen beheerders van mosselindustrieën wegens het niet voldoen aan de eischen der veiligheidswet. GEITENKEURING. HOEDEKENSKERKE. Woensdag had in den boomgaard van den heer A. Linthout de jaarlij ksche geitenkeuring plaats. Het aantal aangevoerde dieren bedroeg 19. Er was een belangrijke verbetering te bemer ken, wat de dieren betrof, vooral de groep lammeren was zeer goed te noemen. Uitslagen: Lammeren: le prijs Jans Leendertse, 2e prijs L. van Doeselaar, 3e prijs J. den Dekker, 4e prijs J. de Bart, 5e en 6e prys Johan Boone, 7e prijs M. Linthout. Een-jarigen: le prijs Johan Boone, 2e prijs J. de Bart, 3e en 4e prijs L. de Bart, 5e pry's J. Zeevaart. Twee-jarigen: le pry's J. van Balzum, 2e prys J. den Dekker. Oudere geiten: le prys M. Linthout, 2e prijs L. van Doeselaar, 3e prijs J. den Dekker, 4e prys J. de Bart, 5e prys Johan Boone. Drie diploma's en vier pryzen werden uitgereikt. Eerste zomerconcerL HOEDEKENSKERKE. Zaterdagavond hoopt het muziekgezelschap „Con Amore", directeur de heer Jac. den Toonder van Kloetinge, haar eerste zomerconcert te geven. „CONCORDIA" GAAT WEER OEFENEN. KRABBENDIJKE. Naar wy vernemen zal de muziekvereeniging „Concordia", die zich het vorig jaar genoodzaakt zag haar repetities te staken, eerstdaags weer een begin maken met haar wekelyksche oefe ningen. VERGADERING V.V. KATTENDIJKE. KATTENDLJKE. Dinsdagavond ver gaderde de voetbalvereeniging „Katten dyke" ter bespreking van ^en eventueele deelname aan de door den N.V.B. onder» afdeeling Zeeland te houden zomercompe tities. Besloten werd hierin met één elftal uit te komen. Tevens deelde de voorzitter nog mede, dat a.s. Zaterdagavond het tweede elftal tegen Biezelinge n zal spelen, terwijl het eerste elftal a.s. Zondag tegen een Een ophaaldienst voor huisvuil. Ook dit jaar geen kermis. WESTKAPELLE. Maandagavond kwam de Raad in openbare vergadering voltallig byeen, onder voorzitterschap van wethou der W. Huibregtse Pz., loco-burgemeester. Ingekomen stukken. Van het departement van binnenlandsche zaken was goedkeuring ontvangen op het raadsbesluit, waarbij de duurtetoeslag van 6 ook van toepassing werd verklaard op het salaris van den gemeente-veldwach ter. In verband met plaatselijke- en tijds omstandigheden stelden B. en W. voor af wijzend te beschikken op een verzoek van de slagersvereeniging te Oostkapelle, om een algemeene winkelsluiting voor slagera- winkels in deze gemeente, zulks des Don derdagsmiddags na 1 uur, voor te schrij ven. De raad ging met dit voorstel ac- coord. De brandweer. Uit een naar aanleiding van een ge houden oefening door den commandant der brandweer uitgebracht rapport bleek dat een gedeelte van het slangenmateriaal in zeer slechten toestand verkeert, waar om hy aanschaffing van 100 m persslang verzocht. Gezien de onverantwoordeiykheid om vooral in dezen tijd met onvol doende materiaal# te werken, werd na eenige bespreking besloten tot de gevraag de aanschaffing over te gaan. De VOORZ. deelde in dit verband nog mede dat zoodra de thans in- aanleg zynde brandputten gereed zullen zyn met het beschikbare slangenmateriaal iede re brand steeds met water uit een dubbel stel brandputten bestreden zal kunnen wor den. De heer L. MINDERHOUD Lz. vroeg daarna inlichtingen betreffende het ver- leenen van hulp by brand in andere ge meenten. De VOORZ. deelde hierop mede, dat hiervoor onderling een regeling is vastgesteld, doch dat de hulpverleening uit drukkelijk door een andere gemeente moet worden verzocht. Is dit het geval, dan móet ook geholpen worden, waarby on kosten door de betreffende gemeente wor den vergoed. Op een verzoek van een in deze gemeen te gemobiliseerd geweest zijnd militair, om hem ontheffing van hondenbelasting over 1940 ten bedrage van 3 te verleenen, werd gunstig beschikt. Burgerlijk Armbestuur. De rekening over 1940 van het Burger lijk Armbestuur werd vastgesteld in in komsten en uitgaven ten bedrage van 1769,80; de begrooting over 1942 in inkomsten en uitgaven ten bedrage van 1796,32. Salarieering tijdelijke onderwijzers. Daar by besluit van den secretaris-gene raal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming aan de gemeenten het salaris van een tydelyk onderwijzer niet meer wordt vergoed, in dien de tydeiyke waarneming hoogstens vyf dagen duurt, had het bestuur van de afdeeling Middelburg van den bond van Nederlandsche onderwijzers zich namens die afdeeling met een adres tot den raad gericht met het verzoek het salaris van deze tydelrjke leerkrachten, volgens de gel dende bepalingen omtrent de salarieering van tydeïyke onderwijzers, voor rekening van de gemeentekas te doen komen. B. en W. stelden voor, op dit verzoek gunstig te beschikken, welk voorstel daar- komsten 48.904,21 en uitgaven 34,784,25 batig saldo 14,169,96. na met algemeene stemmen werd aange nomen, Arbeidsovereenkomstenbeslult. Daarna vond de vaststelling plaats van een arbeidsovereenkomstenbeslult en naar aanleiding van een schryven van den rijksinspecteur voor de luchtbescherming, waarin deze mededeelde, dat dit besluit niet van toepassing is op de vaste kern der luchtbescherming van een wijziging hierin. Met de door B. en W. in ontwerp vast gestelde instructie voor de gemeente-werk lieden, den gemeente-secretaris, de ambte naren ter secretarie en den gemeente-bode kon de raad zich zonder verdere bespre king vereenigen. Hetzelfde was het geval met de vast stelling van huur-overeenkomsten voor de woning van den gemeente-veldwachter en een bergplaats voor de brandspuit. Het ophalen van huisvuiL Thans kwam ter sprake een voorstel van B. en W. tot het instellen van een ophaal dienst voor huisvuil. De voornaamste be palingen hiervan luiden, om op 6 onge veer geiyke tijden per jaar het vuil te doen ophalen, dit bij omroeping bekend te ma ken en tusschentydsche stortingen door particulieren tenzy met uitdrukkelyke toestemming van B. en W. te verbieden. De kosten hiervan werden geraamd op 150 200 per jaar. Na uitvoerige discussie waarby ook het particuliere initiatief ter sprake kwam ging de raad met het voorstel accoord. Besloten werd daarna tot overneming van het onderhoud van den Ouden Zand weg door de gemeente. Eervol ontslag. Nu door de oprichting van de geweste lijke arbeidsbureaux per 1 Mei het ge meentelijk bureau der arbeidsbemiddeling moest verdwijnen, werd aan den plaatse- lyken agent der arbeidsbemiddeling, den heer A. Roelse, eervol ontslag verleend, wegens opheffing van deze betrekking. Geen kermis. Tenslotte werd op voorstel van B. en W. nog besloten om gezien de tijdsomstan digheden ook dit jaar de kermis niet te laten doorgaan. Rondvraag. De heer H. GIJSOUW Lz. vroeg behoor lijke afschutting van de sloot by het begin van den Kerkeweg, aan het einde van het muurtje om de begraafplaats. De VOORZ. zegde zulks toe. Den heer L. MINDERHOUD Jz. waren klachten ter oore gekomen over de ver ontreiniging van het polderwater door af valwater van de zuiverings-installatie en vroeg dienaangaande inlichtingen. De VOORZ. zeide door eigen aanschou wing ervan overtuigd te zijn, dat het met deze verontreiniging nogal losloopt, doch dat het ook de wensch van B. en W. is, om verontreiniging, zoo goed als mogelyk is, tegen te gaan. Er zal daarom door de gemeente een baggerbeugel worden aange schaft voor het uitdiepen van daarvoor in aanmerking komende slooten. De heer GABRIËLSE vroeg inlichtingen over de vergrooüng van de ysbaan. De VOORZ. zeide, dat hiervoor slechts dan steun van hoogerhand kon worden ge geven, wanneer de ijsclub de contributies van een jaar in de kosten zou bydragen. elftal uit Goes zal spelen. Nadat nog verschillende belangen, de vereeniging betreffende waren besproken sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering met het uitspreken van de hoop, dat de club in de a.s. competitie een goed figuur zal slaan. ZeeuwschVlaanderen OOFT- EN TUINBOUWVERGADERING. OOSTBURG. De algemeene jaarverga dering van de Maatschappy tot bevordering van Ooft- en Tuinbopuw in Zeeuwsch- Vlaanderen W.D., zal gehouden worden op Zaterdag 14 Juni a.s. te drie uur in de zaal van de wed. Zonnevyile te Oostburg. GEVONDEN VOORWERPEN. OOSTBURG. Inlichtingen te bekomen omtrent een blauwe damesmantel by den gemeente-veldwachter. EEN STILLE MARKT. OOSTBURG. Het was Woensdag niet zoo druk op de markt als gewoonlijk het geval ia Het feit dat de landbouw thans alle krachten vereischt, zal daaraan wel niet vreemd zyn, doch ongetwyfeld is dat niet de voornaamste reden. De boeren toch laten zich niet licht weerhouden de Oost- burgsche njarkt te bezoeken, want juist deze markt trekt de kooplui uit geheel Westeiyk Zeeuwsch-Vlaanderen. De bui tengewone omstandigheden hebben echter tot gevolg, dat er veel minder zaken ge daan kunnen worden, zoodat er vele boeren zyn die nu nog alleen de markt bezoeken om de connecties te onderhouden. Dat men daarvoor echter niet meer geregeld komt, vooral nu de landarbeid veel arbeid vergt, is begrijpeiyk. RAAD VAN AXEL. AXEL. In de Dinsdagmiddag gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van den waarn. burgemeester, den heer P. J. van Bendegem, werd het overlijden her dacht van den heer P. Dieleman, eeute wethouder. Tot tijdelyk wethouder werd benoemd de heer C. Hamelink (s.d.a.p.) De heer J. L. J. Maris, jemeente-secre- taris, werd belast met het voltrekken van huwelyken. In de vorige raadsvergadering was be sloten tot den bouw van 2 woningen aan de marechaussee-kazarne. Dit besluit is inge trokken. Thans is besloten tot den bouw van 1 woning. Voor verbetering van den Zaamslagschen weg zal een geldleening worden aangegaan van 18000,rentende 4 Voor den applicatie-cursus in lichame- ïyke oefening werd 5 per deelnemer /an de o. L school gevoteerd. Een leerkracht zal aan dezen cursus deelnemen. VISCTOIIJN VLISSINGEN. Dinsdag 10 Juni. Aangevoerd door 25 vaartuigen 2601 kg handelsgarnalen k 2836 ct.; 3765 kg pel- lery-garnalen a 28 ct.; 1507 kg schar k 30 —44 ct.; 135 kg bot k 30—82 ct.; 118 kg tong k l1.80, alles per kg. MIDDELBURG 11 Juni. Groentenveiling Aardappelen: groote 32-34 c. drielingen 26-28 c, kriel 15 c, alles per kg., splnazi 25-34, postelein 15-24, zuring 2-4, andijvie 30-33, rabarber 4.80-6, was- peën 15-26 alles per 100 kg., peën 10- 13, sjalotten 6-10, selderie .f 5-8, ram menas 10-15 alles per 100 bos, bloem kool 4-14, kropsla 1-2, komkommers 6-14 alles per 100 stuks, peterselie 10-20 c. per chip, aardbeien 4 per kg, mei kersen 17 c per 100 gram, pioenen 15 c. p. bos en geraniums 11 c. Veilingsvereeniging Zuid-Bevel and. GOES 11 Juni. Kervel 15-17; rabarber 6; stoofsla 1-1.50; zeekraal 13-15, alles per 100 kg; peterselie 3; ram man as 12; sjalot ten, 4.50-12: selderie 3.50; wortelen 13, alles per 100 bos; bloemkool 6-14; kropsla 0,10 tot 1.40; koolplanten 0.18-0.16; kom kommers 5.6C-14, alles per 100 stuks. KAPELLE, 11 Juni. Aardbeien 0.89 1.49 per kg. Rabarber 4.806 per 100 k.g.Natuursla 0.20—2 per 100 krop Komkommers 0.70.14 per stuk Bospeen 0.13 per bosSjalotten 66.40 per 100 bos. DOODELIJK ONGEVAL TE BEILEN. Dinsdagavond werd de arbeider J. Sluiter uit Smilde in bewusteloozen toestand aan getroffen op de terreinen van de aardap pelmeelfabriek „Oranje" in de gemeente Beilen. Kort daarna overleed hy. Daar hoofdwonden er op duidden, dat den man in de fabriek een ongeluk was overkomen, stelde de marechaussee een grondig onderzoek in. De man was 46 jaar oud en vader van dertien kinderen. De gemeente-rekening, dienstjaar 1939 werd voorloopig vastgesteld met de volgen de cyfers: gewone dienst: ontvangsten 278,973,06 en uitgaven 267,777,92; ba tig slot 11,195,14. Kapitaaldienst: ont vangsten 34,3-30,54 en uitgaven 26,928,04 batig slot 7,452,50. De rekening van het gemeenteiyk gasbedryf werd voorloopig vastgesteld met een totaal aan baten en lasten van 84,224,13, Kapitaaldienst: in-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3